Hogyan "fegyelmezd" a gyereket?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 14 дек 2024

Комментарии • 5

  • @derikitti695
    @derikitti695 5 месяцев назад

    Hú, igen, ez a nehéz: időben kapcsolni, és átgondolni a viselkedés okát, okait, nem reagálni az adott viselkedésre.

  • @RózsaGönczi
    @RózsaGönczi 5 месяцев назад

    Megdöbbentő, hogy Ön is beállt a fia "mögé" és a kislányt együtt bántalmazták!!!! 😢

    • @Gyerekkulcs
      @Gyerekkulcs  5 месяцев назад

      Kedves Rózsa! Nagyon sajnálom, ha Önnek ez jött át a videóból. A kislányomat egyáltalán nem bántalmazta senki, de a fiam valóban "kötekedett" vele. Arra törekedtem én is, hogy a viselkedést leállítsam, ami egészen biztosan nem sikerült volna egy tekintélyelvű módszer bevetésével (de akár a jutalmazás-büntetés is teljesen hatástalan lett volna). Ezt a tapasztalatomat osztottam meg, köszönöm, hogy megnézte! :)

  • @ssinduska
    @ssinduska 5 месяцев назад

    Megkérdezhetem, mi tévők legyünk, amikor a gyermek, az érzelmei validalitálására, megnevezésére, tagadással reagál? Ebben az esetben, azt momdja: nem! Nem zavar a tömeg! Nem vagyok szomorú, amiért nem az ablak mellett ülök! Stb.
    Előre is köszönöm a választ🤗❤️

    • @Gyerekkulcs
      @Gyerekkulcs  5 месяцев назад

      Nagyon jó kérdés! Igen, vannak olyan gyerekek, akik elutasítóan reagálnak, amikor meg akarjuk nekik nevezni a "valódi" okokat. Ebben az esetben azt javaslom, hogy szavak nélkül mutassunk együttérző viselkedést (guggoljunk le hozzájuk, tárjuk ki a kezünket, ha azt is elutasítják, akkor csak nézzünk együttérzőn). Természetesen, ha pedig teljesen elveszti a gyermek pl. egy buszon az önuralmát, akkor sokszor az a legjobb megoldás, ha leszállunk a buszról. Amikor már megnyugodott a gyermek, akkor általában gond nélkül meg tudjuk beszélni a valódi okokat, és hogy máskor mit lehet tenni egy ilyen helyzetben.