Bús Edina 2009 06 20 Pannónia Ring

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 окт 2024
  • A 2009-es év 3. versenye Ostffyasszonyfán, a Pannónia Ringen. A pénteki időmérőn még verőfényes napsütés, szombaton viszont szemerkélő eső. A 8. helyről szerencsésen elrajtoltam, az első kanyarban már a 7. voltam, a negyedik kanyarban a 6., az ötödikben pedig feljöttem az 5. helyre Asi mögé. Tudtam nem lesz könnyű dolgom. A 14-es kanyarban megpróbáltam bebújni, de még nem tudtam,ezért tovább tapadtam Asira. A 17,18-as kanyarkombináció még nem feküdt annyira,nem tudtam mennyire csúszik,ezért visszavettem a tempóból, így meg is lógtak egy picit, de az egyes kanyarban rájuk estem, ismét tudtam velük vonatozni. A második körben a célegyenesre ráfordító kanyarban megcsúsztam,de megfogtam. Ennek eredménye,hogy megint lemaradtam. Itt már kicsit feszült voltam, és jött az újabb kicsúszás, amit már nem tudtam kellőképpen megfogni, így egy kis fűnyírás és irány tovább előre. Ám ez idő alatt ketten elmentek. Az eső egyre jobban esett, így leintették a versenyt, bejött a Safety car. 10 perc várakozás következett, mindenki eldönthette,hogy ez idő alatt lecseréli-e a gumit. Én lecseréltem Két körig volt bent a Safety Car, az előttem levő versenyző (nem értettem miért) de leszakadt az előtte haladótól, a Safety Car az utolsó kanyarban, az utolsó pillanatban kapcsolta le a fényeket, így szinte csak az elől levő versenyzők láthatták, és így ők jól kapták el a rajtot. Én személy szerint nem láttam, ezért ez a rajt nem sikerült a legjobban! A kamerám idő közben elromlott, nem tudtam felvenni a verseny hátra levő részét. Annyi biztos,hogy a gumicsere nem a legjobb döntés volt, visszaestem és a 7. helyen végeztem.