Trzeba pamiętać o tym, że kontroler łapie i wysyła sygnał przodem oraz tyłem anten. Co oznacza, że jeżeli anteny będą skierowane czubkiem w stronę drona zamiast płaską częścią to sygnał może zanikać. Może w tym tkwi problem, ponieważ z tego co widziałem na filmie antenki skierowane były pionowo do góry. Sprawdźcie ;)
Dzięki za komentarz! Tak, sporo osób zwracało nam na to uwagę. Rzeczywiście podczas testu na wsi tak było, jednak podczas zdjęć w Santiago, dron był ustawiony odpowiednio. Tak czy inaczej sprawdzimy to jeszcze raz na CE :-)
Naprawiałem drony DJI dla największej sieci dystrybucji w EU i nazywaliśmy Mavic Air "latającą cegłą" ponieważ ma najwyższy współczynnik "przetrwania" po wypadku. Niektóre sztuki nawet ze stłuczonym szkłem obiektywu nadal się kalibrowały bez wibracji gimbala. Jedyne co go zabija to woda i upadek na "dupe" - wtedy płyta główna ulega deformacji i elementy odlatują. Generalnie to najlepszy dron, no Mavic 2 jest lepszy, ale kamera upadku nie przeżywa.
Dzięki Eryk za wartościowe info! Gdy zacząłem czytać, cegła skojarzyła mi się z częstym spadaniem ;-) na szczęście chodzi o jego niezniszczalność. Dobrze wiedzieć, że generalnie nowsze modele są odporne na szorstkie się z nimi obchodzenie ;-) Pozdrawiam serdecznie!
maksymalnej wysokości nie testowałem, ale na fcc spokojnie 1000 m odleciał bez cięcia obrazu. Fakt jest taki że jak już urwie obraz to koniec. Trzeba wracać do domu.
Trudno się tutaj zgodzić z tym zasięgiem CE. Wydaje mi się ze ustawienie anten nie było zbyt prawidłowe. Do lotu w górę, pionowo, ustawienie anten powinno być w poziomie. Jest to dosyć ważny czynnik. Rozchodzenie fali jest oczywiste. Sprawdzone.
Być może, gdyby anteny były nakierowane, rzeczywiście byłoby trochę lepiej. Ale w terenie zabudowanym niestety lataliśmy w różnych konfiguracjach anten w trybie CE, i zasięg był bardzo słaby, dodatkowo, tam jeszcze zrywa wizję, czasem nawet wcześniej niż 200m. Dzięki za komentarz!
Ja latałem moim Sparkiem i udało mi się polecieć na 500m w górę(nie powinienem, bo maksymalna wysokość w Polsce to 150m!), byłem w FCC. Innym razem poleciałem na 1500m poziomo. Nakierowanie anten na pewno jest ważne. :)
Ustawienie anten jest kluczowe, to chyba nawet w instrukcji jest, jak anteny powinny być skierowane....Producent nie ukrywa, że najlepiej "płaską powierzchnią w stronę drona", nie zależnie czy lata się w górę czy w poziomie.
Mam Mawica od 3 miesięcy ,oczywiście latam w trybie FCC ,za każdym razem kiedy tyłko chciałem wzniósł się na 400 m. tak ustawiłem max. Najdalej doleciałem na 3,5 km. ale zaznaczę że w terenie mało zabudowanym nad wnioskami.
Potwierdzam 3km bez problemu w fcc. W górę nie testowałem. W obszarze zabudowanym nie latałem dalej niż 500m bo ciężko LOS utrzymać powyżej tej odległości (a staram się wyżej niż 30-50m nie latać, bo wszędzie jakieś lotniska są czy inne zawody szybowcowe ;))
@@ksek330 Już dawno to robiłem, jak pogooglasz to znajdziesz. TLDR: Musisz użyć apk do "udawania" lokalizacji gps w telefonie i umieścić się gdzieś w USA. Dron nie może mieć dostępu do swojego GPS (czyli robisz to w mieszkaniu). Jak odpalisz dji GO z podmienioną przez program lokalizacją, połączysz się z dronem (używając kontrolera), sam się zapyta czy zmienić ustawienia WIFI. Jak raz zmienisz to dron zapamiętuje i możesz wywalić program do spoofowania lokalizacji. Przy każdym kolejnym uruchomieniu DJI GO będzie się pytało, czy zmienić ustawienia na europejskie (klikasz cancel i tyle). Nie pamiętam tylko, czy wymagany jest zrootowany telefon, czy wystarczy włączony tryb deweloperski na androidzie (ja miałem i roota i tryb dev)
Bardzo fajny dronik. Kilka dni temu sprzedałem i kupiłem mini3pro. Mnie nigdy nie zawiódł. Latałem na bardzo silnym wietrze w Szkocji, byłem pod wrażeniem, ze tak daje sobie rade. A to, co potrafi, podoba mi się również. Sprzedałem z powodu wieku, może również braku 60fps w 4K, jasnego obiektywu w mini3 pro. Ale mały, sprytny, nie to co Phantomy, którymi latałem wcześniej.
Zgadzamy się, że Mavic Air 1 był pewnym przełomem, bo nie dość że był bardzo małym dronem to jeszcze jakość obrazka była naprawdę dobra. Ale oczywiście Mini PRO 3 jest dużym krokiem do przodu, jesteśmy pewni że będzie Ci dobrze służył. Życzymy wysokich lotów! :)
9:35 Ja dodam od siebie, że drodzy Panowie nie dziwcie się, że sprzęt wypluwa komunikat o silnym wietrze, jak wiatr jest min w 5-6B, widać to po ciężkich gałęziach drzew. Wiatr na 50m ma inną prędkość niż na dole. Powinniście zwrócić na to uwagę, że Air komunikuje, ale nie sugerować, że jest to wada sprzętu.
Dzięki za zwrócenie uwagi. Może nie tyle wada, co cecha. Po prostu ten komunikat wyświetla się bardzo często, również gdy tak mocno nie wieje :-) Pozdrawiamy!
@@JestHyper Mi nie komunikuje - choć miotało nim jak szatan :) Myślę, że zależy to również od tego jak obrócony jest nosem. Jeśli jest pod wiatr to mu łatwiej utrzymać pozycję. Jak z wiatrem....to chce spie....ić :D
Testuje Mavica Air od kilku miesięcy. W mieście w systemie CE rzeczywiscie jest lipa. W takich miastach jak Wrocław, Warszawa itp 100 metrów i już serduszko dbije szybciej. Za to na fuerteventurze (wyspy kanaryjskie) wciaż w systemie CE wzleciałem na maksymalną wysokość jaką dron oferuje czyli 500 metrów oraz w dal na prawie 800 m bez zrywania wizji i polaczenia. W FCC 500 metrów wysokości w mieście wciaż bezproblemowo a odległość w poziomie to połtora km. Dalej nie potrzebowałem lecieć ale myślę ze do 2 km spokojnie by doleciał. Test w FCC poza miastem wciąż przede mną ale widziałem ze ludzie nawet na 3 km dolecieli do polowy baterii tak aby moc jeszcze wrocić.
Witam Nie wiem jak z wysokością ale na odległość 1000metrów i 100wysokości. A na wzmacniaczach kierunkowych tych takich z allegro za 40ziko - 2500 metrów przy 130 wysokości. A poleciałby dalej tylko chyba źle obliczyłem baterię i mój cykor mówił - wracaj. Na sporcie następna próba, szybciej zalecę :)
Przy locie pionowym należy inaczej ustawić anteny aby zwiększyć zasięg. To trochę tak jakby się chciało strzelić strzałą z łuku jak najwyżej celując przed siebie a nie w górę :D Ogółem za parę złotych można kupić nakładkę która pomaga antenom działać bardziej kierunkowo co może nieźle zwiększyć zasięg. Dobre ustawienie anten ma znaczenie. Pozdrawiam ja i moja łopata. :)
Potwierdzam, mój Air wznosi się na 500 m! Oczywiście w Polsce (może ręcznie ustawili sobie limit wznoszenia). Wcześniej nazwałem na zasięg (350 m i się rwał) ale po odzyskaniu GPS i przestawieniu na USA tj. FCC LATAM w mieście ponad 1km bez zakłóceń.
Jeśli chodzi o altitude to mnie udało się osiągnąć, przy FCC, 500 m wzwyz na Sparku, do tego bezproblemowy przesył obrazu do iPada pro 9.7. Rzeczywiście zaskakuje mnie Wasza opinia.
Odpowiednie skierowanie anten oraz manualne ustawienia kanału nawet w trybie CE pozwala osiągnąć bez problemu 500m wysokości. Na filmie zauważyłem kompletnie niedostosowanie orientacji anten do zastosowania. Dodatkowo polecam zabawę z reflektorem sygnału wykonanym z folii aluminiowej oraz testy z telefonem podłączonym do kontrolera poprzez ekranowany kabel. :)
Na pewno nie w każdych warunkach 500m jest do osiągnięcia, nawet przy różnych ustawieniach anten. Być może reflektor sygnału by to osiągnął, ale to jest dodatkowy sprzęt, który trochę kłuci się z największą zaletą Mavica Air, jakim są wymiary i mała ilość elementów koniecznych do lotu. Dzięki za komentarz!
Muszę nie zgodzić się waszą opinią na temat wysokości. Testowałem Mavic Air w Chorwacji bez problem osiągnął swoją maksymalną wysokość 500m w trybie CE. W Polsce na FCC również 500 dał radę. Nie wiem skąd u was tak słabe wyniki .Może to wina akurat tego egzemplarzu którego posiadacie
Nie tylko tego, lataliśmy w sumie trzema Mavicami Air, z tym że rzeczywiście najdłużej jednym. Ale te opinie w sieci nie są pojedyncze, wielu użytkowników podnosi ten problem, być może rzeczywiście, różne serie różnie sobie z tym radzą. Dzięki za komentarz i pozdrawiam!
Zgodzę się z opinia Waldemara. Testowalem FCC i smialo dolecial do 500m, w CE sie nawet nie bawiłem bo to glupota i uwazam ze wieksze ryzyko utraty drona. na wysokosci 500m dodatkowo znioslo mi drona na ponad 1km w bok i nadal byl sygnal i wizja... wizje juz rwalo troche... nie udalo mi sie wrocic pod wiatr do homepoint wiec musialem wyladowac na miejscu i poprostu podskoczyc po drona. Wiec co do zasiegu uwazam ze naprawde jest OK.
Całkowicie się zgadzam z opinią o CE ;-). Zgadza się też, że do 500m dolatuje, nawet w obszarze zabudowanym, ale nie zawsze. Ale ten 1km to było w obszarze niezabudowanym?
Max wyciągnąłem 400m wysokości na CE, więcej się bałem, na polu, obok blokowiska, bez zrywania połączenia. Między blokami 360m - i lądowałem, bo miałem stracha, ale faktycznie od 230 zaczął rwać. ALE (!) testowałem z iOS 12, na którym potrafi mi wyskoczyć, że procek mojego smartfona jest tak obciążony, że nie nie daje rady, zatem faktycznie, Wasze wyniki są jakoś dziwnie słabe.
chcąc testować zasięg wysokości proponuję zajrzeć do instrukcji obsługi Mavica AIR jest tam jedna drobna uwaga dotycząca ustawienia anten jeśli lecimy pionowo w górę.
Tak, wielu z Was zwracało na to uwagę. Ale jednak zasięg i tak rozczarowuje, jednak na tak małych odległościach prosiło by się o dobry zasięg bez względu na ustawienie anten. Dzięki za komentarz!
@@JestHyper Opinia po czasie. Na CE w moim egzemplarzu była jakaś porażka, już przy 120m zrywało wizję, po przestawieniu na FCC wczorajszy lot 400m w górę 300m w dal, przesył idealny.
Sam widziałem jak kolega ( ;) ) moim Maviciem Air odleciał na odległość ~1 km przy wysokości ~ 90 m z wciąż płynnym podglądem. Latał w towarzystwie wielu linii energetycznych niedaleko osiedli. Znów w mieście zasięg jest dużo słabszy, 200 m od operatora poniżej wysokości dachów niskich kamienic już wizja płatała figle. Zobaczę jak będzie w drugim modelu (pierwszy miał wadę fabryczną - nieostry obraz z lewej strony).
Fajnie, że podzieliliście się opiniami, ale co do zasięgu to się nie zgadzam. Latam z FCC, kupiłem Drona w USA i od razu działał z FCC, więc póki co za każdym razem jak aplikacja proponuje przełączyć się na CE, klikam cancel. Co do wysokości, to podobnie jak inni osiągam bez problemu 500m, co do odległości to sprawdziłem swoje "record'y" i mam 1400m, ale nie przypominam sobie, żeby stracił zasięg, czy zanikł obraz kiedykolwiek. Podatność na wiatr jest rzeczywiście dużą wadą, ostatnio w górach musiał złapać jakiś podmuch bo osiągnął prędkość 116 km/h, przy czym na oglądzie dron wyglądał jakby opadał i raczej spisywałem go na straty. Latam głównie w terenie otwartym i przyznam, że jestem pod wrażeniem filmów, które pokazaliście, ale pytanie, czy nie obawiać się kar za latanie nad terenami zabudowanymi ? Rząd Hiszpanii "chwalił" się, że przychody z kar dla łamiących regulacje to kilka milionów EUR rocznie, co mnie skutecznie odstrasza.
Witam... Fajny filimik... posiadam MAvic Air i mieszkam na wyspie Jersey i zrobilem wczoraj na CF 1300 metrow i stracilem sygnal... dzis zmienilem na FCC i na dniach dopiero bede testowal.
Propagacja fal w przestrzeni zależy od wielu czynników i nigdy nie będzie taka sama (chyba, że w próżni;) ). W tym przypadku wadą jest praca w standardzie WiFi, gdzie w obu zakresach jest dużo zakłóceń. Dla zwiększenia zasięgu polecam przełączenie na FCC ;) poprawne ustawianie anten w aparaturze (prostopadle do kierunku lotu - drona) dobór częstotliwości i kanałów. Zmiana ustawień transmisji na manulane i obserwowanie widma na jakich kanałach są widoczne prążki. Osobiście używam 5,8Ghz w mieście przy dużej zabudowie i 2,4GHz poza. Mój rekord to 1200m bez lagów w terenie wiejskim na FCC. Generalnie jestem bardzo zadowolony z Mavica Air, dla osób w grubszym portfelem problemy z zasięgiem rozwiąże Mavic 2 Pro ;) wiadomo inna masa, inne przepisy ale ... ;)
Macie złe ustawienie anteny w locie do góry. Jeśli dron jest nad Wami to anteny nie mogą być skierowane do góry tylko muszą być poziomo. Przestujcie zabaczycie różnice. W takim ustawieniu anten jakie mieliście łapaliście się na najsłabszy sygnał.
Na Mavicu Air wysokość 500m a odległość 4,3 km - oczywiście w trybie FCC i te ponad 4 km nad morzem. W terenie zabudowanym za daleko się nie wypuszczam, jednak gdzieś w okolicach miasta czy wsi to kilka km siadło już niejednokrotnie.
Pogratulować to trzeba mi tego, że udało mi się po 4,3 km odzyskać drona :D W trakcie ostatecznego lądowania obok mnie bateria wskazywała już tylko 1%, więc nie polecam takich dystansów! Z drugiej strony w terenie mocno zabudowanym raczej nie powinno się latać na zbyt wielkie odległości. Zawsze można też pomyśleć o wzmacniaczach sygnału - jest tego sporo na rynku i niektóre ponoć nawet coś dają.
Widać, że lubisz ostrą jazdę ;-) Ale nie warto też tak robić nie tylko ze względu na możliwą utratę drona, ale też zniszczenie baterii, nie powinno jej się wyładowywać do 1%. Wzmacniacze niestety przeczą samej idei Mavica Air, małego i składającego się z małej ilości części, ale pewnie mogą sporo pomóc. Coś za coś ;-)
Nieostrość - szukałbym problemu nie w nieskończoności tylko w konkretnym obszarze kadru. Przecież nawet w lustrzankach cyfrowych z olbrzymią matrycą i szerokokątnym obiektywem, jeśli ostrość jest ustawiona na 3 metry to jest to od 3 metrów do nieskończoności. To niemożliwe, żeby przy szerokim obiektywie AIR budynki oddalone o 50 metrów były ostre, a te 1 km dalej były nieostre. Jeśli góra kadru jest nieostra to któraś soczewka jest pochylona nieprawidłowo dając tą nieostrość. Problem występuje w innych egzemplarzach AIRa? Może jest to celowa lekko wadliwa konstrukcja optyki zachęcająca do zakupu droższego modelu DJI. Kiedyś miałem taki problem w aparacie cyfrowym ale serwis stwierdził, że "jest w normie przyjętej przez producenta, tak ma być". W Sparku widziałem lekkie nieostrości w prawym dolnym i lewym górnym rogu, po przekątnej. Zrobiłbym tym AIRem zdjęcie ceglanej ściany z kilku metrów i sprawdził ostrość w różnych obszarach kadru, jeśli góra będzie nieostra a dół ok to widać jest to pochylenie soczewki, a nie problem z nieskończonością.
Zaskoczyliscie mnie tym filmem. Mam Aira. 1300 metrów poza miastem. Na wsi. bezpiecznie. Poleciał by dalej. 400 metrów w mieście to maks. Norma CE. Jeśli o wysokośći mówimy. Udało się wejść na 350 metrów. Poleciałby wyżej. Teren górski. Ja wiem,ze miejsce mieści nie równe. Ale tak słabe wyniki? Coś nie tak.
W moim odczuciu Mavic jest bardzo podatny na interferencje i to jest główna różnica pomiędzy wynikami ale to wynika z zastosowanej technologii. Gdy latałem bez FCC to bywało i tak że po odleceniu na 30 metrów już rwało (Warszawa) ale na większej przestrzeni było dużo lepiej jednak nie do końca. Teraz jak latam tylko w FCC to w polu odlatuję spokojnie na wysokości 500 metrów na 2km i nie mam żadnych problemów ale lecąc nisko nad ulicą osiedlową gdzie są ogrodzenia, słupy z kablami po obu stronach i dużo sieci WiFi to nawet w FCC rwie po 20-30 metrach (bywało że i po 5-10 miałem komunikat o interferencjach) tak więc uważam że otoczenie to czynnik nr 1.
Zgadza się, że otoczenie jest bardzo ważne, ale wynika to z ograniczeń samego drona, z Mavikiem PRO np. nie ma żadnych problemów ;-) Dzięki za komentarz!
Mój drogi poleciał na 500 m w górę i 2100m w dal co mam udokumentowane z nagrania ekranu aplikacji w ce 2.4 hrz natomiast w mieście gubię sygnał na 100m ale jak przełaczyłem w 5.8 hrz ce latał ponad 600m niewiem od czego to zależy zbyt dużo anten w koło i innych sygnałów lub innych przyczyn
Posiadam mavica air od ok 2 miesięcy. Latam przeważnie w terenie nie zabudowanym, ale zdarzają się też małe i średnie miasta. Testowałem go też w Grecji. Co do samego zasięgu, bo na tym chcę się skupić w komentarzu - oceniam go bardzo dobrze. Ja latam od początku jak go posiadam na tzw. FCC. Telefon jaki używam to poczciwy staruszek huawei p8, rzecz jasna na androidzie. Nie wiem czy telefon ma tu coś w ogóle do zasięgu? Powiem tak - nie latam na jakieś rekordy odległości bo nie potrzebuje. W każdym razie zdarzają mi się wycieczki nie rzadko w granicach 500-700 do 800 M od kontrolera. Co prawda mam wylatane na nim tylko 15 H ale nigdy jeszcze nie miałem signal losta. Kilka razy przy odległości ok 1 - 1.1 km miałem delikatne freezy obrazu ale to tyle. Jeśli chodzi o zasięg ja oceniam bardzo dobrze. Co do reszty to zgadzam się z oceną zawartą w Waszym materiale. Reasumując - małe jest piękne. Pozdrawiam i zostawiam suba ;)
Jak nie jesteście chorzy na sece to nie jest dla was dron? Czyli nie jest to dron dla początkującego, który chciałby kupić coś ze stajni DJI? Ja nie miałem drona w rękach jeszcze, myśle o zakupie dopiero, ale interesują mnie możliwości foto/video a nie pilotażu. Jaki model mi polecicie na początek?
To było powiedziane trochę z przymrużeniem oka ;-) Na pewno na początku polecalibyśmy Tobie, kupienie drona zabawki za max. kilkaset zł i nauczenie się latania, jeśli jeszcze nie masz doświadczenia w tym względzie. Natomiast jeśli chodzi o Mavica Air, oczywiście będzie świetnym wyborem dla użytkownika, który nie chce zapłacić majątku, a chce mieć fajnego drona z naprawdę dobrą jakością video. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę ograniczenia drona, o których mówiliśmy (np. zasięg) i po prostu nie latać za daleko. Ale do nagrania bardzo dobrego video zwykle nie trzeba daleko latać. Pozdrawiamy!
Tak, dają, ale naszym zdaniem to trochę zaprzeczenie idei małego drona, który jest tylko w dwóch kawałkach ;-) O tych nakładkach trzeba cały czas pamiętać, za każdym razem zakładać, kierować aparaturę w odpowiednim kierunku itd. Pozostaje też pytanie ile dają w danych warunkach. Ale jeśli nie jesteś tak wymagający, jak najbardziej możesz spróbować ;-) Pozdrawiamy!
Witam , miałem ostatnio taki problem może jest w stanie ktoś pomóc , jestem początkującym użytkownikiem drona Mavic Air i postanowiłem na pierwszy lot wybrać Halę warsztatową (wiem ze może jest to głupie ) powiem ze latało się dosyc fajnie gdy w pewnym momencie dron zaczął odlatywać na bok i właściwie straciłem nad nim kontrolę stałem od niego jakieś dwa metry . Może jest ktoś w stanie powiedzieć jaka mogła być przyczyna .Oczywiście skończyło się upadkiem drona ale na szczęście bez uszkodzeń , starszych kolegów z doświadczeniem proszę o pomoc .
Dron nie powinien mieć nic "nad sobą" - najczęściej pozycjonuje się w oparciu o sygnał gps, więc dach może skutecznie go ograniczyć i dron nie wie gdzie jest. Miałem tak przelatując pod wiaduktem - nagle skręcał w bok i gleba.... Praktycznie za każdym razem.
Jak się anteny ma na sztorc do drona zamiast na płasko by emitowały w jego kierunku sygnał to takie wyniki wysokości się osiąga. A gdyby przeczytać manual... któregokolwiek drona to było by wiadomo, że antena nie jest omikierunkowa ;)
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, w tym sensie, że moim zdaniem to nie jest optymalne rozwiązanie, że dron ma zasięg 100 m nawet przy nieprawidłowo ustawionych antenach, a przy odpowiednio będzie to np. kilometr. Z jednej strony dlatego, że w innych dronach DJI, które są wyposażone w Lightbridge lub Occu Sync taki problem nie występuje, a z drugiej nasze obserwacje bazują na półrocznym korzystaniu z Mavica Air w różnych warunkach i przy różnym ustawieniu anten, a nie tylko na jednym locie, o czym mówimy w odcinku. Dzięki za komentarz!
@@JestHyper Nie tylko wy używacie drona w różnych miejscach, warunkach i od dłuższego czasu ;) Jak widać są i inne osoby, które nie zgadzają się z tworzeniem dot wysokości bazując na praktyce ;)
Nie korzystałem póki co z Mavica Air i rozważam jego kupno, ale czy on nie posiada przysłony 2.8 bez możliwości regulacji? Jeśli tak, to nie dziwcie się, że obraz na nieskończoności jest nieostry.
Mimo wszystko nie powinien, ponieważ przetwornik w nim jest bardzo mały, tylko 1/2 cała, a do tego szeroki obiektyw, chyba 24mm, więc od kilku metrów do nieskończoności powinno być ostro.
Mavic Air w ogóle nie posiada przesłony, ale światłosiła obiektywu to rzeczywiście 2,8. Jednak przy tak małej matrycy, jak już napisał PrzemZiem ostrość powinna być ustawiona od kilku metrów do nieskończoności. Na głębię ostrości wpływają 4 czynniki: 1. wielkość matrycy (czym większa tym mniejsza głębia - bardziej rozmyte tło) 2. przesłona (czym większa, tym mniejsze rozmycie), 3. ogniskowa obiektywu (czym większa czyli czym bardziej tele, tym bardziej rozmyte tło) oraz 4. odległość od filmowanego przedmiotu (im bliżej - tym bardziej rozmyte tło). To tak po krótce ;-) W tym przypadku na rozmycie tła będą wpływać przede wszystkim wielkość matrycy (jest mała) ogniskowa obiektywu (szeroki) oraz odległość od filmowanego przedmiotu (duża). Nie powinno być zatem takiego problemu. Dzięki za komentarz i pozdrawiamy!
Witam. Niestety wszystkie dane przedstawione u Panów dotyczące możliwości lotu (w przedmiocie DJI mavic air, wysokość, odległość ) tracą odzwierciedlenie w rzeczywistości. (przynajmniej w moim przypadku). Posiadam Drony DJI, między innymi właśnie Mavic Air, white, i muszę przyznac, że zarówno CE, jak i FCC w takich warunkach meteo jak u Panów w przedstawionym filmie, spełniają swoje normy. Co to znaczy? A mianowicie to, iż po wyłączeniu beginer Mode, ustawiając Wysokość jak i odległość całkowite, wznieść się można bez problemu o wiele wyżej. Natomiast przy konkretnym FCC, założenia prodecenta Mavic Air są bardzo trafne. Mało tego, dodając zaledwie tylko signall boost na anteny RC, kapitalnie zwiększamy łączność pomiędzy aparatura a dronem, ( urządzenie mobilne połączone za pomocą OTG z aparatura) uzyskując przy tym 99% większe osiągi. Na przykładzie DJI SPARK to pokonanie odległości w jedną stronę bez problemu w wysokości prawie 4km. Przy czym naprawdę meteo daje możliwość spokojnego lotu. Wiadomo, że już czas popłynął do przodu, lecz nie zmienia to faktu, że loty dronami DJI, przy zachowaniu zdrowego rozsądku, daje nam możliwości naprawdę ogromne dotyczące odległości, i oczywiście filmowania, czy też fotografowania. Latam w Poznaniu, zatem w miejscu gdzie jest sporo zabudowań, zmiennych, itd. Mimo to, i tak Drony latają bardzo dobrze. Życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam.
Testowałem swojego Phantoma 4 w pobliżu linii wysokiego napięcia 400KV która idzie z kopalni Bełchatów i oblatywałem wieżę przekaźników naszprycowaną kilkunastoma nadajnikami w kilku rodzajach - dawno temu to była telewizja a teraz to chyba Internet, telefinia i radio. Dron zachowuje się stabilnie, żadne fale na niego nie działają, zrywa i szarpie jedynie obrazem który dociera do telefonu i pokazują się czarne albo białe pasy na tym obrazie.
ruclips.net/video/rcHenO0wjoo/видео.html Latam tym maluchem od trzech miesięcy i głównie w obszarze miasta. W ce pojawiały się problemy już po ok. 150m natomiast w fcc latałem do 700m. Po iluś tam próbach, teraz latam bez problemu do 500m. Na temat pułapu nic nie powiem.150 metrów nie przekraczam i najczęściej latam właśnie na takiej wysokości. Jak na linku wyżej. Pozdrawiam.
jak sie lata w fcc i z filtrem nd na manualu, to jest ekstra,warunek to 30fps a nie np 60. moj rekord to 1.5km a na wysokosc 200m, moglbym leciec dalej ale sie balem
Carlos around the world bałem się np helikopterów albo dwuplatowcow, latanie poza zasięgiem wzroku to duże ryzyko, nie mówię o podmuchach wiatru czy ptakach
Dlatego wybrałem Mavica pro. Bez problemów latam za każdym razem na odległości i wysokości jakie tylko chce i nie mam nigdy problemów. Teren zabudowany, czy nie. Pro bez problemów nagralby ten budynek w Chile. Oczywiście ustawienie anten powinno być też odpowiednie do lotu pionowego w górę. W mavicu pro mam do tego większy czas lotu. Wiem że kamera jest nieco słabsza i gabaryty nieco większe ale po zlozeniu mavic pro jest zaledwie ciut większy od air.
My mamy też już Zooma ;-). A kamera ma ten sam sensor zarówno w PRO 1, Air jak i Zoomie, różnica tylko w bitrate kodeka (Air i Zoom mają 100mbit). Pozdrawiamy!
JestHyper no właśnie mi o ten bitrate chodziło. Wszyscy się jarają że air ma nieco lepszy bitrate, ale dla mojego amatorskiego oka i tak pewnie różnicy by nie było. Super że macie zooma👍👍Czekam na wrażenia z lotów. Pozdrawiam
@@bodeksrc8007 Wrażenia będą, będą ;-) Niedługo test na kanale, w którym pokażemy wiele lokalizacji nagranych zoomem ;-). Co do bitrate, to ma to znaczenie głównie przy szybszym ruchu i bardziej skomplikowanych szczegółowo obiektach (np. drzewa i liście). Przy kompresji RUclips często będą to różnice niezauważalne. Dzięki za komentarz i pozdrawiamy!
świetny materiał duży plus, sam używam Typhoona H Pro i nie zamienił bym go na Dji, jednakże mam pytanie jeśli ktoś wie czy kamera C23 z Typhoona Plus jest kompatybilna z starszym Typhoonem H z kamerą CGO3+
JestHyper i to jest świetna wiadomość, kamerka może nie jest tania ale sama możliwość upgade’u starego sprzętu to duży plus dla Yuneeca, z niecierpliwością czekam także na recenzje Typhoona Plus a może nawet bardziej profesjonalnego Tornado:)
JestHyper Duzy plus użytkownicy Phantoma 4 nie maja takiej możliwości a Inspire 1 tez mi się wydaje ze nie ma upgrade kamery, kamera to nowość zapewne za rok będzie polowe tańsza :)
Zgadza się, ale właśnie Yuneec twierdził, że to jest ich główna zaleta nad Phantomami. Słowa dotrzymali, więc tym lepiej dla nas :-) Kamera może trochę potanieje, ale nie liczył bym jednak na jakieś duże spadki, dotychczas kamery Yuneeca taniały wolno.
Witam pytaliście w filmie kto poleciał dalej, muszę się pochwalić że udało mi się polecieć na odległość ponad 2000metrów, a wysokość zaliczyłem 350m. Dron DJ mavic air. Pozdrawiam.
Polecamy 64 GB, nie ze względu na cenę. Każdy lot to potencjalne zagrożenie rozbicia lub zagubienia drona i utraty materiału. Czasami utrata materiału jest bardziej dotkliwa, jeśli materiał jest ważny. Nie warto więc latać długo z tą samą kartą, nie zgrywając wcześniej materiału. My używamy Sandisk Extreme PRO 64, te czarno - czerwone. Nigdy problemów nie było, więc polecamy :-)
Ja także nie zgadzam się z informacjami zawartymi w teście. Tryb CE udało mi sie polecieć na 400 metrów. Rzeczywiście odlecieć daleko sie nie dało. W trybie FCC poza terenem zabudowanym zasieg taki na jaki pozwoliła bateria 3 km a wysokość spokojnie 1 km
Być może czasami poza terenem zabudowanym da się polecieć dalej, ale na pewno nie zawsze, co pokazujemy na teście. Poza terenem zabudowanym, nawet w FCC wygląda bardzo różnie, my jednak latamy głównie z terenie zabudowanym. Dzięki za komentarz!
Tu nie ma do końca zgody w środowisku, ale jeśli video na YT jest przeznaczone do monetyzacji, to raczej jest to już praca komercyjna i taka interpretacja jest możliwa.
CZeść chłopaki ! Fajny materiał..! Sie zastanawiam nad jakimś dronikiem... i oglądam rózne recenzje.. Film spoko... ! Pozdrawiam PP. Leci sub.. ! ;).........""........... ;)
Dzieki za pozdrowienia ...! :) Zapraszam również do subskrybcji mojego kanału... ;) - aby do tysiąca... :) - Też są łopatki... ale troszke inne :) ... bo do wiatraczków.. Ale w przyszłości myśle nad zbudowaniem dużego drona dla "Ludzia" ;) Pozdrawiam PP.
najdalej leciałem 4000m (dalej sie nie da bo bateria na to nie pozwala) a najwyżej 300m i nie leciałem wyżej bo po porstu zablokowałem to w ustawieniach
Cześć Marcin. Na pewno nie tylko przez to. Takie utraty zasięgu mieliśmy wielokrotnie zarówno w locie do góry jak i w linii prostej. Również, w wersjach PRO takiego efektu nie ma, jakkolwiek anteny byłyby ustawione. Dzięki za komentarz!
@@JestHyper spoko spoko :) ja rozumiem sytuacje bo mój mavic air miał np taki problem, że po 20-30m rozłączało drona od kontrollera a na appce było aircraft disconnected. Na wszystkie sposoby probowalem to naprawic samodzielnie, ale bez skutku - dron jest obecnie na reklamacji.
Oczywiście wierzymy, wielu z Was to pisze, ale to są wyniki w otwartej przestrzeni i w FCC, przy normalnej pracy takie warunki występują bardzo rzadko, zwykle lata się w obszarze zabudowanym a tam jest (przynajmniej na 2 mavikach, którymi lataliśmy) tak jak pokazaliśmy na filmie. Dzięki za komentarz!
Cinematyczny, a jak chciałbyś to powiedzieć po polsku żeby nadal brzmiało fajnie? Kinowy? no nie "Cinnematic" to jest takie określenie którego nie oddaje "Kinowy"
u mnie pojawia się "week signal" czasem znika i leci dalej... zrywa mi najczesciej na 440m w górę :) ale czesto zrywa sygnał jak tylko poleci za drzewa...
Wszystko zależy od warunków, bywało że doleciał do 1km, ale to raczej rzadkość i w idealnych warunkach. Zwykle, tak jak mówimy na odcinku, max 400m. Pozdrawiamy!
Oryginalna na pewno działa i nie ma komunikatu, że karta jest za wolna. Może sprawdź, czy karta trzyma parametry odczytu i zapisu, to dowiesz się przy okazji też, czy jest oryginalna. :-)
Zacznijmy od tego, że latanie na wysokości powyżej 120m jest po pierwsze łamaniem prawa po drugie kompletnym brakiem odpowiedzialności. Na wysokości ok 150m w górę latają helikoptery, małe samoloty i szybowce. Chyba nie muszę tłumaczyć co sie stanie jeśli któryś z nich spotka się w locie z dronem... Żeby latać dronem to po pierwsze trzeba myśleć. Maksymalna wysokość dla drona wg. prawa i zdrowego rozsądku to 120m a nie 200 czy 300 !!!!!
Panowie, proponuje odesłać Waszego Mavica do serwisu. Bo dane co do zasiegu, ktore podajecie to nijak sie maja do "sprawnega" Mavic Air. O ile w trybie CE moze i mozna sie zgodzic to zasieg w trybie FCCE nijak sie ma do Waszych obserwacji.
I co po tym waszym polrocznym testowaniu nic z tego nie wynika tylko wprowadzacie ludzi w blad, ja pomimo piszacych ludzi o zrywaniu zasiegu i to ze dron nie moze sie wzniesc na wiecej niz iles tam metrow i tak go zakupilem i co testuje go 2 tyg nie pol roku i moge powiedziec ze lata na max wysokosc i na max odleglosc to ze zrywa czasem wizje to nie znaczy ze nakrecany film jest zerwany tylko podglad a filmy jak na takie male podelko super. A no i jak sie nie wie jak ustawic antene to nawet super dron nie bedzie latal prawidlowo.
Dariusz, wszystkie informacje są w filmie, jeśli chodzi o zasięg to są nasze doświadczenia, jak wskazuje wielość Waszych komentarzy, prawdopodobnie są duże różnice między sztukami w zasięgu, ale to nie oznacza, że takie jak nasz się nie zdarzają. Zresztą testowaliśmy dwa, z tym że jeden podczas testów tylko przez 2 dni, a ten nasz przez pół roku, wyniki w obydwu były podobne, aczkolwiek ten testowy nie został przez nas przetestowany aż tak dokładnie jeśli chodzi o zasięg. Myślę, że zarówno ten film jak i komentarze powinny dać Ci dużo wiedzy na ten temat i właśnie po to jest ten kanał, aby razem z Wami stworzyć pełny obraz sytuacji.. Pozdrawiam!
powyżej 1km ??? dron bez problemu poleciał 2,6 km w jedną stronę, bez zakłóceń obrazu. Myślę że dron poleciałby dalej ale wolałem mieć zapas mocy na bezpieczny powrót ruclips.net/video/2Hn0Q2wKJCo/видео.html
Może nie do końca precyzyjne określenie "nie ma różnic", chodzi o to, że jakość "nie odbiega". Mavic jest bardziej "cinematyczny" i węższy, Yuneec jest szerszy i wydaje się mieć większy zakres tonalny. Pozdrawiamy!
Na pewno byłby to ciekawy test, ale obawiamy się, że ze względu na małą już teraz popularność Phantoma (chociaż to wciąż dobry dron!) zasięgi byłyby niskie. Pozdrawiamy również! :)
Poza terenem zabudowanym zasięg jest na pewno większy, ale z naszego doświadczenia wynika, że zależy to od wielu czynników. W terenie zabudowanym jest niestety dużo gorzej. Dzięki za komentarz!
JestHyper zgadzam się pojechałem wczoraj to sprawdzić I 700 metrów zerwalem zasięg.. ale na szczęście jestem zwolennikiem natury i wcale nie kupilem go by jakoś bardzo daleko latać, zdecydowanie wolę ujęcia gdzie dron jest w zasięgu wzroku. Poznalem granice;) pozdrawiam
Chcesz latać dalej? Kup Mavica Pro :) A tak serio mój Air latał na 3500 metrów bez problemu w FCC i gdyby nie bateria to leciałbym dalej. Sprzedałem go koledze i kupiłem Mavica Pro :) Pozdro
Tu gdzie mieszkam nie potrzebuje zezwoleń na latanie A w Pl jestem raz do roku i to bardziej w terenie gdzie nie ma zabudować czy ludzi tak wiec kierowałem się zasięgiem i czasem lotu Z drugiej strony Air w Fcc tez legalny nie jest
duzo prawdy w tym poradniku ale moj AIR zrobil prawie 4 km i gdyby nie bateria mysle ze polecialbym dalej i to nad terenem zabudowanym dowod pod linkiem:ruclips.net/video/asrMIYP68H8/видео.html co do wysokosci czesto robie panoramy z wysokosci 500mtrow i jest ok-pozdrawiam droniarzy ;)
Dzięki za zaproszenie! :) Niestety my latamy głównie w obszarze zabudowanym, a tam takie zasięgi (przynajmniej tymi Mavikami, którymi lataliśmy) są niemożliwe. Życzymy wysokich lotów! :)
Panowie instrukcje czytali? ;) na filmie widac zle ustawienia anteny wzgledem kierunku drona.
Trzeba pamiętać o tym, że kontroler łapie i wysyła sygnał przodem oraz tyłem anten. Co oznacza, że jeżeli anteny będą skierowane czubkiem w stronę drona zamiast płaską częścią to sygnał może zanikać. Może w tym tkwi problem, ponieważ z tego co widziałem na filmie antenki skierowane były pionowo do góry. Sprawdźcie ;)
Dzięki za komentarz! Tak, sporo osób zwracało nam na to uwagę. Rzeczywiście podczas testu na wsi tak było, jednak podczas zdjęć w Santiago, dron był ustawiony odpowiednio. Tak czy inaczej sprawdzimy to jeszcze raz na CE :-)
Naprawiałem drony DJI dla największej sieci dystrybucji w EU i nazywaliśmy Mavic Air "latającą cegłą" ponieważ ma najwyższy współczynnik "przetrwania" po wypadku. Niektóre sztuki nawet ze stłuczonym szkłem obiektywu nadal się kalibrowały bez wibracji gimbala. Jedyne co go zabija to woda i upadek na "dupe" - wtedy płyta główna ulega deformacji i elementy odlatują. Generalnie to najlepszy dron, no Mavic 2 jest lepszy, ale kamera upadku nie przeżywa.
Dzięki Eryk za wartościowe info! Gdy zacząłem czytać, cegła skojarzyła mi się z częstym spadaniem ;-) na szczęście chodzi o jego niezniszczalność. Dobrze wiedzieć, że generalnie nowsze modele są odporne na szorstkie się z nimi obchodzenie ;-) Pozdrawiam serdecznie!
Hej, ma ktos sposob w 2023 na wlaczenie FCC ? Samsung S20Fe5g. Aplikacja Floater nie dziala
maksymalnej wysokości nie testowałem, ale na fcc spokojnie 1000 m odleciał bez cięcia obrazu. Fakt jest taki że jak już urwie obraz to koniec. Trzeba wracać do domu.
Trudno się tutaj zgodzić z tym zasięgiem CE. Wydaje mi się ze ustawienie anten nie było zbyt prawidłowe. Do lotu w górę, pionowo, ustawienie anten powinno być w poziomie. Jest to dosyć ważny czynnik. Rozchodzenie fali jest oczywiste. Sprawdzone.
Być może, gdyby anteny były nakierowane, rzeczywiście byłoby trochę lepiej. Ale w terenie zabudowanym niestety lataliśmy w różnych konfiguracjach anten w trybie CE, i zasięg był bardzo słaby, dodatkowo, tam jeszcze zrywa wizję, czasem nawet wcześniej niż 200m. Dzięki za komentarz!
Ja latałem moim Sparkiem i udało mi się polecieć na 500m w górę(nie powinienem, bo maksymalna wysokość w Polsce to 150m!), byłem w FCC. Innym razem poleciałem na 1500m poziomo. Nakierowanie anten na pewno jest ważne. :)
Ustawienie anten jest kluczowe, to chyba nawet w instrukcji jest, jak anteny powinny być skierowane....Producent nie ukrywa, że najlepiej "płaską powierzchnią w stronę drona", nie zależnie czy lata się w górę czy w poziomie.
Mam Mawica od 3 miesięcy ,oczywiście latam w trybie FCC ,za każdym razem kiedy tyłko chciałem wzniósł się na 400 m. tak ustawiłem max. Najdalej doleciałem na 3,5 km. ale zaznaczę że w terenie mało zabudowanym nad wnioskami.
Potwierdzam 3km bez problemu w fcc. W górę nie testowałem. W obszarze zabudowanym nie latałem dalej niż 500m bo ciężko LOS utrzymać powyżej tej odległości (a staram się wyżej niż 30-50m nie latać, bo wszędzie jakieś lotniska są czy inne zawody szybowcowe ;))
@@czuk123 Jak zmienić na FCC ?
@@ksek330 Już dawno to robiłem, jak pogooglasz to znajdziesz. TLDR: Musisz użyć apk do "udawania" lokalizacji gps w telefonie i umieścić się gdzieś w USA. Dron nie może mieć dostępu do swojego GPS (czyli robisz to w mieszkaniu). Jak odpalisz dji GO z podmienioną przez program lokalizacją, połączysz się z dronem (używając kontrolera), sam się zapyta czy zmienić ustawienia WIFI. Jak raz zmienisz to dron zapamiętuje i możesz wywalić program do spoofowania lokalizacji. Przy każdym kolejnym uruchomieniu DJI GO będzie się pytało, czy zmienić ustawienia na europejskie (klikasz cancel i tyle). Nie pamiętam tylko, czy wymagany jest zrootowany telefon, czy wystarczy włączony tryb deweloperski na androidzie (ja miałem i roota i tryb dev)
Bardzo fajny dronik. Kilka dni temu sprzedałem i kupiłem mini3pro.
Mnie nigdy nie zawiódł. Latałem na bardzo silnym wietrze w Szkocji, byłem pod wrażeniem, ze tak daje sobie rade. A to, co potrafi, podoba mi się również. Sprzedałem z powodu wieku, może również braku 60fps w 4K, jasnego obiektywu w mini3 pro. Ale mały, sprytny, nie to co Phantomy, którymi latałem wcześniej.
Zgadzamy się, że Mavic Air 1 był pewnym przełomem, bo nie dość że był bardzo małym dronem to jeszcze jakość obrazka była naprawdę dobra. Ale oczywiście Mini PRO 3 jest dużym krokiem do przodu, jesteśmy pewni że będzie Ci dobrze służył. Życzymy wysokich lotów! :)
Na jakich ustawieniach był nagrywany film Mavickiem Air d- cinelike 0 0 0 ? I jaka jakość oraz liczba klatek ?
9:35 Ja dodam od siebie, że drodzy Panowie nie dziwcie się, że sprzęt wypluwa komunikat o silnym wietrze, jak wiatr jest min w 5-6B, widać to po ciężkich gałęziach drzew. Wiatr na 50m ma inną prędkość niż na dole. Powinniście zwrócić na to uwagę, że Air komunikuje, ale nie sugerować, że jest to wada sprzętu.
Dzięki za zwrócenie uwagi. Może nie tyle wada, co cecha. Po prostu ten komunikat wyświetla się bardzo często, również gdy tak mocno nie wieje :-) Pozdrawiamy!
@@JestHyper Mi nie komunikuje - choć miotało nim jak szatan :) Myślę, że zależy to również od tego jak obrócony jest nosem. Jeśli jest pod wiatr to mu łatwiej utrzymać pozycję. Jak z wiatrem....to chce spie....ić :D
Testuje Mavica Air od kilku miesięcy. W mieście w systemie CE rzeczywiscie jest lipa. W takich miastach jak Wrocław, Warszawa itp 100 metrów i już serduszko dbije szybciej. Za to na fuerteventurze (wyspy kanaryjskie) wciaż w systemie CE wzleciałem na maksymalną wysokość jaką dron oferuje czyli 500 metrów oraz w dal na prawie 800 m bez zrywania wizji i polaczenia.
W FCC 500 metrów wysokości w mieście wciaż bezproblemowo a odległość w poziomie to połtora km. Dalej nie potrzebowałem lecieć ale myślę ze do 2 km spokojnie by doleciał.
Test w FCC poza miastem wciąż przede mną ale widziałem ze ludzie nawet na 3 km dolecieli do polowy baterii tak aby moc jeszcze wrocić.
Witam
Nie wiem jak z wysokością ale na odległość 1000metrów i 100wysokości. A na wzmacniaczach kierunkowych tych takich z allegro za 40ziko - 2500 metrów przy 130 wysokości. A poleciałby dalej tylko chyba źle obliczyłem baterię i mój cykor mówił - wracaj. Na sporcie następna próba, szybciej zalecę :)
Przy locie pionowym należy inaczej ustawić anteny aby zwiększyć zasięg. To trochę tak jakby się chciało strzelić strzałą z łuku jak najwyżej celując przed siebie a nie w górę :D
Ogółem za parę złotych można kupić nakładkę która pomaga antenom działać bardziej kierunkowo co może nieźle zwiększyć zasięg.
Dobre ustawienie anten ma znaczenie.
Pozdrawiam ja i moja łopata. :)
Potwierdzam, mój Air wznosi się na 500 m! Oczywiście w Polsce (może ręcznie ustawili sobie limit wznoszenia). Wcześniej nazwałem na zasięg (350 m i się rwał) ale po odzyskaniu GPS i przestawieniu na USA tj. FCC LATAM w mieście ponad 1km bez zakłóceń.
Hey. Gdzie jest ten opis do przełączania Ce na FCC?
Pozdrawiam
3123 m /AGL 82m ;) oczywiście z dala od wszelkich sieci WiFi. W mieście bez większych problemów ok 1km-1,5km agl circa 60-70 m. Na FCC ;)
Jeśli chodzi o altitude to mnie udało się osiągnąć, przy FCC, 500 m wzwyz na Sparku, do tego bezproblemowy przesył obrazu do iPada pro 9.7. Rzeczywiście zaskakuje mnie Wasza opinia.
Bo panowie anten nie rozłożyli :)
Odpowiednie skierowanie anten oraz manualne ustawienia kanału nawet w trybie CE pozwala osiągnąć bez problemu 500m wysokości.
Na filmie zauważyłem kompletnie niedostosowanie orientacji anten do zastosowania.
Dodatkowo polecam zabawę z reflektorem sygnału wykonanym z folii aluminiowej oraz testy z telefonem podłączonym do kontrolera poprzez ekranowany kabel. :)
Na pewno nie w każdych warunkach 500m jest do osiągnięcia, nawet przy różnych ustawieniach anten. Być może reflektor sygnału by to osiągnął, ale to jest dodatkowy sprzęt, który trochę kłuci się z największą zaletą Mavica Air, jakim są wymiary i mała ilość elementów koniecznych do lotu. Dzięki za komentarz!
Muszę nie zgodzić się waszą opinią na temat wysokości. Testowałem Mavic Air w Chorwacji bez problem osiągnął swoją maksymalną wysokość 500m w trybie CE. W Polsce na FCC również 500 dał radę. Nie wiem skąd u was tak słabe wyniki .Może to wina akurat tego egzemplarzu którego posiadacie
Nie tylko tego, lataliśmy w sumie trzema Mavicami Air, z tym że rzeczywiście najdłużej jednym. Ale te opinie w sieci nie są pojedyncze, wielu użytkowników podnosi ten problem, być może rzeczywiście, różne serie różnie sobie z tym radzą. Dzięki za komentarz i pozdrawiam!
Zgodzę się z opinia Waldemara. Testowalem FCC i smialo dolecial do 500m, w CE sie nawet nie bawiłem bo to glupota i uwazam ze wieksze ryzyko utraty drona. na wysokosci 500m dodatkowo znioslo mi drona na ponad 1km w bok i nadal byl sygnal i wizja... wizje juz rwalo troche... nie udalo mi sie wrocic pod wiatr do homepoint wiec musialem wyladowac na miejscu i poprostu podskoczyc po drona. Wiec co do zasiegu uwazam ze naprawde jest OK.
Całkowicie się zgadzam z opinią o CE ;-). Zgadza się też, że do 500m dolatuje, nawet w obszarze zabudowanym, ale nie zawsze. Ale ten 1km to było w obszarze niezabudowanym?
Waldemar Kuryłowicz
Ja również latam mavic Air i również wznosi się na wysokość 500 m i nie zrywa zasięgu
Max wyciągnąłem 400m wysokości na CE, więcej się bałem, na polu, obok blokowiska, bez zrywania połączenia.
Między blokami 360m - i lądowałem, bo miałem stracha, ale faktycznie od 230 zaczął rwać. ALE (!) testowałem z iOS 12, na którym potrafi mi wyskoczyć, że procek mojego smartfona jest tak obciążony, że nie nie daje rady, zatem faktycznie, Wasze wyniki są jakoś dziwnie słabe.
chcąc testować zasięg wysokości proponuję zajrzeć do instrukcji obsługi Mavica AIR jest tam jedna drobna uwaga dotycząca ustawienia anten jeśli lecimy pionowo w górę.
Tak, wielu z Was zwracało na to uwagę. Ale jednak zasięg i tak rozczarowuje, jednak na tak małych odległościach prosiło by się o dobry zasięg bez względu na ustawienie anten. Dzięki za komentarz!
@@JestHyper Opinia po czasie. Na CE w moim egzemplarzu była jakaś porażka, już przy 120m zrywało wizję, po przestawieniu na FCC wczorajszy lot 400m w górę 300m w dal, przesył idealny.
Sam widziałem jak kolega ( ;) ) moim Maviciem Air odleciał na odległość ~1 km przy wysokości ~ 90 m z wciąż płynnym podglądem. Latał w towarzystwie wielu linii energetycznych niedaleko osiedli. Znów w mieście zasięg jest dużo słabszy, 200 m od operatora poniżej wysokości dachów niskich kamienic już wizja płatała figle. Zobaczę jak będzie w drugim modelu (pierwszy miał wadę fabryczną - nieostry obraz z lewej strony).
Fajnie, że podzieliliście się opiniami, ale co do zasięgu to się nie zgadzam. Latam z FCC, kupiłem Drona w USA i od razu działał z FCC, więc póki co za każdym razem jak aplikacja proponuje przełączyć się na CE, klikam cancel. Co do wysokości, to podobnie jak inni osiągam bez problemu 500m, co do odległości to sprawdziłem swoje "record'y" i mam 1400m, ale nie przypominam sobie, żeby stracił zasięg, czy zanikł obraz kiedykolwiek.
Podatność na wiatr jest rzeczywiście dużą wadą, ostatnio w górach musiał złapać jakiś podmuch bo osiągnął prędkość 116 km/h, przy czym na oglądzie dron wyglądał jakby opadał i raczej spisywałem go na straty.
Latam głównie w terenie otwartym i przyznam, że jestem pod wrażeniem filmów, które pokazaliście, ale pytanie, czy nie obawiać się kar za latanie nad terenami zabudowanymi ? Rząd Hiszpanii "chwalił" się, że przychody z kar dla łamiących regulacje to kilka milionów EUR rocznie, co mnie skutecznie odstrasza.
Witam... Fajny filimik... posiadam MAvic Air i mieszkam na wyspie Jersey i zrobilem wczoraj na CF 1300 metrow i stracilem sygnal... dzis zmienilem na FCC i na dniach dopiero bede testowal.
Propagacja fal w przestrzeni zależy od wielu czynników i nigdy nie będzie taka sama (chyba, że w próżni;) ). W tym przypadku wadą jest praca w standardzie WiFi, gdzie w obu zakresach jest dużo zakłóceń. Dla zwiększenia zasięgu polecam przełączenie na FCC ;) poprawne ustawianie anten w aparaturze (prostopadle do kierunku lotu - drona) dobór częstotliwości i kanałów. Zmiana ustawień transmisji na manulane i obserwowanie widma na jakich kanałach są widoczne prążki. Osobiście używam 5,8Ghz w mieście przy dużej zabudowie i 2,4GHz poza. Mój rekord to 1200m bez lagów w terenie wiejskim na FCC. Generalnie jestem bardzo zadowolony z Mavica Air, dla osób w grubszym portfelem problemy z zasięgiem rozwiąże Mavic 2 Pro ;) wiadomo inna masa, inne przepisy ale ... ;)
Dzięki za rozszerzenie tematu, pozdrawiamy!
Mavic Air latam w Fcc na odległości 400-500m wysokość 50m laguje obraz. Warunki, otwarta przestrzeń, lekki wiaterek. Czy tak ma być?
Tak zdarza się, nawet w otwartej przestrzeni. Nie cały czas, ale od czasu do czasu nie jest to nic nadzwyczajnego.
Macie złe ustawienie anteny w locie do góry. Jeśli dron jest nad Wami to anteny nie mogą być skierowane do góry tylko muszą być poziomo. Przestujcie zabaczycie różnice. W takim ustawieniu anten jakie mieliście łapaliście się na najsłabszy sygnał.
W fcc na odległość 2km na otwartej przestrzeni sie udalo . W kwestii wysokosci do 300m nawet sie nie zajaknal.
Na Mavicu Air wysokość 500m a odległość 4,3 km - oczywiście w trybie FCC i te ponad 4 km nad morzem. W terenie zabudowanym za daleko się nie wypuszczam, jednak gdzieś w okolicach miasta czy wsi to kilka km siadło już niejednokrotnie.
Gratulacje! Problem terenu zabudowanego, szczególnie mocno zurbanizowanego niestety pozostaje.
Pogratulować to trzeba mi tego, że udało mi się po 4,3 km odzyskać drona :D W trakcie ostatecznego lądowania obok mnie bateria wskazywała już tylko 1%, więc nie polecam takich dystansów!
Z drugiej strony w terenie mocno zabudowanym raczej nie powinno się latać na zbyt wielkie odległości. Zawsze można też pomyśleć o wzmacniaczach sygnału - jest tego sporo na rynku i niektóre ponoć nawet coś dają.
Widać, że lubisz ostrą jazdę ;-) Ale nie warto też tak robić nie tylko ze względu na możliwą utratę drona, ale też zniszczenie baterii, nie powinno jej się wyładowywać do 1%.
Wzmacniacze niestety przeczą samej idei Mavica Air, małego i składającego się z małej ilości części, ale pewnie mogą sporo pomóc. Coś za coś ;-)
Nieostrość - szukałbym problemu nie w nieskończoności tylko w konkretnym obszarze kadru. Przecież nawet w lustrzankach cyfrowych z olbrzymią matrycą i szerokokątnym obiektywem, jeśli ostrość jest ustawiona na 3 metry to jest to od 3 metrów do nieskończoności. To niemożliwe, żeby przy szerokim obiektywie AIR budynki oddalone o 50 metrów były ostre, a te 1 km dalej były nieostre. Jeśli góra kadru jest nieostra to któraś soczewka jest pochylona nieprawidłowo dając tą nieostrość. Problem występuje w innych egzemplarzach AIRa? Może jest to celowa lekko wadliwa konstrukcja optyki zachęcająca do zakupu droższego modelu DJI. Kiedyś miałem taki problem w aparacie cyfrowym ale serwis stwierdził, że "jest w normie przyjętej przez producenta, tak ma być". W Sparku widziałem lekkie nieostrości w prawym dolnym i lewym górnym rogu, po przekątnej. Zrobiłbym tym AIRem zdjęcie ceglanej ściany z kilku metrów i sprawdził ostrość w różnych obszarach kadru, jeśli góra będzie nieostra a dół ok to widać jest to pochylenie soczewki, a nie problem z nieskończonością.
Dzięki za radę, sprawdzimy. Takie problemy zauważyliśmy w 2 sztukach Mavica Air.
Zaskoczyliscie mnie tym filmem. Mam Aira. 1300 metrów poza miastem. Na wsi. bezpiecznie. Poleciał by dalej. 400 metrów w mieście to maks. Norma CE. Jeśli o wysokośći mówimy. Udało się wejść na 350 metrów. Poleciałby wyżej. Teren górski. Ja wiem,ze miejsce mieści nie równe. Ale tak słabe wyniki? Coś nie tak.
Witam latam glownie w Szkocji, w trybie fcc bez problemy wznosze sie na 500m, a na polapie ok 100m osiagam zasieg 2,5 - 3 km pozdrawiam
Czy na FCC działa opcja Homeback/Homepoint? Przejmować się tym jeśli nie?
W moim odczuciu Mavic jest bardzo podatny na interferencje i to jest główna różnica pomiędzy wynikami ale to wynika z zastosowanej technologii. Gdy latałem bez FCC to bywało i tak że po odleceniu na 30 metrów już rwało (Warszawa) ale na większej przestrzeni było dużo lepiej jednak nie do końca. Teraz jak latam tylko w FCC to w polu odlatuję spokojnie na wysokości 500 metrów na 2km i nie mam żadnych problemów ale lecąc nisko nad ulicą osiedlową gdzie są ogrodzenia, słupy z kablami po obu stronach i dużo sieci WiFi to nawet w FCC rwie po 20-30 metrach (bywało że i po 5-10 miałem komunikat o interferencjach) tak więc uważam że otoczenie to czynnik nr 1.
Zgadza się, że otoczenie jest bardzo ważne, ale wynika to z ograniczeń samego drona, z Mavikiem PRO np. nie ma żadnych problemów ;-) Dzięki za komentarz!
Mój drogi poleciał na 500 m w górę i 2100m w dal co mam udokumentowane z nagrania ekranu aplikacji w ce 2.4 hrz
natomiast w mieście gubię sygnał na 100m ale jak przełaczyłem w 5.8 hrz ce latał ponad 600m niewiem od czego to zależy zbyt dużo anten w koło i innych sygnałów lub innych przyczyn
z tą ostrością macie racje ale zasieng 230 pojawia sie sygnał do że trzeba wracać
Tak, zdarza się to nawet na 230, ale u nas było to raczej bliżej 400m. Dzięki za komentarz i pozdrawiamy!
Posiadam mavica air od ok 2 miesięcy. Latam przeważnie w terenie nie zabudowanym, ale zdarzają się też małe i średnie miasta. Testowałem go też w Grecji. Co do samego zasięgu, bo na tym chcę się skupić w komentarzu - oceniam go bardzo dobrze. Ja latam od początku jak go posiadam na tzw. FCC. Telefon jaki używam to poczciwy staruszek huawei p8, rzecz jasna na androidzie. Nie wiem czy telefon ma tu coś w ogóle do zasięgu?
Powiem tak - nie latam na jakieś rekordy odległości bo nie potrzebuje.
W każdym razie zdarzają mi się wycieczki nie rzadko w granicach 500-700 do 800 M od kontrolera. Co prawda mam wylatane na nim tylko 15 H ale nigdy jeszcze nie miałem signal losta. Kilka razy przy odległości ok 1 - 1.1 km miałem delikatne freezy obrazu ale to tyle.
Jeśli chodzi o zasięg ja oceniam bardzo dobrze.
Co do reszty to zgadzam się z oceną zawartą w Waszym materiale.
Reasumując - małe jest piękne.
Pozdrawiam i zostawiam suba ;)
Dzięki! Prawdopodobnie latałeś w lepszych warunkach, wielkie aglomeracje mają jednak wiele zakłóceń. My niestety zwykle latamy w terenie zabudowanym.
Nie należy zapominać o wyłączeniu wifi w telefonie.
@@JestHyper W terenie zbudowanym należy użyć wifi 5.8 Mhz zasięg do 500m .
Fajny
Sporo wyjaśniliście😛
W środę odbieram Pro
Dzięki! Życzymy wysokich i bezpiecznych lotów! :)
Jak nie jesteście chorzy na sece to nie jest dla was dron? Czyli nie jest to dron dla początkującego, który chciałby kupić coś ze stajni DJI?
Ja nie miałem drona w rękach jeszcze, myśle o zakupie dopiero, ale interesują mnie możliwości foto/video a nie pilotażu. Jaki model mi polecicie na początek?
To było powiedziane trochę z przymrużeniem oka ;-) Na pewno na początku polecalibyśmy Tobie, kupienie drona zabawki za max. kilkaset zł i nauczenie się latania, jeśli jeszcze nie masz doświadczenia w tym względzie. Natomiast jeśli chodzi o Mavica Air, oczywiście będzie świetnym wyborem dla użytkownika, który nie chce zapłacić majątku, a chce mieć fajnego drona z naprawdę dobrą jakością video. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę ograniczenia drona, o których mówiliśmy (np. zasięg) i po prostu nie latać za daleko. Ale do nagrania bardzo dobrego video zwykle nie trzeba daleko latać. Pozdrawiamy!
mam mavica mini czy te wzmacniacze sygnału nakładane na anteny coś dają ?
Tak, dają, ale naszym zdaniem to trochę zaprzeczenie idei małego drona, który jest tylko w dwóch kawałkach ;-) O tych nakładkach trzeba cały czas pamiętać, za każdym razem zakładać, kierować aparaturę w odpowiednim kierunku itd. Pozostaje też pytanie ile dają w danych warunkach. Ale jeśli nie jesteś tak wymagający, jak najbardziej możesz spróbować ;-) Pozdrawiamy!
Witam , miałem ostatnio taki problem może jest w stanie ktoś pomóc , jestem początkującym użytkownikiem drona Mavic Air i postanowiłem na pierwszy lot wybrać Halę warsztatową (wiem ze może jest to głupie ) powiem ze latało się dosyc fajnie gdy w pewnym momencie dron zaczął odlatywać na bok i właściwie straciłem nad nim kontrolę stałem od niego jakieś dwa metry . Może jest ktoś w stanie powiedzieć jaka mogła być przyczyna .Oczywiście skończyło się upadkiem drona ale na szczęście bez uszkodzeń , starszych kolegów z doświadczeniem proszę o pomoc .
Dron nie powinien mieć nic "nad sobą" - najczęściej pozycjonuje się w oparciu o sygnał gps, więc dach może skutecznie go ograniczyć i dron nie wie gdzie jest. Miałem tak przelatując pod wiaduktem - nagle skręcał w bok i gleba.... Praktycznie za każdym razem.
W Sparku w 2024 na Fcc na 1km miałem stabilny obraz bez przecinek
Jak się anteny ma na sztorc do drona zamiast na płasko by emitowały w jego kierunku sygnał to takie wyniki wysokości się osiąga. A gdyby przeczytać manual... któregokolwiek drona to było by wiadomo, że antena nie jest omikierunkowa ;)
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, w tym sensie, że moim zdaniem to nie jest optymalne rozwiązanie, że dron ma zasięg 100 m nawet przy nieprawidłowo ustawionych antenach, a przy odpowiednio będzie to np. kilometr. Z jednej strony dlatego, że w innych dronach DJI, które są wyposażone w Lightbridge lub Occu Sync taki problem nie występuje, a z drugiej nasze obserwacje bazują na półrocznym korzystaniu z Mavica Air w różnych warunkach i przy różnym ustawieniu anten, a nie tylko na jednym locie, o czym mówimy w odcinku. Dzięki za komentarz!
@@JestHyper Nie tylko wy używacie drona w różnych miejscach, warunkach i od dłuższego czasu ;) Jak widać są i inne osoby, które nie zgadzają się z tworzeniem dot wysokości bazując na praktyce ;)
@@IntruderPL2 Po to właśnie jest to forum na YT, żeby wymieniać opinie. Dzięki za komentarz! :)
Nie korzystałem póki co z Mavica Air i rozważam jego kupno, ale czy on nie posiada przysłony 2.8 bez możliwości regulacji? Jeśli tak, to nie dziwcie się, że obraz na nieskończoności jest nieostry.
Mimo wszystko nie powinien, ponieważ przetwornik w nim jest bardzo mały, tylko 1/2 cała, a do tego szeroki obiektyw, chyba 24mm, więc od kilku metrów do nieskończoności powinno być ostro.
Mavic Air w ogóle nie posiada przesłony, ale światłosiła obiektywu to rzeczywiście 2,8. Jednak przy tak małej matrycy, jak już napisał PrzemZiem ostrość powinna być ustawiona od kilku metrów do nieskończoności. Na głębię ostrości wpływają 4 czynniki: 1. wielkość matrycy (czym większa tym mniejsza głębia - bardziej rozmyte tło) 2. przesłona (czym większa, tym mniejsze rozmycie), 3. ogniskowa obiektywu (czym większa czyli czym bardziej tele, tym bardziej rozmyte tło) oraz 4. odległość od filmowanego przedmiotu (im bliżej - tym bardziej rozmyte tło). To tak po krótce ;-) W tym przypadku na rozmycie tła będą wpływać przede wszystkim wielkość matrycy (jest mała) ogniskowa obiektywu (szeroki) oraz odległość od filmowanego przedmiotu (duża). Nie powinno być zatem takiego problemu. Dzięki za komentarz i pozdrawiamy!
Witam.
Niestety wszystkie dane przedstawione u Panów dotyczące możliwości lotu (w przedmiocie DJI mavic air, wysokość, odległość ) tracą odzwierciedlenie w rzeczywistości. (przynajmniej w moim przypadku). Posiadam Drony DJI, między innymi właśnie Mavic Air, white, i muszę przyznac, że zarówno CE, jak i FCC w takich warunkach meteo jak u Panów w przedstawionym filmie, spełniają swoje normy. Co to znaczy? A mianowicie to, iż po wyłączeniu beginer Mode, ustawiając Wysokość jak i odległość całkowite, wznieść się można bez problemu o wiele wyżej. Natomiast przy konkretnym FCC, założenia prodecenta Mavic Air są bardzo trafne. Mało tego, dodając zaledwie tylko signall boost na anteny RC, kapitalnie zwiększamy łączność pomiędzy aparatura a dronem, ( urządzenie mobilne połączone za pomocą OTG z aparatura) uzyskując przy tym 99% większe osiągi. Na przykładzie DJI SPARK to pokonanie odległości w jedną stronę bez problemu w wysokości prawie 4km. Przy czym naprawdę meteo daje możliwość spokojnego lotu. Wiadomo, że już czas popłynął do przodu, lecz nie zmienia to faktu, że loty dronami DJI, przy zachowaniu zdrowego rozsądku, daje nam możliwości naprawdę ogromne dotyczące odległości, i oczywiście filmowania, czy też fotografowania. Latam w Poznaniu, zatem w miejscu gdzie jest sporo zabudowań, zmiennych, itd. Mimo to, i tak Drony latają bardzo dobrze. Życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam.
Testowałem swojego Phantoma 4 w pobliżu linii wysokiego napięcia 400KV która idzie z kopalni Bełchatów i oblatywałem wieżę przekaźników naszprycowaną kilkunastoma nadajnikami w kilku rodzajach - dawno temu to była telewizja a teraz to chyba Internet, telefinia i radio. Dron zachowuje się stabilnie, żadne fale na niego nie działają, zrywa i szarpie jedynie obrazem który dociera do telefonu i pokazują się czarne albo białe pasy na tym obrazie.
Piękne zdjęcia 😍
Dzięki! To nie tylko zasługa operatorów, ale też tych pejzaży ;-)
ruclips.net/video/rcHenO0wjoo/видео.html
Latam tym maluchem od trzech miesięcy i głównie w obszarze miasta.
W ce pojawiały się problemy już po ok. 150m natomiast w fcc latałem do 700m.
Po iluś tam próbach, teraz latam bez problemu do 500m.
Na temat pułapu nic nie powiem.150 metrów nie przekraczam i najczęściej latam właśnie na takiej wysokości.
Jak na linku wyżej.
Pozdrawiam.
jak sie lata w fcc i z filtrem nd na manualu, to jest ekstra,warunek to 30fps a nie np 60. moj rekord to 1.5km a na wysokosc 200m, moglbym leciec dalej ale sie balem
Czego się bałeś, przecież powinien się zawrócić po starcie sygnału?
Carlos around the world bałem się np helikopterów albo dwuplatowcow, latanie poza zasięgiem wzroku to duże ryzyko, nie mówię o podmuchach wiatru czy ptakach
to trochę lipa z tym zasięgiem. Sparkiem na FCC bez problemu robię za każdym razem 300m - taki mam max. pułap ustawiony.
Dlatego wybrałem Mavica pro. Bez problemów latam za każdym razem na odległości i wysokości jakie tylko chce i nie mam nigdy problemów. Teren zabudowany, czy nie. Pro bez problemów nagralby ten budynek w Chile. Oczywiście ustawienie anten powinno być też odpowiednie do lotu pionowego w górę. W mavicu pro mam do tego większy czas lotu. Wiem że kamera jest nieco słabsza i gabaryty nieco większe ale po zlozeniu mavic pro jest zaledwie ciut większy od air.
My mamy też już Zooma ;-). A kamera ma ten sam sensor zarówno w PRO 1, Air jak i Zoomie, różnica tylko w bitrate kodeka (Air i Zoom mają 100mbit). Pozdrawiamy!
JestHyper no właśnie mi o ten bitrate chodziło. Wszyscy się jarają że air ma nieco lepszy bitrate, ale dla mojego amatorskiego oka i tak pewnie różnicy by nie było. Super że macie zooma👍👍Czekam na wrażenia z lotów. Pozdrawiam
@@bodeksrc8007 Wrażenia będą, będą ;-) Niedługo test na kanale, w którym pokażemy wiele lokalizacji nagranych zoomem ;-). Co do bitrate, to ma to znaczenie głównie przy szybszym ruchu i bardziej skomplikowanych szczegółowo obiektach (np. drzewa i liście). Przy kompresji RUclips często będą to różnice niezauważalne. Dzięki za komentarz i pozdrawiamy!
gdzie link do tutoriala jak przelaczyc na fcc? albo slabo widze albo zapomnieliscie dodac.
Dodałem kartę na górze :-) Dzięki za przypomnienie!
Warto zainwestować w kabel OTG
świetny materiał duży plus, sam używam Typhoona H Pro i nie zamienił bym go na Dji, jednakże mam pytanie jeśli ktoś wie czy kamera C23 z Typhoona Plus jest kompatybilna z starszym Typhoonem H z kamerą CGO3+
Dzięki! Nie, są dwie C23, jedna do Typhoona H, druga do Typhoona H +
JestHyper i to jest świetna wiadomość, kamerka może nie jest tania ale sama możliwość upgade’u starego sprzętu to duży plus dla Yuneeca, z niecierpliwością czekam także na recenzje Typhoona Plus a może nawet bardziej profesjonalnego Tornado:)
Tak, wiadomość bardzo dobra, że starsze platformy są wciąż wspierane, żeby jeszcze cena c23 nie była zaporowa...
JestHyper Duzy plus użytkownicy Phantoma 4 nie maja takiej możliwości a Inspire 1 tez mi się wydaje ze nie ma upgrade kamery, kamera to nowość zapewne za rok będzie polowe tańsza :)
Zgadza się, ale właśnie Yuneec twierdził, że to jest ich główna zaleta nad Phantomami. Słowa dotrzymali, więc tym lepiej dla nas :-) Kamera może trochę potanieje, ale nie liczył bym jednak na jakieś duże spadki, dotychczas kamery Yuneeca taniały wolno.
Witam pytaliście w filmie kto poleciał dalej, muszę się pochwalić że udało mi się polecieć na odległość ponad 2000metrów, a wysokość zaliczyłem 350m. Dron DJ mavic air. Pozdrawiam.
Gratulacje! Zapewne poza terenem zabudowanym?
Mój mavic air poleciał ostatnio na 2400 i juz zaczynało rwac. Wysokosc bez problemu 500 metrów. FCC oczywiście
A co ty robisz na 500 m? To nielegalne.
Robert Szutkowski nielegalne to i powyżej 120.
Ok.Ale ten ich test to bzdury.
No chyba że nie wyłączyli wifi w smarfonie.
Jaką kartę microSD 128GB polecacie do mavica Air?
Czy jednak lepiej kupić 64GB, choć różnica w cenie kart nie jest duża.
Polecamy 64 GB, nie ze względu na cenę. Każdy lot to potencjalne zagrożenie rozbicia lub zagubienia drona i utraty materiału. Czasami utrata materiału jest bardziej dotkliwa, jeśli materiał jest ważny. Nie warto więc latać długo z tą samą kartą, nie zgrywając wcześniej materiału. My używamy Sandisk Extreme PRO 64, te czarno - czerwone. Nigdy problemów nie było, więc polecamy :-)
JestHyper
Dziękuje serdecznie :)
@@swisssurvivalpolishcrew4780 Proszę bardzo :-)
Ja także nie zgadzam się z informacjami zawartymi w teście. Tryb CE udało mi sie polecieć na 400 metrów. Rzeczywiście odlecieć daleko sie nie dało. W trybie FCC poza terenem zabudowanym zasieg taki na jaki pozwoliła bateria 3 km a wysokość spokojnie 1 km
Być może czasami poza terenem zabudowanym da się polecieć dalej, ale na pewno nie zawsze, co pokazujemy na teście. Poza terenem zabudowanym, nawet w FCC wygląda bardzo różnie, my jednak latamy głównie z terenie zabudowanym. Dzięki za komentarz!
Jak ma się dodawanie filmów na youtube bez Świadectwa Kwalifikacji, to jest cel rekreacyjny czy może już komercyjny?
Tu nie ma do końca zgody w środowisku, ale jeśli video na YT jest przeznaczone do monetyzacji, to raczej jest to już praca komercyjna i taka interpretacja jest możliwa.
CZeść chłopaki !
Fajny materiał..!
Sie zastanawiam nad jakimś dronikiem... i oglądam rózne recenzje..
Film spoko... !
Pozdrawiam PP.
Leci sub.. ! ;).........""........... ;)
Cześć Paweł! Dzięki za ciepłe słowa, zawsze w cenie ;-) Witamy w społeczności droniarzy ;-) Pozdrawiamy również!
Dzieki za pozdrowienia ...! :)
Zapraszam również do subskrybcji mojego kanału... ;)
- aby do tysiąca... :)
- Też są łopatki... ale troszke inne :) ... bo do wiatraczków..
Ale w przyszłości myśle nad zbudowaniem dużego drona dla "Ludzia" ;)
Pozdrawiam PP.
A wystarczyłoby dobrze antenę kontrolera ustawić..... :/
najdalej leciałem 4000m (dalej sie nie da bo bateria na to nie pozwala) a najwyżej 300m i nie leciałem wyżej bo po porstu zablokowałem to w ustawieniach
Nasz Air niestety odstaje :(
A czy to nie jest tak, że MA stracił zasięg w teście na wysokość tak szybko przez to, że anteny na RC były w niekorzystny sposób ustawione?
Cześć Marcin. Na pewno nie tylko przez to. Takie utraty zasięgu mieliśmy wielokrotnie zarówno w locie do góry jak i w linii prostej. Również, w wersjach PRO takiego efektu nie ma, jakkolwiek anteny byłyby ustawione. Dzięki za komentarz!
@@JestHyper spoko spoko :) ja rozumiem sytuacje bo mój mavic air miał np taki problem, że po 20-30m rozłączało drona od kontrollera a na appce było aircraft disconnected. Na wszystkie sposoby probowalem to naprawic samodzielnie, ale bez skutku - dron jest obecnie na reklamacji.
Powiedzmy że widziałem jak "mój bliźniak" lata regularnie 3100 m w okolicach Rzeszowa, rekord 3600, tak jak niżej gdyby nie bateria to było by więcej.
Oczywiście wierzymy, wielu z Was to pisze, ale to są wyniki w otwartej przestrzeni i w FCC, przy normalnej pracy takie warunki występują bardzo rzadko, zwykle lata się w obszarze zabudowanym a tam jest (przynajmniej na 2 mavikach, którymi lataliśmy) tak jak pokazaliśmy na filmie. Dzięki za komentarz!
Załóżcie kierunkowe deflektory i problem zasięgu zniknie, oczywiście na FCC
Pozdrawiam !
5:30 Bardzej CINEMATYCZNY
Taki sobie neologizm ;-)
Cinematyczny, a jak chciałbyś to powiedzieć po polsku żeby nadal brzmiało fajnie? Kinowy? no nie "Cinnematic" to jest takie określenie którego nie oddaje "Kinowy"
u mnie pojawia się "week signal" czasem znika i leci dalej... zrywa mi najczesciej na 440m w górę :) ale czesto zrywa sygnał jak tylko poleci za drzewa...
Zgadza się, jeśli kontroler i dron się nie widzą, zasięg często spada drastycznie. Dzięki za komentarz!
Latanie powyżej 120 m jest łamaniem prawa.Dzięki takim ja ty zaostrza prawo,że nie polatasz bez licencji.Brawo.
Robert Szutkowski brawo ty! Zanim wylejesz te swoje fale hejtu przeanalizuj gdzie tam pisze o wysokości...
Zrywa mi na 440m w górę.Tu piszesz.
I to nie jest hejt,jak piszesz.
czy wasz dron ma zasieg do 1 km???
Wszystko zależy od warunków, bywało że doleciał do 1km, ale to raczej rzadkość i w idealnych warunkach. Zwykle, tak jak mówimy na odcinku, max 400m. Pozdrawiamy!
Hej
Która karta pamięci pozwoli mi nagrać w 4K?
Kupiłem SanDisc Extreme Pro 64GB, Class 10, U3, V30, A1 prędkość do 100m/s
Bardzo dobry wybór, nagrywa bez problemu :-)
@@JestHyper dzięki 😀 ale zapomniałem dopisać że mówi mi że karta jest za wolna aby nagrywać w 4K
Oryginalna na pewno działa i nie ma komunikatu, że karta jest za wolna. Może sprawdź, czy karta trzyma parametry odczytu i zapisu, to dowiesz się przy okazji też, czy jest oryginalna. :-)
@@JestHyper Super
Tak myślałam że może być fake a niby z Amazona. Dzięki za info!!!
FCC + DJI crystalsky 500m wysokość i 1.200m w terenie zabudowanym Ale czasem jak latam na tel to przyznaje że lata jak chce
Dokładnie, nie ma tu pewności, że w danych warunkach będzie latał do określonej odległości. Ale włąśnie dlatego nie nazywa się "PRO", tylko "AIR" ;-)
Nie masz gościu pojęcia o mavicu air.
Zacznijmy od tego, że latanie na wysokości powyżej 120m jest po pierwsze łamaniem prawa po drugie kompletnym brakiem odpowiedzialności. Na wysokości ok 150m w górę latają helikoptery, małe samoloty i szybowce. Chyba nie muszę tłumaczyć co sie stanie jeśli któryś z nich spotka się w locie z dronem... Żeby latać dronem to po pierwsze trzeba myśleć. Maksymalna wysokość dla drona wg. prawa i zdrowego rozsądku to 120m a nie 200 czy 300 !!!!!
Okolice Szczecina bez problemu w terenie średnio zabudowanym +/- 2000m w poziomie i +/- 260m w pionie na CE.
260m to łamanie prawa.
Na Fcc w Polsce i UE bez problemu latam do 1.5 km. Jedyny problem to lagi obrazu.
Twój przypadek również potwierdza to co przypuszczamy, że są różnice w zasięgu i przesyle obrazu między sztukami. Dzięki za komentarz!
Panowie, proponuje odesłać Waszego Mavica do serwisu. Bo dane co do zasiegu, ktore podajecie to nijak sie maja do "sprawnega" Mavic Air. O ile w trybie CE moze i mozna sie zgodzic to zasieg w trybie FCCE nijak sie ma do Waszych obserwacji.
Obawiam się, że serwis nie wykryje awarii. W każdym razie, nauczyliśmy się już z tym żyć i Air lata ostro! Dzięki za komentarz i pozdrawiamy!
I co po tym waszym polrocznym testowaniu nic z tego nie wynika tylko wprowadzacie ludzi w blad, ja pomimo piszacych ludzi o zrywaniu zasiegu i to ze dron nie moze sie wzniesc na wiecej niz iles tam metrow i tak go zakupilem i co testuje go 2 tyg nie pol roku i moge powiedziec ze lata na max wysokosc i na max odleglosc to ze zrywa czasem wizje to nie znaczy ze nakrecany film jest zerwany tylko podglad a filmy jak na takie male podelko super. A no i jak sie nie wie jak ustawic antene to nawet super dron nie bedzie latal prawidlowo.
Dariusz, wszystkie informacje są w filmie, jeśli chodzi o zasięg to są nasze doświadczenia, jak wskazuje wielość Waszych komentarzy, prawdopodobnie są duże różnice między sztukami w zasięgu, ale to nie oznacza, że takie jak nasz się nie zdarzają. Zresztą testowaliśmy dwa, z tym że jeden podczas testów tylko przez 2 dni, a ten nasz przez pół roku, wyniki w obydwu były podobne, aczkolwiek ten testowy nie został przez nas przetestowany aż tak dokładnie jeśli chodzi o zasięg. Myślę, że zarówno ten film jak i komentarze powinny dać Ci dużo wiedzy na ten temat i właśnie po to jest ten kanał, aby razem z Wami stworzyć pełny obraz sytuacji.. Pozdrawiam!
U mnie zauważyłem problem z ostrością ale na zdjęciach.
Ale w pełnym polu widzenia, czy tylko na dalekim planie?
Ciekawa recenzja 🙂👍
Dzięki i zapraszam do subskrybcji ;-)
powyżej 1km ??? dron bez problemu poleciał 2,6 km w jedną stronę, bez zakłóceń obrazu. Myślę że dron poleciałby dalej ale wolałem mieć zapas mocy na bezpieczny powrót ruclips.net/video/2Hn0Q2wKJCo/видео.html
Przecież tym dronikiem nasi wlecieli na 8600m K2, oczywiście po modyfikacjach .
Tak ale startowali chyba z poziomu 5000 m.
Mavic Air ma poważne problemy,gdy nie wyłączysz wifi w telefonie.Poza tym lata bez problemów na pareset metrów.Może więcej ,ale to nielegalne.
Czyli co to daje ? Zamiast WiFi lepiej włączyć dane poprzez sieć komórkową ? I jaki oraz na co ma to wpływ?
Posiadam Parrota Anafi w teście wysokościowym na wiosce osiągnąłem 500 metrów
1524m na fcc polecialem... A zasieg mialem tylko baterri zbraklo
W terenie niezabudowanym ;p to 2km ;p a w górę w mieście na fcc 250-300m :D
Serio nie widzieliście różnicy w kamerze pomiedzy maviciem i typhoonem?
Może nie do końca precyzyjne określenie "nie ma różnic", chodzi o to, że jakość "nie odbiega". Mavic jest bardziej "cinematyczny" i węższy, Yuneec jest szerszy i wydaje się mieć większy zakres tonalny. Pozdrawiamy!
Czemu nie zrobicie ciekawego filmu o phantom4? Pozdrowionka
Na pewno byłby to ciekawy test, ale obawiamy się, że ze względu na małą już teraz popularność Phantoma (chociaż to wciąż dobry dron!) zasięgi byłyby niskie. Pozdrawiamy również! :)
Mój poleciał w FCC na 3 km a wysokość bez problemu 500m czyli max
leciałem Mavic-iem air tryb CEE odległość do zerwania 2050 m w górę 500 m ale tylko dlatego, że mam ograniczenie.
To naprawdę pogratulować. U nas na CE jest bardzo słabo. Dzięki za komentarz!
1500 metrow na wysokości 50 metrow bez problemów obraz bez zacinki.. oczywiście w trybie fcc;)
Poza terenem zabudowanym zasięg jest na pewno większy, ale z naszego doświadczenia wynika, że zależy to od wielu czynników. W terenie zabudowanym jest niestety dużo gorzej. Dzięki za komentarz!
JestHyper zgadzam się pojechałem wczoraj to sprawdzić I 700 metrów zerwalem zasięg.. ale na szczęście jestem zwolennikiem natury i wcale nie kupilem go by jakoś bardzo daleko latać, zdecydowanie wolę ujęcia gdzie dron jest w zasięgu wzroku. Poznalem granice;) pozdrawiam
4:50 to Dworek Komorno?
Tak, dokładnie :-)
Chcesz latać dalej? Kup Mavica Pro :) A tak serio mój Air latał na 3500 metrów bez problemu w FCC i gdyby nie bateria to leciałbym dalej. Sprzedałem go koledze i kupiłem Mavica Pro :) Pozdro
No właśnie ja kupiłem Air i nie zdążyłem go odebrać
Zamieniłem na Pro
Odbieram w środę 😃
ales zrobl interes:) ja pozbylem sie pro, air nie wymaga zezwolen,ma lepszy obrazek i te 100mbps oraz czujnik z tylu.
Jak nagrywasz filmy to zgadza się, ale do zwykłej zabawy wolę ocusync i lepszą baterię w Pro :)
Tylko ja nie mieszkam w pl
Tu gdzie mieszkam nie potrzebuje zezwoleń na latanie
A w Pl jestem raz do roku i to bardziej w terenie gdzie nie ma zabudować czy ludzi tak wiec kierowałem się zasięgiem i czasem lotu
Z drugiej strony Air w Fcc tez legalny nie jest
Co to za wieś? czy to nie jest czasami Gorzejowa na podkarpaciu?
Hehe, tak, dokładnie. Góra św. Grzegorza ;-)
W ogóle mają wadliwa wersje my mamy 4 mavic Air każdy robi po 4.5km i jest git w fcc
duzo prawdy w tym poradniku ale moj AIR zrobil prawie 4 km i gdyby nie bateria mysle ze polecialbym dalej i to nad terenem zabudowanym dowod pod linkiem:ruclips.net/video/asrMIYP68H8/видео.html
co do wysokosci czesto robie panoramy z wysokosci 500mtrow i jest ok-pozdrawiam droniarzy ;)
Dzięki! Być może Twojemu Air-owi pomogły nieco niebiańskie moce ;-). W każdym razie dla naszego egzemplarza wynik nie do wyrównania :-).
@@JestHyper moze pomogly te kierunkowe oslonki na antenach - pozdrawiam :)
3km w dal, ma bardzo dobre parametry.
Mój rekord 3300 metrów od punktu startu oczywiście w trybie 2,4
Z tym zasięgiem to bardzo słabo. DJI Spark na FCC 500 m góra i 800m odległość. Później zrywa obraz. Pozdrawiam.
Na pewno wiele zależy od warunków. W każdym razie wyniki Twojego Sparka są bardzo dobre. Pozdrawiamy również!
w gore sparkiem 500 normalnie w dal 3kilometry rekord
Ja jestem strasznie zadowolony z tego maluszka a przesiadłem się z Yuneec Tryphon H Pro
My mamy zarówno Typhoona H jak i Mavica Air, i z obydwu jesteśmy zadowoleni ;-)
dzis odleglosc 790 m z wysokoscia slabiej bo 190m
Ja byłem na wysokości 960 metrów.
Ja na fcc maksymalnie 2150 m ;D ale to wieś lecz dosyć gęsto zabudowana zapraszam z kamerą heh :D (mam go 2 tygodnie nagrałem 150 gb materiału;D
Dzięki za zaproszenie! :) Niestety my latamy głównie w obszarze zabudowanym, a tam takie zasięgi (przynajmniej tymi Mavikami, którymi lataliśmy) są niemożliwe. Życzymy wysokich lotów! :)
2000 metrów na FCC i 2,4GHz
Jak przestawić na FCC ?