Hacking Hate - Jak sprawić, aby młodzi ludzie stali się motorem pozytywnych zmian? Dr Hans Martens

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 дек 2024
  • Problem mowy nienawiści w internecie wciąż przybiera na sile. Ludzie często postrzegają internet jako wrogą przestrzeń. W mediach społecznościowych coraz powszechniejszy staje się przekaz przesiąknięty nienawiścią. Istniejące już inicjatywy służące regulowaniu, monitorowaniu lub zgłaszaniu mowy nienawiści w internecie wymagają dopełnienia w postaci bardziej aktywnego działania. Celem tej prezentacji będzie wyjaśnienie w jaki sposób zestaw narzędzi SELMA - dostępny pod adresem hackinghate.eu/ - może być pomocny dla nauczycieli, którzy chcą edukować swoich uczniów na temat mowy nienawiści w internecie. Będzie ona obejmowała szereg strategii edukacyjnych, takich jak edukacja społeczno-emocjonalna (SEL), umiejętność korzystania z mediów i edukacja obywatelska. Zostaną przedstawione konkretne działania i materiały, które mogą pomóc nauczycielom w analizowaniu wraz z uczniami takich kwestii, jak: „Czym jest mowa nienawiści?”, „Jakie wzbudza we mnie uczucia?”, „Jaka jest moja rola i co mogę zrobić?”, „W jaki sposób możemy zainicjować zmianę w naszej społeczności?”.
    16. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” jest największym w Polsce wydarzeniem dotyczącym kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online. Skierowana jest do przedstawicieli instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości oraz branży internetowej.
    Organizatorami konferencji są: Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Głównym Partnerem konferencji jest Fundacja Orange a Partnerami - Google oraz Librus.

Комментарии •