ReTV: Zemessardze saņem “Patria” bruņutransportierus

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024
  • Latvijā komplektētos bruņutransportierus “Patria” Vidzemē kā pirmais saņēmis Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons. Šeit uzsver, ka pēdējo 30 gadu laikā šis ir pirmais jaunu kaujas transportlīdzekļu papildinājums. Jaunie bruņutransportieri ražoti ar mērķi kaujaslaukā droši nogādāt kājniekus.
    Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes pagalmā šodien izvietoti pirmie divi “Patria” bruņutransportieri, kurus tikko saņēmuši 22. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi Valmierā. Kopumā šī gada laikā šis bataljons saņems 11 šādas tehnikas vienības. “Mēs esam pirmais bataljons 2. brigādē, kam šāda tehnika ienākusi, drīzumā arī citi 2. brigādes bataljoni saņems. Šogad tas būs vēl viens bataljons Alūksnē, tā kā tur varēs šo jauno tehniku redzēt, tālāk arī vairāku gadu laikā visi bataljoni Vidzemē tiks ar šīm jaunajām platformām aprīkoti,” stāsta Zemessardzes 22. kājnieku nodrošinājumu bataljona komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins.
    Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris, pulkvežleitnants ReTV norāda, ka jaunie bruņutransportieri nākotnē aizstās vecās kravas automašīnas ar brezenta pārsegumu, nodrošinot drošu kājnieku nogādāšanu notikuma vietā. Oreškins: “Tas ir tāds kara lauka taksometrs, lai relatīvi droši kājnieku nogādātu līdz kaujas laukam. Bruņutehnika aizsargā pret viegliem strēlnieku ieročiem. Šī, protams, nav tehnika, ar kuru doties pretī tankiem un smagai tehnikai.”
    Daļa 22. bataljona zemessargu Ādažu militārajā bāze jau izgājuši apmācības, kā ikdienā apkalpot “Patria” bruņutransportierus. Jāpiemin, ka to komplektācija pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma gan Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, gan Zemessardzei pašlaik notiek Cēsīs. “Veicam salona aprīkojuma, pasažieru sēdvietas, ventilāciju kabeļu, radiosakaru uzstādīšanu. Mašīnu pabeidzam Cēsīs,” norāda bruņutransportieru ražošanas vadītājs Cēsīs Kristians Jansons.
    Nākotnē “Patria” bruņutransportieru komplektācija Latvijā notiks jau pilnā apmērā, jo jau tagad dažādi uzņēmumi lielu daļu detaļu ražo šeit uz vietas. Lai ražošana varētu notikt, jau tagad meklē mehāniķus un autoelektriķus.
    Aizsardzības ministrijas pasūtījums paredz izgatavot vairāk nekā 200 “Patria” bruņutransportierus Nacionālo bruņoto spēku un zemessargu vajadzībām. Interesi par šo aprīkojumu izrādījusi arī Zviedrija.

Комментарии • 21

  • @swampsidechronicles5822
    @swampsidechronicles5822 Год назад +2

    Man šķiet ļoti labi,ka pērkam Somu tehniku nevis Amerikāņu.
    Es braucu ar Zviedru tanku bet arī Somi ir ok

  • @acecrowncat1439
    @acecrowncat1439 Год назад +1

    Pagaidi! To ražo Latvija?

    • @RMSaw
      @RMSaw Год назад +3

      Ja.

    • @Cbr1lv
      @Cbr1lv Год назад +1

      @@RMSaw 🤣Finland

    • @RMSaw
      @RMSaw Год назад +2

      @@Cbr1lv nop.

    • @Cbr1lv
      @Cbr1lv Год назад +1

      @@RMSaw en.m.wikipedia.org/wiki/Patria_(company)

    • @taurenis
      @taurenis Год назад +2

      @@Cbr1lv kompānija ir somu, bet bruņumašīnas tiek ražotas arī latvijā

  • @sandis52
    @sandis52 Год назад +1

    okupantiem tas btr tomēr ir būdīgāks un iekāpšana, tomēr, ir pārdomātāka - no sāna. Bet te truasies augšā.

    • @alansharpers6218
      @alansharpers6218 Год назад +2

      Labāk šadu nekā nekādu

    • @user-nz2ub2id5l
      @user-nz2ub2id5l Год назад +3

      Sekond hand

    • @moka5377
      @moka5377 Год назад +1

      no sana iekapsana/izkapsana viniem briesmiga un tas jau ir kaujas prakse parbaudits ka atrai drosai izsedinasanai labakas ir lielas durvis aizmugure, nezinu kur tu tadas mulkibas izdomaji.

    • @zefirs
      @zefirs Год назад +8

      Kas vainas iekāpšanai? Karavīri kāpj pa aizmuguri. Pa augšu neviens netraušās.

    • @matrixberzins465
      @matrixberzins465 Год назад +1

      Njaaa... var redzēt, ka neesi nekad bijis iekšā BTR - un visticamāk nemaz nezini, ka 1956.g. izstrādātājiem pirmajiem modeļiem nebija pat jumts, jo BTR nebija tam domāts sākumā. BTR sākumā tika plānots kā APC kabriolets - uz riteņu bāzes. Tāpēc arī viņiem durvis bija tikai vienā sānā, un aizmugurē nav izejas, jo tur ir motors. Tad izlēma aiztaisīt augšu ciet, jo Afganistānā no kalnu virsotnēm BTR apkalpe bija kā cāļi uz pannas uzlikti, kuri tikai gaidīja kad viņus piebeigs ar vienkāršiem strēlnieku ieročiem. Tā nu ir sanācis, ka Patria 6x6 ir klasisks APC ar sensoriem, displejiem, un arī amfībija, bet Tu mēģini salīdzināt APC ar IFV (BTR šodien tiek izmantots vairāk kā IFV nekā APC, lai arī pašā sākumā viņa funkcijas tieši bija domātas kā APC). BTR konstruktori gāja vēl uz priekšu un uzlika torni (kas automātiski neregulējas) ar 30 mm auto-cannon stobru (kam nav tēmēšanas pastiprinātāja - nu vienkārši gāž no kādiem 50 - 200m pa mērķi un gan jau kāds lādiņš trāpīs) - taču uzliekot torni notika viens nejauks precedents - BTR kļuva lēnāks un smagāks - tāpēc arī BTR apkalpe vienmēr sēž uz bruņumašīnas un nevis iekšā, ja esi ievērojis - iemesls? BTR nav drošs pret mīnām uz ceļa - un tur neko nevar darīt, jo dēļ sākotnēji neplānotās augšdaļas un torņa ar 30 mm stobru - uzlikt zem transporta pretmīnu biezuma bleķus vairs nevar, jo svars jau tā ir uz robežas.
      Ja vēlies salīdzināt BTR ar kaut ko - tad tev ir jāizvēlas vāciešu Boxer, vai ASV Stryker, jo viņi visi ir IFV uz riteņu bāzes. Patria ir 8x8 bruņutransporti, bet arī viņiem nav tāds klasisks 30, vai 40mm stobrs, bet gan NEMO mortar sistēma - un līdz ar to aŗi ir tomēr cita taktika un kaujas darbību specifika.
      ja vēlies salīdzināt Patria 6x6 ar citiem APC uz 6x6 riteņu bāzes - tad jāsalīdzina ar Mbomb, Craz Fiona, Hamza un tamlīdzīgiem.