Grywałem ten gambit czarnymi notorycznie online niecałą dekadę temu, incognito. Faktycznie ze słabymi rywalami robiłem praktycznie sto procent /kilkaset gier/. Ale z profesjonalnmi wpadałem w trudne pozycje po prezentowanym Wb1. I zawsze było ciężko, po odejściu hetmana. Obecnie nie grywam tego czarnymi, ale zdarza się białymi. Posuniecie Hd5 jest faktycznie niezłe, ale wymaga uważnej obrony białymi i np. w bulletach bym nie polecał. Pozycje po poświęceniu hetmana czarnych, są niestety ciężkie dla czarnych przy dobrej grze białymi, też testowałem czarnymi. Jest tam w polecanym w tym filmie głównym wariancie kilka niezwykle interesujących długich forsownych kontunuacji, których warto się nauczyć w analizie z komputerem. Ale białymi jest możliwość dość ciekawej reakcji, w której materiał jest równy, ale białe otrzymują bardzo długotrwałą niedużą przewagę i bardzo łatwą grę po początkowych komplikacjach. Wygrałem w tej kontynuacji wszystko, co było do grania białymi online na lichess w tempie 2+1. Jakieś kilkadziesiąt wygranych /w ciągu paru ostatnich lat/, bez remisów i porażek. Nie podam wariantu, kto ciekawy, sam sobie znajdzie we własnych analizach. Biały gra na energiczny rozwój i nie chce wygrać pionka w debiucie, co powoduje kłopoty u czarnych, zwłaszcza w blicach.. Tak czy inaczej, zwłaszcza w grze na ograniczonym czasie, zawodnicy poniżej elitarnego 2600 klasycznego Elo, mogą w tym próbować rywalizować, ale sporadycznie. Natomiast uporczywa systematyczna gra takiego systemu słabszych nieco zawodników przeciwko elitarnym rywalom - a zwłaszcza w klasykach - przyniesie opłakane skutki, bo się przygotują i bezproblemowo obalą takie granie. Bo niestety do profesjonalnego grania generalnie warianty są głównie taktyczne i zbyt łatwe i jest ich zbyt mało. A dla amatorów, jest to dla odmiany całkiem ciekawy system.
aman od chessbrah lubi sobie co jakiś czas znaleźć jakiś ciekawy wariant, akurat tego englunda już od chyba dłuższego czasu gra ale ostatnio widziałem dosyć ciekawy wariant u niego, w który nawet bardzo silni arcymistrzowie wpadali 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. Qe2 Nf6 5. Ng5 O-O 6. Nxf7 Rxf7 7. Bxf7+ Kxf7 8. Qc4+ większość graczy nie patrzy na taką taktyke bo myśli na autopilocie że zrobi roszade wątróbka nie grozi i wszystko jest dobrze a czarne zostają materiałowo w plecy
97% procent ludzi jest w stanie uznać jakąś informację za bardziej wiarygodną, jeśli tylko rozpoczniesz zdanie od liczby i procentu.
Grywałem ten gambit czarnymi notorycznie online niecałą dekadę temu, incognito. Faktycznie ze słabymi rywalami robiłem praktycznie sto procent /kilkaset gier/. Ale z profesjonalnmi wpadałem w trudne pozycje po prezentowanym Wb1. I zawsze było ciężko, po odejściu hetmana. Obecnie nie grywam tego czarnymi, ale zdarza się białymi. Posuniecie Hd5 jest faktycznie niezłe, ale wymaga uważnej obrony białymi i np. w bulletach bym nie polecał. Pozycje po poświęceniu hetmana czarnych, są niestety ciężkie dla czarnych przy dobrej grze białymi, też testowałem czarnymi.
Jest tam w polecanym w tym filmie głównym wariancie kilka niezwykle interesujących długich forsownych kontunuacji, których warto się nauczyć w analizie z komputerem.
Ale białymi jest możliwość dość ciekawej reakcji, w której materiał jest równy, ale białe otrzymują bardzo długotrwałą niedużą przewagę i bardzo łatwą grę po początkowych komplikacjach. Wygrałem w tej kontynuacji wszystko, co było do grania białymi online na lichess w tempie 2+1. Jakieś kilkadziesiąt wygranych /w ciągu paru ostatnich lat/, bez remisów i porażek. Nie podam wariantu, kto ciekawy, sam sobie znajdzie we własnych analizach. Biały gra na energiczny rozwój i nie chce wygrać pionka w debiucie, co powoduje kłopoty u czarnych, zwłaszcza w blicach..
Tak czy inaczej, zwłaszcza w grze na ograniczonym czasie, zawodnicy poniżej elitarnego 2600 klasycznego Elo, mogą w tym próbować rywalizować, ale sporadycznie. Natomiast uporczywa systematyczna gra takiego systemu słabszych nieco zawodników przeciwko elitarnym rywalom - a zwłaszcza w klasykach - przyniesie opłakane skutki, bo się przygotują i bezproblemowo obalą takie granie. Bo niestety do profesjonalnego grania generalnie warianty są głównie taktyczne i zbyt łatwe i jest ich zbyt mało.
A dla amatorów, jest to dla odmiany całkiem ciekawy system.
Ale się popisałeś... (mówione ironicznym głosem z bardzo wyraźną nutą dezaprobaty)
Aman jest prawie tak dobrym arcymistrzem jak komikiem :D polecam jego streamy i filmy, gość ma naturalny talent
aman od chessbrah lubi sobie co jakiś czas znaleźć jakiś ciekawy wariant, akurat tego englunda już od chyba dłuższego czasu gra ale ostatnio widziałem dosyć ciekawy wariant u niego, w który nawet bardzo silni arcymistrzowie wpadali 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. Qe2 Nf6 5. Ng5 O-O 6. Nxf7 Rxf7 7. Bxf7+ Kxf7 8. Qc4+
większość graczy nie patrzy na taką taktyke bo myśli na autopilocie że zrobi roszade wątróbka nie grozi i wszystko jest dobrze a czarne zostają materiałowo w plecy
Przewaliłem ostatnio przez to a mam 1800 prawie XD
Ja zawsze to grałem na d4 teraz więcej osób będzie to znac 😭
Tak ten gambit nie ma racji bytu i to jest bzdura. No chyba że białe grają bez 2 temp po a3 i h3.
77% nie wpada 😌
Nikt by w to nie kliknął z tym tytułem
czerw