#62 Скільки ще, Господи? | Олександр Геніш

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 30 сен 2024
  • #audio_message
    «Пророцтво про Думу: «Кричать мені із Сеїра: «Вартовий, яка пора ночі? Вартовий, скільки ще ночі?» Вартовий відповідає: «Наближається ранок, а все ж іще ніч. Якщо ви захочете знов запитати, то повертайтесь і запитуйте!» (Іс.21:11,12)
    Пророцтво про Думу - доволі складний текст, який важко пояснити: а що ж малося на увазі? Дуже мало нам відомо деталей. Зазвичай цей текст пояснюється алегорично, в контексті приходу Христа.
    Дума - ще одна назва Едому, володінь Ісавових нащадків. А перекладається це слово як «мертва тиша, мовчання». І може бути, що саме в цьому контексті це слово і вживається. Скільки ще тої мертвої тиші і мовчання? Скільки ще ночі? Скільки ще страждати?
    В цій частині книги Ісая пророкує про навколишні царства і країни, на які насувається темна хмара і густа ніч. «Грізне видіння показано мені: грабує грабіжник, спустошувач спустошує... Я зворушений від того, що чую, я збентежений від того, що бачу» (Іс.21:3,4). Йдеться про війни, які стосуватимуться Вавилону і навколишніх земель. Бог звіщає, що буде незліченна кількість біженців, яким потрібно буде виявити допомогу: «Назустріч спрагненим несіть воду, жителі фемайського краю! Із хлібом зустрічайте втікачів! Бо вони від мечів втікають, від меча оголеного, і від лука натягненого, та від тяготи війни!» (Іс.21:14,15). Відбувалося це приблизно за 700 років до н.е. Жахлива темна ніч... Отож, актуальним є запитання жителів Сеїра: скільки ще тієї ночі? Скільки ще страждань?
    Можна сказати, що нині період ночі. Темрява особливо згустилася. Світ взагалі лежить у злі і в темряві, однак ми бачимо, що в певні періоди історії ця темрява особливо густа і жахлива. Зло бере верх і ворог лютує. Відведений час для нього, щоб вбивати і нищити. Я хочу однозначно сказати, що руйнувати, нищити, вбивати - це справа диявола, а не Бога. Чомусь Бог допускає...
    Оце питання: «Господи, скільки ще?» дуже поширене.
    - Господи, скільки ще часу до Твого приходу? - питають діти Божі;
    - Господи, скільки ще буду хворіти? - питають хворі.
    - Господи, скільки ще буду самотня? - питає неодружена дівчина;
    - Господи, скільки ще проситиму в Тебе за спасіння своїх дітей? - питає мама.
    - Господи, скільки ще часу триватиме ця війна? - питає наш український народ.
    - Господи, коли Ти прийдеш, щоб змінити ті обставини, в яких ми знаходимось? Коли Ти нарешті втрутишся?
    Питання жителя Думи не обмежувалося тим, яка пора ночі. Він хотів знати скільки ще тої ночі. І ми хочемо знати.
    Відповідь, як ми бачимо, не є типовою і звичайною. Загальний зміст відповіді такий: будь що на землі є тимчасовим. Не вічно триватиме ніч. Не завжди так буде...Є час війни, і є час миру.
    Наближається ранок, але ще ніч. Час змін наближається, але він ще не настав і ми точно не знаємо, коли він настане. Кожний вечір ми слухаємо прогнози, скільки часу триватиме ще ця темна ніч над Україною, але ніхто точно сказати не може.
    До речі, один із перекладів подає ці слова так: «Наступає ранок, але ніч повернеться» (рос. NRT). Знаючи вчення Христа про події останнього часу, ми розуміємо, що ніч буде ще згущатися над землею перед приходом Ісуса. Вже сьогодні знаючі люди говорять про те, що світ чекають глобальні зміни, великі потрясіння. Нам доведеться навчитися жити в період ночі - в період непростих часів, можливо навіть складніших, аніж жили наші попередники.
    На подібне запитання Христос відповідає так: «Нехай стегна ваші будуть підперезані і світильники запалені. І будьте ви подібні до людей, що очікують свого пана, коли він повернеться з весілля, щоб, коли він прийде й постукає, зараз же йому відчинити. Блаженні ті раби, пан яких, повернувшись, знайде їх, що вони пильнують. Істинно говорю вам, що він підпережеться, і посадить їх, і, підійшовши, стане служити їм» (Лк.12:35-37)
    Люди, які живуть напередодні настання ранку, обов’язково мають мати такі дві характеристики:
    - Стегна підперезані;
    - Світильники запалені;
    Підперезані стегна - це стан готовності служити.
    Світильник - це те, що має розвіювати темряву. Вночі особливо видно світло. Світло - це Божі істини, які дають життя; це добрі діла, через які прославляється Бог; це наша твереза і спокійна поведінка в часи тривог; це благочестиве життя серед мороку гріха. Проявляйте це світло - ось вказівка як діяти в умовах ночі!
    Отже, ніч обов’язково мине, настане ранок. Однак доки ще ніч, підпережимо свої стегна, запалимо світильники і будемо жити в очікуванні Христа. Він обов’язково прийде - прийде і щоб врятувати країну, і щоб забрати Церкву.
    Повний текст: genissh.blogsp...
    Аудіо: t.me/genissh_b...

Комментарии • 1