Dwururowy klimatyzator przenośny - Warmtec Morso+ KP40W

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 окт 2024

Комментарии • 68

  • @kris7150
    @kris7150 3 месяца назад +4

    Na przykładzie tego modelu.
    Temat izolacja rury chłodzącej gdy klima jest na balkonie.
    Bez izolacji na upalne dni strata temperatury może być parę stopni. Więc proszę się nie zdziwić jak na końcu rury temperatura powietrza będzie 16 °c. I co w tym momencie?
    Izolacja rury z AL i wełny jedna będzie ważyć gdzieś około 1kg na ponad 1 metr rury. Więc co dalej? Czemu w metr rury?
    Klimatyzacja stoi na balkonie. Mamy dwie rury doprowadzone do pomieszczenia. Rury muszą być a odległości minimum 0,5 m od siebie. W większości przypadków rurę wydychająca dajemy wyżej by mieszała ciepłe powietrze a rura pobierając powietrze jest niżej. Tu każdy sam ocenia sytuację.
    Mamy uszczelkę okienną do rur. Mamy ControlBox na końcu rury plus izolacja na rurze to mamy dodatkowy zdrowy 1kg ciężaru na uczelke który też działa na ramę okna.
    Koc tarowniczy : folia jest cięka ale jest wielkości pozwala na użycie jej w trzech warstwach.
    Folia aluminiowa : jest też folia aluminiowa gruba do pieczenia. Jest tania na Allegro więc jej też można użyć do osłony w paru warstwach.
    Nie naciągać na siłę żadnej z wyżej wymienionych foli. Robiąc małą poduszkę powietrzną między warstwami uzyskać ie lepszy efekt.
    Widziałem na allegro rure która nie ma wełny ale w środku jest aluminium a na zewnątrz jest czarna. Odradzam. Szkoda kasy. Czarny przyciąga promienie słoneczne więc słabo to będzie działać.
    W moim teście przy temperaturze na zewnątrz blisko 34°C udało się zejść na 10-11°C na końcu rury a w pomieszczeniu zejść na 22°C.
    U mnie było użyta folia spożywcza którą wziąłem z kuchni i koc ratowniczy.
    Myślę że zastosowanie 3 warstw foli powinno załatwić sprawę. U mnie po jednej warstwie foli spożywczej zszedłem do 12°C a była 16-17°C przy upale 34°C.
    Ogólnie kolejne gorące dni pokazały, że ten sposób zdał egzamin. Klima szybko dochodzi do zadanej temperatury i wyłącza się agregat i działa tylko wentylator. Po kilku minutach włącza się na nowo na 5-7 minut i włącza się na podobny czas. Z wyliczeń wychodzi ze klimatyzacja w ciągu godziny pracuje około 30 minut. Bez klimatyzacji w pomieszczeniu przy upalnych dniach było po 29°C obecnie klimatyzacja zejdzie do 22°C na upartego. Może inni użytkownicy mają inne sposoby?

  • @mateuszk262
    @mateuszk262 2 года назад +5

    Jeśli się ktoś zastanawia to mega polecam. Mam zamontowany w 50m2 mieszkaniu z termoblockiem balkonowym i z 25C w mieszkaniu zbija w 1h do 20C. Mega cichy, spodziewałem się głośniejszej pracy. Mega polecam.
    Edit: przy 30C upałach i rosnącej temperaturze w domu do 25-27C po godzinie w salonie jest 22-23C. W sypialni, która jest najbardziej oddalona od klimatyzatora temperatura spada z 27C do 24C, podejrzewam że przy pracy cały dzień temperatura w mieszkaniu wahałaby się na poziomie 23C. W najbliższym czasie zamierzam również kupić coolerbox out i zobaczyć o ile usprawnia pracę klimatyzatora.

    • @MrBalrogos
      @MrBalrogos 2 года назад

      Jak split to spoko, ale ten w video jest one unit, mobilne klimy to nie oplacalny zakup, a lepiej w domu miec chlodzenie evaporacyjne o wiele tansze w eksploatacji, najlepiej w nowo budowanym domu wtedy mozna wziasc pod uwage wentylacje i tak dalej.

    • @saudude2174
      @saudude2174 2 года назад +6

      ​@@MrBalrogos "chłodzenie ewaporacyjne" XD ah te trolle
      kupiłem jednego razu "klimator". Jedyne co dał to podniósł wilgoć w pomieszczeniu przez co wysoka temperatura była jeszcze bardziej nie do zniesienia i można się jeszcze nabawić bólu gardła.
      Każdy kto wierzy, że można schłodzić pomieszczenie dmuchawką z kawałkiem lodu która jeszcze dodatkowo podgrzewa swoim silnikiem pomieszczenie nigdzie tego ciepła nie odprowadzając jest durniem.

    • @MrBalrogos
      @MrBalrogos 2 года назад

      @@saudude2174 Ogromne hale, wieżowce, chlewy, Domki jednorodzinne(szczegolnie w USA angielska nazwa to swamp cooling) sa własnie tak chłodzone, Wilgoć odprowadzasz wentylacja przecież! I żadnego lodu sie tam nie wklada tylko wode o temp pokojowej(20C) przeciez zimna woda nie paruje. Ciekawostka taka ze zanim zaczeli montować klimy w autach osobowych, to wlasnie chlodzenie ewaporacyjne bylo uzywane w samochodach.
      Co do klimy to klima z koleii wysusza powietrze, zaczynaja sie problemy z blonami sluzowymi spojowkami i trzeba to powietrze nawilzac.

    • @MrBalrogos
      @MrBalrogos 2 года назад

      @@saudude2174 ruclips.net/video/ThsN3J-c2HI/видео.html

    • @saudude2174
      @saudude2174 2 года назад +2

      @@MrBalrogos woda o temperaturze 20 stopni C też nie paruje według twojej logiki. Podstawy termodynamiki się kłaniają.
      w USA prawie każdy ma zamontowaną normalną klimatyzację w domach.
      Wiekszość rzeczy które wypisujesz to kłamstwa. Jedyny powód dla którego ktoś toczy takie bzdury w internecie jest chęć sprzedania tych "cudownych" urządzeń.

  • @deka1987PL
    @deka1987PL 3 месяца назад +1

    Mam go od wczoraj. Jak narazie podłączony jedną rurą (niestety Coolerbox out nie jest nigdzie dostepny), stoi na zewnątrz. Z moich obserwacji:
    1. Gdyby miał sprężarkę inwerterową byłoby dużo lepiej. Zwykła sprężarka działa 1 / 0 i przy osiągnięciu zadanej temperatury sprężarka wyłącza się i klimatyzator dmucha cieplejszym i wilgotnym powietrzem.
    2. Na najniższej prędkości wentylatora dmucha mocno, za mocno żeby przy tym spać.
    Przydałoby się możliwość ustawienia jeszcze niższej prędkości. Może dałoby się to zrobić przez aplikację (Wi-Fi) wprowadzając aktualizację oprogramowania?
    Poza tym ok, działa, przy temperaturze na zewnątrz ok. 25 stopni dmucha ok. 9

  • @rafalzasada8826
    @rafalzasada8826 Год назад +1

    Wydaje mi się że ten klimatyzator powinien działać bardzo dobrze z jedną rurą stojąc na zewnątrz. Dzięki wytwarzaniu lekkiego nadciśnienia uszczelka okienna wydaje się nie być konieczna ponieważ powietrze będzie wypychane z pomieszczenia.

  • @TheGnbb
    @TheGnbb Год назад +1

    Cześć mieszkam nad petem który ciągle kopci fajki pode mną na balkonie, martwię się czy klimatyzator z coolerbox IN będzie zasysał smród do mieszkania? Pozdrawiam

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  Год назад +1

      Są to oddzielne, szczelne układy i nie powinien zasysać smrodu, ale nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować na 100%. Można złożyć zamówienie i przetestować klimatyzator. Jeśli będzie czuć, jest 30 dni na zwrot klimatyzatora 😊.

  • @CK-xb2gb
    @CK-xb2gb Год назад

    Bardzo grzeje się u mnie cześć wylotowa tej dwururki.
    Temp rury wylotowej to nawet 50 do 55 stopni. Sama rura która jest wpieta pod sufitem do kanału wentylacji grzeje jak cholera.
    Czy to norma?

    • @DamianChwiejczak
      @DamianChwiejczak Год назад

      Może jest utrudniony przepływ powietrza z powodu niedrożności kanału wentylacyjnego, za długiej lub zbyt ostro powyginanej rury?

  • @marcinka5865
    @marcinka5865 4 месяца назад

    Czy klimatyzator KP53W nie ma możliwości pracy z coolerbox'ami (in lubo out)?

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  3 месяца назад

      niestety w tym momencie nie ma takiej możliwości, aktualnie tylko klimatyzator Morso+ ma możliwość pracy dwururowej

  • @Mykola--1
    @Mykola--1 4 месяца назад

    jaka jest różnica pomiędzy górnym a dolnym otworem odplywowym?

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  4 месяца назад

      Górny jest do funkcji osuszania, żeby na bieżąco odprowadzić wodę, a dolny jest do spuszczania skroplin przy funkcji chłodzenia 😊

  • @Sandra-gm3dh
    @Sandra-gm3dh 2 года назад +3

    Przydałby sie filmik z czyszczeniem tej klimatyzacji.

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 года назад

      Zasada dbania o klimatyzatory jest taka sama dla wszystkich urządzeń - o wszystkim mówiliśmy w filmie poniżej 😊
      👉 ruclips.net/video/t1HhckCgSZc/видео.html

  • @geniuspolska6557
    @geniuspolska6557 5 месяцев назад

    Mam pytanie, jak mozna zrobić taki otwór w drzwiach tarasowych? kto taki otwór moze mi wykonać na wylot ciepłego powietrza z klimatyzatora?

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  5 месяцев назад

      W filmie pokazana jest rama okienna, którą zamawia się już z otworem 😊

  • @HyperVegitoDBZ
    @HyperVegitoDBZ 2 года назад

    Mam pytanie, czy trzeba izolować rurę wylotową od ciepłego powietrza z pomieszczenia, bo ona w tego typu wichajstrach potrafi sie nagrzać do 60 stopni nawet, a wiadomo że im mniejsza temperatura tej rury, tym mniej się maszyna musi napocić by te powietrze schłodzić a wiec mniej ciepła zostaje nam w pokoju. Myślałem o NRC + folia aluminiowa, wtedy z 60 mamy tak może z 30 stopni. Chodzi mi o konfigurację gdzie klima stoi w pokoju a 2 rury idą za okno.

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 года назад

      Można zastanowić się nam zakupem rury w otulinie termoizolacyjnej. Na pewno poprawi to skuteczność działania. Oczywiście nie jest to konieczność. Sposobem na redukcje oddawania ciepła przez nagrzane rury jest również używanie ich w jak najkrótszej wersji, tak aby droga ciepłego powietrza była jak najkrótsza. Czyli im bliżej okna stoi klimatyzator tym lepiej 😊.

    • @HyperVegitoDBZ
      @HyperVegitoDBZ 2 года назад

      @@emultimaxpl W moim przypadku machina stałaby dosłownie obok rękawa, na podwyższeniu. Więc ta rura miałaby minimalny rozmiar, ale czytam sobie teraz w necie o tej formie klimy a że robi Pan takie filmy fajne to stwierdziłem ze zapytam. Jeszcze mam takie jedno pytanie, bo te nakrętki, ta która idzie do tego czarnego elementu w Cool IN i ta dysza jak w odkuraczu, Czy jak zakupię taką rurę, z termoflexu, to będę to musiał pewnie jakoś je z tą rurą skleić, bo ta z urządzeniem, pewnie się nakręca na te nakładkę jak rozumiem?

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 года назад

      Łącznik między CoolerBox IN a rurą wyrzutową jest rozmiarem dostosowany do dołączonej rury, która ma średnicę 15 cm. Trudno powiedzieć w jaki sposób przymocować rurę thermaflex, bo sami nie testowaliśmy takiego rozwiązania 😊.

    • @HyperVegitoDBZ
      @HyperVegitoDBZ 2 года назад +1

      @@emultimaxpl ok, dzięki wielkie :)

  • @kris7150
    @kris7150 4 месяца назад

    morso + kp40w z wi-f
    Pierwsze upały i klimatyzacja na balkonie.
    Plusy:
    Chłodzi.
    Minus:
    Jest głośną jednostką jak Fral 14.2.
    Klimatyzacja jest na balkonie, który jest oszklony.
    Jedna rura wyprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz a dwie rury zajmują się powietrzem z pokoju.
    Pierwsze duże upały i klimatyzacja robi co trzeba. Żaluzje opuszczone by słońce nie padało na urządzenie. Pozostałe okna uchylone lub otwarte, by tam nie robić „termosu".
    Druga rura typu „plenum". 30 % zwiększa wydajność? W sumie to tak. Klimatyzacja dojdzie do zadanej temperatury i działa tylko wiatrak. Wiatrak pobiera powietrze przez „plenum". Czyli z pomieszczenia i wpuszcza jest do pokoju. A gdy nie mamy drugiej rury klimatyzator pobiera nam ciepłe powietrze z dworu i wciska je do pomieszczenie. W taki sposób szybko tracimy uzyskaną temperaturę.
    Druga sprawa. Wszelkie zapachy, jakie klimatyzacja ma koło siebie pobiera i daje do pomieszczenia (papierosy czy idziesz „walnąć bąka”).
    Chcesz przewietrzyć mieszkanie.
    Na dworze jest temperatura np. 24 stopni a w domu masz 26. Wyciągasz druga rurę by pobierała powietrze z dworu i nadajesz wyższą temperaturę niż 26 stopni. Tankujesz chłodniejsze powietrze z dworu i zbijasz tanio temperaturę w pomieszczeniu.
    Minusem drugiej rury jest to że robisz obieg zamknięty i może się tak zdarzyć, że w pomieszczeniu będzie duszno.
    Sterowanie temperaturą:
    Niby drugie plenum wciąga powietrze do urządzenia i mierzy jego temperaturę, ale to kulawe rozwiązanie. Temperatura jest na czujniku w tym momencie wyższa o parę stopni. I ciągle się waha. Co parę godzin trzeba kontrolować na aplikacji jak jest temperatura na czujniku i ustawiać zadaną temperaturę.
    I tu przychodzi z pomocą ControlBox. Panel sterowania z czujnikiem i kratką wylotową. To rozwiązanie ma swoje minusy. Czujnik blisko wyjścia rury więc różnica temperatury może dochodzić do góra 2 stopni. W nie 4 stopnie w przypadku drugiej rury. Można kierować wylotem powietrza i w moim przypadku jest ono skierowane do góry, bo ciepłe powietrze zawsze jest wyżej więc je wypiera.
    Szkoda, że firma Warmtec nie opracowała samego tańszego czujnika temperatury. Nie każdego stać na to, by wywalić prawie 300zl na ControlBox. Tu raczej nie można mówić o super konstruktywnej Polskiej myśli technicznej. Warmtec bardziej powinien postawić na rozwiązania techniczne i dodatki, by przyciągnąć ludzi do siebie. Czujnik temperatury WIFI? Czemu nie? Porobić testy i pokazać swój kolejny dodatek dedykowany. Warmtec jest znany z czujników i innych produktów do domu. Tylko trzeba chcieć!
    Pamiętajcie, że wystawienie klimatyzacji na zewnątrz to wygoda, ale też straty na samych rurach. Wystarczy zmierzyć temperaturę na początku rury i na końcu. Poza tym spasowanie końcówek rur i daje dużo do życzenia (każda forma ma takie same średnio dopasowane rozwiązania).
    W moim mieszkaniu przed klimatyzacja w domu temperatury dobijały do 29 stopni przy pary dniach upałów a teraz jest znacznie chłodniej.
    Dobór urządzenia do powierzchni mieszkania. Tak naprawdę wszystko zależy jakie temperatury macie w czasie upałów. Bo jak macie do 26 stopni w czasie gorących dni to możecie kupić sobie klimatyzacje znacznie mniejszą. Da ona sobie radę. I też spójrzcie ile w pomieszczeniu jest urządzeń dających ciepło. Komputery, lodówka, ilość osób w pomieszczeniu. I się okaże za na 30 mkw bierzecie 4kw, które da sobie radę z chłodzeniem pomieszczenia, a nie będzie chodzić godzinami, by zbliżyć się do zadanej temperatury.
    Kończąc… Nie ma idealnych rozwiązań. Wszystko ma wady i zalety.

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  4 месяца назад

      Dziękujemy za obszerną opinię. Faktycznie klimatyzatory przenośne mają swoje wady, ale mimo wszystko dają ulgę w upały 😊 Dziękujemy również za pomysł dodatkowego zewnętrznego czujnika temperatury - zorientujemy się, czy da się takie coś wprowadzić

    • @kris7150
      @kris7150 4 месяца назад

      @@emultimaxpl przyda się a szczególnie że bliźniak Fral 14.2 ma takie coś w ofercie i mimo że jest droższy to wygrywa dodatkami. Nie zawsze te dodatki są tanie. Ja bym pomyślał na czujnikiem na kabel lub integracją z czujnikiem przez aplikację Tuya. Macie w ofercie dużo podobnych rzeczy a trzeba walczyć o klienta, bo ludzie coraz częściej sięgają po takie urządzenia. Pozdrawiam.

    • @krisporadniki7615
      @krisporadniki7615 4 месяца назад

      ​@@emultimaxplja też szukałem dodatkowego zewnętrznego czujnika. Sprzęt.mam.od paru dni. Cena za ControlBox jest dosyć spora. Jak by państwo zaczęli pracować nad dostosowaniem czujnika który można podłączyć do klimatyzacji pewnie przyciągnęło by to dodatkowych zainteresowanych.
      Co.do klimatyzacji. Spoko sprzęt. W sobotnim czy niedzielnym upale +33° dał sobie radę w nagrzewajacym się pomieszczeniu. Mieszkanie mam małe. Typowa kawalerka z małą kuchnią. Pokój 24 °, kuchnia 25° gdzie temperatura latem w upalne dni była 29-30°. Miszka na 3 piętrze. Klimatyzacja dawała sobie radę.

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  4 месяца назад +2

      Po dzisiejszych testach możemy potwierdzić, że już teraz jest możliwe sterowanie pracą klimatyzatora Morso ustawionego na zewnątrz pomieszczenia na podstawie temperatury w pomieszczeniu, do tego potrzebne jest dowolne inne urządzenie mające wbudowaną funkcję pomiaru temperatury i sterowanie za pomocą aplikacji Tuya Smart, może to być np. termostat do ogrzewania podłogowego lub najprostszy innych czujnik temperatury z funkcją Wifi i Tuya (na allegro od 30zł) - wtedy w aplikacji Tuya wystarczy stworzyć scenę, jeśli temperatura w pokoju przekroczy X stopni C to włącz klimatyzator, jeśli temperatura w pokoju spadnie poniżej Y stopni to wtedy wyłącz klimatyzator. W niedługim czasie postaramy się nagrać film jak to dokładnie zrobić.

    • @kris7150
      @kris7150 3 месяца назад

      @@emultimaxpl no to czekam na jakiś filmik na RUclips. Pozdrawiam.

  • @damianswierczewski8215
    @damianswierczewski8215 2 года назад +1

    czy można stosować jednocześnie plenum out i in kiedy urządzenie ma stać na balkonie

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 года назад

      Jeżeli klimatyzator stoi na balkonie to podłączając CoolerBox OUT i rurę do zimnego nawiewu robimy obieg ciągle schładzającego się powietrza. Dodatkowe wprowadzanie CoolerBox In nie ma w tym przypadku zastosowania, wylot ciepłego powietrza i tak idzie na zewnątrz przy chłodzeniu. CoolerBoxy najlepiej stosować pojedynczo 😊.

    • @damianswierczewski8215
      @damianswierczewski8215 2 года назад

      @@emultimaxpl i jeszcze jedno . Może to nowatorski pomysł ale czy mogłoby mieć to rację bytu.? Wstawiam morso +40 na strych (schowek )robię w trzech pokojach otwory w suficie z gk i doprowadzam do nich rury izolowane spiro podłączone do klimatyzatora na strychu. Rurę ciepłego powietrza wywalam poza dach . Montuje box out i wprowadzam go na klatkę schodową też przez otwor w gk. Chodzi i o to żeby box out pobierał powietrze do chłodzenia z klatki schodowej o tem 25 stopni a nie że strychu i wtedy zimne wdmuchuje bezpośrednio do 3 pokojów

    • @CharlieBayTube
      @CharlieBayTube 2 года назад

      @@damianswierczewski8215 w jaki sposob chcesz polaczyc rure zimnego powietrza aby wdmuchiwalo bezposrednio do 3 pokojow? Jakis rozgaleznik? To chyba tez utraci w jakis sposob swoja moc rozbijajac wszystko na 3 pokoje

    • @damianswierczewski8215
      @damianswierczewski8215 2 года назад

      @@CharlieBayTube tak myślałem o skrzynce rozpreznej do DGP 150/100 3 wyjścia

    • @damianswierczewski8215
      @damianswierczewski8215 2 года назад

      @@CharlieBayTube no właśnie odległości.by były nieduże bo od jednostki do dwóch pokoi było by 1m i trzeci pokój jedynie 3 m

  • @zbik43
    @zbik43 2 года назад

    Czy klimatyzator ma lampe UV jak model KP41W ? I czy w ogóle UV coś daje czy to tylko marketing ?

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  2 года назад +1

      Niestety klimatyzator Warmtec Morso+ KP40W nie posiada lampy UV. Diody UV-C zastosowane w klimatyzatorze KP41W oraz KP46W to dokładnie takie, które są stosowane w wielu oczyszczaczach powietrza dostępnych na rynku. Skuteczność światła UV-C można potwierdzić w wielu artykułach naukowych 😊.

    • @zbik43
      @zbik43 2 года назад +1

      @@emultimaxpl dziękuję za odpowiedź :)

    • @deka1987PL
      @deka1987PL 3 месяца назад

      ​@@emultimaxpla plenum od Frala z UV-C nie będzie pasowało do Warmteca? Przecież klimatyzatory obu firm są identyczne w miejscu gdzie montuje się plenum/coolerboxa. Tylko jak zasilane są tę diody?

  • @kris7150
    @kris7150 4 месяца назад

    Tylko po co ten panel sterowania skoro ma WIFI? No prócz tego że w tym panelu jest czujnik temperatury. Na końcu rury wylotowej zimnego powietrza.

    • @DamianChwiejczak
      @DamianChwiejczak 4 месяца назад

      Właśnie dlatego żeby sterować temperaturą w pomieszczeniu (ma wbudowany czujnik temperatury), a oprócz tego dzięki temu panelowi można sterować klimatyzatorem za pomocą pilota

    • @kris7150
      @kris7150 4 месяца назад

      @@DamianChwiejczak ale masz aplikacje . Ja tylko raz wkładałem baterie do pilota sprawdzić czy działa. Ja steruje przez aplikacje. Panel ma swoje wady i zalety ale nic nie jest idealne jak kobiety.

    • @emultimaxpl
      @emultimaxpl  4 месяца назад +1

      Jeśli korzystamy z aplikacji, to faktycznie pilot nie jest potrzebny, ale są też klienci którzy nie wykorzystują funkcji Wi-Fi i wtedy pilot bywa przydatny 😊.

  • @Wieslaw1973
    @Wieslaw1973 2 года назад

    70l ka dobę w osuszaniu jest imponujace

  • @a.matusiak2202
    @a.matusiak2202 Год назад +1

    Mam ten klimatyzator, niestety jest bardzo głośny

    • @kris7150
      @kris7150 4 месяца назад +1

      Gdzie głośny. Toś ty jeszcze nie słyszałeś głośnych urządzeń chłodzących.

    • @a.matusiak2202
      @a.matusiak2202 4 месяца назад

      @@kris7150 ja nie jestem zadowolony z zakupu, owszem urządzenie po roku wciąż działa, tj chłodzi i wydaje się dobrej jakości, ale porównując do innej klimatyzacj za ok 1k z marketu budowlanego jest podobnie głośne, do tego system 2 rurowy i ustawienie na balkonie wydawało się dobrym pomysłem ale ma sporo kompromisów. Rury są duże i z klimą zajmują dużo miejsca, do tego termometr klimy do automatycznego ustawienia pożądanej temperatury jest tak ustawiony, że będąc na balkonie potrzebuje kolejengo adaptera za 300zl który trzeba montować na adapterze okna za kolejne 600zl. Nie mówiąc o problemie ze skroplinami. Razem robi się cena dobrego splita z nie inwazyjnym montażem na balkonie - czyli to samo co klimatyzator przenośny postawiony na balkonie. Są też przenośne splity do kampera, które też wydają się lepszą i tańszą alternatywą

    • @kris7150
      @kris7150 4 месяца назад +1

      @@a.matusiak2202 tu masz moc 4kw co się łączy z ze zwiększonym hałasem. Normalne. Poza tym jak dasz urządzenie o niższej mocy na balkon gdzie masz słońce nie wiem, czy da sobie radę w tych warunkach. Ja ma ControlBox panel i zwykłą uszczelkę na okno. Daje radę tylko trzeba pomyśleć. Rury zajmują miejsca na balkonie, ale ja o tym wiedziałem i mi to nie przeszkadza. Mi na tym nie zależy, bo w upał na balkonie nie siedzę a w normalny dzień zwijam majdan na bok.

    • @a.matusiak2202
      @a.matusiak2202 4 месяца назад +1

      @@kris7150 a jak ułożyłeś ten panel ControlBox w uszczelce?

    • @kris7150
      @kris7150 4 месяца назад

      @@a.matusiak2202 Nie mogę tu zdjęcia dać, ale TAK na uszczelce. Działa normalnie ale trzeba wziąć poprawkę na temperaturę bo czujnik jest blisko końca rury, ale nie ma dużego przekłamania. Kombinowałem z drugim czujnikiem który może zrobić tobie serwis, ale tu trzeba wysyłać urządzenie do nich. Oni wykonają drugie gniazdo i dadzą dodatkowy czujnik ale tu trzeba dzwonić na serwis. Ogólny koszt tego jest trochę niższy od panelu ale nie aż tak.