VW Multivan T4

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 ноя 2023
  • Magazin de piese si accesorii auto : www.autoeco.ro
    Curele de ceas, portofele, brelocuri auto din piele: coloniamalva.ro
    Cel mai mare site de review-uri auto din Romania masinicorecte.ro/
    Echipa noastra:
    Atelierul pe Instagram shorturl.at/dvwEW
    Atelierul pe Facebook shorturl.at/elpFS
    Atelierul pe TikTok shorturl.at/EHQ69
    Cezar Popovici
    / aiciestecezar
    Betty
    / beatrizcorrina
    Vlad Micsunescu shorturl.at/ahlMN
    Sebastian Marculescu t.ly/ttkEP
  • Авто/МотоАвто/Мото

Комментарии • 56

  • @mariusvrancianu
    @mariusvrancianu 8 месяцев назад +10

    Un VW care își merită locul pe podium,imi aduce aminte de anii de liceu când făceam naveta cu cineva care avea un t4 si avea o băncuță in portbagaj, când prindeam loc acolo era cu un leu mai ieftin 😂.

  • @cristianciuca981
    @cristianciuca981 8 месяцев назад +3

    Felicitari Vladutz! Scurt si la obiect.Respect.

  • @BEAM0781
    @BEAM0781 8 месяцев назад +3

    Am un 2.5 TDI T5 din 2005. Sunt absolut incantat de Motorul de 2.5 , putere , fiabilitate. In UK in ultimul timp au devenit young timere și toată lumea caută exclusiv motorul de 2.5 TDI care la vremea lui era vârful de gama la motorizarea diesel.

  • @georgecalistruofficial
    @georgecalistruofficial 8 месяцев назад +2

    Mulțumim de postare, este un peisaj superb în natura. Liniște si curat. Parca era mai bine daca avea motor pe benzina. Da, îmi place mașina. Îmi aduce aminte de acele duce de transport persoane din Mangalia pana în Olimp de mult cu ani în urma.

  • @iuligim4828
    @iuligim4828 2 месяца назад

    Ești grozav omule -in prezentarea mașinii

  • @dorin313
    @dorin313 8 месяцев назад +4

    Am deținut un VW T4 Multivan exact ca cel din prezentare. A fost singura mașină de care mi-a părut rău când am vândut-o. Când m-am mutat în Austria nu am mai putut să o înscriu. Apropo, dacă treci prin Viena la întoarcere sunt bucuros să îți ofer o cafea !!! Drumuri bune !!!

    • @floren111
      @floren111 8 месяцев назад

      Saluut! Mă uit de ceva timp după modelul ăsta bine întreținut...sper să găsesc unul! Te salut dp Auhofstrasse 1130 Viena!

    • @marianiles9360
      @marianiles9360 8 месяцев назад +1

      Salut si de la mine, un coleg de munca are unul 2.5, cu nu mai putin de 1.3kk KM, care acum este Camper. Va salut si eu de afara, 8037 Zürich.

  • @adriandinu7776
    @adriandinu7776 4 месяца назад

    Salut Vlad si spor🙏. Am batut toata valea Tux si Mayerhofen Peken Rastkogel inclusiv dincolo la Stubai gletscher. Cu vito tourer bluetec 4 matic 190 hp peste tot.Acum am si geaca ca a ta cu tricolorul.

  • @mdepedrumuri573
    @mdepedrumuri573 8 месяцев назад +2

    O legendă

  • @anicutapanait6373
    @anicutapanait6373 8 месяцев назад +1

    Salutare si RESPECT jos palaria 🎉🎉🎉

  • @poldaniel3574
    @poldaniel3574 8 месяцев назад +4

    Cunosc cel putin un Transporter ca si acesta, cu "meleonu" de km in bord! ☝☝☝

  • @RoadRunnerVan
    @RoadRunnerVan 7 месяцев назад

    Salut, frumos prezentat. Sunt posesor de VW T4 2.5 benzina 110CP Syncro , blocant spate, merge senzational.

  • @type3666
    @type3666 8 месяцев назад +1

    Oho preferatul meu , T4 Multivan sau Caravele :))

  • @nicolaemotiu503
    @nicolaemotiu503 8 месяцев назад +1

    De când aștept videoul ăsta...

  • @andrianion47
    @andrianion47 2 месяца назад

    Este t4 non facelift din 2002 care are botul patratos ,și exista și 3 tipuri de motoare 2.5 dizel .Ajt 88 cai ,acv 102 cai ,axg 151 cai .dar care este diferența dintre multivan și caravelle

  • @orhaarthur150
    @orhaarthur150 8 месяцев назад +1

    apa, paie si întreținere

  • @florinmena7830
    @florinmena7830 8 месяцев назад +2

    Am detinut un t4 2,5 tdi 102 cp acv cele mai reusite motoare ,parerea mea

  • @liviurosca
    @liviurosca 8 месяцев назад +1

    Legenda spune că dacă îl lași în viteză, dai cheie și te arunci din el din orice locație din România ajunge singur în Roma. 😂

  • @adystefadystef1323
    @adystefadystef1323 8 месяцев назад +4

    Păcat ca nu se mai găsesc aceste super masini ..

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад +3

      Se găsesc, e 12000 una buna :))

    • @raduandgames
      @raduandgames 8 месяцев назад +1

      ​@@vladdutz2012.000 UN T4?

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад +3

      ​@@raduandgamesda, unul care sa fie in stare buna si cu utilare de camper, ca pentru asta se caută

    • @user-dm3uh3bg7x
      @user-dm3uh3bg7x 8 месяцев назад

      ​@@raduandgames unde să găsească un t4?

    • @type3666
      @type3666 8 месяцев назад +1

      Da , de la 10 mii în sus , Multivan-urile , Caravele . Dar una bună costă atâta :))

  • @beniaminrolea8891
    @beniaminrolea8891 8 месяцев назад +1

    2.5 L benzina merge super; am condus si de 150 de cai (manual) si de 170 (automat).

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад +1

      Ala e alt motor, cu 4 supape pe cilindru, montat mai târziu in gama, e ea855

    • @beniaminrolea8891
      @beniaminrolea8891 8 месяцев назад

      @@vladdutz20 merci. Eu nu mai știu codul motorului. Cel manual a fost pe un Golf 5 din 2007, ma deranja ca mergea turat, dar i-am pus la a 5a pinioane de diesel si a fost super apoi.

  • @Daniel_Stephan
    @Daniel_Stephan 8 месяцев назад

    Salut. Conform etichetei de la motor, dupa codul AXL, puterea motorului pare a fi de 102 cp.

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад

      Da, este varianra cu i argintiu, doar ca la cum merge mașina are sigur soft

  • @noobsound
    @noobsound 8 месяцев назад

    Imi pare rau ca nu mai am T4 meu 2.5 de 151cai care era FULL cu NAVi MFD2, Dublu Climatronic , full piele , incalzire in scaune, 2 incalziri auxiliare ... masina era trecuta de 500 000km... cu ambreaj, turbo ,injectie originale de fabrica... De departe cea mai fiabila si faina masina pe care am avut-o vreodata.

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад

      Sunt niste masini din alte vremuri

  • @dubaieviatamea2123
    @dubaieviatamea2123 8 месяцев назад

    10:30 variantă cu i în albastru 88 cp,cu i în argintiu 102cp,sí cel cu i in roșu 151cp.A fost și 2 variante de înălțimi,h1 ce-a din poză și h2 variantă supra-inalțatá că la actualele transporter ambulanțe din românia.Un familiar deține un asemenea exemplar (transporter) nu multivan nu caravelle adică cel cu botu scurt cu semnalizari portocali in fața dar cu facelift la interior model 1999 t4 combi9 2,5tdi acv de nou are aproape 300.000km in stare impecabilă.Se spune ca ACV ie ALH-UL la 2.5TDI cel mai reușit asa se spune...:))

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад

      Pai da ca au același sistem de injecție directă cu pompa distribuitor

    • @dubaieviatamea2123
      @dubaieviatamea2123 8 месяцев назад

      ​​@@vladdutz20dă am înțeles doar adăugăm motorul de 88cp cu i in albaștu find nemenționata puterea 88😅 cel de 102 si 150 au fost menționate și adăugării codul de motor ACV find din spuse cel măi trainic,acuma fac o mică paranteză am dubii despre care este măi fiabil excluzand acest 2.5tdi cu pompă rotativă.Este măi fiabil cel 2.5tdi PD. S-au 2.5tdi camon-rail? Stiu că cel 2.5tdi PD sau chair și v10 tdi 5.0 find același motor adăugând inca un 2.5PD au avut probleme cu distribuția folosind uleiul ne-potrivit pentru ele.Dar despre 2.5tdi camon-rail unde ie problemă?mulți posesori au exprimat nemulțumirea chiar așa de rele sunt?aștept un review și informați cu un crafter 2.5tdi camon-rail mulțumesc

  • @morarualexandru7660
    @morarualexandru7660 2 месяца назад

    nu se vinde? :)

  • @georgedanielstan1448
    @georgedanielstan1448 8 месяцев назад

    Unde mai poti merge cu aceasta masina?

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад +3

      Peste tot, e masina de drumuri lungi

  • @IOSAFAT2010
    @IOSAFAT2010 8 месяцев назад

    LDS vine de la Latter Day Saints? Sunt mormonii din zona Cluj ?

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад

      Nu cred, proprietarii nu mi.au părut bisericoși 😅

  • @samael6236
    @samael6236 8 месяцев назад +1

    vr 6 de 2.8L? Mhm, nu e asta acelasi motor pus pe golful mk4 ? in orice caz, super vw, chiar daca nu-s fanul marcii, ii pot vedea partea practica..

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад +1

      Ba da, ca sunt cam din aceiași ani
      Motoarele vr6 au avut sisteme diferite de distributii variabile, cu 2 sau 3 lanțuri, vvt intern sau extern, 2 sau 4 supape, injecție mpi sau fsi, unghi intre bancuri de 10.5 sau 15°

  • @alexproca4651
    @alexproca4651 8 месяцев назад

    Pe sincro nu sau pus motoare de 151 cp

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад

      Asta e cu i argintiu cred totusi că e de 102 cai in acte dar cu siguranță real are mai mult

  • @romulusdanieltomus9663
    @romulusdanieltomus9663 8 месяцев назад

    😀👍👍👍

  • @Atlantic1881
    @Atlantic1881 8 месяцев назад +1

    Doua reclame de cate 14 sec la început.

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад +2

      Da, asa e la orice clip al oricui de pe RUclips, se numesc Unskippable acele 2 reclame :)

  • @itubogdan
    @itubogdan 8 месяцев назад +2

    Au schimbat motoarele astea legendare de veci nu se stricau , ex. 1.9 cu 1.6 de se strica injectoarele pe ele non-stop.

    • @vladdutz20
      @vladdutz20 8 месяцев назад +1

      Sunt multe diferențe majore între ele, in felul în care au pompele de injecție, injectoarele, pompele de ulei, distributiile

  • @walterusrex194
    @walterusrex194 8 месяцев назад

    Ma uitam si eu dupa un T si nu inteleg dece uneori T5 e mai ieftin decat T4

    • @atipicotruckvlog9094
      @atipicotruckvlog9094 8 месяцев назад

      Simplu …. costuri de intretinere si mecanici slabi pentru T5

    • @mariancostea4834
      @mariancostea4834 Месяц назад

      ​@@atipicotruckvlog9094chiulasa proastă la t5 mereu se rupe stuțul furtunului de la vasul de expansiune,tabla mai proastă acu depinde și de întreținere

  • @ionuttiganus5181
    @ionuttiganus5181 4 месяца назад

    ❤️🫶🫶

  • @raoulsilaghi2504
    @raoulsilaghi2504 8 месяцев назад +1

    Până aici aud cum roade rugina! 😂