Виноград 2020 (жовтень) Обрізка виноградника. Багато-рукавне віялове формування кущів винограду

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 23 янв 2025

Комментарии • 35

  • @АнтонинаКолесник-ъ9о
    @АнтонинаКолесник-ъ9о 4 года назад +2

    Дякую все зрозуміло

  • @Виноградарство-у9з
    @Виноградарство-у9з 4 года назад +2

    Поздравлю с днём виноградаря🍇🍇🍇
    Что бы кусты радовали хорошими урожаями👌👌

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +1

      Дякую! Я й не знав що сьогодні є таке свято. Вам також гарних врожаїв!

  • @ГалинаАлексеева-м3г
    @ГалинаАлексеева-м3г 4 года назад +3

    У вас смотрится шпалера очень высоко или я ошибаюсь. Смотрю вас с удовольствием, хотя немного слов не понимаю, но а теперь и я буду сажать саженцы в такую яму, как у вас.

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +5

      Спасибо. Высота шпалеры 2,30-2,50, но для столовых сортов это нужный минимум если нет свисающего прироста и проводится летняя чеканка лоз. Ямы это конечно хорошо но заправка ям удобрениями должна исходить из климата местности, так как климат и удобрения сильно влияют на рост и вызревание лоз молодых кустов. Если климат жаркий и лето долгое то яму можна заправлять большим количеством органики для бурного роста лоз, так как лозы в большинстве случаев успевают вызреть до осенних заморозков, а от там где климат болие прохладный и дождливый при заправки ямы удобрениями нужно старатся не злоупотреблять органикой с повышеным содержанием азота а больше делать упор на калийно-фосфорные удобрения чтоб лоза успела вызреть до заморозков. Сильно стимулировать рост кустов можно только в жарком южном климате где болие продолжительное лето и осень с медленным понижением температуры.

    • @ГалинаАлексеева-м3г
      @ГалинаАлексеева-м3г 4 года назад +2

      Да, да. Спасибо опять за подсказку про большую яму с большим количеством органики. Я так и подумала, что я могу сажать в моем климате Ростовская обл. Климат позволяет. Попробую. Моему винограднику от 2 до 5 лет, - 52 куста. У вас очень добротно, просторно, молодцы!

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад

      @@ГалинаАлексеева-м3г, да у ваших краях можна кусты в меру розганять в росте. В большинстве случаев лоза будет успевать вызревать, но всё равно не желательно чтоб лоза была толще 12-14мм.

    • @ГалинаАлексеева-м3г
      @ГалинаАлексеева-м3г 4 года назад

      Попробую пару кустов в большую яму. Уже посадила, буду наблюдать. Спасибо!

  • @Popchanka_Uladzimir
    @Popchanka_Uladzimir 4 года назад +2

    Здравствуйте Олександр. Заканчивается сезон. Тоже, уже обрезал. к 15 ноября закрою . У нас , уже с месяц влажность в воздухе высокая, туманы и моросит дождик, лоза начала приобретать некрасивый внешний вид , у вас - лоза желтенькая, приятно посмотреть. Знаете - это, как в воде долго держать - потом сушить в тени, мелкие крапинки появляются .

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +4

      Здравствуйте Владимир. Часто смотрю Ваши видео, так как мне интересно как получаэться выращивать виноград в Белоруси где немножко другой климат и выращивать южный столовый виноград сложнее но современные приспособления и методы выращивания смогли продвинуть виноградарство далеко на север. Да, у нас климат болие сухой, по этому пока что лоза красивая на вид. За крапинки знаю и видел такую лозу когда срезал для черенков и бросал на влажную землю в тень то через время она начинала покрыватся пятнами, по всей видимости какого то грибка, конечно от этого она не ставала испорченой но внешний вид уже был не красивый.

    • @Popchanka_Uladzimir
      @Popchanka_Uladzimir 4 года назад +3

      @@paculevichus Больше под южные правила подгоняю - все эти , режимы, что бы - по холоду , не работать . Лоза в этом году будет качественной, разницы большой нет, лоза - не попала под заморозки - только в одном , хранить - желательно в под увлажнённом состоянии. когда побывала - она, не отдаёт влагу ,так быстро.

  • @kievstar5848
    @kievstar5848 4 года назад +1

    Саша добрий вечір! Підкажіть будь ласка чим краще обробить сад? Заразні дякую!!!!!

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +1

      Добрий вечір! В осінній період я не обробляю від грибкових хвороб ні сад ні виноградник. Я не бачу в цьому ніякого сенсу,, так як грибкові спори зимують де завгодно і їх обробками на даний час навіть десяту частину не знищити, тим більше що при таких низьких температурах майже всі хімічні препарати не ефективні, до того ж самі ці хвороби не активні і будуть знаходиться в стані покою до моменту цвітіння дерев. Я почну обробляти лише наступного сезону перед цвітінням як дерев так і винограду.До речі шкідники зараз також не активні і поховались так що їх дістати при обробках майже не реально, тому від них також почну обробки весною після їх активізації.

    • @kievstar5848
      @kievstar5848 4 года назад +1

      @@paculevichus дякую, будемо ждать весни і ваших нових відеороликів.

  • @АнтонинаКолесник-ъ9о

    Як ви укладаєте рукава на шпалеру

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад

      Прикріпляю до нижньої першої та другої проволоки в горизонтальному положенні, а взагалі то рукава знаходяться ближче до землі а на проволоці в основному закріпляються плодові стрілки.

  • @БогданТрач-г8ь
    @БогданТрач-г8ь 4 года назад

    Хотів би придбати лозу для укорінення. Який це район.

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад

      Кобеляцький район, та я не займаюсь заготовкою лози і не вирощую саджанці на продажу. Вирощую виноград лише на врожай.

  • @МарияКотнюх
    @МарияКотнюх 4 года назад +2

    Здравствуйте! Какая у Вас ширина междурядий? И почему Вы выбрали одноплоскостную шпалеру?

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +5

      Здравствуйте! Ширина междурядий 2,5-3 метра. Для 2-х плоскостной шпалеры нужно обязательно междурядия оставлять 3,5 метра при высоте шпалеры 2,3 -2,5 метра, чтоб весь виноградный лист начиная с низу и до верха с обоих сторон шпалеры попадал под солнечные лучи, если ряды розмещены с севера на юг. При таком растоянии междурядий как у меня делать 2-х плоскостную шпалеру будет не правильно, но зато я в междурядьях могу сажать некоторые овощи, так как у меня для них нет места на участке. Я делал шпалеру из подручных материалов, металолома, по этому преследовалась цель быстро сделать для себя дешёвую шпалеру, так как я почти ничего не покупал, дать возможность кустам быстро развиватся, сформироватся и получать урожай.

  • @davidtopper3231
    @davidtopper3231 4 года назад +1

    Доброго дня! На відео видно, що кожен рукав складається з двох частин: багаторічна та однорічна плодоносна. Як буде у подальшому, через рік ?

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +2

      Так і буде завжди поки ростиме кущ. На наступний рік просто рукав трішки на декілька сантиметрів подовжиться так як однорічна плодова лоза(стрілка) зміститься трішки далі від багаторічної деревини. Через багато років коли багаторічна лоза стане занадто довга а однорічна зміститься далеко від голови куща я поступово виріжу рукава повністю і заново вирощу молоді лози з яких знову формуватиму рукав з багаторічної деревини і молодої плодової стрілки. Це можна повторювати багато разів поки кущ винограду буде спроможний давати високі врожаї.
      P/S Кожен рік осінню при обрізці залишається на плодоношення крайня однорічна лоза яка росла найближче до рукава з багаторічної лози і яку весною при нормуванні кількості пагонів на шпалері для одного куща обов'язково потрібно залишити для заміни на наступний рік.

  • @АндрийЧорний-с4ч
    @АндрийЧорний-с4ч 4 года назад +4

    Сподобалось!Буду Вашу тактику у себе використовувати,але на зиму в цему роцi рiшив не вкривати на Вiнничинi зимою нема сильних морозiв,опаснiсть вiд весняних морозiв.При прикладанi до землi i присипанi землею бiльше вреда нiж вiд морозiв.Обрiзку зроблю в кiнцi лютого.

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +9

      У мене лози в землі дуже гарно зимують. Я не ризикну не вкривати так як у нас зими часто без сніжні із різкими перепадами температур, тому хоч майже і не буває морозів нижче -20 але бруньки на багатьох сортах особливо з трійки Крайнова гинуть за зиму через різкі перепади температур в лютому місяці, коли температура тиждень може стояти +10+12 а потім за одну добу впасти до -10 а то і нижче, бруньки без укриття або під легким сухим укриттям набухають а потім гинуть, знаю зі свого досвіду. Укритті землею лози у мене ідеально зимують при будь-якій погоді взимку, а для мене це дуже важливо бо це мій заробіток.

    • @АндрийЧорний-с4ч
      @АндрийЧорний-с4ч 4 года назад +4

      @@paculevichus Ви мене переконали що треба вкривати.Дякую.

    • @la1834
      @la1834 4 года назад

      От нас до Винницы 100 км. Хмельницкая обл. До районного центра-20. Весной в городе давно все цветет, а у нас и не собирается: речка, сыро и холодно. В прошлом году оставила неиукрытым куст Низины (я на нее сердита). Перезимовал отлично, не смотря на сложную весну. Хотя под земляным укрытием почки вскрылись и много обломала при привязке. Теперь пробую, как у Шпака: не укрывать рукава, только плодовые лозы

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +2

      @@la1834, яке б не було гарне земельне укриття але і під ним довго весною не можна лози тримати так як земля все одно поступово прогрівається і починається ріст пагонів. Переваги земельного укриття порівнюючи з сухим плівковим укриттям чи іншими укривними матеріалами те що земельне укриття дає можливість не попадати під ранні (з кінця березня і до середини квітня) заморозки так як земля до цього часу ще не встигає сильно прогріватися і бруньки закритті землею не попадуть під заморозки в цей час. Сухі вкриття приходиться відкривати рано так як під ними вегетація може швидко розпочатися, але таке відкривання не врятує бруньки від заморозків які можуть відбуватися до середини квітня, так як наприклад в моїй місцевості бруньки деяких сортів можуть почати рости ще до початку квітня якщо буде рання весна і температура підніматися до +15 і вище градусів. Земельне укриття не допомагає від заморозків в кінці квітня і на початку травня тому що лози до цього часу вже потрібно витягти з землі і тут треба шукати інші методи захисту молодих пагонів від пізніх заморозків. В моїй місцевості заморозки в більшості років закінчуються до середини квітня, а в кінці квітня бувають в рідкі роки, заморозки ж у травні бувають раз на 25-30 років, тому для мене виходить земельне укриття винограду доволі ефективним.

  • @ОСОВА
    @ОСОВА 4 года назад +2

    Плодові лози віяла у Вас 2 по 2 чи 4 по '1 зі зміщеною зоною? Чи заправляєте Ви міжряддя взимку добривами?

    • @ВладимирШевченко-д6в
      @ВладимирШевченко-д6в 4 года назад +3

      По рукавах видно, що зі зміщенною зоною плодоношення-це створює резерв багаторічної деревини і суттєво підвищує. врожай!

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +1

      Так, зі зміщеною зоною плодоношення, деякі рукава можуть бути довшими, деякі коротшими. На зиму я міжряддя не заправляю добривами, роблю це тільки весною. Просто я так вирішив для себе, а взагалі то можна удобряти органічними чи мінеральними калійно- фосфорними добривами і з осені якщо є така можливість, а от при потребі вносити азотні добрива то це потрібно робити виключно весною.

  • @Виноградарство-у9з
    @Виноградарство-у9з 4 года назад

    Спасибо за видео!
    Подскажите пожалуйста если столовый виноград накрыть землёй в ближайшие дни я ничему ненаврижу?(Киевская обл Украина)

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад +1

      Звичайно що не нашкодите ні чим. Я завжди вкриваю виноград виключно землею і починаю вкривати приблизно в цей час. В цьому році з вкриттям трішки запізнююсь і почну це робити приблизно через тиждень. Як перезимує виноград вкритий в тому числі грунтом , залежатиме наскільки якісно визріла лоза, а також бруньки.

    • @Виноградарство-у9з
      @Виноградарство-у9з 4 года назад

      @@paculevichus дякую за відповідь
      Лоза визріла добре,але є місцями п’ятна від хвороби -двох оприскувань виявилось недостатньо (до цвітіння і після)

    • @paculevichus
      @paculevichus  4 года назад

      @@Виноградарство-у9з,якщо загалом лоза визріла якісно а подекуди є плями від оідіума то це не страшно, головне потім весною вчасно проводити обробки від оідіума. У нас потрібно від оідіума обробляти в найкращому випадку 3-4 рази і то це в основному допоможе зберегти врожай але це все одно не вбереже листя від зараження оідіумом в кінці літа та на початку осені. Хімічні препарати якісно захищають від будь яких грибкових хвороб в найкращому випадку на 15-20 днів, далі все одно буде зараження. Біологічні препарати чи народні методи захисту від грибкових хвороб захищають рослини на пару днів, а в більшості випадків не захищають взагалі, перевіряв на своєму досвіді.

    • @Виноградарство-у9з
      @Виноградарство-у9з 4 года назад

      @@paculevichus
      Дякую за відповідь