*Про кого з українців - учасників Першої світової війни, згаданих у відео, ви хотіли би побачити окремий випуск?* Пишіть нам у коментарях або пропонуйте свої варіанти. А якщо це відео набере 10 тисяч вподобайок, ми зробимо випуск про Українських січових стрільців. Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
Дякую за нашу історію. Висновок: Украіні треба потужну армію, щоб нікому не захотілося не то шо , щоб шось відібрать шось у нас , а шоб і думки не було про це.
Доля січових стрільців подібна до долі одного з них (букшованого) який був славним вояком а потім перейшов на бік ворога, який його використав а потім знищив як непотреба. Так само і січові стрільці перейшли з армії УНР до ворога (білої армії) з якими разом воювали проти червоних але і проти українців також, тож яка тут до біса сила.
@@СервисЦентр-р6ц Не всі зрадили.Коли була епідемія тифу УГА перейшло до білих бо не було вибору.Але те що частина колишніх січових старшин була на службі в червоних так.Не всі зрадники.Корпус Січових Стрільців розпався,частина пішла до дивізії Марка Безручка інші в еміграцію.Доля Червоної УГА була трагічною багатьох офіцерів і старшин розстріляли.Солдатів тримали в польських таборах для інтернованих.
@@liu-78_shjk я говорив не про всіх січових стрільців а про їхню мотивацію взагалі, бо мотивація це не від'ємна складова будь якої сильної армії. У звязку з армією січових стрільців яка мала бойовий досвід і прекрасний початок бойового шляху на початку національно визвольної війни а потім такий величезний відсоток перебігав на бік ворогів з різними ідеологіями, це позор для військової формації як такої в загальному, кажете вони хворіли на тиф, для прикладу скажу що в середньовічі малочисельніша англійська армія на чолі з королем Генріхом яка поголовно страждала на дезентерію і грубо кажучи в ході бою срала під себе не повернула назад в Англію а прийняла вирішальний бій з французами які переважали в кількості і оснащені, ПЕРЕМОГЛА(зверніть увагу, на чужій території) ВЕЛИКА ШАНА ТИМ СІЧОВИМ СТРІЛЬЦЯМ ЯКІ В ХОДІ ВИЗВОЛЬНОЇ ВІЙНИ НЕ ЗРАДИЛИ СЕБЕ, СВОЇХ ПОБРАТИМІВ І СВОЮ ІДЕЮ ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНИ, СЛАВА ГЕРОЯМ І ВІЧНА ПАМЯТЬ ЇХНІХ ПОДВИГІВ. Для мене із всіх видатних полководців того часу існує тільки одне прізвище БОЛБОЧАН, дійсно був єдиний геніальний військовий, який тверезо оцінював ситуацію і приймав правильні рішення в ході бойових дій і якби не Петлюра з своїми амбіціями і не Грушевський з Виниченками та іншими мякотілими миролюбами, які взагалі розпустили свого часу армію, а саме він очолював війська УНР то в України був би інший результат в історії, набагато позитивніший.
@@СервисЦентр-р6ц Отут все правильно сказано.Болбочан мав повагу як у солдатів так і в старшини.Генерал Антін Кравс разом із своїми солдатами продовжував вести боротьбу.Але ціла Гайдамацька бригада і її командуючий Волох перейшли на бік совітів.Але для мене січові стрільці герої.
@@СервисЦентр-р6ц Можливо мотивацію УГА воювати підрвали й командири які опустили руки,пропоганда того,що білі і червоні поможуть Галичину відбити у поляків.Наша вічна трагедія,це те що українці сваряться і розриваються на частини.Ще цісар Маврикій говорив що слов'янам притаманне не визнання чужої думки і не змога обєднаттся тому він радив підкуповувати їх і не давати об'єднати.А так з усім згоден.
Я народилася у місті Івано-Франківськ. Шукаючи як виглядало моє місто раніше знайшла відкритки з початку 20 століття. Тоді я була здивована бо я не могла впізнати місця на фото. І виявилося що багато з будинків центральної частина міста були зруйновані під час І світової війни, а на місці них пізніше побудували інші. Дякую вам за інформацію, бо про цю війну дійсно нічого не говорять! Але для історії мого міста вона була значно більш руйнівною ніж ІІ світова
@@ОлександраСулименко-у2к то можна змінити! до речі, в мене теж була така сама проблема, бо реєструвалася давно, а на українську мову перейшла лише в 2014 році, то мені підказали в коментарях, як це робити! ( ім'я прив'язане до поштової скриньки)
Мільйони солдат та офіцерів, Українські січові стрільці, війна брат на брата, Пилип Коновал - українець і кавалер Хреста Вікторії і багато чого іншого. Чекаю з нетерпінням!
Під час першої світової війни України як держави не існувало. Мої предки воювли і в лавах Австро-Угорської імперії і в лавах Російської імперії. Питання на якому боці воювали українці після проголошення державності Уркаїни - за українську держвну чи проти української держави.
@@igorsova Відсутність Української держави не скасовує того факту, що це братовбивча війна для українців. Це ворожі імперії хотіли нав'язати, що наддніпрянці й галичани - два окремі народи. Але нічого в них не вийшло. А зараз хочуть нав'язати, що на Донбасі "інший народ".
@@ГеоргийПавленко-з9д Неможливо відчувати себе учасником братовбивчої війни коли без власної державності столітями вихованих різними імперськими традиціями бачили одне одного як вороги. Саме наявність власної державності є вищою цінністю для будь якої нації, і нація що не розуміє цього, або навіть нехтує власною державністю і національними інтересами зникає назавжди. Українська культура мова, традиція пережила 300 літнє рабство і дивом вижила незважаючи на політику знищення. І не гарантовано що якби це було не 300 років 400, укарїнці би щезли і перетворились на данбасян. Цінність державності і власних національних інтрересів - от до чого потрібно привчати українців з дитячого віку.
@@igorsova Причому тут те, як відчували це українці? Франко і компанія ще 1890 року створили Русько-Українську партію - тобто вони за 24 роки до початку війну цю єдність відчували. За 24 роки таких людей стало в рази більше. Звісно, хтось і не відчував. Хтось і далі не вважав себе українцем, що стало однією з причин поразки УНР.
Дякую за цей епізод. Брат мого прапрадіда пішов на фронт у 1914, бо не захотів евакуюватись разом з університетом і пішов у юнкерську школу, провоював за чужу державу до кінця війни, а потім ще три роки за Україну, ось так і пройшла вся молодість і ніяких психологів, пенсій, жодної допомоги.
Дуже цікаве викладання подій, на відміну від шкільних підручників, після яких жодного спогаду не залишилось. Дякую за вашу роботу, вона дуже важлива для українців!
У Львові є гурт "1914", який досить популярний в певних колах шанувальників металу в Європі. Співають англійською по темі Великої війни, популяризують вшанування трагедії столітньої давності. Їхні пісні не возвеличують та не романтизують війну, а звертають увагу на страждання, біль, бруд та безглуздість тих подій. В кінці січня 2020-го у Львові на прем'єрі фільму "1917" в кінопалаці вокаліст та ідейний натхненник гурту Дмитро Кумар прочитав коротку лекцію-вступ про ПСВ, де озвучив ключові події фільму в контексті відтворення історії та згадав роль України та українців в цьому конфлікті, задавши відповідну атмосферу перед переглядом. Дякую авторам каналу за цікаву подачу інформації.
Історію України треба розглядати тільки з позицій України, а не так, як було прийнято в СРСР, з позиції Російської імперії. Дякую авторам каналу за правильний ракурс висвітлення інформації.
Дуже Вам вдячний за такий інформативний ролик. Мій прадід родом з Сокальщини був мобілізований до лав автстроугорської армії, приймав участь у боях на річці Стрипа, попав у російський полон, передував у таборі для полонених у Златоусті на металургійному комбінаті. В полоні прадід затоваришував з двома німцями і вони разом домовились що будуть за нього робити роботу на заводі, а він буде шити взуття (мав такі навички) і пізніше продавати на місцевому базарі, за вторговані кошти купували додаткову їжу, бо в полоні годували не дуже. Як ви сказали у 1917 після підписання Брест-Литовсьгого миру повернувся до рідного села. Коли на початку 1940-х німці забирали до Німеччини на роботу, прадід завів з німцем розмову його ж мовою і це дуже здивувало окупанта - звідки селянин знає німецьку, пізніше прадід розповів про участь у Першій світовій і попросив повернутись до хати за особистими речами на що німець погодився, звичайно прадід не повернувся бо не хотів їхати до Німеччини на роботу.
Дуже цікавий випуск! Мій прапрадід воював у Першій світовій війні. Потрапив в полон у Австрії, звідки йому допомогли втікти наші ж українці. З нетерпінням чекаю наступне відео. Цікаво почути про жінок у цій війні
Дякую за чергове і цікаве відео! Сам коли викладав історію помічав страшезну перевагу на бік Другої світової, бо про Першу світову матеріалу було, ну, дуууже мало.. Інетом блукає інфа про Пилипа Коновала, вихідця з Поділля, який воював на боці канадської армії і здобув одну з найпочесніших нагород Британської імперії. Кавалерів цієї відзнаки можна було перелічити буквально на пальцях рук. Але особисте життя не склалося, нажаль. Щодо власної родини, то знаю лише про прадіда, який воював у лавах царської армії, а банальний пошук за прізвищем видав одного Пелешка Кіндрата як нагородженого георгіївським хрестом. Більше інфи не маю, шкода. Ще раз дякую. Здоров'я, сил і наснаги. Щасти. З вітанням з Бердянщини, що на Запоріжжі.
Дякую за цікавий та інформативний випуск. Мій прадід воював у складі Австро-Угорської імперії. Дуже мало про нього знаю, бо через страх радянських та фашистських репресій бабця жодних документів не зберегла й мало що про нього розповідала. Коли імперії розпалися й кордони змінилися, він осів на півдні Київщини, оскільки до тамтої родини вже було не дістатися, та знайшов тут нову дружину, а згодом народилася моя бабця, яка від народження вільно володіла як українською, так і німецькою, що напрочуд добре приховувала це і від москалів, і від німців. Мене цікавить, насамперед, в яких архівах я міг би пошукати про нього бодай-якусь інформацію.
Це ще раз доводить, що бути "колонією" іншої країни - це в тому числі жертви у війнах не за свої інтереси, а інтереси імперії. Чи не є це історичним висновком, згідно якого сьогодні треба відстояти свою незалежність!
Війна - то біль, страждання, голод, втрати близьких, кров і кишки, страх... І тому коли з якогось зливного бачка чується, що хтось шось може павтаріть, хочеться дати в морду. Нам потрібно пам'ятати свою історію, щоб в наступних поколіннях такого страшного горя ніколи не було.
@@denatolix Боевые действия происходят потму, что они запрограмированы для Украины, когда в качестве гимна приняли песню со словами "стванем братья в бой кровавый от Сяну до Дону". Захотели, как программу развития государства записали и утвердили - получили, только в обратном порядке: от Дону до Сяну. Так что готовьтесь душу и тело положить, как записано в гимне. Перемочь вы не можете, потому что вы не управляете процессом. Вы - штык, которым Америка тыкает в российского медведя. Штык не может перемочь. Вы можете только, как записано в украинском гимне, положить душу и тело (в могилу) во благо американского народа.
Мій прадідусь служив у Австро-угорській армії, розповідав, що пішки пройшов усі Альпи, був у полоні. Я тоді була надто мала, щоб розуміти про що він розповідає. Прадіда не стало у 1979...
Переглядаю весь контент "Історії без міфів", відео №50. Насправді, в Україні дуже мало знають про Першу світову війну, а дарма. І на відео незаслужено мало переглядів, що потрібно виправляти. Дякую команді каналу за вміння вмістити у 20 хвилин відео тонну корисної і важливоі інформації!
дякую вам,що доносите до наших сердець історію України,адже соромно не знати свою історію,століттями нам брехала Росія.Слава Всевишньому ,хай живе наша славна Україна.
Мій прадід прийшов з цієї війни з чотирма "Георгіями" і з серйозними враженнями ніг...Нагороди допомогли в Голодомор половині сім'ї вижити, бо були продані...Але тяжке подальше життя (Голодомори, розкуркулення, колективізації) мало залишило згадок про цю війну...
У вас такий надзвичайно важливий канал. Благаю, зробіть про хід війни у 2014 на Донеччині. Про аеропорт, про котли, про всю історію, сьогодення. Бо з 2014 року, вже підросли діти, які маю знати реальну історію
Ведь действительно герои! Без слез не возможно смотреть!!! Говорят нет про кого фильмы снимать(( если наши киностудии не могут так посоветуйте другим странам снять фильм про эти события или героев
Надзвичайно цікавий випуск! Дякую за вашу роботу! Хочу відео про січових стрільців. І ще дуже хотіла б попросити про відео присвячене українським діячам, уродженцям Луганської і Донецької областей, зокрема тим, хто воював за УНР (вони є і дуже важливо, щоб люди розуміли, що локальна історія сходу України - українська).
Все вірно сказано: і про незаслужене забуття, і про негатив від цієї теми для сучасної української історичної пам'яті, і про братовбивчий її характер для українців. Все вірно. Все по суті.
Щиро дякую, за дуже корисні,головне, документально-фактичнподії! Цікаво б було (мешкаю у місті, Одесі)почути, про виникнення городища,першо-джерельну історію, спочатку, назва, Гаджибєй...Дякую!
Сучасники столітньої війни не знали, що беруть участь у сторічний війні. Так само і наші нащадки колись об'єднають ці дві війни в одну. Друга світова логічне продовження першої світової.
Оооо, крута тема))) Було б круто, щоб ви зробили випуск про флот, чи морські битви))) Може про Ютландську битву чи Трафальгард))) А може про Флот УНР))) Дуже Вам дякую за контент)))
"Історія українського війська" - репринт Тиктора 1930-х і нове видання від проєкту "LIKБЕЗ. Історичний фронт" 2016 року. Фотоальбом графа Келлера "Война 1914-1917" від видавництва "Фоліо". І збірник "Перша світова війна: події та факти" від колективу Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України (маю честь бути співавтором).
*Про кого з українців - учасників Першої світової війни, згаданих у відео, ви хотіли би побачити окремий випуск?* Пишіть нам у коментарях або пропонуйте свої варіанти. А якщо це відео набере 10 тисяч вподобайок, ми зробимо випуск про Українських січових стрільців.
Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників!
А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
Про генерала Якова Гандзюка, який стояв біля витоків війська УНР, було б цікаво почути.
Цікаво було б почути про Чортківську офензиву.
...про Василя Вишиваного. Чи багато австріяків навернулися в українство? Це дійсно сенсаційна особистість ) ...
Дякую вам за крутий контент 💙💛
Цікаво було б послухати про долю Петра Франка.
Про Київське Січове Стрілецтво
Дякую за нашу історію. Висновок: Украіні треба потужну армію, щоб нікому не захотілося не то шо , щоб шось відібрать шось у нас , а шоб і думки не було про це.
А до армії ще б розуму, бо в світі нас розглядають якраз як гарматне м'ясо.
@@vhass2692 тепер не гарматне мясо:)
@@guaglam ну да а одна з найсильніших армій світу
Ще би місцевих пацюк с коробеля позбутися
@@guaglam та й біля 2014 ми не були гарматним м'ясом
Українські Січові Стрільці сила.Дякую за відео і правдиве висвітлення історії.Вподобайка.
Доля січових стрільців подібна до долі одного з них (букшованого) який був славним вояком а потім перейшов на бік ворога, який його використав а потім знищив як непотреба. Так само і січові стрільці перейшли з армії УНР до ворога (білої армії) з якими разом воювали проти червоних але і проти українців також, тож яка тут до біса сила.
@@СервисЦентр-р6ц Не всі зрадили.Коли була епідемія тифу УГА перейшло до білих бо не було вибору.Але те що частина колишніх січових старшин була на службі в червоних так.Не всі зрадники.Корпус Січових Стрільців розпався,частина пішла до дивізії Марка Безручка інші в еміграцію.Доля Червоної УГА була трагічною багатьох офіцерів і старшин розстріляли.Солдатів тримали в польських таборах для інтернованих.
@@liu-78_shjk я говорив не про всіх січових стрільців а про їхню мотивацію взагалі, бо мотивація це не від'ємна складова будь якої сильної армії. У звязку з армією січових стрільців яка мала бойовий досвід і прекрасний початок бойового шляху на початку національно визвольної війни а потім такий величезний відсоток перебігав на бік ворогів з різними ідеологіями, це позор для військової формації як такої в загальному, кажете вони хворіли на тиф, для прикладу скажу що в середньовічі малочисельніша англійська армія на чолі з королем Генріхом яка поголовно страждала на дезентерію і грубо кажучи в ході бою срала під себе не повернула назад в Англію а прийняла вирішальний бій з французами які переважали в кількості і оснащені, ПЕРЕМОГЛА(зверніть увагу, на чужій території) ВЕЛИКА ШАНА ТИМ СІЧОВИМ СТРІЛЬЦЯМ ЯКІ В ХОДІ ВИЗВОЛЬНОЇ ВІЙНИ НЕ ЗРАДИЛИ СЕБЕ, СВОЇХ ПОБРАТИМІВ І СВОЮ ІДЕЮ ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНИ, СЛАВА ГЕРОЯМ І ВІЧНА ПАМЯТЬ ЇХНІХ ПОДВИГІВ. Для мене із всіх видатних полководців того часу існує тільки одне прізвище БОЛБОЧАН, дійсно був єдиний геніальний військовий, який тверезо оцінював ситуацію і приймав правильні рішення в ході бойових дій і якби не Петлюра з своїми амбіціями і не Грушевський з Виниченками та іншими мякотілими миролюбами, які взагалі розпустили свого часу армію, а саме він очолював війська УНР то в України був би інший результат в історії, набагато позитивніший.
@@СервисЦентр-р6ц Отут все правильно сказано.Болбочан мав повагу як у солдатів так і в старшини.Генерал Антін Кравс разом із своїми солдатами продовжував вести боротьбу.Але ціла Гайдамацька бригада і її командуючий Волох перейшли на бік совітів.Але для мене січові стрільці герої.
@@СервисЦентр-р6ц Можливо мотивацію УГА воювати підрвали й командири які опустили руки,пропоганда того,що білі і червоні поможуть Галичину відбити у поляків.Наша вічна трагедія,це те що українці сваряться і розриваються на частини.Ще цісар Маврикій говорив що слов'янам притаманне не визнання чужої думки і не змога обєднаттся тому він радив підкуповувати їх і не давати об'єднати.А так з усім згоден.
Я народилася у місті Івано-Франківськ. Шукаючи як виглядало моє місто раніше знайшла відкритки з початку 20 століття. Тоді я була здивована бо я не могла впізнати місця на фото. І виявилося що багато з будинків центральної частина міста були зруйновані під час І світової війни, а на місці них пізніше побудували інші. Дякую вам за інформацію, бо про цю війну дійсно нічого не говорять! Але для історії мого міста вона була значно більш руйнівною ніж ІІ світова
Александра Сулименко тільки не відкритки, а листівки! :) І чому "А"лександра?
@@olenaosadcha5712 Бо реєструвалася російською мовою на Гугл)
@@ОлександраСулименко-у2к то можна змінити! до речі, в мене теж була така сама проблема, бо реєструвалася давно, а на українську мову перейшла лише в 2014 році, то мені підказали в коментарях, як це робити! ( ім'я прив'язане до поштової скриньки)
@@olenaosadcha5712Дякую за підказку)
@@ОлександраСулименко-у2к О! прошу! :)
Мільйони солдат та офіцерів, Українські січові стрільці, війна брат на брата, Пилип Коновал - українець і кавалер Хреста Вікторії і багато чого іншого. Чекаю з нетерпінням!
Бій піт крутами захищали 16 р тут їх 300 як скло товариства лягло вже земля не прий має
Коротко кажучи - це була братовбивча війна для українців
В моєму коледжі, її в такому вигляді і викладали
Під час першої світової війни України як держави не існувало. Мої предки воювли і в лавах Австро-Угорської імперії і в лавах Російської імперії. Питання на якому боці воювали українці після проголошення державності Уркаїни - за українську держвну чи проти української держави.
@@igorsova Відсутність Української держави не скасовує того факту, що це братовбивча війна для українців. Це ворожі імперії хотіли нав'язати, що наддніпрянці й галичани - два окремі народи. Але нічого в них не вийшло. А зараз хочуть нав'язати, що на Донбасі "інший народ".
@@ГеоргийПавленко-з9д Неможливо відчувати себе учасником братовбивчої війни коли без власної державності столітями вихованих різними імперськими традиціями бачили одне одного як вороги. Саме наявність власної державності є вищою цінністю для будь якої нації, і нація що не розуміє цього, або навіть нехтує власною державністю і національними інтересами зникає назавжди. Українська культура мова, традиція пережила 300 літнє рабство і дивом вижила незважаючи на політику знищення. І не гарантовано що якби це було не 300 років 400, укарїнці би щезли і перетворились на данбасян. Цінність державності і власних національних інтрересів - от до чого потрібно привчати українців з дитячого віку.
@@igorsova Причому тут те, як відчували це українці? Франко і компанія ще 1890 року створили Русько-Українську партію - тобто вони за 24 роки до початку війну цю єдність відчували. За 24 роки таких людей стало в рази більше. Звісно, хтось і не відчував. Хтось і далі не вважав себе українцем, що стало однією з причин поразки УНР.
Ukraińcy jak i Polacy walczyli po obu stronach konfliktu. Mieli swoje jednostki jak i po stronie państw centralnych jak i Ententy.
так
Я вважаю, що треба створити федерацію з Прибалтійських держав, Польщі та України!
@@bugyvugy33 а я вважаю що це жахливе рішення, так ми лише поносимо і принизимо Україну.Чи може ти забув як чудово нам жилося у Річ-Посполиті!
@@danylohanych7874 Зверніть увагу, нове об'єднання вже оформлюється.
Україна - Австро-Угорщина, Україна - Росія. Війна між своїми українцями
Дякую за цей епізод. Брат мого прапрадіда пішов на фронт у 1914, бо не захотів евакуюватись разом з університетом і пішов у юнкерську школу, провоював за чужу державу до кінця війни, а потім ще три роки за Україну, ось так і пройшла вся молодість і ніяких психологів, пенсій, жодної допомоги.
Дуже цікаве викладання подій, на відміну від шкільних підручників, після яких жодного спогаду не залишилось. Дякую за вашу роботу, вона дуже важлива для українців!
Спасибі за приємні слова! Ваша підтримка надихає!
У Львові є гурт "1914", який досить популярний в певних колах шанувальників металу в Європі. Співають англійською по темі Великої війни, популяризують вшанування трагедії столітньої давності. Їхні пісні не возвеличують та не романтизують війну, а звертають увагу на страждання, біль, бруд та безглуздість тих подій.
В кінці січня 2020-го у Львові на прем'єрі фільму "1917" в кінопалаці вокаліст та ідейний натхненник гурту Дмитро Кумар прочитав коротку лекцію-вступ про ПСВ, де озвучив ключові події фільму в контексті відтворення історії та згадав роль України та українців в цьому конфлікті, задавши відповідну атмосферу перед переглядом.
Дякую авторам каналу за цікаву подачу інформації.
Чув цей гурт сильно та потужно хлопаки гупають.Шкода що такі гурти мало популяризують.
Stormy daniels Porn-Ad
Історію України треба розглядати тільки з позицій України, а не так, як було прийнято в СРСР, з позиції Російської імперії. Дякую авторам каналу за правильний ракурс висвітлення інформації.
Мій прадід воював в цій війні, був у складі Австро - Угорької імперії.
Щиро дякую за висвітлення історії.
Дякую за відео! І чекаю відео про Січових Стрільців!
Сподіваюся, що буде цікаво. Очікую з нетерпінням.
Дуже Вам вдячний за такий інформативний ролик. Мій прадід родом з Сокальщини був мобілізований до лав автстроугорської армії, приймав участь у боях на річці Стрипа, попав у російський полон, передував у таборі для полонених у Златоусті на металургійному комбінаті. В полоні прадід затоваришував з двома німцями і вони разом домовились що будуть за нього робити роботу на заводі, а він буде шити взуття (мав такі навички) і пізніше продавати на місцевому базарі, за вторговані кошти купували додаткову їжу, бо в полоні годували не дуже. Як ви сказали у 1917 після підписання Брест-Литовсьгого миру повернувся до рідного села. Коли на початку 1940-х німці забирали до Німеччини на роботу, прадід завів з німцем розмову його ж мовою і це дуже здивувало окупанта - звідки селянин знає німецьку, пізніше прадід розповів про участь у Першій світовій і попросив повернутись до хати за особистими речами на що німець погодився, звичайно прадід не повернувся бо не хотів їхати до Німеччини на роботу.
Дуже цікавий випуск! Мій прапрадід воював у Першій світовій війні. Потрапив в полон у Австрії, звідки йому допомогли втікти наші ж українці.
З нетерпінням чекаю наступне відео. Цікаво почути про жінок у цій війні
Дякую за чергове і цікаве відео! Сам коли викладав історію помічав страшезну перевагу на бік Другої світової, бо про Першу світову матеріалу було, ну, дуууже мало.. Інетом блукає інфа про Пилипа Коновала, вихідця з Поділля, який воював на боці канадської армії і здобув одну з найпочесніших нагород Британської імперії. Кавалерів цієї відзнаки можна було перелічити буквально на пальцях рук. Але особисте життя не склалося, нажаль. Щодо власної родини, то знаю лише про прадіда, який воював у лавах царської армії, а банальний пошук за прізвищем видав одного Пелешка Кіндрата як нагородженого георгіївським хрестом. Більше інфи не маю, шкода. Ще раз дякую. Здоров'я, сил і наснаги. Щасти. З вітанням з Бердянщини, що на Запоріжжі.
Ура новий відос !!!
Дякую за цікавий та інформативний випуск. Мій прадід воював у складі Австро-Угорської імперії. Дуже мало про нього знаю, бо через страх радянських та фашистських репресій бабця жодних документів не зберегла й мало що про нього розповідала. Коли імперії розпалися й кордони змінилися, він осів на півдні Київщини, оскільки до тамтої родини вже було не дістатися, та знайшов тут нову дружину, а згодом народилася моя бабця, яка від народження вільно володіла як українською, так і німецькою, що напрочуд добре приховувала це і від москалів, і від німців. Мене цікавить, насамперед, в яких архівах я міг би пошукати про нього бодай-якусь інформацію.
Що ми можемо згадати,коли у нас історична амнезія.Дякую за просвітлення !
Pidtrymka panu Vladlenu za vysvitlennya istorychnoi pravdy , pravda dorozcha ! Dyakuyu .
Дякую. Дивлюся всі ваші відео.
Чергова цікава історична тема. Подяка за відео.
Це ще раз доводить, що бути "колонією" іншої країни - це в тому числі жертви у війнах не за свої інтереси, а інтереси імперії. Чи не є це історичним висновком, згідно якого сьогодні треба відстояти свою незалежність!
Безумовно.
Війна - то біль, страждання, голод, втрати близьких, кров і кишки, страх... І тому коли з якогось зливного бачка чується, що хтось шось може павтаріть, хочеться дати в морду.
Нам потрібно пам'ятати свою історію, щоб в наступних поколіннях такого страшного горя ніколи не було.
Ось і павтарілі.
@@ГаннаЗУкраїни Я з Вінниці.
Не можу навіть уявити що переживають люди в містах де ведуться бойові дії.
Але ми переможемо!
@@denatolix Боевые действия происходят потму, что они запрограмированы для Украины, когда в качестве гимна приняли песню со словами "стванем братья в бой кровавый от Сяну до Дону". Захотели, как программу развития государства записали и утвердили - получили, только в обратном порядке: от Дону до Сяну. Так что готовьтесь душу и тело положить, как записано в гимне.
Перемочь вы не можете, потому что вы не управляете процессом. Вы - штык, которым Америка тыкает в российского медведя. Штык не может перемочь.
Вы можете только, как записано в украинском гимне, положить душу и тело (в могилу) во благо американского народа.
@@nnn5389 А Банера отменит нынешний гимн?
@@ВедаСтари Бандера умер 50 лет назад.
Дякую! Як завжди цікаво та інформативно!
Величезний лайк Вам за відео!
Швидше б уже!⏳
*чекає*😊
Срасибі! Відкрила для себе багато нового!👍👍♥️
дякую, що розповідаєте про українських героїв часів першої світової війни!
Мій прадідусь служив у Австро-угорській армії, розповідав, що пішки пройшов усі Альпи, був у полоні. Я тоді була надто мала, щоб розуміти про що він розповідає. Прадіда не стало у 1979...
Переглядаю весь контент "Історії без міфів", відео №50.
Насправді, в Україні дуже мало знають про Першу світову війну, а дарма. І на відео незаслужено мало переглядів, що потрібно виправляти.
Дякую команді каналу за вміння вмістити у 20 хвилин відео тонну корисної і важливоі інформації!
Дякуємо Вам!
Дуже цікавий випуск
Дякую, дуже цікаво!
Історія без міфів, ви - неймовірні! Дивлюся ваші ролики всі підряд
дякую вам,що доносите до наших сердець історію України,адже соромно не знати свою історію,століттями нам брехала Росія.Слава Всевишньому ,хай живе наша славна Україна.
Дійсно, у нас мало знають про першу світову
Особиста вподобайка 👍 за використання в вiдео iсторичних фотографiй i мап.
Мій прадід прийшов з цієї війни з чотирма "Георгіями" і з серйозними враженнями ніг...Нагороди допомогли в Голодомор половині сім'ї вижити, бо були продані...Але тяжке подальше життя (Голодомори, розкуркулення, колективізації) мало залишило згадок про цю війну...
Мойому діду теж під час голодомору довелося віднести срібні "Георгії" та медали до Торгсину, щоб врятувати сімью авд голоду.
За "імперія завдає удар у відповідь" окреме дякую. Історію потрібно знати, мені як Закарпатці особливо цікаві таке питання, тому дякую!
В топ 👍
Гарна робота👍 молодці ! Дізнався багато цікавого для себе!
У вас такий надзвичайно важливий канал. Благаю, зробіть про хід війни у 2014 на Донеччині. Про аеропорт, про котли, про всю історію, сьогодення. Бо з 2014 року, вже підросли діти, які маю знати реальну історію
На нашому каналі є відео з Денисом Казанським "Як Україна втрачала Донбас".
@@IstoriyaBezMifiv я знайшла, лише відео із запитаннями про Донбас, а хотілося б виключно про воєнні дії на Донбасі проти росі ї
Я вам вельми вдячний за контент, все доступно і цікаво
Це найважливіша подія минулого сторіччя.
З датой ви чітко зробили)
Вподобайка.
Творчої наснаги Вам у дуже потрібній праці
Щиро дякую за корисну працю!
Ви робите чудову роботу, хлопці
Я все більше і більше схиляюся до думки таки оформити ці виплати на патреоні..
Це дійсно дуже болюча, але водночас майже невідома для нас тема. Дякую за Вашу працю.
це дійсно не дуже знайома частина нашої історії. Велика подяка за просвітництво!
Дуже цікаво! Дякую! За свідоме українство!
Дуже потрібний і цікавий матеріал.
Ведь действительно герои! Без слез не возможно смотреть!!! Говорят нет про кого фильмы снимать(( если наши киностудии не могут так посоветуйте другим странам снять фильм про эти события или героев
Дякую за контент
Спасибі!
Дякую Вам за персоналії, багато
прізвищ почув вперше 👍
Дякую за працю! Слава Україні!
Героям Слава!
Подяка за цікаву тему! Це правда, про "першу світову" я мало що знаю
Дякую що пам" ятаєте про Першу світову.Дуже цікаво
Надзвичайно цікавий випуск! Дякую за вашу роботу! Хочу відео про січових стрільців.
І ще дуже хотіла б попросити про відео присвячене українським діячам, уродженцям Луганської і Донецької областей, зокрема тим, хто воював за УНР (вони є і дуже важливо, щоб люди розуміли, що локальна історія сходу України - українська).
Ви найкращі!!! Спасибі)
Все вірно сказано: і про незаслужене забуття, і про негатив від цієї теми для сучасної української історичної пам'яті, і про братовбивчий її характер для українців. Все вірно. Все по суті.
Vřele děkuji za práci.
Чекаю відео про Дмитра Вітовського
Ну тепер, коли весь світ співає "Червону калину", вже точно треба робити відео про Січових стрільців!
Незабаром буде відео про бої за гору Маківка, розповідатиме Іван Стичинський.
Обожаю эту песню. В исполнении Володимира Вермінського.
Дякую за цікавий і важливий український контент. Зичу Вам процвітання і здоров'я.
Перша світова війна привела до розпаду імперій і створення нових національних держав.
Дуже цікаво!
Я проживаю біля станції Київ волинський де розстріляли полк імені Богдана Хмельницького і у 2016-17 році встановили меморіальну дошку.
Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент
Дякую Владлену і команді за їх важливу соціальну роботу
Один з небагатьох каналів матеріали якого можна рекомендувати наперед. Чудово!
Щиро дякую, за дуже корисні,головне, документально-фактичнподії!
Цікаво б було (мешкаю у місті, Одесі)почути, про виникнення городища,першо-джерельну історію, спочатку, назва, Гаджибєй...Дякую!
Надзвичайно цікаво,Ви відкриваєте нам очі на події,про які ми нічого не знаємо.👏💯🇺🇦Нових Вам досягнень на цій ниві.👋💯👌💙💛
дякую Вам!
Як добре, що ви відроджуєте історію України і славетні імена у ній!
За долею багатьох із наших героїв можна серіали знімати.
Слава Україні!
Лайк та повага!!!
Авторам подяка
Сучасники столітньої війни не знали, що беруть участь у сторічний війні. Так само і наші нащадки колись об'єднають ці дві війни в одну. Друга світова логічне продовження першої світової.
Третя також
На 100%
дуже цікаво👍 спасибі за правду👍
Дякую за відео!
Оооо, крута тема)))
Було б круто, щоб ви зробили випуск про флот, чи морські битви))) Може про Ютландську битву чи Трафальгард))) А може про Флот УНР))) Дуже Вам дякую за контент)))
Про Цусімську битву вже є)
@@vladlenmaraiev1867 Пане Владвен.Битва під Лейпцігом також хороша тема для відео.
@@vladlenmaraiev1867 Про Цусіму так, дякую, хочется більше флоту)))
@@oleksandrshcherbyna627 Підтримую.Може колись буде відео про повстання на СКР-112
В свій час відео про Цусіму дуже
сподобалося .
Було б круто, щоб у описі під відео були назви книжок, що стоять на столі, та ім'я авторів) Дуже дякую за відео)
"Історія українського війська" - репринт Тиктора 1930-х і нове видання від проєкту "LIKБЕЗ. Історичний фронт" 2016 року.
Фотоальбом графа Келлера "Война 1914-1917" від видавництва "Фоліо".
І збірник "Перша світова війна: події та факти" від колективу Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України (маю честь бути співавтором).
@@vladlenmaraiev1867 Дякую.
@@vladlenmaraiev1867 Дякую)
Дякую! Багато нового дізналася!
Надзвичайно класний канал! Бажаємо успіхів і дякуємо за вашу працю!
Українські Січові Стрільці 💪✊ !!!
Та вся УГА це сила.Очікую відео про Чортківську офензиву.
@@liu-78_shjk 👍👍👍
Супер контент! Дуже вдячний за вашу просвітницьку діяльність!
Прекрасний аналіз! Послідовний, глибинний, на скільки дозволяє час відео, грунтовний!!!
МОЙ ПРАДЕДУШКА ПОГИБ В 1914 г.в ту войну.
Дякую, цікавий розбір!
Дякую,
Дякую за український контент 😍🤩
Зробіть відео про Жовтневий переворот 1917 року.
Як же я люблю Ваш канал !!!! Дякую безмежно 💙💛
Дякую за вашу справу
Чудовий випуск. Добре що є такі випуски.
Про Петлюру зробіть випуск
Чудове відео.
Дякую за вашу працю над такими пізнавальними роликами.
Щиро дякую, було дуже цікаво!