Metszési bemutató és előadások Kecskeméten II. rész - Hosszú elemes és cseralapos metszés

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 мар 2024
  • Köszönöm a csatornatagok támogatását, a like-okat és a feliratkozásokat! Kérem segítsék a munkámat továbbra is:
    www.donably.com/kulicz-laszlo
    A videó tartalmából:
    A második rész témája: "Szerves trágyából izolált hasznos baktériumok" előadó: Lórándt János - HELLO NATURE - INTERNATIONAL ITALY
    A videó második felében Dr. Németh Krisztina a hosszúelemes (ötrügyes) metszést mutatja be, majd egy elsűrűsödött tőke cseralapokra való visszavágását láthatjuk.

Комментарии • 9

  • @ferenclovas9975
    @ferenclovas9975 3 месяца назад

    Ismeretekben gazdagabbak lettünk. Köszönjük az előadóknak és azoknak is, akik mindezt a nézők elé tárta! 🍎 🍒 🍏 🍇

  • @pallanik
    @pallanik 3 месяца назад +1

    Szuper videó. Köszönjük szépen.

  • @robertfeher3409
    @robertfeher3409 3 месяца назад +1

    Üdv.Ezért szeretem a termék bemutatókat mert mindig pont a lényegről nem beszélnek hisz akkor nem lenne mit eladni. A szölő pont nem egy egy éves kultúra és pont el lehet érni nálla azt sokkal könnyebben hogy nem forgatjuk a talajt.Mert miér is t jó az ha forgatjuk a talajt?El tudjuk érni hogy tömörödött legyen,ne legyen szerkezete,ne legyen levegős,legyen rossz vizellátása és esözésekkor szétússzon ne legyen benne mikrobiológia ami nagyon jó mert akkor tragyazni,mütrágyázni kell hisz ezt az ipart is ki kell szolgálni mert munkahelyeket teremt.Csak azért szántunk mert szántani kell,meg hogy a ganét le tudjuk rakni fődalá!Ha szántunk, rotálunk térfogatot növelünk ,de csak az első nagy esőig utánna vége a talajéletnek ki hal belölle és visszatömörödik.Eltapsoltunk egy csomó pént a semmire.Miért rossz az ha évről évre felgazosodik a talaj és nem kapálunk csak kaszálunk ,fűkaszálunk?Az nagyon rossz mert évről évre a talajunk visszanyeri szerkezetét ,a gyom fotoszintetizálva tápanyagot juttat a gyökérzónán keresztül a földbe. A korhadó gyökértestek helyén bejut a levegö majd a víz majd megjelenik az élet.talajunk felpuhul és lélegezni fog a vizet el fogja inni lassan lassan megszünik az erodáltsága. Ha trágyázni szottyan kedvünk fejtrágyázás formájába az eső simán belemossa a pólusokon keresztül.pihent talajba jó vetemény van mindig.
    .A szölönél pont el lehet érni hogy folyamatos pihent talaja legyen.
    A gyom többet ad a földnek mint amennyit ki vesz belölle.Ha százszor takarjuk ki az százszor takarja be magát ezek a rossz minőségü csernozjomok aminek a jó részét már tönkrevágtuk valahogy így keletkeztek bolygatatlanul.De mi okosabbak vagyunk mert a természet nagy egészéből elkaptunk egy villanást amit meg tudunk magyarázni ,alá tudunk támasztani.Na majd mi megmutatjuk a biológiát hogy kell felül írni!De nem fog összejönni mert mivel kiírtuk saját magunkat mert olyan okosak vagyunk

  • @tomasfarkas2805
    @tomasfarkas2805 3 месяца назад

    Tiszteletem!
    Engedelmével, Lacibácsi.
    A ,,Kulicz videó" t. Örömmel várom!
    Oktató, érthető.
    Ezt viszont nemtudtam végignézni. Az első video az Ön oldalán.

    • @ferenclovas9975
      @ferenclovas9975 3 месяца назад

      Bocsánat! Én sem hittem ezeknek a gomba féléknek, de amióta a sárgarépa, petrezselyem vetése előtt fonálféreg elleni gombát permetezek a talajra, a termésem első osztályú !!! Csak akarni, kipróbálni kell!

    •  3 месяца назад +2

      Valóban kissé "nehéz" anyag, de sokak számára hasznos információkat tartalmaz. Még lesz egy harmadik rész, utána visszatérek a kertembe!

    • @tomasfarkas2805
      @tomasfarkas2805 3 месяца назад

      @
      Tiszteletem!
      Először is köszönöm az összes videót, tehát,,ezt" a ,,trilógiát" is.
      Bizony tanulságos.

  • @antalzinger1751
    @antalzinger1751 3 месяца назад +5

    Üdv , azért az vicces hogy ezek a "profi " emberkék , még magyar feliratot se tudtak csinálni a képekhez .

  • @szilidszudzsaro7243
    @szilidszudzsaro7243 3 месяца назад

    Mostan.avval.