Laminace Rybářské Pramice

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024

Комментарии • 22

  • @tomtuktomtuk7052
    @tomtuktomtuk7052 11 месяцев назад +2

    Týyyybláho =)))) ty loňský záplaty, muehehehe... Asi bych to raději zalepil stříbrným skočem =)))
    Chlapi.. NIC PROTI VÁM, ale tohle co jste dělali a natočili může sloužit JAKO ODSTRAŠUJÍCÍ PŘÍKLAD, JAK NIKDY NIKDY NIKDY podobnou opravu NEDĚLAT.
    Ledaže by to bylo akutní někde na čundru na vodě... ale pak doma okamžitě a střelhbite servat - spíše sundat =)))) - a opravit pořádně.
    Odhaduji, že záplaty ve videu instalované po třech měsících už zase pouští, pokud rovnou neupadly =))) Opravte mne jestli se mýlím...

    • @jdudodilny
      @jdudodilny  11 месяцев назад +1

      Ahoj, zrovna minulý týden jsme byli na rybach a vse bylo ok. Nevím proc by to bylo tak spatne jak pises? Ty stare zaplaty byli na nic coz jsem nekolikrat ve videu zminil a Tomas by byl schopny to jen "prezaplatovat" coz by bylo o nicem, ale to jsme neudelali a puvodni zaplaty jsme obrousili, takze nevidim problem?
      Ale samozrejme se rad necham poucit, jak jsem opet ve videu rikal, delali jsme to amatersky s tim co dum dal 🏠

    • @tomtuktomtuk7052
      @tomtuktomtuk7052 11 месяцев назад +2

      @@jdudodilny Jasné, nic ve zlém... vždyť to i tak píšu a míním =) Promiňte prosím, jestli to vyznělo jinak.
      Jenom jsem chtěl trochu varovat lidi, kteří budou dělat to co děláte ve videu a moc tomu nehoví.
      Ve zkratce k nejdůležitějším věcem:
      1.) absolutní základ je před opravou místo opravy VYBROUSIT AŽ NA PLÁTNO/ROHOŽ. Vždy s přesahem (alespoň 3cm, lépe 5 cm) na místo zdravé. Brusky používejte PLACATÉ, tímhle co máte ve videu naděláte rýhy/nerovnosti a to je naprd... lepší je vybrousit plynulé přechody a pokud možno roviny, nikolivěk horydoly =)
      2.) díry skrz je třeba opravovat několiká vrstvami, z čehož vrstvu "výplň díry" je vhodné zrobit balastem vmíchaným do NEaktivované přyskyřice (skleněnou sekaninu, suché tvrdé piliny, bavlněnou sekaninu...) a pryskyřici aktivovat až po získání vhodné konzistence "tmelu". Teprve po základním vyplnění díry začít se záplatami a několika vrstvami místo překrýt. Začíná se malou záplatkou na první výplň díry a každou další záplatu děláme o něco větší. Díru skrz je třeba obdobně překrýt i z opačné strany (zevnitř i zvenčí)
      3.) jestli už někdo bude mít potřebu omývat prach z broušení vodou (NAPROSTÁ KRAVINA...) je bezpodmínečně třeba nechat poté loď řádně vyschnout. Fénovat to... je... éeee... jakjentoříci... Nemyjte nic vodou, bohatě stačí ofouknout/omést a poté hadříkem navlhčeným acetonem apod. otřít. ŽÁDNOU VODU!!!
      4. pokud děláte s epoxidem JE DOBŘE POMĚR PRYSKYŘICE A TUŽIDLA MĚŘIT CO NEJPŘESNĚJI... PŘESNĚ PODLE NÁVODU KONKRÉTNÍ POUŽITÉ PRYSKYŘICE. Značně si prodloužíte životnost materiálu a hlavně jakost a trvanlivost záplaty. U polyesterky je to o chlup snazší (při menších oprávkách, NIKOLI U VĚTŠÍCH PLOCH!!!) - je možno množství peroxidu při troše zkušenosti dávkovat do kelímků od oka. Ale dá se to i zk...vit, velmi snadno lze pryskyřici upéct. Vždy je lepší dávkovat složky precizně.
      5.) po vytvrzení/vyzrání celého díla (viď návod/vlastnosti konkrétní používané pryskyřice) je třeba/bylo by dobře celé to obrousit/vyrovnat a alespoň nabarvit. Pryskyřice (epoxi obzvlášť) NEJSOU VODOTĚSNÉ A SÁKNOU VODU. Je to otázka jedné sezony...
      6.) 350g NEBRAT... strašidelný materiál, z toho lze postavit dům!!! Nanejvýš 220g a i to je na záplatu zbytečné (ano, vím, co dům dal, chápu...) 100g - 200g max. Vždy je lepší dát 2-3 stovečky než jednu mordu plnou pryskyřice. Na záplaty rozměru vaší práce je to ažaž. A mnohem snadněji se s tím dělá, líp to přilne a je to neporovnatelně estetičtější, pokud se neobtěžujete s konečným broušením a vrchním nátěrem. Pryskyřice je jen "lepidlo", pevnost dává sklo = JE NUTNO MINIMALISOVAT MNOŽSTVÍ PRYSKYŘICE pouze na množství nezbytně potřebné k prosycení skla. Přebytky je třeba setřít cidlinou/špachtlí/čímkoli. Čím měně pryskyřice tím lépe. Když vidím jak to celé svchu ještě dodatečně přeplácáváte dalšími vrstvami... brrrrrrr... peněženka pláče a srdce lodičkáře krvácí =(
      Věc poslední a z mé strany zcela subjektivní - jestli s tím jedete 2x ročně na rybník za městem nebo někam na půl dne na Labe na vesla bez motoru... okokok, vše v pohodě za předpokladu, že vám nekazí požitek z odpočinku na vodě ohyzdně vypadající loďka.
      ALE jestli byste měli v úmyslu jezdit někam dál a na déle a s motorem... takovéhle záplaty VŽDY podvedou v nejméně vhodnou dobu. Obvykle první večer na týdenní výpravě. Jestli znáte nějakýho pana Márfyho, nechte si o tom od něho dlouze vyprávět.
      Píšu jen za sebe - mě by to zkrátka neskutečně sralo, resp. na takové loďce (vnější vzhled, nikoli forma - pramičky miluju) bych asi nevyjel ani v roušce ve třičtvrtě na půlnoc na úhoře. Kdybyste tomu dali o 5 h více práce... mohlo to být jako z cukru. Ale to už záleží na každém soudruhovi =)))
      A úplně nejvíc na závěr - ano, vím že už bych měl držet tlamu - vaše tvrzení že "s touhle starou lodí už nemá cenu se babrat..." dodubovéhoprkénka chlapi... je to polyester =) Z téhle lodi mladí siláci jako jste vy dva, udělají za 2 víkendy bez piva při práci anebo za 3 víkendy s pivem při práci ABSOLUTNÍ LEŠTĚNKU, za kterou se budou i holky ohlížet. Přibastlíte tam zrcadlo, za 26tis v Kaufu přikoupíte 5hp (reálně 6hp) Grunwelta - spolehlivý, kamarád je má v HR v půjčovně - a máte z toho střelu co v jednom s prodlužovací ručkou manetky, lehkým kotvením, nejnutnějším minimem džigovek a nevelkým 12l kanystrem pofrčí 25-30kmh =) Úplně tu samou pramičku mám jako otloukánka na Dunaji a s 2T 6/8hp Yamahou a se mnou, vyžraným 120kg vepříkem, lítá 36kmh po vodě a 27kmh proti vodě. Máte doma trvanlivou a bytelnou loďku, se kterou dnešní nové poloplastelínové srandapramičky nesnesou srovnání. Ta vaše je TANK, který hladce přežije i náraz do skály v plné rychlosti... Dejte ji dokupy a radujte se!
      Jezdím na ryby na 45 r. staré loďce a je naprosto v pohodě. Jenom ji řádně udržuji. Beru ji bez obav i na moře a na veliké řeky... JE TO POLYESTER, s tím se dá kouzlit jako s plastelínou. Akorát lidi nepoužívejte plátno, pro polyester je vhodnější a hlavně neporovnatelně snazší používat tzv. rohož.
      HOWGH, buďte zdrávi a dobré mysli lidé, NIC VE ZLÉM a už vůbec nic proti vám, jste šikulové. Přeji hodně zábavy na vodě a Petrův Zdar! =)
      A NELEZTE DO LODĚ BEZ PODLÁŽKY NA SUCHŮUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    • @jdudodilny
      @jdudodilny  11 месяцев назад +1

      Ahoj, hele ne prosím tě taky se omlouvám, jestli můj předchozí komentář vyzněl nějak zle, to jsem určitě nechtěl. Naopak jsem velmi rád, když někdo bez ironie a sarkasmu například jako ty, dokáže slušně poskytnout velmi cenné rady. Mockrát děkuju za tvé zjevně velmi obsáhlé zkušenosti, díky moc a ať se daří :)))

  • @janpapcun6458
    @janpapcun6458 Год назад +1

    Perfekt job hlavne je to funkčné super video kluci ahoj 👋 👍 👌

  • @peterfotul2010
    @peterfotul2010 Год назад +1

    Chlapci moji zlati
    Tie zaplaty musia ist dole az do zakladneho materialu, lebo inak je to stale iba o kozmetike.
    Ak chces dieru utesnit, musis to orobit v zakladnom materiale.
    V opacnom pripade sa ti voda vzdy dostane medzi lod a zaplatu.
    Zelam vela prijemnych chvil stravenych na vode

  • @peterfotul2010
    @peterfotul2010 Год назад +2

    Ako prvu vrstvu bolo potrebne dat najskor vrstvu striže
    Platno az ako posledna vrstva
    Ale kazdy podla svojich moznosti :-)

  • @mujitvujodpad
    @mujitvujodpad Год назад

    Nice

  • @peterfotul2010
    @peterfotul2010 Год назад +2

    A este maly dodatok
    Na lod nikdy nesadame ak je na suchu.

    • @jdudodilny
      @jdudodilny  Год назад +1

      Díky za komentáře, jak jsem říkal ve videu, Tomáš je laxní a všechno jsme dělali dle našich možností :D každopádně díky za cenné rady, měj se a ať se daří.

  • @peterfotul2010
    @peterfotul2010 Год назад +2

    Farba nesmie ostat a voda nebol dobry napad
    Jna metlicka, alebo povysavat
    Pripadne v dnesnej dobe uz aj cistic brzd je mozne pouzit

  • @lukasbr2728
    @lukasbr2728 Год назад +2

    Díky za video rád bych věděl kolik gramů má použitá tkanina abych si udělal obrázek, jelikož z fotek na netu nemám moc představu. Děkuji za odpověď.

    • @jdudodilny
      @jdudodilny  Год назад

      Ahoj, tohle bylo 350 gramů na metr čtvereční

    • @jdudodilny
      @jdudodilny  Год назад

      Osobně by jsem volil spíš 220 g/m2 při použití pouze jednoho typu tkaniny. 350 je podle mě jako jediný typ použité tkaniny ne příliš vhodný. Ideální použít 350 na druhou vrstvu 220 a na třetí 110 gramu na m2

  • @baciluskus
    @baciluskus Год назад +1

    Možná by bylo lepší brousit to pod vodou..., jednak by to neprášilo a druhák by to tolik nezanášelo šmirgl... Teda u nás když se brousí pryskyřice tak jedině pod vodou... Laminát bude nejspíš něco podobného..

    • @jdudodilny
      @jdudodilny  Год назад

      Ahoj, jo myslím že máš pravdu

    • @tomtuktomtuk7052
      @tomtuktomtuk7052 11 месяцев назад

      néeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee =)))))) vodu nebrat!!!!!

  • @peterfotul2010
    @peterfotul2010 Год назад +1

    Riedidlo by som urcite nijdy nepouzival