Jak określić klienta, czyli profil lub avatar klienta idealnego i po co w ogóle to robić

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 фев 2025

Комментарии • 14

  • @edyta6802
    @edyta6802 4 года назад +1

    Bardzo interesująca treść! Dziękuję za dużą dawkę wiedzy! :)

    • @grugel
      @grugel  4 года назад +1

      :) Od razu się chce kontynuować :) pozdrawiam

  • @karoltabis
    @karoltabis 4 года назад +1

    Ale jesteś mądra. Dziękuję.

    • @grugel
      @grugel  4 года назад

      digitalik 😀 ja też dziękuję

  • @trenergolfa
    @trenergolfa 5 лет назад

    Dziękuję, pouczające i inspirujące!

    • @grugel
      @grugel  5 лет назад

      Dziękuję za miłe słowo, mam nadzieję, że pomogłam :) Pozdrawiam!

  • @linguaart8124
    @linguaart8124 4 года назад

    Maja, you've made my day :) Właśnie wokół tematu "klienta idealnego" chodzę od dłuższego czasu i podchodzę do niego jak do jeża. Słuchałam wielu szkoleń (jeszcze nie przerobiłam nic w WERS-ie, bo też czuję jakiś opór wynikający z zakupu wielu szkoleń, na które nie mam czasu). Zmobilizoealam się do jego przerobienia. Rozjaśniłaś mi wiele spraw. U mnie wahania dotyczą tego, jaki ma sens właśnie poszukiwanie klonów :) oraz czy dla każdego produktu szukać innej grupy, gdyż planuję tworzyć kursy i programy językowe i mam już parę pomysłów na produkty skierowane do różnych grup i teraz pytanie czy można zmieniać swój komunikat z czasem po prostu pracując nad danym produktem czy promując go w tym samym newsletterze i tak na tym samym fanpage'e. Jak myślisz?

    • @grugel
      @grugel  4 года назад +1

      Można, a nawet trzeba bo ze wzrostem będziesz docierać do coraz większej grupy ludzi, coraz bardziej różnych, ale na początku warto sie skupić na jednej grupie, żeby komunikat był jasny 👍🏻

    • @linguaart8124
      @linguaart8124 4 года назад +1

      @@grugel dzięki!

  • @leyla.art1553
    @leyla.art1553 3 года назад +1

    A ja mam pytanie. Czy ten avatar klienta ma być zawsze taki sam, czy mozna tworzyć różne produkty, i wtedy do nich avatar klienta? Ja jestem dietetykiem, i np. chciałabym zajmować się kobietami w ciąży, i tworzyć ebooki poradnikowe itp, ale dietetyka to szeroka dziedzina, i np. czy można kilkoma tematami się zajmować, ale wtedy mieć inne avatary do każdego produktu? Czy w ten sposób będzie Misz masz i nikt Nie będzie zainteresowany? Poza tym to bardzo ciekawy kanał i porady super! ❤

    • @grugel
      @grugel  3 года назад

      Oczywiście, że może być różny a nawet powinien w takim przypadku, tylko jednak każdy powinien być oddzielnie traktowany, np osobne maile, osobne lejki sprzedażowe, trochę wtedy jest wyzwanie z mediami społecznościowymi jeśli awatary bardzo się różnią, no bo kanał o zbyt różnych tematach nie jest tak atrakcyjny jak ten skupiony na jakimś głównym, ale trzeba po prostu pomysleć jak to zgrabnie połączyć i duzo tez w praktyce wychodzi, czego ludzie chcą, pozdrawiam

  • @kaczucha4002
    @kaczucha4002 5 лет назад

    Yyy.... Co nierozumie 😭😭😭

  • @smallm219
    @smallm219 4 года назад

    Wartościowy filmik, ale zawsze w materiałach na ten temat czy to filmy czy artykuły, mam wrażenie że są głównie skierowane do osób które powadzą biznesy, które mają na celu rozwiązać jakiś problem. Pomóc ludziom, np psycholog który próbuje się rozreklamować jako ktoś kto prowadzi terapię dla par i chce uratować czyjś związek. Ale są też ludzie którzy próbują rozkręcić swój biznes np jakiś rękodzielniczy i sprzedają rzeczy które nie są niezbędne. Jakieś pudełeczka, makramy, koszyczki wyplatane, biżuteria. Trochę trudniej jest mi wymyśleć jak powinni postąpić tacy rękodzielnicy. Albo ludzie którzy próbują sprzedaż rzeczy teoretycznie zbędne, zachcianki.

    • @grugel
      @grugel  4 года назад +1

      Każdy powinien określić klienta, żeby zbudować skuteczną komunikację, nawet osoby tworzące "zbędne zachcianki ;)". W ogóle w skutecznym biznesie wychodzi się od klienta, problem jest kiedy się tworzy coś, na dodatek każda stworzona rzecz jest z "innej parafii" i wtedy się zastanawia jak znaleźć zainteresowanych? Nie znajdziesz, bo nikt nie chce tych różnych "parafii"oglądać.
      Ale wracając do awatara klienta - kiedy określasz kto jest klientem, na przykład na sztukę, którą tworzysz, możesz dowiedzieć się dlaczego ludzie od Ciebie kupują - zapytać się ich na przykład. Kiedy zrozumiesz, czego chcą i dlaczego tego chcą możesz się do tego odnieść w swoich materiałach na stronie czy mediach społecznościowych i pokazać siebie jako kogoś kto może tego dostarczyć.
      Oferujesz im wtedy "doświadczenie" sztuki że tak napiszę i ludzie mogą mieć przeróżne motywacje do tego, żeby z tego skorzystać, i Twoim zadaniem jest odkryć co motywuje Twojego klienta - może jest to pewien styl lub klimat, w którym utrzymane są Twoje prace. Może wartością jest pochodzenie materiałów, których używasz. Inną motywacje będą miały osoby prywatne, inną np. firmy kupujące upominki dla klientów lub pracowników, a jeszcze inną właściciele galerii.
      Chodzi o to, że kiedy określisz klienta możesz go poznać i zrozumieć jego motywacje a wtedy odwołać się do nich w swojej ofercie. Więc nawet jeśli tworzysz coś co nie rozwiązuje problemu, to i tak jest to jakieś rozwiązanie, którego ludzie szukają, np. modny dodatek w popularnych mieszkaniach na styl skandynawski alb w jakimś innym stylu. Ludzie pragną doświadczać piękna, tworzyć piękne przestrzenie mieszkalne i te zbędne zachcianki im do tego służą. Powody mogą być naprawdę różne, ktoś pragnie wspierać polskich rękodzielników, ktoś inny chce podkreślać swój status, ktoś inny po prostu stworzyć modne wnętrze. Kiedy znasz swojego podstawowego klienta i trafiasz do niego ofertą i komunikatem , twój przekaz staje się wyraźny, wiesz z kim warto współpracować , jakich hashtagów używać itd. Możesz się skupić na emocjonalnej stronie decyzji zakupowej, w sposób, który stworzy to magiczne połączenie między Tobą a Twoim klientem. Mam nadzieje, że to ma sens, pozdrawiam i powodzenia życzę.