Іван КОЖЕДУБ - український АС №1 / Історичні постаті

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 июн 2020
  • РЕКОМЕНДУЄМО:
    ● Як Російська імперія позбавила кримських татар держави ⯈ • 1783: перша російська ...
    ● Чи виграла б Росія війну з гітлерівською Німеччиною? ⯈ • День Перемоги: чи вигр...
    Підтримай нас на Патреоні ⯈ / historyua
    Наша monoБанка 💰 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
    ПриватБанк 5168 7574 1861 1598
    “Історичні постаті” - новий формат каналу “Історія Без Міфів”!
    8 червня 2020 минає рівно 100 років від народження Івана КОЖЕДУБА - найкращого аса антигітлерівської коаліції. Жоден інший пілот Другої світової не знищив стільки німецьких літаків, як українець. Але мало хто знає: ще ДО капітуляції Третього Райху Кожедубу довелося воювати проти... союзників-американців.
    "Історія без міфів" - це канал про історію України та світу без прикрас та фальсифікацій.

Комментарии • 561

  • @IstoriyaBezMifiv
    @IstoriyaBezMifiv  4 года назад +84

    *Друзі! Нам дуже важлива ваша думка! Чи вважаєте ви тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба героєм для сучасної України?*
    Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників!
    А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598

    • @lips5ve
      @lips5ve 4 года назад +17

      не варто забувати, що в період Другої світової аси були кимось на кшталт сучасних відомих футболістів чи боксерів. на очевидних зірок цього "спорту" починав працювати весь авіаційний полк. вони ставали об'єктом пропаганди. і тут непогано було б порахувати втрати "вєдущіх" і "вєдомих" Кожедуба чи, там, Покришкіна; співставити їх з результатами інших авіаполків (загальна результативність, втрати, кількість бойових). Радянська авіація проти Люфтваффе технічно не була спроможна на те, щоб окремі пілоти мали змогу стати асами без "планової підтримки" (як це вдалось, наприклад, Роберту Олійнику, - пілоту здобувшому першу повітряну перемогу на Східному фронті, і якого, до речі, невдовзі після цього збив радянський true-ас Василь Деменок (27 червня). 14 серпня Олійника зіб'ють вдруге, а Василь цього ж дня загине в бою під час свого другого тарану (за один день це був четвертий і останній збитий ним німецький літак). Кожедуб, Покришкін, Сафонов однозначно герої радянської пропаганди. Тут питання: чи може герой радянського державотворення стати героєм державотворення українського? як на мене це не найкраща ідея.

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 4 года назад +18

      @@lips5ve Таке дослідження надзвичайно складно провести через нестачу документальної бази. І колосальну трудоємність. Сам Кожедуб неодноразово стверджував, що деякі свої перемоги "подарував" веденим.
      Чи може Кожедуб бути героєм для сучасної України - питання дискусійне і непросте, тому нас дуже цікавить думка глядачів. "Залишити" його Росії - теж не найкраща ідея. Там його точно називатимуть "своїм" (радянським) - і служитиме Кожедуб у XXI столітті ідеям про "два братніх народи" чи навіть "адіннарод", "старшого й молодшого брата" тощо.

    • @lips5ve
      @lips5ve 4 года назад +5

      @@vladlenmaraiev1867 це моя особиста думка, але... є речі які потрібно відпускати. радянські зірки - це радянські зірки. якщо хтось хоче їх юзати... ну, історична некрофілія - вона така. дєди ваєвалі - успішних розкопок. не знаю, що тут сказати. я взагалі не люблю історію як науку. це ще з Геродота спосіб пропаганди пост-фактум. і жоден політичний режим найближчим часом не дасть зробити таку собі "чисту історію". історію без оцінок і симпатій. тому не бачу сенсу елемент пропаганди з однієї "мозаїки" переносити в іншу. є персоналії - Корольов, наприклад (як і фон Браун), чи чорт з ним, якщо вже говорити про радянський період - Троцький. вони так ніби поза часом. проступають як маніхейство чи етруски. забуті, на периферії, але настільки справжні, тотожні "переможцям уваги", що зникнуть з пам'яті людства лише одночасно зі своїми "суперниками". Кожедуб - продукт пропаганди. в 21 столітті він може бути лише як форма продовження цієї пропаганди. так я бачу цю ситуацію.

    • @igorstavitsky1002
      @igorstavitsky1002 3 года назад +9

      @@lips5ve, я думаю, що Ви абсолютно праві стосовно безперспективності використання радянських кумирів в українському патріотичному вихованні. Якби Кожедуб дожив не до 1991, а до 2014 року, то боюся, що його відповідь на питання "чий Крим?" була б не проукраїнською. Чому я це припускаю? Тому, що надзвичайно успішний життєвий шлях цієї людини у післявоєнні роки свідчить про його повну лояльність до радянської системи і, відповідно, щедру винагороду і підтримку з боку тієї тоталітарної системи. Тому тішитись думкою "він же наш, українець" не варто. Так хто він? Вірний, самовідданий служака імперії? Так. Непримиренний борець за волю України? Нажаль, ні. Тому титулу "кращій ас СРСР" недостатньо для зарахування до українського пантеону героїв.

    • @igorstavitsky1002
      @igorstavitsky1002 3 года назад +6

      @@vladlenmaraiev1867, використання Кожедуба, та й сотень інших видатних українців в російській пропаганді - процес невідворотній. Як не прикро, але слабкість української контрпропаганди через неспівставність обсягів фінансування очевидна. Тому, на мою думку, не варто й змагатися, а вибирати об'єкти для героїзації за принципом "що зробив", а не "де народився".

  • @Ivan_StandWithUkraine
    @Ivan_StandWithUkraine 4 года назад +213

    Чоловік бабусиної сестри був війсковим пілотом, воював у Другу світову, а також займався перегонкою ленд-лізівських літаків, в тому числі англійських Спітфайерів. А в 1950-х країна рад відправила його в Корею воювати з американцями, де його за певні подвиги нагородив особисто Мао Дзедун. Зенов Георгій Константинович. Хочеться гордитися своїми предками, але розуміючи яке пекло під назвою Північна Корея вони допомогли збудувати, ще й по факту будучи радянськими іхтамнєтами, стає трохи не по собі.

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 4 года назад +35

      Історія - дуже непроста й неоднозначна річ.

    • @lost1head
      @lost1head 3 года назад +6

      1) Пекло в Північній Кореї наступило внаслідок економічної блокади, перші десятиріччя вона випереджала Південну за рівнем життя
      2) Південна Корея також те ще "пекло"

    • @user-bu8vo9hg3z
      @user-bu8vo9hg3z 3 года назад +38

      @@lost1head Радянський Союз також випереджав Албанію і В'єтнам за рівнем життя, але це не значить, що в ньому добре жилося. Головне - це тоталітарний режим, який було встановлено у Північній Кореї, і який не зазнав суттєвих змін за 70 років. Хоча весь світ змінюється, і навіть найбільш антидемократичні країни (Китай, СРСР/Росія, Албанія, Ірак) послаблюють режим.

    • @user-oj8hq4bv4z
      @user-oj8hq4bv4z 3 года назад +16

      @@lost1head випереджала, бо Північна Корея мала промисловість на відміну південної. Уся промисловість Кореї була на півночі, тим більш північ є більш забезпеченою ресурсами ніж південь.

    • @user-fy2vb7lx4o
      @user-fy2vb7lx4o 3 года назад +3

      Взагалі то, досить довго народ емігрував з Південної в Північну, а Кім перший тільки вкінці 80-х почав з'їжджати з глузду)))

  • @user-gn1kr2pl1p
    @user-gn1kr2pl1p 3 года назад +105

    Дуже гарна робота. Мені, як уроженцю Шостки, було дуже цікаво подивитись це відео. Доречі, у Шостці в честь Кожедуба названа також школа і коледж, які я закінчив.

    • @user-xq2pl1fp1n
      @user-xq2pl1fp1n 3 года назад +1

      в честь трижды героя СССР? да Бандера убили его, если встретил

    • @user-qm5to1qh4f
      @user-qm5to1qh4f 3 года назад +3

      Здоров, земляче!

    • @user-fq3cq4lp1t
      @user-fq3cq4lp1t 2 года назад +1

      Добрый вечер земляк

    • @antoniotrotsiuk3980
      @antoniotrotsiuk3980 2 года назад

      @@user-xq2pl1fp1n Бандеру убил агент кгб

    • @ianaioana
      @ianaioana 2 года назад +7

      @@user-xq2pl1fp1n боже, яке кончене.... Кирило, ти в курсах що майже всю війну Степан Бандера просидів у в'язниці для політ. в'язнів? Саме СРСР роздуло з нього культ особи і зробило лякалку, того що сцикались що є багато українців які прагнуть утворити власну державу. Чому росіяни так не тріпаються про Власова? В його армії було у рази більше людей, чого ж тоді його не демонізують з кожної праски? 🤨🤦🏻‍♀️

  • @user-je6fo1xy5v
    @user-je6fo1xy5v Год назад +3

    Вважаю його безумовно легендарним українцем в контексті свого часу. Взагалі тема українців у другій світовій вимагає переосмислення, а не відкидання. І пошуку нової форми вшанування, бо майже в кожній родині був учасник тієї війни. Дякую, що не оминаєте ці теми

  • @larisavandyuk3793
    @larisavandyuk3793 4 года назад +96

    Українцям треба знати своїх Героїв всіх часів і шанувати їх пам"ять! А Героїв Другої світової і їх подвиги не забувати і не віддавати на відкуп рф

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 4 года назад +10

      Підтримую Вашу думку!👍

    • @igorstavitsky1002
      @igorstavitsky1002 3 года назад +11

      Згоден з Вами ,Larisa, що українцям потрібно знати своїх відомих співвітчизників. Проте, не кожного потрібно називати "Герой України", достатньо й "видатний українець". Різницю відчуваєте?

    • @user-qm5si3ou6p
      @user-qm5si3ou6p 3 года назад +1

      На жаль, Черняхівського ми здали.

    • @user-xq2pl1fp1n
      @user-xq2pl1fp1n 3 года назад +3

      ГЕРОЙ? против таких героев боролись Бандера и Шухевич. Этот герой воевал, чтобы загнать европейцев в колхозы, разве не так?

    • @igorstavitsky1002
      @igorstavitsky1002 3 года назад +6

      @@user-xq2pl1fp1n, а после войны ещё много лет служил как верный пёс советской империи. И всегда поддерживал курс партии и советского правительства (зачастую зверский по отношению к Украине). Вопрос: в какой именно период своей жизни он стал ГЕРОЕМ УКРАИНЫ?!!

  • @olgaskorokhod2281
    @olgaskorokhod2281 4 года назад +60

    Помер 8 серпня 1991-го, за кілька днів до путчу. Завжди відмічала такі долі - пішов з життя, будучи переконаним у життєздатності імперії (фактично), в якій жив, за яку воював і чиї інтереси відстоював в "інтернаціональних" війнах.

    • @HartmannEri
      @HartmannEri 2 года назад +6

      "Вот так начнешь изучать фамильные портреты"... Хартманн - 1922 года рождения, Кожедуб - 1920. Хартманн умер в 1993-м, Кожедуб - в 1991-м. Оба - лучшие в своих войсках, оба попали на фронт в начале 1943-го, оба пережили войну и ушли из жизни на 71-м году жизни

  • @NatalyaRozdobudko
    @NatalyaRozdobudko 4 года назад +32

    Дякую! Чудовий огляд. Свою історію треба знати. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 4 года назад +4

      👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦

    • @user-xq2pl1fp1n
      @user-xq2pl1fp1n 3 года назад +1

      он был гражданином СССР, ваша или не ваша история?

  • @andreusDADA
    @andreusDADA 4 года назад +44

    Дякую, за чудовий контент!

  • @user-tk8mc3ro8x
    @user-tk8mc3ro8x 3 года назад +19

    Будь ласочка! Зніміть більше відео про українських військовослужбовців, що отримали відзнаки за час війна та у післявоєнний час)))) Ми ці матеріали Путіну покажемо, щоб він там не говорив дурниць

    • @user-su3od5xx8p
      @user-su3od5xx8p 3 года назад +3

      @@andrejkolotaj6128 Девичья фамилия Анны Андреевны - Горенко, так что, она украинка.

    • @user-zh5pw2ip4b
      @user-zh5pw2ip4b 3 года назад +4

      @@andrejkolotaj6128 В СССР национальность указывали в паспорте.

  • @ivanfaliboha7513
    @ivanfaliboha7513 3 года назад +28

    Дякую за вашу працю, всіх гараздів, слава Україні.

  • @sutrob
    @sutrob 4 года назад +24

    Пальця вверх авансом!)

  • @igorstavitsky1002
    @igorstavitsky1002 3 года назад +18

    Українці у ДСВ - надзвичайно цікава тема. Інформативне відео. Вподобайка без сумнівів.

  • @HistoryWall
    @HistoryWall 4 года назад +32

    Нагадування створив.
    Тема цікава зі спірними моментами, тому чекаю з нетерпінням!)

  • @katrina8712
    @katrina8712 4 года назад +11

    Крутий дядько!

    • @mindtensegrity7048
      @mindtensegrity7048 4 года назад +6

      Кожeдуб чи Владлeн? Я за Владлeна)

    • @andriihumeniuk7915
      @andriihumeniuk7915 4 года назад +3

      @@mindtensegrity7048 Владлен, звісно. Велика заслуга літаки палить))

  • @user-lr9py4qp8w
    @user-lr9py4qp8w 4 года назад +18

    Щира подяка за вашу працю! Як завжди вподобайка і перегляд👍

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 4 года назад +2

      Дякую Вам, що дивитеся наш канал 🙂👍

  • @cherevoleg
    @cherevoleg 3 года назад +4

    Дякую за цікаву розповідь!
    Без сумніву він був героем!
    І нам треба його пам'ятати

  • @yehorbrailian5003
    @yehorbrailian5003 4 года назад +14

    дякую. цікава і водночас лаконічна подача матеріалу. нам є ким пишатися.

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 4 года назад +2

      Дякую за високу оцінку нашого каналу!😉👍

  • @user-oe9dv7cr5o
    @user-oe9dv7cr5o 3 года назад +4

    Дякуємо! Чекаємо на інші випуски! Проект блискучий! Будемо використовувати для викладання в школі!

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 3 года назад +1

      Спасибі Вам! Це - чудова новина! Ми стараємося робити якісно заради глядачів! 👍🇺🇦

  • @MichaelYudkovych
    @MichaelYudkovych 3 года назад +6

    Класно, коли з 10 хвилин відео все 10 - корисна та цікава інформація без загравань з глядачем та відступів від теми for lulz. Дякую!

  • @lightofnight8321
    @lightofnight8321 3 года назад +21

    Чудовий канал, тай щей українською мовою. Хоча найголовніше в історії це неупередженість й критичне мислення. Через перекручування фактів, й відверті маніпуляції, багато людей зневажливо ставиться до історії, як науки. Тому низький Вам поклін за те, що Ви не займаєтесь подібним.

  • @user-th5wd8uq6u
    @user-th5wd8uq6u 2 года назад +2

    Історія без міфів, ви - кращі! Дивлюся ваші ролики всі підряд

  • @user-ui9uq9jm4q
    @user-ui9uq9jm4q 3 года назад +25

    Підписалась на ваш канал за рекомендацією Сергія Притули. Приємно, що люди з університетів, які мають вчені звання, теж є на ютубі і викладають науку не тільки для студентів, але й просто цікавим). Дякую за це! Пан Владлен має характерну наукову мову, що дещо не співпадає з очікуванням від контенту на ютубі, та, певно, це на краще)

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 3 года назад +5

      Велике спасибі Вам за відгук!🙂

  • @user-dr2yq1kf2m
    @user-dr2yq1kf2m 3 года назад +3

    Наші найкращі! Слава Україні! Дякую панові Автору!

  • @user-bd2mv7lg4n
    @user-bd2mv7lg4n 3 года назад +11

    Дякую. Так, Кожедуб є героєм, заслуженим героєм. Зробіть відео про іншого «героя» савецкава саюза Кирпоноса М.П.

    • @user-bd2mv7lg4n
      @user-bd2mv7lg4n 2 года назад

      @@user-fe9gj7xn6c кирпонос никакой не молодец. Трус и малограмотный крестьянский командир, которому командовать ротой или батальоном, но никак не округом и фронтом.

  • @andriihumeniuk7915
    @andriihumeniuk7915 4 года назад +34

    Неохопне дякую за матеріал! Історія авіації XX ст., особливо гвинтових літаків естетично вишукана річ) Цікавий ролик був би про українських пілотів на найкрасивіших літаках тієї епохи, на Спітфаерах Грифонах)) Успіхів вам у розвитку каналу!

    • @igorstavitsky1002
      @igorstavitsky1002 3 года назад

      Андрій, Спітфайр - то літак, Грифон - марка двигуна. Проте, повністю Вас підтримую у захопленні романтикою та естетикою "гвинтовиків". Та ще й з пілотами-українцями!

    • @andriihumeniuk7915
      @andriihumeniuk7915 3 года назад +2

      @@igorstavitsky1002 звичайно, це не офіційна назва, а моє узагальнення за ознакою двигуна. Грифон - це про двигуни пізніх модифікацій літака, що прийшли на зміну двигуну "Мерлін" . На них українці мали можливість літати хіба що у паралельній реальності. Хоча не виключаю, що такі випадки траплялись у співвідношенні 1 українець до десятків тисяч пілотів союзників

    • @---nq5mt
      @---nq5mt 3 года назад

      @@andriihumeniuk7915, ты бывал на Дромадер Дром? Советую зайти и послушать, например #68.
      Думаю, не помешает. Он умный мужик.

    • @andriihumeniuk7915
      @andriihumeniuk7915 3 года назад

      @@---nq5mt чого б мені слухати росіян?

  • @Alexander_lisitsin
    @Alexander_lisitsin Год назад +3

    Дякую, вже в котрий раз доводиться звертатись до історичних матеріалів каналу і пам'ять освіжає, і інформація перевиховує "знавців" історії.

    • @Dim_Assm
      @Dim_Assm 10 месяцев назад +1

      Така сама ситуація. Вчуся на пілота (не буду казати де). А взагалі то з Бердянська. Все буде Україна!

  • @mindtensegrity7048
    @mindtensegrity7048 4 года назад +52

    Чи можeтe ви зробити відeо про так званий процeс сліпих кобзарів? Звідки взявся цeй міф, та чи було щось подібнe?

    • @IstoriyaBezMifiv
      @IstoriyaBezMifiv  4 года назад +14

      Владлен робив випуск про це ще на Ісландії ruclips.net/video/m-urVaKIL1w/видео.html
      Але тема цікава. Тож, швидше за все, ми її зробимо і для цього каналу.

    • @user-bk1fr4sd2g
      @user-bk1fr4sd2g 3 года назад +2

      Так, було. Зібрали кобзарів і розстріляли

    • @dinashevtsova8516
      @dinashevtsova8516 3 года назад +1

      @@IstoriyaBezMifiv дякую за посилання та відповідно за саме відео, неупереджену точку зору. Ви праві, треба брехню спростовувати фактами, а не плодити свою.

  • @user-dn1ob5gj4d
    @user-dn1ob5gj4d 3 года назад +4

    👍🏻👍🏻👍🏻 корисну справу робите, успіхів вам!

  • @OleksandrKupetskiy
    @OleksandrKupetskiy 3 года назад +11

    Дякую за відео. Цікаво. Читав у спогадах Кожедуба, як з нього кепкували на початках по переводу у стройову частину з його манери після кожного бою переносити цей бій на папір і розбирати на деталі. Але коли рахунок збитих перевалив за десяток, сміятись чомусь перестали)).

  • @user-tr3ny1ex8c
    @user-tr3ny1ex8c 2 года назад +1

    Дуже цікава та змістовна інформація: щиро дякую!

  • @antongontar4147
    @antongontar4147 Год назад +2

    Чудовий ролик

  • @user-vd7jx5zt9j
    @user-vd7jx5zt9j 4 года назад +8

    +++ Дякую .

  • @OSSTERR
    @OSSTERR Год назад +1

    Дякую за відео!

  • @user-vx6hk4ju2x
    @user-vx6hk4ju2x 3 года назад +2

    Ваш канал вирізняється лаконізмом та стислою, але змістовною подачею матеріалу. При постійній нестачі часу це великий ПЛЮС. Так я вважаю Івана Кожедуба героєм України, як і Івана Піддубного і багатьох інших українців, здібності та таланти яких використовувала імперія. Дякую Вам!

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 3 года назад +3

      Спасибі Вам за інтерес до історії! 👍

  • @olewpo3380
    @olewpo3380 3 года назад +3

    Дуже вдячний за докладну інформацію.Вам воздасться.

  • @alekssergienko831
    @alekssergienko831 2 года назад +1

    українські пілоти і зараз показують свій професійний рівень! яскравий приклад-Привід Києва

  • @user-yk9yk3wl1o
    @user-yk9yk3wl1o Год назад +1

    Дякую за відео

  • @ktae9776
    @ktae9776 3 года назад +5

    Дякую, як завжди цікаво.

  • @ConechkoTanya
    @ConechkoTanya 2 года назад +1

    Дякую за цікавий контент!

  • @CANADAORGUA
    @CANADAORGUA 3 года назад +4

    Дякуємо. Ставимо лайки пишемо коментарі))) Ваша робота є важливою, робите ви її гарно. Успіху :)

  • @sergeyneapolitanskiy9245
    @sergeyneapolitanskiy9245 3 года назад +6

    Толковый и правдивый рассказ. Хороший канал! Подписываюсь

  • @user-ls2ri9ry4n
    @user-ls2ri9ry4n 3 года назад +2

    Дякую

  • @user-um5ku5bh5d
    @user-um5ku5bh5d 3 года назад +1

    Браво! Нарешті з вуст професіонала я почув справжнє визначення так званої "великої вітчизняної війни", а саме - німецько-радянської війни! Іще можна її назвати і це буде абсолютно точно - нацистсько-більшовицькою, бо то була війна тоталітарних ідеологій! Вітчизняна війна не може бути зі смершем та заградзагонами, з анексіями одних та депортаціями інших народів. Стосовно Буденного - він був повним Георгієвським кавалером за першу світову.

  • @OggyRok
    @OggyRok 3 года назад +3

    Герой, однозначно, в часи 2 світової війни українці воювали в різних арміях і на це були об'єктивні причини

  • @user-qy3op6ff6c
    @user-qy3op6ff6c Год назад

    Дякую
    Надзвичайно важлива інформація

  • @RomanKozerenko
    @RomanKozerenko 3 года назад +3

    Дякую за чудову, як завжди, розповідь

  • @volodymyrkolbasa5405
    @volodymyrkolbasa5405 3 года назад +3

    Мій дід був військовим льотчиком і знав Кожедуба. Він також був з ним разом евакуюваний з Чугуєва до Казахстану, де він зустрів мою бабусю. Після війни служив у Кореї, в Пхеньяні народилася моя тітка.

  • @user-dm2ki5rq8p
    @user-dm2ki5rq8p 3 года назад +11

    У центрі Шостки є музей Кожедуба.

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 3 года назад +1

      Так, і пам'ятник-бюст Кожедуба перед ним)

  • @user-vy6ov3ix4i
    @user-vy6ov3ix4i 3 года назад +5

    Я бачив Кожедуба живим на власні очі . Він розповідав , що воював
    у В'єтнаміі під чужим призвіщем .

  • @alexandrseliscev7188
    @alexandrseliscev7188 3 года назад +2

    👍👍👍👍 як завжди чудово 👍👍👍👍👍👍👍

  • @Nazar0602
    @Nazar0602 3 года назад +2

    Дякую!

  • @oleksandrmatros
    @oleksandrmatros 3 года назад +2

    Дякую за цікаве відео.

  • @user-us4rg1pr1x
    @user-us4rg1pr1x 3 года назад +1

    Велика подяка. Хоробра люди на.

  • @user-zp8ut2gm7t
    @user-zp8ut2gm7t 3 года назад +24

    Шановні історики , бажав тілки додати що Кожедув літав на радянському літаку з доробленим у Америці двигуном . І більшість перемог здобув тільки на цому літаку , бо до доробки американцями Ла 5 був домовиною з крилами .

    • @valeriyshmakov
      @valeriyshmakov 3 года назад +3

      А можна детальніше про дороблений американцями двигун? Вперше про це чую від вас. Взагалі, на Ла-5 і Ла-7 стояв двигун Швецов М-82, а це скажем так глибока модернізація американського двигуна Wright. Недавно сам про це дізнався тільки. Та й загалом з авіадвигунами в СРСР в роки війни було кепсько... Тоді як німці створювали все нові двигуни BMW i Daimler Benz совок тільки модернізовував існуючі

    • @---nq5mt
      @---nq5mt 3 года назад +4

      Дмитрий, большинство побед было на Аэрокобрах и прочих западных драконах. Ла -- 5ФН был просто современней остальных совковых гробов, у него был инжекторный двигатель. У немцев и американцев + англичан инжекторы были давно. У совка небыло ни квалифицированных рабочих, ни технологий. Как сегодня в сраше.
      /сухому суперджету -- 100 категорический привет/

    • @Ukrainian_1984
      @Ukrainian_1984 3 года назад +4

      @@valeriyshmakov
      На всех Ла5 стоял американский двигатель Pratt and Witney Write Ciklone 2 , двойная звезда постовляемая по программе Ленд Лиз с 43 года .
      Самолет Кожедуба Ла5 ФН , (форсированный) имел инжектор с нагнетателем, што не имели все остальные простые Ла5, а все фанерные гробы Яковлева так и летали всю войну с карбюраторным двигателем .
      Кожедуб никогда не летал на Ла7 , это миф. Ла 7 выпустили в производство в мае 45.
      Получается, все советские асы Покрышкин, Гулаев и т д летали на американских P39 Аircobra. (С инжектором! 1550 лошадиных сил )
      Истребитель Кожедуба Ла5 фн является точной копией немецкого FW190 G. Просто без отличий.
      Не удивительно, што американцы его перепутали с Фокерром.

    • @valeriyshmakov
      @valeriyshmakov 3 года назад +2

      ​@@Ukrainian_1984 Десь читав шо форсований нагнітач совки підглянули в німців, у їх систем вприску пального MW. Цікаво яку насправді потужність видавав форсований двигун Швецова М82. Бо всюди різні дані. Швецов до речі після війни сталінську премію отримав)) Цікаво за шо? За те шо тупо копіював американські і німецькі інженерні рішення?)) А ше варто врахувати шо М82 працював на високооктановому американському бензині, тоді як німецькі двигуни були заточені на менш якісне пальне

    • @---nq5mt
      @---nq5mt 3 года назад +4

      ЛА - 5 был гробом в любой модификации. В кабине было очень жарко. По комфорту это было явно не Аэрокобра.

  • @sashsmoskvitin5485
    @sashsmoskvitin5485 3 года назад +3

    Ваша праця, дуже потрібна людям. Робіть це і не зупинятися

  • @liliadan5998
    @liliadan5998 3 года назад +5

    Безсумнівно, Кожедуб-звитяжець. Він має українське походжнння, славетних козацьких предків, сміливо можемо пишатися талантами земляка, в тому числі і мілітарними. Хоч не варто забувати, що він став людиною системи і на те не було ради в часи радянської імперії.

    • @user-bu8vo9hg3z
      @user-bu8vo9hg3z 3 года назад +2

      @@andrejkolotaj6128 Ой-вэй, а кем же тогда?))

    • @user-bu8vo9hg3z
      @user-bu8vo9hg3z 3 года назад

      @@andrejkolotaj6128 Потому что скончался же, не успел)

    • @Attid
      @Attid 3 года назад +1

      @@andrejkolotaj6128 Нема зараз ніяких руских. Де вони проживають В РФ живуть росіяни Представники багатьох народів .Руси -пращури украінців. Тому Кожедуб -украінец Утесов -єврей за пращурами.

  • @user-fb6ym8zh6j
    @user-fb6ym8zh6j 3 года назад +1

    Українці і авіація
    Одним з перших авіаторів Російської імперії був капітан Левко Мацієвич (Матвієнко), один із засновників Революційної Української Партії. Загинув в авіакатастрофі в 1910р.
    Напевно першим політиком в світовій інсторії, що загинув в авіакатастрофі був Дмитро Вітовський, державний секретар військових справ ЗУНР.
    Перший в Європі пасажирский політ був із столиці ЗУНР Львова до Відня.
    Першу перемогу в повітряному бою німецько-радянської війни отримав німецький асс українського походження Роберт Олійник 22 червня над Львовом. Всьго за війну Олійник отримав 42і перемоги.
    Під-час війни у В'єтнамі в американській армії була ескадрилья Літаючі козаки під командування капітана американських ВПС і члена Українського народного союзу Степана Олека.

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 3 года назад +1

      Ба більше: перший у Російській імперії політ на імпортному літаку здійснили 1909 року в Одесі (Олексій ван дер Шкруф), перший політ на літаку власного виробництва - 1910 року в Києві (Олександр Кудашев).

  • @volodymyr877
    @volodymyr877 3 года назад +2

    Топ 👍

  • @OggyRok
    @OggyRok 3 года назад +1

    Розширив свій крогозір про Івана Кодедуба , дякую

  • @user-pr9rm4fb9p
    @user-pr9rm4fb9p 3 года назад +1

    Канал супер.

  • @user-sj6uz2wn6s
    @user-sj6uz2wn6s 3 года назад +2

    Сподобалось!

  • @stefancovali9400
    @stefancovali9400 3 года назад +3

    Героям слава й память й повага !

  • @user-tf6ix6xc1q
    @user-tf6ix6xc1q 3 года назад +3

    Спасибо , о многом не знал!!!

  • @vldbdk
    @vldbdk Год назад

    Дякую за працю

  • @leonidavkhimenko2339
    @leonidavkhimenko2339 3 года назад +1

    Гарно ! Дякуємо за працю ! Слава Україні !

  • @budulashqua
    @budulashqua Год назад +1

    Дякую, дуже інформативно й цікаво)

  • @hamon955
    @hamon955 Год назад +1

    Дякую Вам за Вашу роботу!

  • @GreyWolfOSV
    @GreyWolfOSV 3 года назад

    Коментар та лайк на підтримку українського каналу 🇺🇦 і популяризацію українського ютубу 🇺🇦

  • @user-ej4hu8mk5h
    @user-ej4hu8mk5h 2 года назад

    Дякую .

  • @ivankravets9037
    @ivankravets9037 2 года назад

    Дяка, цікаво

  • @user-en3fs6jj5n
    @user-en3fs6jj5n 2 года назад +1

    МОЛОДЕЦ! ОБЪЕКТИВНЫЙ АНАЛИЗ

  • @ksaanesh
    @ksaanesh Месяц назад

    6 відео марафону перегляду всього контенту на каналі. Щаслива, що ви є!

  • @zaplitniak
    @zaplitniak 3 года назад +1

    Чудове відео!

  • @an_agony
    @an_agony 3 года назад +2

    Дякую за Вашу роботу. Якщо чесно, то не збиралась дивитись це відео, бо виросла в Шостці і школярами нас постійно водили в музей Кожедуба. Проте, інформація, що він був в Кореї стала для мене відкриттям. Очевидно в музеї спирались на радянський погляд на історію, і не завдавали собі клопоту заглядати в інші джерела.

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 3 года назад +2

      Він у 1990 ще й виступав проти демократизації та Перебудови, за збереження радянського ладу і влади Компартії (ІІІ з'їзд народних депутатів СРСР).

    • @an_agony
      @an_agony 3 года назад +2

      @@vladlenmaraiev1867 я не здивована, якщо чесно. Він був військовим, глибоко радянською людиною, а це діагноз.

  • @molva83
    @molva83 3 года назад +1

    Як завжди 🥰

  • @sergiocapone2091
    @sergiocapone2091 3 года назад +2

    100 тыс буде до кiнця лiта!

  • @crazykinoman
    @crazykinoman 3 года назад +2

    цікаво 🛩️

  • @user-rg3fl8oe8d
    @user-rg3fl8oe8d 3 года назад +1

    Лайк!

  • @Kobzar_Shevchenko
    @Kobzar_Shevchenko Год назад

    Мій дід Сум'янин, і так склалося доля, що до армії він працював на автобазі одного з братів Івана. А під час проходження служби в ГДР, пару раз був шофером Івана Кожедуба і його жінки. Дід казав що дуже проста людина. Кожедуб навіть звільнювальні діду нарішав, на початку служби, бо земляком був.

  • @user-sc8uz9hh4w
    @user-sc8uz9hh4w 3 года назад

    Молодці гарна робота.

  • @user-vw4fw7xq1s
    @user-vw4fw7xq1s 3 года назад +1

    Зробіть відео про Павла Рибалка, і Івана Черняховського

  • @SerHill
    @SerHill 2 года назад

    вподобайка і комент))))

  • @user-ly4sf4qg7c
    @user-ly4sf4qg7c 2 года назад

    Дякую за цікавий випуск!

  • @natalykurenevskaya7911
    @natalykurenevskaya7911 3 года назад +8

    Ще треба враховувати якість наших літаків. Треба було дійсно бути асом, щоб вступати в бій ,керуючи своєю фанерною фортецею. .

  • @user-tg8lt9wl6v
    @user-tg8lt9wl6v 3 года назад +2

    Отличная работа !!! Кожедуб - ОРЁЛ !!!!

  • @user-qb6so7lm6z
    @user-qb6so7lm6z Год назад

    Дякую за вашу працю!!!!

  • @huaweipsmart696
    @huaweipsmart696 3 года назад +1

    Отлично, хотелось бы от Вас видео про Василия Филипповича Маргелова!

  • @user-bz4ww2vu1y
    @user-bz4ww2vu1y 2 года назад

    Дякую, дуже цікаві відео

  • @Alexander_lisitsin
    @Alexander_lisitsin 3 дня назад

    Модифікацій винищувачів "Мустанг" було десь 8 варіантів, вельми ймовірно те, що плином часу історики все таки докопаються до істини.

  • @medievalgames4782
    @medievalgames4782 2 года назад

    Дякую за чудовий контент

  • @user-nj4lh3mu5u
    @user-nj4lh3mu5u 2 года назад

    НАРОДНИЙ ГЕРОЙ. ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І. КОЖЕДУБУ! БОРЕЦЬ за ВОЛЮ НАРОДУ.

    • @user-bw7ip5ln1z
      @user-bw7ip5ln1z Год назад

      Не дуже воно й так. Він воював за совок . За чужі інтереси . Але він хороший льотчик.

  • @user-qm5to1qh4f
    @user-qm5to1qh4f 3 года назад +2

    Я з Шостки:)

  • @user-bp7qj8ef9m
    @user-bp7qj8ef9m 3 года назад +1

    👍👍👍

  • @Olexa500
    @Olexa500 3 года назад +2

    Історія про сбиття Кожедубом двох американців дуже-дуже сумнівна. Навіть я б сказав казкова. По-перше, цитата узята з книги, яка вийшла у світ у 2006 році, через 15 років після смерті пілота. У прижиттевому виданні цих рядків нема. Наявне доповнення. Навіть більше, було змінено навіть назву книжки, Кожедуб написав книгу "Верность отчизне" у 1969 році, яка вийшла накладом у 100,000 примірників. А у 2006 році видається книга "Верность отчизне. Ищущий боя." про яку в анотації написано, що це "дополненное и исправленное издание". Хто доповняв та виправляв Кожебуда після його смерті у 2006 році на Росії, де вже почалося "побєдобесіє" домисліть самі. До речі, наклад усього 5000 примірників.
    Крім того, у ті часи у Сполучених Штатах була сегрегація, чорношкірі не мали можливості на рівних приймати участі у бойових діях, вони зазнавали дискримінації та усіляких перешкод. Навіть на флоті ім давали лише роботу на камбузі. Відома лише одна група чорношкірих пілотів, що приймала участь у війні - так звані "Пілоти із Таскігі". Тількі в ній були чорношкірі пілоти, ніде інше. І навіть їм давали найменьш значну та відповідальну роботу, тому що у ті часи більшість людей справді вважала чорношкірих людьми другого гатунку. Ця група літала на прикриття бомбувальників, базувалася у Північній Африці, а потім на Сицилії. Вірогідність того, що Кожедуб зустрів тих пілотів майже нульова.

    • @vladlenmaraiev1867
      @vladlenmaraiev1867 3 года назад +1

      Прижиттєві видання спогадів Кожедуба - ще більш цензуровані й фантастичні, концентрат радянської пропаганди для "виховання" молоді.

    • @Olexa500
      @Olexa500 3 года назад +1

      @@vladlenmaraiev1867 А посметрні наповні російскою пропагандою та відвертою брехнею.

  • @Oleksij_kozak
    @Oleksij_kozak 3 года назад +1

    👍👍👍💛💙

  • @user-my1ce3bf7e
    @user-my1ce3bf7e 2 года назад

    Чудово!

  • @user-kw7gq9fs2j
    @user-kw7gq9fs2j 3 года назад +2

    Україна повинна знати своїх героїв.

  • @irina39582
    @irina39582 3 года назад +2

    Дякую!Цікаво.

  • @sergeyvindzor4741
    @sergeyvindzor4741 Год назад

    Лично из рассказа Кожедуба. ( выступал перед курсантами чугуевского авиационного училища в 1985том - помоему этот год). Ме - 262 шел на взлет, и он его сбил на взлете. Сам ас говорит - ничего необычного - у него скорость была больше на тот момент.

  • @iffdyou1344
    @iffdyou1344 3 года назад +2

    Горжусь земляком!