Farmtrac 26 test możliwości podnośnika przedniego.
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- W poprzednim filmiku, przedstawiłem problem jaki pojawia się podczas użytkowania podnośnika czołowego przy ciągniku Farmtrac 26 4WD. By uzasadnić na czym on polega a tym bardziej udowodnić producentowi ciągnika jego zakłamanie w temacie możliwości, pokazuję jaki sposób pracuje podnośnik czołowy T 812 /2N produkcji Metal-Fach z trzema próbami podniesienia ciężaru na widłach paletowych z euroramką. Tak więc problem, który występuje w tych ciągnikach to przeszacowanie ich możliwości. Przyznam, że mnie stać na to by przecierpieć oszustwo, jednak dla tych, którzy się przymierzają do zakupu trójkąt ostrzegawczy, sami oceńcie i decydujcie czy warto.
Mam ten sam ciągniczek, jeszcze nie używany bo na razie skupiam się nad innymi rzeczami. Cieszę się że finalnie dokupiłem do niego łychę na tylny tuz z siłownikiem hydraulicznym. Też jeszcze nie testowana ale czuje że był to lepszy i dużo tańszy wybór:) Jak będzie czas też coś nakręcę z moim farmtrakiem. Pozdrawiam!
Na stronie Metal-Fach w danych technicznych tego ładowacza (T812/2) jest informacja, że jego udźwig maksymalny w punkcie obrotu to 300 kg, a nie 500 kg.
Mi się wydaje, że trzeba przeciwwagę wysunąć bardziej do tyłu tak około na jeden metr i będzie grało. 😉
Jak sprawuje się wałek przekaźnika?
Jakieś problemy z silnikiem?
Jaki olej do silnika i skrzyni biegów?
Problemów z silnikiem brak, wałek ok, jeżeli chodzi o oleje mogę Ci posprawdzać w instrukcji bo z głowy nie pamiętam.
@@tomaszfilipiuk4468 Dziękuję, kupiłem farmtraca. Przede mną pierwszy przegląd więc serwisant zajmie się olejami, wtedy podpytam o to jakie stosować.
Fajna maszyna ten farmtrac 26
@@marek_inz jeżeli masz tura uważaj na przednie napędy, dokładnie chodzi tu o jazdę do tyłu (szarpanie) przy skręconych kołach. Właśnie w tej pozycji są najmocniej narażone na uszkodzenia.
Oczywiście przy pełnym obciążeniu na turze.
@@tomaszfilipiuk4468 Na tura się nie zdecydowałem. Jeśli będzie potrzeba użyję masztu zaczepianego na tył. Wydaje mi się to bezpieczniejszym rozwiązaniem dla naszych "maluchów".
Do tej pory używałem japońskiej glebogryzarki 135cm, która jest żadnym obciążeniem dla tego silnika. Pług namysło 2x25cm, kultywator 9sprężyn 2 wałki 1,3m.
Jak na razie wszystko działa jak powinno.
W tej chwili próbuję opanować dźwignię DC od podnośnika. Niby to regulacja siłowa ale jeszcze nie rozumiem jak działa ta dźwignia.
Bardzo nie obiektywna ocena, obliczenia masy podnoszenia nie uwzględniają palety około 30 kg + widły które ważą sporo + wysięg zamocowanego ładunku. Jestem właścicielem takiego zestawu i jego możliwości podnoszenia są idealnie dobrane do masy ciągnika bez obciążenia z tyłu.
Jednak sa ti reguluje tlak v oleji pod sedačkou a taktiež za sedačku malo by ti to dvíhať 750kg
Cieszy mnie oczywiście każdy komentarz, jednak zdaje się nie bardzo rozumiesz, że fonetyczny zapis w Twoim języku jest niezrozumiały dla innych? Gdyby nie zdolności lingwistyczne, zapewne sam bym nie zrozumiał, jednak z kontekstu wyłowiłem i odpowiem Ci tak. Gdyby trzymać się narodowej semantyki, to i u nas i w każdym narodzie ilość głupków przez liczbę ludności jest podobna. Nie wiem dlaczego szukasz ich na polskich stronach YT, nie mam pojęcia. Kręć sobie tymi pokrętła i do upadłego i dźwigaj 750 kg jak Ci się oczywiście uda. Żyj również w przekonaniu o spełnionym rozumie.
Veď to reklamuj u dílera naj vráti ti peniaze lebo vravia že má dvihnúť toľko kg a nakoniec ani polovicu nedvihne
Trzeba było se kupić Ursusa c360 za ułamek tej całej kwoty i podnosić co się żywnie podoba bez obaw że się koło urwie jak się skręci xd
Masakra wspołczuje