Köszönjük a megtekintést, és persze a sok kérdést! Ha van még kérdésetek, ide is írhattok, de ne feledjétek, hogy már van pár másik kérdezz-felelek videónk, amikben lehet, hogy választ kaptok a kérdésetekre!
Sziasztok. Üdvözlet nektek a messzi London faluból *UK* Jó lett ez a videotok is. Régen láttalak titeket. Sajnos a következő japán repülő jegyemet hónapokkal ezelőtt töröltek, igy meg várat magara az újabb japánba látogatás. Remélhetőleg egyszer újra kijuthatok Addig is minden jót nektek. Roland
Úgy szeretlek titeket! ❤ Olyan emberiek vagytok, kedvesek, intelligensek, szerethetők...mintha nem is magyarok lennétek! Semmi rosszindulat, semmi ellenségeskedés, semmi irigység. Maradjatok mindig ilyenek! Ha esetleg válaszolnátok a kérdésemre, én azt kérdezném, hogy: A kapcsolatotok elején - mikor megismerkedtetek egymással - akkor Viktor élből Neked szegezte, hogy Ő bizony Japánban képzeli el a jövőjét?! Mi történt volna, ha Te nem szerettél volna kint élni?! TEHÁT: Viktor! A megismerkedésetek kezdetén, akkor is folytattad volna a Bogi megismerését, ha Ő kategorikusan kijelentette volna, hogy nem akar Japánba költözni?! :)
Hát nagyon jó lett ez a videó is, ♥️😍bár ez nem meglepő!! Mi jövő tavasszal szeretnénk kimenni Japánba mert a páromnak is megmutatnám ezt a csodás országot🎎🏯♥️remélem addigra már nem lesznek szigorítások🤞.
Kedves Bogi és Viktor! 😊 Engem az érdekel, hogy egy magyar fiatal hogy jut el odáig, hogy japán nyelviskola tulajdonos legyen? Nyilván nem minden egyes részlet, csak ami publikus, hogy kb milyen tanulmányok és nem szàmszerűen, de mennyi pénzbeli befektetés kell hozzá, illetve milyen hosszú folyamat volt ez?
Hello! Én 2005-ben kezdtem el tanulni japánul, onnantól folyamatosan nyomattam. Másfél év nulladik év a Károlin (itt csak nyelvtanulás folyik), majd 3 év alapképzés. Ezután egy egyéves nyelvi ösztöndíj Óita prefektúrában. Ezek után mesterképzés szintén a Károlin, mű- és szakfordítói specializációval (ez két év). Ezek után két év kutatói ösztöndíj az Ószaka egyetemen. Majd végezetül majdnem egy év munkakeresés, ami azzal végződött, hogy Bogi részmunkaidős főnökével megegyezve, és az ő segítségével (kvázi résztulajdonban) megnyitottam a nyelviskolámat, amit egy bizonyos kölcsön-kezdőtőkével indítottam. Folyamatban van a teljes átvétel, de a covid elég keményen odaver (most inkább, mint előtte). Szóval van benne munka keményen, az életem harmadát azzal töltöttem, hogy egyáltalán itt lehessek. És lassan 8 éve pedig azzal, hogy előbbre lépjek a vállalkozásommal. Jövőre 40 leszek, szóval annyira nem is fiatal😅
@@Bogolette Köszönöm a választ. 😊 Hát igen sejtettem, hogy nem hipp hopp sikerült, hanem ki kellett taposni az utat rendesen. A "fiatal" nézőpont kérdése. 😉 További sok sikert, a covidnak is vége lesz egyszer, (remélem) addig meg sok-sok kitartást kívánok! 👍
@@Bogolette 40??????? Az nem igaz!!!!! Most komolyan?? Atya ég szerintem nyugodtan egy tizest letagadhatsz!!! Akkor gondolom Viktor is valahol kb ennyi lehet! Elképesztő!
Ahhahhah, amikor először olvastam, olyan jól esett, hogy akár egy tízest is letagadhatnék😂😂 de aztán a végén rájöttem, hogy ezt Boginak szántad😅 a fenti választ is én írtam (Viktor), és a végén még gondoltam is, hogy odaírjam-e, hogy “Viktor”…😂 szóval Bogi még nem negyven, én leszek lassan annyi.
Persze, hogy bánjuk, de amint mondtuk, ezt tudtuk előre, hogy így lesz. Ha nem lennénk erre felkészülve, akkor elég naivak lennénk, és amikor kiköltöztünk, ezt természetesen bevállaltuk. Nem, még sajnos senkivel sem találkozott.
Igaz, hogy a japánok közül rengetegen dohányoznak, viszont azt sokkal kulturáltabbam teszik, mint például Mo-n? (Pl. Nem dobálják el a csikkeket és úgy gyújtanak rá, hogy közben kellő távolságot tartanak a nem dohányzóktól, nem fújják az arcukba a füstöt) Ti cigiztek vagy cigiztetek régebben?
Hali! Ez részben igaz. Az utcákon csak a kijelölt helyeken lehet dohányozni, emiatt mászkálás közben nagyon ritka, hogy cigifüst érjen. Viszont itt még a bárok nagy részében, némely étteremben lehet dohányozni (legalábbis a covid előtt lehetett), ezért itt nem volt ritka, hogy ömlött a füst. Viktor cigizett, de már nem, én (Bogi) sosem. Egyébként tényleg sokan dohányoznak (legalábbis a mi megfigyelésünk szerint).
Sziasztok! Engem az érdekelne hogy egyetem előtt állok választás ügyben és párszor elhangzott a károli japán szak ez iránt érdeklődnék. Mivel nagyon sok lehetőséget látok benne viszont ezzel merre tudnék elhelyezkedni mikor elvégzem? Ez inkább Japánba érdekelne hogy mire hasznosíthatnám? Mivel nagyon érdekel és első helyre be is írom de ez a kérdés számomra elége érdekel. A választ előre is köszönöm.❤️
Fú, ez nagyon nehéz kérdés…Japánba jönni japán szakosként kicsit fura dolog. Egyrészt nagyszerű, mert sokat tudsz az országról és talán beszéled a nyelvet is, de ezen kívül mást nem tudsz. Tehát kb. mint egy japán gyerek. Nehéz ezt mondanom, de jobban jársz egy más, menő szakkal (pl vmilyen IT), és mellette minorban japán nyelv vagy egy japán nyelviskola. De ha mindenképp japán szakra akarsz menni, akkor a Károlit csak ajánlani tudom. És talán mellé vmi mást.
Jó estét/reggelt! 2 kérdésem lenne! Az első kérdésem annyi lenne hogy hány évig kell minimum ott lenni japánban hogy meglehessen igényelni a zöldkártyát? A 2. Pedig az hogy szeretitek e az animét? Előre is köszönöm a választ tovább szép reggelt/estét
Hali! 1. nagyon röviden: 10 év. De ez nem ilyen egyszerű, itt egy link: www.moj.go.jp/isa/content/930003492.pdf 2. Annyi animét néztünk, hogy mostanában már egyáltalán nem nézünk :D Jó pár éve...
Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha Magyarországon jártok majd....elképzelhető hogy lesz majd egyszer közösség tali?^^ Köszönöm, ha válaszoltok!
Szia 👋 Ha legközelebb hazamegyünk (ami nem tudom mikor lesz 😭) szívesen tartanánk megint egy találkozót 🥰 már egyszer volt, amikor én (Bogi) mentem haza egyedül és nagyon jól éreztem magam 😊 jó volt találkozni és megismerni azokat, akik már ismernek engem 😆
Nem vagyok régi feliratkozó szóval kérdezek, még ha már volt is rá válasz. 1.Miért épp japán? 2.Engem is borzasztóan érdekel japán, meg is akarom tanulni a nyelvet és ki is szeretnék költözni, DE nincs diplomám. Ez a ti tapasztalataitok alapján mennyire hátráltató tényező ott? Szakmám persze van,csak nem 10-en évnyi tapasztalattal.
Szia! Más videókban már beszéltünk ezekről, de röviden: 1. Japán szakos diákok voltunk egyetemen, eleve ez volt a cél. Viktor itt is járt egyetemre. 2. A diploma munkakörtől függően elengedhetetlen. Lehet “skilled labor” vízumot is kapni, szintén munkakörtől függetlenül. Nem egy könnyű eset, csak mondom😅
Nagyon jó videó lett!! Én azt szeretném kérdezni hogy a korona vírus alatt mennyire merült fel , vagy mennyire jött szóba a Keresztény vallás mondjuk a baráti körötökben? Vagy médiában? Azt hiszem kb 4-5-éve említettétek hogy nem igazán vagytok vallásosak amit szeretnék tiszteletben tartani, És mivel Japán egy Budhista ország engem ez nagyon érdekelne Keresztény ember ként.
Nem mondanám, hogy Japán kimondottan buddhista ország. Az élet bizonyos területein buddhista szertartásokat tartanak, inkább így lenne igaz. Kevés keresztény van, és az átlagember nem is tud sokat a vallásról (kb. annyit, mint a nyugati ember a buddhizmusról). Viszont mivel sok pozitívumot nyugatról nem hallani, valamint a sok hittérítő (régen is és most is) nem igazán javít a közvéleményen, így inkább kerülik a témát.
Sziasztok! :) régóta követünk benneteket, kislányunk pont 1 héttel Misi utan született. Vhogy ezért is "virtuális barátként, sorstársként" nézünk titeket. Engem nagyon érdekelne, hogy milyen társasági életet éltek ( gyerkőtől függetlenül is akár) ? Vannak e japán házaspár ismerőseitek, akikkel oda vissza vendégségbe jártok? Vagy, Bogi, vannak e japán barátnőd, akikkel összejarsz kettesben kávézgatni stb... ? Van e olyan igazi "lelki barátnőd" akivel a nyelvi es kulturalis különbségek ellenére ( vagy épp pont amiatt ) igazán mélyen el tudsz beszélgetni? :) Hm, egyáltalan, mennyire érzed, "mélynek, vagy felszínesnek" távolságtartóbbnak a japánokat vagy a magyarokat? Bocsánat, hogy hosszú a kérdés, de ez már évek óta érdekel. Köszönöm! :) Szép napot, jó egészséget mindhármótoknak!
A japán mitológiáról terveztek videót csinálni? Vagy az nem érdekel titeket? Sok animében van róla szó, kicsit érdekli is így az embert, de magyarul kevés dolog van fent a neten róla, yt-n szinte semmi
Köszönjük a megtekintést, és persze a sok kérdést!
Ha van még kérdésetek, ide is írhattok, de ne feledjétek, hogy már van pár másik kérdezz-felelek videónk, amikben lehet, hogy választ kaptok a kérdésetekre!
Sziasztok.
Üdvözlet nektek a messzi London faluból *UK*
Jó lett ez a videotok is.
Régen láttalak titeket.
Sajnos a következő japán repülő jegyemet hónapokkal ezelőtt töröltek, igy meg várat magara az újabb japánba látogatás.
Remélhetőleg egyszer újra kijuthatok
Addig is minden jót nektek.
Roland
Hali! Pedig van sok video, csak talán értesítés nincs😅 üdv neked is, sajnáljuk a jegyet😫
@@Bogolette majd jobban figyelek... :)
Szuper lett a videó!! Köszi a munkátokat! 😊
Úgy szeretlek titeket! ❤ Olyan emberiek vagytok, kedvesek, intelligensek, szerethetők...mintha nem is magyarok lennétek! Semmi rosszindulat, semmi ellenségeskedés, semmi irigység. Maradjatok mindig ilyenek! Ha esetleg válaszolnátok a kérdésemre, én azt kérdezném, hogy: A kapcsolatotok elején - mikor megismerkedtetek egymással - akkor Viktor élből Neked szegezte, hogy Ő bizony Japánban képzeli el a jövőjét?! Mi történt volna, ha Te nem szerettél volna kint élni?! TEHÁT: Viktor! A megismerkedésetek kezdetén, akkor is folytattad volna a Bogi megismerését, ha Ő kategorikusan kijelentette volna, hogy nem akar Japánba költözni?! :)
Köszi a sok érdekességet 😄🥰
arra a taiyakira régóta fáj a fogam 😆 tuti az elsők között lesz amikor kijutok 😍
lájkoljátok, ingyen van! köszi a válaszokat srácok!
Hát nagyon jó lett ez a videó is, ♥️😍bár ez nem meglepő!! Mi jövő tavasszal szeretnénk kimenni Japánba mert a páromnak is megmutatnám ezt a csodás országot🎎🏯♥️remélem addigra már nem lesznek szigorítások🤞.
Azt mi is reméljük :) Hajrá!!
👍✌☀
Kedves Bogi és Viktor! 😊
Engem az érdekel, hogy egy magyar fiatal hogy jut el odáig, hogy japán nyelviskola tulajdonos legyen? Nyilván nem minden egyes részlet, csak ami publikus, hogy kb milyen tanulmányok és nem szàmszerűen, de mennyi pénzbeli befektetés kell hozzá, illetve milyen hosszú folyamat volt ez?
Hello! Én 2005-ben kezdtem el tanulni japánul, onnantól folyamatosan nyomattam. Másfél év nulladik év a Károlin (itt csak nyelvtanulás folyik), majd 3 év alapképzés. Ezután egy egyéves nyelvi ösztöndíj Óita prefektúrában. Ezek után mesterképzés szintén a Károlin, mű- és szakfordítói specializációval (ez két év). Ezek után két év kutatói ösztöndíj az Ószaka egyetemen. Majd végezetül majdnem egy év munkakeresés, ami azzal végződött, hogy Bogi részmunkaidős főnökével megegyezve, és az ő segítségével (kvázi résztulajdonban) megnyitottam a nyelviskolámat, amit egy bizonyos kölcsön-kezdőtőkével indítottam. Folyamatban van a teljes átvétel, de a covid elég keményen odaver (most inkább, mint előtte). Szóval van benne munka keményen, az életem harmadát azzal töltöttem, hogy egyáltalán itt lehessek. És lassan 8 éve pedig azzal, hogy előbbre lépjek a vállalkozásommal. Jövőre 40 leszek, szóval annyira nem is fiatal😅
@@Bogolette Köszönöm a választ. 😊 Hát igen sejtettem, hogy nem hipp hopp sikerült, hanem ki kellett taposni az utat rendesen.
A "fiatal" nézőpont kérdése. 😉
További sok sikert, a covidnak is vége lesz egyszer, (remélem) addig meg sok-sok kitartást kívánok! 👍
@@Bogolette 40??????? Az nem igaz!!!!! Most komolyan?? Atya ég szerintem nyugodtan egy tizest letagadhatsz!!! Akkor gondolom Viktor is valahol kb ennyi lehet! Elképesztő!
Ahhahhah, amikor először olvastam, olyan jól esett, hogy akár egy tízest is letagadhatnék😂😂 de aztán a végén rájöttem, hogy ezt Boginak szántad😅 a fenti választ is én írtam (Viktor), és a végén még gondoltam is, hogy odaírjam-e, hogy “Viktor”…😂 szóval Bogi még nem negyven, én leszek lassan annyi.
De azt tényleg ennyire nem banjatok hogy az otthoni család egyáltalán nem vesz reszt az Misike életben? Nem is talalkoztak akkor meg vele?
Persze, hogy bánjuk, de amint mondtuk, ezt tudtuk előre, hogy így lesz. Ha nem lennénk erre felkészülve, akkor elég naivak lennénk, és amikor kiköltöztünk, ezt természetesen bevállaltuk. Nem, még sajnos senkivel sem találkozott.
Olyan sok ismerősöm, aki kint él Japánban, angolt tanít vagy oviban dolgozik, más munkát nem is kapnak, függetlenül attól hogy beszélnek japánul...
Igaz, hogy a japánok közül rengetegen dohányoznak, viszont azt sokkal kulturáltabbam teszik, mint például Mo-n? (Pl. Nem dobálják el a csikkeket és úgy gyújtanak rá, hogy közben kellő távolságot tartanak a nem dohányzóktól, nem fújják az arcukba a füstöt) Ti cigiztek vagy cigiztetek régebben?
Hali! Ez részben igaz. Az utcákon csak a kijelölt helyeken lehet dohányozni, emiatt mászkálás közben nagyon ritka, hogy cigifüst érjen. Viszont itt még a bárok nagy részében, némely étteremben lehet dohányozni (legalábbis a covid előtt lehetett), ezért itt nem volt ritka, hogy ömlött a füst. Viktor cigizett, de már nem, én (Bogi) sosem. Egyébként tényleg sokan dohányoznak (legalábbis a mi megfigyelésünk szerint).
Sziasztok!
Engem az érdekelne hogy egyetem előtt állok választás ügyben és párszor elhangzott a károli japán szak ez iránt érdeklődnék. Mivel nagyon sok lehetőséget látok benne viszont ezzel merre tudnék elhelyezkedni mikor elvégzem? Ez inkább Japánba érdekelne hogy mire hasznosíthatnám? Mivel nagyon érdekel és első helyre be is írom de ez a kérdés számomra elége érdekel. A választ előre is köszönöm.❤️
Fú, ez nagyon nehéz kérdés…Japánba jönni japán szakosként kicsit fura dolog. Egyrészt nagyszerű, mert sokat tudsz az országról és talán beszéled a nyelvet is, de ezen kívül mást nem tudsz. Tehát kb. mint egy japán gyerek. Nehéz ezt mondanom, de jobban jársz egy más, menő szakkal (pl vmilyen IT), és mellette minorban japán nyelv vagy egy japán nyelviskola. De ha mindenképp japán szakra akarsz menni, akkor a Károlit csak ajánlani tudom. És talán mellé vmi mást.
Jó estét/reggelt!
2 kérdésem lenne! Az első kérdésem annyi lenne hogy hány évig kell minimum ott lenni japánban hogy meglehessen igényelni a zöldkártyát? A 2. Pedig az hogy szeretitek e az animét? Előre is köszönöm a választ tovább szép reggelt/estét
Hali! 1. nagyon röviden: 10 év. De ez nem ilyen egyszerű, itt egy link: www.moj.go.jp/isa/content/930003492.pdf
2. Annyi animét néztünk, hogy mostanában már egyáltalán nem nézünk :D Jó pár éve...
@@Bogolette köszönöm
Koszi a videot 😁 Royce Nama csokik?
Hm, szerintem nem is ettünk még (szóval passz😂).
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha Magyarországon jártok majd....elképzelhető hogy lesz majd egyszer közösség tali?^^
Köszönöm, ha válaszoltok!
Szia 👋
Ha legközelebb hazamegyünk (ami nem tudom mikor lesz 😭) szívesen tartanánk megint egy találkozót 🥰 már egyszer volt, amikor én (Bogi) mentem haza egyedül és nagyon jól éreztem magam 😊 jó volt találkozni és megismerni azokat, akik már ismernek engem 😆
@@Bogolette Szia Bogi!:) Örülök akkor! Remélem talizhatunk majd akkor! ^_^
Nem vagyok régi feliratkozó szóval kérdezek, még ha már volt is rá válasz. 1.Miért épp japán? 2.Engem is borzasztóan érdekel japán, meg is akarom tanulni a nyelvet és ki is szeretnék költözni, DE nincs diplomám. Ez a ti tapasztalataitok alapján mennyire hátráltató tényező ott? Szakmám persze van,csak nem 10-en évnyi tapasztalattal.
Szia! Más videókban már beszéltünk ezekről, de röviden:
1. Japán szakos diákok voltunk egyetemen, eleve ez volt a cél. Viktor itt is járt egyetemre.
2. A diploma munkakörtől függően elengedhetetlen. Lehet “skilled labor” vízumot is kapni, szintén munkakörtől függetlenül. Nem egy könnyű eset, csak mondom😅
@@Bogolette Köszönöm a választ
Nagyon jó videó lett!!
Én azt szeretném kérdezni hogy a korona vírus alatt mennyire merült fel , vagy mennyire jött szóba a Keresztény vallás mondjuk a baráti körötökben? Vagy médiában?
Azt hiszem kb 4-5-éve említettétek hogy nem igazán vagytok vallásosak amit szeretnék tiszteletben tartani,
És mivel Japán egy Budhista ország engem ez nagyon érdekelne Keresztény ember ként.
Nem mondanám, hogy Japán kimondottan buddhista ország. Az élet bizonyos területein buddhista szertartásokat tartanak, inkább így lenne igaz. Kevés keresztény van, és az átlagember nem is tud sokat a vallásról (kb. annyit, mint a nyugati ember a buddhizmusról). Viszont mivel sok pozitívumot nyugatról nem hallani, valamint a sok hittérítő (régen is és most is) nem igazán javít a közvéleményen, így inkább kerülik a témát.
@@Bogolette
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
Sziasztok! :) régóta követünk benneteket, kislányunk pont 1 héttel Misi utan született. Vhogy ezért is "virtuális barátként, sorstársként" nézünk titeket. Engem nagyon érdekelne, hogy milyen társasági életet éltek ( gyerkőtől függetlenül is akár) ? Vannak e japán házaspár ismerőseitek, akikkel oda vissza vendégségbe jártok? Vagy, Bogi, vannak e japán barátnőd, akikkel összejarsz kettesben kávézgatni stb... ? Van e olyan igazi "lelki barátnőd" akivel a nyelvi es kulturalis különbségek ellenére ( vagy épp pont amiatt ) igazán mélyen el tudsz beszélgetni? :) Hm, egyáltalan, mennyire érzed, "mélynek, vagy felszínesnek" távolságtartóbbnak a japánokat vagy a magyarokat? Bocsánat, hogy hosszú a kérdés, de ez már évek óta érdekel. Köszönöm! :) Szép napot, jó egészséget mindhármótoknak!
A japán mitológiáról terveztek videót csinálni? Vagy az nem érdekel titeket? Sok animében van róla szó, kicsit érdekli is így az embert, de magyarul kevés dolog van fent a neten róla, yt-n szinte semmi
Hm, elég nagy téma, és nem mellesleg nem vagyunk szakértők…de nem kizárt!
@@Bogolette köszönöm, hogy válaszoltatok😇
Voltatok covidosak?vagy megosztàtok?
Még megúsztuk, de itt most eddig nem látott szinten sok covidos van.