Nagyon szeretem ezeket a videókat. Precízek a megfogalmazások. Visszaköszönnek a középiskolás műhelyfoglalkozások. Szóval a tanuló felteszi a kezét és mondja a meglátását, hátha kap jó pontot: - a kulisszás és a lengőhimbás hajtómű nem azonos, felépítés, sebességviszonyok - a léptetőmű hajtóműve forgattyús hajtómű
Kedves Szabolcs, köszönöm szépen a sok tudást, amit Tőletek kaptam! Szívesen néznék egy werkfilmet is, kíváncsi vagyok, hogy készül el egy adás! Ez a Gépmesék esetén még jobban érdekel!
Köszönjük a színvonalas anyagot bár én nem szakmabéli vagyok (asztalos) de egy élmény számomra egy szilveszteri baki parádé remélem még bele fér majd már váróm a további részeket
Végre egy értelmes EMBER a szakoktatásban. nagy szükség van rájuk , mert a szakképzésből kikerülő gyerekek tudása siralmas. nekünk mind munkáltatóknak óriási összegekkel kell pótolni a tudáshiányt.
Érdekes, amit a finom felületekről mondasz. Ezidáig, ha valaki ilyen témakörben kivánt tartalmakat nézni a RUclipson, akkor el kellett látogatni külföldi csatornákra, ahol - főleg a tengerentúlon - azt figyeltem meg, hogy a harántgyalu által készített felületi minőséget az oldschool gépészek simán a marás minősége fölé helyezik és látszólag fantasztikus eredményekkel. Tehát, akinek nincs síkköszörűje, de van gyalugépe (a shaper), akkor nyert ügye van. Nyilván elmúlt ez a technológia, ahogy az egyetemes körülmények is, de én rajongok ezekért a "dolgokért". Visszatérve ehhez a technológiához, mi az igazság a mart vs gyalult felület között? Persze itt ideális körülményekre gondolok, minőségre, nem feltétlenül a hatékonyságra. Amúgy jártam pár éve egy gépműhelyben Nyíregyházán, ott "bászóúgépnek" becézték ezt a masinát. 🙂
Kedves készítők! Köszönöm rengeteg munkát, amit az eddig elkészült évadokba fektettetek, az eredmény magáért beszél. Hatalmas űrt töltött be ez a csatorna ebben a témában és biztos vagyok benne, hogy hosszú időre megváltoztatja a téma iránt érdeklődők életét. Sok sikert kívánok az új évadhoz és az új típusú tartalmakhoz, de ha marad egy kis időtök, azért pihenjetek is! :)
Már kezdtem aggódni, hogy egy ilyen fain műhely, és a szakiknál nincs egy sör sem? :) De látom, azért ez mégis egy rendes műhely... Várom a következő részeket!
Pécsen a zipernowskyban is volt egy hatalmas hosszgyalugép. Még mielőtt odakerültem volna, volt ott egy öreg aki szintén úgy gyalult, hogy volt egy kispárnája az asztalon. Állítólag egyszer valaki arrébb tette a kis párnát, az öreg pedig lefejelte a kereszt gerendát
Köszönöm a sok munkátokat Kedves Mesterek! Várom a 3. évadot, addig is jó munkát és jó egészséget kívánok! Gratulálok az élvezetes eladás módhoz és profi szakmaisághoz.
Szuperek vagytok! Alig várom a 3. évadot. Most már csak a műhelyt kéne megnyitnotok, hogy lehessen gyakorolni. Szerintem lenne rá fizetőképes kereslet. (De gondolom van elég dolgtok a rendes hallgatókkal is.)
Mindíg is èrdekelt a tèmakör, bàr nem a fèmiparban dolgozom. Informatív, èrdekes amit csinàltok, hihetetlenül le tudtak kötni az eddigi rèszek! Csak így tovàbb!
Sziasztok! Mi köszönjük az oktatást!! Emelt színtű és példa értékű!! És értékes! Személy szerint faipari vagyok, pontosítva mintakészítő és öntő, viszont mindig és érdekelt a fémipari megmunkálás. Köszönöm a lehetőséget!! 🤗
Kedves Mesterek! Nagyon hasznosnak találom a csatornát amit létrehoztatok. Érdekesen és érthetően magyarázzátok el a dolgokat és persze nem hiányozhat a vicc része sem, már az esztergálós részeknél igazán illedelmesen felkacagtam( jah nem.... inkább felnyerítettem😀)az elrontott méret illetve a beragadt érme lereagálásánál 😀 Az elejétől kezdve követem a csatornátokat és bevallom őszintén, mindig alig vártam az új részeket! Nagyon köszönöm nektek hogy vettétek a fáradtságot és elkészítettétek ezeket az epizódokat, hatalmas hiányt sikerült most pótolnotok a szakmai videók terén. Említelek mindig benneteket minden szakképzésben tanuló diáknak akikkel találkozom munkám során, hogy érdemes ellátogatni a csatornátokra illetve ha időnk engedi közösen meg szoktunk nézni velük egy-egy, az aktuális témánkhoz kapcsolódó videótokat. Tényleg köszi a sok-sok munkát! Várom a következő évadot!
Na most akkoooooo nézzek tévét péntekenként? Inkább nem :-) Kivárom míg újra belendültök! Köszönöm az eddigi részeket, nagyon jól szórakoztam, és a legjobb, hogy még lenn a műhelyben is eszembe jutottatok alkalmanként, a gépek mellett állva, mert a jó pap is holtig tanul...hát még a rossz! Várom a folytatást....
Amikor emlitetted, hogy egyeb forgacsolasi eljarasok is bemutatarsa kerulnek kulso partnereknel elso gondolatom a szikraforgacsolas volt, es meg abban a pillanatban mar mondtad is, szuper alig varom :D Jo a csatorna, csak igy tovabb!!
Nagyon szépen köszönjük a sok sok munkát amit belefektettek a videókba. Emlékszem amikor az egyetemre jártam alig vártam a szerdákat hogy gyakorlaton Laci bácsit és Téged Szabi hallgassalak.
Nagyon jók a videók és a bakik, szeretem, ha van káromkodás, az hozzá tartozik bármilyen munkához :) Asszem megyek és az asszonyon én is egyenes vonalú horizontális alternáló mozgást fogok végezni, majd idővel a "munkadarabot" vertikális irányba fordítva tovább folytatjuk az alternáló mozgást, amíg a szerszám ki nem lép a munkadarabból :)
Nagyon tetszik a csatorna! Örülök, hogy folytatódik a tartalomgyártás, ismeretterjesztés. Nagy űrt kezdett el betölteni az internet világában az ami itt zajlik. Szívesen néznék még poligon esztergálást egyetemes eszterga segítségével, hengerfej síkolást, hengerfúrást, hónolást, lemezmegmunkálást, clinching eljárást, csőhúzást, hőkezeléseket, nitridálást, cementálást, galvanizálást és igazából bármit a témában.
3 года назад
mind jó ötlet, köszi a tippeket. Makra Győzőhöz biztos megyünk ő a sokszögesztergás
Tiszteletem! Várjuk a folytatást, sok érdekes dolgot láttam az elmúlt néhány hétben. Már a vésést bemutató videónál is megjegyeztem, de itt is felhozom ami külön tetszik: anyázás, b@zdmeg! Nemszoktam csúnyán beszélni általában, de a műhelyben ha valami nem sikerül akkor bizony előjön valamelyik. Ez hozzá tartozik a munkához. További sok sikert, és eredményes munkát kívánok! Üdv: Ádám
Nem rég kezdtem el nézegetni a videóitokat, de várom a 3. évadot! :) Én is szakmabeli vagyok, ezért igyekszem csak akkor kommentelni, ha valami olyan észrevételem van, amit pl. én másképpen csinálnék. Az biztos, hogy pályakezdőknek kitűnő szakmai képzést nyújtanak ezek az előadások ( én még az 1985-87 években voltam szakmunkás tanuló és bizony jó lett volna ha akkor vannak ilyen videók..)! Az ember ebben a szakmában mindig fog tanulni (különösen igaz ez a CNC-forgácsolási területre). A kreativitás tárháza ezen a területen meg kimeríthetetlen (a kreativitás és jó térlátás elengedhetetlen)! Kár, hogy a szaktudást amit igényel, nem mindenütt tudják vagy akarják megfizetni (még nyugaton sem)! Mivel CNC-s ként dolgozom (főleg maró-megmunkálóközponton és fúró-maró művön), sokszor vágják a fejemhez tudatlanok, hogy "nem is nehéz ez a szakma, csak nyomkodni kell a gombokat"! :D Azt elfelejtik, hogy egy CNC gépnél (de akár a hagyományos forgácsológépeknél is) nagyon nagy körültekintés kell pl. a munkadarabok "kiállításához" (pozicionálásához), rögzítéséhez és akkor még nem beszéltem a gép megfelelő felszerszámozásáról (már ahol van automata szerszámcserélő rendszer), a megmunkáló programok szakszerű és áttekinthető megírásáról! Szóval... nehezen térül meg az a szaktudás, amit az ember beleöl a forgácsolói szakmába! Vállalkozni sem egyszerű ebben a szakmában, mert sok esetben több 10 milliós vagy százmilliós beruházást (nem utolsó sorban piacot) igényel...! Ennek ellenére meg van a maga szépsége! Végezetül... kívánok a stábnak a jövőben is sok sikert és még több nézőt! :)
@@tothista4477 Sok mindent lehet tanulni a tanároktól, de én anno (1997-ben) egy 1600 órás CNC-gépkezelő és programozó tanfolyamon vettem részt Nyíregyházán az akkor Nyírdinamika Kft-nél (ez úton is szeretnék köszönetet mondani Gera Károlynak, Izsai Jánosnak és az akkori cég igazgatónak, Lőkös Sándornak). Kitűnőre vizsgáztam és elmondhatom, hogy bár a szakoktatóm nem tanár hanem egy egyszerű művezető volt (Gera Károly) a cég forgácsoló műhelyében, sokkal jobban és érthetőbben eltudta magyarázni a szakmai számításokat (pl. körív-egyenes metszéspont, a megmunkáló gép főmotorjának aktuális teljesítményfelvételével kapcsolatos számítások, vágósebesség, pl. Piatgorasz-tétel és társai, stb..), mint anno a 3 éves szakmunkásképző iskolában! Programozást is oktattak (Hunor PNC-712/721 eszterga vezérlő, NCT-90 esztergavezérlő, PNC-728 maróvezérlő és Siemens 810 T eszterga vezérlőket). Programozói képesítést csak 4-5-ös osztályzattal vizsgázók kaptak! Mikor kikerültem a a friss bizonyítványommal a "valóvilágba" (Győrben kezdtem az akkor még UKM-Rekard Kft-nél a pályafutásom) és még számtalan cégnél, számtalan vezérlőtípust sikerült megismernem (volt amit csak kezelői szinten és volt amit profi programozói szinten pl. Heidenhain és Fanuc vezérlők esetében). 20 éve (1-2 év hegesztői munka kivételével) dolgozom CNC-s munkakörben, ebből az utóbbi 10-12 évet Nyugat-Európában. Szóval... a gyakorlati tudásra csak kismértékben tud a tanfolyam felkészíteni, rutint az életben szerez az ember, de mint írtam fentebb, bizony sok esetben az ember még 20-30 év után is tanul új dolgokat!
@@tothista4477 2001-ben dolgoztam a Győri Pannon Tools-nál (nem rég ők kaptak állami támogatást a fejlesztésekre, de még véletlenül sem a reklám helye...) és ott a szikraforgácsolás majd minden formájával találkoztam, révén egy ipari szerszámokat gyártó cégről beszélünk (ill. ez a fő profilja, pl. prés szerszámok, lemezhajlító és egyéb vágó-sajtoló szerszámok, öntőformák, stb..). Ott találkoztam tömbszikra-géppel és CNC-huzalszikra géppel is. Abból nem szereztem tapasztalatot mert azokra volt állandó ember, de érdekes volt látni, ahogy működik. A huzalszikrával csináltak majdnem minden illesztett furatot (csak egy un. startfuratot kellett fúrni a huzalnak, ahol a gép befűzte magának a huzalt). Szóval... láttam már én is ezt azt! Volt szerencsém találkozni CNC-lézervágóval, CNC vezérelt vízsugárvágóval. Ezek már szinte messze állnak a hagyományos fémmegmunkálási módszerektől (pl. forgácsolástól). Külön is oktatják őket, mint a CNC -hegesztést. Azért mondtam, hogy az ember élete is kevés ahhoz, hogy mindent megtanuljon és azt hasznosítani is tudja! Nekem pl. az alap szakmám általános gépi forgácsoló (esztergálás, marás, köszörülés, mellé még van vagy 3 másik is..) és ebből fejlesztettem tovább a tudásom mint CNC-re. Ezen belül is főként a maró-megmunkáló központok kezelésében és programozásában vagyok jártasabb. CNC-esztergán nem dolgoztam már vagy 15 éve, de 2-3 hét elég lenne, hogy visszarázódjak bele. Az igazság az, hogy ha az ember eleinte sokat tanul, egy idő után belefárad, ahogy halad a korral..! Nekem már elég az a tudás, ami van (még sokszor ki sem tudom használni)! Egy jó párszor felállt az a paradoxon helyzet, hogy én, külföldiként tanítottam be németeket úgy a CNC-gépre, hogy a gépen német gyártmányú vezérlő volt! :D Pedig, Ők is évek óta csinálják a szakmát, de volt olyan, hogy az egyik német kolléga 20 év kézi szerszámcserélős gépről került át egy szerszámtárral rendelkezőre és hiába volt a két gépen szinte ugyan az a vezérlő (az egyiken egy TNC 416-os Heidenhain, a másikon meg egy iTNC 530-as Heidenhain), hónapokba telt, mire megtudta érteni a szerszámcserélő működését, programozását, esetleges hibaelhárítását! :)
Köszönjük szépen az eddigieket! Magam is meglepődöm hogy ennyi embert érdekel ez a dolog! (olyanokat is akit nem vettek fel annak idején ilyen helyre... de mégis ezt csinálja 30-40 évesen a saját fejéből kiindulva!) Ezen a csatornán nagyon sok ügyes magyar ember egy nagy lehetőséget kap! köszönjük!! Hajrá kefe bácsi ;-)
Köszönöm az eddigi videókat! Nagyon várom a folytatást! Remélem már az elején szó esik az esztergakés köszörülésről. 😁Ha esetleg autós (de sokkal inkább buszos) kérdéshez szükségetek volna egy kotnyelesre akkor bátran szóljatok! Hátha van néhány év tapasztalatom.
Nagyon szépen köszönjük ezt az évadot is és már várom a 3. évadot ! 🔥 Annyi sok sok kérdésem lenne önhöz, targonca szerelőként dolgozok és mindig van olyan meghibásodás pld Linde hidrohajtásban amit legyártani érdemes esztergálással, cnc marással, hosszanti bordák kialakítása, hőkezelés és még sorolhatnám. 😊 Addig is sok pihenést mert mindig nem szabad dolgozni 😀🍻
3 года назад+1
Köszönjük szépen az eddigi két évadot, és várjuk a következőt.... :)
Nagyon várom a következő évadot :) Angol felirat esetleg? A youtube felülete kezeli a subtitle lehetőségeket. És az ennek a videónak a legvégén "tapasztalható" bakikból is jöhetne több :D Vagy az érdekesebb videók után egy "Hogyan készült?" videó akár. Special guest star? Olyan videó, ahol mondjuk van egy beugró vendég is. Csak ötletelek :) Köszönöm az eddigi tartalmakat, várom a következőket :)
Sziasztok! Nagyon királyok vagytok, már alig várom, hogy láthassam a 3. évad részeit. Arra nem gondoltatok, hogy esetleg Instagram vagy Tik Tok fiókot létrehozzatok? Én személy szerint úgy gondolom, hogy ott a fiatalokat sokkal jobban elérnétek. Csak így tovább, gratula a csatorna eddigi sikereihez!
121 hozzászólás és 8623 megtekintés... Aki kedveli ezeket a videókat, tegye meg az urakért és az elvégzett munkájukért, hogy legalább kommentel egy köszönést vagy néhány észrevételt. Az sem árt, ha a video elején megy a like. Elvileg a RUclips algoritmusa figyeli ezeket az eseményeket és előbbre sorolja a videót pár szempontból. Így pl. még több embernek ajánlja majd fel. ui. és az uraknak is jut majd kávéra :-) No meg hűs kézműves sörre. Kellemes ünnepet!
Nagyon jó a csatorna,gratulálok!Több epizódban láttam,hogy az E400-as gépen hirtelen forgásirányt váltanak,hogy minél előbb leálljon a főmozgás.A hajtóművet valószínűleg azért kell javítani,vagy beállítani.A főhajtómű ékszíjtárcsája mögött van egy elektromos fék,ami ha jól be van állítva,ugyanúgy lelassít,és sokkal kevesebb idő az esetleges cseréje,vagy beállítása mint az egész hajtóművet motorral együtt kiszerelni.Nagyon várom az új részeket!
Köszönet a tartalmakért! Rendkívül hasznos, és érdekes minden epizód. Semmi közöm a szakmához, de végül miattatok vettem egy kis esztergát amivel tudok szórakozni. :D
Végén annyi terv hangzott el a 3. évadra, hogy egy élet is kevés lesz rá. Legyetek jó oktatók is, hogy a diákoknak is jusson valami. Én kibicként nagyon köszönöm és további sok sikert kívánok, valamint ezután is szívesen követem az eseményeket.
Csak így tovább. Zseniálisak az adások. Minden figyelmet megérdemeltek. Nagyon várom az esztergakés köszörülős részeket mivel van egy műszerész esztergám de túl sok gyakorlatom nincs vele. Sokat tanultam a videóitokból. Remélem később lesz esetleg motorfelújító gépműhelyes epizód is ahol hengerfej és motorblokk vagy lendkerék megmunkálásokat láthatunk. Köszönöm a munkátokat! 😉
Pár napja tettek fel egy ilyen videot, a „tibi mühelye“ sorozatban. Sajnos, eléggé általános, kevéssé mélyednek bele szakmai részekbe. Például, hengerfúráskor hogyan találjuk el a henger közepét, és hasonló finomságok. Vályi Pistát ne engedjétek a kamera és a mikrofon közelébe. Anno a brutális fizikát is telehülyéskedte.
Maradjatok "gyerekek" , ne legyetek celebek! várjuk a folytatást!! Jó ötlet az autós csatornák bevonása is, de jól válasszátok meg pls.. plusz egy adat: 180000 óra nézési idő egy átlagos mobilon kb 500kWh eletromos energia. Sosem ment még ILYEN JÓ HELYRE! ;)
Sok videó van a RUclips-n ami CNC-s dolgokat oktat, de ahogy elnéztem, ezek is többnyire csak egy adott vezérlővel (persze... mindegyik más-más típussal) és ezen belül is csak az alapokat oktatják! A CNC-s szakma és annak oktatása nem egyszerű, főleg úgy nem, hogy sok esetben több tízmillió Ft-os értéket képviselnek! A gyakorlatot innét a világhálóról nem lehet megtanulni!
@ Sok örömmel hallgatlak és nézlek Benneteket én is, gratula mindenhez. Kis műhelyünkben üzemeltetünk többek között 2-2db huzal- és tömbös szikraforgácsolót. Nem mai gépek, de kiválóan működnek, igény esetén én is szívesen segítek a technológia bemutatásában.
Köszönjük! Nekem személy szerint jobban tetszik ez a kötetlenebb forma, amibe simán belefér az "elment sz@rni" kifejezés. Mint a modorosabb, hivatalosabb előadásmód. Persze nem tudhatom, milyen követelmények vannak netán az oktatási intézmény részéről.
Én csak most találtam meg a csatornád, de elképesztő az amit itt csináltok, és, bár nem tudom hogy még kell e, de videó vágás ügyben, vagy külön platformokon lévő oldalak elkészítésében, mint pl a facebook, ezekben szívesen segítek
Tiszteletem Tanár Úr ! Olyan kérdésem lenne, hogy a kis 2 ütemű retro motorokhoz a tengelyt, hogy állítják elő? A fogaskerekes rész szép de annyira nem izgi viszont a másik oldalt a kúpos kialakítás + az" inverz reteszhorony"nak a hogyanja már sokkal jobban foglalkoztat. :D Köszönöm a választ előre is ! ( A belső felét a tengelynek nem láttam mert a kis retro motornak több mint 30 éve nem volt szüksége ilyen beavatkozásra. Plomba van rajta :D )
A videó vágója egy Sztahanovista, képes egy mondatba több vágást is beletenni, és nem fárad! 😆 Szerintem jöhetnének kimaradt jelenetek, csak hogy ne essen ki a gyakorlatból. 😉👍A gyalu eltérő menetemelkedésének korrigálására, talán "olcsóbb" a nóniuszt korrigálni, mint az orsót. Leesztergálni a régi osztást, és újat készíteni. Persze csak, ha az egész fordulatok jól jönnek ki.
3 года назад
nehéz ám ennyi gondolatot egy szusszal felmondani, van hogy megakad a nyelv mondat közben. Ezért a sok vágás, elnézést kérünk érte.
Sziasztok! A CNC ismeretek (a tervezéstől a megmunkálásig) engem is nagyon érdekelnének (bár látom egy másik kommentben, hogy valamiért nem lehet... :'( ) Nem mellesleg: nincs olyan aktuális hallgató, aki ért a videóvágáshoz, és jó (jobb) jegy fejébe (vagy mert így nem bukik meg az első órán... :P ) outsource-olható az utómunka? :) Esetleg másik karról, ahol van - ha van - multimédiás oktatás? :) Várom a harmadik évadot, addig is jó egészséget, és persze tört forgácsot kívánok!
Nagyon óvatos volt ez a gyalulás, holott pont az az előnye, hogy jó nagy fogásokkal lehet gyalulva forgácsolni. Abom79 youtube felhasználó videóit akár ötletszerzésnek is tudom ajánlani a későbbiekhez! Várjuk a következő évadot! Jó munkát hozzá! ruclips.net/video/tN6ODZZJNkQ/видео.html
Csigafúró élezés...Elkezdtem bent a cégnél párat.Aminek az lett a vége,hogy a csapat egyik fele állandóan a nyakamra jár fúrókkal a másik fele meg mérges,mert lehúztam a követ,mert engem zavart,hogy kiverte a korong a kezemből amit köszörülnék.Na nem az a bajuk,hogy nyugodt a korong futása,hanem,mert a finom korong már már annyira finomra kopott,hogy inkább polírozott,mint csiszolt.Én meg galád mód felérdesítettem.
@ A baj,hogy a maszekomból veszik el az időt!Nem haladok a tekercselővel,a hernyótalpas rc fűnyíró platformmal és az elektromos meghajtású szánkóval sem! :D :D
Köszönöm szépen, nagyon jók a videók, további jó munkát! Egy kérdés: van oka, hogy nem 90 fokkal elforgatva került be a munkadarab? Úgy nem lenne rövidebb a megmunkálás ideje?
Bemutatóra így is elment, fordítani kellett volna a gépsatun. Mint ahogy nem esett szó a billenő késtartó szögbe állításáról. Alapfokú bemutató volt, a gyalulás régen teljes szakmának számított. Pl Pióker Ignácz, sztahanovista gyalus volt. Ahogy a marógép, és a maró szerszámok fejlődtek, a gyalulás már csak a szerszámkészítő szakmában maradt meg. Onnan a huzalos szikraforgácsoló szorította ki. Magam sokat gyalultam, nosztalgiával néztem az előadást.
Lehet csak én vagyok figyelmetlen, de mi a különbség a 2 csatorna: "Magyar gépmesék" és a "Gépműhely gyakorlat" között? Abszolút nem a szakmám, de minden rész lekötött. A videókon felbuzdulva próbáltam ki melóhelyen az esztergagépet is (lakatos felügyelete mellett és csak kisebb műanyag pogácsákkal szórakoztam) Nagyon tetszik a jövőbeli elképzelésetek is, csak így tovább!
@ Akkor még kétkezi dolgozó is bekerülhetett, persze csak ha virítani lehetett vele. Volt néhány futtatott ember is, pl Muszka Imre esztergályos, de Piókert és Horváthot nemzetközi szinten is elismerték. Vonatkozik ez Bikov és Koleszov szovjet esztergályosokra is, akik a mai modern szerelt lapkás technológia kidolgozói voltak. Gondolom , rajtuk kívül mindenki jól keresett a módszeren.
Nagyon szeretem ezeket a videókat. Precízek a megfogalmazások. Visszaköszönnek a középiskolás műhelyfoglalkozások. Szóval a tanuló felteszi a kezét és mondja a meglátását, hátha kap jó pontot:
- a kulisszás és a lengőhimbás hajtómű nem azonos, felépítés, sebességviszonyok
- a léptetőmű hajtóműve forgattyús hajtómű
köszönjük, ott a pont!
Köszönjük kefe bácsi folytassátok még vagy 200099 évig a videókat ilyen egészségesen sörtével!!!!!!@
naná
Kedves Szabolcs, köszönöm szépen a sok tudást, amit Tőletek kaptam! Szívesen néznék egy werkfilmet is, kíváncsi vagyok, hogy készül el egy adás! Ez a Gépmesék esetén még jobban érdekel!
Köszönjük a színvonalas anyagot bár én nem szakmabéli vagyok (asztalos) de egy élmény számomra egy szilveszteri baki parádé remélem még bele fér majd már váróm a további részeket
Végre egy értelmes EMBER a szakoktatásban. nagy szükség van rájuk , mert a szakképzésből kikerülő gyerekek tudása siralmas. nekünk mind munkáltatóknak óriási összegekkel kell pótolni a tudáshiányt.
Érdekes, amit a finom felületekről mondasz. Ezidáig, ha valaki ilyen témakörben kivánt tartalmakat nézni a RUclipson, akkor el kellett látogatni külföldi csatornákra, ahol - főleg a tengerentúlon - azt figyeltem meg, hogy a harántgyalu által készített felületi minőséget az oldschool gépészek simán a marás minősége fölé helyezik és látszólag fantasztikus eredményekkel. Tehát, akinek nincs síkköszörűje, de van gyalugépe (a shaper), akkor nyert ügye van.
Nyilván elmúlt ez a technológia, ahogy az egyetemes körülmények is, de én rajongok ezekért a "dolgokért".
Visszatérve ehhez a technológiához, mi az igazság a mart vs gyalult felület között? Persze itt ideális körülményekre gondolok, minőségre, nem feltétlenül a hatékonyságra.
Amúgy jártam pár éve egy gépműhelyben Nyíregyházán, ott "bászóúgépnek" becézték ezt a masinát. 🙂
Ó ba... +. Majdnem beleszaladtunk.... Ez aranyos volt. Igazi mester ember. Csak az tudja ilyen szépen kifejezni magát. 🙂
szaki bácsi:)
Kedves készítők! Köszönöm rengeteg munkát, amit az eddig elkészült évadokba fektettetek, az eredmény magáért beszél. Hatalmas űrt töltött be ez a csatorna ebben a témában és biztos vagyok benne, hogy hosszú időre megváltoztatja a téma iránt érdeklődők életét. Sok sikert kívánok az új évadhoz és az új típusú tartalmakhoz, de ha marad egy kis időtök, azért pihenjetek is! :)
nagyon szépen köszönjük:)
Már kezdtem aggódni, hogy egy ilyen fain műhely, és a szakiknál nincs egy sör sem? :) De látom, azért ez mégis egy rendes műhely...
Várom a következő részeket!
:)
Pécsen a zipernowskyban is volt egy hatalmas hosszgyalugép. Még mielőtt odakerültem volna, volt ott egy öreg aki szintén úgy gyalult, hogy volt egy kispárnája az asztalon. Állítólag egyszer valaki arrébb tette a kis párnát, az öreg pedig lefejelte a kereszt gerendát
Köszönöm szépem a "műsort", nagy élmény volt! Gépész diákéveimet és emlékeimet idézte fel. Kefebá' egy Igazi Nagy Szakember:)
mi köszönjük:)
Köszönöm az eddigi videókat, és váram a harmadik évadot! Kiváló a műsor és az előadásmód! Gratulálok!
Kedves kollégák, gratulálok! A kezdeményezés és a csatorna hasznos, és még szórakoztató is . :)
köszönjük szépen
Köszönöm a sok munkátokat Kedves Mesterek! Várom a 3. évadot, addig is jó munkát és jó egészséget kívánok!
Gratulálok az élvezetes eladás módhoz és profi szakmaisághoz.
Szuperek vagytok! Alig várom a 3. évadot. Most már csak a műhelyt kéne megnyitnotok, hogy lehessen gyakorolni. Szerintem lenne rá fizetőképes kereslet. (De gondolom van elég dolgtok a rendes hallgatókkal is.)
Mindíg is èrdekelt a tèmakör, bàr nem a fèmiparban dolgozom. Informatív, èrdekes amit csinàltok, hihetetlenül le tudtak kötni az eddigi rèszek!
Csak így tovàbb!
Sziasztok! Mi köszönjük az oktatást!! Emelt színtű és példa értékű!! És értékes! Személy szerint faipari vagyok, pontosítva mintakészítő és öntő, viszont mindig és érdekelt a fémipari megmunkálás. Köszönöm a lehetőséget!! 🤗
Kedves Mesterek! Nagyon hasznosnak találom a csatornát amit létrehoztatok. Érdekesen és érthetően magyarázzátok el a dolgokat és persze nem hiányozhat a vicc része sem, már az esztergálós részeknél igazán illedelmesen felkacagtam( jah nem.... inkább felnyerítettem😀)az elrontott méret illetve a beragadt érme lereagálásánál 😀 Az elejétől kezdve követem a csatornátokat és bevallom őszintén, mindig alig vártam az új részeket! Nagyon köszönöm nektek hogy vettétek a fáradtságot és elkészítettétek ezeket az epizódokat, hatalmas hiányt sikerült most pótolnotok a szakmai videók terén. Említelek mindig benneteket minden szakképzésben tanuló diáknak akikkel találkozom munkám során, hogy érdemes ellátogatni a csatornátokra illetve ha időnk engedi közösen meg szoktunk nézni velük egy-egy, az aktuális témánkhoz kapcsolódó videótokat. Tényleg köszi a sok-sok munkát! Várom a következő évadot!
Sok videós csinálja puffereli a vidiket, bevett szokás, támogatom ha ez segít csökkenteni a nyomást, hogy elkészüljön időre egy epizód.
Na most akkoooooo nézzek tévét péntekenként? Inkább nem :-) Kivárom míg újra belendültök! Köszönöm az eddigi részeket, nagyon jól szórakoztam, és a legjobb, hogy még lenn a műhelyben is eszembe jutottatok alkalmanként, a gépek mellett állva, mert a jó pap is holtig tanul...hát még a rossz! Várom a folytatást....
Amikor emlitetted, hogy egyeb forgacsolasi eljarasok is bemutatarsa kerulnek kulso partnereknel elso gondolatom a szikraforgacsolas volt, es meg abban a pillanatban mar mondtad is, szuper alig varom :D
Jo a csatorna, csak igy tovabb!!
Köszönöm a videókat! Anno 615/2 mechanika műszerésznek tanultam az EVIG-ben! Kedves emlék volt a videókat megnézni!
Nagyon szépen köszönjük a sok sok munkát amit belefektettek a videókba. Emlékszem amikor az egyetemre jártam alig vártam a szerdákat hogy gyakorlaton Laci bácsit és Téged Szabi hallgassalak.
köszi szépen, ez nagyon megtisztelő:)
Köszönöm az érdekes videókat. További sok sikert kívánok innen Zalából. Üdv 1 laikus, akit érdekel...
Nagyon jók a videók és a bakik, szeretem, ha van káromkodás, az hozzá tartozik bármilyen munkához :)
Asszem megyek és az asszonyon én is egyenes vonalú horizontális alternáló mozgást fogok végezni, majd idővel a "munkadarabot" vertikális irányba fordítva tovább folytatjuk az alternáló mozgást, amíg a szerszám ki nem lép a munkadarabból :)
helyes:) köszi szépen
Nagyon jók vagytok!
A roadshow az jó ötlet!
Apexnéni...😂😂😂
Uraim!
Abba ne merjétek hagyni
Vigyázzatok magatokra.!
A nyúlon túl is!!!
nagyon köszi:))))))))
Nagyon tetszik a csatorna! Örülök, hogy folytatódik a tartalomgyártás, ismeretterjesztés. Nagy űrt kezdett el betölteni az internet világában az ami itt zajlik. Szívesen néznék még poligon esztergálást egyetemes eszterga segítségével, hengerfej síkolást, hengerfúrást, hónolást, lemezmegmunkálást, clinching eljárást, csőhúzást, hőkezeléseket, nitridálást, cementálást, galvanizálást és igazából bármit a témában.
mind jó ötlet, köszi a tippeket. Makra Győzőhöz biztos megyünk ő a sokszögesztergás
Köszönöm a videókat srácok!!!
Nagyon sokat segítettetek eddig csak így tovább!!! ❤
Én köműves vagyok de mióta a videókat megtaláltam beleszerettem ebbe a szakmába es elhatároztam hogy megtanulom!!!!!!
Ez nagyon nagy elismerés nekünk, köszönjük Krisztián:)
Tiszteletem!
Várjuk a folytatást, sok érdekes dolgot láttam az elmúlt néhány hétben.
Már a vésést bemutató videónál is megjegyeztem, de itt is felhozom ami külön tetszik: anyázás, b@zdmeg!
Nemszoktam csúnyán beszélni
általában, de a műhelyben ha valami nem sikerül akkor bizony előjön valamelyik. Ez hozzá tartozik a munkához. További sok sikert, és eredményes munkát kívánok! Üdv: Ádám
Mucsi Zoli óta tudjuk, hogy kell:)
Nem rég kezdtem el nézegetni a videóitokat, de várom a 3. évadot! :)
Én is szakmabeli vagyok, ezért igyekszem csak akkor kommentelni, ha valami olyan észrevételem van, amit pl. én másképpen csinálnék.
Az biztos, hogy pályakezdőknek kitűnő szakmai képzést nyújtanak ezek az előadások ( én még az 1985-87 években voltam szakmunkás tanuló és bizony jó lett volna ha akkor vannak ilyen videók..)!
Az ember ebben a szakmában mindig fog tanulni (különösen igaz ez a CNC-forgácsolási területre). A kreativitás tárháza ezen a területen meg kimeríthetetlen (a kreativitás és jó térlátás elengedhetetlen)!
Kár, hogy a szaktudást amit igényel, nem mindenütt tudják vagy akarják megfizetni (még nyugaton sem)!
Mivel CNC-s ként dolgozom (főleg maró-megmunkálóközponton és fúró-maró művön), sokszor vágják a fejemhez tudatlanok, hogy "nem is nehéz ez a szakma, csak nyomkodni kell a gombokat"! :D
Azt elfelejtik, hogy egy CNC gépnél (de akár a hagyományos forgácsológépeknél is) nagyon nagy körültekintés kell pl. a munkadarabok "kiállításához" (pozicionálásához), rögzítéséhez és akkor még nem beszéltem a gép megfelelő felszerszámozásáról (már ahol van automata szerszámcserélő rendszer), a megmunkáló programok szakszerű és áttekinthető megírásáról!
Szóval... nehezen térül meg az a szaktudás, amit az ember beleöl a forgácsolói szakmába!
Vállalkozni sem egyszerű ebben a szakmában, mert sok esetben több 10 milliós vagy százmilliós beruházást (nem utolsó sorban piacot) igényel...!
Ennek ellenére meg van a maga szépsége!
Végezetül... kívánok a stábnak a jövőben is sok sikert és még több nézőt! :)
@@tothista4477 Sok mindent lehet tanulni a tanároktól, de én anno (1997-ben) egy 1600 órás CNC-gépkezelő és programozó tanfolyamon vettem részt Nyíregyházán az akkor Nyírdinamika Kft-nél (ez úton is szeretnék köszönetet mondani Gera Károlynak, Izsai Jánosnak és az akkori cég igazgatónak, Lőkös Sándornak). Kitűnőre vizsgáztam és elmondhatom, hogy bár a szakoktatóm nem tanár hanem egy egyszerű művezető volt (Gera Károly) a cég forgácsoló műhelyében, sokkal jobban és érthetőbben eltudta magyarázni a szakmai számításokat (pl. körív-egyenes metszéspont, a megmunkáló gép főmotorjának aktuális teljesítményfelvételével kapcsolatos számítások, vágósebesség, pl. Piatgorasz-tétel és társai, stb..), mint anno a 3 éves szakmunkásképző iskolában! Programozást is oktattak (Hunor PNC-712/721 eszterga vezérlő, NCT-90 esztergavezérlő, PNC-728 maróvezérlő és Siemens 810 T eszterga vezérlőket). Programozói képesítést csak 4-5-ös osztályzattal vizsgázók kaptak! Mikor kikerültem a a friss bizonyítványommal a "valóvilágba" (Győrben kezdtem az akkor még UKM-Rekard Kft-nél a pályafutásom) és még számtalan cégnél, számtalan vezérlőtípust sikerült megismernem (volt amit csak kezelői szinten és volt amit profi programozói szinten pl. Heidenhain és Fanuc vezérlők esetében). 20 éve (1-2 év hegesztői munka kivételével) dolgozom CNC-s munkakörben, ebből az utóbbi 10-12 évet Nyugat-Európában. Szóval... a gyakorlati tudásra csak kismértékben tud a tanfolyam felkészíteni, rutint az életben szerez az ember, de mint írtam fentebb, bizony sok esetben az ember még 20-30 év után is tanul új dolgokat!
@@tothista4477 2001-ben dolgoztam a Győri Pannon Tools-nál (nem rég ők kaptak állami támogatást a fejlesztésekre, de még véletlenül sem a reklám helye...) és ott a szikraforgácsolás majd minden formájával találkoztam, révén egy ipari szerszámokat gyártó cégről beszélünk (ill. ez a fő profilja, pl. prés szerszámok, lemezhajlító és egyéb vágó-sajtoló szerszámok, öntőformák, stb..). Ott találkoztam tömbszikra-géppel és CNC-huzalszikra géppel is. Abból nem szereztem tapasztalatot mert azokra volt állandó ember, de érdekes volt látni, ahogy működik. A huzalszikrával csináltak majdnem minden illesztett furatot (csak egy un. startfuratot kellett fúrni a huzalnak, ahol a gép befűzte magának a huzalt). Szóval... láttam már én is ezt azt! Volt szerencsém találkozni CNC-lézervágóval, CNC vezérelt vízsugárvágóval. Ezek már szinte messze állnak a hagyományos fémmegmunkálási módszerektől (pl. forgácsolástól). Külön is oktatják őket, mint a CNC -hegesztést. Azért mondtam, hogy az ember élete is kevés ahhoz, hogy mindent megtanuljon és azt hasznosítani is tudja! Nekem pl. az alap szakmám általános gépi forgácsoló (esztergálás, marás, köszörülés, mellé még van vagy 3 másik is..) és ebből fejlesztettem tovább a tudásom mint CNC-re. Ezen belül is főként a maró-megmunkáló központok kezelésében és programozásában vagyok jártasabb. CNC-esztergán nem dolgoztam már vagy 15 éve, de 2-3 hét elég lenne, hogy visszarázódjak bele. Az igazság az, hogy ha az ember eleinte sokat tanul, egy idő után belefárad, ahogy halad a korral..! Nekem már elég az a tudás, ami van (még sokszor ki sem tudom használni)! Egy jó párszor felállt az a paradoxon helyzet, hogy én, külföldiként tanítottam be németeket úgy a CNC-gépre, hogy a gépen német gyártmányú vezérlő volt! :D Pedig, Ők is évek óta csinálják a szakmát, de volt olyan, hogy az egyik német kolléga 20 év kézi szerszámcserélős gépről került át egy szerszámtárral rendelkezőre és hiába volt a két gépen szinte ugyan az a vezérlő (az egyiken egy TNC 416-os Heidenhain, a másikon meg egy iTNC 530-as Heidenhain), hónapokba telt, mire megtudta érteni a szerszámcserélő működését, programozását, esetleges hibaelhárítását! :)
Nagyon örülök a lelkesedéseteknek, terveiteknek! Jó munkát Nektek továbbra is! És ne feledkezzetek el a 4-5-6-7... évadról sem.... ;-)
Köszönjük szépen az eddigieket! Magam is meglepődöm hogy ennyi embert érdekel ez a dolog! (olyanokat is akit nem vettek fel annak idején ilyen helyre... de mégis ezt csinálja 30-40 évesen a saját fejéből kiindulva!) Ezen a csatornán nagyon sok ügyes magyar ember egy nagy lehetőséget kap! köszönjük!! Hajrá kefe bácsi ;-)
köszönjük:)
Köszönöm a színvonalas videókat! Remélem a mielőbbi folytatást! Indiri bindiri! :D
Szakik így tovább!👍 A hegesztésnek is bőven lesz nézetsége!!
További sikeres munkát és jó egészséget kívánok!!
köszi
Köszönöm az eddigi videókat! Nagyon várom a folytatást! Remélem már az elején szó esik az esztergakés köszörülésről. 😁Ha esetleg autós (de sokkal inkább buszos) kérdéshez szükségetek volna egy kotnyelesre akkor bátran szóljatok! Hátha van néhány év tapasztalatom.
Nagyon jók a videóitok!
A CNC forgácsolás be lesz mutatva, vagy már be volt csak nem vettem észre...?
Mert a háttérben több CNC gépet is látok 😁
Nagyon szépen köszönjük ezt az évadot is és már várom a 3. évadot ! 🔥 Annyi sok sok kérdésem lenne önhöz, targonca szerelőként dolgozok és mindig van olyan meghibásodás pld Linde hidrohajtásban amit legyártani érdemes esztergálással, cnc marással, hosszanti bordák kialakítása, hőkezelés és még sorolhatnám. 😊 Addig is sok pihenést mert mindig nem szabad dolgozni 😀🍻
Köszönjük szépen az eddigi két évadot, és várjuk a következőt.... :)
Nagyon várom a következő évadot :) Angol felirat esetleg? A youtube felülete kezeli a subtitle lehetőségeket. És az ennek a videónak a legvégén "tapasztalható" bakikból is jöhetne több :D Vagy az érdekesebb videók után egy "Hogyan készült?" videó akár. Special guest star? Olyan videó, ahol mondjuk van egy beugró vendég is. Csak ötletelek :) Köszönöm az eddigi tartalmakat, várom a következőket :)
Hálás köszönet az eddigi munkáért, és várjuk a folytatást! ;)
Hú már nagyon vártam Kefe bácsi!
Köszönjük az eddigieket és várjuk a folytatást!!! :)
Sziasztok! Nagyon királyok vagytok, már alig várom, hogy láthassam a 3. évad részeit. Arra nem gondoltatok, hogy esetleg Instagram vagy Tik Tok fiókot létrehozzatok? Én személy szerint úgy gondolom, hogy ott a fiatalokat sokkal jobban elérnétek.
Csak így tovább, gratula a csatorna eddigi sikereihez!
Köszönöm az eddigi feltöltéseket várom a következő évadot! Addig további jó egészséget és erőt kívánok. Felvidékről.
Latszik, hogy odaadassal es szeretettel csinaljatok ezt! Gratulalok!
Az igényes munka, ami olyan sokunknak bevonzott, köszönöm az eddigi tartalmakat!
Nagyon jó lett a videó, megint lehetett valami újat tanulni! Nagyon várom a folytatást! Kiváltképpen a hegesztést! Sok sikert és kitartást Nektek!
121 hozzászólás és 8623 megtekintés... Aki kedveli ezeket a videókat, tegye meg az urakért és az elvégzett munkájukért, hogy legalább kommentel egy köszönést vagy néhány észrevételt. Az sem árt, ha a video elején megy a like. Elvileg a RUclips algoritmusa figyeli ezeket az eseményeket és előbbre sorolja a videót pár szempontból. Így pl. még több embernek ajánlja majd fel. ui. és az uraknak is jut majd kávéra :-) No meg hűs kézműves sörre. Kellemes ünnepet!
köszönjük szépen:)
Nagyon jó a csatorna,gratulálok!Több epizódban láttam,hogy az E400-as gépen hirtelen forgásirányt váltanak,hogy minél előbb leálljon a főmozgás.A hajtóművet valószínűleg azért kell javítani,vagy beállítani.A főhajtómű ékszíjtárcsája mögött van egy elektromos fék,ami ha jól be van állítva,ugyanúgy lelassít,és sokkal kevesebb idő az esetleges cseréje,vagy beállítása mint az egész hajtóművet motorral együtt kiszerelni.Nagyon várom az új részeket!
Nem ez a típusú lehet a gép, amiről írsz.
ez típushiba úgy tudom, a kis kerék dobta le a fogait (750 fordulat)
@@tothista4477 Igen lehet,hogy másik mert több típus van.
Nagyon szépen köszönjük a rengeteg munkátokat!
Köszi:) jól esik!
Köszönet a tartalmakért! Rendkívül hasznos, és érdekes minden epizód. Semmi közöm a szakmához, de végül miattatok vettem egy kis esztergát amivel tudok szórakozni. :D
hihetetlen, nagyon köszi:)
Gratulálók! És nagyon várom a többi filmet!
köszönjük, jövünk vissza.
Végén annyi terv hangzott el a 3. évadra, hogy egy élet is kevés lesz rá. Legyetek jó oktatók is, hogy a diákoknak is jusson valami. Én kibicként nagyon köszönöm és további sok sikert kívánok, valamint ezután is szívesen követem az eseményeket.
Hálásan köszönjük a tartalmakat !!!
Gratulálok! Minőségi és tartalmas oktatófilmek!
Csak így tovább. Zseniálisak az adások. Minden figyelmet megérdemeltek. Nagyon várom az esztergakés köszörülős részeket mivel van egy műszerész esztergám de túl sok gyakorlatom nincs vele. Sokat tanultam a videóitokból. Remélem később lesz esetleg motorfelújító gépműhelyes epizód is ahol hengerfej és motorblokk vagy lendkerék megmunkálásokat láthatunk. Köszönöm a munkátokat! 😉
tervben van, Vályi Pista a cél:)
@ Vagy a Járműmechanika KFT-t is ajánlom Szabyk mesterrel😉
Pár napja tettek fel egy ilyen videot, a „tibi mühelye“ sorozatban. Sajnos, eléggé általános, kevéssé mélyednek bele szakmai részekbe. Például, hengerfúráskor hogyan találjuk el a henger közepét, és hasonló finomságok. Vályi Pistát ne engedjétek a kamera és a mikrofon közelébe. Anno a brutális fizikát is telehülyéskedte.
@@renatavulnera7573 Akkor már inkább Csikóst
Köszönöm a munkátokat! Várom a folytatást! :)
jövünk nemsokára:)
Köszönjük szépen az eddigi remek tartalmat! Csak így tovább😉 Esetleg majd valamikor egy bakiparádét kaphatunk?
Maradjatok "gyerekek" , ne legyetek celebek! várjuk a folytatást!! Jó ötlet az autós csatornák bevonása is, de jól válasszátok meg pls.. plusz egy adat: 180000 óra nézési idő egy átlagos mobilon kb 500kWh eletromos energia. Sosem ment még ILYEN JÓ HELYRE! ;)
Hajrá! Nyomjátok tovább! :)
köszi
Köszönöm a videót! Üdvözlettel: Haránt Gyula
köszönjük, ez nagyon jó:)
Ha ránt.
@@krisztianszilagyi3084 :D :D
Legjobbak vagytok alig vàrom a 3.èvadot pedig villanyszerelő kènt nemàll hozàm közel de ez a csatorna megszerette te velem ezt a szakàgat
Zseniálisak vagytok! De a sört cseréljétek le valami jobbra... Ja! És talán senki nem sértődik ha átváltotok tegeződésre... ;)
Ha küldoök képet Jo lesz .
Sziasztok, Csík Zoli, /Gépész tuning/, minden tekintetben jó lenne az együttműködésre, szerintem egy próbát megér 😉
Javasolnék egyórát a fogaskerékgyártásról: hatalmas anyag!
igen, ilyen cél is van
Hajrá mesterek, a következő évadba beleférhet egy CNC alapismeretek is?
az nem várható, majd elmondjuk miért nem.
Sok videó van a RUclips-n ami CNC-s dolgokat oktat, de ahogy elnéztem, ezek is többnyire csak egy adott vezérlővel (persze... mindegyik más-más típussal) és ezen belül is csak az alapokat oktatják!
A CNC-s szakma és annak oktatása nem egyszerű, főleg úgy nem, hogy sok esetben több tízmillió Ft-os értéket képviselnek! A gyakorlatot innét a világhálóról nem lehet megtanulni!
😀 már elég rég volt hogy gyalugépen dolgoztam, de rapid késsel jobb
Köszönet a videókért! Gratulálok!
De jó! Mi is pont a napokban kezdtünk el huzalszikrával foglalkozni. 🙂
megyünk hozzátok, tanuljátok ki a gépet:)
@ Beszélek a főnökömmel. Amilyen őrült, simán benne lenne. Persze, csak ha Sörte is jön. 😀
@ Sok örömmel hallgatlak és nézlek Benneteket én is, gratula mindenhez. Kis műhelyünkben üzemeltetünk többek között 2-2db huzal- és tömbös szikraforgácsolót. Nem mai gépek, de kiválóan működnek, igény esetén én is szívesen segítek a technológia bemutatásában.
Szuperek a videók.Esetleg mechanika vagy gépelemmel kapcsolatos dolgok várhatóak?
Gyertek az Andritz kfthez, itt néha a CNC Karusszel és Horizont fúró marógépeken úgy kell dolgozni mintha manuális lenne 😄
Hát ez jó!
Köszönjük!
Nekem személy szerint jobban tetszik ez a kötetlenebb forma, amibe simán belefér az "elment sz@rni" kifejezés. Mint a modorosabb, hivatalosabb előadásmód. Persze nem tudhatom, milyen követelmények vannak netán az oktatási intézmény részéről.
Köszi! 😉
Asszony látta?:)
@ Látta bizony. Azóta is keresi az állítási lehetőségeket... rajtam. 😆
Apex után szabadon:
12:38-nál az a gép fitymacsattogása, nem?
de. :o)
Folytassátok kefe Bácsi, már a gyerekeim is titeket néznek!!!
Csinálhatnátok egy videót a gépsatu kulcsának pótlásáról. Érdekelne a "szögletes furat"(?) kialakítása.
megtaláltuk, de az ötlet remek, mutatunk majd több módszert
@ A kovácsolás ki ne maradjon!
Én csak most találtam meg a csatornád, de elképesztő az amit itt csináltok, és, bár nem tudom hogy még kell e, de videó vágás ügyben, vagy külön platformokon lévő oldalak elkészítésében, mint pl a facebook, ezekben szívesen segítek
Nemrég vettem e400ast, nagygenerál előtt áll a gép, remélem mindent átnézettek a gépen! 😉
Mikor indultok újra?
a héten:)
Tiszteletem Tanár Úr !
Olyan kérdésem lenne, hogy a kis 2 ütemű retro motorokhoz a tengelyt, hogy állítják elő? A fogaskerekes rész szép de annyira nem izgi viszont a másik oldalt a kúpos kialakítás + az" inverz reteszhorony"nak a hogyanja már sokkal jobban foglalkoztat. :D
Köszönöm a választ előre is ! ( A belső felét a tengelynek nem láttam mert a kis retro motornak több mint 30 éve nem volt szüksége ilyen beavatkozásra. Plomba van rajta :D )
A videó vágója egy Sztahanovista, képes egy mondatba több vágást is beletenni, és nem fárad! 😆 Szerintem jöhetnének kimaradt jelenetek, csak hogy ne essen ki a gyakorlatból. 😉👍A gyalu eltérő menetemelkedésének korrigálására, talán "olcsóbb" a nóniuszt korrigálni, mint az orsót. Leesztergálni a régi osztást, és újat készíteni. Persze csak, ha az egész fordulatok jól jönnek ki.
nehéz ám ennyi gondolatot egy szusszal felmondani, van hogy megakad a nyelv mondat közben. Ezért a sok vágás, elnézést kérünk érte.
Sziasztok! A CNC ismeretek (a tervezéstől a megmunkálásig) engem is nagyon érdekelnének (bár látom egy másik kommentben, hogy valamiért nem lehet... :'( ) Nem mellesleg: nincs olyan aktuális hallgató, aki ért a videóvágáshoz, és jó (jobb) jegy fejébe (vagy mert így nem bukik meg az első órán... :P ) outsource-olható az utómunka? :) Esetleg másik karról, ahol van - ha van - multimédiás oktatás? :) Várom a harmadik évadot, addig is jó egészséget, és persze tört forgácsot kívánok!
Nagyon óvatos volt ez a gyalulás, holott pont az az előnye, hogy jó nagy fogásokkal lehet gyalulva forgácsolni. Abom79 youtube felhasználó videóit akár ötletszerzésnek is tudom ajánlani a későbbiekhez! Várjuk a következő évadot! Jó munkát hozzá! ruclips.net/video/tN6ODZZJNkQ/видео.html
Csigafúró élezés...Elkezdtem bent a cégnél párat.Aminek az lett a vége,hogy a csapat egyik fele állandóan a nyakamra jár fúrókkal a másik fele meg mérges,mert lehúztam a követ,mert engem zavart,hogy kiverte a korong a kezemből amit köszörülnék.Na nem az a bajuk,hogy nyugodt a korong futása,hanem,mert a finom korong már már annyira finomra kopott,hogy inkább polírozott,mint csiszolt.Én meg galád mód felérdesítettem.
már megérte:)
@ A baj,hogy a maszekomból veszik el az időt!Nem haladok a tekercselővel,a hernyótalpas rc fűnyíró platformmal és az elektromos meghajtású szánkóval sem! :D :D
Köszönöm szépen, nagyon jók a videók, további jó munkát! Egy kérdés: van oka, hogy nem 90 fokkal elforgatva került be a munkadarab? Úgy nem lenne rövidebb a megmunkálás ideje?
Bemutatóra így is elment, fordítani kellett volna a gépsatun. Mint ahogy nem esett szó a billenő késtartó szögbe állításáról. Alapfokú bemutató volt, a gyalulás régen teljes szakmának számított. Pl Pióker Ignácz, sztahanovista gyalus volt. Ahogy a marógép, és a maró szerszámok fejlődtek, a gyalulás már csak a szerszámkészítő szakmában maradt meg. Onnan a huzalos szikraforgácsoló szorította ki. Magam sokat gyalultam, nosztalgiával néztem az előadást.
Azt szeretném kérdezni hogy a hosszán mennyit halad egy tekerés után? Esztergán.
Lehet csak én vagyok figyelmetlen, de mi a különbség a 2 csatorna:
"Magyar gépmesék" és a "Gépműhely gyakorlat" között?
Abszolút nem a szakmám, de minden rész lekötött.
A videókon felbuzdulva próbáltam ki melóhelyen az esztergagépet is (lakatos felügyelete mellett és csak kisebb műanyag pogácsákkal szórakoztam)
Nagyon tetszik a jövőbeli elképzelésetek is, csak így tovább!
Sziasztok!Sörte fog majd hegeszteni?..😉
dolgoztam ilyennel tanulokent. oszlopos furogep talpreszet kellett gyalulni.
Ami még lemaradt a csapok furatok illesztések turesek tehát mit mivel lehet párosítani és hol tudják hasznosítani
Szia! Szikraforgácsolás-ról tudtok késziteni ilyen remek tartalmat?
Please I'm looking for manual regarding metal shaper HO40A made in tchekoslovaquia on 1964 THANKS IN ADVANCE ,
Ja, és még valami. Ha ezt Pióker Ignác láthatta volna! 😁
Így igaz, van még aki tudja, ki volt ő. Vagy Horváth Ede.
@@tothista4477 a Rábás ugye?
Kossuth díjas sztahanovista:) imádom
@ Igen, ő még a műhelyben kezdte. Ráadásul nem kirakat-sztahanovista volt.
@ Akkor még kétkezi dolgozó is bekerülhetett, persze csak ha virítani lehetett vele. Volt néhány futtatott ember is, pl Muszka Imre esztergályos, de Piókert és Horváthot nemzetközi szinten is elismerték. Vonatkozik ez Bikov és Koleszov szovjet esztergályosokra is, akik a mai modern szerelt lapkás technológia kidolgozói voltak. Gondolom , rajtuk kívül mindenki jól keresett a módszeren.
Jajj nem tudom megnézni ezt a részt, én tegnap dolgoztaaaaam. Légyszi légyszi légyszi
dolgozom rajta, mindjárt frissíti a youtube
@ Köszi Szabi
ha lenne egy angol nyelvű szinkronizált verziója a csatornának akkor hülyére keresnétek magatokat...
Kefebácsi, egy kis CNC is elférne szerintem :D
hát az nem lesz:(
Bár csak lenne ilyan videò is ami csak a műszaki rajz kèszìtèsről szòl
Akár több epìzòdban :)
de jó ötlet, köszi a tippet