Kas kenkia kepenims?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 фев 2025
  • Kas kenkia kepenims?
    Šio video tema, kas žaloja mūsų kepenys. Manau esate girdėja posakį „kokia kepenų būklė - tokia ir sveikata“. Iš esmės taip ir yra. Jei kepenų būklė prasta, tai labai aiškiai atsispindės ant odos, odos būklė bus prasta. Kepenys atlieka daug įvairių funkcijų, tačiau pagrindinė yra nuodų, toksinių medžiagų neutralizavimas ir pašalinimas iš organizmo.
    Kepenys - pagrindinė organizmo laboratorija, medžiagų apykaitai svarbus organas. Iš virškinamojo trakto maisto medžiagos per kepenų vartų veną iš pradžių patenka į kepenis ir, paveiktos įvairių fermentų, paverčiamos statybinėmis organizmo medžiagomis (kraujo albuminais, globulinais, krešėjimo sistemos baltymais ir t.t.). Kepenyse glikogeno pavidalu kaupiasi energijos ištekliai, reikalingi raumenų darbui, palaikantys tinkamą gliukozės kiekį kraujyje, jie dalyvauja kraujyje išlaikant cholesterolio, fermentų, įvairių hormonų pusiausvyrą. Kepenys išskiria riebalų virškinimui reikalingą tulžį.
    Taigi, pereikime prie pirmojo produkto kuris kenkia kepenims.
    1. Sojos baltymo izoliatas. Maisto pramonėje šis produktas darosi vis populiaresnis, šis produktas dedamas į įvairiausius mėsos gaminius, taip pat ir į miltinius gaminius, įvairius kepinius. Ši medžiaga suteikia maisto produktams elastingumo, tam tikros koncistencijos. Labai dažnai šią medžiagą galite rasti vegetariškuose ir veganiškuose maisto gaminiuose. Esu sakes daugybe kartu ir kartosiu tai nuolatos, skaitykite maisto produktų sudėtį. Jei neskaitote tuomet kaip jūs žinote ką valgote? Jei nežinote ką valgote, tuomet nežinote kokia jūsų sveikata, jei nesirūpinate kuo mintate, tuomet nežinote nuo ko sergate. Paprasta ar ne?
    Šį sojos baltymo izoliatą išgauti, laboratorijoje atliekami įvairūs cheminiai procesai. Naudojamos cheminės medžiagos, kurios būtinos išgauti sojos baltymo izoliatą. Viena iš jų yra heksanas. Šį medžiaga yra naudojama naftos perdirbimo procesuose. Tai nuodinga medžiaga, neurotoksinas mūsų organizmui. Ši medžiaga žinoma išlieka produktuose kuriuos žmonės vartoja, pavyzdžiui sporto pasaulyje naudojami sojos izoliato baltymai, juos mėgsta veganai, na arba moterys kuriuos labai rūpinasi savo sveikata ir gyvuliukų gyvybėmis. Tačiau deka neišmanymo kenkia sau. Praktiškai betkuriame sporto klube galima pamatyti įvairiausių baltyminių papildų, tame tarpe ir sojos baltymo izoliatą. O kur dar įvairūs baltyminiai užkandžiai? Baltyminiai sausainukai, batonėliai ir kiti užkandžiai.
    Jei paimtume pavyzdį iš maisto prekybos centru, ten taip pat nesunkiai rastumėte daugybę produktų kurių sudėtyje yra sojos baltymo izoliato, tačiau daugiausiai jų randu būtent sveikuoliškuose produktuose. Vegetariškų ir veganiškų prekių lentynose. Visokie veganiški mėsainiai, dešrelės ir t.t. Taip pat dažnai matau veganiškose soc tinklų grupėse kaip entuziastingai žmonės dalinasi nuotraukomis, naujai atrastomis prekėmis iš veganiškų skyrių. Kartais parašau komentarą su klausimų ar gali idėti maisto produkto sudėties nuotrauką, kai kurie ideda, o pradėjus komentuoti kokios medžiagos yra sudėtyje žmonės reaguoja skeptiškai, kartais agresyviai. Tačiau dažniausiai žmonės tik pasijuokia iš sudėtyje jiems nežinomų medžiagų ir mano, kad jos negali būti kenksmingos nes kitaip jų nebūtu sudėtyje. Kvailumas ir neišmanymas veda į niekur. Negaliu nepaminėti ir keto dietos, juk jos metu žmonės mėgsta valgyti tik baltyminius produktus. Tame tarpe ir jau minėtus.
    2. Fruktozė. Tai nėra blogas produktas, tačiau su viena sąlyga. Fruktozė turi būti natūralioje formoje, paprasčiau šnekant, fruktozę galima rasti vaisiuose. Valgant vaisius, mes gauname visą kompleksą naudingų maistinių medžiagų, tame tarpe ir cukrų pavadinimu fruktozė. Ląsteliena esanti šviežiuose vaisiuose kuo puikiai reguliuoja cukraus lygį organizme. Tad vaisius galime valgyti nuolatos, kiek tik norime. Tačiau jei jūs atkreipsite dėmesį skaitydami maisto produktų sudėtį, nesunkiai rasite sudėtyje fruktozės. Maisto pramonė nesudėtingai sintezuoja šią medžiagą, kad paverstu į miltelius ir naudotu maistui skaninti, kitaip sakant saldinti. Fruktozę skaido mūsų kepenys, tad kai vartojate saldumynus ar produktus turinčius fruktozės sudėtyje, žinokite, viskas keliauja į kepenys, o kai jos nesusitvarko (o tai vyksta daugelyje atveju), kepenys pradeda riebėti. O tai pirmas žingsnis rimtų problemų link. Prisminkime visus sirupus, klevų sirupas, agavos sirupas, obuolių sirupas, kukurūzų sirupas ir t.t. Juose yra fruktozės.
    Daugiau žiūrėkite video...
    -----------------
    Mano knygas galite įsigyti čia:
    mitybosinziner...
    Taip pat daugelyje knygynų
    Malonaus skaitymo :)
    --------------------------------------------------------------------------
    Mane taip pat galite rasti čia:
    www.mitybosinzinerija.lt
    / mitybosinzinerija
    Ačiū, kad sekate, ačiū, kad domites :)
    #mitybos_inzinerija #tomas_kravec

Комментарии • 22

  • @mitybosinzinerija
    @mitybosinzinerija  2 года назад +2

    Mano knygas galite įsigyti čia:
    mitybosinzinerija.lt/parduotuve/
    Taip pat daugelyje knygynų
    Malonaus skaitymo :)

  • @joejug162
    @joejug162 5 месяцев назад

    Gyvenimas.

  • @vilmaburneikiene9114
    @vilmaburneikiene9114 2 года назад +3

    Ačiū Tau mitybos specialiste!😉😃🦋❤❤

  • @jurgatomax2517
    @jurgatomax2517 2 года назад +2

    Ačiū už labai naudingą video

  • @maksimpavlov5917
    @maksimpavlov5917 Год назад

    ir kaip musu laikais galyma pasitiketi kas parasyta sudityje.?

  • @maniuteee
    @maniuteee 2 года назад +1

    Sakykit, o cross flow microfiltered milk whey cia tiesiog grazus pieno isrugu pavadinimas, tas pats su soy lecithin- tai taip pat kenksminga medziaga?

    • @mitybosinzinerija
      @mitybosinzinerija  2 года назад +1

      Turetu buti parasyta sudetyje kokios medziagos yra

  • @nerijusjonkus4393
    @nerijusjonkus4393 2 года назад +1

    Sakykit o emulciklis sojos tas pats?

    • @mitybosinzinerija
      @mitybosinzinerija  2 года назад

      Kiek as zinau, tai nera naudingas organizmui produktas

  • @kulverstuke1233
    @kulverstuke1233 2 года назад +1

    Turiu klausimą.. Tai ką gi galima valgyti?

  • @darykpats
    @darykpats 2 года назад +1

    O koks Tomai tavo išsilavinimas ? Aš irgi skaitau vadovėlius apie mitybą, ar galiu save vadinti mitybos specialistu. Ir kas nusprendžia kad tu mitybos specialistas? Pats. Dietistai turi turėti licenziją. Asmeniniai treneriai turi turėti licenziją. O tie kas neturi vadinasi mitybos specialisyais 😁

  • @maksimpavlov5917
    @maksimpavlov5917 Год назад

    paduotuvese
    frukta ir darzoves apipursti tokeis brudai kad negestu greita,kad netgi pries vartojant neeina nuplauti su vandieniu.

  • @maksimpavlov5917
    @maksimpavlov5917 Год назад

    tikios mane isgyrsi ir patarsi ka nors vertyngo. aciu