Én 13 évesen is szerettem. Kajak jó film, és szinte reális is szerintem (nyilván humor szinten) csak annyira nyál be a rendszernek, amennyire feltétlen kellett a megjelenéséhez...
A filmet télen készítették. Ha valaki olvasta az eredeti regényt, akkor tudja, hogy Grisát az erdőben találják meg. Tóalmáson vették fel. Kamera állás: Elmennek, majd hozzák Grisát. Ja, a film a vágóasztalon készül. A közeli erdészház külső helyszín volt, kívülről. Igen, ám! Csak időközben szörnyű hóvihar kezdett tombolni. Így, az erdei jelenet nem készülhetett el. (3 napig tombolt ez a hóvihar.) Szász Péter ekkor írta meg, és a filmgyár díszlettárából összetákolt belső jeleneteket vették fel. Utólag. Így született az, hogy "Az oroszok már a spájzban vannak! A spájzban vannak az oroszok..." Ez sem a regényben, sem a film előtti színdarabban ez nem volt benne. Tudom, hihetetlen! De így volt. Nézzük meg az időrendben későbbi jeleneteket! Mindent vastag hó takar.
Tóalmáson csak a külső jeleneteket vették fel. Az épület belseje szerkezetileg más mint a filmben látható. Azt hiszem az Eszterházy Kastélyban vették fel a belső jeleneteket.
Annyira jó az összes karakter és úgy látszik tudtak egy forgatókönyvet is írni ennek a filmnek. Nagyon kis gyerekként láttam először apuval néztem és azonnal megkedveltem.
Nagyon jó film, nagyon sokszor megnéztem. Jól mutatja, hogy rátermettséggel, határozottsággal sokmindent el lehet érni, de a háború végülis előbb vagy utóbb bedarálja az embert, nincs menekvés.
Nekem nem sorrendben: Indul a bakterház, Tizedes meg a többiek, Egri csillagok, Bors, Lúdas Matyi, Civil a pályán, Légy jó mindhalálig, Pál utcai fiúk, Bújtor filmek (Hamis a baba stb.) A Tanú, Latyi filmek és van még bőven. Hála égnek, ha engedték a szociban is tudtak jó filmeket gyártani nagyszerű színészekkel, akik közül ha jó páran nem a nagy víz ezen oldalán születnek most mint oszkar díjas művészről beszélhetnénk.
Major Tamás mosolya. Igen. Amikor a közeliket vették fel, a kivégzés alkalmával, hang nélkül, akkor is olvasta Ungváry László az "ítéletet". A Nemzeti Számonkérőszék... Ugye, ismerős. A szerep szerinti Albert, valójában Kovács Dezső. Amikor a foglalkozását említette a nyilas főhadnagy, akkor nem azt olvasta, hogy "Kovács Dezső, háztartási alkalmazott", hanem bakizott, "Kovács Dezső, házastársi alkalmazott." Ha jól tudom, még kétszer vették fel az eredetit, ám Keleti Márton mégis a házastársi alkalmazotton mosolygó Majort hagyta meg a végleges verzióban. Egy hibátlan kiejtésű szöveggel.
Egyetértek. Szinte egy szinten van a kettō nálam. Érdekes, hogy egy világháborús vígjáték a múltszázadból élvezhetōbb, mint sok, amelyek a mai témákat dolgozzák fel. És itt most nem is csak a mai magyar vígjátékokra gondolok, azokról kár is a szó.
És abban Sinkovits nagyon jól focizik is! Úgy tudom, minden labdás jelenetét, dekázását vele vették fel. Jellemző egyébkent, hogy ezek olyan jól sikerült film témák, hogy megvannak a nyugati változataik is. A Két félidőnek a nyugati “remakeje” lett a Menekülés a győzelembe, meg aztán egy Adam Sandler film is (fogalmam sincs, mi volt a címe, de abban a rabok amerikai fociztak). A Tizedes meg pepitában a Kelly hősei.
A négy legjobb magyar film, ami végig járja a XX. század második 2/3-át, és egyben a magyar néplélek mélységeit, az az Indul a bakterház, a Tizedes meg a többiek, a Tanú, ill. amelyik kevésbé szatirikus, de szintén megszállásos közeg, az az Ötödik pecsét. De nehéz ezt a listát abbahagyni, mert ott van a Két félidő a pokolban, ami szintén kiváló, vagy a háború előtti világból ott van még a Hyppolit a lakáj. Történelmileg nekem még Fábry Zoltán Magyarok c. filmje lenne érdekes. Ott egy magyar faluból néhányan napszámosnak mennek ki Németországba dolgozni, majd egy évre, ha jól emlékszem. De amikor az idény végén hazaérnek, már várják a férfiakat a behívók a frontra. Nehezebben fogyasztható film, de a régi vidéki mentalitás kiválóan benne van.
Szervusz! Kb. 3 hónapja találtam rá csatornádra, és imádom hallgatni a videóidat. Nagyon szeretem a történelmet, és jó dolog visszaemlékezni régi tsnulmányaimra, valamint újakat tanulni ezzel kapcsolatban. :)
Kedvenc történelmi film: A Tengeralattjáró (Das Boot). Egy valós történet alapján készült, hitelesen bemutatott film. Teljesen reálisan mutatja be egy tengeralattjáró legénységének a történetét, ugyanakkor izgalmas, feszültséget fenntartani képes film. Ajánlom mindenkinek sok szeretettel!
Dobozi Imre legendásan vonalas szerző volt, aki eredetileg egy borzalmasan sablonos és unalmas regényt írt azonos címmel. Ebből készült a film, aminek forgatókönyvét a rendező Dobozi tudta nélkül megmutatta Szász Péternek. Szász Péterről azt kell tudni, hogy korának egyik legtrúbb csávója volt (akkor azt mondták volna rá, hogy a legvagányabb): mindent tudott a korabeli szlengről, hiszen a harmincas évek Budapestjének legvadabb környékein nőtt fel. Nagyon intelligens, jó humorú szerző volt: neki köszönhető, hogy a Tizedes, meg a többiek forgatókönyve gyakorlatilag hibátlan munka. Elképesztő munkát végzett rajta. Persze amikor Dobozi megtudta, hogy "szabotálták" a művét, tajtékzott a dühtől, de végül ügyesen megpuccsolták szegényt és, amikor látta, hogy a film óriási siker, persze már örült, hogy az ő neve szerepel alatta. Szász Péter operatőrnek sem volt akárki és maga is csinált egy két jó filmet. A "Szépek és bolondok" az egyik legszebb magyar film a fociról.
"A "Szépek és bolondok" az egyik legszebb magyar film a fociról." És a magyar filmtörténet egyik legszebb (szinte vágatlan monológja is ebben a filmben van): ruclips.net/video/0GCo7-17UPc/видео.html
@@mooneyart6219 Nem nagyon szoktam ideológiai brossúrákat olvasgatni, az ilyenek utoljára tizenévesen szórakoztattak. Három oldal után ezt is félretettem. :)
A videót hallgatva világosodtam meg, hogy ez a gyerekkoromtól kezdve mindenki által rajongott film mennyire visszaadja a kádári néplelket, ami jelenleg is uralkodik az országban. Az, hogy csillogó szemmel, hősként nézünk arra, aki ellopja az ellátmányt és várjuk, hogyan vágja ki magát az eléje kerülő akadályok elől, ahogyan lenyűgöznek a nagy pofával előadott hazugságai. Mintha nem is magának, hanem értünk lopna! És a folyamatos harcban állás feledteti velünk minden erkölcs és morál hiányát, hiszen mi is csak a bőrünket mentenénk a helyében. A film végén a sok "Vállalom!" és a "Fiúk, várjatok, én is megyek!" szerintem teljesen kilóg a szereplők jelleméből. Ha már kérdezted, a Hideg napok akár önmagában, akár a történelmi hátterével és üzenetével, de tanulságosabb film.
Tenulságos ez is,de az elemzés csak részben emeli ki hogy azért is rezonál a Magyar néplélekre a film, mert Magyarország történelmi alapproblémáját feszegeti. Mit tehetsz akkor átlag emberként, amikor nagyhatalmak játszó terévé válik az ország. És rögtön jön Dzsingisz Kán, Szulejmán, a Habsburgok, a kisantant-Antant, Németek, Oroszok, Szovjetek. Amikor csak a közvetlen egyéni tered marad, a hazád sorsával kapcsolatban nem maradt forrás, idő és lehetőség beavatkozni. Amikor a saját kormányod is elárul, és idegen érdekeket szolgál, és főleg: Amikor nincs jó választás. 1944-es Országnak a Német, vagy Szovjet megszállás gyakolratilag ugyanazt jelentette. Elvitték a Szovjetek malenkij robotra a népet és a Ljubjankára a vezetőket. De elvitték a Németek is magát Horthyt is családostól... A kettő közé szorult Magyarról szól a film,a nem létezik jó választásról. Nekem igazából addig is tart a film, míg a Tizedes ki nem száll a végén. A többit a kor szellemnek muszáj vörös faroknak tartom, mne is passzol a sztorihoz, de a megrendelőnek is kapni kellett valamit.
Egy kis érdekesség: A filmben lévő 36M gránátok filmgyàri replikák, ugyanis kipróbáltam egy eredeti üres testbe rakni a korabeli papír pénzt és nem kivitelezhető így
Tetszett a videó, de talán jobb cím lett volna, hogy " A tizedes meg a többiek történelmi háttérrel". Így arra gondoltam, hogy az esetleges filmben lévő történeti hibákról, vagy a filmkészítés körülményeiről, a benne található esetleges propagandáról lesz főként szó.
Nagy kedvenc a "Tizedes meg a többiek", de háborús filmek közül nekem a Ryan közlegény megmentése és A leghosszabb nap a legnagyobb filmek az én szememben
Azon túl, hogy a könyv teljesen más módon kezdődik, és fejeződik be, azért megérdemelne legalább annyit hogy az alapról ne csak " per forgatókönyvről" beszéljen a "tantóbácsi"! Csak egy kérdés a " tanerőhöz" mi a KÖNYV vége, és mi a film vége?A motoros történetet elismerem, nehéz lett volna filmre vinni!
Tőkéletes film és ahogy a 2 világháborúban úgy most is a szovjetek pártján vagyok! Előre szovjet partizánok!🚩éljen május 9 a nácik felett aratott győzelem napja!
Akkor jutottàl erre a következtetèsre,mikor èsztevettrd hogy neked is bunkó,muja orosz pofàd van,mi?Aztàn elàrultàk hogy nagyapàd van vagy 17,akik meghàgtàk csoportosan nagyanyàd!Takarodj az orszàgból haza.Úgyis kell oda most az àgyútöltelèk
Sajnálatos, hogy egy történelem tanár nem tud leülni és kikapcsolódni egy film nézése közben. Pontosan tudnia kell, hogy ez a film csak egy fikció, egy szórakoztató film. Minden történelem tanár tudja, hogy 1989-ig a valótlanságot súlykolták a gyerekekbe, a kitalált történelmet, így semmi szemrehányást nem tehet a filmmel szemben.
@@gellertkautnik75 akkor tudod milyen érzés ha a feladatod 98% gyönyörűen és összeszedettem megcsinálod, de 1et hibázol és már valaki elkezd ,,kioktatni". Ezt én is tudnám ugye....
Az ahogyan a kritikát fogadod és lereagálod, tök profi. Büszke lehetsz magadra. Tökéletes korjelenség, tünet vagy. A magyar történelem oktatás Kaposi-szarkómája. Azért ez is valami.
Az egyik legjobb magyar film.
Imádom a szinészeket és a történetét is.
Legjobb magyar történelmi filmje, amikor gyerek voltam apámmal mindig megnéztünk.
Örülök, hogy rátaláltam az oldaladra. Itt nem üres fecsegés történik. Köszi!
Az oroszok már a spejzban vannak 😳. Nagyon szeretem ezt a filmet ahoz képest hogy még csak 15 éves vagyok
Én 13 évesen is szerettem. Kajak jó film, és szinte reális is szerintem (nyilván humor szinten) csak annyira nyál be a rendszernek, amennyire feltétlen kellett a megjelenéséhez...
én is szeretem és 14 vagyok
A filmet télen készítették. Ha valaki olvasta az eredeti regényt, akkor tudja, hogy Grisát az erdőben találják meg. Tóalmáson vették fel. Kamera állás: Elmennek, majd hozzák Grisát. Ja, a film a vágóasztalon készül.
A közeli erdészház külső helyszín volt, kívülről. Igen, ám! Csak időközben szörnyű hóvihar kezdett tombolni. Így, az erdei jelenet nem készülhetett el. (3 napig tombolt ez a hóvihar.) Szász Péter ekkor írta meg, és a filmgyár díszlettárából összetákolt belső jeleneteket vették fel. Utólag. Így született az, hogy "Az oroszok már a spájzban vannak! A spájzban vannak az oroszok..." Ez sem a regényben, sem a film előtti színdarabban ez nem volt benne. Tudom, hihetetlen! De így volt. Nézzük meg az időrendben későbbi jeleneteket! Mindent vastag hó takar.
@@laszlokovacs1653 ezt nem is gondoltam. Köszönöm az érdekes infót!
Tóalmáson csak a külső jeleneteket vették fel. Az épület belseje szerkezetileg más mint a filmben látható. Azt hiszem az Eszterházy Kastélyban vették fel a belső jeleneteket.
Kedvenc magyar filmem. Évente egyszer feltétlen
meg szoktam nézni újra és újra.
Nagyon ott vagy, koma!
Alapos, színes, szórakozrató.
Nagyon köszönjük!
Imádom a filmet 🇭🇺🇭🇺🤝🤝❤
Imádom!
Annyira jó az összes karakter és úgy látszik tudtak egy forgatókönyvet is írni ennek a filmnek.
Nagyon kis gyerekként láttam először apuval néztem és azonnal megkedveltem.
Szép volt! Gratulálok! Kivesézted! Várom a következő videót!
Nagyon jó film, nagyon sokszor megnéztem. Jól mutatja, hogy rátermettséggel, határozottsággal sokmindent el lehet érni, de a háború végülis előbb vagy utóbb bedarálja az embert, nincs menekvés.
Kitűnő film, kiváló színészek, parádés szereposztás. Ötödik pecsétről is szívesen néznék és hallgatnék egy hasonlót!
Az egyik kedvenc filmem. A top 3-ban benne van.
Nekem nem sorrendben: Indul a bakterház, Tizedes meg a többiek, Egri csillagok, Bors, Lúdas Matyi, Civil a pályán, Légy jó mindhalálig, Pál utcai fiúk, Bújtor filmek (Hamis a baba stb.) A Tanú, Latyi filmek és van még bőven. Hála égnek, ha engedték a szociban is tudtak jó filmeket gyártani nagyszerű színészekkel, akik közül ha jó páran nem a nagy víz ezen oldalán születnek most mint oszkar díjas művészről beszélhetnénk.
Ezt a filmet még mamámmal láttam még évvekell ezelőtt a Duna TV-n. Jó kis film
Ez nagyon jó lett ! A filmkedvelőket is be fogja vonzani! Köszönjük!
Major Tamás mosolya. Igen. Amikor a közeliket vették fel, a kivégzés alkalmával, hang nélkül, akkor is olvasta Ungváry László az "ítéletet". A Nemzeti Számonkérőszék... Ugye, ismerős. A szerep szerinti Albert, valójában Kovács Dezső. Amikor a foglalkozását említette a nyilas főhadnagy, akkor nem azt olvasta, hogy "Kovács Dezső, háztartási alkalmazott", hanem bakizott, "Kovács Dezső, házastársi alkalmazott." Ha jól tudom, még kétszer vették fel az eredetit, ám Keleti Márton mégis a házastársi alkalmazotton mosolygó Majort hagyta meg a végleges verzióban. Egy hibátlan kiejtésű szöveggel.
Nagyon jó film volt ❤
A másik nagy kedvencem, a Két félidő a pokolban, hasonlóan remek szereposztással, bár egy munkatáborban játszódik, de a háború ideje alatt
Csak nem abban is Sinkovits a főszereplő?
Mit ad isten...
Egyetértek. Szinte egy szinten van a kettō nálam. Érdekes, hogy egy világháborús vígjáték a múltszázadból élvezhetōbb, mint sok, amelyek a mai témákat dolgozzák fel. És itt most nem is csak a mai magyar vígjátékokra gondolok, azokról kár is a szó.
És abban Sinkovits nagyon jól focizik is! Úgy tudom, minden labdás jelenetét, dekázását vele vették fel.
Jellemző egyébkent, hogy ezek olyan jól sikerült film témák, hogy megvannak a nyugati változataik is. A Két félidőnek a nyugati “remakeje” lett a Menekülés a győzelembe, meg aztán egy Adam Sandler film is (fogalmam sincs, mi volt a címe, de abban a rabok amerikai fociztak). A Tizedes meg pepitában a Kelly hősei.
Baromi jó film..
És a Tizedes ...is.😉😂👍🏻
Nagy kedvencem !!!
A négy legjobb magyar film, ami végig járja a XX. század második 2/3-át, és egyben a magyar néplélek mélységeit, az az Indul a bakterház, a Tizedes meg a többiek, a Tanú, ill. amelyik kevésbé szatirikus, de szintén megszállásos közeg, az az Ötödik pecsét. De nehéz ezt a listát abbahagyni, mert ott van a Két félidő a pokolban, ami szintén kiváló, vagy a háború előtti világból ott van még a Hyppolit a lakáj.
Történelmileg nekem még Fábry Zoltán Magyarok c. filmje lenne érdekes. Ott egy magyar faluból néhányan napszámosnak mennek ki Németországba dolgozni, majd egy évre, ha jól emlékszem. De amikor az idény végén hazaérnek, már várják a férfiakat a behívók a frontra. Nehezebben fogyasztható film, de a régi vidéki mentalitás kiválóan benne van.
Nekem a kedvencem a Valahol Magyarországon... Mikor egy kisgyerek azt mondja: Könyörgöm, akasszuk fel, nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek
@@andreabakosnesztaray6394 Valahol Európában a címe, de igen! :)
@@loserock1 Sejtettem, hogy rosszul emlékszem. Köszönöm
@@andreabakosnesztaray6394 Jav.: Valahol Európában.
Szervusz!
Kb. 3 hónapja találtam rá csatornádra, és imádom hallgatni a videóidat. Nagyon szeretem a történelmet, és jó dolog visszaemlékezni régi tsnulmányaimra, valamint újakat tanulni ezzel kapcsolatban. :)
Kedvenc történelmi film: A Tengeralattjáró (Das Boot). Egy valós történet alapján készült, hitelesen bemutatott film. Teljesen reálisan mutatja be egy tengeralattjáró legénységének a történetét, ugyanakkor izgalmas, feszültséget fenntartani képes film. Ajánlom mindenkinek sok szeretettel!
Zseniális a Call of Duty soundtrack a háttérben!
A Híd túl messze van az egyik kedvenc történelmi filmem.
Dobozi Imre legendásan vonalas szerző volt, aki eredetileg egy borzalmasan sablonos és unalmas regényt írt azonos címmel. Ebből készült a film, aminek forgatókönyvét a rendező Dobozi tudta nélkül megmutatta Szász Péternek. Szász Péterről azt kell tudni, hogy korának egyik legtrúbb csávója volt (akkor azt mondták volna rá, hogy a legvagányabb): mindent tudott a korabeli szlengről, hiszen a harmincas évek Budapestjének legvadabb környékein nőtt fel. Nagyon intelligens, jó humorú szerző volt: neki köszönhető, hogy a Tizedes, meg a többiek forgatókönyve gyakorlatilag hibátlan munka. Elképesztő munkát végzett rajta. Persze amikor Dobozi megtudta, hogy "szabotálták" a művét, tajtékzott a dühtől, de végül ügyesen megpuccsolták szegényt és, amikor látta, hogy a film óriási siker, persze már örült, hogy az ő neve szerepel alatta. Szász Péter operatőrnek sem volt akárki és maga is csinált egy két jó filmet. A "Szépek és bolondok" az egyik legszebb magyar film a fociról.
"A "Szépek és bolondok" az egyik legszebb magyar film a fociról." És a magyar filmtörténet egyik legszebb (szinte vágatlan monológja is ebben a filmben van): ruclips.net/video/0GCo7-17UPc/видео.html
Úgy látom a könyvet nem olvastad!
@@istvanvarju1134 Abszolút a szívemből beszéltél. :)
@@mooneyart6219 Nem nagyon szoktam ideológiai brossúrákat olvasgatni, az ilyenek utoljára tizenévesen szórakoztattak. Három oldal után ezt is félretettem. :)
@felegyhazifilmklub Nekem nem ilyen lenéző a véleményem. Igaz nekem sikerült három oldalnál tovább jutni.
A videót hallgatva világosodtam meg, hogy ez a gyerekkoromtól kezdve mindenki által rajongott film mennyire visszaadja a kádári néplelket, ami jelenleg is uralkodik az országban. Az, hogy csillogó szemmel, hősként nézünk arra, aki ellopja az ellátmányt és várjuk, hogyan vágja ki magát az eléje kerülő akadályok elől, ahogyan lenyűgöznek a nagy pofával előadott hazugságai. Mintha nem is magának, hanem értünk lopna! És a folyamatos harcban állás feledteti velünk minden erkölcs és morál hiányát, hiszen mi is csak a bőrünket mentenénk a helyében. A film végén a sok "Vállalom!" és a "Fiúk, várjatok, én is megyek!" szerintem teljesen kilóg a szereplők jelleméből.
Ha már kérdezted, a Hideg napok akár önmagában, akár a történelmi hátterével és üzenetével, de tanulságosabb film.
Nem magyar sajátosságról beszélsz. Pl. Bonnie és Clide. Angolok még egy kitalált hőst is kitaláltak erre: Robin Hood.
Nem csak a magyar néplélek ilyen, kb. ezt az utat járja be Han Solo is a legelső Csillagok háborúja filmben...
Tenulságos ez is,de az elemzés csak részben emeli ki hogy azért is rezonál a Magyar néplélekre a film, mert Magyarország történelmi alapproblémáját feszegeti.
Mit tehetsz akkor átlag emberként, amikor nagyhatalmak játszó terévé válik az ország.
És rögtön jön Dzsingisz Kán, Szulejmán, a Habsburgok, a kisantant-Antant, Németek, Oroszok, Szovjetek.
Amikor csak a közvetlen egyéni tered marad, a hazád sorsával kapcsolatban nem maradt forrás, idő és lehetőség beavatkozni.
Amikor a saját kormányod is elárul, és idegen érdekeket szolgál, és főleg:
Amikor nincs jó választás.
1944-es Országnak a Német, vagy Szovjet megszállás gyakolratilag ugyanazt jelentette.
Elvitték a Szovjetek malenkij robotra a népet és a Ljubjankára a vezetőket.
De elvitték a Németek is magát Horthyt is családostól...
A kettő közé szorult Magyarról szól a film,a nem létezik jó választásról.
Nekem igazából addig is tart a film, míg a Tizedes ki nem száll a végén.
A többit a kor szellemnek muszáj vörös faroknak tartom, mne is passzol a sztorihoz, de a megrendelőnek is kapni kellett valamit.
"Tevedsz fiam, mi vagyunk a legjobban letojva."
Kivàló!
imádom a mai napig :)
Egy kis érdekesség:
A filmben lévő 36M gránátok filmgyàri replikák, ugyanis kipróbáltam egy eredeti üres testbe rakni a korabeli papír pénzt és nem kivitelezhető így
Másrészt biztosítószegnél se érdemes felfűzni.
@@jonesindiana5320 főleg, hogy csapódó gyújtós
@@jonesindiana5320 mondjuk van külön szállító és dobó biztosítója is, de akkor sem tanácsos így hordani
ez játékfilm aki nem megy bele a játékba az nem szórakozik jól a mesében sem keresünk logikát és realítást
Ha kibelzed a lemezházig akkor se?
megmérettünk és könnyűnek találtattunk
Ez jó volt. Köszi!
Nekem, ha már háborús humor (igen kicsit nehezen fér össze, de vannak jó aklotások a témában), akkor a Kelly Hősei.
Isten hozta Őrnagy úrból lesz ilyen?
"töritanár elemez": SZTÁLIN - 1992 - Robert Duvall / Trockij meggyilkolása - 1972 - Richard Burton
Ez nem történelmi film, minek ezt elemezni? Ezt a filmet meg kell nézni, szórakoztató, elgondolkodtató, néhol mulatságos és még a vége is jó!
Történelmi mivel a 2. Vh-ról szól részben
Tetszett a videó, de talán jobb cím lett volna, hogy " A tizedes meg a többiek történelmi háttérrel". Így arra gondoltam, hogy az esetleges filmben lévő történeti hibákról, vagy a filmkészítés körülményeiről, a benne található esetleges propagandáról lesz főként szó.
A generációk háborújából egy hasonlót? Èn örülnék neki!
A legnagyobb mondás : "Már a spájzban vannak az oroszok".
Hát hol is lennének máshol. :)
Lehetne a csengetett mylord? Sorozatról is elemzést csinálni? 🙂
Jöhetne egy hasonló videó a Nyugaton a helyzet változatlanból (könyv vagy a '79-es film)
Biztos hogy fiktív telepúlések??
Mert speciel Baglyast megtaláltam....
Nagyon jó lett videó :)... De a "Hunyadi-vonal" ugy tudom Árpád- vonal volt, vagy esetleg volt más neve is?
Én is így tudom.
Nekem ha magyart kérdeztek ezenkívül egyértelműen az Egri Csillagok és a 80 Huszár.
Bejön a háttérben a CoD2 zene :D
Kiváló videó. A háttérben a COD menűzenéje vagy a Medal of Honoré?
Mi szól a háttérben, CoD2 menu theme?
Talán jobb is, hogy nem jött össze a folytatás. Jó eséllyel olyan szar lett volna, mint a Megint tanú.
0:46: ''Az oroszok már a spájzban vannak!''
Kelly heros
Nagy kedvenc a "Tizedes meg a többiek", de háborús filmek közül nekem a Ryan közlegény megmentése és A leghosszabb nap a legnagyobb filmek az én szememben
A fegyvertelen katona is nagyon jól sikerült. A kedvencem a Brest Fortress című film.
Azóta sem készült ilyen jó film. Ennyi..../1965/
Töritanár elemez:kelly hősei
A kastély Tòalmàson van. Ott forgattàk a filmet. Volt szerencsém 7 évesen ott nyaralni.
Azon túl, hogy a könyv teljesen más módon kezdődik, és fejeződik be, azért megérdemelne legalább annyit hogy az alapról ne csak " per forgatókönyvről" beszéljen a "tantóbácsi"! Csak egy kérdés a " tanerőhöz" mi a KÖNYV vége, és mi a film vége?A motoros történetet elismerem, nehéz lett volna filmre vinni!
A halál 50 orája...Eccer..:)
Eskü elsőre "A fideszes meg a többiek"-et olvastam.
Lesz még további történelmi film elemzés? Nekem nagyom tetszenek a következők: A napfény íze, Schindler listája, A tanú vagy a Honfoglalás
Az oroszok már a spájzban vannak
Tőkéletes film és ahogy a 2 világháborúban úgy most is a szovjetek pártján vagyok! Előre szovjet partizánok!🚩éljen május 9 a nácik felett aratott győzelem napja!
vannak még szovjetek?a másik,hogy a kommunizmus jobb volt?ugyanolyanok mint a nácik.
Akkor jutottàl erre a következtetèsre,mikor èsztevettrd hogy neked is bunkó,muja orosz pofàd van,mi?Aztàn elàrultàk hogy nagyapàd van vagy 17,akik meghàgtàk csoportosan nagyanyàd!Takarodj az orszàgból haza.Úgyis kell oda most az àgyútöltelèk
Nem láttam a filmet!Pedig már 40 is elmúltam. :(
Pótold be hamar!
Medal of honor zenéje lett háttérbe be pakolva ? Vagy csak képzelődök ? 😀😀😀
Nem kell vizsgálni semmit. Olyan film hogy becsokizol. Ennyi
Antal Imre kimaradt
lebilincseltél
Nincs kedvencem...
Sók jó történelmi film van
Schindler listája, sólyom végveszélybe... Stb
Sajnálatos, hogy egy történelem tanár nem tud leülni és kikapcsolódni egy film nézése közben. Pontosan tudnia kell, hogy ez a film csak egy fikció, egy szórakoztató film. Minden történelem tanár tudja, hogy 1989-ig a valótlanságot súlykolták a gyerekekbe, a kitalált történelmet, így semmi szemrehányást nem tehet a filmmel szemben.
Ez kinek szól?Aki nem hülye,az tudja értelmezni a filmet...
sinkovits sorkatonaként szolgált egy ss hadosztályban! csak erről akkoriban célszerű volt mellébeszélni!
Ne haragudj de van pár pontatlanság... a Pesti oldalt nem december 29 hanem január 18 foglalták el a szovjetek. Ennyi erővel én is lehetnék töri tanár
okay boomer
@@p4rks222 18 évesen aligha 😀
@@gellertkautnik75 akkor tudod milyen érzés ha a feladatod 98% gyönyörűen és összeszedettem megcsinálod, de 1et hibázol és már valaki elkezd ,,kioktatni". Ezt én is tudnám ugye....
Az ahogyan a kritikát fogadod és lereagálod, tök profi. Büszke lehetsz magadra. Tökéletes korjelenség, tünet vagy. A magyar történelem oktatás Kaposi-szarkómája.
Azért ez is valami.
A nácik már a spájszban vannak! - véli Putyin. ;)
Én nem ismerem ezt a filmet
Akkor pótold! ;)
Ez semmi más csak egy kommunista kollaboráns történelemhamisító film...
Nem, ez egy vígjáték, amin baromi jókat lehet röhögni. Akinek meg nincs humorérzéke, az belemagyaráz minden hülyeséget.