ЩО КРАЩЕ ПИТИ ВЛІТКУ У СПЕКУ: ЦЕ СТАНЕ СПРАВЖНІМ ПОРЯТУНКОМ.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 сен 2024
  • Всім відомо, що тіло людини складається із води приблизно на 60%. Нам постійно необхідно пити, щоб добре почуватися і підтримувати життєві процеси в нормі. А в літні дні, коли ми часом знемагаємось від задухи, питання вгамування спраги постає особливо гостро.
    Що потрібно пити у спеку
    Звичайна вода
    Кращий варіант для вгамування спраги - чиста вода, яка наповнює організм живлющою вологою. Однак не варто в спеку пити крижану воду - це може знизити імунітет або спровокувати захворювання горла.
    Крім того, крижані напої активізують роботу потових залоз, що провокує виділення поту та зневоднення організму. Тому краще пити воду кімнатної температури. Можна додати лимон, лайм чи листочки свіжої м'яти для смаку.
    Мінеральна вода
    Теж гарний варіант пиття в літню спеку. Мінералка допоможе заповнити дефіцит корисних солей, які вимиваються у спеку разом із потом.
    Для щоденного вгамування спраги вибирайте столову або лікувально-столову мінералку. Мінеральні води сприятливо впливають на травлення, корисні для печінки, покращують обмін речовин.
    Зелений чай
    Ще один варіант, що пити в спеку - це зелений чай. Охолоджений, він добре тонізує, вгамовує спрагу і регулює температуру тіла. Не варто забувати, що він багатий на антиоксиданти і часто використовується для схуднення.
    Домашні лимонади
    Спробуйте додати у воду скибочки фруктів, свіжі ягоди та трави. Наприклад, приготуйте напій із суниці, м'яти та лайма чи огірковий лимонад - змішайте стакан води із соком половини лимона і додайте нарізаний тонкими скибочками огірок. Лимонний сік можна заморозити та додавати кубики в огіркову воду. І ось готове джерело вітамінів С, В5 та магнезіум В6, що сприяє зберіганню вологи у клітинах шкіри, захищаючи її від сухості.
    Знежирене та рослинне молоко
    Знежирене або рослинне молоко - вівсяне, соєве, мигдальне, кокосове - допомагає впоратися зі спрагою не гірше за воду. Воно швидко відновлює баланс рідини, оскільки містить вуглеводи, протеїн та електроліти.
    Цей напій у спеку найкорисніший для дітей - можна в спеку запропонувати дитині склянку рослинного молока, якщо вона не хоче пити звичайну воду.
    Холодний чай та трав'яні настої
    Щоб приготувати охолоджений напій, підійде звичайний чай у пакетиках. Найкраще в спеку пити зелений та білий чай . Спробуйте додати до чайника апельсинову цедру та трави, наприклад лаванду, м'яту, естрагон чи розмарин. Чай потрібно заварювати 8-10 хвилин і додати лід.
    Альтернативою звичному чаю стануть трав'яні збори. Можна приготувати настій ромашки, шипшини, жасмину або змішати трави - наприклад, чебрець, материнку і м'яту. В напій можна додати мед, потім настояти протягом декількох годин і пити охолодженим.
    Крім того, чудово вгамовує спрагу каркаде - трав'яний напій з квіток суданської троянди - і комбуча. Калій у поєднанні з натрієм, які присутні у настої какраде, нормалізують водний баланс і підтримують кислотно-лужний баланс в організмі.
    Мятний чай
    Чай з м'ятою має охолоджувальний ефект і може допомогти втихомирити спрагу в спеку. Додайте лід та трохи меду для покращення смаку.
    Кисломолочні напої
    Всі напої з цієї категорії добре вгамовують спрагу. Особливо виділяється айран, який виготовляється з натурального коров'ячого молока та закваски на чистих культурах молочнокислих бактерій. Але якщо ви вип'єте звичайний кефір, теж залишитеся довольні.
    Кавун
    "Це ж не напій," - скажете ви. Так, але води в кавуні навіть більше, ніж у соку. Ця величезна ягода містить 95% води, тому запаси рідини заповнює на ура. Крім того, кавун багатий мікроелементами, фолієвою кислотою та сприяє очищенню організму.
    Якими напоями вгамовувати спрагу не варто?
    Є напої, від яких пити хочеться лише більше. До них відносяться солодка газована вода, кава, пиво, гарячий шоколад, вино та інший міцний алкоголь, чай з цукром, енергетики, солодкі лимонади та смузі. Все перераховане, безумовно, смачно, але в спекотний день може лише посилити ситуацію.
    #щопитиуспеку #яквгамуватиспрагу #жажда

Комментарии • 2