Чудове відео, все гарно пояснено. Дякую Вам за Вашу працю! Проте молодіжні привітання "хай" "хелоу" - це англійські привітання, очищати українську мову варто не тільки від суржику та кальки з російської, а й з інших мов.
О зараз це дуже популярне, особливо серед політиків та журналістів. Ці нас навчать української мови, що забудемо й те, що знали. Адже зараз усі "моніторять", як "фолять" футболісти, а хтось просто від того "хайпує". І це тільки три слова, що я нашвидкоруч згадав. А якщо між цих слів ще вставити російські матюки, то навіщо тоді та українська мова.
Ольга, дякую Вам за інформацію. Зараз вивчаємо, розмовляємо, насолоджуємося. Бо українська дійсно красива мова, а ми українці. Насильно русифіковані. Повертаємо своє. Дніпро.
Дякую за підтримку і за Ваш коментар. Удосконалюючи мову, ми удосконалюємо себе. Адже недаремно кажуть, яка мова, таке й мислення, яке мислення, така й доля
Я живу в Київській області. Народилася в1970 році. У нашому містечку було дві школи. В кінці 80х побудували ще третю. Всі школи були українськими. Мені і на думку нн спадало що є ще і російські школи.! Після школи навчалася у ВУЗі. Частину предметів викладали українською, частину російською. Ніяких незручностей від цього я не відчувала. Студенти відповідали на тій мові, якою їм було зручніше. Утисків через те що я говорю українською я НЕ відчувала, в моєму житті 0х просто НЕ було. А ось коли поїхала на Тернопільщину, утиски відчула, бо я говорила -- дід, баба, дуже гарно, а не -- дідо, бабця та Фест файно.
Дякую за роз'яснення. Бо коли Україна була в складі Союзу, я говорила " Добрий день", а коли стала Україна незалежною і почали всі говорити "українською" -- доброго дня, я почала думати що я відстала малограмотна селючка. Почала вслід за іншими, щоб не насміхалися, говорити -- ДОБРОГО дня. Виявляється що у школі, у 80х мене навчали правильно)))
Вас не утискали за українську мову бо навчались, напевно,тут же на Київщині, а я народився і закінчував школу в центральній частині України, а потім прийшлося проживати в Харкові і постійно відчував зневагу до української мови, а мене за мою українську мову називали не інакше як бандерівцем. Тоді і зацікавився ким насправді був Степан Бандера, адже в школі нам внушали, що він фашиський посібник. Знайшов справжні дані про Бандеру і став бандерівцем. Слава Україні.
Слава Ісусу Христу .Дякую за корисну інформацію впершу чергу слава Богу слава Всевишньому бо ВІН створив все і все належить ЙОМУ.Написано в Біблії ІСАЇ 48 11.Задля Себе зроблю з тобою ,бо Моє Імя зневажається і Я не віддам іншому Своєї слави.Віддаймо всю славу Богу і тоді буде процвітати наша Україна.Божих благословінь Вам.
Ви праві, що без роду, без плем'я, я тільки на цій сторінці в Ютубі прочитав дивні українські прізвища: Олєйнікова ( мабуть колись була Олійник), Николенко (явно від Миколенко), Ігнатюк ( українське Гнатюк)
В українській мові слово ,,кохати" використовують у відносинах чоловіка і жінки. Не можна кохати маму, Україну, брата, собаку і т.д. А слово ,,любити" використовують в усіх інших випадках. Кохання тільки між чоловіком і жінкою. Любов може бути до кого завгодно.❤😊
Дякую, Ольга, за цікаву інформацію! Розкажіть, будь ласка, як правильно казати "хай вам щастить", або "не хай вам щастить". І хотілось би почути які ще є варіанти побажаннь в дорогу, на працю, на навчання, на іспити.
Обидва слова - нехай і хай - в українській мові тотожні та рівновживані; кожне можна вживати без застережень. «Дай Боже, щоб усе було гоже». «Бажаю вам безпечної та приємної подорожі». «Нехай все буде добре!» «Нехай радість живе у Вашому серці». «З роси та з води Вам» - про здоров’я, успіх, удачу. «Хай дім буде повна чаша» - про достаток. «Нехай радість живе у Вашому серці». І Вам цього щиро бажаю)
Ок, гаразд, добре, дивовижно. Бажаю здоров'я. Добридень. Добривечір. Добраніч. Доброго ранку. Люди добрі. Слава Ісу. Навіки Богу слава. Слава Україні. Вітаю. Вітаю вас. На все добре. В чому саме калька - усього найкращого. Моє шанування. З вами здоровими. Щасти. Героям Слава.
Раз так укорінилосяДоброго дня-чооому не можна його використовувати!???Бажаю вам доброго дня(ночі)-скоротили-Доброго дня!Поясніть чому не можна?А Доброго ранку можна!Де логіка?
Є певні мовні норми, якими послуговуються. Неунормовані вислови можуть з часом стати нормою. Можливо, колись хтось захистить докторську на цю тему) і буде вам норма)
Ви дуже позитивна людина і гарно подаєте матеріал.Але в країні, де все ОК, вітаються зовсім інакше).Як можна популяризувати українську з такою назвою каналу? Пробачте, але все починається з малого: не тільки з зернинки хліб і з промінчика зоря, але й з першого утвердження , що все буде ДОБРЕ. Миру!
У наш час, на жаль, позитив важко в чомусь шукати. Але хочу нести у своїх відео щось хороше. Ок - абревіатура каналу, для когось - від імені та прізвища автора, для когось - від о’кей. До речі, таке слово в словнику є. Асоціації - цікава річ. Для мене, скажімо, Ваш приклад «все починається з малого…» асоціюється з радянським букварем 80-х рр.., а про радянщину у мене зовсім не позитивні думки і спогади. Миру і перемоги України!
Я живу в Америке, говорю по-английски. Учу украинский язык. Смотрю с интересом вот такие программы. Вы понимаете, нет никакой логики в том, что ДОБРОГО РАНКУ, но прям никак нельзя пожелать доброго дня или доброго вечера, особенно при том, что люди так говорят и в фильмах тоже я слышу. Ничего страшного не будет, если пожелать ДОБРОГО ДНЯ, даже если это похоже на русский, а вот Хай и ХЕЛЛОУ -- это кошмарно звучит в славянском языке. Почему вы с этим не боретесь, а преподносите как норму?
Дуже корисна інформація, але ріжуть слух неприродні інтонації. Мій внук не хотів дивитися мультфільми, озвучені Ольгою - діти дуже відчувають неприродність вимови.
Цікаво, які мультфільми він не хотів дивитися? Жодного разу за все своє життя я не озвучувала мультфільми))) Можливо, це попереду))) Так я говорю, така в мене моя природна інтонація)
Українське ранкове вітання «доброго ранку» тим і унікальне, що вживається не в називному відмінку «добрий ранок» як «good morning», а в родовому, і звучить, як побажання, щоб все було добре зранку і на весь день
На Вінниччині в селі на привітання "Добрий день" відповідають "Доброго здоров'я", або "Дай Боже здоров'я". А коли виходять з хати прощаються "Бувайте здорові" їм відповідають "Ходіть здорові", або "Ходи здорова" але це старі люди так казали, я вже давно не чула. Оля, а на "Слава Ісу" хіба не так відповідають:" Навіки Богу слава"? А ви сказали:"Слава Ісу" - " Слава навіки Богу"
Думаю, відповідь залежить від регіону. Я ще чула таку відповідь: "Слава навіки", "Навіки-віків". Ще кажуть повністю: "Слава Ісусу Христу". Наша мова пребагата)
Я семи летнем возрасте читал художественную литературу на украинском языке и не видел разницы большой между русским и украинским языками. А сейчас украинскую мову поменяют и незаметно делают западноукраинские где далеко далеко от украинской речи. Там помесь языков венгерский румын кий польский' а западяне хотят именно этот язык. Раньше украинский язык наравне с русским языком был в школьной программе, а сейчас? Вопервых нас сделали врагами мы бомбим друг друга, а на территориях Европы Англии Америки тишь и гладь там бомбы не рвутся но они так сильно '' помогают Украине'' вот и стоит подумать чьи интересы в этой войне отстаивает Украина и Россия.
А я почала читати українською мовою в 5 років. А коли мене в 9 років в школі заставили вивчати російську мову, то різниця між мовами для мене була разюча. Моя українська була мелодійна, співуча , а російська була груба, криклива, наказова та дико з матюками. В школі російська була два рази в тиждень, а українська один раз. Галицьким діалектом ми розмовляли вдома, а в школі літературною українською мовою. Росіяни нас не розуміли, тому ми , на жаль, переходили в розмові на російську. Тільки набагато пізніше я зрозуміла, що це був метод русифікації.
Всі вчителі та держслуж бовці років 20 вітаються "доброго дня".А я 20 років злюся,бо розумію,що неправильно,такого в укр.літературі ніде нема.До цього часу на моє"добрий день"-зверхньо і презирливо:"Доброго дня".Слава Богу,що з'явились люди -справжні українці,які знають мову народу,класику літератури,а не штучно щось придумане і "введене ",що так правильно.Я завжди сперечалася з цього приводу.Вся Україна вітається неправильно,а в Києві хтось придумав правильно.Жах.
Форма "добрий день" давня, про це є чимало свідчень, у народній мовній традиції вона була єдиною. Форма привітання «доброго дня» виникла в українській мові під російським впливом. Чому так сталося ‒ окреме питання, що потребує ширшого розгляду. Проте «доброго дня» впродовж кінця ХХ ‒ початку ХХІ активно бореться з давньою формою «добрий день». Поява нових привітань відбувається просто на очах. Скажімо, «гарного дня» з'явилося буквально впродовж останніх 5‒10 років, очевидно, під впливом англійської мови. «Доброго дня», «доброго вечора» - це узуальні форми. Як відомо, узус буває непередбачуваним і може змінити норму, хоч і не завжди. Побачимо, що буде.
@@КравченкоОльга Я по кілька місяців жив на московії і в Казахстані, більшу частину життя в Маріуполі і ніколи не чув, щоб росяни/російськомовні говорили "доброго дня". Лише і виключно "добрьій день". Вони не бажають нікому доброго дня, а лише констатують, що день добрий, не уточнючи, для кого той день добрий.
@@КравченкоОльга Дуже-дуже добре Ви описали значимiсть привiтання "Добрий день!" для усiх наших землякiв, але нажаль я констатую кожного дня, що бiльшiсть людей каже один одному "Доброго дня!" Я частенько користуюся привiтанням "Гарного дня, чудовоi погоди та доброго настрою!", але це привiтання адресую тiльки людям добре знайомим чи родичам! Це досить довiрлива, дружня форма привiтання! Можу ще добавити iнколи "Як Ваше здоров'я, все гаразд?"
Погодьтеся, немає логіки в тому, що Доброго ранку можна сказати, а Доброго дня вже не можна. Це є абсурд, який лише заважатиме перейти з рос. мови на українську. Норми мови формують люди, а не навпаки.
Згоден з Вами. Я по кілька місяців жив на московії і в Казахстані, більшу частину життя в Маріуполі і ніколи не чув, щоб росяни/російськомовні говорили "доброго дня". Лише і виключно "добрьій день".
"Боже, помагай!" Привітання здається на перший погляд добрим та красивим! Але, кого Ви згадуєте? Іудейського Бога? Князь Володимир добре знав зі своїм народом своїх Богів і щиро схилявся перед ними, але заради певного зиску пішов на зраду і зрадив своїм Богам! Зрадити своїх Богів - це страшний гріх! І народ України продовжує вірити юдейським, не своїм Богам, зраджуючи постійно свою історію віри та свої життєві ідеали! Будь-які зрадники своєї віри приречені на велике нещастя і Україна страждає постійно, як Ви все бачите і самі! Князь Володимир хрестив велику Русь, зґвалтував близько 1500 незайманих дiвчат, але добрий народ поставив своєму кумиру пам'ятник на добре відомій гірці у Києві! Я не проти того, щоб хтось вірив у юдейського Бога! Будь ласка, вірте! Але забудьте тоді, що Ви є українцями, спадкоємцями Київської Русі! Іудейська влада, Іудейська віра - як далеко у своїх подвигах може зайти весь український народ! А чи є у нас законні прокуратура, суди, поліція, чи присутні депутати та міністерства в Кабінеті міністрів, офіс президента, які не зраджують Україну? Про Збройні Сили і говорити вже не хочеться: 40 тисяч убивчих медичних аптечок було направлено нашим військовим. У кожній аптечці - джгут-турнікет, який рветься від будь-якого маленького зусилля з викруткою, яка просто гнеться; якась нікчемна марля, яку не можна використовувати як бандаж чи бинт! Масивна кровотеча, одна-дві хвилини часу та одного людського життя вже немає! Ця аптечка просто вб'є будь-якого солдата! Кров не зупинити зовсім!
@@КравченкоОльга Так, так я з Вашою думкою цiлком погоджуюсь, шановна панi Ольга! Дуже Вас шаную, Ольга, бо Ви чудова людина та добрий дипломат! Побiльше би було серед наших землякiв саме таких людей, як Ви - Украiна би розквiтла, як справжня квiтка! 🌹🌸🌷
@@peternesheret927 Я не рекламую англійські слова. У відео зазначено: "Серед молоді поширені вітання: Привіт! Здоров! Хай! Хелоу! Але такі варіанти будуть доречними в колі близьких, друзів чи вдома". Хіба ж це реклама?
Дякую! Дуже потрібна інформація для тих, хто бажає вдосконалювати знання рідної мови.
Щиро дякую за коментар) Ваша думка важлива для мене)
Дуже цікавий канал. Дякую за працю. Успіху вам!
Тішуся, що вам подобається)
Гарний канал. Цікава подача.Спасибі, шановна пані Ольго!
Будь ласка) дякую за відгук)
Цікавий канал. Важливі теми і актуальні. Дякую вам за працю!
Будь ласка)
Чудовий канал, дуже важлива iнформацiя!
Щиро шаную таку патрiотичну дiяльнiсть! 🇺🇦
Дякую 💙💛
Чудове відео, все гарно пояснено. Дякую Вам за Вашу працю!
Проте молодіжні привітання "хай" "хелоу" - це англійські привітання, очищати українську мову варто не тільки від суржику та кальки з російської, а й з інших мов.
О зараз це дуже популярне, особливо серед політиків та журналістів. Ці нас навчать української мови, що забудемо й те, що знали. Адже зараз усі "моніторять", як "фолять" футболісти, а хтось просто від того "хайпує". І це тільки три слова, що я нашвидкоруч згадав. А якщо між цих слів ще вставити російські матюки, то навіщо тоді та українська мова.
Дякую за корисну інформацію ❤ Слава Україні ❤
Героям слава!
Дякую за цікаві і хороші уроки.
Особливо цікаво для тих,хто вдосконалює українську мову.
Наразі СЛАВА УКРАЇНІ.
ГЕРОЯМ СЛАВА саме актуальне вітання.
А ще Слава нації! Смерть ворогам! На моєму каналі є відео про походження цього гасла. Запрошую до перегляду ruclips.net/video/YS8zxnYFHqE/видео.html
Ольга, дякую Вам за інформацію. Зараз вивчаємо, розмовляємо, насолоджуємося. Бо українська дійсно красива мова, а ми українці. Насильно русифіковані.
Повертаємо своє.
Дніпро.
Дякую за підтримку і за Ваш коментар. Удосконалюючи мову, ми удосконалюємо себе. Адже недаремно кажуть, яка мова, таке й мислення, яке мислення, така й доля
Я живу в Київській області. Народилася в1970 році. У нашому містечку було дві школи. В кінці 80х побудували ще третю. Всі школи були українськими. Мені і на думку нн спадало що є ще і російські школи.! Після школи навчалася у ВУЗі. Частину предметів викладали українською, частину російською. Ніяких незручностей від цього я не відчувала. Студенти відповідали на тій мові, якою їм було зручніше.
Утисків через те що я говорю українською я НЕ відчувала, в моєму житті 0х просто НЕ було.
А ось коли поїхала на Тернопільщину, утиски відчула, бо я говорила -- дід, баба, дуже гарно, а не -- дідо, бабця та Фест файно.
Дякую за роз'яснення. Бо коли Україна була в складі Союзу, я говорила " Добрий день", а коли стала Україна незалежною і почали всі говорити "українською" -- доброго дня, я почала думати що я відстала малограмотна селючка. Почала вслід за іншими, щоб не насміхалися, говорити -- ДОБРОГО дня.
Виявляється що у школі, у 80х мене навчали правильно)))
Вас не утискали за українську мову бо навчались, напевно,тут же на Київщині, а я народився і закінчував школу в центральній частині України, а потім прийшлося проживати в Харкові і постійно відчував зневагу до української мови, а мене за мою українську мову називали не інакше як бандерівцем. Тоді і зацікавився ким насправді був Степан Бандера, адже в школі нам внушали, що він фашиський посібник. Знайшов справжні дані про Бандеру і став бандерівцем. Слава Україні.
харьков поддержиает
ЛАЙК ЦЬОМУ КАНАЛУ!!! НА ЧАСІ!!! ДЯКУЄМО, ЩО ВИ Є!!! ❤❤❤❤❤
Щиро дякую за відгук)
Слава Ісусу Христу .Дякую за корисну інформацію впершу чергу слава Богу слава Всевишньому бо ВІН створив все і все належить ЙОМУ.Написано в Біблії ІСАЇ 48 11.Задля Себе зроблю з тобою ,бо Моє Імя зневажається і Я не віддам іншому Своєї слави.Віддаймо всю славу Богу і тоді буде процвітати наша Україна.Божих благословінь Вам.
Слава навіки Богу. Дякую.
@@КравченкоОльгаа де ж був Бог, коли гвалтували Бучу, коли вбивали Маріуполь, коли залили Донбас кров'ю?????
@@irinairina6746А люди живуть по Божих законах?
Ви на щось натякаєте, чи я вас неправильно зрозумів. Бо я особисто бачу проблему у нас із славою.
Дякую вам, дуже потрібна ваша програма. Нас московити заставляли говорити на їх язику,та так наші хотіли їм догодити що забули якого роду.
Ви праві, що без роду, без плем'я, я тільки на цій сторінці в Ютубі прочитав дивні українські прізвища: Олєйнікова ( мабуть колись була Олійник), Николенко (явно від Миколенко), Ігнатюк ( українське Гнатюк)
Чудово!Продовжуйте!Дуже цікаво!
Дякую за Ваш відгук)
Завжди впізнаю діалект Полтавщини 😄 Щасти Вам!
Дякую)
Пречудовий урок! Щиро Вам дякую!
Будь ласка)
Красно дякую за допомогу у відроджені Українських слів. Слава Богу, що береже Україну й всіх ВОЇНІВ України.
Красно, ґречно дякую. Вельми, щиро вдячний.
У нас в селі вітались добридень, відповідь доброго здоров'я.
Гарне вітання)
Ніколи вчитися не пізно. Дякую за урок
Хто хоче, той вчиться все життя. Будь ласка)
Слава Ісусу Христу !
Помогай вам Боже !
Дай Боже вам здоров'я !
Бувайте здорові!
Дякувати Богу за все !💛💙
❤💛💙
Дуже важливо знати, дякую вам за працю, хай щастить
Дякую)
Цікаве і корисне відео, особливо в наш час 👍, натхнення і реалізації нових планів 🧡
Щиро дякую, Ваш коментар важливий для мене)
Дуже дякуємо..!
Вчимось !!Не соромно в 60 рокив Ми кохаемо УКРАИНУ🇺🇦🙏
Навчатися ніколи не пізно)
Доброго дня ! Доброго здоров'я !
ХРИСТОС посеред нас! І є, і буде !!!
Кохаємо..а не кохаемо
В українській мові слово ,,кохати" використовують у відносинах чоловіка і жінки. Не можна кохати маму, Україну, брата, собаку і т.д. А слово ,,любити" використовують в усіх інших випадках. Кохання тільки між чоловіком і жінкою. Любов може бути до кого завгодно.❤😊
Кохають дiвчину, чи парубка, а краiну люблять, а то ви вже не знаете куди свiй украiнiзм втулити.
Дякую за вашу працю!!! Щасти!!!❤
❤💛💙
У нас на Галичині вітаються ще й зараз ,, Дай Боже щастя ! Дякую, дай Боже й Вам ! "
Гарне вітання ♥️
І в місті тоже.
У нас на Галичині u ragul'skomu kraju!
@@leonardiotvinta9824написав знаючий рагуль ?
Дякую за чудові відео! Потрібні для мене, підписалась і лайк!
Щиро дякую Вам ❤💙💛
Зараз найактуальніше вітання чи побажання, яке ви й не озвучили - "тихої ночі"!
Так, це актуальне побажання
НІ ..Ця *порадниця* скаже--тиха ніч/як--- добрий день/
А ще Мирної ночі!
💛💛💛💛💙💙💙💙👍👍👍👍👍Щира подяка, маємо вчитися розмовляти нашою мовою,а не язиком....
І Вам дякую за підтримку ♥️💙💛
Дякую, Ольга, за цікаву інформацію!
Розкажіть, будь ласка, як правильно казати "хай вам щастить", або "не хай вам щастить". І хотілось би почути які ще є варіанти побажаннь в дорогу, на працю, на навчання, на іспити.
Обидва слова - нехай і хай - в українській мові тотожні та рівновживані; кожне можна вживати без застережень. «Дай Боже, щоб усе було гоже». «Бажаю вам безпечної та приємної подорожі». «Нехай все буде добре!» «Нехай радість живе у Вашому серці». «З роси та з води Вам» - про здоров’я, успіх, удачу. «Хай дім буде повна чаша» - про достаток. «Нехай радість живе у Вашому серці». І Вам цього щиро бажаю)
Дякую за відповідь!
Респект за роз'яснення!!!
💙💛
Будьте здорові і з неділею. Надобривечір вам. Будьте здорові й багаті.
Слава Україні! Героям слава! Слава нації! Смерть ворогам! Україна понад усе! З нами Бог! Каналу та автору дякую. Здоров'я та процвітання Вам!
Щиро дякую ♥️💙💛
Хава нагила!...
@@Al-gu6hn Шолем алейхем!
Бог в помощь!
Слава БОГУ, РОССИИ победы!!!!!!!!!!!!!!
Слава Господу за Україну 🙏
Навіки слава 💙💛
Дай Боже здоров'я
Гарне побажання) навзаєм)
ДЯКУЮ ВАМ!❤❤❤
♥️💙💛
Дякую.яка різниця хай щастить і нехай щастить,і як правильно
Обидва слова - нехай і хай - в українській мові тотожні та рівновживані; кожне можна вживати без застережень.
В Німеччині молодь так вітається - хай !😊
@@ЛиляМаркина-м8к Cześć i czołem!
Дай Боже щастя
Гарне побажання) навзаєм)
У нас, на Буковині, коли хтось минає працюючого, кажуть: Боже помагай! - відповідь: Дякую, хай і вам допомагає!
Гарне вітання
І у нас
І на півдні Вінниччини так само кажуть)
А у нас на сході ще відповідали, Боги казали, щоб і Ви допомогали.
@@ЕленаНиколаевна-р7фказали боги, щоб i ви помогли
Дуже корисна інформація
Дякую
Дякую за роз,яснення!
❤💛💙
Добрий вечір!
Всєво хорошева - на все добре. Всєво наілучшево - усього найкращого. Всього найліпшого.
Дякую!
💙💛❤
Дякую вам за ваші урокі.
Рада, що Вам подобається 💛💙
Дякую.
Будь ласка)
Ольга Володимирівна, дякую вам, за роз'яснення. Чудово, що є ваш канал.
Щиро дякую, для мене кожна думка важлива)
ОльгООО
Ви найкращі вчителька Української мови ❤
Дякую)
Так❤️❤️❤️❤️
Вчитель української мови.
@@oleglisnyak9304 Фемінітиви? Ні, не чув, маскулінітиви наше все.
Добрий день так правильно завжди було. Нiякого доброго дня
Так
Так, на московії лише "добрьій день"
Доброго вечора, ми з України
@@oldaisy чуш. Е правила,нiчого мову засмiчувати .
@@djkjlbvbhzoer8011 в рашцi теж кажуть ,,доброго вам денёчка
Дякую 💛💙
Будь ласка ♥️💛💙
Якщо можна говорити "Бажаю доброго дня", то можна і "Доброго дня". Бо це лише скорочена форма. А взагалі згоден з автором, чудова промова!
Дякую 💙💛
Доброго ранку українці!!!
Доброго ранку 💙💛❤
Відео підняло настрій!) Дякую❤
І Вам дякую)
Ок, гаразд, добре, дивовижно. Бажаю здоров'я. Добридень. Добривечір. Добраніч. Доброго ранку. Люди добрі. Слава Ісу. Навіки Богу слава. Слава Україні. Вітаю. Вітаю вас. На все добре. В чому саме калька - усього найкращого. Моє шанування. З вами здоровими. Щасти. Героям Слава.
А в нас так, дай боже стабільних цін
😅
Дякую! Дякую!
❤💙💛
Щось я не зрозуміла: на початку свого відео ви кажете що привітання "Доброго дня (вечора)!" - то не комільфо, а от "Доброго ранку!" - то є нормально?
Так, в українській мові стійкі етикетні форми вітання: доброго ранку, добрий день, добрий вечір.
👍👍👍
🧡
Дай Боже Перемоги!
Перемоги та миру Україні!
@@КравченкоОльга Ne bude vam nijakoj peremogy, hrystoprodavci vy!!!
Правдиво Воскрес
А ще - Бог благословить
Раз так укорінилосяДоброго дня-чооому не можна його використовувати!???Бажаю вам доброго дня(ночі)-скоротили-Доброго дня!Поясніть чому не можна?А Доброго ранку можна!Де логіка?
Є певні мовні норми, якими послуговуються. Неунормовані вислови можуть з часом стати нормою. Можливо, колись хтось захистить докторську на цю тему) і буде вам норма)
Буду вчитися разом з вами!❤Не дуже виходить ,да буду старатися.Підписалася.
Щиро дякую за довіру 💛💙
Dlia chego tobi ragul'ska mova?
Пам'ятаю з дитинства у бабусі віталися так : " Доброго дня", а відповідали: " Доброго здоров'я."
Я теж пам'ятаю таку форму вітання/відповіді, на Полтавщині і зараз від старших за віком можна почути "доброго здоров'я" як вітання
@@КравченкоОльга скоріше всього воно було поширено на великій території бо я чула таке вітання в Київській області і зараз в Дніпропетровській.
Так, мабуть@@ЛьоляГродненська
Дякую
💙💛
Велика подяка Богові за Вас, люба пані Ольго . Та мені здається, що "привіт" теж калька чи ні?
Щиро дякую) привіт - це не калька, це з розмовного стилю мовлення, який використовується в повсякденному невимушеному спілкуванні
Про мову, дуки поки ніхто не читає!
Мова не вихід,лише вхід,
Вхід в те,що тепер маємо!
Вихід ЛЮБОВ!
Я из Донбасса!
С любовью!
Мира!
Благополучия!
Миру і перемоги Україні й українцям!
@@КравченкоОльга і росіяни Перемоги України чекають, і буде так!
Приєднуюсь. З Харкова. Миру і злагоди всім. Вчііть мову і не використовуйте її не за призначенням
Зараз часто в ютубі чую вітання Доброго часу, як калька з російської Доброго времени суток.
Так, є таке
Кохаємо чоловіка, а Україну любимо.
так
Ви дуже позитивна людина і гарно подаєте матеріал.Але в країні, де все ОК, вітаються зовсім інакше).Як можна популяризувати українську з такою назвою каналу? Пробачте, але все починається з малого: не тільки з зернинки хліб і з промінчика зоря, але й з першого утвердження , що все буде ДОБРЕ.
Миру!
У наш час, на жаль, позитив важко в чомусь шукати. Але хочу нести у своїх відео щось хороше. Ок - абревіатура каналу, для когось - від імені та прізвища автора, для когось - від о’кей. До речі, таке слово в словнику є. Асоціації - цікава річ. Для мене, скажімо, Ваш приклад «все починається з малого…» асоціюється з радянським букварем 80-х рр.., а про радянщину у мене зовсім не позитивні думки і спогади. Миру і перемоги України!
Швидкість відтворення ставте на 1,5, тоді нормально слухати можно.
Так, кому як зручно
@@КравченкоОльга🤫на швидкості 2,0 звучання для сприйняття та
економії межі часу перегляду🙃🙂
''Пройшло декілька годин(а)?
Збільште швидкість відтворення, відео призначене для учнів
Я живу в Америке, говорю по-английски. Учу украинский язык. Смотрю с интересом вот такие программы. Вы понимаете, нет никакой логики в том, что ДОБРОГО РАНКУ, но прям никак нельзя пожелать доброго дня или доброго вечера, особенно при том, что люди так говорят и в фильмах тоже я слышу. Ничего страшного не будет, если пожелать ДОБРОГО ДНЯ, даже если это похоже на русский, а вот Хай и ХЕЛЛОУ -- это кошмарно звучит в славянском языке. Почему вы с этим не боретесь, а преподносите как норму?
Дуже корисна інформація, але ріжуть слух неприродні інтонації. Мій внук не хотів дивитися мультфільми, озвучені Ольгою - діти дуже відчувають неприродність вимови.
Цікаво, які мультфільми він не хотів дивитися? Жодного разу за все своє життя я не озвучувала мультфільми))) Можливо, це попереду))) Так я говорю, така в мене моя природна інтонація)
А Good morning? Це хіба не аналог добрий ранок? Чи я щось не так зрозуміла. Буду вдячна якщо поясните
Українське ранкове вітання «доброго ранку» тим і унікальне, що вживається не в називному відмінку «добрий ранок» як «good morning», а в родовому, і звучить, як побажання, щоб все було добре зранку і на весь день
@@КравченкоОльга Немає відмінків в англійскоі мові -- I wish you a very good morning
Я просто пахлопаю 👏😲
🧡
И я
Вподобинонька.
В неділю чи святочні дні у християн, особливо на заході України популярне вітання
-Слава Ісусу Христу!
-Навіки слава!
На Вінниччині в селі на привітання "Добрий день" відповідають "Доброго здоров'я", або "Дай Боже здоров'я". А коли виходять з хати прощаються "Бувайте здорові" їм відповідають "Ходіть здорові", або "Ходи здорова" але це старі люди так казали, я вже давно не чула.
Оля, а на "Слава Ісу" хіба не так відповідають:" Навіки Богу слава"? А ви сказали:"Слава Ісу" - " Слава навіки Богу"
Думаю, відповідь залежить від регіону. Я ще чула таку відповідь: "Слава навіки", "Навіки-віків". Ще кажуть повністю: "Слава Ісусу Христу". Наша мова пребагата)
Слава Ісусу Хресту - чула тільки в західних регіонах.
Я з Полтавщини, у нас також є таке вітання
Я семи летнем возрасте читал художественную литературу на украинском языке и не видел разницы большой между русским и украинским языками.
А сейчас украинскую мову поменяют и незаметно делают западноукраинские где далеко далеко от украинской речи. Там помесь языков венгерский румын кий польский' а западяне хотят именно этот язык.
Раньше украинский язык наравне с русским языком был в школьной программе, а сейчас?
Вопервых нас сделали врагами мы бомбим друг друга, а на территориях Европы Англии Америки тишь и гладь там бомбы не рвутся но они так сильно '' помогают Украине'' вот и стоит подумать чьи интересы в этой войне отстаивает Украина и Россия.
Які "глибокі" геополітичні теорії
Не можу з вами погодитись
А я почала читати українською мовою в 5 років. А коли мене в 9 років в школі заставили вивчати російську мову, то різниця між мовами для мене була разюча. Моя українська була мелодійна, співуча , а російська була груба, криклива, наказова та дико з матюками. В школі російська була два рази в тиждень, а українська один раз.
Галицьким діалектом ми розмовляли вдома, а в школі літературною українською мовою. Росіяни нас не розуміли, тому ми , на жаль, переходили в розмові на російську. Тільки набагато пізніше я зрозуміла, що це був метод русифікації.
ДЯКУЮ, тiльки ждя чого так по школярськi?
Відео створювала для моїх учнів, не сподівалася, що воно буде цікавим і для інших) дякую за Ваш коментар)
У каждого человека свой язык ,своя мова ,если нет вы раб .
Так, в українців - українська
Добрий канал, потрібний, але ліпше "ОК " Ви замінили на українське слово "добре" (все буде добре!)
228 😊 Дякую 🤗
❤💙💛
Всі вчителі та держслуж бовці років 20 вітаються "доброго дня".А я 20 років злюся,бо розумію,що неправильно,такого в укр.літературі ніде нема.До цього часу на моє"добрий день"-зверхньо і презирливо:"Доброго дня".Слава Богу,що з'явились люди -справжні українці,які знають мову народу,класику літератури,а не штучно щось придумане і "введене ",що так правильно.Я завжди сперечалася з цього приводу.Вся Україна вітається неправильно,а в Києві хтось придумав правильно.Жах.
Форма "добрий день" давня, про це є чимало свідчень, у народній мовній традиції вона була єдиною. Форма привітання «доброго дня» виникла в українській мові під російським впливом. Чому так сталося ‒ окреме питання, що потребує ширшого розгляду. Проте «доброго дня» впродовж кінця ХХ ‒ початку ХХІ активно бореться з давньою формою «добрий день». Поява нових привітань відбувається просто на очах. Скажімо, «гарного дня» з'явилося буквально впродовж останніх 5‒10 років, очевидно, під впливом англійської мови.
«Доброго дня», «доброго вечора» - це узуальні форми. Як відомо, узус буває непередбачуваним і може змінити норму, хоч і не завжди. Побачимо, що буде.
Дякую за важливий і потрібний контент. Підписалась, вподобала і поширила. Бажаю успіхів.👍💪👏💙💛
@@НаталіяКостюк-в1кЩиро дякую ♥️💙💛
@@КравченкоОльга Я по кілька місяців жив на московії і в Казахстані, більшу частину життя в Маріуполі і ніколи не чув, щоб росяни/російськомовні говорили "доброго дня". Лише і виключно "добрьій день". Вони не бажають нікому доброго дня, а лише констатують, що день добрий, не уточнючи, для кого той день добрий.
@@КравченкоОльга Дуже-дуже добре Ви описали значимiсть привiтання "Добрий день!" для усiх наших землякiв, але нажаль я констатую кожного дня, що бiльшiсть людей каже один одному "Доброго дня!"
Я частенько користуюся привiтанням "Гарного дня, чудовоi погоди та доброго настрою!", але це привiтання адресую тiльки людям добре знайомим чи родичам! Це досить довiрлива, дружня форма привiтання! Можу ще добавити iнколи "Як Ваше здоров'я, все гаразд?"
А що значить "не рідко" звучать?
Нерідко - часто, російською "зачастую"
😂😂
Здрастуйте це і є українське привітання у скороченій формі, означає здоровя бажаю.
01:08 «як треба вітатись по українські»? Чи українською?
Подивіться моє відео, в ньому є відповідь на Ваше запитання ruclips.net/video/nBaRZLxefNg/видео.html
@@КравченкоОльгадякую!
ТАААК ДОООВГО... Я НЕ ДОСЛУХАВ.
Можна швидкість відтворення поставити на 1, 75
Погодьтеся, немає логіки в тому, що Доброго ранку можна сказати, а Доброго дня вже не можна. Це є абсурд, який лише заважатиме перейти з рос. мови на українську. Норми мови формують люди, а не навпаки.
Узус може бути непередбачуваним. Можливо, колись і "доброго дня" стане нормою, але поки що так.
Томущо (бажаю)доброго ранку,,а у день уже все сповнилося,
Як же тоді розуміти "Доброго вечора, ми з України"?
@@coffeezavr631,👍😄
Згоден з Вами. Я по кілька місяців жив на московії і в Казахстані, більшу частину життя в Маріуполі і ніколи не чув, щоб росяни/російськомовні говорили "доброго дня". Лише і виключно "добрьій день".
Навзаєм.
У нас вітаються: "шо ти, голова". Але то у колі друзів, звісно.
Цікаво)
"Боже, помагай!"
Привітання здається на перший погляд добрим та красивим! Але, кого Ви згадуєте? Іудейського Бога? Князь Володимир добре знав зі своїм народом своїх Богів і щиро схилявся перед ними, але заради певного зиску пішов на зраду і зрадив своїм Богам! Зрадити своїх Богів - це страшний гріх! І народ України продовжує вірити юдейським, не своїм Богам, зраджуючи постійно свою історію віри та свої життєві ідеали! Будь-які зрадники своєї віри приречені на велике нещастя і Україна страждає постійно, як Ви все бачите і самі! Князь Володимир хрестив велику Русь, зґвалтував близько 1500 незайманих дiвчат, але добрий народ поставив своєму кумиру пам'ятник на добре відомій гірці у Києві!
Я не проти того, щоб хтось вірив у юдейського Бога! Будь ласка, вірте! Але забудьте тоді, що Ви є українцями, спадкоємцями Київської Русі! Іудейська влада, Іудейська віра - як далеко у своїх подвигах може зайти весь український народ! А чи є у нас законні прокуратура, суди, поліція, чи присутні депутати та міністерства в Кабінеті міністрів, офіс президента, які не зраджують Україну?
Про Збройні Сили і говорити вже не хочеться: 40 тисяч убивчих медичних аптечок було направлено нашим військовим. У кожній аптечці - джгут-турнікет, який рветься від будь-якого маленького зусилля з викруткою, яка просто гнеться; якась нікчемна марля, яку не можна використовувати як бандаж чи бинт! Масивна кровотеча, одна-дві хвилини часу та одного людського життя вже немає! Ця аптечка просто вб'є будь-якого солдата! Кров не зупинити зовсім!
Питання мови, віри, політики завжди хвилюють людей і у кожного є своя думка
@@КравченкоОльга Так, так я з Вашою думкою цiлком погоджуюсь, шановна панi Ольга! Дуже Вас шаную, Ольга, бо Ви чудова людина та добрий дипломат!
Побiльше би було серед наших землякiв саме таких людей, як Ви - Украiна би розквiтла, як справжня квiтка! 🌹🌸🌷
Коли вживають слова -ХЕЛОВ або ХАЙ , то це вже американський суржик !?!? Навіщо ви це робите ?!?! 😴
Таке вітання поширене серед молоді
@@КравченкоОльга Чому ви спочатку кажете, що так не треба говорити , а англійські слова рекламуйте -суржик ? 🥸
@@peternesheret927 Я не рекламую англійські слова. У відео зазначено: "Серед молоді поширені вітання: Привіт! Здоров! Хай! Хелоу! Але такі варіанти будуть доречними в колі близьких, друзів чи вдома". Хіба ж це реклама?
Корисне відео, але нащо оте " ОК ". Чи прощавай російська, заходь англійська ?! Як на рідній мові, то на рідній мові і не треба отих ок'єїв.
У кожного своя думка. ОК - абревіатура каналу
Зараз звідусіль чути "Доброго дня", рідко "Добрий день". Та чи погано побажати доброго дня?
Звичайно, побажати доброго дня, особливо в наш час, це не погано. У відео йдеться про унормовані форми вітання.
@@КравченкоОльга Хто ці норми згадав?
По українському,чи українською?
То,як поавильно?
ruclips.net/video/nBaRZLxefNg/видео.html
А як же ,,Слава Иисусу Христу!"" На вики слава!"
Слава Ісу - коротка форма
Дякую ❤🎉.
Тільки достовірна інформація . Аналог " Доброго ранку " в чеській мові-: " Геске ютро ".
На жаль, особливості чеської мови не знаю)
А у Німеччині: Гутен Морген ( Guten Morgen !) Доброго ранку !
@@Rose-fk9cw Дослівний переклад "добрий ранок"