[HIT] WIELKI KONWÓJ TARCZY TBM W RZESZOWIE - OGROMNA MASZYNA DOJECHAŁA DO BABICY - UJĘCIA Z DRONA

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 окт 2024
  • Z racji tego, że transport ten dotarł na podkarpacie na samym końcu swojej trasy, stąd też film mój tak późno ale mimo to jest :)
    Ujęcia z drona i z powierzchni ziemii, ukazujące przejazd konwoju drogą S19, skąd wjechano na autostradę A4 i pod prąd pojechano na kolejny węzeł do zjazdu. W kolejnym dniu konwój złapany przy zjeździe z S19 na drogę krajową w kierunku Boguchwały, tam też w Babicy konwój dojechał do celu.
    Info - RzeszówNews:
    To jedna z najtrudniejszych logistycznie operacji transportowych w Polsce. Cały transport składa się z czternastu zestawów podzielonych na trzy konwoje. Pierwszy był największy. Tarczę przymocowano do platformy o szerokość 9 m, długość 74 m, i wadze ok. 260 ton, co łącznie z ładunkiem wynosi 500 ton.
    Zestaw otwierał ciągnik balastowy, za nim była dwuczęściowa platforma, na końcu drugi ciągnik balastowy - pchający. Pozostałe transporty (składające się z jednego ciągnika i platformy) szerokości od 6 do 8 m i długości 35-40 m.
    Złożona z części maszyna ma 107 m długości, średnicę 15,2 m i waży ponad 4000 ton.
    Maszyna przypłynęła do Polski z portu Santander na północy Hiszpanii. W Szczecinie została przeładowana na barkę, która Odrą dotarła do Opola. W tym mieście dźwig przeniósł tarczę na lawetę. Z Opola konwój wyruszył 11 listopada, jechał m.in. przez Warszawę. W drodze do Babicy pokonał 800 km.
    - Nie była to najkrótsza, ale najbezpieczniejsza trasa - mówi Paweł Kwiecień, rzecznik prasowy Mostostalu Warszawa, generalnego wykonawcy tunelu. W zaplanowanie całej trasy zaangażowano kilkadziesiąt osób. Inżynierowie wykonali ponad 400 ekspertyz mostów i policzyli nośność wszystkich dróg na trasie.
    Po przetransportowaniu wszystkich elementów, które przewiezie 150 ciężarówek, maszyna zostanie złożona w całość. Zajmie to około trzech miesięcy. Drążenie ponad 2-kilometrowego tunelu na trasie S19 Rzeszów - Babica Południe rozpocznie się wiosną 2023 roku.
    To będzie tunel dwunawowy, więc tak na prawdę maszyna wydrąży dwa tunele, w jedną i drugą stronę. Będzie się przesuwała 9-10 metrów na dobę. Szybciej niż tradycyjną metodą górniczą. - Szybciej i bezpieczniej - dodaje Paweł Kwiecień.
    Najniżej maszyna zejdzie 100 metrów w głąb. Zasilana jest energią elektryczną i potrzebuje mocy 20 megawatów. - To tyle, ile potrzebuje do zasilania 25-tysięczne miasto - precyzuje rzecznik Mostostalu Warszawa.
    Maszyna TBM należy do hiszpańskiej grupy Acciona. Do obsługi przyjechało 20 pracowników tej firmy. Prace przy budowie tunelu zakończą się w 2026 roku.
    WSPÓŁPRACA:
    COGNITO:
    / @cognitorescue753
    / cognito.rzeszow
    www.instagram....
    FENIX MARKET:
    / sklepfenixmarket
    fenix.market/
    ___________________________________________________________________
    JEŚLI CHCESZ - WESPRZYJ MNIE NA PATRONITE, DZIĘKUJĘ! :)
    patronite.pl/L...
    ZAPRASZAM NA MOJEGO INSTAGRAMA:
    / krisu998
    ODWIEDŹ MNIE RÓWNIEŻ NA FACEBOOK'U:
    / podkarpacie998

Комментарии • 15