В Одесі триває 2 етап експерименту з організації системи фізичної підготовки в ЗС України.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 янв 2025
  • Чи доцільно вводити у частинах і підрозділах нову інституцію - інструктор з фізичної підготовки і спорту в ЗС України та чи необхідно змінювати систему фізичної підготовки в українській армії загалом - продовжили з’ясовувати організатори та учасники 2-ого етапу експерименту з організації системи фізичної підготовки в ЗС України.
    Нині ЗС України в багатьох аспектах своєї роботи здійснюють поступовий перехід на стандарти НАТО, яких потребує і, зокрема, система фізичної підготовки. Яких змін вона має зазнати - і покликаний з’ясувати експеримент, котрий було запроваджено кілька місяців тому.
    Старший викладач кафедри фізичного виховання спеціальної фізичної підготовки і спорту Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба Олександр Трачук розповів, що під час першого етапу експерименту було відібрано фахівців з числа інструкторів фізичної підготовки, які навчалися проведенню форм фізичної підготовки в ЗС України, другий етап зараз проводиться в підрозділах ЗС України на базі двох військових частин.
    У визначених військових частинах було сформовано дві експериментальних групи - перша відслідковує результати військовослужбовців, котрі працюють за наявними у ЗС України стандартами з фізичної підготовки під керівництвом командирів, учасники другої - займаються згідно з натівськими стандартами за допомогою підготовлених інструкторів.
    Американський степ-тест, за результатами якого оцінюється фізична витривалість, - дуже насичений і обмежений у часі (не більше 50 хв). Складається з 6 елементів (станова тяга, кидання метболу, віджимання американського зразка, естафета з елементами силових навантажень, підтягування та біг), перерви між якими не повинні бути більшими 4 хвилин.
    Окрім зміни системи з фізичної підготовки загалом, нововведення стосуватимуться і методики, і появи нових інституцій.
    Начальник Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України Юрій Фіногенов розповів: "Робоча група повинна набрати статистичний, теоретичний і практичний матеріал щодо застосування даної інституції в ЗС України. На сьогоднішній день для ЗС України цікавий розвиток військово-прикладних видів спорту, тому що вони покращують рівень професійної підготовки військовослужбовців у видах ЗС і родах військ."
    Члени робочої групи переконані в необхідності використання саме дипломованих фахівців, адже не завжди командири частин та підрозділів володіють достатнім обсягом знань з фізіології військової праці, біохімії, біомеханіки тощо. Окрім того, відповідні зміни сприятимуть розвитку військового спорту і не тільки.
    Важливою частиною експерименту є також тестування і обґрунтування змін щодо професійних (бойових) навичок військовослужбовців.
    Наступні етапи експерименту мають відбутися у липні та серпні. Далі він триватиме в інших видах і родах військ. За словами учасників робочої групи, нова програма повинна поєднувати кращі елементи вже існуючої та натівської систем фізичної підготовки і обов’язково враховувати досвід АТО та ООС, зокрема у частині бойової підготовки.

Комментарии •