Szia Bazska! Csak egy ötlet: ha már úgyis kezdődne lassan a playoff miért nem csináltok egy külön playoffot mondjuk a félbe hagyott eredményekkel és játszátok végig stream formájában. Szerintem érdekes és izgalmas lenne de ez csak egy felvetés.
Szia Bazska, Pippenről szívesen néznék egy hosszabb videót, akár csak róla, vagy akár egy "alázatos másodikok, akik elsők is lehettek volna" lista keretében. Számomra ezek a játékosok mindig érdekesebbek voltak, mint a legjobbak. :)
Akkor nézd meg a sorozatot róluk. ( Last Dance )Nagyon érdekes, imádtam anno a Bullst. De akkor ennyire nem láttam bele, nem volt internet, nem volt RUclips. Nemrég láttam ennek a sorozatnak pár részét...Amikor Jordan, meg a Chicago nevét hallottam voltam 13-14, mára lett világos a dolog. Pippen egy zseni volt...csak valahol "elbaszta"? Vagy Jordan baszta el neki...fene sem tudja...
@@gaborbenke7810 Miért baszott volna el bármit is? Benne volt minden idők 5 legjobb csapatából kettőben, nyert 6 bajnokságot és 2 olimpiai aranyat is. Több olimpiát csak akkor nyerhetett volna, ha máshova és máskor születik, de ez ugye nem választás = nem elbaszás kérdése. Scottie pazar játékos volt, de Jordan egy szinttel felette volt mindenkinek. Ha együtt 6 gyűrűt nyertek, akkor egymás nélkül mindketten, de főleg Pippen rosszabbul járt volna. Maximum azt baszta el, hogy 91-ben túl hosszú szerződést írt alá, így a fizetése messze az NBA-átlag alatt inflálódott. Benne is van a Last Dance 2. részében, hogy 97-ben már csak a liga 122. legjobban megfizetett spílere volt. De szerintem így sem fog éhen halni :-)
Köszi Bazska! Ismét egy király videó, hiánypótló, még több ilyet!!! Ginobilire nem gondoltam volna magamtól, de nála megértem az indoklást; volt szerencsém látni játszani. Nálam viszont Harden nem férne bele a top 10-be - helyette inkább Ray Allen, esetleg Klay Thompson; vagy akár Giannis, még 1-2 év hasonló teljesítménnyel, ha őt egyáltalán ide soroljuk pozícióban. Egyrészt mivel Harden a playoff-ban folyamatosan betlizik, másrészt baromi unszimpatikus, emberileg is, meg ahogy játszik, az is - itt főleg a színészkedéssel, lábkirúgással, meg karbefogással kierőszakolt büntetőkre gondolok. 6 éve folyamatosan vezeti a 'free throws attempted' listát, minimum 100-zal a második helyezett előtt (de előtte években is 4. illetve 2. volt) - ez a játékának egyik alappillére, ami nekem nagyon nem jön be. Szerintem nem lehet egy lapon említeni a többiekkel. Persze teljesen szubjektív vélemény. Maximális respect az eddigiekért! Köszi!
Anno hajnalonta Bulls nagydöntőket néztem, majd reggel alvás nélkül mentem érettségizni. Hatalmas élmény volt, most sorra nézem végig az összes Bull döntőt.
Szia Baska, szerintem nagyon jó ötlet ez a 10 lista és az semmi baj, hogy szubjektív, nem is lehet más. Én csak azt hiányoltam, hogy csak 3 kategóriát alkottál, és nem ötöt. Simán lehetne a PG, SG, SF, PF és C pozíciókról írni. Ezáltal több játékos is bekerülhetett volna, olyan is akit kihagytál, és olyan is, aki fontos neked(Penny, Manu), de nem igazán érdemelte volna meg szerintem. Persze ez a Te listád.... :-) Nálam a wingek olyan játékosok, akik nem kifejezetten 2.-s (SG) vagy 3-s posztra valók (SF), hanem a kettő között valahol. Talán a játékuk vagy a méretük miatt.
Szia Bazska! Teljesen egyetértek, Jordan a GOAT, James a BOAT, viszont Kobe a Most Skilled. A 4. hely kb reális, bár Bird elég rövid ideig volt a csúcson.
Az első kettő felől nem volt kétségem, csak azon izgultam, hogy vajon Larry Legend fel tud-e kapaszkodni a dobogóra nálad és nagyon örültem, hogy igen :) Én is azt sajnálom, hogy még gyerekként a 80-as években nem láthattuk őt játszani (szerencsére volt Drazen Petrovic akit nézhettünk). Tökéletes a lista!
Nálam Klay Thompson simán behúzta volna a 10. helyezést Ginobili elől, bár értem, hogy te azt is figyelembe vetted, hogy milyen áldozatot hoztak a játékosok. Klay védekezésben is elit, három pontos dobóteljesítménye all time szint, arról nem is beszélve, hogy kb. 8 év alatt három gyűrűt nyert. Meg amúgy 37 pont egy negyedben? Nemár :D
Szia! Az idei januári vagy februári magyar Forbes magazinban van egy cikk Durantról. Ott mást írnak KD csapatváltásainak okának, konkrétan üzleti fogásoknak írják le.
Igen,én is erre írtam,hogy abszolút azon múlik hogy ki honnan informálódik,és mit akar elhinni... Valszeg az igazság morzsáit ismerjük csak. Megkeresem majd a cikket.
Bazska, nekem fájó, hogy a Báró lemaradt a listáról, de nem tudnám senkire behozni, ellenben ott van neked is a lemaradtak között! 😁 Viszont a Durant elképesztő jó játékos, hihetetlen a faszi.., DE nekem helyette Varázslatos János ott lenne a 10. helyen, és mindenki előre csúszna egyet! Azt viszont szeretném megköszönni, hogy Pippen nálad is ott van az elején, mert kevesen gondoljuk azt amit elmondtál, de én is úgy hiszem, mert láttam játszani Pippen-t alázatosan meg vérfarkas üzemmódban.. és nem volt akkor menekülés az ellenfélnek..! Elöttem vannak azok az akkori Top10-es összefoglalók amiben minimum 2, de inkább 3 támadás vagy védekezés ott volt a Bulls-tól! Te jó ég, azok a képek és videók, az ellenfél palánkja alól.., amikor indul a letámadás Harper, Pippen, Jordan.. tiszat erőből indul.. ki ráz a hideg ha rá gondolok azokra a jelentekre, sztm a mostani NBA-s csapatok sem tudnának mit kezdeni velük..!
Igazad van abban, hogy el van választva posztok szerint és ott van Magic. De nekem a méretei alapján, meg amit művelt támadásban.., nem annyira szeparált a gondolataim között. Csak a támadó játék járt az eszemben.., de ez az én hibám. 😁😃
91 óta néztem NBA-t 2019 ig. Ezt a mostani hajigálóverseny már nem köt le, uh majd 30 év után tavaly óta nem nézem. Nálam Pippen nagyon a toppon van. Sokoldalúság, alázat. Ez a két szó ugrik be róla. Labdalopás, lepattanó, blokk, pont, assziszt, sok éven keresztül mindenben baromi jó számokat hozott.
Jól kicsesztél magaddal, hogy nem szedted külön az SG és az SF posztot, pedig kényelmesen kijött volna a 10-10, ki sem maradt volna senki, sőt, az SG-sbe belefért volna Iverson és Curry is. :)
Az első ötössel abszolút egyet értek. Annak külön örülök, hogy Pippent is ott látom. A második ötösbe is nehéz belekötni, talán a sorrenden lehetne variálni. Viszont mivel Ginóbilit leszámítva itt nem sok szimpatikus arc van az én listámra a régi kedvenc Ray Allen is bekerült, Klay Thompsonnal együtt. Harden meg még valaki pedig fájó szívvel bár de megy a levesbe. :D És ha már itt tartunk és nem csak a pályán mutatott teljesítmény számít hanem a szívemre hallgatok, akkor nálam Bird az első.
Manu helyett én előbb tenném be akár Pierce-t akár Reggie-t. Az ok annyi, hogy szerintem mindkettőjük karrierjében több meccsdöntő momentum volt, mint Manuéban. Mindenesetre köszi a videót, tanúságos volt!
Eléggé meglepett a lista elejenén Ginobili, pláne hogy milyen hosszan polemizáltál az elején a címről meg a posztokról. Nekem sokkal kifejezőbb a tükörfordításhoz közeli irányító-dobóhátvéd-kiscsatár-erőcsatár-center megnevezés, de még az egyes-kettes-hármas-négyes-ötös is... : ) Ha pedig nem 5 videó lesz, hanem csak 3, akkor az 1-2 / 3-4 / 5 számomra egy könnyebben értelmezhető elosztás lett volna (backcourt-frontcourt-center, mondjuk magyarul nem tudom mi lenne). Ettől még tetszett a videó, viszont így nem nagyon tudok módosítást javasolni, mert hármasnak tuti előbb választanám a csapatomba Giannist mint Manu-t, de pl kettesnek meg inkább választanám akár Klay Thompsont is mint Lebront... : )
Szia Bazska! Én anno úgy tanultam, hogy van SG=dobó hátvéd és van SF= kiscsatár, alacsony bedobó. Ezek külön pozíciók voltak, amit most Te összevontál. Ez csak azért rossz, mert akkor 2 videót nézhettünk volna meg. Amúgy mivel Te állítottad fel a szabályrendszert, így nem vitatkoznék a 10 játékossal, inkább kiemelnék kettőt: nagyon örülök, hogy Ginobili bekerült. Ilyen csóka ritkán van a pályán, aki bármit tud, és megtesz, amire a csapatnak szüksége van, méghozzá stílussal. A másik szerintem Pippen, aki nálam minden idők legjobb védője, és nagyon szépen kiemelted az alázatát, ami sajnos ma egyre kevesebb. Köszi.
Szia Bazska! Én sem tudok egyet érteni Ginobili-vel. Sosem szerettem Miller-t, de nálam nem kérdés ki volt jobb játékos. Nem kisebbítve Manu érdemeit. De még talán Allen is előrébb van. Persze, ez a te listád. Nálam Harden se férne be. Grant Hill, Carter, L. Johnson, Mullin, K. Thompson. Inkább ráillik a listára az elmúlt 20 év mint 30. De legalább lehet vitatkozni ezekben az ínséges időkben.
Sajnálom a sérülteket, Pennyt(aki 1-es, de 2-es és 3-asként is kiváló volt), Tracyt, Hillt, Brandon Royt, sokkal több potenciállal rendelkeztek. Ja és azért még a megemlítést megérdemli Mullin, Wilkins, Richmond, Rice, George, Smith, Carter, Erwing, Finley, Majerle, Jones(aki Bryant szinte tükörképe volt), Granger(szintén George előtt hihetetlen volt), Marion(aki, a dobásával szúrta picit el), Kukoc, Petrovic(isten nyugosztalja), Jefferson, Starks, Reggie Lewis(isten nyugosztalja), Rashard Lewis, Joe Johnson,Klay Thompson, Redd...Ezzel együtt a fiatalok is még ott vannak, Doncic, Giannis... A 10-es listád szerintem jól átgondolt és helyénvaló, csak ezzel a pár névvel szerettem volna kiegészíteni...
Az én listám: 10. Klay Thompson 9. Wade 8. Ginobili 7. Pippen 6. Kawhi 5. Durant 4. Kobe 3. Bird 2. James 1. nem kérdés Nálam azért nem fér be Harden a tízbe, mert a PO-ban mutatott 30-31%-os triplateljesítménye és chokerkedése szerintem kizáró ok, pláne hogy átlag alatti védő tudásban és akaratban is. Szerintem még nagyon sokan tudnák azt, amit ő ha 36%-os usage rate-jük lenne.
Nálam egyértelműen Harden ki, Drexler be. Clyde Glide egy okos pali, már a Blazersben is pokoli számokat hozott, megfelelő játékintelligenciával. 2X döntőzött, pech, hogy egy olyan Pistons és Bulls ellenében, akikről a "mostban" filmeket lehet forgatni. Fénykorában hozta a playoffban is ugyanazt a szintet mint az alapszakaszban. Az ominózus döntőkben is brutális számokat hozott, de a gyengeségeit nem erőltette (triplák), valamint playoffban ugyanazt a játékot és statisztikát produkálta, mint az alapszakaszban. Véleményem szerint abban a Blazersben nem volt ennyi sem, Drexler vitte a hátán, egészen a döntőig, ahol ha nem is körömrágós, de egy szoros 4-2-vel küldte őket haza a Bulls (91/92). Én főként már a Rocketsben láttam játszani, de az a tag, aki bőven 30 felett is 18-5-5 felettit tud hozni(és hogyan!?), az komoly. És azért az egy más világ volt, mint a jelenlegi Rockets esetében. Hardennek van egy egyediesíthető stílusa, azonban az eredmények nem jönnek (az OKC-s csereszerep óta nem döntőzött...), nem tudja/akarja a gyengeségeit parkoló pályára tenni, gyakran erőlteti,erőlködik, ezzel olykor nagyobb kárt okoz a csapatának, mint előnyt (full szubjektív vélemény). Kövezz meg, de nálam ő az a játékos, akinek a fleer kártyáját sem cseréltem volna el senkivel gyerekként a 90-es években, mert csodáltam volna a számait... egy-két tv-s közvetítés után már más lett volna a véleményem. Na ez voltam én, köszi a videót alapból ;)
Teljesen egyetértek, Viktor. Szerencsére akkor már volt műholdvevőm, vagy Skysport vagy a Screensport vagy a DSF adta a meccseket. Az USA ban abban az időben a posztján talán csak Jordan volt jobb.
Én is a Skysport-on néztem. Sosem felejtem el. Clyde szuper volt, sajnos Jordan őt is lenyomta és simán csak a nyugati konferencia MJ-jének nevezték. De szerencsére ő legalább nyert egyet Hakeemmal. Phi slamma Jamma :)
Extra tartalom, mint mindig! 👌 Az én jelenlegi listám: 1. Jordan 2. Kobe 3. Lebron 4. Bird 5. Pippen 6. Wade 7. Durant 8. Leonard 9. Ginobili 10. James Worthy * Pár észrevétel: * Igaz, h gyűrű nélkül, de itt el tudnám még képzelni, McGrady-t - Nálam Harden 20-ba se! (nálam ink. irányító, ill. azzal ahogy ő kosárlabdázik + gyűrű nélkül, tiszteletlenség lenne egy kalapba venni a felsorolt nevekkel szemben) - James és a győzelmi esélyek, ha csak 1 meccsről is lenne szó, sem választanám előbb Jordan-nél vagy Kobe-nál, elég csak megnézni a nyert/vesztes döntők arányait. 😁😬
Köszönjük a videót, Bazska, remek lett! Ha cserélnem kellene, én Hardent kicserélném Ray Allenre. Harden teljesítménye egyelőre csak statokban mérhető, Allené statokban ÉS eredményekben is. Ginobili is billeg kicsit nálam, elsősorban Pierce miatt, de Pierce-szel elfogult vagyok. A másik, hogy megértem, hogy szubjektív a lista és a szempontrendszer is, akkor viszont még kellett volna picit csiszolni rajta, mert Curry és - az általam egyébként nem különösebben kedvelt - Iverson elég erős vakfoltok. :) Tehát ha egyéni szempontokat alakítasz is ki, akkor is érdemes úgy csinálni, hogy az egyes kategóriák egymás mellé téve lefedjék az összes játékost. Szerintem. :) Kellemes karanténhúsvétot!
Bazska KD helyére (a listán 9.-nek). egyszerűen a játékra (egész nba szerepe a világon) gyakorolt hatása miatt. KD egy unalmas zseni, aki miatt senki nem szereti meg a játékot.
Bostonban két legenda van az egyik Bird aki a sportágban abban az időben okát alakított hogy még az ellenfél kispad is ujongot mikor bemutatót egy szép cselt a másik meg Vice Papale , persze ő más sportágban jeleskedett de mindketten hősök voltak a sportagjugban.
Hello Bazska! Aránylag azonos a listánk, én 1 helyem változtatnék: amíg Harden nem bizonyítja hogy bajnok is tud lenni, addig bizony nálam más szerepel a helyén. Ha valaki azt mondja NBA, akkor nekem egy bizonyos 3 pontos jut azonnal az eszembe, és azt Ray Allennek köszönhetjük.
Egy speciálisan begyakorolt, génmanipulált korszakot, nem illik össze hasonlítani, a tehetségek korszakánál... Jordan, Kobe, Bird... Akár egy Dominique Wilkins😋
Elképesztő elbaszottak a posztmegnevezések, nem csak szerinted Bazska :D Hátvédnek, vagy védőnek hívnak 2 olyan embert, aki a legkevesebbet védekezi, van kiscsatár, erőcsatár, de igazából ők inkább box-to-boxok. Teljesen felesleges ebben a sportban a támadó és a védő játékosokat különbontani, mindenki teszi ezt is, azt is. Mintha a futsalban akarnál ilyen posztokat csinálni. Nálam a PG és az SG egy kalap, irányító, játékszervező mind a két poszt. Az SF és a PF pedig jobb és balszélső. A center rendben van :D
hááát öööö, izé...:-) nehéz ezt a kategóriát belőni, de ha úgy hívjuk, hogy bedobó, akkor nekem egy olyan faszi jelenik meg, aki ha megkapja a labdát a 3-as környékén, vagy kicsit beljebb, akkor kezdjünk el visszafutni. Éppen ezért fura volt látni, hogy majd mindenkitől bazi nagy zsákolások lettek bevágva - ez nem a bedobó feladata /előny, ha tudja :-) / tudom, már mindenki csinál mindent és igazából posztok sincsenek. Kezdeném, hogy kit vágnék ki: elsőnek Manu-t: komoly érveim vannak: 1. helyet kell csinálnom másnak, 2: sose szerettem, mert túl jó volt, és a spurst nem kedveltem :-) másodiknak Wade-t, amit mondtál róla teljesen igaz, az is, hogy nem tanult meg sose igazán kívülről dobni - akkor nincs nálam helye. Akit beraknék: Klay: ő a klasszik bedobó, aki ahonnan áll. Aki 14 3-ast dob egy meccsen, 37 pontot egy negyedben hibázás nélkül, annak itt a helye. A másik akinek mindenképp itt a helye az Dirk. Nem is értem, hogy senki nem hiányolta... mert ugye azt senki nem gondolja, hogy ő center...
Nekem is az elsők között ugrott be Dirk.MIvel itt Bazska szabályai szerint csináltunk listát,ezért nem írtam be. Gyakorlatilag eltüntek a posztok,ezért lassan bárkit bárhová beírhatunk.
Igen igazad van. Ez azert jó,mert akkor meg is van az 5.ember a tökéletes kezdő ötösömbe😀 a bedobókból!(bár ide nem is férne be más posztról sem senki😀) Jordan,Bryant,James,Durant,Nowitzki
Jordan neve köré olyan legendáris légkör épült, amit senki nem törhet át semmilyen teljesítménnyel. James maga a rendíthetetlen győzni akarás, a tökéletes, sokszínű játékos, aki soha nem lehet majd a goat, mert valaki egyszer kijelentette azt hogy az csakis MJ. Igazságtalan, ahogy ez a szezon is amit a vírus ellopott Jamestől.
Azt a legendát nem eldalolta valaki, azt Jordan írta maga. Az a fickó mindenkinél jobb volt, és engem nem a 6 gyűrű nyűgöz le, hanem az MVP címek, pontkirályi címek All-NBA offenzív és defenzív csapattagságok. A kedvencem, amikor egyeazon évben ő lett a pontkirály és az Év védője is! Van egy mondás, nem tudom szó szerint idézni: egy dolog rosszabb annál, amikor Jordan jön veled szemben a gyűrű felé és tudod, hogy be fogja dobni. Az az egy pedig, amikor ő fog téged!
Szia Bazska! Nem egyértelmű melyik posztról beszélsz. Az SG (dobó)hátvéd, míg a forward a bedobó, de ott is van SF és PF. Jordan SG (a vége felé már SF is), James egyértelműen mindenes, de inkább F, Kobe megint SG-SF kombó, Bird SF-PF kombó, Manu SG, Durant SF-PF, Harden (PG)-SG, Kawhi SF. A listát értem, de nálam Clyde SG, Ray Allen SG, Pierce SG-SF kombó... Szóval ez egy hátvéd-bedobó lista. Iverson nálam SG, Curry PG, így ők igazoltan vannak távol. :)
Az elso videóban volt erről szó. Volt egy klasszikus irányító lista. Ez egy wing lista, kettesekkel-hármasokkal, és lesz egy magasember lista négyesekkel és ötösökkel. Másmilyen felosztás ma már szerintem értelmetlen.
@@bazska a kommentek között később lejjebb olvastam, ahogy kifejted. Így érthetőbb. A kosárlabda evolúciója ez is. Csak nekem ezt nehezebben veszi be az agyam.
Az én véleményem szerint lebron a legjobb mert ha megnézük a Cleveland tőle fügőtt míg a Chicago bejutott volna szerintem Jordan nélkül is a play offba
Egyértelműen nem voltak a két sztár csapatai egy súlycsoportban, de Jordan nélkül a Chicagónak esélye sem volt soha bajnoki címre. Még azt sem állíthatjuk, hogy soha nem tudtuk meg, hiszen elég volt lekoccolnia és a Bulls nem volt rossz, de nem jutott döntőbe, sőt a visszatérő Jordannel is búcsúztak a Magic ellen. James csapatát húzta-vonta, édes Istenem milyen meccsek voltak azok! Egymaga győzte le a Chicagót. De a Wade és Bosh (és Jesus Shuttlesworth) nélkül nem lenne többszörös bajnok. A clevelandi bajnoki cím nagy menet volt, le a kalappal. Irving azért a varázsolt ám ott a végén...
Még mielőtt leírnám a változtatásaimat előtte egy kis megjegyzés (személyes)... Hogy kiből lesz a legenda és kit felejtünk el. 8-10 évvel ezelőtt volt egy hobbim, mikor régi meccseket töltöttem le és néztem végig (foci)... Foci VB-ket daráltam végig. Ha jól emlékszem, talán az 50 és 78 közti időszakot. Láttam játszani az Aranycsapatot, a Pelével felálló brazilokat, Eusébiot és Maradonát... A legendákat. Furcsa volt látni, hogy sosem azokat láttam villogni, akikről a legendák szólnak. Nem azt láttam, hogy Puskás és Kocsis mekkora zseni, hanem, hogy Czibor és Hidegkuti labdái úgy mennek át a védelmen, mint azóta senkié sem. Valamint abban is biztos vagyok, hogy Pelé sosem volt olyan jó játékos, mint amilyen labdákat Garrinchatól kapott, miután az a kapust és mondjuk két védőd elfektetett, hogy Pelé az üres kapuba lőhessen. Nem biztos, hogy azoknak a nevei maradnak fenn a legtovább, akik tényleg a legjobb munkát végezték... Hozzátéve, hogy nem állítom róluk, hogy rossz játékosok, csupán, hogy volt náluk jobb is! (a meccsek nagyrészét a PiratBayről szerváltam, nem tudom, hogy ma is elérhetőek e még a meccsek, ha valakit érdekel, akkor google translate, olasz nyelvre állítva, a legtöbb torrentet olaszul találtam. hátha más is kedvet kap az ilyesmikhez) A két név, akik rám óriási hatást gyakoroltak. Ebből talán az első személynek lenne több helye a listán: az első Vince Carter (aki először szerettette meg velem a kosárlabdát), még a Raptors játékosaként ismertem meg, Dwayne Wade repül a listáról... Darius Miles nálam a másik név, aki sose kapta meg a neki kijáró figyelmet, nem tartották rossz játékosnak, de kiemelkedően jónak sem. Őt még clevelandi játékosként ismertem meg, de a Portlandben is láttam párszor játszani, és valahogy belém égett a játéka. Tetszett, hogy a többiekhez képest esetlenebb volt a mozgása is (szögletesebb ha úgy tetszik), mégis eredményes tudott lenni. Őt mondjuk Pippen helyett tenném be, hozzátéve, hogy Pippent én már nagyon a karrierje végén láthattam csak játszani (az utolsó szezonjában egészen konkrétan), így nem indultak egyenlő esélyekkel... Ginobilivel, Hardennel, Kobeval nagyon egyet tudok érteni, mert valahogy minden sportban a seggfejekkel tudok a leginkább szimpatizálni... Durantre, Lebronra és Michaelre nem mondok semmit, mert valahogy soha senki nem tudja őket lehagyni egy listáról se...
Egy dolgot nem nagyon értek Mit jelent az, hogy valaki minden idők legjobbja, azzal szemben, hogy valaki minden idők legnagyobbja? A legjobb az azt jelentené, hogy a legkomplettebb játékos, aki összességében úgy ismerte a játékot ahogy senki más? Akkor mi a fogalom a legnagyobbra? Aki majdnem olyan jó mint a legjobb, de több sikert ért el annak ellenére, hogy a legjobb játékos tehetségesebb nála?
Nagyon jó lista, és értem hogy az eredményesség a fő szempont, amit címekben mérnek. DE! Egy Paul Pierce vagy egy Allen Iverson presztízse egyéni teljesítménye elismertsége sose lesz egy lapon említehető egy manu ginobilivel. Ha lenne 4 random jatekosom ahogy említetted, es nyerni szeretnék akkkor elobb valasztok egy (egeszséges) T-mac et , Piercet, iversont mint egy ginobilit.
A lista korrekt. Ginobili nálam nem került volna be, tucatnyi olyan játékos van, akit a helyére lehet tenni, de inkább szubjektív szempontok miatt, szóval ez tényleg egyéni preferencia. Harden nálam a lista közelébe se kerülhetne. Mondjuk én nagyon elfogult vagyok negatív irányban vele. Egy olyan embert, akit egy grundon körberöhögnének folyamatosan, mert gyermeteg lépéshibákat vét, összevissza dobálja magát, szó szerint üti az ellenfelét, majd várja, hogy büntető vonalra állhasson; az ne legyen példakép és ne kerüljön fel semmilyen lista elejére. Klay Thompson valószínűleg bekerülne. Azon kívül, hogy minden idők egyik legjobb dobója egy olyan sportágban, ahol a labdát dobni kell, elit védő, és olyan tulajdonságokkal is rendelkezik, amikkel a hasonló listákon sajnos nem számolnak. Tökéletes csapattárs, minden rendszerbe beilleszthető, off ball olyan munkát végez, amit a sztárok közül nagyon kevesen. Emlékszem jópár évvel ezelőttről valamelyik USA-válogatott meccsre, ő volt az egyetlen aki kosárlabdázónak nézett ki a pályán, mert mindenki más elvárta, hogy körülötte mozogjon a csapat. Ez egy csapatsportág, számít a csapatjáték és a győzelmek, nem elég az egyéni képesség. Bird dobogója a szememben megkérdőjelezhetetlen. Akit előrébb tennék még jobban, és lehet ezzel egyedül vagyok, az Pippen. Ki kerülne hátra miatta? Hát James. Persze megértem James 2. helyét maximálisan, de nem tudok attól elvonatkoztatni, hogy a kosárlabda még mindig csapatsportág. Ha választanom kell egy all-time ötöst, akiknek ténylegesen pályára lépve játszaniuk is kell, tehát számít az összetétel, a kémia, akkor Pippent választom 3-as posztra. James hiába teszi kétségtelenül jobbá a csapattársait, egy ilyen all-time csapatban nem igazán van már erre szükség. Pippen pedig egyszerűen sokoldalúbb, 1-től 5-ig minden poszton tud védekezni, a tökéletes jolly joker, a csapatban a helye. Ha pedig ott a helye, akkor miért sorolnám hátrább egy egyéni listában is?
Nagyon meglepodtem Reggie Miller es Ray Allen-en. Az en megitelesem szerint Harden, Durant es Wade barmelyik kettoset kicserelnem az elobbiekre. Talan Durantet hagynam bent ha nagyon kene valasztanom, valahogy a "bedobo" es "wing" nem illik Harden, Wadere. Se jatekstilus se erossegek. Szerintem
Az első 4 helyezett(Névsor szerint) Bryant,DurantJames,Jordan Az alapján,hogy velük nem tudnak(tudtak) mit kezdeni az ellenfelek. Nálam nem az számít hogy ki hányszoros bajnok,MVP stb.,mert azt az adott csapat,mezőny,főcsoport,korszak stb. befolyásolta leginkább. Nálam a játéktudás számít elsősorban. 5-10.hely a listádon szereplő helytálló (logikusan az általam emlitettek után fennmaradókból).
Azt elmondtad valahol hogy miért nem posztonként megy a listázás? Miért nincs külön 2-es és 3-as? És akkor AI beférhetne a 2-esek közé :) Nem is beszélve a mostani videó elején említett Millerről, vagy Ray-ray-ről. Olyan nincs hogy kettejük közül egy sincs egy utóbbi 30 év top10-ében a shooterek közt...
KD egy zseni! Minden poszton tud játszani! Tud minden cselt mindkét oldalra. Kiválóan dob messziről. Palánk alatt is erős! Én a top 5-be raktam volna. Egyébként a többivel egyet értek. Jó a videó. Gratulálok! Igaz, kicsit sok a trágár szó. Kár érte, biztosan sok gyerek nézi a videóid.
Igen,ez szerintem is megkérdőjelezhetetlen. Csak az ilyen,olyan utálat miatt hsgyják ki a top5ből.. Igazából azt csinál ami akar szinte az egész pályán. Ahogy Németh Isti szokta mondani:na ő az aki megtestesíti a "nem ér" kategóriát😀!
Bazska, nagyon meglep, hogy te aki 30 éve követed a kosárlabdát nem hoztad be Drexlert az első 10-be. Harden Basketball Reference szerinti mutatói tényleg impozánsak de nagyon hiányzik az a bajnoki cím. Nálam Leonard kb egyszinten van vele(a mutatói rosszabbak, de 1-gyel több bajnoki címet nyert), Ginóbili pedig a bajnoki cimek számában jobb, a legtöbb mutatóban rosszabb. Azt gondolom az ő esetében egy hihetetlenül jól összerakott Spurnek köszönhető ami inkább Popovich-ot dícséri(amit azért Leonard esetén is figyelembe kell venni). Érdemes megnézni Clyde-tól még egyszer a "How Good Was Clyde Drexler REALLY?" összeállítást , ezután a "Clyde Drexler's Top 10 Dunks Of His Career " már csak hab a tortán.
4* nba bajnok, és mindent megnyert Európában is. T-Mac nagyon látványos volt, meg sokat dobott, de mivel a sérülések nem kerülték el, nem ért el olyan karriert - szerintem - hogy megelőzze Manut.
Harden nálam messze nem top-10-es. Minden játékost az eredményei "legitimálnak", ő nálam "csak" egy jó támadójátékos. Nem nyert semmmit (konferencia, nagydöntő), nagy valószínűseggel soha nem is fog, persze a bankszámlája gigantikus lesz. Nálam helyette Clyde "Tha Glide" Drexler abszolút top-10-be való. Két vesztes döntőbe ('89 Bad boys Detroit, '92 Bulls) vitte szinte egyedül a Blazerst, egy akkor még bivvalyerős Lakers (Magic, Worthy, Divac, Scott) testén keresztül, és egyik döntőben sem maradtak sokkal alul. A Houston 2. bajnoki címénél (1995) sem csak "aranyásó" volt, hanem tevékeny hozzájárulása volt (a Magic elleni első meccsen az ő kezébe adták az utolsó dobást, amit ugyan kihagyott, de Shaq is kiváltott rá így Hakeem "The Dream" Olajuwon minden nehézség nélkül vissza tudta pöcizni). A '92-es barcelonai olimpián szereplő Dream Team tagja és oda se a 10-12. helyen került.
Egyetértek veled, abban, hogy Drexler-t tenném be a középmezőnybe (szívem szerint legjobb háromba, de igyekszek objektív maradni), Bird-öt előrébb hoznám, s Ginobilit fájó szívvel, de Pierce-ék mellé helyezném, a "kispadra". Mondjuk micsoda kispadunk lenne! A teljesítménye Clyde-nak a Portlandban, ahogy a hátán vitte a csapatot Porterrel, az számomra A kosárlabda volt. Mindig azt gondoltam, ha Pippen-el egymás mellett játszottak volna a Blazersben, s nem egymás után, akkor ők lettek volna abban az időben az a csapat, ami a Chicago volt. Jordannak a legnagyobb erőssége, saját kvalitásán túl, Pippen volt. S azért az a Dream Team (a legendás original) megmutatta, hogy milyen az, amikor szuperlatívuszok állnak össze, hogy megmutassák a világnak mi a kosárlabda varázsa. Még a 2 DT volt szuper, de már ők sem csillogtak úgy, s hát azóta pedig... Ami azt is mutatja, hogy milyen képességű játékosok verődtek össze a gárdába!
Tamás Lippai a video a bedobokrol (a forward rossz forditasa vagy 30 eve) szol, tehat akkor egy power forward is belefer, mint pl Barkley vagy Garnett, azon tul hogy a video keveri a shooting guardokat (Jordan, Kobe..) es a small forwardokat (LeBron) igy mar akar PFket is bele lehet venni - szerintem
Igen tudom, de ezek a jatékosok nagy része akkor játszott amikor még irànyító, bedobó, erőcsatár, center nèven nevezték a játèkosokat Magyaroszágon. Én nem tudnék összehasonlítani Jordant egy Malone al! Teljesen màs a poszt a jatékstílus.
Szia Bazska!
Csak egy ötlet: ha már úgyis kezdődne lassan a playoff miért nem csináltok egy külön playoffot mondjuk a félbe hagyott eredményekkel és játszátok végig stream formájában. Szerintem érdekes és izgalmas lenne de ez csak egy felvetés.
Szia Bazska,
Pippenről szívesen néznék egy hosszabb videót, akár csak róla, vagy akár egy "alázatos másodikok, akik elsők is lehettek volna" lista keretében. Számomra ezek a játékosok mindig érdekesebbek voltak, mint a legjobbak. :)
Akkor nézd meg a sorozatot róluk. ( Last Dance )Nagyon érdekes, imádtam anno a Bullst. De akkor ennyire nem láttam bele, nem volt internet, nem volt RUclips. Nemrég láttam ennek a sorozatnak pár részét...Amikor Jordan, meg a Chicago nevét hallottam voltam 13-14, mára lett világos a dolog. Pippen egy zseni volt...csak valahol "elbaszta"? Vagy Jordan baszta el neki...fene sem tudja...
@@gaborbenke7810 Miért baszott volna el bármit is? Benne volt minden idők 5 legjobb csapatából kettőben, nyert 6 bajnokságot és 2 olimpiai aranyat is.
Több olimpiát csak akkor nyerhetett volna, ha máshova és máskor születik, de ez ugye nem választás = nem elbaszás kérdése.
Scottie pazar játékos volt, de Jordan egy szinttel felette volt mindenkinek. Ha együtt 6 gyűrűt nyertek, akkor egymás nélkül mindketten, de főleg Pippen rosszabbul járt volna.
Maximum azt baszta el, hogy 91-ben túl hosszú szerződést írt alá, így a fizetése messze az NBA-átlag alatt inflálódott. Benne is van a Last Dance 2. részében, hogy 97-ben már csak a liga 122. legjobban megfizetett spílere volt. De szerintem így sem fog éhen halni :-)
Pippenért és a róla elmondottakért (is) imádtam ezt a videót. Köszi Bazska!
nekem az SG az dobóhátvéd szokott lenni fordításban. a 3as poszt (SF) ami a bedobó. a listád pedig nézem tovább.
Nem tervezel Top 10 lepattanózóról is videót? Kíváncsi lennék a véleményedre.
dennid rodman 1.hely
"Jordan minden idők legnagyobbja, de eközben James minden idők legjobbja" -ez az a dolog ami konstans az NBA-ben.
Köszi Bazska! Ismét egy király videó, hiánypótló, még több ilyet!!!
Ginobilire nem gondoltam volna magamtól, de nála megértem az indoklást; volt szerencsém látni játszani.
Nálam viszont Harden nem férne bele a top 10-be - helyette inkább Ray Allen, esetleg Klay Thompson; vagy akár Giannis, még 1-2 év hasonló teljesítménnyel, ha őt egyáltalán ide soroljuk pozícióban.
Egyrészt mivel Harden a playoff-ban folyamatosan betlizik, másrészt baromi unszimpatikus, emberileg is, meg ahogy játszik, az is - itt főleg a színészkedéssel, lábkirúgással, meg karbefogással kierőszakolt büntetőkre gondolok.
6 éve folyamatosan vezeti a 'free throws attempted' listát, minimum 100-zal a második helyezett előtt (de előtte években is 4. illetve 2. volt) - ez a játékának egyik alappillére, ami nekem nagyon nem jön be.
Szerintem nem lehet egy lapon említeni a többiekkel. Persze teljesen szubjektív vélemény.
Maximális respect az eddigiekért! Köszi!
Nekem a videóval kapcsolatban csak egyetlen kérdésem lenne: honnan szerzed be a szűz lányok könnycseppjeit?
Nagyon kemény meló. 😢
Azt mondom nekik, hogy meghalt Ryan Gosling.
Anno hajnalonta Bulls nagydöntőket néztem, majd reggel alvás nélkül mentem érettségizni. Hatalmas élmény volt, most sorra nézem végig az összes Bull döntőt.
Szia Baska,
szerintem nagyon jó ötlet ez a 10 lista és az semmi baj, hogy szubjektív, nem is lehet más. Én csak azt hiányoltam, hogy csak 3 kategóriát alkottál, és nem ötöt. Simán lehetne a PG, SG, SF, PF és C pozíciókról írni. Ezáltal több játékos is bekerülhetett volna, olyan is akit kihagytál, és olyan is, aki fontos neked(Penny, Manu), de nem igazán érdemelte volna meg szerintem. Persze ez a Te listád.... :-)
Nálam a wingek olyan játékosok, akik nem kifejezetten 2.-s (SG) vagy 3-s posztra valók (SF), hanem a kettő között valahol. Talán a játékuk vagy a méretük miatt.
Szia Bazska!
Teljesen egyetértek, Jordan a GOAT, James a BOAT, viszont Kobe a Most Skilled. A 4. hely kb reális, bár Bird elég rövid ideig volt a csúcson.
Az enyém:
1. Jordan
2. Pippen
3. Kobe
4. Durant
5. Ray Allen
6. Reggie Miller
7. Bird
8. Wade
9. Drexler
10. Leonard
Kimaradtak: Carter, T-mac
Haha, kicsit se érzelemi lista :D
Szia Bazska, igaz meggyenülve érkezett a Joker nèlkül a szerb válogatott, de szerinted hol lehet idèn az õ plafonjuk?
Az első kettő felől nem volt kétségem, csak azon izgultam, hogy vajon Larry Legend fel tud-e kapaszkodni a dobogóra nálad és nagyon örültem, hogy igen :) Én is azt sajnálom, hogy még gyerekként a 80-as években nem láthattuk őt játszani (szerencsére volt Drazen Petrovic akit nézhettünk).
Tökéletes a lista!
Nálam Klay Thompson simán behúzta volna a 10. helyezést Ginobili elől, bár értem, hogy te azt is figyelembe vetted, hogy milyen áldozatot hoztak a játékosok. Klay védekezésben is elit, három pontos dobóteljesítménye all time szint, arról nem is beszélve, hogy kb. 8 év alatt három gyűrűt nyert. Meg amúgy 37 pont egy negyedben? Nemár :D
Szuper volt Balázs! Pláne amit Manuról és Pippenről mondtál! :)
Szia! Az idei januári vagy februári magyar Forbes magazinban van egy cikk Durantról. Ott mást írnak KD csapatváltásainak okának, konkrétan üzleti fogásoknak írják le.
Igen,én is erre írtam,hogy abszolút azon múlik hogy ki honnan informálódik,és mit akar elhinni...
Valszeg az igazság morzsáit ismerjük csak.
Megkeresem majd a cikket.
Bazska,
nekem fájó, hogy a Báró lemaradt a listáról, de nem tudnám senkire behozni, ellenben ott van neked is a lemaradtak között! 😁
Viszont a Durant elképesztő jó játékos, hihetetlen a faszi.., DE nekem helyette Varázslatos János ott lenne a 10. helyen, és mindenki előre csúszna egyet!
Azt viszont szeretném megköszönni, hogy Pippen nálad is ott van az elején, mert kevesen gondoljuk azt amit elmondtál, de én is úgy hiszem, mert láttam játszani Pippen-t alázatosan meg vérfarkas üzemmódban.. és nem volt akkor menekülés az ellenfélnek..!
Elöttem vannak azok az akkori Top10-es összefoglalók amiben minimum 2, de inkább 3 támadás vagy védekezés ott volt a Bulls-tól!
Te jó ég, azok a képek és videók, az ellenfél palánkja alól.., amikor indul a letámadás Harper, Pippen, Jordan.. tiszat erőből indul.. ki ráz a hideg ha rá gondolok azokra a jelentekre, sztm a mostani NBA-s csapatok sem tudnának mit kezdeni velük..!
Apróság... De azért ne szidj majd kérlek... Az öreg Magic irányító volt és a TOP 10 irányítóba Bazska is berakta!
Igazad van abban, hogy el van választva posztok szerint és ott van Magic.
De nekem a méretei alapján, meg amit művelt támadásban.., nem annyira szeparált a gondolataim között. Csak a támadó játék járt az eszemben.., de ez az én hibám. 😁😃
91 óta néztem NBA-t 2019 ig. Ezt a mostani hajigálóverseny már nem köt le, uh majd 30 év után tavaly óta nem nézem. Nálam Pippen nagyon a toppon van. Sokoldalúság, alázat. Ez a két szó ugrik be róla. Labdalopás, lepattanó, blokk, pont, assziszt, sok éven keresztül mindenben baromi jó számokat hozott.
Szívemből szoltál! Különösen a kommented első része. A tripla mindenre jó, csak elb@ssza az élményt...
Lesz top 10 vagy akár 20 legjobb NBA játékos valaha?
Én hùzok egy merészet és Durantet kivàgom a listàròl. A helyére pedig benevezem Tracy McGradyt.
+GergekyK teljesen esetlrtek,
Brutálisan minőségi content, mint mindig. Nálam Durant és Leonard kicsit előrébb. :)
Jól kicsesztél magaddal, hogy nem szedted külön az SG és az SF posztot, pedig kényelmesen kijött volna a 10-10, ki sem maradt volna senki, sőt, az SG-sbe belefért volna Iverson és Curry is. :)
Az első ötössel abszolút egyet értek. Annak külön örülök, hogy Pippent is ott látom. A második ötösbe is nehéz belekötni, talán a sorrenden lehetne variálni. Viszont mivel Ginóbilit leszámítva itt nem sok szimpatikus arc van az én listámra a régi kedvenc Ray Allen is bekerült, Klay Thompsonnal együtt. Harden meg még valaki pedig fájó szívvel bár de megy a levesbe. :D És ha már itt tartunk és nem csak a pályán mutatott teljesítmény számít hanem a szívemre hallgatok, akkor nálam Bird az első.
Manu helyett én előbb tenném be akár Pierce-t akár Reggie-t. Az ok annyi, hogy szerintem mindkettőjük karrierjében több meccsdöntő momentum volt, mint Manuéban. Mindenesetre köszi a videót, tanúságos volt!
Eléggé meglepett a lista elejenén Ginobili, pláne hogy milyen hosszan polemizáltál az elején a címről meg a posztokról. Nekem sokkal kifejezőbb a tükörfordításhoz közeli irányító-dobóhátvéd-kiscsatár-erőcsatár-center megnevezés, de még az egyes-kettes-hármas-négyes-ötös is... : ) Ha pedig nem 5 videó lesz, hanem csak 3, akkor az 1-2 / 3-4 / 5 számomra egy könnyebben értelmezhető elosztás lett volna (backcourt-frontcourt-center, mondjuk magyarul nem tudom mi lenne). Ettől még tetszett a videó, viszont így nem nagyon tudok módosítást javasolni, mert hármasnak tuti előbb választanám a csapatomba Giannist mint Manu-t, de pl kettesnek meg inkább választanám akár Klay Thompsont is mint Lebront... : )
Szia Bazska!
Én anno úgy tanultam, hogy van SG=dobó hátvéd és van SF= kiscsatár, alacsony bedobó. Ezek külön pozíciók voltak, amit most Te összevontál. Ez csak azért rossz, mert akkor 2 videót nézhettünk volna meg. Amúgy mivel Te állítottad fel a szabályrendszert, így nem vitatkoznék a 10 játékossal, inkább kiemelnék kettőt: nagyon örülök, hogy Ginobili bekerült. Ilyen csóka ritkán van a pályán, aki bármit tud, és megtesz, amire a csapatnak szüksége van, méghozzá stílussal. A másik szerintem Pippen, aki nálam minden idők legjobb védője, és nagyon szépen kiemelted az alázatát, ami sajnos ma egyre kevesebb. Köszi.
Szia Bazska! Zseni a lista, nálam is pont ez a névsor jött volna ki! 👌
Kiràly vagy Bazska! Nagyon jó a videó! Te is megkerested Török Pétert egy beszélgetésre?
Nagy forma vagy szeretem a videoidat erröl a gyönyöru sportrol nehez dolog ez a listairas sok korszakos zseni volt
Szia Bazska! Én sem tudok egyet érteni Ginobili-vel. Sosem szerettem Miller-t, de nálam nem kérdés ki volt jobb játékos. Nem kisebbítve Manu érdemeit. De még talán Allen is előrébb van. Persze, ez a te listád. Nálam Harden se férne be. Grant Hill, Carter, L. Johnson, Mullin, K. Thompson. Inkább ráillik a listára az elmúlt 20 év mint 30. De legalább lehet vitatkozni ezekben az ínséges időkben.
Nekem személy szerint kicsit máshogy nézett volna ki a listám de nagyon jól összeállítottak, köszi
Bocsi az elírásért
Sajnálom a sérülteket, Pennyt(aki 1-es, de 2-es és 3-asként is kiváló volt), Tracyt, Hillt, Brandon Royt, sokkal több potenciállal rendelkeztek. Ja és azért még a megemlítést megérdemli Mullin, Wilkins, Richmond, Rice, George, Smith, Carter, Erwing, Finley, Majerle, Jones(aki Bryant szinte tükörképe volt), Granger(szintén George előtt hihetetlen volt), Marion(aki, a dobásával szúrta picit el), Kukoc, Petrovic(isten nyugosztalja), Jefferson, Starks, Reggie Lewis(isten nyugosztalja), Rashard Lewis, Joe Johnson,Klay Thompson, Redd...Ezzel együtt a fiatalok is még ott vannak, Doncic, Giannis... A 10-es listád szerintem jól átgondolt és helyénvaló, csak ezzel a pár névvel szerettem volna kiegészíteni...
akiket kihagytam, szerettem, csodáltam, tiszteltem: Spreewell, Houston, Mashburn, Elliott, Anderson, Scott, Prince, Hamilton, Ross, Derozan, Smith, Gerwin, Ceballos, Elie, Gill, Rider, Richardson, Batum, Worthy...
Az én listám:
10. Klay Thompson
9. Wade
8. Ginobili
7. Pippen
6. Kawhi
5. Durant
4. Kobe
3. Bird
2. James
1. nem kérdés
Nálam azért nem fér be Harden a tízbe, mert a PO-ban mutatott 30-31%-os triplateljesítménye és chokerkedése szerintem kizáró ok, pláne hogy átlag alatti védő tudásban és akaratban is. Szerintem még nagyon sokan tudnák azt, amit ő ha 36%-os usage rate-jük lenne.
És mielőtt elfelejtem: simán elnéznék Tőled minden nap egy tízes listát :) :D
Nálam egyértelműen Harden ki, Drexler be. Clyde Glide egy okos pali, már a Blazersben is pokoli számokat hozott, megfelelő játékintelligenciával. 2X döntőzött, pech, hogy egy olyan Pistons és Bulls ellenében, akikről a "mostban" filmeket lehet forgatni. Fénykorában hozta a playoffban is ugyanazt a szintet mint az alapszakaszban. Az ominózus döntőkben is brutális számokat hozott, de a gyengeségeit nem erőltette (triplák), valamint playoffban ugyanazt a játékot és statisztikát produkálta, mint az alapszakaszban. Véleményem szerint abban a Blazersben nem volt ennyi sem, Drexler vitte a hátán, egészen a döntőig, ahol ha nem is körömrágós, de egy szoros 4-2-vel küldte őket haza a Bulls (91/92). Én főként már a Rocketsben láttam játszani, de az a tag, aki bőven 30 felett is 18-5-5 felettit tud hozni(és hogyan!?), az komoly. És azért az egy más világ volt, mint a jelenlegi Rockets esetében. Hardennek van egy egyediesíthető stílusa, azonban az eredmények nem jönnek (az OKC-s csereszerep óta nem döntőzött...), nem tudja/akarja a gyengeségeit parkoló pályára tenni, gyakran erőlteti,erőlködik, ezzel olykor nagyobb kárt okoz a csapatának, mint előnyt (full szubjektív vélemény). Kövezz meg, de nálam ő az a játékos, akinek a fleer kártyáját sem cseréltem volna el senkivel gyerekként a 90-es években, mert csodáltam volna a számait... egy-két tv-s közvetítés után már más lett volna a véleményem. Na ez voltam én, köszi a videót alapból ;)
Teljesen egyetértek, Viktor. Szerencsére akkor már volt műholdvevőm, vagy Skysport vagy a Screensport vagy a DSF adta a meccseket. Az USA ban abban az időben a posztján talán csak Jordan volt jobb.
Én is a Skysport-on néztem. Sosem felejtem el. Clyde szuper volt, sajnos Jordan őt is lenyomta és simán csak a nyugati konferencia MJ-jének nevezték. De szerencsére ő legalább nyert egyet Hakeemmal. Phi slamma Jamma :)
Az én listám:
1. Jordan
2. Lebron
3. Kobe
4. Bird
5. Ginobili
6. Pippen
7. Durant
8. Wade
9. Harden
10. Leonard
Bazska nagyon menne egy új rész is!
Szia Bazska!Érdekelne a vélemenyed giannis -szal kapcsolatban
Szia Bazska! Nekem Drazen Petrovic fért volna be Ginobili helyett.
Larryt és Kobet megcserélném...
Olyan sok szépet soha nem mondtál Hardenre mint a Durantes résznél😂
Remek lista volt!
Centerek-ből lesz top 10es lista?
Igen, egyszer igen...
Bazska gratulalok a videohoz. Jo a polod. Hol vetted, vagy rendelted?
Oaklandben vettem a Roaracle-ben. 😬
@@bazska Koszi. nagyon jol nez ki. Nem gondolom, hogy a kozeljovoben ott fogok vasarolni. :)
Már alig vártam🤘🏾
Hi! Kicseszett jó videó lett!
Nálam Wade out, Derrick Rose in.
😂
Extra tartalom, mint mindig! 👌
Az én jelenlegi listám:
1. Jordan
2. Kobe
3. Lebron
4. Bird
5. Pippen
6. Wade
7. Durant
8. Leonard
9. Ginobili
10. James Worthy *
Pár észrevétel:
* Igaz, h gyűrű nélkül, de itt el tudnám még képzelni, McGrady-t
- Nálam Harden 20-ba se!
(nálam ink. irányító, ill. azzal ahogy ő kosárlabdázik + gyűrű nélkül, tiszteletlenség lenne egy kalapba venni a felsorolt nevekkel szemben)
- James és a győzelmi esélyek, ha csak 1 meccsről is lenne szó, sem választanám előbb Jordan-nél vagy Kobe-nál, elég csak megnézni a nyert/vesztes döntők arányait. 😁😬
4:46
Jesus Shuttlesworth
De jó hogy mondod, most azonnal megyek és meg is nézem a filmet
(Bocsánat, nem a azonnal, hanem a videó után 😜)
Köszönjük a videót, Bazska, remek lett! Ha cserélnem kellene, én Hardent kicserélném Ray Allenre. Harden teljesítménye egyelőre csak statokban mérhető, Allené statokban ÉS eredményekben is. Ginobili is billeg kicsit nálam, elsősorban Pierce miatt, de Pierce-szel elfogult vagyok. A másik, hogy megértem, hogy szubjektív a lista és a szempontrendszer is, akkor viszont még kellett volna picit csiszolni rajta, mert Curry és - az általam egyébként nem különösebben kedvelt - Iverson elég erős vakfoltok. :) Tehát ha egyéni szempontokat alakítasz is ki, akkor is érdemes úgy csinálni, hogy az egyes kategóriák egymás mellé téve lefedjék az összes játékost. Szerintem. :) Kellemes karanténhúsvétot!
@bazska neked mi bajod van T-mac-el és Vince Carterrel? Minden videódban megfeledkezel róluk :( 🤷♂️🏀
Ki helyett tennéd be őket? Gyűrűt csak fotón láttak, McGrady kifejezett PO-choker volt emlékeim szerint.
Bazska KD helyére (a listán 9.-nek). egyszerűen a játékra (egész nba szerepe a világon) gyakorolt hatása miatt. KD egy unalmas zseni, aki miatt senki nem szereti meg a játékot.
De ha KD unalmas zseni, akkor Timmy micsoda? Ő se kerülne fel nálad egy magasember listára?
Mihály Végh Duncan igazi karakter volt. KD sajnos nem az, hacsak a geci húzasait nem tartjuk annak
Akkor most kinek van baja kivel? 😅
Bostonban két legenda van az egyik Bird aki a sportágban abban az időben okát alakított hogy még az ellenfél kispad is ujongot mikor bemutatót egy szép cselt a másik meg Vice Papale , persze ő más sportágban jeleskedett de mindketten hősök voltak a sportagjugban.
Allen Iversont kicsit hiányolom, bár őszintén nem tudom kinek a helyére tenném be! Lehet csak a személyes kötődés beszél belőlem!😅
Hello Bazska! Aránylag azonos a listánk, én 1 helyem változtatnék: amíg Harden nem bizonyítja hogy bajnok is tud lenni, addig bizony nálam más szerepel a helyén. Ha valaki azt mondja NBA, akkor nekem egy bizonyos 3 pontos jut azonnal az eszembe, és azt Ray Allennek köszönhetjük.
Manu!!!! ❤️🇦🇷
Köszi Bazska... Eszembe se jutott hogy lassan PO lenne, de most hogy emlékeztettél...
Szívesen! 😢
Egy speciálisan begyakorolt, génmanipulált korszakot, nem illik össze hasonlítani, a tehetségek korszakánál... Jordan, Kobe, Bird... Akár egy Dominique Wilkins😋
Elképesztő elbaszottak a posztmegnevezések, nem csak szerinted Bazska :D Hátvédnek, vagy védőnek hívnak 2 olyan embert, aki a legkevesebbet védekezi, van kiscsatár, erőcsatár, de igazából ők inkább box-to-boxok. Teljesen felesleges ebben a sportban a támadó és a védő játékosokat különbontani, mindenki teszi ezt is, azt is. Mintha a futsalban akarnál ilyen posztokat csinálni. Nálam a PG és az SG egy kalap, irányító, játékszervező mind a két poszt. Az SF és a PF pedig jobb és balszélső. A center rendben van :D
hááát öööö, izé...:-) nehéz ezt a kategóriát belőni, de ha úgy hívjuk, hogy bedobó, akkor nekem egy olyan faszi jelenik meg, aki ha megkapja a labdát a 3-as környékén, vagy kicsit beljebb, akkor kezdjünk el visszafutni. Éppen ezért fura volt látni, hogy majd mindenkitől bazi nagy zsákolások lettek bevágva - ez nem a bedobó feladata /előny, ha tudja :-) / tudom, már mindenki csinál mindent és igazából posztok sincsenek. Kezdeném, hogy kit vágnék ki: elsőnek Manu-t: komoly érveim vannak: 1. helyet kell csinálnom másnak, 2: sose szerettem, mert túl jó volt, és a spurst nem kedveltem :-) másodiknak Wade-t, amit mondtál róla teljesen igaz, az is, hogy nem tanult meg sose igazán kívülről dobni - akkor nincs nálam helye. Akit beraknék: Klay: ő a klasszik bedobó, aki ahonnan áll. Aki 14 3-ast dob egy meccsen, 37 pontot egy negyedben hibázás nélkül, annak itt a helye. A másik akinek mindenképp itt a helye az Dirk. Nem is értem, hogy senki nem hiányolta... mert ugye azt senki nem gondolja, hogy ő center...
Nekem is az elsők között ugrott be Dirk.MIvel itt Bazska szabályai szerint csináltunk listát,ezért nem írtam be.
Gyakorlatilag eltüntek a posztok,ezért lassan bárkit bárhová beírhatunk.
@@zsoltdukay5251 ha Durant befér, akkor Dirk is ;-)
Igen igazad van.
Ez azert jó,mert akkor meg is van az 5.ember a tökéletes kezdő ötösömbe😀 a bedobókból!(bár ide nem is férne be más posztról sem senki😀)
Jordan,Bryant,James,Durant,Nowitzki
Jordan neve köré olyan legendáris légkör épült, amit senki nem törhet át semmilyen teljesítménnyel. James maga a rendíthetetlen győzni akarás, a tökéletes, sokszínű játékos, aki soha nem lehet majd a goat, mert valaki egyszer kijelentette azt hogy az csakis MJ. Igazságtalan, ahogy ez a szezon is amit a vírus ellopott Jamestől.
Azt a legendát nem eldalolta valaki, azt Jordan írta maga. Az a fickó mindenkinél jobb volt, és engem nem a 6 gyűrű nyűgöz le, hanem az MVP címek, pontkirályi címek All-NBA offenzív és defenzív csapattagságok. A kedvencem, amikor egyeazon évben ő lett a pontkirály és az Év védője is! Van egy mondás, nem tudom szó szerint idézni: egy dolog rosszabb annál, amikor Jordan jön veled szemben a gyűrű felé és tudod, hogy be fogja dobni. Az az egy pedig, amikor ő fog téged!
Szia Bazska! Nem egyértelmű melyik posztról beszélsz. Az SG (dobó)hátvéd, míg a forward a bedobó, de ott is van SF és PF.
Jordan SG (a vége felé már SF is), James egyértelműen mindenes, de inkább F, Kobe megint SG-SF kombó, Bird SF-PF kombó, Manu SG, Durant SF-PF, Harden (PG)-SG, Kawhi SF. A listát értem, de nálam Clyde SG, Ray Allen SG, Pierce SG-SF kombó... Szóval ez egy hátvéd-bedobó lista. Iverson nálam SG, Curry PG, így ők igazoltan vannak távol. :)
Az elso videóban volt erről szó. Volt egy klasszikus irányító lista. Ez egy wing lista, kettesekkel-hármasokkal, és lesz egy magasember lista négyesekkel és ötösökkel. Másmilyen felosztás ma már szerintem értelmetlen.
@@bazska a kommentek között később lejjebb olvastam, ahogy kifejted. Így érthetőbb. A kosárlabda evolúciója ez is. Csak nekem ezt nehezebben veszi be az agyam.
Az én véleményem szerint lebron a legjobb mert ha megnézük a Cleveland tőle fügőtt míg a Chicago bejutott volna szerintem Jordan nélkül is a play offba
Egyértelműen nem voltak a két sztár csapatai egy súlycsoportban, de Jordan nélkül a Chicagónak esélye sem volt soha bajnoki címre. Még azt sem állíthatjuk, hogy soha nem tudtuk meg, hiszen elég volt lekoccolnia és a Bulls nem volt rossz, de nem jutott döntőbe, sőt a visszatérő Jordannel is búcsúztak a Magic ellen.
James csapatát húzta-vonta, édes Istenem milyen meccsek voltak azok! Egymaga győzte le a Chicagót. De a Wade és Bosh (és Jesus Shuttlesworth) nélkül nem lenne többszörös bajnok. A clevelandi bajnoki cím nagy menet volt, le a kalappal. Irving azért a varázsolt ám ott a végén...
simán jó bird harmadiknak
Végre!!!
Még mielőtt leírnám a változtatásaimat előtte egy kis megjegyzés (személyes)... Hogy kiből lesz a legenda és kit felejtünk el. 8-10 évvel ezelőtt volt egy hobbim, mikor régi meccseket töltöttem le és néztem végig (foci)... Foci VB-ket daráltam végig. Ha jól emlékszem, talán az 50 és 78 közti időszakot. Láttam játszani az Aranycsapatot, a Pelével felálló brazilokat, Eusébiot és Maradonát... A legendákat. Furcsa volt látni, hogy sosem azokat láttam villogni, akikről a legendák szólnak. Nem azt láttam, hogy Puskás és Kocsis mekkora zseni, hanem, hogy Czibor és Hidegkuti labdái úgy mennek át a védelmen, mint azóta senkié sem. Valamint abban is biztos vagyok, hogy Pelé sosem volt olyan jó játékos, mint amilyen labdákat Garrinchatól kapott, miután az a kapust és mondjuk két védőd elfektetett, hogy Pelé az üres kapuba lőhessen. Nem biztos, hogy azoknak a nevei maradnak fenn a legtovább, akik tényleg a legjobb munkát végezték... Hozzátéve, hogy nem állítom róluk, hogy rossz játékosok, csupán, hogy volt náluk jobb is!
(a meccsek nagyrészét a PiratBayről szerváltam, nem tudom, hogy ma is elérhetőek e még a meccsek, ha valakit érdekel, akkor google translate, olasz nyelvre állítva, a legtöbb torrentet olaszul találtam. hátha más is kedvet kap az ilyesmikhez)
A két név, akik rám óriási hatást gyakoroltak. Ebből talán az első személynek lenne több helye a listán: az első Vince Carter (aki először szerettette meg velem a kosárlabdát), még a Raptors játékosaként ismertem meg, Dwayne Wade repül a listáról... Darius Miles nálam a másik név, aki sose kapta meg a neki kijáró figyelmet, nem tartották rossz játékosnak, de kiemelkedően jónak sem. Őt még clevelandi játékosként ismertem meg, de a Portlandben is láttam párszor játszani, és valahogy belém égett a játéka. Tetszett, hogy a többiekhez képest esetlenebb volt a mozgása is (szögletesebb ha úgy tetszik), mégis eredményes tudott lenni. Őt mondjuk Pippen helyett tenném be, hozzátéve, hogy Pippent én már nagyon a karrierje végén láthattam csak játszani (az utolsó szezonjában egészen konkrétan), így nem indultak egyenlő esélyekkel...
Ginobilivel, Hardennel, Kobeval nagyon egyet tudok érteni, mert valahogy minden sportban a seggfejekkel tudok a leginkább szimpatizálni... Durantre, Lebronra és Michaelre nem mondok semmit, mert valahogy soha senki nem tudja őket lehagyni egy listáról se...
Bird kicsit kakukk(!)tojás nálam,ha a 30évet nézzük, inkább a 80as években volt AKI.
Helyére rögtön beférne Ray Allen, a 9. helyre!! :) Üdv!
Egy dolgot nem nagyon értek
Mit jelent az, hogy valaki minden idők legjobbja, azzal szemben, hogy valaki minden idők legnagyobbja?
A legjobb az azt jelentené, hogy a legkomplettebb játékos, aki összességében úgy ismerte a játékot ahogy senki más?
Akkor mi a fogalom a legnagyobbra?
Aki majdnem olyan jó mint a legjobb, de több sikert ért el annak ellenére, hogy a legjobb játékos tehetségesebb nála?
Nagyon jó lista, és értem hogy az eredményesség a fő szempont, amit címekben mérnek. DE! Egy Paul Pierce vagy egy Allen Iverson presztízse egyéni teljesítménye elismertsége sose lesz egy lapon említehető egy manu ginobilivel. Ha lenne 4 random jatekosom ahogy említetted, es nyerni szeretnék akkkor elobb valasztok egy (egeszséges) T-mac et , Piercet, iversont mint egy ginobilit.
A lista korrekt.
Ginobili nálam nem került volna be, tucatnyi olyan játékos van, akit a helyére lehet tenni, de inkább szubjektív szempontok miatt, szóval ez tényleg egyéni preferencia.
Harden nálam a lista közelébe se kerülhetne. Mondjuk én nagyon elfogult vagyok negatív irányban vele. Egy olyan embert, akit egy grundon körberöhögnének folyamatosan, mert gyermeteg lépéshibákat vét, összevissza dobálja magát, szó szerint üti az ellenfelét, majd várja, hogy büntető vonalra állhasson; az ne legyen példakép és ne kerüljön fel semmilyen lista elejére.
Klay Thompson valószínűleg bekerülne. Azon kívül, hogy minden idők egyik legjobb dobója egy olyan sportágban, ahol a labdát dobni kell, elit védő, és olyan tulajdonságokkal is rendelkezik, amikkel a hasonló listákon sajnos nem számolnak. Tökéletes csapattárs, minden rendszerbe beilleszthető, off ball olyan munkát végez, amit a sztárok közül nagyon kevesen. Emlékszem jópár évvel ezelőttről valamelyik USA-válogatott meccsre, ő volt az egyetlen aki kosárlabdázónak nézett ki a pályán, mert mindenki más elvárta, hogy körülötte mozogjon a csapat. Ez egy csapatsportág, számít a csapatjáték és a győzelmek, nem elég az egyéni képesség.
Bird dobogója a szememben megkérdőjelezhetetlen.
Akit előrébb tennék még jobban, és lehet ezzel egyedül vagyok, az Pippen. Ki kerülne hátra miatta? Hát James. Persze megértem James 2. helyét maximálisan, de nem tudok attól elvonatkoztatni, hogy a kosárlabda még mindig csapatsportág. Ha választanom kell egy all-time ötöst, akiknek ténylegesen pályára lépve játszaniuk is kell, tehát számít az összetétel, a kémia, akkor Pippent választom 3-as posztra. James hiába teszi kétségtelenül jobbá a csapattársait, egy ilyen all-time csapatban nem igazán van már erre szükség. Pippen pedig egyszerűen sokoldalúbb, 1-től 5-ig minden poszton tud védekezni, a tökéletes jolly joker, a csapatban a helye. Ha pedig ott a helye, akkor miért sorolnám hátrább egy egyéni listában is?
Nagyon meglepodtem Reggie Miller es Ray Allen-en. Az en megitelesem szerint Harden, Durant es Wade barmelyik kettoset kicserelnem az elobbiekre. Talan Durantet hagynam bent ha nagyon kene valasztanom, valahogy a "bedobo" es "wing" nem illik Harden, Wadere. Se jatekstilus se erossegek. Szerintem
Listam
1 MJ
2 Bird
3 Lebron
4 Kobe
5 Kawhi
6 Pippen
7 Miller
8 Allen
9 Manu
10 Durant
Az első 4 helyezett(Névsor szerint)
Bryant,DurantJames,Jordan
Az alapján,hogy velük nem tudnak(tudtak) mit kezdeni az ellenfelek.
Nálam nem az számít hogy ki hányszoros bajnok,MVP stb.,mert azt az adott csapat,mezőny,főcsoport,korszak stb. befolyásolta leginkább.
Nálam a játéktudás számít elsősorban.
5-10.hely a listádon szereplő helytálló (logikusan az általam emlitettek után fennmaradókból).
durant amúgy számait nézve akár 3. is lehetne jordanék mögött, de a gyökérségei miatt nálam is hátrébb kerül
T-MAC vagy Carter?????A legendás 35 MP???
Azt elmondtad valahol hogy miért nem posztonként megy a listázás? Miért nincs külön 2-es és 3-as? És akkor AI beférhetne a 2-esek közé :) Nem is beszélve a mostani videó elején említett Millerről, vagy Ray-ray-ről. Olyan nincs hogy kettejük közül egy sincs egy utóbbi 30 év top10-ében a shooterek közt...
Ha lesz Top 10 shooter lista, rajta lesznek. 😅
KD egy zseni! Minden poszton tud játszani! Tud minden cselt mindkét oldalra. Kiválóan dob messziről. Palánk alatt is erős! Én a top 5-be raktam volna. Egyébként a többivel egyet értek. Jó a videó. Gratulálok! Igaz, kicsit sok a trágár szó. Kár érte, biztosan sok gyerek nézi a videóid.
Igen,ez szerintem is megkérdőjelezhetetlen.
Csak az ilyen,olyan utálat miatt hsgyják ki a top5ből..
Igazából azt csinál ami akar szinte az egész pályán.
Ahogy Németh Isti szokta mondani:na ő az aki megtestesíti a "nem ér" kategóriát😀!
A védekezése csapnivaló... Aki TOP 5, annak legyen arra komplexitása, hogy ahogy jó dobó, úgy legyen jó perimeter is!
Hiányolom big jamest nálam ő sf meg dr J-t az én top 10em
Ginobili
Harden
Worthy
Kawhi
Julius erwing
Pippen
Kobe
Bird
Jordan
Lebron
Ők mikor vonultak vissza?
@@bazska 94 és 87 értem azt is h azokat rakod ide akik te láttál játszani de az előző videódba benne volt elgin baylor is
Fú, nagyon kevered őket. Az a gyűrű nélküli játékosokról szólt. Worthy ettől még szóba jöhetett volna.
Értem csak gondoltam ezt is ilyen gondolat meneten csinálod
Hát el van mondva benne, hogy 30 év. Még a címben is benne van. 🤷🏻♂️
Bazska, nagyon meglep, hogy te aki 30 éve követed a kosárlabdát nem hoztad be Drexlert az első 10-be. Harden Basketball Reference szerinti mutatói tényleg impozánsak de nagyon hiányzik az a bajnoki cím. Nálam Leonard kb egyszinten van vele(a mutatói rosszabbak, de 1-gyel több bajnoki címet nyert), Ginóbili pedig a bajnoki cimek számában jobb, a legtöbb mutatóban rosszabb. Azt gondolom az ő esetében egy hihetetlenül jól összerakott Spurnek köszönhető ami inkább Popovich-ot dícséri(amit azért Leonard esetén is figyelembe kell venni). Érdemes megnézni Clyde-tól még egyszer a "How Good Was Clyde Drexler REALLY?" összeállítást , ezután a "Clyde Drexler's Top 10 Dunks Of His Career
" már csak hab a tortán.
Ez az én véleményem is, pedig Spurs rajongó vagyok már több mint 25 éve, Drexler egy klasszissal jobb Ginobili nél.
Mi a véleményed arról, hogy KD elkapta a vírust?
Nálam Tracy Mcgrady Ginobilit beelőzné, bár Ginobili passzoló képességei jobbak
Kettes-hármas poszt nem választható szét?
Sok esetben szerintem nehezen.
Ennyi libabőrt legutóbb Maiden-koncerten éltem át. Kösz, Bazska :)
Stephen Curry mindenképpen rajta kellene lennie a legjobb 3as dobó - Ginobli helyett
Drexler és Miller mindenképpen - Harden, Durant, Wade vagy Leonard helyett
hello találkozunk a liveon az a nevem hogy bazskafan
A kosárlabdával az a baj,hogy a világ populációjának 99.5%-a eleve ki van belőle zárva...csak a 200+ cm-es manuszok érvényesülhetnek benne!
Kareem A. J.???
Ő magasemberes videóban lesz, ha lesz. Nem nagyon láttam játszani.
Szerintem T-Mac befért volna Manu helyére🤷♂️🏀
4* nba bajnok, és mindent megnyert Európában is. T-Mac nagyon látványos volt, meg sokat dobott, de mivel a sérülések nem kerülték el, nem ért el olyan karriert - szerintem - hogy megelőzze Manut.
Wade előrébb kerülhetett volna....
Ha nem rabolja ki Aaron Gordont a dunk contesten
csak a pontosság kedvéért: nem paul anka,frank sinatra :D
Csak a pontosság kedvéért olvass utána, ki írta az angol dalszöveget. :D
@@bazska ottapont
Harden nálam messze nem top-10-es. Minden játékost az eredményei "legitimálnak", ő nálam "csak" egy jó támadójátékos. Nem nyert semmmit (konferencia, nagydöntő), nagy valószínűseggel soha nem is fog, persze a bankszámlája gigantikus lesz.
Nálam helyette Clyde "Tha Glide" Drexler abszolút top-10-be való. Két vesztes döntőbe ('89 Bad boys Detroit, '92 Bulls) vitte szinte egyedül a Blazerst, egy akkor még bivvalyerős Lakers (Magic, Worthy, Divac, Scott) testén keresztül, és egyik döntőben sem maradtak sokkal alul. A Houston 2. bajnoki címénél (1995) sem csak "aranyásó" volt, hanem tevékeny hozzájárulása volt (a Magic elleni első meccsen az ő kezébe adták az utolsó dobást, amit ugyan kihagyott, de Shaq is kiváltott rá így Hakeem "The Dream" Olajuwon minden nehézség nélkül vissza tudta pöcizni). A '92-es barcelonai olimpián szereplő Dream Team tagja és oda se a 10-12. helyen került.
Egyetértek veled, abban, hogy Drexler-t tenném be a középmezőnybe (szívem szerint legjobb háromba, de igyekszek objektív maradni), Bird-öt előrébb hoznám, s Ginobilit fájó szívvel, de Pierce-ék mellé helyezném, a "kispadra". Mondjuk micsoda kispadunk lenne! A teljesítménye Clyde-nak a Portlandban, ahogy a hátán vitte a csapatot Porterrel, az számomra A kosárlabda volt. Mindig azt gondoltam, ha Pippen-el egymás mellett játszottak volna a Blazersben, s nem egymás után, akkor ők lettek volna abban az időben az a csapat, ami a Chicago volt. Jordannak a legnagyobb erőssége, saját kvalitásán túl, Pippen volt. S azért az a Dream Team (a legendás original) megmutatta, hogy milyen az, amikor szuperlatívuszok állnak össze, hogy megmutassák a világnak mi a kosárlabda varázsa. Még a 2 DT volt szuper, de már ők sem csillogtak úgy, s hát azóta pedig... Ami azt is mutatja, hogy milyen képességű játékosok verődtek össze a gárdába!
Reggie Hurkapálcika Millert cserélném Durantra.
Kobe-Bird helycsere és Drexler top10 nálam. 9-10 helyen, Ginobilinél és Hardennél is jobb volt szerintem.
Caruso kimaradt😂🤣🤣😂😂
Nekem 3-ra Jabbar raknám
Jabbart?!?! De hát ő center.
Ajjaj Durant még egyszer megosztóan viselkedik még kitalálod ahhoz sem elég jó hogy a szolnoki olajban kezdjen
Hát ezen én is meglepődtem😀!
Durant jobb ha beosztja azt a 300 millió dollár cipőpénzt mostmár:)
@@DanielDaniel-fx7zg ,különösen most,hogy a magyar bajnokság is leállt,és így az Olaj sem tudja szerződtetni jelenleg🤣!
Penny Hardaway Durant helyett
Ő a Top 10 irányító listán szerepelt.
Hezitáltam én is, hol is játszott, de majd legfeljebb a Top10 centernél is bedobom a nevét 🤣
És James ugye megint megcsinált!😉 De nálam örökké 🦬 a 🐐!
1. James 2. Jordan 3. Bird 4. Durant 5. Bryant 6. Wade 7. Pippen 8. Leonard 9. Ginobili. 10. Thompson
Kevin Garnett? Charles Barkley? Karl Malone? Dirk Nowitzki? Öket nagyon hiànyoltam...
nem férnek bele ebbe a posztcsomagba.
Ez egy kosaras oldal, ha kosárlabdázott valaki,ha nem....hozzàszólók ha már kötkedtek legalább a posztokkal legyetek már tisztába:)
Bedobó poszthoz mi köze Barkleynak, Malone nak,Dirknek???
Tamás Lippai a video a bedobokrol (a forward rossz forditasa vagy 30 eve) szol, tehat akkor egy power forward is belefer, mint pl Barkley vagy Garnett, azon tul hogy a video keveri a shooting guardokat (Jordan, Kobe..) es a small forwardokat (LeBron) igy mar akar PFket is bele lehet venni - szerintem
Igen tudom, de ezek a jatékosok nagy része akkor játszott amikor még irànyító, bedobó, erőcsatár, center nèven nevezték a játèkosokat Magyaroszágon. Én nem tudnék összehasonlítani Jordant egy Malone al! Teljesen màs a poszt a jatékstílus.
KD helyett simán befért volna Anthony #STAYME7O
Nálam megbocsáthatatlan az, amit Harden a védekezésben nyújt illetve nem nyújt. Ezért nálam ő nem top10.
Harden védekezése egy régi meme azóta elfogadhatóan védekezik