Szinte bármit el tudsz érni (a Steve Lukather-sztori) | Szólómánia S03E15

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 дек 2024

Комментарии • 35

  •  11 месяцев назад +7

    ►Letölthető anyag az akkordmenetnek hangneméről: szolomania.com/akkordmenetek

  • @developful3006
    @developful3006 11 месяцев назад +3

    Nosztalgikus rész volt, külön üdvözlet és gratuláció azoknak akik részt vettek a versenyen! Mészöly Mártonnak szólóját jó volt ennyi év távlatában újból meghallgatni.
    Én bízom benne, hogy a jövőben még ettől nagyobb általad szervezett versenyre is sor kerül.

    •  11 месяцев назад

      Nekem is nosztalgikus volt visszakeresni a videókat, ráadásul pont a 2013-as versenynél a fórumunk volt a második fő helyszín, a versenyzők eljöttek bemutatkozni, és jó néhányan maradtak is utána a csapatban.
      Nehéz lenne fokozni, mert akkor legközelebb a G3 összes gitárosának a zsűriben kellene ülnie :D

  • @zsoltperei
    @zsoltperei 11 месяцев назад +5

    Szia Tamás! Köszönöm a sok inspirációt és az egész éves segítséget! Fantasztikus a történet és a legszebb, hogy nagyon sok embernek segítettél a munkáddal. Számomra ebben az évben a legnagyobb előrelépést és felismerést a kvintkör kurzus adta. A tartalma egy olyan zenetörténeti mérföldkő, amit mindenkinek ismerni kellene. A célokat megfogalmazva, kívánok neked és a Szólómánia közösség minden tagjának, Boldog Karácsonyt és gitározásban gazdag fantasztikus 2024-es Új Évet! 🤟😉

    •  11 месяцев назад +1

      Szia Zsolt! Nagyon örülök, hogy ezt írod, és jó érzés, hogy tudtam sokat segíteni. Külön köszönöm, hogy a Kvintkör Kurzust is kiemelted, én is azt érzem, hogy ott egy teljesen új megvilágításba kerülnek a zenei összefüggések, és hirtelen használhatóvá és értelmezhetővé válik minden. Én is Boldog Karácsonyt kívánok, és jövőre is alkoss további szuper zenéket, az idei dalokkal nagyon magasra tetted a mércét!

  • @hojazo
    @hojazo 11 месяцев назад +3

    Elképesztően jó. Nincs mit ragozni. Köszönet érte.

    •  11 месяцев назад

      Köszönöm szépen!

  • @DomotoriJenci
    @DomotoriJenci 11 месяцев назад +3

    Köszönjük a szuper videókat! Áldott, békés Karácsonyt kívánok!

    •  11 месяцев назад

      Nagyon szépen köszönöm, és hasonló jókat és szépeket kívánok én is! 🎄🎄🎄

  • @gabormandl
    @gabormandl 11 месяцев назад +4

    Köszi az éves munkát! Jó pihenést!

    •  11 месяцев назад

      Köszönöm szépen! :) 🎸🎸🎸

  • @Ongabass
    @Ongabass 11 месяцев назад +4

    Ez egy érdekes sztori! 🙂

    •  11 месяцев назад

      Köszönöm! 🙂

  • @erikkarancsi1661
    @erikkarancsi1661 11 месяцев назад +3

    Szia Tamás. Előszőris Kelemes ünepeket kivánok ès Boldog új Évet sók Zenélésel❤🎸. Én nagyon sokat tanultamTőled elmèleti és Gyakorlati szempóntokból is Sok szép Skálakat Modális hangulatokat és nehány tehniká amik nagyon hatásosak de még nagyon sok minden kel tanujak és bár itt tudom neked meg kőszőni aszt amit nyújtasz nekünk ugyhogy Kőszőnyük eszt a sok munkát. Boldog Ünepeket kivánok minden Szóló mánia Résztvevőknek .🎸🎸🎸🎸

    •  11 месяцев назад

      Nagyon szépen köszönöm, és én is Boldog Karácsonyt kívánok! 🎄 Idén nagyon szépen haladtál, a tanfolyami feladataid is ezt a sikert és előrelépést mutatják. Büszke lehetsz magadra és jövőre folytatjuk ugyanígy! 🎸🎸🎸🎸

    • @erikkarancsi1661
      @erikkarancsi1661 11 месяцев назад +1

      @ Kőszőnőm Szépen .

    •  11 месяцев назад

      🎸

  • @ethankrall36
    @ethankrall36 11 месяцев назад +1

    Szia Tamás! Köszönöm ezt a videót is, mindig tanulságos. Válaszaim a heti kérdésre: 1. Mindenképpen érzek előrelépést zeneileg, mert amit innen tanulok, azt igyekszem beépíteni a saját zenémbe és a gitározásban is kezd színesebb lenni amit csinálok. 2. Az utóbbi időben olyanoktól kaptam elismerő szavakat mint Kovács Ervin és persze te amikor pár házi feladatot beküldtem neked. Egy baráti zenekar elég tanult gitárosa is felfigyelt a szólóimra, ők most addig nem hagytak békén, míg beadtam a derekamat és beléptem hozzájuk, holnap lesz pont az első megmérettetés közönség előtt. 3. Felismerésem annyi, hogy nincs lehetetlen de mindenképp kell hozzá egy olyan tanár aki így tud magyarázni, és sokkal egyszerűbben teszem magamévá a dolgokat. Minden gitáros nevében köszönöm neked ezt az évet, kellemes ünnepeket kívánok!

    •  11 месяцев назад

      Szia Attila! Nagyon örülök az előrelépésednek és a jó híreknek, és külön gratulálok az új zenekari felkéréshez! Holnapra sok sikert az első koncerten, küldök majd Szólómánia-energiákat gondolatban!
      És nagyon tetszik a felismerésed leírása is, szerintem sincs lehetetlen, sokkal több van mindannyiunkban, mint hinnénk. Ha a lelkesedés megvan (márpedig ez biztosan megvan mindenkinél, aki a Szólómániát nézi), és a zenei adottság is megvan (ez is biztosan megvan mindenkinél itt a csapatban), akkor már csak útvonalterv + munka kell. Ebből a kettő tényezőből az elsőt vállalom jövőre is. :)
      Kellemes ünnepeket kívánok én is, és találkozunk januárban!

  •  11 месяцев назад +4

    A heti kérdésem hozzád egy összegzés az idei évről. Miben tudtál idén előrelépni a zenélés terén? Milyen sikerélményeid és örömteli pillanataid voltak gitárosként, és lett-e új felismerésed, amire idén jöttél rá?

    • @stikyo
      @stikyo 11 месяцев назад +1

      Köszönöm az egész éves minőségi oktatást! Rengeteg inspirációt kaptam a videókból, levelekből. Nagyon sok trükköt, fogást is, annak ellenére, hogy alig van időm tanulni. Szóval hatékonyak is az anyagaid. Jó pihenést, feltöltődést kívánok!
      Ami idén jött: kvintkör használatának elkezdése, hangok a fogólapon egyre jobban mennek, kicsit gyorsabb játék, modális skálák használatának jobb megértése, floating tremolo használata… ja igen: jobb dalok szerzése. Messze vagyok még a céltól, de sokkal gyorsabban közeledem. És ezt javarészt a szólómánia adásainak, na meg kurzusainak köszönhetem.

    •  11 месяцев назад +1

      ​@@stikyo Köszönöm én is az egész éves lendületed és lelkesedésed, és a felsorolt előrelépések külön-külön is mind nagy lépést jelentenének egy adott évben, és ezeket 12 hónap alatt mind meglépted. Úgyhogy minden elismerésem az idei sikertörténetedért, és jövőre is folytatjuk ugyanilyen rock lendülettel! \m/

  • @ivynightfall9452
    @ivynightfall9452 11 месяцев назад +3

    Boldog karácsonyt! ...és köszönöm én is a sok tartalmat az évben.
    Kár, hogy karácsony előtt ez az utolsó videó. (Jó lenne, ha munkahelyen lenne ugyanez a munkával, :D de hát egészen december 22-ig kell tolni ott a munkát és január másodikán munkába is kell állni. Igaz, amit mi csinálunk, az nem kreatív, hanem ott az egyik legfőbb szó: darabszám.)
    Gitározás terén meg elég sok minden történt ebben az évben velem. Én ezen év februárjában kezdtem el a gitározást, egyúttal a zenélést is. Addig meg nem nagyon volt lehetőségem arra, hogy ebbe a világba belemélyedjek. Addig maximum Musescore programmal csináltam zenéket, zenei tudás, szinte teljes hiányával együtt. Igaz, így is lettek jó zenék.
    Így, hogy gitározok, sokkal könnyebb a zenei elméletet is elsajátítani, mert már gyakorlatban nézhetem azt, hogy pl. mit jelent egy kvint vagy egy hármashangzat. Addig ezek csak kottafejek voltak a Musescore-ban.
    Amiért februárban kezdtem el zenélni, nyilván a sikerélmények is egészen kicsi dolgoktól indultak. Például sikerült lefogni a "rettegett" F dúrt, barrésan. Igaz, nekem nem ez az akkord volt a mumus, hanem a C dúr. Kissé még mindig az, mert az ujjaim még nem állnak úgy, ahogy kellene.
    Hosszú lenne leírni azt a sok felismerést, sikerélményt, amit nekem a gitározás adott. A zenélés már kiskoromban is érdekelt, szóval nem hiszem, hogy a gitározást valaha is meg fogom bánni, hogy elkezdtem.
    Emellett a videóid is sokban hozzátettek a fejlődéshez.
    Friss élmény az, hogy a tanfolyamos zenei alapodra játszva az adott skála hangjait, valóban kijönnek a hangulatok... na jó, még csak annyi van meg szinte, hogy melyik olvad bele a zenébe és melyik tűnik ki, de nekem már ez is haladás, mert hát hallás az nem az erősségem.
    Mi a célom? Igazából az, hogy a hobbijaimból éljek meg. Azzal, hogy hobbimmal foglalkoznék főállásban, azzal egyrészt, a mindennapjaimat boldogabbá tenném, emellett segíteném az embereket, az embereknek boldogságot, kikapcsolódást, szórakozást nyújtanék, meg valamilyen szinten a tanítás is megjelenne.
    Úgy hiszem, nekem ez az utam, sokkal hasznosabb lenne ebben ténykedni.
    Vannak úgynevezett példaképek, akik olyasfajta úton vannak, ahova én is szeretnék eljutni. Itt sorrend nincs. Az egyik árvaházból érkezett, fél romaként most egy étterem tulajdonosa, a másik gitáros tartalmakat készít (ez vagy te), a harmadik beszédhibásként ténykedik RUclips-n (gitáros tartalmakat készít ő is), a negyedik szintén gitáros tartalmakat készít, az ötödik animációs tartalmakat készít(ett), a hatodik is segít-fejleszt a videóiban.
    Olyan példaképeim vannak, akik mind hobbiból élnek meg (legalábbis gondolom), emellett segítenek másoknak, tanítanak. Én is ebbe a csoportba szeretnék tartozni. Ez az alkotós-tanítós szemlélet már régebben is megmutatkozott nálam.
    Zenében konkrét célom nincs. Esetleg az, hogy szebb-jobb zenéket szeretnék készíteni. Emellett azt se bánnám, ha úgy adnék elő saját zenét, hogy közben kísérnek zongorával, hegedűvel, csellóval, stb-vel. (Pl. úgy, mint hogy November Rain zene klipjében látható.)
    Jó volt hallani a gitárversenyről. Emellett azt is jó látni, hogy nagy nevű gitárosok is szóba állnak "földi halandókkal". Gratuláció ahhoz a kitartáshoz, merészséghez, ami kellett az első gitárverseny megszervezéséhez-megálmodásához. Sokan beleragadnak a szürke hétköznapjaikba, csak álmodoznak a fejlődésről, esetleg a változásról, az álmokról. Te nem hagytad elhervadni a gitárverseny gondolatát és lám, megérte. :)

    •  11 месяцев назад

      Köszönöm szépen az elismerő szavaidat, örülök és jólesik nagyon. És egyúttal gratulálok az idei évedhez, a gitározás elkezdése a lehető legjobb döntés volt, és 11 hónap alatt máris nagyon szép utat tettél meg. Fontos az is, amit leírtál most, hogy a zenei hallásod már elkezdi elkülöníteni és felismerni a skála fokainak eltérő hangulatát. Ez egyre könnyebb lesz majd, és a relatív hallás tényleg egy könnyen fejleszthető készség, tehát nincs is olyan a valóságban, amit sokan mondanak magukról ("nincs hallásom, botfülem van"), ez csak a nem megfelelő iskolai zenetanítás hatása, hogy ezt beültetik, pedig csak jó gyakorlatok és türelem kellene.
      A távlati célod pedig nagyon inspiráló, mert a másoknak való segítés/tanítás az egyik legjobb dolog, különösen ha ez a saját hobbihoz/szenvedélyhez kapcsolódik.

    • @ivynightfall9452
      @ivynightfall9452 11 месяцев назад

      @ Köszönöm a gratulációt. Szerintem is az egyik legjobb döntés az elkezdés volt. Sok mindent adott a gitározás, volt időszak, amikor ez volt a támasz-vigasz az életemben. Lehet, még lesznek olyan napok, amikor ez lesz a helyzet. (Sőt, biztos.) Annyi biztos, hogy a gitár mindig ott van az embernél, akármilyen hangulata, akármilyen napja is van éppen.
      Azért a nem "stabil" fokoknál ugyanolyannak érzem szinte a hangulatot. Talán előbb-utóbb ez változni fog.
      Nekem inkább a ritmussal volt-van bajom. A sulikban tapsoltak ritmus gyanánt, aztán le kellett írni azt, amit hall az ember. Nekem akkor nem volt rendesen elmagyarázva (vagy nekem nem esett le), hogy amúgy a negyed az két nyolcadot jelent, meg mit várnak el egy ilyen tapsolós valami alkalmával. Így mondjuk, hiába hallottam mondjuk két negyedet, én leírtam négy nyolcadot. Jó, ez így leírva, elég butaságnak tűnik, csak hát akkor még általános iskolában nagyon nem volt meg, mi az elvárás. (vagy hozzám nem jutott el:D) Így tanultam meg, hogy a ritmus nekem az bizony mumus. Ja, ezek a tapsolós valamik jegyre mentek.
      Musescore program használata mellett jöttem rá, hogy amúgy pl. a 4/4es ütemmutató azt jelenti, hogy egy részben négy darab negyed van.
      Emellett az iskolákban az énekóra leginkább éneket jelentett. Mert mi-az-hogy tanulni kell énekórán?
      Én nem szerettem az énekórát, mert énekelni kellett. (Egy ideig szerettem, de utána megutáltam.) Jobban érdekelt volna a zeneszerzők élete, az elmélet, a különféle komolyzenei darabok. Igaz, ezek is voltak.
      Távlati célom meg remélhetőleg összejön, igaz ehhez egyrészt idő kell, másrészt meg energia. (A munka eléggé kiszív energia szempontjából.)

    •  11 месяцев назад

      A leírás alapján az iskolai énekoktatás nem volt a helyzet magaslatán, mert már pár mondattal érdekessé és érthetővé lehetett volna tenni a ritmus-feladatot. Sokszor az iskola hatására alakul ki az az érzés, hogy valamilyen területen nem vagyunk jók, de az esetek 99%-ában a tanár volt az, aki nem volt jó az ő területén (azaz a tanításban). Persze van, amiben több adottsága van valakinek, és más területen pont kevesebb, de minden annyira jól megtanítható és elsajátítható. Csak lelkesedés kell és útvonalterv. Az iskolában mindkettőt a tanárnak kell(ene) biztosítani, de persze ez sok tényezős dolog.

    • @ivynightfall9452
      @ivynightfall9452 11 месяцев назад

      @ Vagy esetleg észre lehetett volna venni, hogy valami nálam nem oké, valamiért nem megy... és szünetben lehetett volna velem beszélni röviden. Talán egy ilyen beszéd, egy ilyen elmagyarázás segített volna abban, hogy tiszta legyen a feladat. Voltak az órán "kisötös" feladatok, szóval valahogyan volt valami sikerélményre is lehetőség.
      Lehet az is, hogy nekem már speciális oktatás kellett volna ezen a téren... de már mindegy.
      Lehet, hogy egy tanár tanítási módszere-személye x tanulónak megfelelő, de a másik x tanulónak meg pont nem jó. Ugye van az a mondás, hogy ami az egyiknek jó, nem biztos, hogy a másiknak is jó.
      Azzal a mondatoddal meg egyetértek, hogy sokszor a suli miatt alakul ki az emberben az, hogy egy adott dologban nem jó.

    •  11 месяцев назад

      ​@@ivynightfall9452 Igen, ez nagyon komplex dolog, nem lehet könnyű a közoktatásban egyszerre tanítani 20-30 gyereket olyan módon, hogy hasznos+érdekes+változatos is legyen mindenkinek. Sőt, valószínűleg lehetetlen is lenne ezeket mind teljesíteni. De az biztos, hogy az elavult tantervek már a 21. században nem jók az eredeti célokra, arra viszont sajnos kiválóan alkalmasak, hogy rengeteg tehetséges fiatalban elültessék a "nem vagyok jó" életérzést, pedig azóta kiderült, hogy a régi iskolarendszer által elvárt "megtanulom és visszamondom" kompetencia csak egyike a 7 fő kompetenciának. Mindenki, akinek a többi 6 kompetencia egyikében van az erőssége, azzal a tévhittel jön ki az iskolarendszerből, hogy ő nem elég jó.

  • @tamastoth3579
    @tamastoth3579 11 месяцев назад +1

    Szia Tamás! Köszönjük az egész éves munkádat és segítségedet! Tényleg építő volt.
    Hogy milyen téren fejlődtem a legtöbbet? Tavaly augusztusban ha valaki megkérdezi, csak kíséretet mertem volna vállalni zenekarban. Ma már be mernék szállni lead-et is játszani, ami elsősorban nem technika, hanem magabiztosság és találékonyság kérdése. Minden téren sikerült előrelépnem. Jó szólót rögtönözni még nem tudok, de minden alapra találok pár karakteres motívumot, amire föl lehet egyet építeni. Mindenki más nevében is köszönöm!
    A győztes darab inspiráló és példaértékű abból a szempontból is, hogy átlagos technikai tudással is ízes és lebilincselő szóló született, ami helyenként megidézi Steve Vai és Steve Lukather stílusát is.

    •  11 месяцев назад

      Nagyon örülök ennek a leírásodnak, egy és negyed év alatt ez egy hatalmas előrelépés és igazi sikertörténet. Én is köszönöm szépen a folyamatos biztatást, visszajelzéseket és a nyitottságodat a sokféle új ötletre, amik a videókban szerepelnek.
      Igen, Marci játékában ott van az a plusz, ami a nagyokat is jellemzi, ráadásul teljesen saját látásmódja van a gitáron. Amikor meghallottam a nevezését, rögtön éreztem, hogy a legjobbak között lesz.