Halowe Mistrzostwa Śląska U16 12.03 Halowe Mistrzostwa Śląska U12 i U14 w Raciborzu - 19.03.2022

• Опубликовано: 2 апр 2022
  • Halowe Mistrzostwa Śląska U16 12.03.2022
    3 medale dla Mikołowa i świetne rezultaty naszych lekkoatletów 💪💪
    12.03 w Raciborzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików U16 w Lekkiej Atletyce.
    Mikołowski klub reprezentowała 10-cio osobowa grupa młodych lekkoatletek.
    👇👇👇👇
    Możemy się pochwalić, że wracamy z 3 medalami 🥇🥉🥉
    👆👆👆👆
    Bieg kobiet na 1000 m. przyniósł wiele emocji. W tej konkurencji reprezentowały nas 2 zawodniczki. Obie wracają z medalami 🙂
    🥇Złoto wywalczyła fenomenalna Oliwia Porwolik, której piękny krok biegowy podziwiało wielu kibiców! Oliwka może pochwalić się nową wyśmienitą ,,życiówką" 3.01.38 min.
    🥉Brąz na tym samym dystansie wybiegała Daniela Jurka. Nasz ,,czarny koń" zawodów. Bieg ukończyła ze świetnym wynikiem 3.07.93 i r.ż. Był to pierwszy start w życiu Danieli na tym dystansie (za namową trenerki).
    Dzisiaj udało się nam zdominować tę konkurencję 🙂 z czego jesteśmy bardzo zadowolone❗❗❗
    Bieg na 300 m. odbył się w niestandardowej formule. Dziewczęta startowały ze startu wysokiego i zbiegały od razu na 1 tor. Więc łatwo nie było❗ Wywalczenie ,,życiówek" zeszło na drugi plan. Tutaj liczyło się miejsce.
    Nasze zawodniczki poradziły sobie na tym trudnym dystansie bardzo dobrze❗
    🥉Brązowy krążek w biegu na 300 m. wywalczyła Wiktoria Absyl z czasem 45.12 sek.
    Jej klubowa koleżanka Gabrysia Kaczmarek ostatecznie uplasowała się na VI pozycji z bardzo dobrym wynikiem 45.76 sek.
    Klaudia Tura, startująca drugi raz w życiu na tym dystansie poprawiła swoją ,, życiówkę" aż o 6 sekund❗Zakończyła rywalizację z czasem 52.99!
    Bieg na 60 m. także był bardzo emocjonujący❗W tej konkurencji startowało 5 naszych lekkoatletek.
    Najszybsza dzisiaj była Magdalena Wójcik, która awansowała do biegu finałowego ostatecznie zajmują IV lokatę. Madzia wraca także z nowym rekordem życiowym, który obecnie wynosi 8.40 sek. Warto nadmienić, że Magda wbiegła na metę jako czwarta ale 2 pierwsze zawodniczki uzyskały ten sam wynik więc nieoficjalnie utrzymujemy, że zdobyła także brązowy medal 🥉 😉 😉
    Wszystkie nasze sprinterki uplasowały się w pierwszej XX na Śląsku.
    X na tym dystansie była Wiktoria Absyl (8.63), XI Laura Baranowicz (8.64), XIV Milena Jarczyk (8.69 r.ż) oraz XX m-ce zajęła debiutujaca na tym dystansie Aleksandra Grzesiczek ( 8.98 r.ż).
    Zawody można zaliczyć do bardzo udanych. Są dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem startowym.
    Gratulujemy wszystkim startującym. Dziewczyny ciężką pracą treningową pokazały, że warto spełniać marzenia.
    A trenerzy są z nich bardzo dumni 🙂
    Trenerami sekcji są Aleksandra i Piotr Wajdowie.
    Autor tekstu i zdjęć: Aleksandra Wajda
    Halowe Mistrzostwa Śląska U12, U14 w Raciborzu, 19.03.2022 r.
    Pierwsze starty, nowe doświadczenie, dobra zabawa, 20 mikołowskich reprezentantów, łzy szczęścia i rozpaczy, życiówki, dwa medale🥇🥈jednej zawodniczki ...
    ⬇️⬇️⬇️
    ZA TO KOCHAMY SPORT, ZA TO KOCHAMY LEKKĄ ATLETYKĘ
    ⬆️⬆️⬆️
    Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony osiągając świetne wyniki podczas Halowych Mistrzostw Śląska w Raciborzu.
    Maja Garbula została złotą medalistką 🥇 skoku w dal U12 (4,03 m. na 27 startujących) oraz srebrną medalistką 🥈w biegu na 60 m. (9.15 sek. na 51 startujących).
    Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki naszych zawodników wg kolejności startów na zawodach:
    60 m. U14 (79 startujących zawodniczek w kategorii)
    Lena Różycka - 8.83 sek. PB (miejsce 9)💪💪💪
    Martyna Lisowska - 9.05 sek. (m. 14)🦵🦵🦵
    Zuzanna Kolman - 9.06 sek. (m. 15)👏👏👏
    Natalia Bieg - 9.34 sek., Michalina Dutkiewicz (9.84 sek. PB), Nikola Szojda (10.45 sek.), Laura Mikłasz (13.63 sek. - po upadku w trakcie biegu)😁😁😁
    300 m. U14 (23 startujących)
    Radosław Wypych - 51.63 sek. PB (13 miejsce)
    Jesteśmy bardzo zadowoleni ze świetnego występu naszych mikołowskich lekkoatletów !!! Życzymy Wam, żeby ta "zabawa" przerodziła się w prawdziwą pasję i wyniosła Was na szczyty swoich możliwości ‼️‼️
    Już dziś a i może uda się w osobnym poście (jeśli młodzież stanie do zdjęcia 😛 ) zawiadamiamy i chwalimy się !!!
    Trójka naszych zawodników została powołana na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Szczyrku 👍👍👍👍Są to: Wiktoria Absyl, Daniela Jurka i Oliwia Porwolik.
    Serdeczne gratulacje dla wszystkich podopiecznych Aleksandry i Piotra Wajdów 🙂 🙂