RouterOS 7 в 2024 році: MikroTik, куди ти нас ведеш?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 окт 2024

Комментарии • 132

  • @OstJoker
    @OstJoker 6 месяцев назад +18

    Я адмініструю мережу одного з національних університетів України. Близько 15 років тому почав переводити мережу на Мікротіки, бо до цього стояв повний "різнобій" SOHO девайсів. Зараз це біля сотні різних роутерів Мікротік. Висловлю свою скромну думку на рахунок теми, яку підняв автор в відео.
    1. В ROS7 нема лонг-терм не тому що вона нестабільна, це банальна оптимізація розробки. Звичайна ROS7 це і є стабільна гілка (після номеру версії в дужках це чітко пише), лонг-терм це аналог LTSC в Windows - версія ОС з базовим, "вилизаним" функціоналом і тільки з виправленням помилок, без додавання нового функціоналу. Нестабільна версія це "бета". Тому ні в чому тут Мікротік не "признається", це банальна зміна концепції і підходу до розробки. Ви ж самі кажете що розробка ROS7 надто затягнулася, от вони і зробили висновки, прибравши лонг-терм взагалі.
    2. Обговорення гілки БЕТА на форумі це взагалі якесь натягування сови на глобус. Бета на то і бета щоб вона була саме для ентузіастів і тих, хто хоче "поколупатися", вона не зобов'язана працювати на всьому, вона випускається для тестування нового функціоналу. Коли умовний "чайник" в гілці форуму в бета версії починає здавати питання новачка, бо не може накатити бету на свій девайс, ну логічно що його культурно послали. Які претензії?
    3. Про 16 мегабайт більш погоджусь с Мікротіковцями ніж з Вами. Базового пакету ROS7 вистачає для функціонування роутера і навіть більше ніж треба. Знаєте чому в інших виробників нема цієї "проблеми"? Бо в інших вендорів нема доступу користувача до пам'яті роутера, взагалі, ніякої, там прошивка, конфіг і все. Знаєте як би інший вендор вчинив в подібній ситуації? Сказав би що перехід на 7 версію доступний тільки строгому переліку моделей роутерів з більшою пам"ятю і на цьому все. В більшості роутерів інших виробгників підтримка стокової прошивки триває 2-3 роки максимум. Далі хочеш оновлюватися - купуй "сучасний" роутер (на слідуючі три роки). В цьмоу плані компанія Мікротік давши свободу, широкі можливості і варіантивність, отримала вагон хейту в ситуації де ці можливості частково обмежені чи реалізовані не так просто як комусь хотілося б.... Ну хз...
    4. "є такі пристрої ,як хап АС2, де нема можливості зберігати нічого..." - неправда, там є ЮСБ порт, в який можна вставити флешку чи зовнішній диск і використовувати для зберігання, про що і писав представник Мікротік.
    Щойно зайшов на один із своїх ХАП АС2, 7.12.1 версія встановлена і всі пакети, вільного ще 7% місця на флешці. При переході дійсно були нюанси але я оновив всі свої 15 хап ас2 віддалено, просто там в два етапи оновлюватися треба було: спочатку базовий пакет, потім після перезагрузки додати додаткові, якщо потрібно. Далі мінорні оновлення в межах 7 версії ставляться без проблем онлайн однією кнопкою "апгрейд". Повторюсь 16МБ вистачає, для всього функціоналу, не вистачає їх один єдиний раз при переході з 6 версії на 7 і все.

    • @OstJoker
      @OstJoker 6 месяцев назад +13

      5. "нема місця ні на що, на скрипти...". Заходжу на свій мікротік ХАП АС2, мій скрипт для резервного копіювання конфігурації по планіровщику займає 4Кб, бекап конфігурації 60Кб, більше 1Мегабайта ще вільно з 16МБ. Хз, що я роблю не так? Про "слабке залізо" ви мабуть жартуєте. Ще рік тому у мене ХАП АС2 виступав шлюзом університету в Інтернет, в мережі більше як 500 девайсів працює підключені кабелем + декілька сотень безпровідних клієнтів. Firewall, NAT, DHCP, Shaper все працювало. Рік тому оновився до RB5009 просто бо була можливість, а не в цьому була якась необхідність.
      6. По WiFi. З більшістю тез автора погоджуся. Якщо брати "середню температуру по лікарні" то WiFi у Мікротіка на "трієчку". Якщо сім"я 1-3 чоловіки, невелика квартира і грамотно зроблена мережа з роутером в центрі, без великих перешкод і з основними споживачами підключеними кабелем, то вам ХАП АС2\3 вистачить і все буде прекрасно працювати (в дяких моїх знайомих працює роками, жодних проблем). Якщо це великий будинок, де одним роутером не покриєш всю площу, якщо критично треба стабільне зєднання на багато клієнтів, тоді зразу мимо. Ідеальний варіант в моєму розумінні це роутер Мікротік в якості роутера: Hex, RB5009 (модель без WiFi або він відключений) + POE WiFi точка(и) доступу окремо в режимі моста (Ruckus, Aruba, інші).
      На останок. Не буває ідеальних пристроїв і ідеальних умов використання. З власного досвіду скажу що більшість проблем, які виникають з роутерами WiFi взагалі лежать не в площині "поганий роутер", а в площині неправильної установки, підбору моделі роутера\бюджету, завищених очікувань користувача. Абсолютна більшість людей переконані що "покращити" вайфай можна поставивши дорожчий роутер\більше антен\підняти вище\викрутити потужність радіомодуля на максимум. Тільки от вони забувають що передача даних двостороння і зі сторони клієнського девайсу все те ж саме зробити не вийде, до смартфону антен не прикрутиш. Неодноразово зустрічався з ситуацією коли людина не розуміла чому роутер встановлений в 20 метрах в сусідньому приміщенні за купою перешкод "погано ловить" через глуху цегляну несучу стіну завтовшки в один метр.... Ще інша людина не розуміла "чому вайфай глючить? Може його перезагрузити?" і це в лекційній аудиторії, де сидять 90 студентів, кожен із смартфоном в кишені і з однією вікдритою точкою доступу без пароля :-))) А взагалі, найкращий WiFi - це провід. Коли робите ремонт - штробіть стіни і тягніть провід усюди, точно не пожалкуєте в ситуації, коли повісите свій гарний великий ТВ на стіну, підключите його вайфаєм і отримаєте зависання при перегляді онлайн контенту.
      П.С. Хто дочитав до цього місця, ви мій герой. Я вже уподобився автору каналу, який знімає довгі відео і накатав довжелезну простиню :-) Всім мирного неба.

    • @Leleka2310
      @Leleka2310 6 месяцев назад +2

      По п4. Вирішив поставити дьюд. Треба флеха - не пам'ять же ж девайся гробити перезаписами. Це вчора. ( Я на реабілітації, нарешті руки дійшли ). Кинувся ставити флеху - ас2 її тупо не бачить. Хап - бачить. Ах3 - бачить. Ас2 - ніт. Чи то в мене девайс такий попався - чи там порт для галочки - навіть не знаю. Зараз от якраз пересипаю налаштування з ас2 на ах3.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад +6

      @@OstJoker дякую за пост, я дочитав до кінця. І ви лише підтвердили мої тези - кожному обладнанню своє призначення. Розгортання в межах універу вашої мережі з мікротів трохи дивне рішення, але зручне саме для вас, це правда. Бо навантажень він як не тримав,так і не тримає. Включаємо софтову обробку (відключаємо апаратне розвантаження) для контролю черг і коректною роботою з віланами (в деяких випадках)... І все. Якось років 5 назад в Польщі (Люблін) я бачив наочно таку картину, коли їхній адмін ще на рос6 так поклав мережу. Тому що студенти першокурсники, виявляються, торентами відео закачували, а у преподів щось там не відкривалося,от і зробили добру справу. Мережа лежала десь біля тижня, допоки вони не викликали спеців для розв'язання страшної проблеми :) ну і - так, я мікроти використовую виключно для центральної маршрутизації, весь вайфай обслуговується чимось іншим, хоча, певно це не зручно

    • @OstJoker
      @OstJoker 6 месяцев назад

      ​@@moya-sprava-admin Рішення ставити мікротіки було виходячи з тієї ситуації, що була тоді, повторюся, це було більше 15 років тому, тоді і мережа була значно менша і Інтернет, і контент в Інтернеті не такий як зараз. Плюс ситуація була мало грошей і ще менше адекватного заліза на ринку за невеликі гроші. Тому доводилося вибирати із кількох зол менше. Та і що там говорити, досвіду в мене теж було ще менше ніж зараз ))) А далі, далі вже намагався притримуватися одного вендора, бо асорті з різних девайсів підтримувати то ще та задача, з цього починали, на ті самі граблі наступати не хотілося знову.
      Я адмініструю саме університетську мережу, сам навчальний заклад, декілька корпусів з аудиторіями і кабінетами працівників і викладачів. Торенти у мене фактично відстуні як клас, хоча я їх спеціально не ріжу силами мікротіків. На парах чи на роботі студенти і викладачі фільми не дивляться і ігри не грають. А вдома чи в гуртожитках собі підключають Інтернет від місцевих провайдерів, я до того відношення не маю. Тому корпоративна мережа організації і мережа місцевого провайдера дещо відрізнаються в плані навантажень і тих задач, які виконуються користувачами. Нарізка швидкості шейпером + буст на перші кілька секунд з"єднання вирішують проблеми коли "нічого не грузиться бо сусід качає". При цьому веб сторінки за кілька секунд встигають завантажитися моментально на повній швидкості, а закачки на тій, скільки обмежив. Також крім обмеження на кожного користувача ще додатково є розподіл і обмеження на групи користувачів сумарно шейпером, тому при досягнені сумарного обмеження на групу "студенти" вони ніяк не зможуть впливати на швидкість групи користувачів "викладачі".
      Одним словом, при правильному дизайні мережі і +/- адекватному підходу до встановлення вайфай точок - жити з мікротіками можна. Хоча нюанси бували, як і з будь-яким іншим обладнанням. Але такого щоб прямо хотілося все познімати, викинути в смітник і піти купити інший бренд, де все буде прекрасно і безпроблемно, такого не виникало. Був раніше один колега, який любив все підключати вайфаєм, бо не треба тягнути провід. У мене вже давно підхід обернений, 4 мої підлеглі техніки навчені тягнути кабель до клієнтського пристрою де це можливо і неможливо. Вайфай в 90% ситуацій виступає в ролі приємного бонусу, який може бути, а може не бути. Хоча доступ до публічного хотспоту є у всіх без виключення але ніякі критично важливі девайси вайфаєм в мережу не підключаються, це виключено.
      А які девайси ставите в якості точок доступу?

    • @OstJoker
      @OstJoker 6 месяцев назад

      @@Leleka2310 Не стикався з таким. Флешки підключав в АС3 точно, все працювало "з коробки". Чи конркетно в модель АС2 підключав флешку, не пам"ятаю чи була така потреба. Тому пробуйте "методом научного тика". Спробуйте іншу флешку, оновіть роутер, форматніть її ще раз, в іншу файлову систему і т.д., можливо знайдете причину.

  • @MyRoman
    @MyRoman 6 месяцев назад +2

    Дякую!

  • @Leleka2310
    @Leleka2310 6 месяцев назад +7

    Ну, яблуко ж якось вивозить ;) 😂 "все, що потрібно нашим покупцям - у еас є. Все, що чого у нас немає - нашим покупцям не треба" ( айос) :)

  • @Leleka2310
    @Leleka2310 6 месяцев назад +10

    От те, що нові виходять із мінімумом пам'яті - це сумно й дивно 😢

    • @rsvidenko
      @rsvidenko 5 месяцев назад +2

      нові не виходять. Продають старі заліки зі складів. А на нових вже 128мб щонайменше (перевірте навіть дюшман Hap ax Lite)
      На старих проблема дійсно є на БЕТКАХ, але усе проходить без питань, при умові оновлення в 2 етапи - спочатку видалити додатковий бездротовий пакет та накатати рос, потім доставити один з двох віфі пакетів. Що цікаво - вивантажувати скетч налаштувань не потрібно - їх збереже.

  • @viteralex
    @viteralex 3 месяца назад +3

    Шкода, що повномасштабне вторгнення завадило мені поїхати на Wireless по Mikrotik. Дуже хотілося. Є питання. Ніяк не можу зрозуміти, чому інколи iOS клієнти відвалюються від точок, керованих CAPsMAN

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад +2

      Тому що у яблучних приладів є певні "рекомендації" стосовно стандартів, тобто мали вони на увазі загальну практику. І ви під яблуко будете намагатися постійно адаптувати всі налаштування, починаючи від часу тримання udp сесій, закінчуючи часом оновлення ключів шифрування або оновлення ip адрес... І це лише перші кроки, далі буде ще гірше, коли ви почнете з роумінгом бавитися. Взагалі, як на мою думку, мікрот має бути один раз доведений до умовного робочого стану з максимальною кількістю клієнтів, а потім не чіпайте його. Але це так не працює? Руки ж сверблять перейти на В2, а там починається широкий лан проблем і негараздів скрізь

  • @fpvart193
    @fpvart193 3 месяца назад +1

    Це треба вміти з пустого в порожнє півтори години.

  • @georgxgeorgx494
    @georgxgeorgx494 5 месяцев назад +3

    Добрый вечер! У HEX S пластиковый корпус. Помню у него был забавный (но болючий) глюк - если его ребутнуть, сфп модуль не подымался. Надо было ему питание зарубать, и тогда оно все оживало. Это правда было на ROS6 в году 20. Потом мы его заменили и я дальше не отслеживал.
    На девайсах своих предприятий сижу на ROS6, пробовал заливать на некоторые 951 ROS7, но что-то им совсем плохо на новой ос. 326 работают и чего в них лезть, обновил и достаточно.
    Шато с 7кой, вроде пашет на даче норм. Но да, супернагрузок нет. 2-3 телефона, 2-3 ноута и дальше проводом все. САР ас в основном с 6й пока что.
    Лично мне в микротиках больше всего не нравится отсутствие поддержки SFP модулей 100Мб/С. правда после вторжения свинособах, ГПОН решает. Не все заказчики готовы закидывать 2к грн за GPON SFP модуль :( Который еще и греется ощутимо. Хотя я дома себе так и сделал, чтобы онуху не кормить
    Спасибо за видео!

  • @TheBiodart
    @TheBiodart 6 месяцев назад +3

    Дуже вам дякую за це відео! В самого вдома стоїть ХАП ас2 з 7.12 і я не поспішаю оновлюватись. А на роботі всі роутери на 6.49.13.

    • @DjeBuTTi
      @DjeBuTTi 6 месяцев назад

      а я оновився😭😭😭 і маю тепер "цеглину", по нетінсталу відновити не получилось😡😡😡

  • @ЮрійМинаш
    @ЮрійМинаш 6 месяцев назад +4

    однозначно лайк

  • @cherryden
    @cherryden 6 месяцев назад +2

    Маю досвід розгортання wi-fi мереж на базі точок доступу CAP AX+RB5009-маршрутизатор, контроллер. В середньому на одній точці підключено +-50 кліентів демонстраційного товару м-ну побут. техніки, які генерують одночасний трафік при зміні демонстрації, тобто працють на пікових режимах. Працюють такі "зборки" без проблем вже в 3-х магазинах, на протязі 2-7 міс., + прикручені VLAN для ізоляції Wi-Fi мереж адміністації, IoT пристроїв та гостьової мережі в версії Ros 7.14. Мій висновок після переглядання відео: для затосування RouterOS 7 оновлюйте також свої залізяки на АRM64 архітектуру і буде вам "щастя"!

  • @МиколаПономарьов-э4ы
    @МиколаПономарьов-э4ы 6 месяцев назад +4

    Добре, якщо не мікротік, то що обрати? Циски, ялівець чи ще шось, алеж ціна. І якщо в домашній мережі можна становити якійсь ASUS, то навіть в невеликому офісі я оберу мікротік та пару AP, бо можливість VLAN, MultiWAN, OSPF, VPN. Головне не бідкатись і не брати по низу ринка.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад +1

      Ну от адміни на то і існують, щоб обирали те що треба :) бачили ви б скільки hap ac lite наставити по дрібним конторам і як там користувачам несолодко з тим вайфаєм, хоча до маршрутизації зазвичай питань нема. Але то було в минулому. З рос7 все стоїть на великій паузі. Багато ви бачили керівників підприємств які можуть спокійно взяти і викинути свої старі роутери/точки доступу, лише тому що... Адмін сказав що воно не тягне? Та фіг там, тягнути будуть до останнього, за деяким виключенням. Поки все не впаде в черговий раз.

    • @tomsage24
      @tomsage24 6 месяцев назад +1

      Беріть любу залізяку з Wi-Fi 6 на яку накатується OpenWRT, зараз дуже не дорого можна взяти Xiaomi AX3000T (Тільки не юзати на стоковій прошивці). Будете мати в 1.5 рази краще прокритяя, вищі швидкості за рахунок Wi-Fi 6, 802.11k/v/r за рахунок OpenWRT, і інші примочкі, якщо потрібно, за рахунок Linux (OpenWRT). Мікротік дійсно можна залишити як центральний пристрій, через звичність, зручність налаштувань і т.д.

    • @РусланПеченюк
      @РусланПеченюк 6 месяцев назад

      Ruijie як wifi і мікротік як роутер. Але в них теж є лінійка роутерів і коммутаторів.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад

      @@РусланПеченюк все добре, але безпека? Для дому то й таке, але на продакшн якось не тойво

    • @rsvidenko
      @rsvidenko 5 месяцев назад

      @@moya-sprava-adminубіквіті досить непогано відпрацьовують. Але ціна звичайно трохи кусюча.
      Був вдалий експеримент к АР не докуповувати контролер а підняти контейнер на hapac^2 але потім зьявився у мережі повноцінний сервачок, то на нього перевели

  • @Avtoformula
    @Avtoformula 6 месяцев назад +1

    Грався у прошлому місяці з Нар 2, точніше оновив у цеглину))... добре не викинув тплин 841 на врт...Так ставлю бета ))
    нетінстал, потім пакети..потім нова настрійка...

  • @StepanNakonechny
    @StepanNakonechny Месяц назад +1

    Вітання. Якраз думаю чи докупити ще один мікрот і зібрати меш чи купити якесь готове рішення

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Месяц назад

      @@StepanNakonechny як для роутінгу, то з горем навіл ви то отримуєте. А от якщо для вайфаю, то я б не радив

  • @avpme
    @avpme 6 месяцев назад +3

    Mikrotik просто диво... від копійчаних, до дорогущих... АЛЕ, як ви і кажете, впродовж всіх років існування, WiFi у них - це якийсь суцільний головний біль... суцільна біполярка. 😞

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      Дорогі мікротіки насправді коштують дешевше ніж аналогічні рішенні від інших виробників

  • @asdfghjkdfghjk3141
    @asdfghjkdfghjk3141 6 месяцев назад +6

    це закономірно, що нова операційна система не влазить на старий пристрій. Нема сенсу встановлювати Windows 11 на старенький Pentium 4. Для старих пристроїв є стабільна 6 версія, а нові пристрої прекрасно працюють з 7 версією.

    • @rsvidenko
      @rsvidenko 5 месяцев назад

      Та і старий прекрасно працює
      Ліпше ніж на ros6, особливо в плані wifi та зручності/фіч/функціоналу: по-перше back to home, по-друге, нарешті більш-менш нормальний шкрінг файлів, по-трете, контейнери: я, наприклад, використовую контейнер для тг боту, днс кеш та блокування реклами. Це на багато разів згаданному у відео hap ac^2

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      @@rsvidenkoяк пишуть на самому форумі мікротіку (і по моєму досвіду), мікротік для шерінгу файлів - жахливе рішення. Візьміть окремий малопотужний сервер (є купа материнських плат що живиться від постійного струму і споживають менше 10 ват)

  • @sashkanevskiy249
    @sashkanevskiy249 6 месяцев назад +4

    Ну так,, цеж не асус, у якого ти на зарплаті..

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      роутери від асус - гівно що зависає і вирубається, вже один з них продаю (gt-ax11000)

  • @Leleka2310
    @Leleka2310 6 месяцев назад

    Я на сімці з 20. Єдині трабли, що були - від моїх "прямих" рук.😂😂😂
    Щоправда в мене був ас2. Зараз ніяк не можу вже майже рік запустити ах3 - купити купив, але вдома майже мене немає. :)
    Ну й так. Ядрьоно, як ви розповідаєте - вайфай не навантажувався :)
    Дякую за відео та інформацію

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад +3

      Та все просто - запустіть мігого на тв по вайфаю, торент на компі і спробуйте поспілкуватися по месенджеру на телефоні. Ну і подивіться на результат. Цей простенький тест вб'є майже будь який простий сучасний роутер, якщо там не буде механізмів протидії. мікроти не виключення і механізмів ніяких, окрім черг то і немає. Саме черги в софтовому режимі мали балансувати нашу мережу. Старі дрова не розраховані на такі навантаження, пам'яті у роутерів ледь вистачає, проци ніякі, а дрова вайфаю не мають навіть нормального режиму формування проміню до клієнта, в результаті мікрот був обмежений однією кімнатою (умовно), інакше далі за рахунок слабкої антени і ніякої математики він роутер просто глохнув. Оце і є реальність мікротіку. Там де дешеві тренди або сяомі завалили ринок ах пристроями, які непогано тримають навантаження, мікроти ніяк не зрозуміють куда бігти і що робити ..

    • @Leleka2310
      @Leleka2310 6 месяцев назад

      @@moya-sprava-admin :(

  • @sashabut2391
    @sashabut2391 9 дней назад

    Який маршрутизатор з wifi порадите до 4500 грн., для дому, з внутрішніми антенами. Бажано невеликий.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  9 дней назад

      @@sashabut2391 ніякий. вам або розділяти пристрої на точку доступу та роутер, або користуватися з зовнішніми антенами

  • @utoyvo9388
    @utoyvo9388 6 месяцев назад +1

    супер, дякую!

  • @rsvidenko
    @rsvidenko 6 месяцев назад

    Як розуміти «в hap ax^2 Нарешті 4 ядра добавили», якщо в ас ^ 2 теж 4?
    P.S. Hap ax ^ 2 позбавили usb. Для багатьох це мінус.
    Ac/Ax ^ 3 в по практиці дурня. Краще брати або дорожче, або дешевше.
    P.S. Я на hap ac навіть контейнер з контролером юбіквіті підіймав цікавості заради і без питань працювало з 4ма unifi точками.

  • @mas9l1
    @mas9l1 6 месяцев назад

    Чую шум на фоні відео, чи то вже у вухах шумить?

  • @Big_George
    @Big_George 17 дней назад

    автор максимально культурно і максимально сильно обгадив мікротіка, а в самого за спиною купа коробочок з логотипом... ну таке собі....

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  17 дней назад

      @@Big_George ви не забули, що афтар типу трошки адмін і тому йому доводиться використовувати те що є, а не те що хочеться? Ви багато бачили контор, які перейшли на ціски, курви, аруби і так далі? Є мікромережі, де той мікротік досі є надефективним, бо нічого людині не замінить палку, але далі його можливості доволі туманні в розрізі хоча б мереж середнього розміру

  • @AndrewShmorgun
    @AndrewShmorgun 6 месяцев назад +3

    один раз зловивши кучу багів пару років тому на 7-ці, боюсь переводити десяток своїх роутерів на 7-ку і сиджу на 6.48.6

    • @barma1309
      @barma1309 6 месяцев назад

      Если всё устраивает то зачем?

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      Маю версію 7.14.3, працює добре. Вони наче більшість критичних багів пофіксили

  • @newocom
    @newocom 6 месяцев назад +1

    саме дивне, що є повністю ідентичні роутери з ідентичними налаштуваннями, а freespace - суттєво відрізняється 😂. ще додам, що 3шт. hap ac2 вивозить 10+ телефонів, та пару ноутів, у capsman в невеликому офісі (7.14.1). і все це при блекауті у підвалі з стінами 60+. так покриття одного роутера слабе, але якщо їх декілько, то все супер.

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      freespace не показник, покажіть total. "Ідентичні" роутери можуть мати далеко не ідентичне залізо на платі

  • @DjeBuTTi
    @DjeBuTTi 6 месяцев назад

    Доброго вечора, а можете більш докладно розповісти про налаштування "Back to the home" на RO 7.14.2 (stable)?

    • @kprohorow
      @kprohorow 5 месяцев назад

      Це ж той самий WireGuard

  • @hospik8213
    @hospik8213 2 месяца назад

    Купив роутер hap ax2, стикнувся з проблемою, скоріш за все проблема прошивки, купа налаштувань - не доступні, а якщо щось змінюєш роутер може не конектити після пристрої, плюс налаштовано добре wifi, перевірив , протестував все що можна, найкраще що добився при гігабітному інтернеті - на 2.4 - 50 мегабіт, на 5гц - 350-400.
    Аналоги по ціні допустим асус показує в тестах в рази кращі показники, не розумію в чому проблема, але проблема явно не на моїй стороні.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  2 месяца назад

      @@hospik8213 проблема в самому мікротіку, вам треба перейти на інші драйвери

    • @hospik8213
      @hospik8213 2 месяца назад

      @@moya-sprava-admin емм, незнав , що ще драйвери потрібно міняти, ви маєте наувазі саме драйвери мікротіку?

    • @hospik8213
      @hospik8213 2 месяца назад

      @@moya-sprava-admin бо прошивка стоїть найновіша , stable..

    • @hospik8213
      @hospik8213 2 месяца назад

      ​@@moya-sprava-admin що ви маєте наувазі під "перейти на інші драйвери"?

    • @hospik8213
      @hospik8213 2 месяца назад

      я взагалі задумався повернути цей мікрот, і взяти щось інше, що порадите на ринку в ціні 100-120 баксів?

  • @AntaresI1024
    @AntaresI1024 6 месяцев назад

    Так hap ac^2 не поганий по cpu - ram, но всього 16мб флешка. Цікаво, чи є технична можливість замінити мікросхему пам'яті з копіюванням вмісту на більш ємну флешку?

  • @AttakaiUa
    @AttakaiUa 6 месяцев назад +1

    Люди бідкаються - Норміс розводить руками)

  • @Evgenii-e8z
    @Evgenii-e8z 6 месяцев назад

    Блін чому так все погано, а в ютубі лише позитивне бачив коли собі брав ac2 і ac3 таке собі враження, тенду поставив шикарно

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад +3

      Тому що і мікротіку занадто пізно зрозуміли, що вони аутсайдери на ринку вайфай, набрали нових программерів, які намагалися зробити нові драйвери, не потягнули, то ж довелося вставляти рідні від квалкому. А для них ледь вистачає місця, та й система взагалі не була розрахована під великі навантаження по вайфаю. Як не була раніше, і нічого не змінилося зараз. Мікротік то про маршрутизацію, а не про вайфай

    • @Evgenii-e8z
      @Evgenii-e8z 6 месяцев назад

      @@moya-sprava-admin ac3 має 128мб ну краще ніж ac2 з 16мб

  • @andriineborak7668
    @andriineborak7668 4 месяца назад +1

    Дякую за огляд.
    Чи буде для домашнього користування норм asus ax59 замість мікротіка до 150$?

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  4 месяца назад

      АХ59 трохи своєрідний роутер, бо на мтк чипсеті. Мтк працює умовно погано коли пристрій біля нього, або дуже велика кількість перешкод. Погано в данному випадку - не стабільно. По покриттю і просто на загал, АХ59 - непоганий роутер. Якщо у вас мікрот може працювати з оновленими драйверами на рос7 то може спочатку спробуєте цей варіант?

    • @andriineborak7668
      @andriineborak7668 4 месяца назад

      @@moya-sprava-admin та в мене поки ані мікрота, ані асуса. А з усієї лінійки асуса ах5Х що порадите? бачу що ах58 близький по характеристикам.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  4 месяца назад

      @@andriineborak7668 ах58 трохи вже застарів, або 57 на броадкомі, або 59 на мтк. Це роутери для меш систем. Мтк краще працює на великі відстані,броадком не настільки потужний,але плавніший по роботі на малі та середні відстані

    • @andriineborak7668
      @andriineborak7668 3 месяца назад

      @@moya-sprava-admin взяв ах59, для 75кв м супер покриття

  • @sergeevychchao8039
    @sergeevychchao8039 6 месяцев назад +1

    👍👍👍👍👍Гарний огляд.
    В питанні до розробників Мікротік, що палять? покаже час нового продукту.

  • @Putin-Lox
    @Putin-Lox 6 месяцев назад +2

    RouterOS никуда не заведёт, это мёртвая система, как уже и freebsd

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад

      Не зовсім погоджусь, для центральної маршрутизації її вистачає з головою, єдине що - не все імплементовано для того в рос7. Для іншого застосування в поточному вигляді дійсно система майже мертва і її використовують виключно за рахунок низької ціни роутерів. Фря померла тому що з компів перейшли на спеціалізоване і уніфіковане залізо і адмінам вже потрібні були інші забаганки. Мікротік вже запізнився на ринок з новими пропозиціями і з кожним роком то все помітніше...

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      freebsd щось вже років 10 закопують і ніяк не можуть закопати, ніяк воно блін не помре, як так?

  • @Leleka2310
    @Leleka2310 6 месяцев назад

    7.14 сьогодні була. Точніше - 7.14.2

  • @bondarenkodf
    @bondarenkodf 6 месяцев назад

    з 14го року на мікротіку, вирішив відмовитись, і цього року планую переїхати на убітікью. Головна проблема - ніяка робота з WiFi, купив 4011, випустили wifi2 пакет з рідними дровами для 5ггц - не працює 2.4 ггц. От так. Рішень немає.
    Постала проблема об'єднання кількох WAN, це, цілком працює, але я не сіс-адмін аби писати скрипти руками, хочу готовий UI з кнопочками де можна це зробити кількома кліками. Плюс гістьові wifi, wlanи, тощо...
    Краще б замість 4011 купив Dream Machine Pro + одну тарілку за 100 баксів з сучасним wifi, там вже тарілки з wifi7 з'явились за копійки...
    Єдине що я поки що не допер, чи Dream Machine Pro може переконфігурувати порти як WAN, бо у мене 2 провайдера + 4G LTE.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад +2

      У убіків все добре, поки ваші питання вирішуються "кнопками". На рівні програмування з командного рядка (не кнопками) там теж не все так добре.

    • @bondarenkodf
      @bondarenkodf 6 месяцев назад

      @@moya-sprava-admin мені, здебільшого, це не дуже потрібно, бо я домашній юзер з домашньою мережею. Оце єдиний раз за все життя скріпти на мікротік писав аби переключати WAN порти коли пінг пропадає, що б перейти на іншого ISP автоматично. До load-balancing так і не дійшов. Чесно кажучи, я так досі і не підняв кілька мереж wifi після переходу з 2011, там у мене було IoT\гістьова\особиста мережі, бо знаю, що це займе ХХХ годин і потім ще час від часу це потрібно підтримувати буде.
      На роботі у офісі (це ще коли він був, ох ці старі добрі часи...) намагався wifi налаштувати безшовний між трьома ротуреами, ух, скільки годин витратив, так нормально і не працювало. Судячи з відосів лінуса, на unifi це робиться кількома натисканнями кнопок....
      Функціонал класний, але кількість часу, який потрібно витратити на один екземпляр - неймовірна. Це трохи компенсується, якщо ти - сісадмін і це тобі знадобиться кілька разів, або взагалі багато-багато разів, бо це твоя робота. Але у моєму випадку хочеться що б працювало з коробки з наявністю деяких advanced фіч. Наприклад, мене підкупає наявність відеоспостереження з коробки, за яке не потрібно платити, бо хоститься локально (опціонально за гроші - сінк у їх клауд).
      Купив брату якийсь d-link, у нього 5ггц під 400 мегабіт видавала на мій телефон. Поміняв 750 чи 951й мікротік на нього, не пам'ятаю.
      Мій 4011 з усима твіками і стабільним eth підключенням під 950 мегабіт ледве 200-250 мегабіт витягує по 5ггц після усих доступних твіків. Тричі пожалкував що 4011 з вайваєм купив, треба було, як мінімум, брати версію без вайфай та додатково wifi тарілки від ui купляти - хоча б зараз не сидів на 200-300мегабіт по 5ггц на ноуті.
      Я звичайний розраб, мені скріптів на роботі вистачає.
      PS за що я вдячний мікротіку так це за можливість переключити скільки влізе WAN портів. Бо єдиний PoE out порт 10й (наче) перекинув на LTE антену (теж від мікротіка, доречі, єдиний класний модем за адекватні гроші, які я тестував під час блекаутів, все інше - просто хлам), і заживив від цього ж порту.

    • @bondarenkodf
      @bondarenkodf 6 месяцев назад +1

      Я гуглив, на моєму девайсі 4011 нема можливості запустити (можливо щось змінилось з останніми апдейтами) 2.4 на старих дровах та 5ггц на нових дровах. Якщо ставити свіжі дрова і радіти умовно-нормальному 5ггц, то 2.4 автоматично відвалиться. Купити для 2.4 дешевий длінк для старих девайсів?
      Я вже втомився чекати, я страждав на 2.4ггц з ніяким вайфай від 2011, потім зробив помилку, не почитав форуми, і купив 4011. Так скоро життя закінчиться в очікуванні фіксів від мікротіка.

    • @m1nusasusplus897
      @m1nusasusplus897 6 месяцев назад +1

      ви можете додати просто точку доступу Ubiquiti наприклад AP 6 lite ціна 100 баксів і все.

  • @veloyozh
    @veloyozh 6 месяцев назад

    А могли МікроТік писати ядро на внутрішню флешку, а дозавантажені модулі на зовнішню USB?

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      Могли але не хочуть

  • @yurchenko82
    @yurchenko82 6 месяцев назад +1

    Openwrt. А взагалі покупка mikrotik це помилка

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад +1

      Так, openwrt то дійсно непогана альтернатива, хоч і не така гнучка

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      Залежить від потреб. Для когось це манна небесна, а для когось помилка

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      openwrt це чудове рішення якщо є час і бажання цим займатись. Якщо купити, включити, налаштувати - і воно працює, то ні

  • @arcsin1474
    @arcsin1474 6 месяцев назад

    к микротиководам вопрос: кто то пробовал snmp v3 c аунтентификацией и encryption? попробовал по опрашивать микротик с помощью openscada (использует библиотеку NetSNMP). без ничего v3 отработало ок, с аутентификацией ок, добавил пароль для encryption на роутере, а скада норм отпрашивает(без указанного пароля). а если добавляю пароль для encryption на скаде (т.е. и на роутере и на скаде) то скада ругается что не может сгенерировать. т.е. ведет себя как баг на стороне микротика.

  • @rsvidenko
    @rsvidenko 6 месяцев назад +1

    Гарне відео, але прям нудить від жарту про «Шмагла» - ще й по 10 разів :(
    P.S. видно предвзяте негативне відношення… і мікротік багато в чтому лажали, але щось вимагати ві 10 річних дешевих девацсів безпроблемної і актуальної підтримки-це просто тупість.

    • @Leleka2310
      @Leleka2310 6 месяцев назад +1

      У тому то й річ... :( випустіть останнє оновлення для старих девайсів та й по тому. А вони намагаються впихнути нове ПЗ на старе залізо. І це при тому, що це старе залізо ніяк не модернізують - ті ж флехи зараз можна було б і побільше ставити на ті ж продукти :(
      Писи. Подивився на пам'ять свого досить нового ( ніфіга не 10річного) ас2 ... Я його у 20, здається, купляв... Сум.

    • @TheSasho
      @TheSasho 6 месяцев назад +1

      WiFi у них дійсно дно, немає навіть сенсу сперечатися.

    • @tomsage24
      @tomsage24 6 месяцев назад +1

      Проблема в тому, що мікрот випускає девайс, який класно юзати з їх ОС десь через 3-4 рочки, але бідося, через 3-4 рочки залізяка вже не тойво.
      Мікрот однозначно це - функціонал за свої гроші (мінус Wi-Fi). Якщо здалось, що у мікрота з Wi-Fi все чудово, значить крім мікрота в тих же умовах не було досвіду з іншими залізяками/OC.

    • @OstJoker
      @OstJoker 6 месяцев назад

      @@Leleka2310 так ніхто ж і не заставляє оновлюватися )) Головна проблема негативу в сторону Мікротіка - надто багато свободи опцій. Умовний ТP-Link відповідає в таких ситуаціях доволі просто. Купив роутер 5 років тому? Ну давай, до побачення в магазині, коли прийдеш за новою моделлю, твоя "discontinued". )))

    • @rsvidenko
      @rsvidenko 6 месяцев назад

      @@Leleka2310 в был шості йде звичайна spi флешка і її не питання перепаяти. Ціна питання від 400грн за 32мб, з роботою.
      Я от не розкмію, чого люди кажуть про припинення підтримки? Хто від того виграє? Вони налажали в одному, що автоматом не видаляють wifi драйвер і не перевірять достапність місця. В іншому молодці, я й не сподівався, що довезусть wave 2. Та й back to home з активаціею у 3 кліки/налаштуванням на кліенті простим сканом - вогонь.
      Раніше вимушено тоеба було городити з якимось chr на oracle, наприклад, що для звичайної людини занадто. Та й для незвичайної теж)

  • @akaVirtuoz
    @akaVirtuoz 6 месяцев назад

    Якщо кошти не жмуть робіть систему на ubiquti

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад

      Гарна порада, але тоді вже краще на рукусі, камбіумі, або арубі :)

  • @rsvidenko
    @rsvidenko 6 месяцев назад

    Шо там за скріпти, зо 244кб мало?)
    Флешку підклбчили і пишите туди свої логи, а не на внутрішню памьять з обмеженим ресурсом. І контейнери на hap ac^2 дуже непогано бігають - для того ж кешу днс актуально.

    • @kprohorow
      @kprohorow 5 месяцев назад

      логі взагалі треба писати на сервер syslog
      а точніше дублювати на сервер syslog

    • @rsvidenko
      @rsvidenko 5 месяцев назад

      @@kprohorow у нас і забікс,пртг сервіси моніторингу з агрегацією показників за пів року, і пряма ретрансляція певних подій але... є регіони, де зараз відмовились від локального серверу(хоча раныше, якщо це було рп з 5+ людьми, то обовьязково підіймали щонайменше рідонлі дс та адже сервер. Але актуальних плюсів майже немає-майже відмовились), бо і шанси прильоту, і проблеми по світлу - там достатньо Hap ac2, котрий 100мб в шифровоному туннелі гоняє без питань. В одному місці піксіябут образ роздає для терміналів тонгоко клієнту - як 2 роки тому налаштували Тимчасово, так і по сьогодні без питань і працює. Так, не дуже швидкий холодний старт але то дрібниці.

  • @andriired7039
    @andriired7039 6 месяцев назад

    Ахахах. Тепер точно не буду навіть думати купувати той мікротик😂 Чому вони у ті роутери не поставляють флешку на гіг та і усе?

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  6 месяцев назад

      В сучасні ставлять, але не всі. В старі не ставили, бо то прорахунки, але визнавати прорахунки то справа для мужніх

    • @nikolaystepanets2483
      @nikolaystepanets2483 6 месяцев назад

      В нових флешка більша, але менш надійна. Для SPI NAND бед блоки - це нормальне явище (на відміну від NOR flash).

  • @toxatoxa514
    @toxatoxa514 5 месяцев назад

    А я сидел думал, брать, не брать Mikrotik hAP ax3 в квартиру. Послушал видео, задумался уже о другом. Ведь wi fi не последняя вещь для домашнего пользователя.

    • @serhiira2947
      @serhiira2947 5 месяцев назад

      В мене є мікротік, до кабеля питань нема но от вайфай це шляпа( шукаю інший роутер наразі

    • @toxatoxa514
      @toxatoxa514 5 месяцев назад

      @@serhiira2947 а модель роутера какая?

    • @toxatoxa514
      @toxatoxa514 5 месяцев назад

      @@serhiira2947 И в чем это выражается(шляпа), обрывы wi fi, слабый сигнал, через время теряется связь устройства с wi fi, помогает перегрузка или заново подключение в ручную к устройству?

    • @serhiira2947
      @serhiira2947 5 месяцев назад

      До речі за років 3 користування перезавантажував руками ну разів 10 максимум, стабільно тримає конекшен по ppoe. Ще дуже класно що доступ по ssh, писав бота під нього на телеграм щоб дещо робити коли не вдома

    • @serhiira2947
      @serhiira2947 5 месяцев назад

      @@toxatoxa514 ще в нього топ штука це USB, в період блекауту підключив модемчик 4g і налаштував авто переключення між інтернетом коли основний провайдер відпадав.

  • @tapac5183
    @tapac5183 5 месяцев назад

    В е в точку. Нажаль сьогодні mikrotik виглядає як symbian os в вік ios 15/android 13

    • @unix2097
      @unix2097 4 месяца назад

      Комусь шашечки а комусь їхати. Любите гарні інтерфейси - беріть unifi

  • @jaro0lan
    @jaro0lan 5 месяцев назад

    скучный контент

  • @cynic-fuckoff
    @cynic-fuckoff 6 месяцев назад

    О, шотс от админа про сиськарей. )