Prawo na co dzień: umowa dożywocia
HTML-код
- Опубликовано: 5 фев 2025
- Jest to umowa dwustronna, gdyż z jednej strony mamy osobę lub osoby przenoszące własność nieruchomości a z drugiej osobę lub osoby tę własność przyjmujące w zamian za służebność lokalową i gruntową, oraz godziwe warunki życia do śmierci.
Nasi widzowie mogą mieć wpływ na tematykę programu, dlatego zapraszamy do zadawania pytań. Proszę je wysyłać na adres prawonacodzien@tvtzgorzelec.pl lub pod numerem telefonu 756455335 (w godzinach od 9:00 do 14:00).
Sprawqy tego tematu sa niejasne i tzw.umowa dozywocia jest bardzokrzywdzaca dla np.braci.Kazda umowa notarialna i powinnii,byc zawiadomione dzieci i rodzina.Prosze o odpowiedz.Wiele tzw.umow jest wymuszonych.
Bracia mojego męża okradli go zabierając cały majątek rodziców ponieważ matka zaniedbała sprawę aby zostawić testament. Pilnujmy więc aby prawnie załatwić wszystkie sprawy majątkowe.
Czy przed zakupem nieruchomości jest możliwość sprawdzenia czy na nieruchomości ciąży dożywotnie prawo zamieszkania/zameldowania jeżeli w dziale 3. KW nie ma informacji o dożywotnim zameldowaniu.
Błąd !!!
Zgodnie z art. 7 ustawy o księgach wieczystych i hipotece Przeciwko prawu dożywocia nie działa rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych . Oznacza to że prawo dożywocia jest skuteczne względem każdoczesnego nabywcy nieruchomości niezależnie od tego czy zostanie ono ujawnione w księdze wieczystej
Nic tu konkretnie nie powiedziane