@@ЛилияКлыкова-ч4ф Багато форм, які перепривила і ще буду міняти. Цей процес мабуть безкінечний. Те тріщить, те рябеньке, те мілке. Втрачається час, поки нову форму випробуєш. А покупцю треба смак і вигляд винограду.
@@ВиноградарствотасучаснедомашнєЦе працює до того моменту, доки поряд не стають конкуренти з бомбезним сучасним виноградом, від якого у покупців зносить дах, і приходиться свій або віддавати за безцінь, або привозити з базару додому.
Героям Слава. Саджанцями не займаюся, немає на це часу. Стосовно лози. Зателефонуєте якщо ще буде актуальним для Вас на початку листопада. Номер у описі під головним відео. Подарую. Лівадійський пречудовий виноград для десертного вина.
Здравствуйте, спасибо за отличное видио, вы просто возрождаете эти сорта, таких какие они у Вас, я не у кого не видел. Очень впечатляет, но все же, в чем секрет отсутствия треска, особенно у Ливии, да и Аркадии, ведь чудес не бывает. Хотя, то, как Вы укротили Ландыш, настоящие чудо, стоящее , по меньшей мере, большого к Вам уважения. Этого не знал ни кто, я знаю, что нужно таким сортам помогать прищипыванием перед цветением, но отпанахать больше метра, по самую гроздь, даже и не задумывался. Вы настоящий новатор, нестандартно действуете, я уверен, что еще не раз удивите виноградарей. И не думайте закрывать свой канал, он качественно отличается от всех других, Вас еще узнают и признают, будьте в себе уверенны, меня уже трудно чем то удивить, но с Ландышом, Вы меня покорили, хорошо, что я хоть один куст оставил. Всех благ и Удачи.
Я пчеловод з»бородою», по просьбе жены пытаюсь стать виноградарем, хочу посадить для себя 6-10 корней винограда, начал изучать-это хозяйство, оказалось целая морока ( по моему пчелу легче держать)…! Хочется не потерять года и посадить достойную форму, и вот Вы молодец, смело, кратко, вкусно, чисто по человечески доносите то, что я хочу, за четыре месяца изучения достойных сортов винограда, у меня уже мозги выносит, а тут раз и в десятку! Огромное спасибо Вам и всем остальным виноградарям , которые так мудро и коротко учат и подсказывают нам-чайникам. Всем здоровья, мира, добра и Божого благословіння! Обязательно подписка и жирнючий лайк! 🙏🙏
Все чудово просто. Видно зразу фахівця . Чи є у вас відео про нюанси підживлення винограду на різних фазах росту. Якщо ні поділіться досвідом. Якраз в цьому я бачу запоруку вашого успіху
В мене лучістий дуже гниє ! Підкажіть, будь ласка, якщо я буди прививати гарний сорт на підвой, який трищіть, ця ознака не перейде на підвой? Трищить Кодрянка та Преображение, треба викидати, хотілося залишити на підвой.
Дуже цікавий ролик. Видно, що майстер справи. Та на жаль інколи не все залежить від грамотного догляду. Один показник може зачеркнуть всі плюси сорту. Таке трапилось в цьому році у мене з Аркадією , яка вся тріснула після дощу, та пішла на сок з яблуками.
Дякую за огляд Вашого виноградника. Ви переконливо довели, що виноград це дуже пластична культура і в руках дбайливого виноградаря може неочікувано розкрити свій потенціал. Ви праві, що виділені вами в Топ сорти і ГФ, є достойними. Не варто включатись в погоню за надсучасними ГФ , які здебільшого ще не пройшли випробування, це сучасний бізнес проект в "лозоводстві". Я жодним чином не хочу применшити досягнення наших селекціонері і сприймаю їх роботу з повагою та вдячністю. Але не менше захоплення у мене викликає вміння аматора досягти таких результатів, як Ви продемонстрували. Поділіться досвідом підживлення та обробки від хвороб. У Вас жодного враженоголиста, та і від ос не видно ушкоджень. Мені так не вдається. Дякую, дивилась із задоволенням.
Вітаю. Дякую за такий екскурс), хочу запитати чи допустимо зараз не укривати такі сорти як "Аркадія", а формувати за Вашим зразком? І ще, хотіла б замовити киш-миш "Лучистий" У мене грунт торфяно-піщаний, не зовсім сприятливий для винограду з огляду на інтенсивність приросту. Може, порадите щось. Дякую.
Це формуванн доцільне для вкладання рукавів до землі. Якщо Ви подібного зможете досягнути, то що вартує вже й покласти рукави після обрізки куща восени? Вкривати чи ні - це особистий вибір виноградаря. Я вкриваю, бо власне це гарантований мій спокій взимку. Лозу можу наділити у листопаді якщо зателефонуєте чи напишете у Вайбер.
А яку б ви порадили відстань між кущами і між рядами при 2-площинній шпалері? І хочу запитати, чи не вирощуєте (вирощували) Преображення??? Як воно по "проблемності" у порівнянні з Аркадією? Дуже дякую.
Преображення звичайно вирощував, як же без нього. У якості касовості за нормального запилення може переважати Аркадію. Двоплощинною шпалерою не користуюся.
Доповнюю: за вдалого запилення Преображення не проблемніший Аркадії. От щодо якості запилення, то з ним можуть бути невдалі роки. Аркадія цим також грішить, але не настільки.
Майстер своєї справи . Вид таких кущів зачаровує ! Однозначно лайк ,та підписка на канал ,у Вас можна багато чому навчитися. Питання ,як Ви вкриваєте на зиму такі товсті рукава ?🤔 (Новачок 😊😁)
@@Виноградарствотасучаснедомашнє если играться в "тысячелетнюю украинскую историю", тогда понятно, а по здравому разумению нет. Я отлично понимаю украинский и могу свободно говорить на нём. Но не хочу и не буду. Насиловать свою голову из-за того, что так решили Шпак и Зеля?
Тому що для винограду краще саме одноплошинна. Двоплощинна шпалера - це вимушений компроміс, що дозволяє збільшити врожайність з одиниці площі. Якщо за врожайністю (а значить додатковими фінансами) нема потреби гнатися і ви не лімітовані щодо площі, то двоплощинну шпалеру нема доцільності використовувати, від слова "зовсім".
Очень хорошее, а главное тема хорошая мало кто затрагивает. Чудесный виноград. Чудесная украинская речь, я из Харькова, трудно переходить на украинский извените , Подписалась на Ваш канал, посмотрю все ролики , что Вы там предлагаете для начинающихч. Лайк
Гарне навантаження. У мене кожного року кш Лучистий має рудіменти. Якщо їх не випльовувати, то вони дуже портять смак ягоди. Тому наступного року хочу на нього прищепити щось інше.
Трансформація така: охопити неохоплюване неможливо, задовольняйся тим що маєш. Та ще, виявляється, є виноробство. Для якого також потрібно виноградарство.
У вас таке здорове листя без хвороби, якщо ваша ласка скажіть схему обробки,а вам дай Боже здоров'я та довголіття і гарних урожаїв, дуже дякую за відео
Вітаю! Який порадите киш миш, щоб максимально солодкий, зовсім без кісточки і ранній? Можливо знаєте, що за сорт киш миша на ринку продають: жовтий/зелений, дуже солодкий, ягода маленька, гроно +- 1кг.
Лоза не аідмовилася-б ще одної обробки. Ягода якось "пропетляла". Але загальний результат такий: лоза Аркадії визрівша та готова до наступного плодоношення.
На моїй Аркадії такого немає. Мої варіанти відповіді на Ваше питання: - так вона намагається врятувати себе від перевантаження; - причиною невластивого перевантаження також може бути недолік харчування, бідні грунти, критичний рівень вологості грунту, загущена схема посадки; - можливо цикадка пошкоджує частину гребення своєю фірмовою перетяжкою;
@@Виноградарствотасучаснедомашнє На Аркадії грону треба підрізати знизу, щоб прискорити дозрівання- в старих книжках про це написано і це стосується багатьох сортів . Важливу роль має площа живлення і нормування, тим більше якщо мова йде про покращений рукав у 2-3 лози.
Отлично! А у меня давно было два куста Лучистого, удалил. Видимо купил какую то пересортицу. Побеги росли куда попало, в разные стороны, урожай так себе, кожица очень жесткая. Все остальные сорта из видео есть, полет нормальный.
Стан лози можна побачити в одному з останніх відео. Фашини знаходяться на землі. З нею все чудово. Врожай годує не лоза, а листя на якій воно знаходиться. Плюс достатня площа живлення кореневої системи.
Класс! Шикарна підбірка сортів, кущі в дуже хорошому стані (і це я кажу як людина, в якої в кращі часи було 30+ сортів:)). Кіш-миш та Аркадія були і це дійсно "робочі лошадки" будь-якого виноградника. Классні сорти! А от Лівію бачу вперше і це прям любов! Крутезний сорт! В нас був Восторг червоний, також добрий сорт, але Лівія виглядає цікаво! Бережіть себе!
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Надлишок винограду ми з жінкою продаємо на невеличкому місцевому ринку. Зрізаємо виноград не в технічній зрілості, а коли вже гарно визріє. Дуже швидко все продається, тому, що покупці пробують ягоду. А коли попробували - практично завжди купують. Не купують, хіба, що ті, що нарікають на підвищену солодкість, а в них - діабет.
Дуже дякую за відео! Дуже корисна інформація для мене! Тому від мене вподобайка і коментар підтримки за якісний український контент!!! Маю на дачі кілька молодих кущів винограду з Західного боку будиночка на одноплощинній шпалері - Аркадія, Юпітер, Байконур і Велес. І от хочу запитати, яка на Вашу думку має бути мінімальна довжина одноплощинної шпалери на один кущ? Бо в мене там досить мало місця і вийшло десь приблизно по 2,5-3м на кущ ... то це є критично мало, чи в принципі може бути? Бо кущі ще молоді, тому от думаю що далі з ними робити?
2,5 м. ще у межах ефективного розкриття потенціалу сильнорослих виноградів. Однак кущі можуть показувати себе ефективніше на більших формуваннях. Звичайно при достатній площі кореневого живлення.
Можна і не видаляти. Але освітлення гронової зони у період майже повного достигання як правило спонукає виноград до дещо кращого набору притаманної сорту фенольної складової. Інший чинник - більш швидке просихання ягід після можливих дощів або нічних рос. Однак, після цього деякі сорти чи форми (зазвичай білі) можуть дещо втрачати у своїй візуальній привабливості.
Читав, що старе листя у цей час працює "в нуль" - споживає приблизно стільки ж, скільки виробляє. Тобто реально основне призначення - затінення грон. Але на етапі достигання це мало яким сортам потрібно (власне тільки про Рислинг чув). Ну й завжди треба пам'ятати, що виноград любить дихати - чим краще вітерець гуляє, тим менше різних болячок.
Щодо неспроможності старого листя працювати на загальний результат, у мене мається величезний скептицизм. Яким чином це можна виміряти і інтерпретувати? Думаю, що якщо якийсь нижній лист здоровий, то він працює не гірше середньостатистичного. Інша справа, що він дещо заважає доступу сонця, що дуже важливо для деяких груп виноградів. Ну і ефективне провітрювання у серпні-вересні, коли щільність грон максимально можлива, більш важливе ніж втрата 10 відсотків якості фотосинтезу. В'ячеслав, дякую за активність. Дуже радий, що Ви зі мною.
Доброго вам здоров'я. Скажіть, будь ласка, що сталося моїми ягодами ще тиждень назад все було добре. Сорт галахард почав набирати цукор єдине, що ще хрупостів трохи. Цієї неділі приїхали, а грона знизу почали в' янути і не дозрівати. Я не можу зрозуміти, що таке, виноград здоровий, на інших кущах такого не має, а загружений він прекрасно, грона від 300г до600г. Буду вам дуже вдячна за відповідь.
Ви знаєте я мабуть згоджусь з вами, швидше всього це перевантаження гронами. Грона від 270г. До400г. Я залишила на стеблі по 3 грона, це 5 річ. кущ., вважається, що на стеблі може висіти до 1кг. ягід от я і залишила по 3 грон на стеблі.
На основній шпалері захід-схід, приріст на північ за рахунок козирка. Але не звисаючий, а горизонтальний. Якщо приріст за своєю довжиною такий великий, що він повинен звисати, то повинна бути причина для цього. Наприклад притінення приростом плодової зони. Але це не найкраще обгрунтування такої довжини приросту., тому що крім ягоди притіняєиься і частина листової поверхні основної шпалери (вертикальної), і притінений звисаючим приростом лист вже буде малоефективним. Тому на північ , і без звисання.Таким чином, за рахунок збільшення площі фотоситезуючої поверхні, ККД куща можна збільшити в рази.
На недозрілій ягоді, в зв'язку з малою кількістю цукристості, сонце може спричиняти опіки шкірки. Потрібно перечекати цей час. І тоді, як правило, ягода починає розм'ягчатися.
За продемонстрованого навантаження, для того щоб врожай набув гарних кондицій, звичайно що кущам потрібно допомагати. Про це я розповідав в одному з відео.
Гарний виноград, який займає багато роботи, але він того вартий, так і хочеться спробувати. Здоровя вам та удачі шановний . Замовлю у вас черенків, якщо можна? Дякую за прекрасне відео.
Загущенность на кустах поражает, совершенно нет проветривания. При таком количестве плодовых лоз на погонный метр, обработки наверное проводите еженедельно, при том с обоих сторон каждую плоскость?
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Це все у Ваших умовах.Нікому не бажаю після сезону тяжкої праці та затрат отримати на виході декілька тачок гнилизни для компосту.Якщо людина вирощує виноград для власного задоволення, то втрата врожаю не буде для неї катастрофою, але якщо людина вирощує ягоду на продаж і за цей рахунок утримує сім*ю, наслідки можуть бути дуже тяжкі.
Схоже що ці столові сорти є неукривні , а також цікава була б думка про найкращі Ваші технічні сорти чи навіть напівтехнічні якщо це вірний термін , також цікаво чи дозріває у вас лоза з таким навантаженням бо на відео деякі з них ще зовсім зелені
Це все укривне. Окрім Юпітера, але він в огляд не попав. Стан визрівання лоз відмінний, все здерев'яніле. Технарі, що подобаються у вирощуванні: ЦМ, Йоханітер, Рубін Б, Мерло, ЛЧ. Але підростають і інші. Здається Сапераві у вирощуванні також буде безпроблемним.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє На жаль серед тих сортів які я недавно придбав як технічні жодного немає у вашім переліку і я трішки розчарований що можливо погану отримав інформацію про "надійні технарі" які в цьому році мені вже дали по кілька "сигналок" , серед них Маркет , Красень , Ліон-Мійо , Регент і Кабарне Кортіс яке я хочу наступної весни перещепити Регентом . Все це по одному кущу
Головна помилка - намагання висадити значний сортимент невеликої кількості. Що робити з урожаєм одного куща? Займатись мікровиноробством у баночках та пляшечках? Наступна значна помилка - маючи невелику площу виноградника, намагання висадити невкривні виногради, відмовляючись від вініфери і не тільки, з незначною млрозостійкістю. Начебто на перспективу буде зовсім відсутній час на зимове укриття та профілактику хвороб.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє До сих пір в мене був один кущ Ізобели від якого я утримував майже 40 л. чистого соку з якого робив вино в 50 л. склянім бутлі яких в мене декілька , а інші вина я роблю з ожини , абрикоси , вишні , яблука(сидр) і навіть з калини . Придбавши ці технічні сорти я мав намір відмовитись від вин з різних ягід в тому числі і Ізобели , яку в цьому році перещепив Юпітером , на вина з технічного винограду і маю надію що мені вдасться розумно поєднати ці сорти щоб отримати хороше вино . А ось в Вас я вчусь як робити це правильно бо виявляється що мій спосіб виготовляння вина добряче застарілий . Дякую Вам за фахові відео
Дякую і Вам. Наведу приклад. Скажімо з'явилося місце для посадки винограду довжиною 15 метрів. У такому разі більш правильним буде посадити не один кортіс + один маркет + один Фронтіньяк + один луїза свенсон + один Леон мійо + один маршал фош + один регент і т.д, а десять надійного у якості вина та безпроблемності у виноробстві того ж каберне Фран чи Мерло. Бо насправді, за правильних формувань, зовсім нескладно обрізати восени на 15 метрах десять кущів, вкласти їх на землю та вкрити що буде під рукою.
Здравствуйте я живу в Германии посадила 5 сортов мне они не понравились. Посмотрела как вы сделали опору получается нужен сварщик. Если вы увидите как они у меня растут вообщем стараюсь. Очень красиво у вас.
Гарний огляд! Дякую! Будь ласка, в мене Лівія 3 річні кущі не дають такого окрасу як у вас та і ягода витягнута . Це пересорт чи з віком вона буде інакшою?
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Буду радий придбати лозу лівії та к/м лучістого. Все інше з вашого топу в мене є і теж радує. Сеажетк куди і коли направити заказ
Наскільки я бачив, коли шукав інформацію перед посадкою - Лівія може бути дуже різною за кольором в залежності від місця. Ще кажуть у тіні краще колір набирає.
Виноград это культура времени и места........ Ливия у Вас просто шикарная...... Такую Ливию как у Вас держать одно удовольствие..... а другие жалуются на плохое окрашивание ягод..... и треск......
Вітаю! Маю таке питання, Аркадія може отримати частково червоне забарвлення? І якщо так, від чого це залежить? Та чи треба з цим щось робити? Дуже дякую за відповіді.
Якщо жіночий тип квітки у гібридної форми - уточнюйте і наголошуйте обовязково, а то дехто садить один - два кущі а потім голову ламає чому погане запилення і купа гороху
Дуже повчальний ролик ! Відчувається набутий досвід! Щиро вдячний за урок ! Підтримую на всі 100 !!!
Урожай ваших сортів вражає! Дякуємо за чудове відео. Здоров'я вам та благополуччя.
Я Ваше відео передивлююсь хто зна скільки раз і розумію скільки праці за цим результатом.
Браво Маестро !!!
Я в шоці!Такого врожаю я не бачила.
Удачі вам. Бережіть себе
Дуже приємно чути українську мову
Неймовірно гарний врожай. Дякую
👍💪✌ Краса, дуже гарний виноград. Бажаю Вам миру і добра.
Миру нам пошвидше ,щоб могли жити в своє задоволення,і працювати,хлопці з дівчатами не гинули.
Дякую. Сонячний, смачний та розумний ролик.
Дякую, приємно.
Мудрий пiдхiд до справи, дякую! За десять рокiв виноградарства переконалась, що реклама нових форм, то потраченi моi роки. Ще раз Дякую!!!!!!!!
Тим не менш виручку дають саме нові сорти.
@@ЛилияКлыкова-ч4ф Багато форм, які перепривила і ще буду міняти. Цей процес мабуть безкінечний. Те тріщить, те рябеньке, те мілке. Втрачається час, поки нову форму випробуєш. А покупцю треба смак і вигляд винограду.
@@ЛилияКлыкова-ч4фРолик был не для профи, а для тех, у кого 8-10 кустов.
Це помилкове твердження. В моїх умовах виручку дають смачні і нарядні одночасно. І тут наявність до сучасності далеко не завжди спрацьовує.
@@ВиноградарствотасучаснедомашнєЦе працює до того моменту, доки поряд не стають конкуренти з бомбезним сучасним виноградом, від якого у покупців зносить дах, і приходиться свій або віддавати за безцінь, або привозити з базару додому.
Відчувається рівень, клас виноградаря!!! Такі фантастичні нагрузки - потрібно дуже вміти.👍👍👍👍👍
Дякую
Дякую за Вашу велику працю і за те, що ділитесь своїм досвідом!!!!
Ягоди вражають!!!!
Дякую і Вам.
Неймовірна краса !Успіхів Вам та гарних врожаїв❤
Гарний виноград, і виноградник і виноградар. Удачі Вам.
Яка краса і який Ви молодець ❤👍 А я погналася за ассортиментом 😉 Дякую за "тверезість".
Дуже чудовий виноградник👍🍇
А скільки ж праці вложено в цей результат,удачі Вам в усьому
Всім миру і здоров'я🌾
Дякую за теплі слова.
Доброго дря. Вітання з Донетчіни. Ви вразили врожайністю і здоровим виглядом кущів винограду. Надайте можлівість придбати садженці або черенки: Лівадійський чорний, Гурман ранній. Дякую. Слава Украіні!
Героям Слава.
Саджанцями не займаюся, немає на це часу.
Стосовно лози. Зателефонуєте якщо ще буде актуальним для Вас на початку листопада. Номер у описі під головним відео. Подарую.
Лівадійський пречудовий виноград для десертного вина.
Доброго дня. Дякую. На початку листопада зателефоную.@@Виноградарствотасучаснедомашнє
Ти чого сюди приповз? Вали звідси на інші канали.
Здравствуйте, спасибо за отличное видио, вы просто возрождаете эти сорта, таких какие они у Вас, я не у кого не видел. Очень впечатляет, но все же, в чем секрет отсутствия треска, особенно у Ливии, да и Аркадии, ведь чудес не бывает. Хотя, то, как Вы укротили Ландыш, настоящие чудо, стоящее , по меньшей мере, большого к Вам уважения. Этого не знал ни кто, я знаю, что нужно таким сортам помогать прищипыванием перед цветением, но отпанахать больше метра, по самую гроздь, даже и не задумывался. Вы настоящий новатор, нестандартно действуете, я уверен, что еще не раз удивите виноградарей. И не думайте закрывать свой канал, он качественно отличается от всех других, Вас еще узнают и признают, будьте в себе уверенны, меня уже трудно чем то удивить, но с Ландышом, Вы меня покорили, хорошо, что я хоть один куст оставил. Всех благ и Удачи.
Дякую Вам.
Я пчеловод з»бородою», по просьбе жены пытаюсь стать виноградарем, хочу посадить для себя 6-10 корней винограда, начал изучать-это хозяйство, оказалось целая морока ( по моему пчелу легче держать)…! Хочется не потерять года и посадить достойную форму, и вот Вы молодец, смело, кратко, вкусно, чисто по человечески доносите то, что я хочу, за четыре месяца изучения достойных сортов винограда, у меня уже мозги выносит, а тут раз и в десятку! Огромное спасибо Вам и всем остальным виноградарям , которые так мудро и коротко учат и подсказывают нам-чайникам. Всем здоровья, мира, добра и Божого благословіння! Обязательно подписка и жирнючий лайк! 🙏🙏
Чудово. У вас все вийде як потрібно.
Все чудово просто. Видно зразу фахівця . Чи є у вас відео про нюанси підживлення винограду на різних фазах росту. Якщо ні поділіться досвідом. Якраз в цьому я бачу запоруку вашого успіху
Доброго дня,яка у вас схема захисту винограду? Все дуже чисто без захворювань!
Молодець ви справжній господар своєї справи.
Дякую за гарну розповідь , здоров'я вам, миру і спокою 😊
Дякую за підтримку. Навзаєм.
Очень ухоженный виноград и формирования интересное. Спасибо за такое видео.
Ландыш красавец. Спасибо за ролик.
В мене лучістий дуже гниє ! Підкажіть, будь ласка, якщо я буди прививати гарний сорт на підвой, який трищіть, ця ознака не перейде на підвой? Трищить Кодрянка та Преображение, треба викидати, хотілося залишити на підвой.
Аналогічно, можливо щось не так роблю
Вважається, що колишня здатність підвою не передається прищепі. Хоча особиста думка у цьому плані у мене не сформована.
Дякую, спробую робити прививки
Дуже цікавий ролик. Видно, що майстер справи. Та на жаль інколи не все залежить від грамотного догляду. Один показник може зачеркнуть всі плюси сорту. Таке трапилось в цьому році у мене з Аркадією , яка вся тріснула після дощу, та пішла на сок з яблуками.
Дякую дуже, гарненький виноградик.
Дякую за науку!
Багато хто жаліється на маленькі грона Гурману, тому вагаюся чи садити. А у вас, дивлюся, дуже непогані. Особливий підхід?
Якщо гнатися за валом, то є більш врожайні сорти. У Гурмана не буває двокілограмових грон.
Дякую за огляд Вашого виноградника. Ви переконливо довели, що виноград це дуже пластична культура і в руках дбайливого виноградаря може неочікувано розкрити свій потенціал. Ви праві, що виділені вами в Топ сорти і ГФ, є достойними. Не варто включатись в погоню за надсучасними ГФ , які здебільшого ще не пройшли випробування, це сучасний бізнес проект в "лозоводстві". Я жодним чином не хочу применшити досягнення наших селекціонері і сприймаю їх роботу з повагою та вдячністю. Але не менше захоплення у мене викликає вміння аматора досягти таких результатів, як Ви продемонстрували.
Поділіться досвідом підживлення та обробки від хвороб. У Вас жодного враженоголиста, та і від ос не видно ушкоджень. Мені так не вдається. Дякую, дивилась із задоволенням.
Класний виноград та чудові сорти! Дякую за відео! 👍👍👍
Как красиво!!!! И наверно вкусно! Удачи в Вашем труде
Дякую
Вітаю. Дякую за такий екскурс), хочу запитати чи допустимо зараз не укривати такі сорти як "Аркадія", а формувати за Вашим зразком?
І ще, хотіла б замовити киш-миш "Лучистий" У мене грунт торфяно-піщаний, не зовсім сприятливий для винограду з огляду на інтенсивність приросту.
Може, порадите щось. Дякую.
Це формуванн доцільне для вкладання рукавів до землі. Якщо Ви подібного зможете досягнути, то що вартує вже й покласти рукави після обрізки куща восени?
Вкривати чи ні - це особистий вибір виноградаря. Я вкриваю, бо власне це гарантований мій спокій взимку.
Лозу можу наділити у листопаді якщо зателефонуєте чи напишете у Вайбер.
А яку б ви порадили відстань між кущами і між рядами при 2-площинній шпалері? І хочу запитати, чи не вирощуєте (вирощували) Преображення??? Як воно по "проблемності" у порівнянні з Аркадією? Дуже дякую.
Преображення звичайно вирощував, як же без нього.
У якості касовості за нормального запилення може переважати Аркадію.
Двоплощинною шпалерою не користуюся.
Доповнюю: за вдалого запилення Преображення не проблемніший Аркадії.
От щодо якості запилення, то з ним можуть бути невдалі роки. Аркадія цим також грішить, але не настільки.
Майстер своєї справи .
Вид таких кущів зачаровує !
Однозначно лайк ,та підписка на канал ,у Вас можна багато чому навчитися.
Питання ,як Ви вкриваєте на зиму такі товсті рукава ?🤔
(Новачок 😊😁)
Гострі кути виходу з землі мені дозволяють це зробити за будь-якої товщини рукава. Але про це треба думати з самого початку існування куща.
Гострі кути виходу з землі мені дозволяють це зробити за будь-якої товщини рукава. Але про це треба думати з самого початку існування куща.
Доброго дня! Хочу поцікавитись як ви вкриваєте на зиму старі лози, які вже неможливо пригнути.
В основі цього процесу мається формування. Рукави повинні поигинатися до грунту без значного впливу на них.
Дякую за відео!
Дуже гарний виноград!
Дякую друже що україньською мовою
А на русском бы не понял ничего, да?😂
А вам до сих пор не понятно почему так?
@@Виноградарствотасучаснедомашнє если играться в "тысячелетнюю украинскую историю", тогда понятно, а по здравому разумению нет. Я отлично понимаю украинский и могу свободно говорить на нём. Но не хочу и не буду. Насиловать свою голову из-за того, что так решили Шпак и Зеля?
Доброго вечора.Я Лівію прикриваю. Це в центрі України.А як у вас не вимерзає ви мабуть в південному регіоні.
Так і я кладу її на землю та вкриваю. Тому що Кіровоградщина.
Гурман просто супер 👍🔥,у мене ніяк,немає ні грони,ні навантаження 😢!Миру та добра!
Достойний результат
Дякую за відео!
Дякую за ролик, 👍💙💛🔱
Дякую, восени замовлю у вас лозу .
Дякую Вам за працю шановний.
Доброго дня ! Я так розумію що Ви подвійну шпалеру не використовуєте? Дякую.
Правильно зрозуміли. Двоплощинну шпалеру не використовую.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє прошу вибачення. А по якій причині ?
Тому що для винограду краще саме одноплошинна. Двоплощинна шпалера - це вимушений компроміс, що дозволяє збільшити врожайність з одиниці площі.
Якщо за врожайністю (а значить додатковими фінансами) нема потреби гнатися і ви не лімітовані щодо площі, то двоплощинну шпалеру нема доцільності використовувати, від слова "зовсім".
@@Виноградарствотасучаснедомашнє зрозуміло дякую
Очень хорошее, а главное тема хорошая мало кто затрагивает. Чудесный виноград. Чудесная украинская речь, я из Харькова, трудно переходить на украинский извените , Подписалась на Ваш канал, посмотрю все ролики , что Вы там предлагаете для начинающихч. Лайк
Гарне навантаження. У мене кожного року кш Лучистий має рудіменти. Якщо їх не випльовувати, то вони дуже портять смак ягоди. Тому наступного року хочу на нього прищепити щось інше.
Гарна поставленна українська мова-приємно слухати.Цікаво як на протязі всього часу займання виноградарством трансформуються погляди виноградаря.
Трансформація така: охопити неохоплюване неможливо, задовольняйся тим що маєш. Та ще, виявляється, є виноробство. Для якого також потрібно виноградарство.
Так і є,тільки починаєш це розуміти на 3-5 рік😒
Дякую за українську мову, виноград супер навантаження теж
Гарний виноградник! Навантаження як завжди вражає! По сортам згодна, є все , але не зрослось у мене з Аркадією...був пересорт. Може ще раз спробувати?
Доброго дня,в мене перший врожай гурмана, дуже груба шкірка, на ландише на багато тоньше, смак на висоті!
У вас таке здорове листя без хвороби, якщо ваша ласка скажіть схему обробки,а вам дай Боже здоров'я та довголіття і гарних урожаїв, дуже дякую за відео
Також прошу аналогічну відповідь) Дякую!
Дякую Вам за відео. Підкажіть будь ласка, Лівія і румин морозостійкі, на зиму Ви їх укриваєте? Дякую
Минулої зими можна було-б не вкривати. Але де гарантія, що наступна буде такою-ж?
Тобто, вкриваю.
ПС: Румин, це напевне Гурман?
Вітаю! Який порадите киш миш, щоб максимально солодкий, зовсім без кісточки і ранній? Можливо знаєте, що за сорт киш миша на ринку продають: жовтий/зелений, дуже солодкий, ягода маленька, гроно +- 1кг.
forum.vinograd.info/showthread.php?t=590
forum.vinograd.info/showthread.php?t=3539
Якщо не маєте часу, то прочитайте хоча-б останніх 20-30 сторінок.
Аркадія. Цікаво, як вона перенесла "оїдіумну епідемію" влітку 2024 у вас?
Лоза не аідмовилася-б ще одної обробки. Ягода якось "пропетляла". Але загальний результат такий: лоза Аркадії визрівша та готова до наступного плодоношення.
,скажіть будь ласка , чому в аркадії часто в'януть грони , одна грона гарна , ягоди тверді а рядом м'які ягоди і в'яла
На моїй Аркадії такого немає.
Мої варіанти відповіді на Ваше питання:
- так вона намагається врятувати себе від перевантаження;
- причиною невластивого перевантаження також може бути недолік харчування, бідні грунти, критичний рівень вологості грунту, загущена схема посадки;
- можливо цикадка пошкоджує частину гребення своєю фірмовою перетяжкою;
@@Виноградарствотасучаснедомашнє На Аркадії грону треба підрізати знизу, щоб прискорити дозрівання- в старих книжках про це написано і це стосується багатьох сортів . Важливу роль має площа живлення і нормування, тим більше якщо мова йде про покращений рукав у 2-3 лози.
Дякую за важливе доповнення.
Отлично!
А у меня давно было два куста Лучистого, удалил. Видимо купил какую то пересортицу. Побеги росли куда попало, в разные стороны, урожай так себе, кожица очень жесткая.
Все остальные сорта из видео есть, полет нормальный.
Видимо тоже мусор подсунули,попробовал на днях у человека к-ш лучистый, совсем другая ягода.
Доброго дня скажіть будласка у вас шпалери під виноградом геобразнї,?
Під більшістю столових - так. Під технічними - ні.
Щось мені кажеться що кусти дещо перегружені! Лоза восени визріти вспіла?
Стан лози можна побачити в одному з останніх відео. Фашини знаходяться на землі. З нею все чудово.
Врожай годує не лоза, а листя на якій воно знаходиться. Плюс достатня площа живлення кореневої системи.
Будь ласка поділіться Вашим досвідом доя новачків
Мені подобається у Вас навчатися❤ Дякую
За операцію з Ландишом дякую! В цьому році спробую і на Раді. Бо гоне вверх, а грони слабі. На ринку виривають з рук.
Свій Ландиш буду удаляти, бо шкірка все портить- ягода гарна, але в порівнянні з Лівією, Дарьєю, Вальком... у яких ягода тане в роті... Київ.
Класс! Шикарна підбірка сортів, кущі в дуже хорошому стані (і це я кажу як людина, в якої в кращі часи було 30+ сортів:)). Кіш-миш та Аркадія були і це дійсно "робочі лошадки" будь-якого виноградника. Классні сорти! А от Лівію бачу вперше і це прям любов! Крутезний сорт! В нас був Восторг червоний, також добрий сорт, але Лівія виглядає цікаво! Бережіть себе!
але вона водяниста, подобається за це не всім.
@@nkzdnepr4363 Ще не зустрічав людей, яким не подобається Лівія. Коли вона достигне, дуже смачна - солодка і мускатна.
Треба щоб була гарно визрівшою. Тоді буде подобатися усім.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Надлишок винограду ми з жінкою продаємо на невеличкому місцевому ринку. Зрізаємо виноград не в технічній зрілості, а коли вже гарно визріє. Дуже швидко все продається, тому, що покупці пробують ягоду. А коли попробували - практично завжди купують. Не купують, хіба, що ті, що нарікають на підвищену солодкість, а в них - діабет.
Анюта Крайнова вкус мускат хрустящий правда трещит как и Ливия может не поливать?
Шикарно виглядають шпалери. Але не розумiю --- де оси, вони що, гидують вашим виноградом?
І мені цікаво , замучили оси..і ловушки не допомагають.
Добрий день, скажіть будь ласка можна придбати у вас саджанці винограду Гурман ранній і Лівія, дякую
Так я ж вирощуванням саджанців не займаюсь. Отже, нажаль, ні.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Можете дати контакти де купували саджанці, дякую
Чи можна у вас замовити саджанці або чубуки кш Лучістого?Може є прайс ,де можна подивитися?
Після осінньої обрізуи можу відправити лозу.
Дуже дякую за відео! Дуже корисна інформація для мене! Тому від мене вподобайка і коментар підтримки за якісний український контент!!!
Маю на дачі кілька молодих кущів винограду з Західного боку будиночка на одноплощинній шпалері - Аркадія, Юпітер, Байконур і Велес.
І от хочу запитати, яка на Вашу думку має бути мінімальна довжина одноплощинної шпалери на один кущ?
Бо в мене там досить мало місця і вийшло десь приблизно по 2,5-3м на кущ ... то це є критично мало, чи в принципі може бути? Бо кущі ще молоді, тому от думаю що далі з ними робити?
2,5 м. ще у межах ефективного розкриття потенціалу сильнорослих виноградів. Однак кущі можуть показувати себе ефективніше на більших формуваннях. Звичайно при достатній площі кореневого живлення.
Скажіть будьласка,а чи можна не видаляти листя в районі грон,хіба листя не виконують якусь функцію?
Можна і не видаляти. Але освітлення гронової зони у період майже повного достигання як правило спонукає виноград до дещо кращого набору притаманної сорту фенольної складової.
Інший чинник - більш швидке просихання ягід після можливих дощів або нічних рос.
Однак, після цього деякі сорти чи форми (зазвичай білі) можуть дещо втрачати у своїй візуальній привабливості.
Дякую.@@Виноградарствотасучаснедомашнє
Читав, що старе листя у цей час працює "в нуль" - споживає приблизно стільки ж, скільки виробляє.
Тобто реально основне призначення - затінення грон. Але на етапі достигання це мало яким сортам потрібно (власне тільки про Рислинг чув). Ну й завжди треба пам'ятати, що виноград любить дихати - чим краще вітерець гуляє, тим менше різних болячок.
Дякую.@@Vyacheslav_
Щодо неспроможності старого листя працювати на загальний результат, у мене мається величезний скептицизм. Яким чином це можна виміряти і інтерпретувати?
Думаю, що якщо якийсь нижній лист здоровий, то він працює не гірше середньостатистичного.
Інша справа, що він дещо заважає доступу сонця, що дуже важливо для деяких груп виноградів. Ну і ефективне провітрювання у серпні-вересні, коли щільність грон максимально можлива, більш важливе ніж втрата 10 відсотків якості фотосинтезу.
В'ячеслав, дякую за активність. Дуже радий, що Ви зі мною.
Доброго вам здоров'я. Скажіть, будь ласка, що сталося моїми ягодами ще тиждень назад все було добре. Сорт галахард почав набирати цукор єдине, що ще хрупостів трохи. Цієї неділі приїхали, а грона знизу почали в' янути і не дозрівати. Я не можу зрозуміти, що таке, виноград здоровий, на інших кущах такого не має, а загружений він прекрасно, грона від 300г до600г. Буду вам дуже вдячна за відповідь.
Можливо не вистачає вологи. Дощі були?
Можливо ,параліч гребня - всихання гребненіжки -невідома хвороба.
Перевантаження?
Ви знаєте я мабуть згоджусь з вами, швидше всього це перевантаження гронами. Грона від 270г. До400г. Я залишила на стеблі по 3 грона, це 5 річ. кущ., вважається, що на стеблі може висіти до 1кг. ягід от я і залишила по 3 грон на стеблі.
Ви вирощуєте столовий виноград на одноплоскісній шпалері?
Так, двоплощинну не полюбив.
Як у Вас Аркадія? В мене - самий хворобливий сорт. Оідіум хватає на ура. Поруч другі сорти, нічого подібного нема.
В моїх умовах Аркадія стійка до захворювань, кліща, гнилей. Здатна витягувати значні навантаження та пробачувати виноградарю його помилки.
Дякую за відео❤
Якщо Вам воно було корисним, то це добре.
Підкажіть будь ласка , звисаючий приріст на який бік краще пустити північний чи південний ?
На основній шпалері захід-схід, приріст на північ за рахунок козирка. Але не звисаючий, а горизонтальний.
Якщо приріст за своєю довжиною такий великий, що він повинен звисати, то повинна бути причина для цього. Наприклад притінення приростом плодової зони.
Але це не найкраще обгрунтування такої довжини приросту., тому що крім ягоди притіняєиься і частина листової поверхні основної шпалери (вертикальної), і притінений звисаючим приростом лист вже буде малоефективним.
Тому на північ , і без звисання.Таким чином, за рахунок збільшення площі фотоситезуючої поверхні, ККД куща можна збільшити в рази.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє дякую , успіхів вам !
Клас а коли ви робите освітлення грон ?
На недозрілій ягоді, в зв'язку з малою кількістю цукристості, сонце може спричиняти опіки шкірки. Потрібно перечекати цей час. І тоді, як правило, ягода починає розм'ягчатися.
Отличный урожай,де Ви знаходитесь?
30 км. південніше Кропивницького.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє і у Вас визрівает лучистий?
Яким чином витягуєте таке навантаження?
Достатньою площею кореневого живлення та збільшеною площею листової поверхні. Плюс мульча та одне-двв підживлення перебродившими бур'янами.
@@Виноградарствотасучаснедомашнєперебродивша трава - майже те саме, що і коров'як. Чудове підживлення!
Ви підживлювали виноград?
За продемонстрованого навантаження, для того щоб врожай набув гарних кондицій, звичайно що кущам потрібно допомагати. Про це я розповідав в одному з відео.
Гарний виноград, який займає багато роботи, але він того вартий, так і хочеться спробувати.
Здоровя вам та удачі шановний .
Замовлю у вас черенків, якщо можна?
Дякую за прекрасне відео.
Дякую за відгук. Лоза буде після обрізки на зиму.
Добрий день. Теж хотів би замовити лозу на саджанці. Як з вами зв'язатися?
099 962 43 66
Скажіть чи можна у вас заказати саджанці цих сортів винограду дякую
Саджанцями не займаюся. Знімав не для цього.
Вітаю, ви маєте саженці винограду цієї колеуції ? Зателефонуйте мене цікавлять .дяеую.
Саджанцями не займаюся.
Загущенность на кустах поражает, совершенно нет проветривания. При таком количестве плодовых лоз на погонный метр, обработки наверное проводите еженедельно, при том с обоих сторон каждую плоскость?
Не видумуйте. Чотири обробки, з обох боків шпалери.
Перший сорт ,як називаеться,щось не поняв?
Гурман ранній
Не розумію, чим може привабити сорт. схильний до луску?Всі ці сорти вередливі і проблемні, та й ягода невелика.
Ваша думка звичайно дуже цінна, але що мені робити з власним досвідом та очевидними враженнями протягом багатьох років?
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Це все у Ваших умовах.Нікому не бажаю після сезону тяжкої праці та затрат отримати на виході декілька тачок гнилизни для компосту.Якщо людина вирощує виноград для власного задоволення, то втрата врожаю не буде для неї катастрофою, але якщо людина вирощує ягоду на продаж і за цей рахунок утримує сім*ю, наслідки можуть бути дуже тяжкі.
А ви на зиму з арки знімаєте?
Звичайно, все вкривається на зиму. Від гріха подалі.
Шикарный виноград . Спасибо за обзор . Мирного неба . Правильно делаете , что говорите на Украинском языке . Слава Украине 🇺🇦
🤝
скільки ви формуєте рукавів
6-8
Підкажіть будь- ласка стосовно схидьності до тріску гурмана раннього ?
Ні, це не про нього.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Дякую! Гарних врожаїв вам !
Схоже що ці столові сорти є неукривні , а також цікава була б думка про найкращі Ваші технічні сорти чи навіть напівтехнічні якщо це вірний термін , також цікаво чи дозріває у вас лоза з таким навантаженням бо на відео деякі з них ще зовсім зелені
Це все укривне. Окрім Юпітера, але він в огляд не попав.
Стан визрівання лоз відмінний, все здерев'яніле.
Технарі, що подобаються у вирощуванні: ЦМ, Йоханітер, Рубін Б, Мерло, ЛЧ.
Але підростають і інші. Здається Сапераві у вирощуванні також буде безпроблемним.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє На жаль серед тих сортів які я недавно придбав як технічні жодного немає у вашім переліку і я трішки розчарований що можливо погану отримав інформацію про "надійні технарі" які в цьому році мені вже дали по кілька "сигналок" , серед них Маркет , Красень , Ліон-Мійо , Регент і Кабарне Кортіс яке я хочу наступної весни перещепити Регентом . Все це по одному кущу
Головна помилка - намагання висадити значний сортимент невеликої кількості. Що робити з урожаєм одного куща? Займатись мікровиноробством у баночках та пляшечках?
Наступна значна помилка - маючи невелику площу виноградника, намагання висадити невкривні виногради, відмовляючись від вініфери і не тільки, з незначною млрозостійкістю. Начебто на перспективу буде зовсім відсутній час на зимове укриття та профілактику хвороб.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє До сих пір в мене був один кущ Ізобели від якого я утримував майже 40 л. чистого соку з якого робив вино в 50 л. склянім бутлі яких в мене декілька , а інші вина я роблю з ожини , абрикоси , вишні , яблука(сидр) і навіть з калини . Придбавши ці технічні сорти я мав намір відмовитись від вин з різних ягід в тому числі і Ізобели , яку в цьому році перещепив Юпітером , на вина з технічного винограду і маю надію що мені вдасться розумно поєднати ці сорти щоб отримати хороше вино . А ось в Вас я вчусь як робити це правильно бо виявляється що мій спосіб виготовляння вина добряче застарілий . Дякую Вам за фахові відео
Дякую і Вам.
Наведу приклад. Скажімо з'явилося місце для посадки винограду довжиною 15 метрів.
У такому разі більш правильним буде посадити не один кортіс + один маркет + один Фронтіньяк + один луїза свенсон + один Леон мійо + один маршал фош + один регент і т.д, а десять надійного у якості вина та безпроблемності у виноробстві того ж каберне Фран чи Мерло. Бо насправді, за правильних формувань, зовсім нескладно обрізати восени на 15 метрах десять кущів, вкласти їх на землю та вкрити що буде під рукою.
Здравствуйте я живу в Германии посадила 5 сортов мне они не понравились. Посмотрела как вы сделали опору получается нужен сварщик. Если вы увидите как они у меня растут вообщем стараюсь. Очень красиво у вас.
Я так зрозумів, що шпалера одноплощинна. Цікаво як вона себе зарекомендувала, якпроводите обрізка?
Нормально вона себе поводить. Дві площини не практикую. Про формування розповідав раніше.
@@Виноградарствотасучаснедомашнєяка нормальна відстань має бути між рядами і між кущами в ряді на одноплощинній шпалері
Доброго дня, скажіть свій номер телефону, хотів би в вас заказати ці 5 сортів винограду.
Саджанцями не займаюся, тому, якщо хочете, тільки лозою.
Номер у описі під першим (головним) відео.
Яка різниця між лучистим і велесом?
Два-три тижні, Велес перший у цій парі. Лучистому для тріску потрібно більше опадів. За смаком гарні обидва.
Гарний огляд! Дякую! Будь ласка, в мене Лівія 3 річні кущі не дають такого окрасу як у вас та і ягода витягнута . Це пересорт чи з віком вона буде інакшою?
Контури ягоди Лівії мають бути округло-овальнимм, не витягнутими. Можливо дійсно пересорт. Якщо хочете - наділю лози.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Буду радий придбати лозу лівії та к/м лучістого. Все інше з вашого топу в мене є і теж радує. Сеажетк куди і коли направити заказ
Згадайте про це у жовтні-початку листопада. Зателефонуєте, номер у описі під головним відео. Подарую. Пересилання за Ваш рахунок.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє ❤
Наскільки я бачив, коли шукав інформацію перед посадкою - Лівія може бути дуже різною за кольором в залежності від місця. Ще кажуть у тіні краще колір набирає.
Виноград это культура времени и места........ Ливия у Вас просто шикарная...... Такую Ливию как у Вас держать одно удовольствие..... а другие жалуются на плохое окрашивание ягод..... и треск......
😢
Краса!
Що за операція з ландишем?
ruclips.net/video/6BVpI0wd2Xg/видео.htmlsi=shKjB7YELCjrIhnv
ruclips.net/video/RYnTGFjOll0/видео.htmlsi=xJV7BGEIjTT00YYz
Вітаю!
Маю таке питання, Аркадія може отримати частково червоне забарвлення? І якщо так, від чого це залежить? Та чи треба з цим щось робити?
Дуже дякую за відповіді.
Думаю, що ймовірно відбувся пересорт
Аркадия имеет желто зелёный цвет
На солнце, приобретает "веснушки", солнечный загар...
@@GrodSwordу Вас Аркадія має мускатий присмак і коли дозріває?
@@mihael5604 лёгкий мускат появляется
Дуже сподобався вигляд Лучистого. А чи є в ньому кісточка?
Інколи трапляється зовсім незначний рудиментик. У цьому році їх зовсім немає.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Ви щось робили задля цього, чи Лучистий у Вас сам по собі без кісточок росте?
Öröm volt nézni! Gratulálok
Божої допомоги❤
Якщо жіночий тип квітки у гібридної форми - уточнюйте і наголошуйте обовязково, а то дехто садить один - два кущі а потім голову ламає чому погане запилення і купа гороху
Ну от Ви допомогли і все виправилось. Дякую.
Третя хвилина, сорок п'ята секунда. Гурман ранній, зазначено про це.