Dibáczi Enikő: Az intézményes nevelés lehetőségei a lélekformálásban

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 окт 2024
  • Dibáczi Enikő gyógypedagógus - pszichopedagógus„: Jöjj, gyermekem, és foglald el méltó helyed a végtelenség kebelén” - Az intézményes nevelés lehetőségei a lélekformálásban
    Életkori sajátosságok korcsoportonként, különös tekintettel a 6-7 éves (iskolába menő) korosztályra
    -Milyen készségek milyen szintje szükséges a sikeres iskolakezdéshez? Mi az a képességstruktúra, és miért fontos tudni róla? Mi a belső képalkotás jelentősége?
    Figyelj csak! - a figyelem és feladattudat alakulása - A figyelemösszpontosítás formái, sajátosságai. Milyen tényezők befolyásolják? Edzhető-e a figyelem?
    Meséljünk - de mit és hogyan? - „Nem mese ez, gyermek” - Népmesék, modern mesék, életmesék. Könyv, dia, TV. Amikor a gyerek mesél…
    Nemi szerepek alakulása kisgyermek kortól a kamaszkor végéig. - „A fi gyerek tanulja meg, a leány kincs, a leány gyerek tanulja meg, a fiú érték.” (Máté Imre: Yotengrit 2.)
    Alternatív pedagógiai módszerek - Meditáció, relaxáció, jóga, Agykontroll, régi népi módszerek elemei. Milyen lehetőségeik vannak, hogyan építhetők be?
    „Kör-kör, ki játszik?” - Milyen életkorban mit játszhatunk a gyerekkel? Milyen ősi tudást rejtenek a nép játékok egyes elemei?
    Kütyü vagy nem kütyü? - Milyen életkorban, milyen formában és milyen mértékben ajánlott? Előnyök és veszélyek
    Mit mond a rábaközi Tudók hagyatéka a családról, és benne a gyerekek helyéről? Hogyan lehet ezt az ősi tudást alkalmazni napjainkban?
    „Iskola, iskola, ki a csuda jár oda?” - Az intézményes oktatás-nevelés kérdései. Jogi környezet, fenntarthatóság. Otthon oktatástól az alternatív megoldásokon keresztül a közösség saját iskolájáig
    A különleges képességű gyerekek problémái és lehetőségei - "Nyílsz, nősz, becsukódsz/ Az életed fekete gyöngy lesz./ Kár, hogy nem dúdolsz, bodzavirág. Kettesben mégiscsak könnyebb."
    A felvétel 2023. november 12-én, Pécselyen készült.

Комментарии •