Super wpis na początku. Brawo. Jak możesz hodować i zabić, a za chwilę do Lidla po schabik i kurke, bo to że sklepu, nikt tego nie wychodowal i nikt nie zabił.
bardzo fajny wstęp. w dzisiejszych czasach to sie robi aż śmieszne czasami co ludzie wypisują itd. a sztuki ładne:) piękne LM! ja mam kilka sztuk na swoim gosp, ale to niestety chyba prędzej sie zwinie hodowla niż rozwinie:(.
Mądrze zrobiłeś z tymi napisami na początku teraz ludzią za dużo głupich pomysłów do głowy przychodzi niedługo na wsi ludzią nic nie będzie wolno robić na polu w obejściu gospodarstwa chodować zwierząt jak tak dalej zieloni i inni będą się wtrącać i przeszkadzać bydło masz ładne tylko te ceny za małe niby w ostatnim czasie poszły do góry choć powoli coś się jednak zmienia ale jeszcze trochę brakuje im do stanu przed afery może niedługo będę takie same jak wcześniej oby tak było👍
Sztuki exportowka, ale ja bym wolał wazyc samochód i później z bydlem, przynajmniej waga pewna ja tak robię bo na zakładzie to różnie bywa z tymi wagami😉
tak ci jeb*ni handlarze robią z wagami, dlatego najlepiej mieć swoją wage albo odważniki kładziesz łącznie 50 kg a na wadze pokazuje 40kg.... takiego odrazu goni sie w pizdu widłami
@@wiktor9684 sam sie zważ ja waze 100kilo i zawsze jak wejde na wage od znajomego handla to tyle jest. Nie wiem jak oszukuja moze maja jakies inne metody to byn sprawdzil. Najlepsza jest swoja waga i po temacie. Jak cwaniak zobaczy ze musi zwazyc to spier zanim zacznie wogole gadac cokolwiek.
@@Investczer w tych nowszych wagach można w programie zrobić tak że poniżej dowolnych KG pokazuje prawidłowo np poniżej 150kg nie będzie oszukiwać ale jak już mamy więcej niż 700 to może zacząć obniżać :) przecież te nowe wagi handlarzy mają komputer który można programować pod właściciela :/ a mało kto raczej ma odważnik 800 kg żeby zobaczyć czy w luja leci
Oczywiście że są ludzie którzy lepiej płacą... I ważę na swojej wadze a nie byki jadą do nich i ważymy u nich... Już lepiej było sprzedać na wbc LM zawsze idzie w U klasie
Tak mnie zastanawia sprzedajesz na żywą wagę i tu jest moje pytanie czy firma ta od wagi nie odejmuje 7-8%wagi na skitke jak ma to miejsce np u Łuniewskich ?
Ja sprzedałem mieszane mięsne 75% LM x 25% AR dali mi po 8,80 zł/kg netto, 11 sztuk w wadze średniej 818 kg i wieku 2 sztuki: 22 miesiące, 8 sztuk: 21 miesięcy i 1 sztuka : 20 miesięcy...
@@przemek210581 pośrednik, który mi sam powiedział że ma ,, niby'' 30 gr z kila i ma zapłacone za transport. Więc tylko taki interes kręcić 😉 dał mi najwięcej ze wszystkich tych co przyjechali wycenić więc jemu sprzedałem. Ale dużo nie skupuje i ma tylko swoich klientów....
Kiedys zawsze sprzedawalismy do jedlanki ale odkąd klasyfikatorem zostal syn szefa to zaczol proponowac nizsze stawki od innych kupców nawet trafialo się i od 30 do 50 groszy na kg.i postanowilismy podjac współpracę z maciejowicami .szef przyjechal ustalił cenę a potem samochód po bydło i co najważniejsze ważone na okolicznej wadze z czałym samochodem i ku naszemu zdziwieniu nie spodziewaliśmy się ze nasze byki tyle wazą ,jednak co waga to waga .juz trzy razy tam sprzedawaliśmy i zawsze bylo zdziwienie ze tyle wazą.moze mi się wydaje ale trochę juz się tych byków sprzedało i różne słuchy chodziły o wagach elektronicznych tak więc proponyje sprzedając bydlo ważyć samochody na okolicznej wadze .w dzisiejszych czasach są łatwo dostępne na składach budowlanych lub u okolicznych rolników
Ja sprzedaję do jedlanki od 15 lat mam swoją wagę i na niej ważę .N a ich wadze też było warzone ale zawsze mi się zgadzało więc chłopaki ok .Więc jak ci się wydaję ,że zła waga to nie pisz tego.Rób to gdy jesteś pewien bo oczerniasz ich .Poza tym jak mi to jeden człowiek powiedział nie stać go nie mieć swojej wagi i to jest najlepsza inwestycja bo pośredników dzisiaj nie brakuje
Wow bardzo ładne sztuki ale nie dziwię się bo to czysta rasa LM, dwa lata temu sąsiad za dwa byki czystej rasy wziął 10 zł wadzie żywej . Może ktoś wie po ile teraz idą mieszance takie co mają około 800 kg województwo mazowieckie ?
@@przemek210581 Jak by Ci przyszło kupic cielata już nie mówie o odsadku to został by Ci tylko obornik i satysfakcja że się przytym naj...... eś , ale zawsze to coś . Pozdrawiam
@@jakubjakub7786 nie opłaca się siać trawy na polu ponieważ że zboża zysk jest podobny co z bydła licząc z hektara. Na piaszczystych glebach przy suszy trawa wysycha.
Przemku lepiej wyjdzie odsadek, sprzedajesz za 3500 w wieku 11-12 miesiecy, trzymaj dodatkowo 10miesięcy za 8-8.50 za dzień i to brutto to zostanie nie wiele, a roboty więcej
Diablo Diablo nie sprzedam wam po 2000 i dopłace żeby wam się opłacało, zastanówcie się co wy piszecie, nikt za 2500 nie sprzeda czystych LM, jeżeli dojdzie do takiej ceny to zostanie jedynie hf do opasu
@@przemek210581 Tzn. jak jest pełny samochód to przyjadą, a w AGROSTAR z tej "ceny" często urywali bo to nie pasuje a to wagi nie ma. Przez 11 lat różne cuda widziałem i jestem sceptyczny co do cen które proponują przez tel.
@@klodawiak89 kupuje ale to podobnie wychodzi jak byś miał coś hodować , oczywiście jak kupisz to praca odpada i więcej wolnego czasu można mieć choć nie zawsze 🤔 ale masz rację tyle samo zostaje.
U nas jest to normalne ludzkie jak oglądałem kiedyś jak to robią poza krajami UE to się o pomstę do nieba prosi jest to chore tragiczne I brak słów ze swiat na to pozwala tylko kasa I polityka się liczy
Ale ostrzeżenia🤦♀️🤦♀️🤦♀️niektórym chodzi tylko o odpowiednie traktowanie zwierząt, bez bicia, łamania nóg, uboju, takiego żeby to zwierzę za długo nie cierpiało i żeby kasa nie była najważniejsza. Może przyjść taki czas dla człowieka, że żadne pieniądze mu nie pomogą albo nie będą cieszyć.
Super wpis na początku. Brawo. Jak możesz hodować i zabić, a za chwilę do Lidla po schabik i kurke, bo to że sklepu, nikt tego nie wychodowal i nikt nie zabił.
Witam super filmik rzetelnie pokazany jak i co , pozdrwiam i zycze sukcesów w nowym roku
Bardzo dobre pouczenie na początku
Dla Pseudoekologów:)
Wstęp adekwatny... Ładne sztuki. Pozdrawiam
Dobrze napisane na początku👍😉
te wpisy są mocne :)
bardzo fajny wstęp. w dzisiejszych czasach to sie robi aż śmieszne czasami co ludzie wypisują itd. a sztuki ładne:) piękne LM! ja mam kilka sztuk na swoim gosp, ale to niestety chyba prędzej sie zwinie hodowla niż rozwinie:(.
no i ladnie wyszlo
powodzenia
Nie dziękuję. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Dużych plonów.💸😊
@@przemek210581 nawzajem
Ładne sztuki jak na ten wiek i cena też dosyć dobra pozdrawiam ☺
Te wpisy na początku chyba będzie musiał dawać każdy który nagrywa na yt... Dobry pomysł Przemek 😅
Fajne sztuki te byki z takich genów to można towar produkować
Bardzo trafne wpisy na początku filmu. Spoko film. Pozdrawiam
Spokojnie👍dobra robota💪
Mądrze zrobiłeś z tymi napisami na początku teraz ludzią za dużo głupich pomysłów do głowy przychodzi niedługo na wsi ludzią nic nie będzie wolno robić na polu w obejściu gospodarstwa chodować zwierząt jak tak dalej zieloni i inni będą się wtrącać i przeszkadzać bydło masz ładne tylko te ceny za małe niby w ostatnim czasie poszły do góry choć powoli coś się jednak zmienia ale jeszcze trochę brakuje im do stanu przed afery może niedługo będę takie same jak wcześniej oby tak było👍
Tego życzę tobie i nam wszystkim w Nowym Roku .
Jakbyś tak postarał się na zbliżający Nowy Rok napisać to bez błędów oraz ze znakami interpunkcyjnymi, to byłoby nam niezmiernie miło.
@@wujeksamozo8523 Nie podoba ci się nie czytaj do ciebie nie pisałem
@@mateuszb2475 Ale skąd mam wiedzieć, że mi się nie będzie podobać jeśli nie przeczytam ??
Myślisz ty trochę ??
@@wujeksamozo8523 Przez brak znaków interpunkcji chyba to widać
doczytałem że odjeli z wagi to ta cena 9 zł to na koszta a gdzie zysk odechciewa się chować a ceny pasz z kosmosu
Wreszcie ktoś to zauważył.
Sztuki exportowka, ale ja bym wolał wazyc samochód i później z bydlem, przynajmniej waga pewna ja tak robię bo na zakładzie to różnie bywa z tymi wagami😉
Sprawnie poszedł załadunek bez stresu
Sztuki bardzo ładne, jałówki jak to jałówki wyglądają super a na wadze rzadko kiedy miłe zaskoczenie. Cena 9zł to brutto czy netto??
Brutto.
Pozdrawiam.
Rolnik- Hodowca 88
widzisz kolego 9 zl brutto za jalowki a ty mi nie wierzyłeś , że byki po tyle płacą.
@@damian-qn7ey 9zł brutto czyli 8,3 netto. Towar w czystej rasie- za mieszańca można pomarzyć o takiej cenie.
@@rolnik-hodowca8831 ale porównujmy tu byka i jałówkę , bardzo dobry byk mieszaniec bedzie tyle samo wart albo i wiecej co jałowka czystorasowa
Kawałek drogi masz do Włodawy na ubojnię, ale za to waga pewniejsza niż te elektroniczne .
Dobrze sformułowana zapowiedź filmiku😉
Mi się wydaje że ta waga jest przekrecona bo te bydlaki napewno więcej ważą.
No mi też
No niestety waga na 100 procent o sto kilo w dół
tak ci jeb*ni handlarze robią z wagami, dlatego najlepiej mieć swoją wage albo odważniki kładziesz łącznie 50 kg a na wadze pokazuje 40kg.... takiego odrazu goni sie w pizdu widłami
@@wiktor9684 sam sie zważ ja waze 100kilo i zawsze jak wejde na wage od znajomego handla to tyle jest. Nie wiem jak oszukuja moze maja jakies inne metody to byn sprawdzil. Najlepsza jest swoja waga i po temacie. Jak cwaniak zobaczy ze musi zwazyc to spier zanim zacznie wogole gadac cokolwiek.
@@Investczer w tych nowszych wagach można w programie zrobić tak że poniżej dowolnych KG pokazuje prawidłowo np poniżej 150kg nie będzie oszukiwać ale jak już mamy więcej niż 700 to może zacząć obniżać :) przecież te nowe wagi handlarzy mają komputer który można programować pod właściciela :/ a mało kto raczej ma odważnik 800 kg żeby zobaczyć czy w luja leci
No nie wierzę byki i jałówki po 9zł u nas gościu mówił 7,50też byki i jałówki drugi po 8 czemu tak mało w porównaniu do pana ceny, woj lubelskie
Dziwne to troche podobo cena troche ruszyla do góry kolega sprzedawał wczoraj po 8 ja miesiąc temu po 7 40 również lubelskie.
@@3pdraiwer750 Już sam niewiem jak to jest masakra
Jak jak ostatnio czyli miesiąc temu sprzedawałem dostałem 40 gr więcej za jałowke hf niż za mięsnego czarnego byka.
To dopiero pokręcone
@@3pdraiwer750 o to widzę że jeszcze lepiej
Ale zwróć uwagę ze to jest czystej rasy limousine to i cena taka .kolega na początku grudnia sprzedawał to po 9.50 dostał.a ja za mieszańce po 7.50
Witam elegancko wyszło. Na co wydasz kase😜🚜
Na paszę dla reszty:)))
@@przemek210581 A nie myślałeś dokupić krów od Marcina "Flinstona" ??
@@wujeksamozo8523 😂😂😂
Daj znać jak wyszło😋bo u nich to moim zdaniem nie opłacić się sprzedawać szkoda takiego towaru
A jest ktos kto lepiej płaci?
@@przemek210581 Ja sprzedawałem, w styczniu i we wrześniu to u nich najlepsza cena na woj. Lubelskie
Guziol542 ile płaca za jałówki lm
@@szymivlog2439 9zł jałówki i byki lm na kraj.
Oczywiście że są ludzie którzy lepiej płacą... I ważę na swojej wadze a nie byki jadą do nich i ważymy u nich... Już lepiej było sprzedać na wbc LM zawsze idzie w U klasie
jak dla mnie to ta przedostatnia krowa nie miała 559 tylko coś koło 650 ....
oooo mój ulubiony Massey Ferguson
To tak ciężko. To angus też nie tak źle wychodzi krowy bez obory a byczki w oborze i obojętnie gdzie to 8zl dają
Czyli gdyby je sprzedac jako odsadki 300 kg wyjdzie ekonomicznij niz opas.
Tak mnie zastanawia sprzedajesz na żywą wagę i tu jest moje pytanie czy firma ta od wagi nie odejmuje 7-8%wagi na skitke jak ma to miejsce np u Łuniewskich ?
Odejmuje.
A jak u nich z terminami płatności ? Nie ma kłopotów ?
@@johnjohn7760 7%odejmuje nie ma problemow z waga i kasa
@@johnjohn7760 a termin 14dni
@@johnjohn7760 Nigdy nie było kłopotów. FV 21 termin płatności.
Dobra cena, ja nie wiem czemu tyłu widzów narzeka ja się kilka dni temu dowiadywałem to najlepszą cenę mi powiedzieli 7 zł brutto za mieszańca.
Na repreduktory sprzedać bardziej by się nie opłacało?
Ile tych rozplodowych potrzeba ......
Jak byliby chętni to bym sprzedał, sporo sprzedawałem to lepiej wychodzi.
Какой возраст у быков
Ja sprzedałem mieszane mięsne 75% LM x 25% AR dali mi po 8,80 zł/kg netto, 11 sztuk w wadze średniej 818 kg i wieku 2 sztuki: 22 miesiące, 8 sztuk: 21 miesięcy i 1 sztuka : 20 miesięcy...
Moim zdaniem rewelacja jak na te czasy.
A gdzie sprzedałeś? Do ubojni czy dla pośrednika.
@@przemek210581 pośrednik, który mi sam powiedział że ma ,, niby'' 30 gr z kila i ma zapłacone za transport. Więc tylko taki interes kręcić 😉 dał mi najwięcej ze wszystkich tych co przyjechali wycenić więc jemu sprzedałem. Ale dużo nie skupuje i ma tylko swoich klientów....
Jelonek 6620 Premium Ha ha ha naiwny jelonek z ciebie 😂😂. Dał ci najwiecej a na wadze ukradł po 100 kg na sztuce 😁
@@jasko6913 haha na swojej ogólnej ważyłem. Jeszcze mnie nikt na wadze nie wykiwał ale Cb chyba tak 😁😁
@@jasko6913 mówisz, że byki 22 miesiące to mało ważą po 820 kg ???
Sprzedajesz odsadki? Kiedy w jakim pkresie jestem zainteresowany 4 szt jałówek. Podaj e-meila
Za pół roku będę sprzedawał jałówki.
przemek.martyniuk@o2.pl
@@przemek210581 Dzięki
Towary💪
Wyglądają super, aż się marzy lato i grill😁
Kiedys zawsze sprzedawalismy do jedlanki ale odkąd klasyfikatorem zostal syn szefa to zaczol proponowac nizsze stawki od innych kupców nawet trafialo się i od 30 do 50 groszy na kg.i postanowilismy podjac współpracę z maciejowicami .szef przyjechal ustalił cenę a potem samochód po bydło i co najważniejsze ważone na okolicznej wadze z czałym samochodem i ku naszemu zdziwieniu nie spodziewaliśmy się ze nasze byki tyle wazą ,jednak co waga to waga .juz trzy razy tam sprzedawaliśmy i zawsze bylo zdziwienie ze tyle wazą.moze mi się wydaje ale trochę juz się tych byków sprzedało i różne słuchy chodziły o wagach elektronicznych tak więc proponyje sprzedając bydlo ważyć samochody na okolicznej wadze .w dzisiejszych czasach są łatwo dostępne na składach budowlanych lub u okolicznych rolników
Piotr S pewnie potrącał wam te 30-50 gr. twarzowego😂🤣
Ja sprzedaję do jedlanki od 15 lat mam swoją wagę i na niej ważę .N a ich wadze też było warzone ale zawsze mi się zgadzało więc chłopaki ok .Więc jak ci się wydaję ,że zła waga to nie pisz tego.Rób to gdy jesteś pewien bo oczerniasz ich .Poza tym jak mi to jeden człowiek powiedział nie stać go nie mieć swojej wagi i to jest najlepsza inwestycja bo pośredników dzisiaj nie brakuje
O widzę że Mirek zabierał. A nie dowiafywałeś się jaką cenę dał by Gramar? Żeby nie szło przez Starownika?
Gramar sobie a Starownik sobie.
Ej a czemu takie ładne jałuwki sprzedałeś na mieso. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Potrzebowałem dużo 🤑
@@przemek210581 aha to ni mogłeś sprzedać starych a se młode zpstawić ni rozumiem
@@ukaszlipinski8012 Mogłem, ale byka musiał bym zmienić, bo to ich ojciec.
Jak wyglądała historia gospodarstwa kupiłeś je czy dostałeś po rodzicach
Masz odpowiedzi na kanale.
@@NygussMusic gdzie dokładniej
Dober w odcinkach to nie joker ze będzie opowiadać bajki dla dzieci na dobranoc
Dober mówi to gość z nazwa dober prawie jak jakiś kebab albo od psa podkreślę kundla dober Man haha
@@ksiadzproboszcz979 nwm po co piszesz pod mojim komentarzę tam jakieś swoje jabane wydzimały
Cena to tylko taka za rasę limuze czy za inne rasy podobna cena i z jakiego województwa jesteś
Agro Świętokrzyskie tak za Hf jeszcze więcej
@@ksiadzproboszcz979 tak no za hf 9zl :) xd od razu xd chodziło mi o simentale czy mieszańce
Ta firma najbardziej lubi czerwone bez białego. Np Angus red płacą0,5zł mniej a MM 8 zł.
@@przemek210581 Dzięki
@@przemek210581 dasz namiary na tą firmę bo też będę miał na sprzedaż byki BB
Czemu jalowek nie zostawiłeś na mamki?
Brak paszy i trzeba by było byka do nich dokupić, a na 2 szt się nie opłaca.
@@przemek210581 z paszą to chyba wszędzie w tym roku deficyt. Bo ja z okolic Ryk😉
Rolnik 1995 ja mogę sprzedać
Wow bardzo ładne sztuki ale nie dziwię się bo to czysta rasa LM, dwa lata temu sąsiad za dwa byki czystej rasy wziął 10 zł wadzie żywej . Może ktoś wie po ile teraz idą mieszance takie co mają około 800 kg województwo mazowieckie ?
Komu sąsiad sprzedał ???
U nas po 8zł MM
@@przemek210581 Panie 8 zł netto czy brutto , dopisuj to bo to jest duża różnica...
@@JelonekPremium brutto
Cena brutto 8 zł czyli od tej ceny - 7%?
Przemek skąd jesteś?
My ostatnio sprzedawaliśmy po 8 zł :d. Pozazdrościć ceny (najlepsza cena jaka może być w naszym rejonie)
Jakie województwo ?
A zachodniopomorskie też obsługuje ta firma?
.
Nie mam pojęcia.
To bez szału cena i wagi też nie zategie A Liban się skończył przez obrąców praw zwierząt muszą dostosować się do Europy(transport, ubój)
kilka dni w transporcie a zwierzęta bez kropli wody ja polecam tobie wybrac się w taki krótką podróż nie pijąc i jedząc ps odpisz jak już dojedziesz
@@krystian7032 często cały Adwent nie piję a czasem i cały Wielki Post nie piłem (adwent=4 tygodnie,post=około 40 dni)
W październiku sprzedawałem do nich na Liban to za byki po 9.2 dostałem
Cena mogła by być lepsza ale zawsze coś zostanie na +😁prezentacja Volvo nagrana przed pasterka?
a ile z wagi odjeli 7% czy 8 %
7%
Ma może ktoś jakiś dodająca gdzie kupują byczki Hf na mleku 80 sztuk
widze znajoma firma mozna wiedzec z jakich stron jestes . juz zaklad odbudowany ? .wszystkiego dobrego w nowym roku
Okolice Kodnia.
Wszystkiego Dobrego.
Jak zakład odbudowany coś się stało czy co
@@przemek210581 ja też powiat bialski mam do ciebie 30 km
szok ze tak grzecznie se szły u mnie zawsze taka wojna jak ładujem ze wszyscy 2 dni mają dośc
Godzinę wganiania wyciąłem:)))
Witam atencje Youtuba
@@mindel24 panie cos pan
Przemku i jak liczyłeś ile zostanie na czysto 1 tyś ?
Mniej więcej
Licząc, że cielak swój, siano ze swoich łąk, pasza treściwa swoja, itd to zostaje więcej.
@@przemek210581 Jak by Ci przyszło kupic cielata już nie mówie o odsadku to został by Ci tylko obornik i satysfakcja że się przytym naj...... eś , ale zawsze to coś . Pozdrawiam
👍👍😉
Byki z uwięzi też kupują?
Tak. Pewnie cena będzie mniejsza ale nie jestem pewny.
A jak jest z platnoscią?
@@przemek210581 dlaczego z uwięzi cena mniejsza? PS nie hoduje byków
@@mariuszb8266 jak byki się ruszają to mięso jest mniej otłuszczone.
@@przemek210581 👍
Fajny filmik
mi na świeta kasy za byki nie wysłali termin 14 dni a już jest miesiac os sprzedaży....
wiec cena za cene terminu co raz to gorzej z wypłacalnoscia agrostaru przemku
@@wiktorsacharczuk7417 dzwoniłeś do nich? Nigdy nie było problemu.
list z przeprosinami widziałem już raz od nich żę się spóżną z przelewem
pieniadze przyszły dzwoniłem do nich zam sytuacje...
Byczki nie specjalne jak na limuze no ale co się dziwić przy braku paszy
Szkoda że cene taka :-/ lubię te,, limuzyny,, no ale kurde z tą ceną to lipa i tyle
Słaba opłacalność. Powinno być po 15zł netto:)
Ile w końcu Panie dostałeś za te byki ?? 9 zł / kg netto, czy brutto ????
9 brutto
@@przemek210581 łe kuźwa to szału nie ma, ja myślałem że 9 netto. Mi teraz oferują 8,6 netto ale jeszcze czekam... Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Po nowym roku znów spadną ceny bo będzie nowa afera z ubojnią i będzie reportaż jak z leżakami.
Dzięki Jasnowidzu za komentarz.
@@przemek210581 handlarz wczoraj brał bydło i mówił że znów nagrali ubojnie
Tak to powiem że byczki ładne
@@miron2446 z jakich okolic ?
Podobno firma z Turka została nagrana przez komercyjna stację.
Z kąd jesteście z jakiego wojewodztwa
MM sprzedawane 2tyg temu 7,5/kg.
netto?
@@maciej_rozanski ta
Jakie województwo?
@@maciej_rozanski dolnośląskie
Jak za MM to dobra cena a wagowo jak ? I ile szt. na raz sprzedawałeś?
Nie chciałeś ich jeszcze przytrzymać z dwa miesiące tak żeby miały z 750 kg ? Ciekawy i przejrzysty film , pozdrawiam.
Jak sam autor mówił w poprzednich filmach mało paszy
Masz sporo hektarów dlaczego nie zasiejesz sobie trawy na gruncie ornym
Siałem, wysycha.
@@przemek210581 wysycha w pierwszym roku czy kiedy?
@@jakubjakub7786 nie opłaca się siać trawy na polu ponieważ że zboża zysk jest podobny co z bydła licząc z hektara. Na piaszczystych glebach przy suszy trawa wysycha.
@@przemek210581 masz rację ale jak masz kupić pasze do bydła to wogole się nie opłaca
Jalowki nie 5000 zł tylko 4450
576kg-7%×8.3netto to 4450zl 🤔
9 zl brutto
@@jozekbatory767 jak jesteś na vat to się dostaje netto 🤥
@@ryba5729 dostaje się brutto za sprzedany towar.
@@przemek210581 nie jestem na vat to dostaje brutto koledzy co sa na "vacie"mówią że dostają netto?
Przemku lepiej wyjdzie odsadek, sprzedajesz za 3500 w wieku 11-12 miesiecy, trzymaj dodatkowo 10miesięcy za 8-8.50 za dzień i to brutto to zostanie nie wiele, a roboty więcej
przyjdzie czas że za odsadka bedziesz widział 2500 i też aby kupiec był!
łukasz weksel No albo przyjdzie czas, ze będziesz widział 500 za pszenice ;)
@@bieszczadzkierolnictwo Ci się nie opłaca a ktoś ma to kupić od Ciebie i robić przy tym ha ha za darmo jesteś zdrowo pier....
Diablo Diablo nie sprzedam wam po 2000 i dopłace żeby wam się opłacało, zastanówcie się co wy piszecie, nikt za 2500 nie sprzeda czystych LM, jeżeli dojdzie do takiej ceny to zostanie jedynie hf do opasu
@@bieszczadzkierolnictwo ja bym nie kupił nawet za 2500 bo to jest nie opłacalne nie hodować i tyle w temacie cena jest jaka jest nic nie poradzisz
A u mnie w nocy padła mała jałówka 😔 kamienie kałowe
Tak niestety bywa.
co jej było???
Kamienie kałowe 1 lekarz powiedział że wzdęcie dał coś po kilku godzinach przyjechał 2 i powiedział że to nie wzdęcia...
@@varmar7428 a gruby brzuch miał i kładł sie moze i wogóle dziwnie sie zachowywała??
Nie mogła się wyróżnić i kal jak u owcy no i gruby brzuch
Jaki wiek bydła?
20 m-cy.
Dobra masz cene . My sprzedawalismy po 7 zl limousine
Krys .7zl to bardzo mało wam dali . Człowiek sie na chodzi przez dwa lata i nie wiele zarobi.
Jak ma jechać na Liban jak port w ruinie a do tego kraju głównie drogą morską zwierzęta transportowano.
9 zł za kilogram ?!!
Za kg żywej wagi.
Kurwa za sztukę 9 zł nie za kg osle
Za czystą rasę to ładnie płaci ale mieszańce lepiej do Stoczka Łukowskiego sprzedawać.
Za MM 8zł płacą. Ze Stoczka 100km nikt by nie jechał po 4 szt.
@@przemek210581 Tzn. jak jest pełny samochód to przyjadą, a w AGROSTAR z tej "ceny" często urywali bo to nie pasuje a to wagi nie ma. Przez 11 lat różne cuda widziałem i jestem sceptyczny co do cen które proponują przez tel.
@@dariuszk005 święta racja, obiecuję cuda a co do rozliczenia całkiem co innego wychodz
@@jurekknurow7608 u mnie 15 lat nie ma z nimi problemu. A przez telefon nie widząc towaru to mało kto zgadnie.
@@dariuszk005 i da dzisiaj po 9zł? I napewno zapłaci?
Jeśli zamiast produkcji zwierzęcej byś miał produkcję roślina, to by ci tyle samo zostawało?
Niestety zgodzę się z Tobą.
Bydło powinien hodować ten kto to lubi.
Tylko na tych piaskach bez obornika długo nie pociągnie zostawiona słoma i poplony to nie wszystko wiem coś o tym
@@fendtmazury3019 obornik zawsze mozna kupic
@@klodawiak89 kupuje ale to podobnie wychodzi jak byś miał coś hodować , oczywiście jak kupisz to praca odpada i więcej wolnego czasu można mieć choć nie zawsze 🤔 ale masz rację tyle samo zostaje.
U nas jest to normalne ludzkie jak oglądałem kiedyś jak to robią poza krajami UE to się o pomstę do nieba prosi jest to chore tragiczne I brak słów ze swiat na to pozwala tylko kasa I polityka się liczy
Nawet fajna cena ja sprzedałem po 6,70
Fotelem*
Bardzo słabe wagi jak na ten wiek. U mnie mieszaniec w 17 miesięcy miał 700.
Mieszańce szybciej rosną ale cena gorsza.
Pozdrawiam, dzięki za wypowiedź.
jak dla mnie to tutaj coś nie pasuje z tą wagą i jest zaniżona
Нормальная цена
I dwa lata byki a maja 700kg? Słabo
Nie mają 2 lata około 100 dni brakuje, czyli jakieś 800 kg by miały w 2 lata. A czysta rasa wolniej rośnie niż mieszańce.
@@przemek210581 no to zwracam honor ale mimo wszystko np ja posiadam materiał z Francji byk ma ponad półtora roku i ma 880 może więcej kg
@@ukaszukasz9879 moje krowy są małego kalibru 500-600kg ale dobrze się cielą i nie będę ich wymieniał. Pozdrawiam.
Z marca to mają 21 miesięcy. słabo oglądałeś film.
Jak bys wazyl caly samochód to by lepiej wyszlo
Powiem że jak na taką porę bardzo dobrą cenę dostałeś
Ja sprzedałem po 7,90
Ale ostrzeżenia🤦♀️🤦♀️🤦♀️niektórym chodzi tylko o odpowiednie traktowanie zwierząt, bez bicia, łamania nóg, uboju, takiego żeby to zwierzę za długo nie cierpiało i żeby kasa nie była najważniejsza. Może przyjść taki czas dla człowieka, że żadne pieniądze mu nie pomogą albo nie będą cieszyć.
ale przez takich jak ty cierpią normalni hodowcy którzy hodują
To raczej powinno być na ogólnym, a nie do mnie
Biedne zwierzęta
Nie znasz się, nie komentuj
@Rafał Boczek morda wieśniaku
@Rafał Boczek Odpowiem słowami klasyka." Nie strasz,nie strasz,bo się zesrasz". Mechu w gumofilcach.
@Rafał Boczek taki brzydki jestes