Milyen olajat tegyek a verdámba?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 ноя 2024

Комментарии • 159

  • @joskapista7142
    @joskapista7142 2 года назад +23

    Tibi a király! Köszönjük a videót! Szűrőn és motorolajon tényleg nem érdemes spórolni!

  • @daviidanonymous
    @daviidanonymous 2 года назад +13

    Csak a Vénusz! :D

  • @tamastoth6788
    @tamastoth6788 2 года назад +3

    Ezt fogom linkelni, amikor felteszik ezt a kérdést. Csoportba ezt napi szinten látom, és tényleg a hozzászólások 90%-a konkrét márkát ajánl ami neki bevált, meg van néhány normális aki azt írja, hogy csapd fel a kézikönyvet és nézd meg. Ezzel a videóval egyszerűbb lesz magyarázni. Belinkelem, aztán okosodjon 😁

  • @csabakissphd
    @csabakissphd 2 года назад +15

    A gépkönyv által előírt gyári specifikációt (pl, BMW LL-04 vagy FORD WSS M2C 913 D) ha tudja az olaj, akkor jó, ha nem, akkor nem - ennyit kell keresni a címkén. Az "ACEA-szám" nem helyettesíti ezt.

    • @szabolcs8349
      @szabolcs8349 2 года назад +1

      Az ACEA és API általános szabványok, nem autómárkák által előírt.

    • @zoltankarpati7448
      @zoltankarpati7448 Год назад +1

      Minden márkának van egy külön száma az Acea-n kívül, ami specifikus. Azt (is) kell nézni. Pl. Opel: Dexos minősítés. Ezt kihagytad.

    • @Georg1979
      @Georg1979 3 месяца назад +2

      Ez egyáltalán nem így van. Tibi jól mondta, hogy az ACEA számnak kell stimmelnie. Hiába veszel olyan olajat, amelyen van VW, BMW, FORD, PSA jóváhagyás. Ezek inkább tekinthetők fizetett hirdetéseknek, mint releváns információknak. Persze nem baj, ha ez is szerepel a flakonon, sőt egy plusz biztonsági érzetet ad. De, például ha ACEA C2-es vagy C5-ös, esetleg A5/B5-ös olajat töltesz egy olyan motorba, amelybe ACEA C3 vagy akárcsak A3/B4 az előírás, már el is kezdted kinyírni a motort. Amit majd valszeg az fog megszívni, aki tőled megveszi a kocsit.
      De lehet ezt még bonyolítani. Ha A3/B4 az előírás, akkor mehet bele C3. Viszont ha C3 az előírás, akkor nem igazán jó bele a B3/B4, a magasabb szulfáthamu tartalom miatt. ez elsősorban a DPF-nek nem fog használni, mert hamarabb eltömődhet miatta. Bár ez használati módtól is nagyban függ.
      Az ACEA besorolás két fontos tulajdonságát adja meg az adott olajnak. A HTHS számot és a szulfáthamu tartalmat. Ezek lényeges dolgok.
      Egyébként az API besorolás is lehetne érdekes. De az kevésbé probléma manapság. Mert alig fordul már elő olaj, ami nem tudja az SN-t. Sőt mostanában már SP-nél járunk. Itt elég nehéz mellé lőni, ezért nem is említette Tibi. De ha valakinek nagyon új autója van, akkor ezt is figyelni kell.

    • @csabakissphd
      @csabakissphd 3 месяца назад

      @@Georg1979 Sajnos nem ennyire egyszerű a képlet, ahogy leírod. Például a PSA-eredetű 1.6-os dízelmotornál amikor ezt a motort Volvóba tették, a Volvo előírása az A5/B5 ACEA-osztály volt, ugyanakkor a Peugeot-okban, Citroenekeben és Fordokban C2-es minősítést kértek. Ezen túlmenően a Volvo elvárja például ennél a motornál a WSS-M2C-913-B szabvány kívánalmainak való megfelelést is, amelyet nem tud minden A5/B5 ACEA-osztályba sorolt olaj, míg a PSA-nál például a PSA B71 2290 szabvány kerühetett előírásra, amelyet pedig nem tud minden C2-es olaj teljesíteni.

  • @csabamolnar9102
    @csabamolnar9102 2 года назад +6

    Teljesen egyet értek, rengeteg az olajfejlesztő szakember a facebook csoportokban csak a motul az olaj és stb. Azt már hogy API vagy ACEA nem is tudja mit jelent

  • @zoltanbeladi9332
    @zoltanbeladi9332 2 года назад +5

    Perfekt!
    Köszi Tibi! 🙋

  • @ce1018
    @ce1018 2 года назад +7

    Akkor a Tescoban árult Castrol olaj az átszűrt, újrahasznosított? Vagy a márkaszerviz, 8000ft/literes olaja tud valamit, ahhoz képest,ha ugyanazt(viszkozitás, márka, szabvány) megveszem kannában a boltban?

    • @Georg1979
      @Georg1979 3 месяца назад

      Én erre csak annyit mondok, hogy zsemlét a TESCO-ból veszek, olajat meg a megfelelő helyről. Direkt nem írtam, hogy olajshop-ból, mert az félreérthető lenne. Ha rászánja azt a kis időt az ember, akkor talál a net-en olyan webshop-ot, ahonnan még akár olcsóbban is lehet venni olajat a TESCO-snál. De legalábbis elfogadható áron. S garantáltan jobb lesz a minősége. Bár őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mennyibe kerül az olaj a TESCO-ban.
      Márkaszervízben olajat cseréltetni meg... Ez nem egy egyszerű téma. Egyrészt a garancia miatt muszáj. Ha olyan az autó, hogy számítógépesen is "el kell végezni az olajcserét", akkor az megint egy újabb faktor. Bár talán az megoldható még egy egyszerűbb OBD kütyüvel is. Mondom, talán, mert nem tudom.
      Mindenesetre én még a garanciát is beleszámítva azt csinálnám, hogy ha már számla a kézben, szalon után azonnal haza és magam cserélném azonnal egy bele való olajra.
      Tapasztalatból írom, hogy 2 éves autón cseréltek, de legalábbis 10W40-es olajat számláztak ki, olyan motorra, amelybe újonnan 5W30-as kellett volna. Szóval inkább ne vagy ésszel.
      S a Castrol-nál meg úgy általánosságban véve is vannak sokkal jobb olajok. Amelyek alapolaja már GTL bázisú, esetleg PAO+észter kombinációjó. Illetve jobban adalékolt. Ezeknek viszont utána kell nézni a neten, mert az olajgyártók is szeretnek "csalni". Például a MOBIL1 ESP Furmula 5W30 korábban GTL bázisú volt és nagyon jó adalék csomaggal ellátva. Most meg kijött az új verzió, hiszen megalapozták a jó hírnevet. Mert az egy szenzációsan jó olaj volt. És most meg sima HC bázisú és az adalékcsomag meg nagyon ki lett kasztrálva. Persze az ár meg maradt ill. több lett. A SHELL mostanában igen jó áron kapható és az ő olajaik GTL bázisúak és jól adalékoltak. Bármilyen meglepő, de a MANNOL olajai is jók ezen a téren. Ezek amolyan titkos tippek. Amúgy HC bázisú olajokból Valvoline és Motul is megbízható, stabil minőséget hoz az utóbbi időben, aránylag tűrhető áron. A Liqui Moly egyértelműen túlárazott. Eneos-ból meg a kínálat már inkább a nagyon új és modern autók felé tolódott el. Szóval ott nagyon meg kell nézni, hogy egy 10-15-20 éves autóba jó-e az az olaj. Szóval a néven kívül alaposan meg kell nézni, hogy milyen specifikációjú olaj is kell az adott motorba. Ez a legfontosabb s ezt mondta el Tibi is a videóban.

  • @attilaforizs6885
    @attilaforizs6885 2 года назад +1

    Teljesen egyetértek!! Korrekt! Köszi 🤝

  • @pioneer3136
    @pioneer3136 Год назад

    Az autom valtojaban csereltem az olajat, meg eggyezik a vizkozitassa. Viszont a gyari olaj piros volt, amit bele ontottem peddig atlatszo volt. Akkor csereljem le gyari szinure vagy ez is megfelel bele? Elore köszönöm a valaszt!

  • @farkasferenc9166
    @farkasferenc9166 2 года назад +4

    Nagyom jó és fontos tanács. Köszönöm.

  • @xx-nf8tn
    @xx-nf8tn 9 месяцев назад +1

    Érdekes egy a mérnöki ajánlás. Én is azt vallom, hogy a gépkönyv szerinti a legjobb. Viszont az Opel Ecotec láncos z12xe 2004-es kiadáshoz ajánlott az 0W40 ,5W40 meg a 10w 40 is nos akkor melyik mikor a láncos motorokba általában minimun 5w30 olaj kell .

    • @firkafirkus8217
      @firkafirkus8217 6 месяцев назад

      0w 40 el kezdenem ha nagyon fogyasztja akkor utana 5w 40 es igy tovabb

  • @botondbarna9101
    @botondbarna9101 9 месяцев назад +1

    Az olsjcsere gyakorisàga az olajtöltet mennyiségètől is függ. Nekem a gyàt 15000km-t javasoll, viszont csak 2.9l megy bele.( 3.2l szürővel). Ha alapul vesszük, hogy egy àtlagos autó olajtöltete kb.4l, ès ez egyenlő 10000km-rel, akkor arányítva kb.7200km-ként kell olajat cserélnem. Így is teszem. Max.8000km és csere.( szintetikus 5w40-et hasznàlok, Lada 1.6 16v-ben).

    • @Georg1979
      @Georg1979 3 месяца назад

      Ártani biztos, hogy nem ártasz vele, sőt! S a gondolkodás mód is jó. Hiszen a kevesebb olaj, kevesebb szennyeződést képes felvenni, azaz hamarabb elhasználódik. Rengeteg használt olaj teszt van már YT-on is. S az általános konklúzió az, hogy egy 3.2 literes töltetet max. 8500km-ig érdemes használni. De az is, aki keveset megy is, mindenképp évente egy csere az dukál. 👍 Nyilván használati módtól és olajtól függően ez + vagy - irányba picit eltolódhat. De nem nagyon. Ma már lecsengőben van a 30 000-es csereperiódus. Főleg az új generációs olajok bejövetelével. Ma már egyre inkább kiszorulnak a piacról a "klasszikus" 30 000-esnek reklámozott olajok 12-es vagy még nagyobb TBN mutatóval. Átlagosan 8-as TBN már jónak számít, de van már 5-ös is. Na azt tényleg sűrűn kell cserélni, mert nem sok szennyeződést képes felvenni, illetve semlegesíteni.

  • @7Toki777
    @7Toki777 2 года назад +1

    Tökéletes válasz.

  • @zoleezolee5419
    @zoleezolee5419 2 года назад +1

    Én eddig Motul Specific 5w-30, Mobil1 5W-30 at meg LiquiMoly 5w- 30 at hasz áltam a Skoda/Audimba (504/507) előírást nézek, most vettem Mannolt ugyan evvel O. E. M 7715 a típusa hmm.. Kíváncsi leszek hogy válik be de ezt ugysem veszem észre egyből.

    • @petermeszaros684
      @petermeszaros684 Год назад +1

      Szia,
      megkérdezhetem, hogy mennyire vált be a Mannol?

  • @zsoltzombory8553
    @zsoltzombory8553 2 года назад +6

    Megjegyezném mellékesen, hogy a tescós olaj 10ezrenkent, jobb mint a minőségi 30ezrenkent

    • @SamuelGNight
      @SamuelGNight 2 года назад

      30 ezer sose jó, legyen az bármilyen long life. Persze ez magánvélemény.

    • @tamasdenem7892
      @tamasdenem7892 2 года назад

      Ezt bizonyítani is tudod, vagy csak a magánvéleményed?

    • @SamuelGNight
      @SamuelGNight 2 года назад

      @@tamasdenem7892 olvastam pár éve egy cikket melyben egy BMW motoros Minit szedtek széjjel vezérműlánc csere miatt 60 pár ezer km-nél és a 30 ezres periódusú volt a kocsi igazolt szakszerviz olajcserével és a motor belseje egy merő olajsár volt képekkel alátámasztva. Illetve a Fiat szakszervizes szerelő szerint a Selenia 15ekm-re adja a motorolajat. Ennek ellenére a kocsim periódusa 30km vagy 2 év. Ebből gondolom, hogy a 30ekm-t egyik olaj se bírja. Ezért magánvélemény, nem akarom kipróbálni ezért 15ekm-enként leengedem az olajat.

    • @zsoltzombory8553
      @zsoltzombory8553 2 года назад +1

      @@tamasdenem7892 Régen, még az abszolút csóróságba, sokáig jártam egy diesel corollával, fél millió km-nél adtam le, az utóbbi 200ezret tescos olajjal ment.
      De már nincsenek meg a számlák, tehát nem tudom bizonyítani! :)
      És nem volt baja. Persze, lehet, hogy a tescos olaj is elfajzott még jobban.
      Az utóbbi időbe Total Quartzot használok 5W40. Ugy vettem észre jó ár érték arány.
      Tehát még mielőtt valaki megvádolna, senkinek nem ajánlom a tescos olajat, de a 30 ezres periódust még annyira se.

  • @iPUMA17
    @iPUMA17 2 года назад

    Ha már olaj, akkor a G Astra tulajokhoz szólok. Ti milyen olajat tesztek a motorba? Nekem Z14XEP ketyeg a kocsiban, és Eneos Hyper 5w30 olajat használok (kötelezően Dexos 2-es szabványos!).

  • @balintmagyar3285
    @balintmagyar3285 2 года назад +5

    Nincsen egy hónapja, hogy a Ford Transitunk esetében mondta a szerelő ,,tegyünk bele 10w30-est, akkor nem fogja enni. Elment már 600 ezer km-t, most már csipegeti az 5w30-ast." Hát én elmentem és megkérdeztem az olajast, hogy ezt mondta nekem a szerelő, mit gondol. Elmondta ugyanezt, amit most ön is, persze előtte szinte keresztüldöfött, annyira fölhúzta magát. Azóta a szerelő ismét mondta, hogy ne felejtsük el olajcserénél a vastagabb olajra cserélni. Én pedig azzal engedtem el a sofőrt, hogy egye csak az 5w30-t, nem lesz 10w30 beletöltve.

  • @davidnagy2894
    @davidnagy2894 2 года назад +3

    igaz sokan azt sem tudják mi A3 B4 C5 jelölés a motor olajon. Láttam olyat is 2017 Suzuki Swift 10w40 olajat töltöttek. Mondták régi Swift is azzal ment.

  • @jozsefbosak3686
    @jozsefbosak3686 2 года назад +1

    Szevasz Tibor! Szevasztok hozzászólók!🤝
    Én azt szeretném kérdezni,hogy ( van olyan adalék, amit ha beleöntesz az olajba olaj cserénél,akkor tisztitja vagy felhigítja 20 perces járatás után)ha ezzzel kb 1 hetet járok, Megeszi a szelepszár szimeringet?
    Köszönöm, hogy elolvastátok és válaszoltok.
    Üdv: innen🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇭🇺 József

    • @SaliBelus
      @SaliBelus 2 года назад +1

      Szerintem 10 perc a járatás és leengedni rögtön,ha ez motor belső tisztító

    •  2 года назад +1

      Biztos nem véletlenül írja a használati utasítás, ha azt írja, hogy nem szabad közlekedni az autóval. Viszont van olyan tisztítóadalék, amivel akár ezer km-t is szabad menni (Xado VitaFlush 40201).

  • @csababocsi445
    @csababocsi445 2 года назад +1

    Nem akarok túl okos lenni, hiszen magam is van amiben felvilágosításra szorulok az olajokkal kapcsolatban, de úgy gondolom az ALAP ,hogy a gépkönyvben előírt olajat tegyük az autóba. Szerintem a kérdés általában arra irányul ,hogy az előírt olajon belül milyen márkát ajánl az aki már rendelkezik tapasztalattal. Azt még megjegyezhetjük, hogy a családunkban 5 autót használtunk az elmúlt 3 évben és mindegyiknek megvolt a gépkönyve, de egyik gépkönyv sem egyféle olajat ír elő. Általában megengedik az 5w30 és 5w40 használatát is, de olyan is volt amelyik az 5w30 és 0w30-at ajánlotta. Ma már az európai gyártmányú (lehet, hogy a távolkeletiek is) autók számára konkrét olaj minősítési kritériumok és jóváhagyások vannak mint pl. a BMW- nél az LL-04, vagy a VW -nél a VW 505.01. Ezeket az ajánlásokat szintén tartalmazza a gépkönyv és amelyik olaj dobozán szerepel a pontos ajánlás, az valóban az autónkba való.

  • @alfonzsenki1905
    @alfonzsenki1905 2 года назад +1

    Végre egy értelmes ember!

  • @danizsoltlaszlo8355
    @danizsoltlaszlo8355 2 года назад +1

    Szia köszönjük a videót.
    Lenne egy buta kérdés : Van egy Suzuki Kizashi meg egy Kia Sportage II mindkettő benzines. Hetente egyszer megnézem mind a kettőnek az olaj szintet, és a nívó pálca egyik oldala maximumot mutatja a másik oldala a pálcának meg csak félig mind a két autó esetében. Természetesen hideg motornál nézzem meg az olajat. A kérdés meg az hogy most melynek higgyek ?

  • @stsimon7
    @stsimon7 2 года назад +3

    Érdemes lenne az olajadalékokról is beszélni én szívesen meghallgatnék róluk egy szakértői véleményt.

    • @borianm
      @borianm 2 года назад

      Benne van, ahogy megveszed. Kb. A fele adalék, a fele meg alapolaj.

    • @stsimon7
      @stsimon7 2 года назад

      @@borianm Tudom de mindig megy a vita a csodaszerekről amiről a véleményem az hogy időben kell olajat cserélni, és normális olaj kell bele. Nem kell ilyen-olyan adalékokat belerakni.

    • @borianm
      @borianm 2 года назад +2

      @@stsimon7 hát ennyi, tudod te.

  • @attilagere6186
    @attilagere6186 2 года назад +1

    0W20 vagy 5W30? Mindkettő jó elvileg a Skyactive G motorba, az első költségesebb szemmel láthatóan. A hideg viszkozitás egy dolog mert nálunk aligha kell -25°C indítási hőmérsékletre számítani de a 30-as meleg viszkozitása majdnem duplája a 20-as olajnak. Egyik márkaszerviz ezt, a másik azt teszi bele. Ilyenkor mi van, melyik az ideális?

    •  2 года назад +3

      0W20 olajokkal nem lehet melléfogni, gyakorlatilag minden 0w20 olaj nagyon jó minőségű, kevésbé kormolódik vele a motor, mint az 5w30-assal, ráadásul az 5w30-ak között a jóváhagyásoktól függetlenül azért sajnos előfordulnak gyengébb minőségű olajok is.

    • @harait
      @harait 2 года назад +1

      pontosan nem emlékszem hogy van a könyvben megfogalmazva, de az előirt az a 0w20 ilsac gf5(újabb skyactiv esetén gf6), helyettesítő olaj az 5w30. Tanulva toyotáék kisbenzinesén, ott is így volt a dolog csak aztán kiderült hogy az 5w30 komoly gondokat okoz a motorban. Mivel total, eneos márkákban találni 0w20-at olyan 3eft magasságában(nem muszáj a gyári mazdát tenni, amúgy az is total olaj) ezért én maradok annál.

  • @gaborkozma4234
    @gaborkozma4234 2 года назад +3

    Ez a beszéd!

  • @petertakacs3402
    @petertakacs3402 2 года назад +2

    Totalcaron volt olajról szóló mesterkurzus. Ott elmondták, hogy a részecskeszűrős autókhoz más olaj kell, mint a nem részecskeszűrőshöz.
    Kérdésem az lenne, hogy egy márkaszervizben minden olajból tartanak raktáron és ennyire nézik, hogy melyikbe, milyen olajat kell rakni?
    Még nagyon régen dolgoztam márkaszervizben, ott emlékeim szerint 2 db hordó volt, 2 fajta olajjal.

    • @tamastoth6788
      @tamastoth6788 2 года назад +4

      Pontosan így van. Van 2 fajta olaj és tölti mindegyikbe. Aztán azt ír a számlára amit akar. Nyilván van kivétel, de nekem is ez a tapasztalatom. Meg amikor fater vitte szervízbe a Fiatot, direkt eltekerte a kormány meg odalökött egy kavicsot a kerékhez. 2 nap múlva hívták, hogy kész az autó és "legnagyobb meglepetésére" pont úgy állt ott az autó ahogy ő hagyta, még a kavics is ott volt! 😂

    • @borianm
      @borianm 2 года назад +3

      Elvileg figyelnek rá, a gyakorlatban meg a toyota 1,33as motorja amiatt ment tönkre legtöbbször, hogy a markaszervizek nem tartottak hozzá való olajat.

    • @szabolcs8349
      @szabolcs8349 2 года назад

      Az a helyzet, hogy azért annyiféle olaj nincs. Egy évjáratintervallumon belül nincsenek óriási különbségek. Egy részecskeszűrős fiatalabb dízel Fiatba nagyjából mindbe ugyanaz az olaj jár. Egy GPF-es benzinesbe szintén. Márkaszervízbe jellemzően az elmólt 3-5 év adott márkájú autóit hordják, vagyis ha van 3-4 féle olaj raktáron, az nagyjából mindenikbe passzol. Valószínű az 1.33-as Toyotákat az ölte meg, hogy a bele való finomabb olaj nem volt kompatibilis más Toyota motorkhoz és csak ezért nem tartottak készleten.

    • @borianm
      @borianm 2 года назад

      @@szabolcs8349 Tökmindegy milyen okból, de ha egy márkaszervíz nem tart készleten az éppen árult kocsijába való olajat vagy nem azt ajánlja, az nem jó. Tudtommal hibridekkel is volt hasonló gond, de mondhatnék más mechanikus dolgot is: 1999-ig gyártottak lapkás hézagkiegyenlítésű dízelmotort a fordnál. elvileg néhány évente (periódust most nem tudom) ellenőrizni/állítani kell a szelephézagot. 2008-ban az Ivanicsnál nekem azt mondták, hogy ők ezt nem tudják és nem is szokták ellenőrizni. Bam.

    • @szabolcs8349
      @szabolcs8349 2 года назад

      @@borianm Vannak ilyen hülyeségek. Sajnos ezzel nincs mit kezdeni. A laikus(autótulajdonosk 99,99%-a) nem tud minden apróságról és sajnos mi, akik konyítunk hozzá sem rendelkezünk a megfelelő információkkal. Pl. az autómata Mercimben a márkaszrevíz nem akart váltóolajat cserélni még 100000 km-nél sem. Terepjárómban hosszas rábeszélés kellett, amig kicserélték a difiben és az osztóműben az olajat. BMW-mben soha nem cserélték a karterszűrőt. Kb 15 éves korában én vettem ki borzalmas állapotban és majdnem hozzávágtam a fehérköppenyes munkafelvevőhöz.

  • @petralillanagy3935
    @petralillanagy3935 Год назад

    Szia golf4 benzin 1,4 16 v tudnál át küldeni miet tegyek bele

  • @miklosjuhasz8070
    @miklosjuhasz8070 2 года назад +2

    Viszkozitás és minősítés amit a gyártó megad esetleg konkrét márka. 💯

    • @attilagm
      @attilagm Год назад +2

      Tibi éppen azt mondta el, hogy nem a márka az első, hanem a viszkozitás és a teljesítményszint.

  • @sandornagy5334
    @sandornagy5334 2 года назад +1

    Minden szabad igaz✌️

  • @robertnagy2456
    @robertnagy2456 4 месяца назад +1

    Annyit füznék hozzá, hogy minél újabb az autó, annál fontosabb az elöírt olaj használata, mivel az anyagvastagságok, méretezések egyre inkább határon vannak és csak a gyári olajjal viselkedik optimálisan a gép. A régi vasakba meg nem érdemes túl jó olajat tölteni, mert nem igénylik, illetve csak szegényebbek leszünk olajvásárlásnál. A lényeg, hogy a motor és a belevaló olaj "történelmileg" is szinkronban legyen.

  • @endremurvai6136
    @endremurvai6136 2 года назад +9

    Múlt rendszerben tanult mezei autószerelő sokszor úgy néz az autósra, mint borjú az új kapura, amikor megkérdezik tőle az autó olajának gyári specifikációját.
    Hála istennek, már kezdenek leszokni a 10w40 mindenbe jó lesz mentalitásról, sokan azért már elérkeztek a "szintetikus" 5w40 világába. Már komoly haladás ez is itt a Balkánon.

    • @boborjanpandacsoki5239
      @boborjanpandacsoki5239 2 года назад

      azért szokik le, mert lassan már nem kap 10w40-et. Ha lenne még nagytételben, akkor azt használná, hidd el.

    •  2 года назад +1

      Komolyan küzdeni kell azért, hogy a 0W30-at hajlandóak legyenek beleönteni az autóba, azt hiszik, hogy azt zabálni fogja. Pedig nem.

    • @endremurvai6136
      @endremurvai6136 2 года назад +1

      @ Igen. A Tc is foglalkozott a témával, amikor a Toyota márkaszervizek 5w30-at használtak a 0w20 helyett az 1.33-as motorokba. Lett is kokszosodás meg olajfogyasztás elég sok autónál.

  • @MzperX..
    @MzperX.. 2 месяца назад

    ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
    A minőségi olaj a motor lelke,
    Minden pillanatban meglegyen a kenése.
    A gépkönyv a szentírás,
    Tibi minden szava pedig tanítás!!!
    ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️

  • @robiszi7932
    @robiszi7932 Год назад +4

    Hello! Az olajipar szakámbol vagyok és tölem egy comment. Szerintetek milyen olajat használnak az alapolajok gyártásához?? ...tehát olyan fekete, mint a föld, ha a finomítóról/feldologozásrol van szó. Nem kell aggódni. Általában az újrahasznosított olajokat a nehéziparban és a bányászatban használják.Nem! autóiparban. Például a görög Cyclon Oils az egyik vezető ebben a szférában, és ettől nem kell félni. Ha valóban törődik vki vele, akkor használja a „Pure Plus” technológián alapuló Shell szintetikus olajokat, amelyek alapolajait Qatarban, földgázból állítják elő (...de a török csomagolja). Bár a legfontosabb, hogy az olajnak legyen úgynevezett gyári engedélye,tehát un.Approval !!, és megfelelő legyen a járművéhez, ha azt mondják, hogy VW 508/509 vagy VW 504/507, akkor vegyen olyan olajat vmi neves gyártótól, amelyik rendelkezik ezzel a jóváhagyással, vagy ha pl. a MB 229.51 szabványt kérnek, akkor ilyen olajat, sok járműnél ugyanezt csinálják,Peugeot,Ford stb. (bővebb listát a BevoMercedes és az erWinVolkswagen honlapján találni, ők tesznek közzé friss listákat leggyakrabban), továbbá minden normál, jó minőségű olaj a Sail Europe listán szerepel minden szükséges ACEA jelzéssel(list of marketers and Letter of conformance). Ezért nagyon fontos az, hogy az olajnak a megfelelő viszkozitáson kívül jóváhagyása is legyen-Approval, a gyártó márka pedig tiszta marketing...ha ír Castrol vagy Repsol,hát semmi lehet venni Wolfot=Champion,bár vmennyivel olcsób a minőség sőt lehet jobb is,de bár nem fizetünk hülyék után adót 😅
    -kiválló videók amúgy,követem

  • @csabacsorba5454
    @csabacsorba5454 2 года назад

    És Te milyen olajat használsz háború idején?

  • @SamuelGNight
    @SamuelGNight 2 года назад

    Mint mondtad Tibor olajcsere rögtön a vásárlás után ha nem vagy biztos abban mit tettek bele előtte. Szerintem jobb megoldás ha leinformálható a kocsi amit valaki meg akar venni. Ha nem tudják vagy akarják igazolni az előéletet akkor odébb kell állni. A másik dolog, ha valaki nem tudja a kocsija vagy a leendő kocsija igényeit akkor érdemes mint autószerelő szakmát kicsit tanulmányozni, mert az olajcsere és karbantartás nem csak abból áll, hogy kicsavarom a leeresztő csavart és felöntöm olajjal szürőcsere után. De ezt úgy is tudtad. Ha valaki pedig nem akarja ezt megtanulni annak meg úgy is olyat töltenek bele "ami jó bele".

  • @laszlodeak2905
    @laszlodeak2905 2 месяца назад

    Lehet keverve különböző márkát beletölteni viszkozitás ugyan az

  • @benedekhorvath63
    @benedekhorvath63 11 месяцев назад +1

    Számos autó könyvében több viszkozitás is ajánlott kategóriában van:
    pl. 5W30, 5W40, vagy 0W20, 0W30 stb.
    De fontos, hogy az ACEA számtól akkor se térjetek el!
    (A3/B3, A3/B4, A5/B5, C1, C2, C3, C4, C5)
    Ilyen egyszerű!

    • @DaBombtasi
      @DaBombtasi 9 месяцев назад

      A BMW LL01 ACEA A3/B4. A BMW szerint az LL04 az LL01 helyére mehet simán, és a LL04 az minden esetben C3. Akkor most eltérhetek, vagy sem? :D

    • @botondbarna9101
      @botondbarna9101 9 месяцев назад

      ​@@DaBombtasi Ha van részecskedzűrőd , akkor LL 04 kell. Ha nincs, akkor mehet a 01. A 04-ben kevesebb a surlódáscsökkentő( ezàltal a hamu is) A 01ben több a surlódáscsökkentő, több a hamu is.( jótékony hatása van egy nem részecskeszűrős motorban)

    • @DaBombtasi
      @DaBombtasi 9 месяцев назад

      @@botondbarna9101 hetfon kerult bele Shell Helix ultra 5w40 LL01 (asszem 01)

  • @beneistvan4924
    @beneistvan4924 2 года назад +2

    Szerintem nagyon lesarkítottad ezt Tibi. Bárki ajánlhat olajat, az már más kérdés, hogy kinek a javaslatát érdemes megfogadni! A tapasztalat is sokat számít, mert adott viszkozitáson belül is nagyon nagy különbségek vannak minőségben. Szóval nyugodtan meg lehet kérdezni tapasztaltabb, akár hozzáértőbb embereket, hogy mit ajánl, lehet ennek is értelme. Ugyanúgy, mint bármilyen más autóalkatrésznél is. És, de, számít az olaj márkája, főleg bizonyos, extrémebb használat esetében.

    • @Barret50ful
      @Barret50ful 2 года назад +1

      Így van , érdemes megkérdezni mert volt olyan hogy valaki elmondta hogy csak az adott Márka, egy tipusú olajat nem ette az autója és próbált már kb mindent .

    • @autovizsgalat
      @autovizsgalat  2 года назад +8

      Kedves István!
      Mégis mi alapján tapasztaltabb, hozzáértőbb bárki, mint a gyárban a mérnökök???
      Ahhoz hogy összehasonlítsuk két motorolaj viselkedését, hatásait egy adott motorban, két ugyanolyan autóval, ugyanolyan körülmények között kellene autózni több százezer kilométert, szétszedni a motort, és azután lehetne releváns véleményt alkotni bármilyen gyári előírástól eltérő motorolaj hatásairól. Ez nyilvánvalóan lehetetlen, enélkül pedig mégis mi alapján tapasztaltabb, vagy hozzáértőbb bárki?
      Ha most töltök bármilyen olajat a motorba, akkor jó eséllyel rengeteg kilométer múlva lesz érzékelhető a hatása, például, hogy elkopott a motor.
      A gyárban, mérnökök hada költ dollármilliókat egy motor és az olajrendszere kifejlesztésére, de Karcsi a szerelő hozzáértőbb, mint a mérnökök!

    • @autovizsgalat
      @autovizsgalat  2 года назад +5

      @@Barret50ful Az olajfogyasztás csökkenése rendszerint csak időleges a sűrűbb olaj használatával. hosszú távon a gyári viszkozitástól eltérő olaj miatt általában fokozott kopás, olajkokszosodás jelentkezik. Nem biztos, hogy csak 3 hónapra érdemes előre gondolkodni. Kopott dugattyút, gyűrűket, tömítéseket még semmilyen csodaadalék vagy olaj nem épített vissza.

    • @beneistvan4924
      @beneistvan4924 2 года назад

      @@autovizsgalat Kedves Tibor! Sajnos annak, akinek kérdése van olajjal kapcsolatban, annak nem sok esélye van ezt olajjal foglalkozó mérnököknek feltenni,így neki az is segítség, ha nála hozzáértőbb segít eligazodni az olajok tengerében. Itt most nem térnék ki hosszan arra, hogy az, hogy 2 olajnak hasonló a viszkozitása, ACEA, és egyéb jellemzője, az önmagában mennyire semmitmondó. Ezek tól-ig értékek, aminél egy 40-es melegoldali olaj lehet közelebb a 30-hoz, de akár az 50-hez is. Nagyon nagy különbséget jelent a viszkozitási index, TBN, és egyéb jellemzők. A GTL technológiáról hallott már, GAS to LIQUID? Tudja melyik neves autógyár gyári olaja ilyen? És ez a gyár, miért nem fogad el más megfelelő viszkozitású olajat az ügyféltől, ha olajcserét szeretne? SN Plus olajat milyen esetben kell alkalmazni, melyik típusokban előírás? Ezekről fogalma sincs sokaknak, de mégis találhat olyat a kérdező, vagy segítséget kérő, akinek van. Akár fórumon, akár ismerősi körben, stb. Ehhez nem kell "mérnöknek" lenni, arról nem is beszélve, hogy a mérnököknek is vannak eszméletlen tévedései-hülyeségei, lásd 30.000-es olajcsere periódus, stb. És igen, sokan lehetnek hozzáértőbbek bizonyos témákhoz, mint egy mérnök, aki annak csak egy részével foglakozik, akár elméletben, nulla gyakorlati tapasztalattal. Ne sarkítsuk már ennyire ezt az egészet. Nem szeretném kifigurázni, amiket itt magabiztosan összehordott, de akkora blődségek voltak benne, hogy nem tudja az ember, hogy sírjon vagy nevessen, És, nem, nem szükséges kilométerek százezrei, hogy kiderüljön melyik olaj milyen hatással bír, nagyon nem. Pláne motorsportban nem. De ez már egy másik történet. Egy dologban volt igaza egyedül, sokan vannak akikre nem szabad hallgatni, nem szabad tanácsot kérni tőlük. Ebben a témában többek között önre sem.

    • @autovizsgalat
      @autovizsgalat  2 года назад +4

      @@beneistvan4924
      Nem kell feltenni senkinek kérdést.
      Ahol az olajat vásárolják, katalógusból kikeresik az adott motorkódhoz megfelelő olajminőséget.
      Nem az a fontos, hogy ki gyártja, hanem a gyári specifikáció.
      Ennyire egyszerű.

  • @firkafirkus8217
    @firkafirkus8217 6 месяцев назад

    A markaszervizrol annyit, hogy a benzinesembe amibe aea a5/b5 menne beleöntöttek c3-ast ami dizelhez valo reszecskeszűrővel a baratnőm dizelebe amibe meg acea c3 kellene beletöltöttek a3/b4 est ugyh ennyit a szakszervizről :-D

  • @istvangosztonyi9952
    @istvangosztonyi9952 2 года назад +3

    Itt mindenki "olajmérnök"? Tibi frankók a videóid, de ebben az "olajháborúba" nem lett volna szabad belemenned. Lentebb elindult a háború a sok hozzáértő között. Minden fórumon ez megy, ha szóba kerül ez a téma. Egyébként vannak tapasztalt ,tényleg hozzáértő szakik is a fórumokon, de még közöttük is megoszlanak a vélemények ezekről a gyártó előírásokról.......márkaszervizről meg inkább nem írnék véleményt (tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek).

  • @arpadsimon4246
    @arpadsimon4246 2 года назад +1

    Vékony jég... beszakadt. Hinni, elhitetni... varázsszámokat skandálni.... Tecsót a madarasat is ledorgálni? A papírmunka mindegyik olajnán jó, "megfelelő" és azt tudja is.... , ha kb. 300 lóerő fölött sétálgacc akkorr fizess!

  • @viktorsarosi5632
    @viktorsarosi5632 4 месяца назад +1

    Jok a videók, csak kàr a lakossàgi technoért az elején

    • @autovizsgalat
      @autovizsgalat  3 месяца назад +1

      Köszönjük! :)
      Kérem küldje el a kedvenc zenéjét minden alkalommal, amikor kirakunk egy videót és megígérem, hogy mindig azt a zenét tesszük az elejére. A jövőben ugyanígy teszünk minden kedves nézőnkkel, így mindenki a neki megfelelő zenét hallgathatja a tartalmaink alatt. Ja nem, ez így értelmetlen és kivitelezhetetlen... Na mindegy... Legalább megpróbáltam... :)

    • @Georg1979
      @Georg1979 3 месяца назад

      @@autovizsgalat Illetve lehet némítani vagy beletekerni a videóba. De ő ezt még nem tudja. 😀Bár aki ezt a néhány másodpercet sem képes elviselni... 🤣

  • @dzsukovszki
    @dzsukovszki 2 года назад

    10/10!

  • @botondbarna9101
    @botondbarna9101 8 месяцев назад

    Ow40-es Mannolt használok Lada Granta 16v-ben. Elégedett vagyok.

  • @dalloszsolti
    @dalloszsolti 2 года назад +6

    Hasznos videó lett volna, ha nem került volna bele ez a (bocsánat, hogy így mondom, de nem tudok jobb kifejezést:) butaság, hogy "használt olajból visszaszőkített olajat kapsz olcsón a teszkóban". Először is a TESCO-ban, meg a többi nagy szupermarketben általában tök ugyanazokat a márkákat kapod mint az autóalkatrészes cégeknél, benzinkutakon, szakboltokban, stb. Jellemzően: Castrol, Shell, Elf, MOL, stb.
    Másrészt maga a videó is ellentmond saját magának percekkel később mikor azt mondja, hogy "nem az olaj márkája a fontos, hanem a viszkozitás, és a specifikáció". Ergo ez a használt olajból kikevert olcsó márka egy zöldség.

    • @SzotBalint
      @SzotBalint 2 года назад +2

      Szerintem a Tesco Value, S-Budge és hasonló olajakra gondolt, amelyek nagyon olcsóak.

    • @icecor72z25
      @icecor72z25 2 года назад

      Na igen, ezt én sem értettem. Mi van ha az olaj olcsó(bb), de ugyan azt a specifikációt tudja mint a gyári? Gondolok itt pl egy Mannolra. 😳

    • @autovizsgalat
      @autovizsgalat  2 года назад +4

      Kedves Zsolt!
      Itt egy link a "butaságról", de a neten találhat még vagy százat :) :
      gobertpartners.com/can-engine-oil-be-recycled
      Az olcsó kategóriás "budget" olajakat rendszerint használt olaj újrahasznosításával gyártanak
      Minden olajgyártó termékei közt megtalálhatóak a kapálógépbe való olcsó olajak és versenyolajak szintúgy. A bevásárlóközpontokban árult olajak rendszerint olcsóbban beszerzett, maradék raktárkészletből származó, akár sok éve raktárban álló olajak, amiket autósboltban már beszerezni sem lehet. Természetesen mindig vannak kivételek, de valóban érdemes 5 liter olajon spórolni 1000 forintot???

    • @dalloszsolti
      @dalloszsolti 2 года назад +1

      @@autovizsgalat Ez esetben megkövetem Tibor! Bár annyiban nem érzem ezt valós veszélynek, hogy az újrahasznosított termékek csomagolásán jelölve van, hogy ilyen típusú alapanyagból készülnek - én ilyet európai kiskereskedelmi forgalomban még soha nem láttam. Ahogy látom ezeknek a begyűjtött fáradt olajoknak a döntő többsége inkább ipari felhasználásra kerül, pl. hajók üzemanyagaként.

    • @autovizsgalat
      @autovizsgalat  2 года назад +2

      @@dalloszsolti Az olcsóbb "budget" olajok rendszerint ilyen, (vagy részben) újrahasznosított olajból készülnek és hazánkban is kaphatók. Bár én ilyen olajat sohasem vettem, nem gondolom, hogy feltüntetnék rajta, hogy milyen forrásból származik az alapanyag.

  • @jozsi0606
    @jozsi0606 2 года назад +3

    Mi van akkor ha a gyári előírás 3 félét is javasol?
    2017-es Seat Arona 1.0 TSI és a könyve szerint mehet bele 0w20 / 5w30 / 5w40.
    Akkor honnan tudjuk melyik való bele?

    • @boborjanpandacsoki5239
      @boborjanpandacsoki5239 2 года назад +2

      a gépkönyv leghátsó oldalán vagy a hátoldalon van egy összesítő, oda csak egyet szoktak írni a három lehetőségből. Ha mind a három viszkozitás szint jó bele, akkor célszerű a hígabbal kezdeni, de a motul vagy a total online kenőanyag keresőjét is használhatod. Ha sokat mész városban talán a 0w20-al célszerű kezdeni a sok indítás miatt, de a kisturbós korzsakban az 5w40 is nagyon népszerű, mert az meg a hőterhelést viseli jobban. A lényeg, hogy a fenti lehetőségektől ne térj el. PL. 10w30 semmiképp.

    • @TheLighty31
      @TheLighty31 2 года назад

      Sok városi rövid utak, sok hidegindítás, általában a legvékonyabb az ideális. Sok autópálya országút meleg motornál, erősebb terhelés, magasabb fordulat hosszú távon 5w30

    •  2 года назад

      Gyakorlatilag a megengedett leghígabbat érdemes használni, de amúgy az 5w30 helyett jobb a 0w30, 5w40 helyett a 0w40 (persze az előírt specifikáció mindenképpen legyen meg).

    • @botondbarna9101
      @botondbarna9101 9 месяцев назад

      ​@A hazai hőmèrsékletnél nem relavàns a 0w30 és 5w30 közötti különbsèg. Csak alacsonyabb hőmérsékleten jön ki a kèt olaj közötti különbség. Mi alapjàn àllapítottad meg, hogy a 0w40 jobb, mint az 5w40? Attól függ, hol milyen motorban, milyen hőmérsékleten. Azt azért gondolom tudod, hogy a 0w40 vékonyabb üzemi hőmérsékleten, mint az 5w40, ( 40-es értèken belül). A 0w40-es olaj melegoldali viszkozitása inkàbb egy nagyon kövér 30-hoz àll közelebb.

    •  9 месяцев назад

      @@botondbarna9101lásd a másik hozzászólásodra adott válaszom. Mindig figyelni kell a gyári specifikációnak való megfelelést is.

  • @denkezotya5560
    @denkezotya5560 2 года назад

    Ámmeen!😉

  • @zz2659
    @zz2659 2 года назад +2

    Te jó ég itt aztán sikerült mindent összehordani. Nincs minden olajnak "acea száma". Nem, nem csak pár lényegtelen kivételnek nincs. Számtalannak van csak api, jaso, stb ill. egyéb gyártói jóváhagyás száma. Ha már kinyilatkoztatunk, illene azt pontosan. Ehhez a szőkítős, bevásárlóközpontos butasághoz külön is gratulálok.

    • @autovizsgalat
      @autovizsgalat  2 года назад +3

      JAVASLOM ELOLVASNI:
      gobertpartners.com/can-engine-oil-be-recycled

    • @Georg1979
      @Georg1979 3 месяца назад

      Na akkor részletezzük:
      JASO az egy japán szabvány, Európában nem túl releváns és elsősorban motorkerékpár motorokba való olajoknál szokott előjönni ez.
      API az tényleg van. Már jó rég óta tapossuk az SN-t. Egy ideje pedig bejött az SP. Ha ez alapján választasz olajat, még simán kinyírhatod az autóban levő motorodat. S bár ugyan elenyésző mennyiségben még van a kínálatban SM, talán még SL olaj is. De ha olyat vesz valaki, ott sok minden más sem fog már stimmelni. Szóval az API besorolással igen nehéz mellényúlni.
      Az ACEA besorolásból két fontos jellemzőt lehet megtudni. A szulfáthamu tartalmát és ami még ennél is fontosabb, az a HTHS szám. Tök egyszerű a képlet. Magát valamire is tartó olajgyártónak a flakonján van ACEA besorolás, lévén tudtommal Magyarország Európában van és nem Ázsiában. Ha pedig mégsincs, akkor ennyi erővel 1 liter kakaót is bele lehet önteni a motorba. Hiszen úgysem tudjuk az adott folyadék jellemzőit.

  • @eeeneeen381
    @eeeneeen381 6 месяцев назад

    azért jó, hogy egyetlen mondaton belül is ellentmondásba kerülsz saját magaddal: elmondod hogy olcsót ne, mert hogy az állítólag tisztított xar - aztán azt mondod hogy tök mindegy milyen márka, a lényeg hogy a minősítése megfelelő legyen... igazából az utóbbi igaz, nem kell ezt nagyon túlmisztifikálni: a lényeg hogy a minősítés stimmeljen. és még egy lényegeset elfelejtesz megemlíteni: a drága divatolajakkal hamarabb futhat bele az ember, hogy valami pancsolt xart kap a flakonban... volt pár botrány a múltban, és valszeg azóta is virágzik a hamisító ipar - esélyes hogy nem az olcsóbb kisebb neveket hamisítják, hanem a brutális haszonkulccsal árusítható divatmárkákat...

  • @janko.9513
    @janko.9513 2 года назад +6

    10-30 v 40 soha! Ladákba való! Mai modern autók 90%-a 5-30 v 40-est igényel. Új autók nyilván 0-ásat. Teljes szintetikus kötelező, fél vagy ásványi felejtős.
    Motul, Total, Eneos, Liqui, Castrol, Mobil, Petronas illetve akármelyik gyári, ezek kétség kívül a legjobbak.
    Szűrőkből: Mahle, Mann, Meyle, Hengst, Valeo.
    Szabványt tudja, amit előír az autó. BMW-nél pl LL04. Ha ez megvan, illetve a fentiek is, akkor kimaxoltuk a dolgot. Motul oldalán pl pontos típus szerint is rá lehet keresni mi is kell nekünk az olajkereső menüpont alatt.
    Periódus: bárki bármit mond 10e km, plafon a 15, de inkább 13. Megfogja hálálni az autó.

    • @nittaberi
      @nittaberi 2 года назад +3

      Mi az, hogy felejtős ez, vagy az?! Pont arról beszél Tibor, hogy minden motorba a gyári előírás szerinti olaj kell. Pont.

    • @janko.9513
      @janko.9513 2 года назад +2

      @@nittaberi
      Mondat értelmezés. Olajból fél szintetikus vagy ásványi alapanyagú felejtős. Teljesen szintetikus a legjobb minőségű. Gyári előírást, szabványt is írtam ha végig olvastad volna. Ha meg végig olvastad, akkor értelmezd.

    • @boborjanpandacsoki5239
      @boborjanpandacsoki5239 2 года назад +2

      @@nittaberi arról ír, hogy ma már olyan autót nem fogsz használni, amibe 10w30 kell. Hacsak nem egy régi lada vagy talán egy f astra.

    •  2 года назад +2

      Vagy még inkább 0W30 vagy 0W40. Nyáron is, mert ezeknek magasabb a viszkozitási indexe, mint az 5W olajoknak, pláne mint a 10W olajoknak, és a magasabb viszkozitási index nem csak azt jelenti, hogy hidegben kevésbé sűrűsödik be az olaj, hanem melegben is kevésbé hígul fel.

    • @janko.9513
      @janko.9513 2 года назад

      @@boborjanpandacsoki5239
      Köszönöm!

  • @naplan1
    @naplan1 2 года назад +2

    Furcsa és szomorú , hogy ezeket a dolgokat újra és újra el kell mondani az embereknek…

  • @l.a.5302
    @l.a.5302 2 года назад +1

    Kókusz

  • @huzoro
    @huzoro Год назад

    Én spórolok az olajcserénél. Ford Motorcraft helyett Manolt veszek ami rendelkezik a FORD WSS-M2C913-A, B, C, D jóváhagyással, így a viszkozitása, API és ACEA minősítése is azonos, az ára viszont a kétharmada. Ha nem lenne meg a Ford jóváhagyás, biztos nem tölteném bele.
    A motorolaj "szőkítést" meg fel sem fogom, sokkal többe kerülne mint a friss motorolaj! Hogy a begyűjtött fáradtolajat mire tudják felhasználni azt nem tudom, de erre biztos nem!

    • @botondbarna9101
      @botondbarna9101 9 месяцев назад

      Kötelező EU-s előírás van a fàradtolaj felhasználásàra. Tehàt a 40-es olajokban bőven taláható újrahasznosított olaj.( 0w40 kivétel).Magyarorszàgon, és Kelet- Európàban a szintetikus technologiával készült olajokat is szintetikusnak adjàk el, pedig nagyon nem azok. Az 5w40-es olajok nagyrésze pedig sajnos az.( persze vannak kivételek).

  • @Kevanaaro
    @Kevanaaro Год назад

    Amúgy is évente vagy 10 000 km enként cserélünk olajat, a márkák nem számitanak, főleg a csili vili olajaknál.A gyári gépkőnyv a mérvadó!

  • @Kevanaaro
    @Kevanaaro Год назад +1

    Magyarországon mindenki ért mindenhez.Igy ez okafogyott.

  • @Kevanaaro
    @Kevanaaro Год назад

    A csili vili "márkás"drágább olajakat jobban hamisitják még a népszerü autósboltokban vásároltak sem biztosan 100%ban eredetiek!