Lekcja 4.4.2 Stężenia ścian i dachu cz.2 -zwolnienia

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 сен 2024
  • Zakres kursu:
    -Wprowadzenie zwolnień w stężeniach
    -Układy lokalne
    Zapraszamy
    Zespół 123cad
    Wszelkie pliki edycyjne do zamieszczonych kursów dostępne na
    plus.google.co...

Комментарии • 6

  • @martaMKmarta
    @martaMKmarta 6 лет назад

    Cześć,
    Dziękuję bardzo za przydatne filmiki, materiały i Twoją pracę!!!
    Udało Ci się nagrać dodatkowy filmik a propo zwolnień jak wspominasz w tym odcinku? Pozdrawiam :)

  • @magdalenas627
    @magdalenas627 6 лет назад +2

    Witam,
    Odnośnie prętów stężeń, wprowadza Pan jedynie zwolnienia? Czy takie modelowanie stężeń jest wystarczające? Czy nie warto zastanowić się nad cechami dodatkowymi pręta w zakładce Geometria---> Cechy dodatkowe--> Charakterystyki zaawansowane prętów... gdzie można wybrać, czy dany pręt ma pracować wyłącznie na ściskanie czy rozciąganie?? A może jednak Pańskie podejście jest w 100% prawidłowe? Wspaniały kurs, bardzo fajnie prowadzony, Pozdrawiam :)

    • @123cad7
      @123cad7  6 лет назад

      Magdalena S Pani Magdaleno, wg mnie jeżeli analizuje się taki model liniowo to jak najbardziej prawidłowo w sytuacji gdy użyje Pani cech dodatkowych tj.( tylko rozciąganie w przypadku stężeń ) program automatycznie przechodzi w tryb analizy nieliniowej co prawda wtedy program dokonuje wymiarowania takiego stężenia (w analizie liniowej wyświetla kilkunastokrotne przekroczenie wytężenia dla takiego stężenia) ale obliczenia trwają bardzo długo . Lepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie sił wewnętrznych w stężeniu a dokładnie sił rozciągających i sprawdzenie tego na papierze chcąc dobrać średnice takiego stężenia.

    • @magdalenas627
      @magdalenas627 6 лет назад

      123CAD dziękuję za rzetelną odpowiedź 🙂 odnośnie analizy nieliniowej to program zaleca wtedy przejście na algorytm DSC, wie Pan może coś więcej o tym algorytmie, ponieważ próbuję znaleźć coś na ten temat ale bez większych rezultatów jak narazie...

    • @123cad7
      @123cad7  6 лет назад

      Magdalena S proszę przejrzeć pomoc w Robocie

    • @paweswiatkowski7271
      @paweswiatkowski7271 5 лет назад +1

      Mam takie pytanie, od czego zależy czy dane stężenie ma pracować na rozciąganie i ściskanie czy tylko na rozciąganie? Czy dobrze myślę że zależy to od smukłości? Jeżeli mam stężenie wiotkie (czyli lambda większa od 250??(czyli np. pręty okrągłe) to pracuje tylko na rozciąganie, a gdy stężenie jest krępe jak np dwuteowniki to pracuje i na rozciąganie i na ściskanie? Elementy wiotkie przy ściskaniu ulegają jak by wyboczeniu sprężystym i nie przenoszą jak by sił ściskających? Od czego zależy czy dane stężenie ma być wiotkie czy krępe? Na dachach stosuje się wiotkie a w ścianach można takie lub takie? Kiedy trzeba zastosować stężenia krępe które by pracowały też na ściskanie? W przypadku dużych obciążeń jak np suwnice?