Дебати: Економічне Бронювання ЗНИЩИТЬ наше суспільство?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 дек 2024

Комментарии •

  • @Anton_Nazarenko
    @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад +7

    Підтримайте розумний український контент і і отримайте безліч унікальних відео:
    ► Підтримати на ютубі: ruclips.net/channel/UCYpn3LXf40v_LGI-T0SDGXAjoin
    ► Підтримати на патреоні: www.patreon.com/join/antonnazarenko

    • @notalone2068
      @notalone2068 7 месяцев назад

      По логіці аргументації проти цього податку, виходить так, шо вся примусова мобілізація демотивує та дискримінує добровольців. Отже, це аргумент не проти податку на бронь, це аргумент проти примусової мобілізації.

  • @joyearnd
    @joyearnd 8 месяцев назад +56

    Проблема почалася, коли почали випливати корупційні схеми навколо мобілізації. Коли військовий, отримавши поранення, залишався без підтримки держави. Коли комбати гнали не навчених у штурми, а замість покарання за свою некомпетентнісь- отримували підвищення. Коли почали гребти всіх підряд силою на військову службу. Коли свавілля тцк переходило всі допустимі межі. Коли гуманітарку розкрадали наліво і направо разом з забезпеченням для фронту. Коли замість того щоб пускати гроші на фронт- вони йшли на парки, бруківки та на все такого ж плану. Коли на добровільну контрактну службу забили великий болт. І це, ще не всі причини, через які, люди не хочуть іти воювати. А на початку повномаштабного вторгнення: півтора мільйона, якщо не більше, стояло в черзі в ТЦК. Якби, ті проблеми, присікалися та вирішувалися на початку їх появи- проблеми з бронюванням не було б взагалі. Ба більше- не потрібно було б ніякого бронювання. Бо добровольці знали б, що люди, працюють для них. І вони воюють не тільки за свої сім'ї, Україну, свободу та незалежність- а і за підтримку людей, які для них працюють. А саме головне: це поміняти місцями ПДФО з Військовим збором.
    Це моя думка.

    • @dilord2120
      @dilord2120 8 месяцев назад +8

      Насправді це все відмовки. Майже всі хто хотів піти воювати добровольцем вже пішли, а інші просто не хочуть/бояться і шукають причини. Просто треба мобілізувати людей і пояснювати їм, що яка б наша влада не була б не хороша, але якщо прийдуть росіяни, то все стане в десятки разів гірше.

    • @joyearnd
      @joyearnd 8 месяцев назад +17

      @@dilord2120 одна справа мобілізувати. Інша - забезпечити мобілізованого. А від того що будуть пояснювати людям що буде гірше коли росіяни прийдуть, то це вже може не спрацювати. Бо влада, обрала шлях більшого спротиву. І всі дії які могли б цей спротив зменшити, невикористовувався. І наразі, суспільству подали внутрішнього ворога так, наче він гірший за росіян. Як ви гадаєте, все те що я описав вище, не вплинуло на це?

    • @irynasylenko
      @irynasylenko 8 месяцев назад +4

      @@dilord2120 Частково погоджуюся з вами. Та все ж ми говоримо про життя людей. Людина має знати, що як вона піде воювати в неї буде забезпечення, бойові дії будуть проводитися якомога розумніше, буде мати підтримку держави, сімя не лишиться сама у випадку смерті, а також має бути справедливість

    • @Inappropriate_e
      @Inappropriate_e 8 месяцев назад +6

      @@dilord2120так всі ці чинникі підвищують страх. Потенційно мобілізований може не так боятися швидкої смерті, як інвалідності, після якої буде жити на мінімальні соц виплати чи жебракувати у метро.

    • @olhanesterenko5197
      @olhanesterenko5197 8 месяцев назад

      @@dilord2120не можу погодитися. Мені на початку війни було 14 років, зараз мені майже 17. Прошу не забувати, що поки війна триває люди дорослішають і хтось не мав фізично можливості піти добровольцем в 2022. Я, наприклад, за півтора роки вже матиму таку можливість, і якщо раніше я була прям впевнена в своєму бажанні піти добровольцем, то зараз я починаю в цьому сумніватися. Адже: мені як дівчині не буде нормального забезпечення жіночою анатомічною формою, броніками, засобами гігієни і тд. Мені все це доведеться купувати собі самій. А в якої кількості молодих людей так багато грошей щоб самим себе забезпечувати в армії? Більш того, дуже імовірно що я стикатимуся з домаганнями від побратимів, таких історій безліч, і не те щоб командування це дуже хвилювало. Я не зможу звільнитися тоді коли захочу, а абсолютній більшості військових потрібен відпочинок після деякого часу роботи задля відновлення здоровʼя і психіки. А псувати собі здоровʼя і психіку на все життя я не маю жодного бажання. Військові також мають великий шанс отримати інвалідність, а умови у нас в цивільному житті для людей з інвалідністю просто жахливі. Ризик життям то зрозуміло, це є завжди, але мене значно більше лякає ризик підірваного здоровʼя, психіки і ситуації коли державі на тебе поїбать. Я боюся що мене не поновлять в моєму університеті після війни. Я боюся що після хай буде року служби мені знадобиться відпочинок, а мені його не дадуть. Я боюся що отримаю інвалідність і не зможу знайти роботу. Бо в нас держава не думає про військових. Від людей очікується свідомість, самовідданість, самопожертва, все тримається на ентузіазмі. Але держава для своїх героїв не збирається нічого робити. Нормального забезпечення армії нема. Я навіть не кажу про жінок, це і чоловіків стосується. Нормальних соціальних гарантій нема. Нічого нема. Є лише ентузіазм. Я все ще збираюся іти воювати коли буде 18. Бо для мене це війна не за владу. Це війна за свободу, за моє місто, мою сімʼю, моїх друзів, майбутнє моєї країни. Я хочу щоби моя молодша сестра жила в мирному Харкові, я хочу щоб моя мама бачилася зі своїми батьками, які десять років в окупації і більше двох років не можуть виїхати. Я хочу щоб моє місто процвітало і розвивалося. Проте я буду вимагати нормальних умов для військових, бо це герої, які захищають всю нашу країну і не можна забити на їхні потреби.

  • @dethwing907
    @dethwing907 8 месяцев назад +27

    Це просто неймовірно, потрібно частіше звертатися до цієї рубрики.

  • @Dmytro-k4f
    @Dmytro-k4f 8 месяцев назад +44

    Бронювання не для богатих. Це для середніх. Богати ніколи ні воюють

    • @romanlukyanov3968
      @romanlukyanov3968 8 месяцев назад +1

      Тому що вони закони в раді приймають :)

  • @refob9544
    @refob9544 8 месяцев назад +10

    важливо не ідея ,а реалізація.Працюю в лікарні лікарем від початку вторгнення -броні нема бо керівнцтво мало декілька штук і забронювало потрібних собі людей а на решту байдуже, в той же час нова пошта через дорогу де працює 4 хлопця мого віку всі мають броню) бо в них керівництво занесло за бронь кому треба і куда) + за цей час уже надивився і наслухався від відськових як легко можна відкупитись в командира від того що іти на 0 ,купити собі відпустку чи лікарняний і тд і тд тільки договорись і плати) а інша астина малозабезпеиних військових по життєвих обставинах майже рік не можуть добитись УБД і щоб їх офіційно списали з віська бо треба зібрати говру документів і підтверджень простояти черги і тд ...де інші заплатять і візьмуть все на руки) так що всьо залупа. Владі треба бути жорсткішою з мобілізацією я погоджуюсь і можливо б сам пішов якби там був тищенко і решту друзів бобрів які тільки пиздять то тут то там ... а зараз мотивація і бажання ухилятись дальше ...сумно

  • @unmei42
    @unmei42 6 месяцев назад +1

    Правда, як зазвичай десь посередині))
    Хочу більше такого формату! Дебати можуть бути корисними нашому суспільству
    Дебати це дуже цікаво, але в моєму інфополі я вперше наштовхнулася на зрозумілий приклад їх виконання
    Наразі суперечки загалом приходять або до взаємних образ або на емоційний рівень. Можу припустити, що це через відсутність здорового прикладу ведення дискусій. З "гуртків" частіше люди цікавляться або стендпами або щдк та квізами. Щоб були гуртки дебатів я особисто чула тільки з американських серіалів.
    Якісні дебати допоможуть суспільству більш грамотно пояснювати свою думку та чути думку опонента
    ПС наче правильно розклала по пунктах "твердження, пояснення, підтвердження, вплив", але не впевнена (так, як зрозуміла по відео)

  • @NikeNiko12
    @NikeNiko12 8 месяцев назад +1

    Дуже цікавий і корисний формат, дякую! Думаю, що щось подібне можуть робити в майбутньому і представники нашої влади перед прийняттям вкрай важливих для суспільства рішень.
    Хотів додати до теми відео, оскільки воно є суспільно важливим за тематикою, таку думку: мені здається, що головна проблема сучасної західної цивілізації та України зокрема полягає в тому, що всередині нас, у наших головах відбувається надпотужний філософський конфлікт: як можна воювати за свободу, при цьому залучаючи людей до боротьби проти їхньої волі? Думаю, саме це питання всередині нас як окремих людей та як суспільства загалом і призводить до тої ситуації, яку ми маємо зараз. У нас просто немає на нього відповіді, і тому саме це питання треба якось або розв'язати, або переформулювати, або нарешті обрати один принцип, який буде відображати бажану систему цінностей: або ми за свободу і воюють тільки ті, хто самостійно обрав, і тоді ми вільні люди демократичної країни, яка МОТИВУЄ, а не змушує людей захищати свою державу; або ми змушуємо людей воювати, і тоді ми демократією себе не називаємо, припиняємо лицемірство, припиняємо отримувати допомогу від демократичних країн (адже, згідно з таким вибором, союзниками за ідеологією ми для них припиняємо бути), і вивозимо все на власних плечах. І тоді війна перетворюється з боротьби демократії проти автократії на боротьбу слабшої автократії проти сильнішої автократії. Результати передбачити не складно

  • @ffs-bj5hw
    @ffs-bj5hw 8 месяцев назад +4

    це супер крута рубрика, мені дуже сподобалося, красно дякую
    шкода, що нашій так сильно бракує дебатів, по більше б їх
    а так зауважень до відео не маю, гарно зроблено, та краще "уряд" і "опозицію" представляти різними людьми, бо тоді на лице буде різниця, а не тільки в одязі

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад +1

      Дякую вам за відгук! Так само вважаю, що культуру адекватної дискусії точно треба виховувати у суспільстві

    • @yuriyuri5376
      @yuriyuri5376 5 месяцев назад

      @@Anton_Nazarenko Щоб не плутати слухача, замість "уряд" вживайте "влада".

  • @Anton_Nazarenko
    @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад +14

    Відео створено у навчальних цілях і має на меті не переконати когось у якійсь позиції, а надати цікаві аргументи та показати, як само можна дебатувати на важливі теми.
    (а не ображати і кричати одне на одного)

    • @MasterSergius
      @MasterSergius 8 месяцев назад

      а депутатів можна ображати?

    • @3lyjBanderevycj
      @3lyjBanderevycj 8 месяцев назад +3

      @@MasterSergius від опзж на мою думку так, але до чого це зараз?

  • @ГалинаЗемзикова-ц6л
    @ГалинаЗемзикова-ц6л 8 месяцев назад +5

    Має бути можливість відмовитися від служби в армії без наслідків у вигляді ув`язнення чи штрафів, що це за життя де тобі окрім закордонного ворога погрожує твоя власна держава нехтуючи людськими правами, але натомість ти маєш робити щось корисне одноразово чи постійно. По суті держава не дає права вибору закриваючи кордон і змушує жити в смертельній небезпеці, з іншого боку якщо могли б втекти всі, то країни б не стало. Якщо ти народився в цій країні, то для надання тобі умов для життя маєш платити податки, але ніхто не попередив, що маєш і життям платити, що вже занадто. Ми не вибирали народитися чи ні, але ми мали б право вибирати де і як померти, бо кожен дорослий сам відповідає за своє життя. Чим більше правила мирного життя будуть відкритими і зрозумілими для всіх тим менше буде страху в налогоджені життя в країні.
    Це все роздуми ідеаліста..... хто зна коли людство виросте до гармонійного суспільства.

  • @Steel_Coconut
    @Steel_Coconut 8 месяцев назад +8

    Змиріться нарешті що справедливості в світі не існувало, не існує, та існувати не буде. Навіть в США є певний принцип порятунку людей, коли у рятувальника стоїть вибір кого врятувати: Банкіра чи касира супермаркету, в першу чергу врятують банкіра, тому що він генерує більший оборот коштів в економіці держави, і він є більш важливим для країни. У протистояннях виграють ті хто є ефективніший. Корінь проблеми лежить в ефективності використання наявних ресурсів та засобів. Ми можемо зробити ще 10 справедливих мобілізацій по 500 тисяч людей, але якщо ними неефективно розпоряджаються (що саме зараз і відбувається): ми очевидно що програємо війну.

  • @sokyrka_riya
    @sokyrka_riya 4 месяца назад

    Крутий формат! Головне, не токсік. Топ

  • @irynasylenko
    @irynasylenko 8 месяцев назад +8

    На бігус інфо власне теж вийшло відео на цю тему. Там розкривається механізм бронювання працівників і відтак проблематика. Та, можливо, нехай би й була така можливість, але напевно не в такому вигляді. Це жах що відбувається. Адже навіть не йдеться про ефективне використання ресурсу (ресурсу. Йдеться про людей. Жахливе формулювання. В жахливий час живемо). Надзвичайно обурює, що забронюватися можуть чиновники чи то їх помічники, які насправді не критично важливі (я не маю на увазі, що всіх депутатів треба відправити на фронт). Або ж люди на не критично важливих для країни підприємствах. Це не про ефективність та справедливість. І знову ж люди дивляться і думають: а чи я дурний йти воювати ? Бо де справедливість. Хоча за інших умов та людина би пішла воювати. Та тут ще потрібно підняти питання забезпечення, навчання, зарплати, що буде із сім'єю у випадку загибелі, підтримки від держави (знову ж фінансової, юридичної, медичної) на відповідному рівні тощо. Я не знаю куди ми дійдемо. Та кожен має робити хоча б щось. До речі хороше відео. Класний та цікавий формат.

  • @IhorAndronov
    @IhorAndronov 8 месяцев назад +8

    Той факт, що у всіляких терористів усе ще є можливість розв'язувати війни, ставить під сумнів цивілізованість нашого суспільства. А в нецивілізованому суспільстві може бути все що завгодно: і економічне бронювання, і примусова мобілізація і багато чого ще, адже адекватної цивілізованої відповіді на дикість немає, на жаль.

  • @asya_goyle
    @asya_goyle 5 месяцев назад

    Дякую за цікавий контент!

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  5 месяцев назад +1

      Дуже радий, що сподобалося це відео!) бо мало хто його подивився

    • @asya_goyle
      @asya_goyle 5 месяцев назад

      @@Anton_Nazarenko дуже дивно, бо тема актуальна, як ніколи

  • @luckyboy4504
    @luckyboy4504 8 месяцев назад

    Антоне, Дякую за якісний та файний контент. Вподобайка та коментар для просування вашого відео!

  • @Ghost-gx5zw
    @Ghost-gx5zw 8 месяцев назад +1

    Мені подобається даний стиль подачі інформації. І звісно існуватиму ті, хто підтримує одну сторону і ті, хто іншу, однак вважаю, що такого контенту повинно бути більше, бо це спонукає людей задуматися глибше. Однак провиною влади було знову ж таки доведення до такоє ситуації, коли замість інформаційної обізнаності (багато людей, з якими я зіштовхувався на роботах, банально не розуміли, навіщо потрібно платити податок, бо вважали, що так вони отримають більше) та проведенню діючих реформ (які має розуміти населення, а нажаль, про це не так часто говорять, хоча це важливо).

  • @Владислава-м8ж
    @Владислава-м8ж Месяц назад

    Дуже цікавий формат, я би сказала унікальний, і дуже потрібний нас зараз, щоб спробувати зрозуміти опонента, і не зненавидіти один одного

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  Месяц назад

      Дякуююююю! От, на жаль, він не дуже зайшов)

  • @sofiyahaletska
    @sofiyahaletska 8 месяцев назад +1

    Дуже сподобалися візуальні рішення у цьому випуску і новий формат -🔥

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад

      Дякуюююю!) Радий, що відмітили і візуальні рішення відео!

  • @ВладСкиба-ф6м
    @ВладСкиба-ф6м 8 месяцев назад +1

    Як завжди все цікаво та корисно 👍🏽
    Хай квітне Український ютуб ❤❤❤

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад

      Дякую вам за перегляд і коментар!

  • @чоко3
    @чоко3 8 месяцев назад

    Ваау чудовий відеоролик і картинка дуже класна, дякую за відео!!! Бажаю успіхів!!!

  • @Yana-ns5bn
    @Yana-ns5bn 8 месяцев назад

    Чудові дебати! Мені не зрозуміло хто переміг і яка Ваша (Антона Назаренка) точка зору, але саме це мені і подобається. Як на мене, людина обере за чи проти, керуючись чи може він скористатися цією опцією чи ні

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад +2

      Дякую!!! Це і була моя мета максимально сильно розкрити дві сторони і щоб вже глядач обирав для себе більш сильні аргументи!

  • @mendelis3d
    @mendelis3d 8 месяцев назад +8

    Всі аргументи обох позицій можна спокійно відкинути. Група що підтримає має можливість такого бронювання, група що проти не має. От і все.

    • @pouk_9
      @pouk_9 8 месяцев назад +4

      Логіка так собі. Давайте тоді і податки так платити - хто хоче той платить :)

    • @mendelis3d
      @mendelis3d 8 месяцев назад +3

      @@pouk_9 по-перше саме так зараз і є, хто не хоче той і не платить. :) а по друге, наведу іншу аналогію. Якшо запропонувати закон про мобілізацію виключно віком від 20 до 40 замість 27-60. Як думаєте в вікових грпуах 20-27 і 40-60 хто буде пітримувати такий закон а хто буде проти?

    • @xorda3217
      @xorda3217 8 месяцев назад

      ​@@mendelis3dокрім приналежать до певної з тих вікових категорій є і інші чинники. Наприклад, батько може вибрати бути мобілізованим поза 40 років, аби його 20ти річні сини не були.

    • @pouk_9
      @pouk_9 8 месяцев назад

      @@mendelis3d Ні, зараз так немає або наведіть закон який на це вказує.

    • @pouk_9
      @pouk_9 8 месяцев назад

      @@mendelis3d А по-друге - теж якась відсутність логіки. Закони приймаються демократичним шляхом, а не так, як ви собі уявляєте і не так як вам би того хотілось. Наводьте якісь більш обґрунтовані аргументи, бо я у ваших комантарях бачу лише страх бути мобілізованим. Доречі, армія це не вид покарання, ви не покалічетесь і не вмрете щойно вдягнувши форму. Армія - це честь.

  • @Редрік
    @Редрік 7 месяцев назад +3

    Зараз в мене дебати, зробити офіційний виїзд або заплатити і виїхати.
    В обох випадках, я згоден забути про свою батьківщину і ніколи не згадувати.
    Яке відношення до громадян, таке відношення і до країни.

    • @Aleksandra_iz_Donetska
      @Aleksandra_iz_Donetska 6 месяцев назад

      Бережи себе. Тікай з концтабору?

    • @СашкоШевченко-р8н
      @СашкоШевченко-р8н 4 месяца назад

      Якщо держава воліє забути про тебе і не згадувати, то навіщо їхати?

  • @ПавлоЧмирук
    @ПавлоЧмирук 8 месяцев назад +2

    Економічне бронювання було переконливішим)

  • @Dmytro-k4f
    @Dmytro-k4f 8 месяцев назад +12

    Треба забронювати ІТ галузь. Вони працюють с дому та не виходять на вулицю и не тратят гроши. Якщо вони зможуть спокійно витрачати кошти це явний плюс. Також спокійніше зможуть донатити а не собирати кошти на виїзді закордон.

    • @irynasylenko
      @irynasylenko 8 месяцев назад

      Бляха, знову ж де тут справедливість ? Ефективність так, але йомайо. Хтось віддає життя, а хтось бідний працює. А про те що вони не витрачають гроші дивно написано. Хто чи що їм заважає ?

    • @ОльгаКоктомова-х8р
      @ОльгаКоктомова-х8р 8 месяцев назад

      Шо ти мелеш блять???? Чуваки які працюють в іт не виходять з дому? Шо йобнуте!!! Ми платимо податки в рази більше тебе ніщейоба!!! За кожний продукт , річ за все ми платимо податки!

    • @ОльгаКоктомова-х8р
      @ОльгаКоктомова-х8р 8 месяцев назад

      І через таких дибілів як ти звалимо звідси! Залишаться кінчені які не працюють і рахують чужі гроші!

    • @MaxKab
      @MaxKab 8 месяцев назад

      😂😂😂

    • @ГалинаЗемзикова-ц6л
      @ГалинаЗемзикова-ц6л 8 месяцев назад

      Пф, ще й як витрачають!!!

  • @LanaSangina
    @LanaSangina 8 месяцев назад +10

    1) щоб розуміти, на що розраховувати, потрібно своєчасно проводити перепис населення.
    2) якщо стає очевидною недостатність ресурсів (в тому числі людських) для перемоги, потрібно це враховувати і діяти асиметрично, або жертвувати усім, крім людських життів. А так ми можемо і територію не повернути і стількох людей вже втратили...
    Поглиблення мобілізації ( коли дійде до жінок і підлітків) вважаю маркером поразки.

    • @romanlukyanov3968
      @romanlukyanov3968 8 месяцев назад

      Жінки і діти воюють так же як не в мотивовані солдати тоді пояснить чому всіх не забирають ?

    • @СашкоШевченко-р8н
      @СашкоШевченко-р8н 4 месяца назад

      ​@@romanlukyanov3968тому що ми можемо дозволити їм та й собі надати розкіш вибору

  • @mod-9456
    @mod-9456 7 месяцев назад +1

    Насправді дуже багато військових не приймали участь в війні за ці 2 роки. Треба будувати ефективну структуру в ЗСУ. А ефективність це автоматизація процесів. Де можливо це треба прибрати бюрократію та людський фактор. Нам треба ефективність і якість а не чисельність, також має бути демобілізація з чіткими критеріями, а не як попало. По суті всі проблеми від того що в ЗСУ не було реформ лише їх профанація. Багато військових не хочуть визнати лише одного, те що як структура ЗСУ працює дуже погано. Існують посади які взагалі не актуальні, купа людей займається лише бумажками, коли ми можемо цієї роботи взагалі уникнути. І ми можемо цього уникнути залучивши до логістики наприклад Нову Пошту, Розетку і тд, або ж дати їм можливість долучитися до цього процесу. Найняти IBM навіть, для того щоб вони змогли надати послуги по автоматизації процесів. Це треба робити. Так в нас з'явиться як мінімум пів мільйона вільних рук. Ми витрачаємо час не ефективно взагалі.

  • @kyivpasazhyrsky
    @kyivpasazhyrsky 8 месяцев назад

    Гарний випуск)
    Легко дивилось

  • @Nerivar_TWD
    @Nerivar_TWD 6 месяцев назад

    Відсутність економічного бронювання заганяє айті в тінь.

  • @nem1st
    @nem1st 8 месяцев назад

    Йо оце ти дав жару! Суперове відео!

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад

      Дякуюююю!) ФОрмат новий, тому боявся чи зайде він взагалі!

  • @Toliteron
    @Toliteron 6 месяцев назад

    Колізей - бідні бьються, а богаты дивляться...

  • @marionlash3570
    @marionlash3570 7 месяцев назад +1

    А як вам бронювання від мобілізації працівників онлайн казино і компаній з доставки їжі? Дуже критичні інфраструктури?

  • @andrybevcuk4976
    @andrybevcuk4976 8 месяцев назад +7

    Навряд чи можна зроби мобілізацію справедливою, красивою (щоб всім подобалась), й ефективною. А тим паче все це одразу. Я двадцятирічний студенти ІТ спеціальності - і я впевнений що мобілізувати таких як я набагато розумніше ніж наших доросліших колег. Вони вже побудували кар'єру і сім'ю, вони донатять і тримають малий бізнес на плаву, а ще вони можуть виїхати незаконно годуючи цю машину корупції.. В кінці кінців, це питання ефективності ... Надіюсь буде прийняте краще для українців рішення, навіть якщо воно мені не сподобається)

  • @Рудекс
    @Рудекс 8 месяцев назад +11

    «Я бачу, вас цікавить пітьма» - просто вогонь, а не книга. Ілларіон Павлюк - український Стівен Кінг, легенда.

  • @3lyjBanderevycj
    @3lyjBanderevycj 8 месяцев назад +1

    Якби ж наші політики так дебатували

  • @uniwersum
    @uniwersum 6 месяцев назад

    Пепемогла Безугла, яка в прямому етері розповідає всім хто є громадянами, а кому складати паспорти. Вона ж і пенсії платитиме, бо на її думку українців забагато, що можна відвертити від себе тих, хто за кордоном

  • @mod-9456
    @mod-9456 7 месяцев назад

    Доречі, наврядчи в військових будуть питання до чесних людей, тому економічне бронювання непогана ідея. Але все ж є нюанси і мінуси, все ж плюсів більше

  • @bidanfullko1
    @bidanfullko1 8 месяцев назад +1

    В Україні немає демократії. Як партія скаже - так і буде. -_-

  • @updnews
    @updnews 8 месяцев назад

    Дякувати богу забронювали цирк медіа та поліцаїв. Буде фан та захист людей. А ще відсьогодні почнуть нарешті забирати у депутатів другу автівку🎉

  • @Anton_Nazarenko
    @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад

    А що ви думаєте стосовно економічного бронювання? Чи є у вас ще аргументи ЗА чи ПРОТИ цього?

    • @mykhailobryndzak
      @mykhailobryndzak 8 месяцев назад

      За

    • @sunnyKumMachine
      @sunnyKumMachine 8 месяцев назад

      Аргументи За: Вважаю економічне бронювання цілком прийнятним інструментом, якщо він працюватиме за більш вибагливих умов, ніж з/п в 40к. До того мати ФОП чи підтверджувати походження грошей
      Аргумент Проти:
      Вважаю, що запровадження його зараз - буде слугувати ширмою для не реформованої системи мобілізації
      Загалом, на мій погляд, якщо нормально розписати умови мобілізації та демобілізації, налагодити забезпечення та прибрати політиків від керівництва військом, то цілком логічним було б якось розширити умови бронювання (враховуючи, що левову частину економіки генерує надання послуг), але той мент не думаю, що ваше формулювання економічного бронювання буде доречним

    • @Hanna2024-q3s
      @Hanna2024-q3s 8 месяцев назад

      жуть
      реально це ярлики тих кого шкода і не шкода

    • @andystepanchuk4667
      @andystepanchuk4667 8 месяцев назад

      ЗА економічну: бізнесу важливі чіткі правила. Мало того, що ризик війни, то ще й не відомо скілки співробтників буде у тебе завтра. А взагалі, все це дуже сумно. Але контент дуже гарний, дякую.

    • @ІванЯ.Іван777
      @ІванЯ.Іван777 7 месяцев назад +1

      100% потрібно, я ФОП я працюю повністю сам якщо мене мобілізують у мене товар має термін придатності 1,5 - 2 роки, коли я повернуся з армії у мене будуть склади на мільйони грн з просроченим товаром😔. + конкуренти порішають і займуть мою долю в ринку я будував бізнес 10 років, якщо так станеться значить мене кинули і мені після війни не буде сенсу починати все з початку імміграція або краще невертатися... Я готовий навіть віддавати весь заробіток аби не втратити клієнтів.

  • @mod-9456
    @mod-9456 7 месяцев назад

    Тоді треба економічне бронювання від регіону в якому працюєш. Також треба визначити терміни

  • @crazycat369
    @crazycat369 8 месяцев назад

    Економічне бронювання мотивує виходити з зони комфорту і заробляти більше)

    • @СашкоШевченко-р8н
      @СашкоШевченко-р8н 4 месяца назад

      Або працювати в критичній інфраструктурі/завести трійку дітей/навчити батьків вдавати недієздатність на комісії

  • @ytsivun
    @ytsivun 8 месяцев назад +1

    Економічне бронювання - це і треба і не можна. Тут повинні бути складніші методи. Хоча як нам розповідали з історії в козацькі часи або з кожної сім'ї по воїну або повністю оснащуєш іншого воїна - тоді був аналог економічного бронювання.

  • @svitlanashch
    @svitlanashch 8 месяцев назад

    Рубрика подобається. У мене в школі, та й універі, дебати не практикувались (бо вчителі здебільшого були совєцкіє чєловєкі - навчені не мати своєї думки), тому мені таке цікаво.

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад +1

      Дуже дякую за коментар! У нас от в університеті був свій осередок і ми організовували дебати по школам і університетам Запоріжжя!

    • @Aleksandra_iz_Donetska
      @Aleksandra_iz_Donetska 6 месяцев назад

      Коли вчилась у Луганську у нас були дебати

  • @espinpro
    @espinpro 8 месяцев назад +2

    Чому б не розглянути іншу сторону справедливості в мобілізації.
    Наприклад, є громадянин, він отримує 550 000 грн в місяць. Він ФОП, працює в білу. І він єдиний годувальник в сім'ї. Має 2-х дітей.
    Він не потрапляє під бронювання..., ні по сімейному положенню, ні по факту роботи. Держава пропонує - іди виконуй свій обов'язок. Але отрмиувати будеш як всі, в разі смерті, обіцяємо заплатимо сім'ї, якщо знайдемо тіло, а в разі інвалідності.... ну якось розберемось.
    Чи є справедливим в такому разі, заробітня плата в армії, коли людина має в рази більше?
    Тобто по всім показникам - іти в армію такій людині просто невигідно. Ризик не поєднується з грошовим забезпеченням.
    Чому б не розглянути модель, коли держава платить тобі стільки, скільки ти отримуєш в білу + % за ризик?
    Така модель була би справедливою, хоча б в контектсі мотивації. Ти задекларував 550 000грн, значить і держава тобі виплатить 550 000 + 100 000 за ризик. Сім'я забезпечена, ти можеш спокійно іти, і віддавати свій "борг" державі.
    А так армія всіх прирівнюєє до одної суми, не зважаючи на те, як ти живеш, що ти робиш.... Що є максимально не ефективно. Якщо ти зміг протягом життя досягнути місячного прибутку в 1 000 000 грн, то держава буде розуміти твою цінність. І питання економічного бронювання набуде нового змісту, а чи вигідно державі тебе зараз забрати на війну? А чи покриє бюджет твої очікування?
    Маю знайомого, працював в IT-шці, мобілізували.... Мав 5000$ (працював з закордонною компанією), працював в білу, його мобілізували в 2023 році, і поставили охороняти склад за 30 000 грн..... Контракт з ним зрозуміло розірвали.... Справедливо?
    Тому було би круто, якби забули про "бронювання", а держава обирала, кого їм вигідно призивати, і на яку позицію, а кого варто поки не рухати.

  • @Ulysses_83
    @Ulysses_83 8 месяцев назад

    Питання не має компромісного рішення, яке б задовільнило всі сторони. Зрозуміло, що зараз армію можна поповнювати лише примусом. І ті, хто там опиняться, незалежно від того, які методи бронювання будуть прийняті, власну жертву будуть вважати більшою, "важчою" ніж будь-які доводи про обгрунтованість економічного бронювання. Справдливості не буде при будь-якому рішенні. У підприємствах, що працюють по-білому, якщо піти легким шляхом і повибирати чоловіків, просто впаде продуктивність. Бо нові чоловіки не прийдуть: для працевлаштування їм спочатку до військоматів = миттєва повістка.
    Тому, його треба приймати з чисто прагматичних розрахунків - балансуючи між коллапсом економіки та необхідною кількостю людей для фронту.

  • @soniashuster2873
    @soniashuster2873 8 месяцев назад +8

    Нет смысла говорить о справедливости, потому что никогда не будет справедливым, что твоего мужа/сына/брата покалечили или убили, а чужого нет.
    Я живу в Израиле и у нас есть некоторые категории граждан, которые освобождены от службы. Когда я говорю об этом с оппонентами и они приводят свои аргументы, в итоге всё сводится именно к тому, что кто-то несправедливо меньше рискует своей жизнью. Как будто если будут убивать больше женщин или религиозных, всем остальным от этого станет легче. При этом с самим фактом убийства все согласны и даже не думают о том, что можно изменить ситуацию, чтобы меньше убивали других. 7.10.23 на нас напали террористы и убили больше тысячи человек. И народ это проглотил. Может, потому что террористы убивали справедливо всех подряд: израильтян, иностранцев, арабов, евреев, женщин, детей, религиозных, светских... И реакция общества меня просто сломала. Общество в этом не увидело проблему, оно видит проблему в том, что кто-то освобождён от службы. Как будто это освобождённые от службы прозевали нападение террористов. Я понимаю, что в Украине ситуация совсем иная, я просто хочу сказать, что гонка за справедливостью не должна отвлекать от поиска корня проблемы, чтобы её решить. Например, я за профессиональную армию. Я знаю, что есть аргументы против, но мне этот вариант кажется наименьшим злом.

    • @kttryhntr
      @kttryhntr 8 месяцев назад +5

      В наших умовах неможливо створити кількамільйонну професійну армію на це немає стільки ресурсів, це перше, по-друге на підготовку професійного військового потрібно декілька років, а війна вже зараз.

    • @3lyjBanderevycj
      @3lyjBanderevycj 8 месяцев назад +3

      Профільна армія загалом є гарною ідеєю але не в нинішній Україні. В росіян і так якправело є кількісна перевага, а уявіть що в Україні воюють лише контрактники. Навіть якщо збільшити зароплати цим умовним контрактникам до 1 мільйону доларів на місяць що звісно не є можливим, то я всеодно не впепевниний що назбирається достатня кількість солдатів що б хоча б стримувати російський наступ.

    • @soniashuster2873
      @soniashuster2873 8 месяцев назад +1

      @@3lyjBanderevycj Мне кажется, за хорошую зарплату захотят служить больше людей. Понятно, что всё это непросто и не делается в один момент когда идёт война. Но прежде чем принимать какие-то решения надо психологически к этому подготовиться, решить чего конкретно ты хочешь и понять решит ли это твои проблемы. Если хотеть справедливости, то ни общий призыв, ни экономическое бронирование эту проблему не решат. Самое доступное решение не всегда самое правильное.

    • @NikeNiko12
      @NikeNiko12 8 месяцев назад

      Максимально погоджуюсь із Вашою думкою стосовно того, що відбувається в критичні моменти всередині одного суспільства.
      Причина цього явища, яке можна спостерігати і вже доволі довгий час в Україні, і, можливо, в останні півроку в Ізраїлі, полягає в психологічному аспекті: коли людина не в змозі фізично дотягнутися і відповісти кривднику - вона відчуває себе внутрішньо безпорадною, а відчувати подібне не хоче жодна людина, тому психіка робить проекцію на інших і намагається перекласти відповідальність на інших, щоб залишити себе в образі "хорошого", а "поганим" має бути хтось інший, до кого своєю захисною агресією можна дотягнутися. Ось і все.
      Тому ми і спостерігаємо подібний ефект в наших суспільствах, коли не отримуємо бажаної швидкої помсти для тих, хто нас скривдив.
      Останні два роки показали мільйонам людей в нашому суспільстві в Україні та, імовірно, багатьом мільйонам у світі, що ніякої справедливості не існує. Немає справедливості в тому, що чийсь будинок цілий, а в чийсь прийшли терористи чи прилетіла ракета, але з багатьма це сталося. Тому шукати справедливості не має сенсу. Але для нас всіх важливо, щоб ми намагались врахувати інтереси та запити один одного хоча б для того, щоб могти об'єднуватися заради спільної, більш ефективної боротьби з тими, хто на нас нападає. Ось це має сенс.
      Перемоги Вам!

    • @soniashuster2873
      @soniashuster2873 8 месяцев назад +1

      @@NikeNiko12 Дійсно так. і вам якнайшвидшої перемоги. Я вважаю, що у нас один ворог.

  • @dmytro882
    @dmytro882 8 месяцев назад

    не справедливо, коли люди певного віку, статі, професії, посади, складу сімї можуть не воювати.

  • @tabass
    @tabass 8 месяцев назад

    А є ще категарія ,яка ні разу в житті не була у військоматі.

  • @mykyta.petrenko
    @mykyta.petrenko 8 месяцев назад

    Моя думка проста. Можливо економічне бронювання це в цілому і нормальна ідея для деяких галузей типу IT, фінансів та інше, які не є критично важливими для фізичного виживання, а важливі саме з економічної точки зору. Але є одне маленьке але. Важлива не сама ідея, а її реалізація. Нажаль я не бачу у нашої влади здатності це нормально реалізувати. При чому важливо ж не тільки написати закон (хоча навіть з цим проблеми: всі ми бачили гойдалки з законом про мобілізацію..), але і довести його до ВИКОНАННЯ. Нажаль в Україні паперові закони та реальний порядок справ часто суттєво відрізняються

  • @sitlord8538
    @sitlord8538 8 месяцев назад

    А хто буде батрачити щоб багаті збагачувались коли витовчуть народ?)

  • @iralypova1631
    @iralypova1631 8 месяцев назад

    Ну нарешті хтось почав говорити про той жах до якого ми прийшли

  • @МаксимПаньків-х7в
    @МаксимПаньків-х7в 8 месяцев назад +2

    Треба робити петицію

  • @klijasd
    @klijasd 8 месяцев назад +1

    ЛЮди які зуміли отримати високооплачувану зарплатню в середньому розумніші за тих хто не змогли, розумніші люди обирали не тільки краще майбутнє для себе, а і для країни просто ідіотів які обрати "таможений саюз" замість НАТО виявилось більше, і тому питання, чому я маю відповідати за помилки інших?
    Мені вистачило розуму аби розібратись в правилах життя і влаштувати його + розібратись в політиці, я я консультував з питань політики і економіки своє оточення. Але люди все одно обрали Зеленського і тепер мене змушують воювати

    • @Aleksandra_iz_Donetska
      @Aleksandra_iz_Donetska 6 месяцев назад

      Вони голосували проти Порошенко

    • @klijasd
      @klijasd 6 месяцев назад

      @@Aleksandra_iz_Donetska та хоч проти Будди, мені від цього ні холодно ні жарко

  • @Nerivar_TWD
    @Nerivar_TWD 6 месяцев назад

    В пошуках вакансії бариста в икєві за 40к =)

  • @Anon666t
    @Anon666t 8 месяцев назад

    Це мій новий улюблений канал. Ведучий крутий, видно, що людина всебічно розвинена, класний приклад дебатів

  • @MasterSergius
    @MasterSergius 8 месяцев назад +12

    Примус - це погано, не можна просто взяти людину і сказати - іди на фронт, ну помреш чи покалічишся, ну таке життя, а хто ж як не ти? І ось якраз "хто ж як не ти" - це мали би йти якраз ті, хто вибрали професію військового чи в силових структурах, що так чи інакше пов'язано з ризиком бути вбитим чи скаліченим (інше питання в тім, що вони не йшли на такий ризик, коли вибирали професію, а думали вийти на пенсію в 45 і жити-поживати, добра наживати). Іншими словами - лише професійні військові, добровольці та контрактники, все, крапка. Передайте чиновникам хай відчепляться від людей або нехай власним прикладом покажуть.

    • @pouk_9
      @pouk_9 8 месяцев назад +5

      Читай Конституцію України

    • @MasterSergius
      @MasterSergius 8 месяцев назад

      @@pouk_9читав, там не написано про закриті кордони, а не випустили, сволочі. І примус - це погано, незалежно від того що десь написано, це як вогонь гарячий, навіть якщо хтось каже що холодний

    • @dilord2120
      @dilord2120 8 месяцев назад +7

      Чого не можна? Можна. Саме так і виграють війни. Бо поки одна сторона скиглить, інша збільшує своє військо все більше і більше. Примусова мобілізація в військо працювала всю історію, це перевіренний інструмент. Професійні військові та добровольці швидко закінчуються в війнах такого масштабу.

    • @deltawoke
      @deltawoke 8 месяцев назад +10

      ​@@dilord2120 Ви забули скільки людей живе в Росії, і скільки в Україні? А я нагадаю, що в Україні з натяжкою 30 млн, а в Росії 130 млн. Як ви думаєте, у кого швидше закінчаться люди? В Росії навіть не починали примусову мобілізацію, а в Україні вже довго проходить "добровільна" бусифікація.
      Якщо для того щоб триматись, країні потрібно активно проводити бусифікацію, то треба думати про інші способи вирішення конфлікту?

    • @xorda3217
      @xorda3217 8 месяцев назад +2

      ​@@deltawokeтоді два роки опору були помилкою? Нас весьчас менше, тоді треба здатись і окупанти, звісно, будуиь поважати ваш вибір робити, що ви хочете. Ми ж знаємо, які вони. Буча, наприклад, чи Маріуполь. Враховують всі побажання ж. З ваших слів то чиновники загроза.', а я думала вбивці, ґвалтівники, мародери з-за парєбрика

  • @UA_SANYOK_UA
    @UA_SANYOK_UA 8 месяцев назад +1

    Ну по факту це дійсно смішно і соромно, в нас вже і автомобілі мобілізують а жінок ні, показуючи те що жінки навіть гірше. І феміністок це влаштовує, тут немає ніякого лицемірства в їх розумінні, ну а що, зручно, коли треба так дайте "рівні права", а як боронити державу то одразу їм і так норм.
    Можете сперечатися скільки завгодно але я вважаю що це лицемірство і зверхність + пригнічення чоловіків з боку жінок, коли вони такі самі як і чоловіки в правах і обов'язках і повинні так само боронити державу, бо вибачте але це добре сидіти у кріслі і росказувати про генофонд, про саморозвиток і тд, але є вірогідність того що Українські чоловіки закінчаться раніше російських, а лишаться лише інваліди від котрих ні понту на фронті, ні здорового населення не зробиш, не кажучи вже про те що жінки з ними і не захочуть, бо он, навіть у калік немає великих шансів, а ми кажемо ще про тих хто повернеться з фронту, ага... роскажіть мені як жінки побіжуть будувати з ними стосунки, одна справа військовий цілий а інша коли каліка, і то, зі звичайним солдатом не то, треба ж статус капітана чи вище. Цікаво нині виходить те що людство нав'язує нормою чоловікові йти на фронт, і цькуючи за відмову і не цькуючи при цьому жінок котрим і права дайте і можливість і все на світі і вони рівні, але не для фронту, там ми купу відмазок знайдемо, поки чоловіки закінчуються. При тому коли ворог прийде, він вже про права жінок не спитає. Тому... МОБІЛІЗАЦІЯ ЖІНОК ОБОВ'ЯЗКОВА ДЛЯ ВИЖИВАННЯ НАЦІЇ.
    (і не треба казати мені що жінки вільні бо народжують, не всі виїхавші або ті що в країні народжували чи народять, а якщо й народжують, то в більшості випадків дитина має паспорт іншої країни зазвичай, і тут вже питання про те, як саме ця жінка допомогла генофонду Українського народу народивши не в Україні, не від Українця дитину в котрої не Українське громадянство. Так від цього ніякої користі а не мені як людині котра воює за таких як вона, а ні державі загалом, не треба посилатися на меншість типу "ну он є ж ті", таак, "ті'' є ж, але "ті" не ви, і "ті" за вас віддуватися не повинні, і ви не маєте права натягувати ковдру медалей інших на себе. Не кажучи вже про те що чоловіки теж являються генофондом нації, про що зручно забувати)

  • @Володимир-э6в
    @Володимир-э6в 8 месяцев назад +6

    Послухав обидві позиції, прийшов до декількох висновків
    1) аргумент уряду про те що "багаті вже вирішили питання в чорну, уже за кордоном, і тому з цим нічого не зробиш" це повна маячня, що заважає уряду покарати їх за це? Конфіскацією майна наприклад, покарання держслужбовців які допогли їм уникнути мобілізації (прикордонників, які незаконно пропускали і пропускають цих людей закордон, чи офіцерів які записують людей в число війскових службовців "на папері" хоча їх у війсковій частині ніколи не було і тд, або покарати держслужбовців які незаконно допомогли уникнути мобілізації власним родичам? Це боротьба з корупцією називається, уряду би за це взятись
    2)бронювати людей за зарплатнею??? Не за професією, не за спеціалізацією? А за зарплатнею? Ще більша маячня, бо як і сказала опозиція, значення зарплатні, не корелює з користю яку приносить людина суспільству, ті ж депутати, отримують захмарні зарплатні, а користі від них під час війни нуль, пишуть, і переписують закони по сто пьятсот раз, і як правило новими законами роблять тільки гірше
    3) Якщо і бронювати, то не за число зарплатні, а за найпотрібнішими і дефіцитними спеціалізаціями і професіями, а якщо ні, то бронювання дійсно зробить тільки гірше, люди бідні не тому що вони ліниві чи тупі, вони бідні бо в них було менше можливостей вирватись із цієї бідності, а під час війни цих можливостей ще менше, люди які працюють "в чорну" не вийдуть на світло, навіть з появою бронюввння, бо далеко не всі зможуть знайти роботу з зп 40тис, чи відкрити бізнес з достатнім прибутком, після того як декілька років (а хтось з 2014р) працював неофіційно,
    А ті хто і може дозволити собі такі гроші неофіційно, або вже виїхав за кордон, або просто і далі собі буде сидіти в тіні, а який сенс виходити? Гроші є, проблем не має, очевидно, що єдині хто в такому випадку попаде під мобілізацію, це бідні люди, які щоб не стати ще біднішими (наприклад, найбільше вони бояться стати інвалідами, тоді бідність їх самих, і їхньої сім'ї, якій доведеться доглядати за ними, тільки збільшиться) теж будуть сидіти на дуже низькооплачуваних неофіційних роботах, бо з їхньої точки зору, краще бути бідним, без стажу, але здоровим, ніж бути все ще бідним, але тепер ще і інвалідом, в такому випадку, перед ними питання дійсно стоїть, бідність в тіні, або смерть, бо як помреш, то хочаб не принесеш нових клопотів сім'ї
    4) щодо гендерної несправедливості мобілізації, з однієї сторони, раз фемінізм бореться за рівність жінок, і стереотипна роль жінки в Україні потихеньку зникає, то здавалося б, що справедливо тепер зробити мобілізацію і серед жінок? Але,
    по перше
    вона вже іде, жінок деяких професій (наскільки я чув, не на фронт, але на війскову промисловість чи ініраструктуру) вже мобілізують в залежності від їх професії
    по друге,
    боротись за гендерну справедливість це одне, а досягти її завсім інше, ми все ще не вирішили проблем стереотипів що до жінок, чи проблему насильства до них, і зі сторони чоловіків, особливо тих хто уникає мобілізації, вимагати мобілізацію жінок, є лише способом ще більше зменшити імовірність власної мобілізації, а не боротьба за гендерну рівність, бо від військових я ще ніразу не чув щоб вони вимагали мобілізацію жінок, а ті жінки які хотіли і могли воювати, вже давно на фронті, та і на мою думку наше суспільство не настільки "прогресивне" щоб бути готовим до таких рішень
    5) що тоді робити щоб мобілізація була честна, а люди виходили з тіні?
    Хтось в коментарях пропонує тільки професійну армію....але це теж маячня, бо всі хто хотів стати контрактником, вже стали, всі інші воювати або бояться, або не хочуть з вище описаних причин
    Очевидно що мобілізація потрібна, очевидно що вона буде несправедлива, очевидно що наше суспільство буде розколюватись, і що з цим робити? як вирішити ці проблеми?
    Я не знаю,
    я не бачу ідеального або хочаб ефективного рішення цих надважливих проблем,.....все що я можу, це подумати за себе, задати собі питання: іти чи не іти в війскомат, зіграти в цю (вибачте за тафтологію) російську рулетку, ризикнути своїм життям чи здоров'ям, благополуччям моєї сім'ї, чи далі сидіти в тіні,....я ще не відповів на це питання

    • @TheWedmin
      @TheWedmin 8 месяцев назад

      Гроші, як хоч якийсь спосіб виміру користі для суспільства - ок. Більш того, люди з грошима вміють заробляти їх чесно, своєю працею. І багато з них дійсно навіть попри наявні кошти і можливість виїхати день в день залишились тут і працюють.

    • @Володимир-э6в
      @Володимир-э6в 8 месяцев назад +3

      @@TheWedmin це твердження було б справедливе, лише якщо люба праця оцінювалась справедливо, але економіка працює не так, вчителі працюють день у день? Формування ними майбутнього покоління приносить користь державі? Так! Але вчитель зароблятиме значно меньше чим скажем спеціаліст іт сфери, який може і не працювати день в день, чому так? Бо іт індустрія так швидко розвивається що іт спеціалісти в дефіциті, тому їх праця оцінюється вище, ніж праця вчителя, який заробляє менше бо отримає зарплатню від держави, влада чомусь не цінує їх працю, хоч вона надважлива для користі держави,
      гроші це дуже поганий критерій користі, бо далеко не люба діяльність оцінюється справедливо, теж сільське господарство, фермери теж працюють день у день, але всі хочуть щоб їхня продукція була дуже дешева, а ціни на добрива і пестициди по зрозумілим причинам ростуть, через що фермер ледве виходить в 0, і тільки великі агрофірми мають можливість якось вирішити цю проблему експортом, а фермери поменше ні, бо їм приходиться продавати свою продукцію перекупам (тим же агрофірмам) і вони можуть отримати ще менше прибутку, хоча роблять одну і ту ж роботу, але через відсутність доступу до експорту, зароблять врази менше, а через війну, внутрішній ринок їм вже майже не доступний, і таких прикладів море, коли ти можеш виконувати не менше роботи, можливо навіть ту саму роботу, але через певні обставини, (як було сказано в відео, наприклад через місце проживання) заробляти врази менше деяких людей, але приносити не менше користі

    • @irynasylenko
      @irynasylenko 8 месяцев назад +1

      Не потрібна зарплата 40к, щоб мати бронь. На бігус інфо власне зявилося відео на цю тему. Там йдеться про механізм бронювання

    • @TheWedmin
      @TheWedmin 8 месяцев назад

      @@Володимир-э6в А ми говоримо про ситуацію тут і зараз. Тут і зараз потрібні патрони, снаряга, снаряди і таке інше. Нічого з цього в школі під партами не лежить і на городі не росте. Можемо продавати ІТ-шників за валюту - ок, нехай працюють. За цією ж логікою працівники культури, коміки, блогери - мають можливість виїзду за кордон, бо можуть там наколядувати грошей.

  • @cherven0015
    @cherven0015 8 месяцев назад

    🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟

  • @cherven0015
    @cherven0015 8 месяцев назад

    39,8

  • @mnemonika-x1
    @mnemonika-x1 8 месяцев назад

    Економічного бронювання не існує, ну а далі все *******

  • @IvanOleksandrovych
    @IvanOleksandrovych 8 месяцев назад +5

    Взагалі, стосовно могилізації, у нас в державі тотальна несправедливість, бо у війську більше пів мільйона сидять у тилу, плюс, наприклад, величезна кількість поліцейських = навчені озброєні професіонали сидять у тилу, в той час, і їх дійсно багато, якщо порівнювати з європейськими країнами, наприклад, їх в 10-ти разів більше, але наші майже нічого корисного не роблять на відміну від європейських. ще дали бронь усім журналістам та навіть клоунам у цирку, а на телемарафон, який ніхто не дивиться, виділяють мільярди... і це лише один із тисяч прикладів ... антинародні та антиконституційні закони постійно намагаються протягнути, щоб "мажорики" і далі хавали за рахунок народу, а народ був у стойлі.. чого вартує тільки заборона виїзду за кордон - це абсурд! абсолютне безчинство! гуманітарну та грошову допомогу постійно крадуть і їм мало... ви думаєте, що ці "нові податки" підуть на армію? та в офшори вони всі підуть, як і ті колосальні податки, які вже є зараз! народ, відкрийте очі - ц влада відкрито саботує цю війну, інакшого пояснення того, що робиться я не бачу!

  • @v_carter_3060
    @v_carter_3060 8 месяцев назад +2

    Тайлер Дьорден, це ти?

  • @romkama
    @romkama 8 месяцев назад +1

    Все ясно, Антон передознувся філософією і став чуваком з фільму Спліт

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад +1

      ахахахах) треба для цього ще декілька десятків сторін вигадати!

    • @Mozok.
      @Mozok. 8 месяцев назад +1

      Скоро на волю вийде звір)))

  • @pouk_9
    @pouk_9 8 месяцев назад +2

    Економічне бронювання суперечить Конституції.

    • @andriishtoiko7688
      @andriishtoiko7688 8 месяцев назад +2

      будь-яке бронювання суперечить конституції. замість майнового цензу підставте статевий, віковий, професійний, стан здоровя.

    • @pouk_9
      @pouk_9 8 месяцев назад +2

      @@andriishtoiko7688 Це не ценз, це підстави для обмеження придатності. Бронювання це трохи інше.

  • @Nideff
    @Nideff 8 месяцев назад

    Мені здається ви можете переконати в чому завгодно) ви дуже небезпечна людина)

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад

      ахахахаах) але поки даю 2 сторони питання - то не дуже небезпечна!)

  • @kostiamarchuk7691
    @kostiamarchuk7691 8 месяцев назад

    Не зрозумів відео, ти скажи нормально, що краще, економічно бронювати чи ні?
    Чи будемо як лебідь, рак та щука?

    • @Anton_Nazarenko
      @Anton_Nazarenko  8 месяцев назад

      Тут якраз сенс відео у тому, щоб не сказати людям "що краще", а щоб люди мали аргументи якісні самі обирати і вирішувати. За простими рішеннями - то до інших каналів)

    • @kostiamarchuk7691
      @kostiamarchuk7691 8 месяцев назад

      @@Anton_Nazarenko ну як не буде єдності, то не буде й перемоги

  • @moroz_dev
    @moroz_dev 8 месяцев назад

    бариста в Запорожье получает 800 грывень в день

  • @MarcusTomasheski-vy1yk
    @MarcusTomasheski-vy1yk 8 месяцев назад +1

    Війна і так справа найбідніших, ще не було новин про те як якогось дрібного махінатора чи синка до буса пакують. Видко таким чином ЗЕ вирішив зробити країну без бідних

  • @dmytro-in-other-side
    @dmytro-in-other-side 8 месяцев назад

    формат вогняний

  • @pro100cemper5
    @pro100cemper5 8 месяцев назад +1

    Хай поліція воює... А я за таку Зе країну і пальом не поворошу, краще сісти ...