Dziękuję za odpowiedz, żeby nie nadużywać uprzejmości zapytałem czat o zadania copywrightera🙂i już wszystko jasne. Copywriter to specjalista od tworzenia tekstów, który odpowiada za tworzenie treści marketingowych. Jego zadania są bardzo szerokie i obejmują: Tworzenie treści reklamowych: Slogany, hasła reklamowe, opisy produktów, artykuły promocyjne, scenariusze reklamowe. Tworzenie treści na strony internetowe: Opisy produktów i usług, artykuły na bloga, treści na landing pages, meta opisy, nagłówki. Tworzenie treści do social media: Posty na Facebooka, Instagrama, Twittera, LinkedIn, a także inne platformy społecznościowe. Tworzenie materiałów marketingowych: Ulotki, plakaty, broszury, newslettery, e-maile marketingowe. Tworzenie scenariuszy: Do filmów reklamowych, prezentacji, webinarów. Optymalizacja treści pod kątem SEO: Dostosowanie treści do algorytmów wyszukiwarek, aby zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Celem pracy copywritera jest stworzenie takich tekstów, które będą: Perswazyjne: Przekonają odbiorców do zakupu produktu lub usługi. Angażujące: Przyciągną uwagę i zainteresują odbiorców. Zrozumiałe: Będą jasne i klarowne, dostosowane do grupy docelowej. Oryginalne: Wyróżnią się na tle konkurencji. Zgodne z marką: Będą odzwierciedlać wartości i charakter marki. Krótko mówiąc, copywriter to osoba, która potrafi przełożyć język biznesu na język, który zrozumie każdy odbiorca.
To osobny temat do którego omawiania też się zresztą przymierzam i w skrócie jak najbardziej sądzę że Ai będzie pogłębiało rozwarstwienie finansowe społeczeństwa.
Pan Harari ujął to nieco inaczej- że AI stanie się niejako samodzielnym bytem, który sam dla siebie zacznie generować zyski i przez to będzie mógł wywierać wpływ na rządy państw (jako najbogatszy "byt" na Ziemii). Pytanie tylko, kto AI na to pozwoli.? Zapewne AI to droga ku Totalitaryzmowi ostatecznemu. Koniec tego, co znamy. Koniec płacenia rachunków za życie, bo nie będzie jak na to zarobić. Skoro jest to przewidywalne, depopulacja globu jest już prawie pewna. Koniec epoki tego, co globaliści określają jako Useless eaters...
AI wydaje się przydatne ale tylko do prostych zastosowań. Jeśli teraz AI opiera swoją widzę o np Wikipedie to w zasadzie nie ma sensu pytać takiego AI o bardziej skomplikowane rzeczy bo będzie zwyczajnie kłamać. Inna sprawa że wizja przyszłości gdzie każdy będzie mógł generować swoje światy wirtualne też jest głupia bo zwyczajnie przeciętni ludzie są mało kreatywni i oczytani żeby mieć możliwość wymyślić jakiś atrakcyjny świat dla siebie. To możemy już wywnioskować po tym że miliony ludzi woli śledzić życie jakiegoś influencera/celebryty niz żyć swoim własnym.
AI jest z nami od dekad. W roku 2003 na kole naukowym rozwijalismy sici neuronowe ktore rozpoznawaly pismo reczne, sterowaly robotem mobilnym, wspieraly proste systemy wizyjne. Postep jest w tym obszarze niesamowity. AI znalazlo swoje miejsce w biznesie. Natoniast to pompowanie baniek informacyjnych co komu AI zabierze powinno byc karane odsiadka.
Moje predykcja na najbliższe 2-3 lata - pojawia się pierwsze autonomiczne taksówki, najpierw w fazie testów w Polsce - pojawią się pierwsze humanoidalne roboty w przestrzeni publicznej - rozwinie się branża filmów AI i generowane filmy i bajki będą długości do 5-10 min - rozwinie się branża automatycznych lektorów do filmów - ala elevenlabs - audiobooki z różnymi głosami i odgłosami np. przyrody i scenerii będą tworzone automatycznie - AI rozwinie myślenie długoterminowe planowanie i planowanie strategiczne - ruclips.net/video/TwLiNTYvpPo/видео.htmlsi=9XiNkyAaTCOoZhoJ - większość firm będzie w mniejszym lub większym stopniu wdrażać AI np. pociągi i tramwaje najpierw półautonomicznie z dozorem człowieka zdalnie poprzez kamerki -zwiększy się jakość botów dzwoniących i oferujących usługi albo próbujących metody na wnuczka i nie będą już tak łatwo rozpoznawalne jak dzisiaj.
Bardzo fajny kanal z potencjalem! Czy mógłby Pan powiedziec coś na temat tego że GPT w wersji ppodstawowej (darmowej) gdziala znacznie gorzej niż wcześniej? Takie mam wrażenie -przesiadłem się więc z niektórymi zadaniami na Claude który mam wrażenie lepiej sobie radzi. Podstawowy GPT jakby został okrojony z części swojej mocy. Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwoju tego kanału!
Dziękuję za mile słowa. Słyszałem tą opinię, ale ciężko mi ją zweryfikować. Twardych publikacji na ten temat nie ma, a Open AI zapewne uważa, że każda kolejna wersja jest lepsza ;). Ja osobiście nie zauważyłem tego ale też nie wiele korzystam z czystego GPT, więc mogłem nie zauważyć.
przetrenowanie modeli nie bierze się ze zbyt dużej ilości danych, ale powstaje gdy zbyt długo trenuje się sieć. mówiąc inaczej sieć traci umiejętność generalizowania a traktuje dane bardzo sztywno i "dosłownie". Lem - "Ananke" to opowieść o pierwszym przetrenowaniu sieci
Obecny boom na technologie AI wydaje się dosyć mocno nadmuchany. Technologia jak najbardziej jest przydatna ale występuje w niej pewien element losowości który może być w wielu procesach finansowych czy technologicznych bardzo problematyczny. Jak najbardziej jesteśmy w obszarze próbowania zastosowania tej technologi w praktyce i z prób których byłem świadkiem wynika że chyba najbardziej potrzeba by było zmiany kulturowej/pokoleniowej do jej właściwego wdrożenia. Zauważyłem także że niestety efekty końcowe tych systemów są dalekie od obiecywanych. Nawet z uwzględnieniem że z biegiem czasu taki system może osiągnąć swój optymalny poziom. Występuje obawa że w przypadku procesu "ustabilizowanego" okresowa niestandardowa zmienność danych wsadowych spowoduje że nie tyle system sobie nie poradzi co zaufanie w jego działanie osłabnie przez co zamiast człowieka lub systemu który będzie wykonywał pracę będziemy mieli system czy człowieka który będzie sprawdzał efekty pracy AI. Wielokrotnie potrzeba twarzy którą można pociągnąć do odpowiedzialności a model AI takiej twarzy mieć nie będzie. Wiem. Brzmi to jakbym opowiadał bardziej o psychologii niż o modelach sztucznej inteligencji ale jesteśmy już na takim poziomie zaawansowania tej technologii.
Tak, dokładnie tak jest. Poruszam ten temat zwłaszcza na końcu nagrania, bo trzeba zwrócić uwagę że ChatGPT nie został opracowany do procesów finansowych czy technologicznych.
Poruszam bardziej pańskie spostrzeżenia z początku filmiku że modele AI w innych dziedzinach pozostają w tyle. I dotyczy to innych modeli niż ChatGDP a raczej nawet samej technologii AI. Niedawno miałem do czynienia z pomysłem zastosowania AI w rozpoznaniu obrazu: Czas wyuczenia modelu zająłby miesiąc a Koszty OPEX subskrypcji modelu AI położył założenia uzasadnienia biznesowego. Koniec końców zaproponowano inne rozwiązanie detekcji obrazu (bezkosztowe) i organizację pracy operatora linii w taki sposób że okazjonalnie sprawdzana będzie jakość efektów systemu. Czy to rozwiązanie było idealne? Nie. Czy okazało się mniej lub bardziej problematyczne niż system z AI? Tego się nigdy nie dowiemy. Czy system działa bezproblemowo? Jak na razie nie było problemów. A więc wystarczy.
Może się to często do tego sprowadzać ale oni tak to definiują :"According to ARK’s research, spending on digital leisure should take share from physical options and grow 19% at an annual rate during the next seven years, from $7 trillion in 2023 to $23 trillion in 2030."
Fajny film. Pełna zgoda, że kolejny krok to fizyczne AI do samochodów autonomicznych. Może kolejny do poszczególnych prac fizycznych (boty) :)
24:13 A mógłby pan tak w kilku zdaniach nakreślić do czego czat GPT nadaje się najlepiej? takie pytanie laika który chciałby zacząć korzystać.
pzdr
Tak najbardziej najbardziej to do zadań zbliżonych do copywritera.
Dziękuję za odpowiedz, żeby nie nadużywać uprzejmości zapytałem czat o zadania copywrightera🙂i już wszystko jasne.
Copywriter to specjalista od tworzenia tekstów, który odpowiada za tworzenie treści marketingowych. Jego zadania są bardzo szerokie i obejmują:
Tworzenie treści reklamowych: Slogany, hasła reklamowe, opisy produktów, artykuły promocyjne, scenariusze reklamowe.
Tworzenie treści na strony internetowe: Opisy produktów i usług, artykuły na bloga, treści na landing pages, meta opisy, nagłówki.
Tworzenie treści do social media: Posty na Facebooka, Instagrama, Twittera, LinkedIn, a także inne platformy społecznościowe.
Tworzenie materiałów marketingowych: Ulotki, plakaty, broszury, newslettery, e-maile marketingowe.
Tworzenie scenariuszy: Do filmów reklamowych, prezentacji, webinarów.
Optymalizacja treści pod kątem SEO: Dostosowanie treści do algorytmów wyszukiwarek, aby zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania.
Celem pracy copywritera jest stworzenie takich tekstów, które będą:
Perswazyjne: Przekonają odbiorców do zakupu produktu lub usługi.
Angażujące: Przyciągną uwagę i zainteresują odbiorców.
Zrozumiałe: Będą jasne i klarowne, dostosowane do grupy docelowej.
Oryginalne: Wyróżnią się na tle konkurencji.
Zgodne z marką: Będą odzwierciedlać wartości i charakter marki.
Krótko mówiąc, copywriter to osoba, która potrafi przełożyć język biznesu na język, który zrozumie każdy odbiorca.
Rozumowanie ai to będzie hit nadchodzącego roku choć pewnie dostępne dla zamożniejszych. Następnie agenci.
To osobny temat do którego omawiania też się zresztą przymierzam i w skrócie jak najbardziej sądzę że Ai będzie pogłębiało rozwarstwienie finansowe społeczeństwa.
Rozumujace modele masz juz nawet teraz pracujace offline lak QwQ za free....
Pan Harari ujął to nieco inaczej- że AI stanie się niejako samodzielnym bytem, który sam dla siebie zacznie generować zyski i przez to będzie mógł wywierać wpływ na rządy państw (jako najbogatszy "byt" na Ziemii). Pytanie tylko, kto AI na to pozwoli.? Zapewne AI to droga ku Totalitaryzmowi ostatecznemu. Koniec tego, co znamy. Koniec płacenia rachunków za życie, bo nie będzie jak na to zarobić. Skoro jest to przewidywalne, depopulacja globu jest już prawie pewna. Koniec epoki tego, co globaliści określają jako Useless eaters...
AI wydaje się przydatne ale tylko do prostych zastosowań. Jeśli teraz AI opiera swoją widzę o np Wikipedie to w zasadzie nie ma sensu pytać takiego AI o bardziej skomplikowane rzeczy bo będzie zwyczajnie kłamać. Inna sprawa że wizja przyszłości gdzie każdy będzie mógł generować swoje światy wirtualne też jest głupia bo zwyczajnie przeciętni ludzie są mało kreatywni i oczytani żeby mieć możliwość wymyślić jakiś atrakcyjny świat dla siebie. To możemy już wywnioskować po tym że miliony ludzi woli śledzić życie jakiegoś influencera/celebryty niz żyć swoim własnym.
To właśnie od tego zależy do czego AI podepniemy i z jakiej wiedzy pozwolimy korzystać.
AI jest z nami od dekad. W roku 2003 na kole naukowym rozwijalismy sici neuronowe ktore rozpoznawaly pismo reczne, sterowaly robotem mobilnym, wspieraly proste systemy wizyjne. Postep jest w tym obszarze niesamowity. AI znalazlo swoje miejsce w biznesie. Natoniast to pompowanie baniek informacyjnych co komu AI zabierze powinno byc karane odsiadka.
Sądzę że tą pracę pompowania baniek o zabieraniu pracy przez AI, AI zabierze na samym początku ;)
Moje predykcja na najbliższe 2-3 lata
- pojawia się pierwsze autonomiczne taksówki, najpierw w fazie testów w Polsce
- pojawią się pierwsze humanoidalne roboty w przestrzeni publicznej
- rozwinie się branża filmów AI i generowane filmy i bajki będą długości do 5-10 min
- rozwinie się branża automatycznych lektorów do filmów - ala elevenlabs
- audiobooki z różnymi głosami i odgłosami np. przyrody i scenerii będą tworzone automatycznie
- AI rozwinie myślenie długoterminowe planowanie i planowanie strategiczne - ruclips.net/video/TwLiNTYvpPo/видео.htmlsi=9XiNkyAaTCOoZhoJ
- większość firm będzie w mniejszym lub większym stopniu wdrażać AI np. pociągi i tramwaje najpierw półautonomicznie z dozorem człowieka zdalnie poprzez kamerki
-zwiększy się jakość botów dzwoniących i oferujących usługi albo próbujących metody na wnuczka i nie będą już tak łatwo rozpoznawalne jak dzisiaj.
Brzmi legitnie :)
Bardzo fajny kanal z potencjalem! Czy mógłby Pan powiedziec coś na temat tego że GPT w wersji ppodstawowej (darmowej) gdziala znacznie gorzej niż wcześniej? Takie mam wrażenie -przesiadłem się więc z niektórymi zadaniami na Claude który mam wrażenie lepiej sobie radzi. Podstawowy GPT jakby został okrojony z części swojej mocy. Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwoju tego kanału!
Dziękuję za mile słowa. Słyszałem tą opinię, ale ciężko mi ją zweryfikować. Twardych publikacji na ten temat nie ma, a Open AI zapewne uważa, że każda kolejna wersja jest lepsza ;). Ja osobiście nie zauważyłem tego ale też nie wiele korzystam z czystego GPT, więc mogłem nie zauważyć.
Lepej uzyc darmowego sonnet 3.5, gemmini 2 czy deepseek v3 ...bedzie 10x lepsze niz darnmowy gpt4o
przetrenowanie modeli nie bierze się ze zbyt dużej ilości danych, ale powstaje gdy zbyt długo trenuje się sieć. mówiąc inaczej sieć traci umiejętność generalizowania a traktuje dane bardzo sztywno i "dosłownie".
Lem - "Ananke" to opowieść o pierwszym przetrenowaniu sieci
Tak oczywiście, jeśli to jakoś nie jasno przedstawiłem to przepraszam.
Wlasnie jakos niedawno udowodniono ze przetrenowanie sieci to wlasnie dobra zecz a nie zla bo wtedy potrafi lepiej generalizowac podobny problem...
Obecny boom na technologie AI wydaje się dosyć mocno nadmuchany.
Technologia jak najbardziej jest przydatna ale występuje w niej pewien element losowości który może być w wielu procesach finansowych czy technologicznych bardzo problematyczny.
Jak najbardziej jesteśmy w obszarze próbowania zastosowania tej technologi w praktyce i z prób których byłem świadkiem wynika że chyba najbardziej potrzeba by było zmiany kulturowej/pokoleniowej do jej właściwego wdrożenia.
Zauważyłem także że niestety efekty końcowe tych systemów są dalekie od obiecywanych. Nawet z uwzględnieniem że z biegiem czasu taki system może osiągnąć swój optymalny poziom.
Występuje obawa że w przypadku procesu "ustabilizowanego" okresowa niestandardowa zmienność danych wsadowych spowoduje że nie tyle system sobie nie poradzi co zaufanie w jego działanie osłabnie przez co zamiast człowieka lub systemu który będzie wykonywał pracę będziemy mieli system czy człowieka który będzie sprawdzał efekty pracy AI.
Wielokrotnie potrzeba twarzy którą można pociągnąć do odpowiedzialności a model AI takiej twarzy mieć nie będzie.
Wiem. Brzmi to jakbym opowiadał bardziej o psychologii niż o modelach sztucznej inteligencji ale jesteśmy już na takim poziomie zaawansowania tej technologii.
Tak, dokładnie tak jest. Poruszam ten temat zwłaszcza na końcu nagrania, bo trzeba zwrócić uwagę że ChatGPT nie został opracowany do procesów finansowych czy technologicznych.
Poruszam bardziej pańskie spostrzeżenia z początku filmiku że modele AI w innych dziedzinach pozostają w tyle. I dotyczy to innych modeli niż ChatGDP a raczej nawet samej technologii AI.
Niedawno miałem do czynienia z pomysłem zastosowania AI w rozpoznaniu obrazu:
Czas wyuczenia modelu zająłby miesiąc a Koszty OPEX subskrypcji modelu AI położył założenia uzasadnienia biznesowego.
Koniec końców zaproponowano inne rozwiązanie detekcji obrazu (bezkosztowe) i organizację pracy operatora linii w taki sposób że okazjonalnie sprawdzana będzie jakość efektów systemu.
Czy to rozwiązanie było idealne? Nie.
Czy okazało się mniej lub bardziej problematyczne niż system z AI? Tego się nigdy nie dowiemy.
Czy system działa bezproblemowo? Jak na razie nie było problemów. A więc wystarczy.
@@9dots3 A czemu nie uzyjesz np mistral 12b vision i na nim zrobic finetunning?
cyfrowi konsumenci czyli boty
Może się to często do tego sprowadzać ale oni tak to definiują :"According to ARK’s research, spending on digital leisure should take share from physical options and grow 19% at an annual rate during the next seven years, from $7 trillion in 2023 to $23 trillion in 2030."