Proč si vybrat stavbu slaměného domu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 сен 2024
  • "Kombinace slámy s hlínou pro mě byla láska na první pohled," říká v rozhovoru projektant slaměných domů Dan Grmela. "Sláma je lokální a přírodní materiál s minimální ekologickou stopou, dobře izoluje a hlína domu dává tepelnou stabilitu i požární bezpečnost... Všechny konvenční materiály dokážou v nějaké jednotlivosti slaměný balík předčít. Myslím si ale, že síla je právě v komplexnosti nebo vyváženosti těch vlastností." Další videa najdete na webu: www.prirodnibyd...

Комментарии • 6

  • @tomaspodlipny950
    @tomaspodlipny950 5 лет назад

    Slaměné domy budou možná zajímavé, až je bude dělat více lidí. Platit si služby spojené se stavbou slaměnéhi domu, dokud tu není konkurence, je ekonomická sebevražda, dle toho, jaké jsem viděl ceny prezentované na internetu.

    • @prirodnibydleni
      @prirodnibydleni  5 лет назад

      S takovým názorem nelze souhlasit, slamáky se dají stavět velmi různě. Podívejte se na naše video, kde to rozebíráme ruclips.net/video/OVZoLg4s544/видео.html

    • @tomaspodlipny950
      @tomaspodlipny950 5 лет назад

      Jasně. Pokud budu schopen si ten dům stavět sám a nebudu potřebovat služby pana Grmely, vyjde slaměný dům velice levně. Pokud budu potřeboval služby pana Grmely, kde stojí hodina telefonické konzultace 1800 Kč a už cena projektu je z oblasti sci-fi, pak je potřeba vyhrát ve Sportce, aby to člověka tolik nebolelo. Hrubou stavdu z konvenčních materiálů zvládne svépomocí kde kdo. Do té stavby může pršet, je to v pohodě. Naproti tomu slaměný dům svépomocí každý postavit nedokáže, každý projektant ho také nedokáže namalovat a tak skončí člověk u nějaké firmy, která sice hrozně podporuje stavbu z přírodních materiálů, od které se dozví, jak je to dobré pro přírodu, ale bohužel ta firma sama, spíš než pro přírodu, pracuje hlavně pro vlastní kapsu. Jasně. Každý potřebuje vydělávat, ale kdyby šlo ekostavitelům o přírodu, třeba by také své služby prodávali za nějaké reálnější ceny a ne za ceny, že by si za ně člověk mohl v hodinovce platit špičkového kardiochirurga. Vaše stavby se mi líbí, ale kdybyste přestali s tou argumentací, jakože v souladu s přírodou a recyklace a podobně, zdálo by se mi to férovější. Jak jsem psal výše, kdyby Vám skutečně šlo o přírodu, snažili byste se Vaše služby zpřístupnit i širší veřejnosti. S nynějšími cenami člověk, který se rozhodne pro slaměný dům, sice pomůže trochu přírodě, ale hlavně pomůže realizační firmě.

    • @macikja
      @macikja 5 лет назад

      @@tomaspodlipny950 pokud budete podnikat a o vaše služby bude takový zájem že nestíháte všem vyhovět máte tři možnosti: 1) nevšímat si toho a klienty odmítat (což asi neprospěje obchodní značce) 2) najmout lidi, kteří vám pomohou obsloužit víc klientů (ale sám jste psal, že postavit slamák nezvládne každý) 3) zdražit služby aby si vás mohlo dovolit míň klientů, které pak ale budete stíhat obsloužit a ještě z toho plyne pro vás větší zisk. Možnosti se dají samozřejmě kombinovat. Není to tedy výmysl přírodních stavitelů ale kapitalizmus jako takový. A rozhodně neexistuje důvod proč by měl být kardiochirurg placený lépe než projektant či stavitel. Odevšech přeci očekáváte precizní práci, ne?

    • @tomaspodlipny950
      @tomaspodlipny950 5 лет назад

      @@macikja a právě proro bych slaměný dům zatím určitě nestavěl, protože vzhledem k tomu, že firem je málo a ceny jsou jaké jsou, mi to nedává smysl.

    • @macikja
      @macikja 5 лет назад

      @@tomaspodlipny950 vzhledem k pracnosti stavby si neumím představit že by slamák byl za stejné peníze jako dům třeba z cihel. Takže pro slamák se stejně musí rozhodnout člověk z jiného důvodu než ekonomického.