Bomba atomowa w filmach i serialach
HTML-код
- Опубликовано: 17 янв 2025
- Użycie bomby atomowej było tragicznym momentem w historii, które wpłynął także na popkulturę. Dziś Jordan przygląda się temu, jak to wydarzenie odbiło się na filmach i serialach.
---
✔ Facebook TvFilmy: / filmomaniakpl-10432094...
✔ Instagram TvFilmy: / tvfilmy.yt
✔ Nasz główny kanał: / tvgrypl
TvGry: * *_Dodaje filmik o scenkach z bombami w grach_* *
TvFilmy:
-*_Mogę skopiować twoją prace domową?_*
TvGry:
-*_Spoko tylko coś pozmieniaj by nie wyglądało to na oczywisty plagiat_*
10 bomb atomowych w grach
#TakBędzie #PotwierdzoneInfo :Kappa:
>KAPPA
>2020
👏🏾
@@james-uc2nw Twitch 👏
@@VernonRoche1337 o chuj ci chodzi gościu?
Ale wiesz że TvFilmy to klony Tvgry i wszystkie filmy robią bez wiedzy orginałów.
Zgodnie z prawami filmowymi, Maria Skłodowska-Curie była pierwszym X-Menem.
Co? Hahaha
@@patrykb341 o przyszedł pan maruda niszczyciel dobrej zabawy
@@patrykb341 +1
2:01 szefa, a nie Grześka. Wyrażaj się z szacunkiem do szefa
W Japonii do szefa mówisz senpai, albo kun, miał na myśli Grzegorz-kun
@@Piotrek1995PL a nie Grzegorz-sama bardziej?
@@flooz8583 Grzegorz Kun, bo Jordan się rumienił, wiem co mówię :v
@@flooz8583 Grzegorz-sama to już jest bardzo, bardzo wysoka forma, używana np do różnych form Buddy czy bóstw, ale mogłam coś pokręcić.
@@flooz8583 a skąd wiesz, że to było bez szacunku? Sądzę, że mieli koleżeńskie relacje, więc pewnie mówili sobie po imieniu. Nigdy nie musiałam do swojego przełożonego mówić ,,szef", ,,szefowo". :) Mówiliśmy zawsze po imieniu.
Zazwyczaj nie oglądam tych samych filmów na tvGry albo tvFilmy po kilka razy, ale ten oglądam już chyba po raz 3. Supcio
Fajnie, że to materiał opierający się na historii kina, a nie zestawienie grzybów atomowych, bo po przeczytaniu tytułu myślałem, że tak właśnie będzie.
Bombowy ten odcinek
Co nie szponie śmierci
"Nazajutrz" (The Day After) 1983. Zdecydowanie zabrakło, jeden z ważniejszych filmów w tym temacie !
O tak, to jest pierwszy film który widziałem w tej tematyce, no może jeszcze w podobnym czasie Ostatni brzeg
także Threads, taki nazajutrz ale bardziej brytyjski
Ta je
Materiał dotyczący obecności bomby atomowej w kinie bez wymienienia brytyjskiego "Threads", jest delikatnie mówiąc mocno wybrakowany.
Moim zdaniem godnym uwagi filmem jest Threads z 1984
Ten film ryje tak głowę że następne kilka dnia po obejrzeniu to dramat
Właśnie miałem o nim pisać, ale jakoś mi umknęło. Poza tym umknęło mi też Hiroshima, Moja Miłość :(
Oh shit. Coś pamiętam. Ale scena zrzucenia Bomby nie wydawała mi się zbyt realistyczna
No bo czemu bomba nie rozpoczęłaby morderczej części od razu? Czekała z tym wiatrem, płonącymi ludźmi i budynkami aż zdążą na darmo się schować i popatrzeć na grzyb? Myślę, że mniej czasu minęłoby pomiędzy błyskiem a faktycznym spłonięciem, realistyczna jest tylko zniszczona elektronika, płonący ludzie i wiatr. Poza tym czy ta plastikowa butelka koło ściany nie topiłaby się szybciej, lub wogóle została zdmuchnięta?
Plus za "zaspoilował” zamiast "zaspoilerował". Dziękuję, po prostu dziękuję.
W końcu któryś z youtuberów zastanowił się nad tym. Plus za dbałość o poprawność językową :)
Też mnie trigeruje ta błędna forma. Nie jestes jedyny :)
Bezpieczny świat?
Dla mnie bomba ;D
Brakuje mi tutaj trochę mocnego obrazu z The Day After
Zabrakło przynajmniej wzmianki o filmach "Nazajutrz" i "Threads". Trudne do dostania, ale tak ryją banie, szczególnie ten drugi, że ciężko to opisać. Koniecznie warto obejrzeć.
na cda.pl sa, pozdrawiam.i zgadzam, ciezkie kino
Dokładnie brakuje tu Threads, co nawet nadaje trochę sensu co by było jakby taki atak nastąpił.
Można by było zrobić albo drugi materiał, albo wspomnieć w tym o temacie zagrożenia wybuchem elektrowni atomowej, bo było kilka filmów na ten temat. Zwłaszcza w 1999 roku, kiedy to dodatkowo podkręcało temat rzekome zagrożenie pluskwą milenijną, która miałaby zresetować zegary w takich ośrodkach i powodować awarie zagrażające życiu ludzi. Nie pamiętam tytułu i nie udało mi się go znaleźć, ale oglądałem taki właśnie film kiedyś w telewizji (zapewne z rok-dwa po premierze kinowej, kiedy już dawno nie miał sensu i znaczenia). No i oczywiście lata 90te to był gorący okres tego typu filmów po Czarnobylu w 1986.
Dla tych co nie w temacie, w elektrowniach atomowych, jak coś wybucha to nie "atom" bo jest go za mało, ale raczej jakiś gaz (ksenon - Czarnobyl, wodór - Fukushima)
@@rockfordone nigdy nie twierdziłem inaczej. Chodzi o to, że taki był temat wieku filmów i to czy były realistyczne nie ma tu znaczenia. I tak między nami - nie były.
Bardzo brakuje radzieckiego "Listy Martwego Człowieka". Nie ma chyba mocniejszego filmu na ten temat.
8:11 jak się nazywa ta piosenka w tle ?
Od razu szanuję za listę filmów, z których spoilery ukażą się w materiale, bonusowe punkty za dodany rok produkcji (nie oglądam zbyt wielu filmów, ale prędzej obejrzę coś sprzed kilku-kilkunastu lat niż sprzed kilkudziesięciu). Gdyby wszyscy na tym kanale tak robili, byłby on o wiele lepszy
Jordan no kurcze pieczone, jak można było nie wspomnieć przy takim temacie o Threads(1984)
Fajnie, że udostępniacie informacje jakie filmy omawiacie. Juz nie pamiętam czy we wszystkich filmach to robicie. Róbcie tak częściej, proszę 🙏
🎯🎬🍿👍 !!! fajny materiał !!!
Co ma wspólnego "Moonraker" z bombą atomową? Jak już używacie filmów jako przykładów to niech mają przynajmniej coś wspólnego z omawianym tematem...
Zgadza się tam nie było bomby atomowej tylko "bomba" z rośliny (Można powiedzieć biologiczna)
Pokręcił bondy. Atomowa była w Octopussy. Do tego brudna bomba w Goldfingerze i reaktor w The World Is Not Enough.
@@Apokathelosis jeszcze "Szpieg, który mnie kochał" i "Operacja Piorun"
Jordan mógł też pomylić film Moonraker z ksiąkowym oryginałem pod tym samym tytułem. W książce faktycznie chodziło o bombę atomową i miała fabułę troszkę podobną do omówionego przez niego Seven Days to Noon. W książce Niemiecki (nazistowski) naukowiec, któremu darowano wolność za pomoc w zbudowaniu rakiety z głowica nukleaną, planuje jej użyć do zniszczenia Londynu aby zemścić się za porażkę III Rzeszy a wspierają go w tym Rosjanie. Film Moonraker wygląda zupełnie inaczej zapewne dlatego, że jego twórcy chcieli odciąć kilka kuponów od ówczesnej popularności Gwiezdnych Wojen i dlatego posłali Bonda w kosmos.
Od 3:10 w tle soundtrack z ATOM RPG?
W "Monnraker" była broń biologiczna, to we wcześniejszym "Szpieg który mnie pokochał" chodziło o atomówki.
Dokładnie tak i jak dobrze pamiętam w Thunderball.
Goldfinger i bomba atomowa w Fort Knox
No i kultowa "Ośmiorniczka" gdzie Bond faktycznie rozbraja bombę atomową na kilka sekund przed wybuchem. Śmieszne to ale i tak rewelacyjnie się ogląda. Uwielbiam😎😎😎
Jestem zaskoczony, że pominięto tutaj brytyjski film Threads z 1984 roku będący fabularyzowanym dokumentem na temat wojny nuklearnej, bezpośrednich i pośrednich skutków i perspektywie najbliższych dekad po wojnie.
Mapa Europy (Polski w szczególności) w 12:52 = złoto :D
e tam nie jest aż tak źle
@Papaver Somniferum: Ona (tzn. mapa) jest odwrócona do góry dupą, z niewiadomych mi powodów XD
Po prostu jest odwrócona i nałożone są także przedwojenne granice, obok powojennych.
@@MyReksio Jest odwrócona, bo ma pokazywać północną półkulę, patrząc od bieguna północnego (pod mniejszym lub większym kątem, ale o to chodzi). I to nie jest nic dziwnego. Dziwne jest to, kiedy sobie obrócisz tę mapę (jeśli nie masz wyobraźni przestrzennej to weź laptop czy tam tablet, spauzuj i obróć) - wtedy dopiero robi się dziwnie :)
@@fafjaafh Przeca widzę, że jest odwrócona. I nie trzyma się kupy dupy - animacja pochodzi z lat 50' a część państw ma granice przedwojenne, część (np niemcy) powojenne, a część zupełnie od czapy. Jeżeli tego nie widzisz, to odwróć sobie ekran....
Możecie się ze mną nie zgodzić. Ale moim zdaniem bomba atomowa to jedyny gwarant pokoju na ziemi. Jeśli nie było by atomu, to rządzący bawili by się w wojny, bo będąc setki kilometrów od linii frontu by bezpieczni. Pojedynczy samolot czy rakieta która przedarła by się przez obronę przeciwlotniczą nie wyrządziła by dużych szkód. Ale dzięki atomowi, pojedynczy samolot czy rakieta może zabić nie tylko ich, ale setki tysięcy ludzi i zniszczyć infrastrukturę. Poza tym, to obszar po przejściu wojsk nadaje się do zamieszkania, ale obszar po zmasownym ataku nuklearnym nie będzie się nadawał do życia. Na co komu zima nuklearna?
Niby tak ale jak patrzę co się dzieje obecnie na świecie to dochodzę do wniosku, że broń nuklearna jest zwyczajnie coraz bardziej ignorowana ignorowana. Niby jest ale nikomu nie chce się używać a wojna konwencjonalna jest opcją dla różnych krajów.
Weźmy takie Indie i Pakistan. Niby obie strony mają broń nuklearną ale cały czas dochodzi do potyczek między nimi na granicy.
Rzeczywiście paradoksalnie broń masowego rażenia jest gwarantem pokoju, bo nikomu nie opłaca się wojna atomowa, jednak takie myślenie jest słuszne tylko przy założeniu, że posiadacze takiego arsenału myślą racjonalnie i nie są odklejonymi od rzeczywistości oszołomami, a to nie zawsze jest takie pewne.
Masz rację. Nie wiem jak to wygląda teraz (zapewne tak samo) ale w okresie zimnej wojny wszystkie systemy obsługujące rakiety balistyczne zaopatrzone w głowice jądrową były ustawione tak, że w razie ataku jednej strony na drugą, ta zaatakowana jako pierwsza i tak wysłałaby wszystkie swoje ładunki w stronę wroga doprowadzając do totalnej anihilacji życia na Ziemi.
@@CamilleConrad Obecnie tak, jednak przed rozpadem ZSRR i związanym z tym zmniejszeniem potencjału (zarówno ilości jak i mocy głowic) nuklearnego każdego z mocarstw opcja jaką jest atomowy holokaust byłaby bardzo możliwa. I nie chodzi tu o śmierć wywołaną przez bezpośrednie następstwa eksplozji, w grę wchodzi atomowa zima i skażenie znaczych obszarów naszej planety. Półkula północna nie nadawałaby się do zamieszkania przez dekady (jeśli nie więcej) a w zasadzie jedynymi kontenentami, które mniej odczułyby związane z tym efekty jest Ameryka Południowa i Afryka. W efekcie czego Afryka mogłaby zostać światowym mocarstwem, i to z Afryki przychodziłaby pomoc dla pokrzywdzonych z (kiedyś) najbardziej cywilizacyjnie rozwiniętych części świata.
@@CamilleConrad To prawda, zwłaszcza że teraz w ogóle się pozmieniało i taktyczne ładunki jąrowe są w formie kasetowej, co daje mniejsze "bum" ale pokrywają większy teren (choć oficjalnie są wycofane z użycia, podobnie jak klasyczne kasetówki z resztą). Temat jest generalnie głęboki i szeroki, ale patrząc na skutki katastrof ekologicznych wywołanych awariami np w Fukushimie sprawia, że czasami popadam w rozkminy typu "jeżeli za cel wziąć już istniejące instalacje działające za pomocą rozbicia atomu, to co by było" :P
W Mad Maxie kryzys został spowodowany przez niedobór ropy, czy nie?
Nie. Przez nadmiar piasku.
Paciat Oj... Biedny Anakin :(
Przez niedobór ropy który ostatecznie doprowadził do wojny, ale chyba nie nuklearnej o ile pamiętam
Jaki utwór 8:10 - szukam go bardzo długo i byłbym wdzięczny
Threads 1984? The Day After 1983? Słaby research
12:24 o jakim filmie mowa bo nie mogę nic w necie znaleźć co było by godne mojego czasu hmmm (bo chyba nie chodzi o ten bubel z 2017 roku)
A teraz szef wytłumaczy dlaczego nie da się rozbroić bomby atomowej
Jak to nie da się... Potrzymaj mi piwo.
Jordan, i cała ekipa TvFilmy czy moglibyście w opisie materiału wrzucać filmy, o których mówicie?
W ten sposób byłoby łatwiej szukać o czym mówicie :)
W sumie w kwestii bomby atomowej i jej działania przypomina mi się "Nazajutrz" z 1983 roku.
@TvFilmy - Jordan
EDUKACJA:
Fakt 1: Bomba atomowa zapoczątkowała erę zimną wojnę, ale nie doprowadziła do 3 wojny światowej między USA i ZSRR w latach 50.
Fakt 2: Bomba atomowa doprowadziła do zakończenia 2 wojny światowej, która według szacunków mogła trwać jeszcze dwa lata po zdobyciu Berlina oraz kosztować kolejne od 1mln do 3 mln istnień ludzkich.
Fakt 3: Bomba atomowa dawała gwarancję równowagi i utrzymania globalnego spokoju w czasie zimnej wojny, poza dwoma przypadkami. Jeden możesz obejrzeć w filmie Jack Strong oraz drugim podczas kryzysu Kubańskiego. Doprowadzała do względnego spokoju na świecie podczas walki dwóch supermocarstw.
Fakt 4: Bomba atomowa może kiedyś uratować ziemię przed zagrożeniem z kosmosu (meteoryt/asteroida).
To tak na szybko. Następnym razem prosił bym o twarde dane jeśli poruszasz taki temat, lub przynajmniej sprawdzenia tematu z dwóch stron.
Odsyłam do książek historycznych oraz do raportów z tamtych czasów jeśli byś się ze mną nie zgadzał.
ad 4, Nie. Jeśli już to bomba typu FFF.
ad1. Zimna wojna rozpoczęła się wcześniej niż pierwszy test RDS-1 w ZSSR
ad2. Nie. Zrobił to atak ZSRR na Mandżurię i okupowane Chiny. Bo a/złamanie paktu o nieagresji b/Nawet idioci u władzy w Japonii zrozumieli ze nie wygrają na dwa fronty.
ad3. To nie bomba atomowa dała gwarancję tylko osłabienie ZSRR po II wojnie światowej. Bo mimo zwycięstwa ZSRR był na tyle osłabiony i wyniszczony ze dopiero w latach 80 nadrobił i w miarę wyrównał przepaść między Zachodem. Broń Strategiczna zapewniała tylko puste zwycięstwo w ew konflikcie. Co jak się okazało było brane przez ZSRR i rozważane mino wszystko. Tylko Zachód zniszczył ekonomię ZSRR a potem się to potoczyło.
Film Jack Strong to ładna bajka ale tylko Bajka. Jak dzielny Bond :P
3:33 uran i wzbogacenie w jednym zdaniu. Ouch.
Jaka muzyka w 6:45 ?
A co z filmem "The Divide" ?
Ponoć scena koszmaru Sary w Terminator 2: Dzień Sądu bardzo dokładnie obrazuje wybuch bomby atomowej. Rzekomo było to swego czasu (i być może wciąż pozostaje) najbardziej realistyczne odzwierciedlenie tego, co się dzieje podczas takiego wybuchu, jakim obdarzyło nas kino.
Przyznam, że zdziwił mnie brak choćby wzmianki o tym filmie w materiale.
Nie. Nie jest dokładnym odzwierciedleniem. Jest miszmaszem na potrzeby filmu
Klasyczne Planety Małp to naprawdę świetna seria. Obejrzałem po raz pierwszy całkiem niedawno, więc mogę potwierdzić, że trzymają poziom pomimo lat na karku. No, może druga część jest... co najmniej dziwna. Trójka może się wydawać zbyt "lekka", ale postać szympansiej pani naukowiec jest warta osobnego filmu - uwielbiam ją! Czwórka i piątka to już historia Cezara - majstersztyk!
7:22 "tego typu" - T. Bonzo
Z jakiego filmu jest scena na samym początku pokazująca Openhaimera przypalającego sobie papierosa ?
Sceny wybuchu bomb jądrowych w takich filmach jak, np. "Terminator 2" powodowały u mnie senne koszmary z zagładą atomową w tle, brrr....
P.S.
Dla mnie do dzisiaj ten temat jest najbardziej przerażającą wizją końca ludzkiej cywilizacji. Wynika to z faktu, że taki los, mogą zgotować ludzkości tylko inni ludzie. My sami możemy do tego doprowadzić, co jest najbardziej dołujące. Dlatego te stare filmy, których większość ludzi (zwłaszcza młodych) kompletnie nie zna, oddziałują na mnie bardziej, niż jakiekolwiek nowsze - rozrywkowe produkcje, nawet jeśli mówimy tu "tylko" o Godzilli z 1954 roku. Swoją drogą polecam film Ishiro Hondy, który pomimo czarno-białego obrazu (pozorna staroć), nie odstaje jakością wykonania od japońskich produkcji z lat 90. A emocje i wrażenia, które może wywołać, warte są zapoznania się z tym dziełem. Polecam, zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć w pełni dziedzictwo, z którego wywodzą się nowsze filmy z tej franczyzy.
Pamiętam jak pierwszy raz oglądałem Terminatora 3: Bunt Maszyn. Sceny z odpalenia pocisków przez skynet do dzisiaj wywołują u mnie dreszcze
W Bondzie o którym wspomniełaeś "Moonraker" nie było bomby atomowej tylko jakiś gaz który miał unicestwić ludzkość, atmówka pojawiła się w "Szpieg któty mnie kochał", "Ośmiorniczka" i chyba w "Goldneye".
W Terminatorze 2 i w serialu Jerycho też była bomba atomowa, o ile dobrze pamiętam.
W terminatorze 3 też była
A gdzie Grobowiec świetlików?
W Groboscu Świetlików były naloty dywanowe z użyciem bomb zapaljących z tego co pamiętam. Bomy atomowej chyba tam nie było.
@@michalswircz a faktycznie, ale na wspominke zasłużyło i tak, bo świetny film
@@krufkowiak , bardzo dobry. I faktycznie można by o nim wspomnieć w tym kontekście, że nie tylko bomba atomowa potrafiła skutecznie zniszczyć miasto. Oglądając Grobowiec Świetlików byłem właśnie w lekkim szoku, bo mówi się powszechnie o tym, że bomba atomowa wywyołała taką traumę u Japończyków i była taką prerażającą siłą, ale właśnie przecież przed bombą atomową alianci też potrafili niszczyć całe miasta, właśnie takimi nalotami. I nie dotyczyło to tylko Japonii bo naloty dywanowe były też kierowane przeciwko III Rzeszy, np. naloty na Drezno, które spowodowały takie pożary i tak wysokie temperatury, że na ulicach zostawały plamy po tłuszczu wytopionym z ludzi.
@@michalswircz dokładnie, może jednak kiedyś zrobią materiał o tym filmie
Miły początek :D
W Godzilli z 2014 jest najpiękniejszy pokaz bomby atomowej
I jednocześnie jedne z najbardziej wyróżniających się napisów początkowych (czołówka) ostatnich lat.
Nie bronię głupoty sceny z 4. części Indiany Jonesa, ale czy w tej scenie nie było ważne to, że lodówka była wykonana z ołowiu, który stosuje się właśnie w osłonach przed promieniowaniem? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że lodówka pewnie miałaby za cienkie ścianki, a Indianę zabiłaby sama prędkości i siła z jaką lodówka walnęła o ziemię, ale mgliście pamiętam, że chyba jakoś podkreślono tą "ołowianość" sprzętu AGD w filmie
The day after, brakuje
W Moonrakerze nie było w ogóle motywu bomby atomowej, przynajmniej nie w filmie (w książce tak, ale kto pamięta o książkach z Bondem? XD). Plan złola (nie pamiętam nazwiska, proszę wybaczyć) polegał na zagładzie ludzi i tylko ludzi przez kapsuły z ekstraktem z jakiegoś kwiatka, który zabijał ludzi, a pozostałe organizmy zostawiał w spokoju. Ktoś tu się nie przygotował XD
akurat w Moonrakerze NIE MA bomby atomowej, jest co najwyżej dość dziwna bomba biologiczna.
Bomba atomowa pojawia się w "Szpiegu który mnie kochał" oraz "Ośmiorniczce"!
No i "Operacji Piorun" z filmów z Connerym.
Ale tak samo działa zasada. Broń atomowa czy biologiczna w Bondach identycznie stosowanych schemat ratunku w ostatniej minucie.
Niesamowite ujęcie tematu. Co do jednego z wątków: podejrzewam, że niektóre typy bomb da się tak zwyczajnie rozbroić. Najmniejsze bomby atomowe, to tzw. bomby walizkowe, których w byłym ZSRR stworzono co najmniej kilkadziesiąt sztuk. Minimalny rozmiar bomby atomowej wynika wprost z praw fizyki - potrzebna jest pewna minimalna ilość ładunku rozczepianego, która pozwala na inicjację i podtrzymanie reakcji łańcuchowej. O ile dobrze pamiętam, dla najbogatszego izotopu ranu, da się to upchnąć w kuli o średnicy ok 12cm. I z tego co pamiętam, w jakimś filmie były poszukiwania uranu w takiej właśnie postaci - później okazało się, że był on wsadzony do wnętrza małej dziecięcej piłki.
Wspomniałbym jeszcze o Kono Sekai no Katasumi ni. Niby standardowe okruchy życia, ale znając realia historyczne ogląda się jak na szpilkach. O ironio jest to chyba mój ulubiony horror na Netflixie
Tematyka w tym filmie jest tak krucha, jak pokój na bliskim wschodzie...
Godzilla i kicz? Nigdy! :)
PS. No może poza tym amerykańskim "wybrykiem" z '98 :P
Film z 1998 roku to dzieło autorskie Emmericha, mające niewiele wspólnego z franczyzą Toho (w przeciwieństwie do filmów Legendary). Jako amerykański, rozrywkowy monster movie wypada naprawdę bardzo dobrze, coś na zasadzie "co by było, gdyby Godzillę (film) wynaleźli Amerykanie".
Pozdro
@@grot7x603 Co kto lubi. Mi do gustu nie przypadła i fakt, że niewiele ma to wspólnego z "normalną' Godzillą niewiele tutaj pomaga.
+ Mission Impossible: Fallout.
"The Boy and his Dog" powstał na podstawie serii opowiadań post-apo Harlana Elissona które ukazywały się od 1969 roku. Harlan Elisson wywarł chyba największy wpływ na wiele dzieł tego nurtu, włączając gry takie jak Fallout.
I tak, książki są 10 razy lepsze do filmów.
Polecam bogaty i wybitny dorobek tego autora wszystkim zainteresowanym literaturą s-f, nie tylko post-apo.
koniecznie Threads z 1984 roku. Może nie jest nie wiadomo jak spektakularny to jednak daje do myślenia. Niej jest kolorowy i pełen optymizmu. Raczej demotywuje i podchodzi chłodno do sprawy
Detal, ale Toy Story to film Pixara, a nie Disneya
obecnie Disney "posiada" Pixara, ale filmy Pixara to wciąż filmy Pixara
Właśnie chciałem to napisać... Pixar to był tak duży skok w animacji komputerowej (Toy Story I był chyba pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym w technice 3D), że Disney nie miał wyboru, musiał ich kupić.
Temat dla mądrego: łóżka w grach
A, to tv filmy
W temacie animacji z 12:00 polecam utwór Iron Maiden - When the Wild Wind Blows, luźno na niej oparty
Brak Terminatora 2 😕
A jakie jest chmura radioaktywna i choroba po setkach testów nuklearnych?
Jeśli chodzi o scenę z Indiany Jones'a, ostatnio sie zastanawiałem czy nie można by sie jej tłumaczyć napiciem sie z Graala w Ostatniej krucjacie? Indy miał styczność równierz z Arką, pomógł w Indiach i być może coś jeszcze było w "Przygodach młodego Indiany Jones'a". Patrząc na część czwarta uważam że nie jest taka zła w całokształcie, moim zdaniem świątynia zagłady wypada słabiej przez pewne elementy. Co wy sądzicie?
Brakuje mi Threads z 1984 roku.
Broń atomowa jest gwarantem pokoju na świecie. Gdyby nie ona, to już dawno była by 3, albo i nawet 4 wojna światowa. A tak - każdy się cyka napaść na drugiego dużego gracza.
4:16 tu idealnie pasuje tą babcia z jestem hardkorem "skur**synu bo mi od internetu urwiesz..."
13:25 właśnie odnowiłeś moją ranę w sercu po jego stracie Jordan, zadowolony ?
A gdzie scena z Terminator 2 ?
Planeta małp, jeden z najlepszych twistow fabularnych jakie widziałem.
Bo autor książki był bardzo dobrym pisarzem
po tytule byłem bardizej niż pewny że to film szefa
Pan Redaktor Dębowski Jordan
Trafia w sedno jak Michael Jordan
Monologi świetne, niczym biskup Jordan
Płynie ciągle pod prąd z rzeką Jordan
Nosi pas karate - klasy Jor-Dan
Uwielbiam Wasz kanał Tv-Filmy/Gry
Like jest, może polubisz i Ty?
Ciekawie była też ukazana w filmie Armagedon z 1998. Jako sposób ratunku dla planety.
Bzdura totalna, poza znanymi twarzami i efekciarstwem nie ma w nim za grosz realizmu
Na innym kanale jest ciekawy film "JAK PRZETRWAĆ ATAK JĄDROWY?". Nie do końca mu wierzę we wszystko, ale zawsze to jakiś punkt podparcia
Tak wszędzie o atomie to skorzystam i się zapytam tutaj zebranych..
Czy ktoś pamiętam film z rozpędzonym pociągiem który miał ładunek atomowy i który potem oczywiście się wykoleił? Filmy albo były dwa, albo był to jeden film podzielony na 2 części...
Jeśli ktoś coś takiego pamięta, to ładnie proszę o tytuł.. pamiętam że za dzieciaka coś takiego widziałem, ale za cholerę nie pamiętam co to było. Od tamtego czasu to minęło już chyba z 15 - 20 lat, wydaje mi się, że jeszcze tvn7 to był rtl7
Pociąg śmierci do Denver
@@magorzatawalesiak3107 o kurde, to jest to :D dzięki! jeden tytuł do przodu.
A kojarzysz może film o opuszczonym statku kosmicznym który miał tam jakiegoś złego cyborga co wszystkich mordował, tam była taka scena że dziewczyna uciekając przed nim weszła do jakiegoś pomieszczenia które było na odpady i tam ją zmieliło? - też widziałem za dzieciaka chociaż nie powinienem :P
Lepiej jest jak Archeolog używa pontona jako spadochron
dla 3 ludzi xD
Dobrym filmem (a w zasadzie telewizyjnym widowiskiem) o tej tematyce jest „Ocalić Nowy Jork” z 1964 i jego remake z 2000 roku. Trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Zakończenia nie zdradzę.
Jordan ty śmieszku 😉
trinity and beyond najlepszy dokument o atomówkach
Jordan!! A gdzie "Akira"?!
Bardzo mi brakowało ukazania bomby atomowej jako narzędzia do ratowania ludzkości z filmu Armagedon
obecnie wydaje mi sie ze cenzura jest rownie silna co kiedys tylko ma zupelnie inne oblicze. Podpowiem ze po slowie bomba mogles mruknąć pod nosem allach ak bar to oprucz demonetyzacji pewnie zainteresowaly by sie tym filmem pewne służby
Gdzie Akira?
Co jest jasne, że użycie bomby atomowej w wojnie nigdy nie powinno mieć miejsca. To pozostaje kwestia jaki wpływ jej wynalezienie ma na to, że od prawie 80 lat na ziemi nie było większego konfliktu zbrojnego. I jak potoczył by się konflikt USA vs ZSRR gdyby nie świadomość, że jakakolwiek eskalacja konflikty skończyła by się unicestwieniem co najmniej połowy globu.
Na pewno zabrakło amerykańskiego "The Day After" z 1983 i brytyjskiego "Threads" z 1984. Trzeba pamiętać, że strach przed wojną nuklearną nie słabł po prostu z czasem, im później od II wojny światowej. Raczej rósł on w pewnych momentach, jak kryzys kubański, czy właśnie na początku lat 80., w kulminacyjnym momencie zimnej wojny. No i trzeba pamiętać, że na początku lat 80. ludzie byli bardziej świadomi konsekwencji wybuchu bomby (i bali się przez to bardziej) , niż społeczeństwo lat 50. karmione propagandowymi filmikami.
I serialu Jericho też brak
Brakuje tutaj takich tytułów jak :
Stalowy gigant i Akira ale i tak spoko film
TAK!
DOBRA BOMBA NIE JEST ZŁA. POZDRAWIAM WEEKENDOWICZOW
"Terminator" ;)
Dorzuciłbym Book of Eli, który świetnie ukazuje co stało się ze światem a jeszcze lepiej co ze społeczeństwem.
A gdzie terminator 2 ?!
a gdzie THREADS ?przecież to najlepiej ukazana wizja społeczenstwa przed i po bombie...a The Day After ?
ktoś słabo odrobił lekcje
Ostatni brzeg ma świetny remake z Hallmarku
8:54 Rocket Jockey XD Pozdro dla kumatych xd
O ile wojna nuklearna sama w sobie jest przerażającym scenariuszem, o tyle w pewnym stopniu jest to raczej błogosławieństwo. Przed epoką atomu nic nie stało na przeszkodzie, by jakieś mocarstwo napadło drugie i zorganizowało konwencjonalną wojnę, w której zginęłyby miliardy. Tymczasem broń masowego rażenia sprawia, że wszyscy liczący się na arenie międzynarodowej gracze patrzą sobie wzajemnie na ręce, nie dopuszczając do wybuchu konfliktu poza lokalnymi zarzewiami.
TL;DR Zimna wojna się nie skończyła, ale to dobrze, bo sama w sobie chroni nas przed wybuchem kolejnego globalnego konfliktu.
Bomby atomowe są złe i ma ich nie być w ogóle i kino bla bla... ok boomer.
A tak serio to fajny materiał i ciekawe jest jak filmy, kreskówki, anime, reklamy i inne formy przekazu informacji kształtują ludzki światopogląd i ludzie są w realny sposób sterowani od hm zawsze w sumie.
How dare you?! Rozjebało
Ale przecież w moonrakerze była to nie bomba atomowa, a specjalna broń biologiczna rozpylana w atmosferze, więc o co chodzi?
To oficjalna wersja wygodna tak dla Japonii jak i USA, że bomba zmusiła Azjatów to kapitulacji. Faktyczną przyczyną była groźba zajęcia Japonii przez Sowiety, którzy zrobiliby z Japonią to co z Koreą Płn.
Ambitna tematyka.
Jak coś to Doctor Strangelove jest na HBO Go.