PŁYTA INDUKCYJNA W OFFGRIDZIE 7,6kw.
HTML-код
- Опубликовано: 5 фев 2025
- Jak się ma sytuacja jeśli chcemy zasilać płytę indukcyjną 7,6kw na jednej fazie w offgridzie z falownika EASUN SMW-8kw 😊
Jeśli podoba się Tobie to co robię i materiały które publikuje mają dla Ciebie wartość wesprzyj proszę moj profil PATRONITE 😊 będę Tobie niezmiernie wdzięczny.
www.patronite.pl/ mroffgrid
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy ? Pisz śmiało:
mroffgridenergy@gmail.com
@DobryProjekt
@EkoNiezalezny
@PP.EKOTECH
@PaneleFotowoltaiczne
@mrAkumulator
@radekwoffgrid6872
@abiogaz
@AT-Sys
@PompaCiepłaiPV
@off-gridfotowoltaikamichalb
@TomaszZylkaPV
Dzięki za test. 👍👍👍
Chyba pierwszy taki z Indukcją jaki widziałem.
Wymienię zabezpieczenie które sam spierdzieliłem i zrobie taki dłuższy bez perypetii 😊
@@Mroffgriddarmowaenergia 👍👍👍
@@Mroffgriddarmowaenergiaczy w środku zimy można by było zrobić taki test
@@MatiMarcin jasne że można, kompletnie nie wpadłem na taki pomysł ale z tego co pamiętam to falownik na tym filmie był odcięty od sieci 😉
@@Mroffgriddarmowaenergia ale Fotowoltaika daje Śladowe albo bardzo małe ilości Prądu w Grudniu czy styczniu , Z KĄD zatem prąd do płyty indukcyjne 7.6 KW. Wiem że akumulatory ale gdyby Grzać codziennie to Akumlator padnie
Ja też ostatnio podłączyłem żonie indukcje z tym, że Mój offgrid jest 3F na 3 falownikach zrobiony na kwasiakach trakcyjnych. Działa wszystko bez problemów.
Pozdrawiam, Kamil.
No i bardzo pięknie. Moce urządzeń odbiorczych przestają być barierą dla offgridu 😎💪
Dobra robota .pomiary u eksperymenty uruchamiają wobeaznie techniczną.
A To jest racja 😊
3,2 kW z PV + 100A*50V to 8,2 kW na wejściu = 8,2kW . Obciazenie 7,5kW to gdzie sie podziało 0,7kW . Strata???
Spoko materiał. Wielu osobom pewnie otworzy oczy i udowodni, że OFF GRID jest możliwy i że można na nim spokojnie żyć i funkcjonować.
Oczywiście że można i my o tym doskonale wiemy. Na wiosnę szykuje projekt 16kw 😎
@@Mroffgriddarmowaenergia Świetnie. Ja przymierzam się do końca tego roku do wymiany na LFP - minimum 200kWh. Zobaczymy czy się uda.
@EkoNiezalezny dobra pojemność. Ja zostaję przy licie ;) a z ciekawości czekam aż AGM wyzionie ducha. 2 lata i narazie brak oznak. Litowe magazyny pracują u klientów a ja w „ dziurawych butach chodzę „ 🤣
@@MroffgriddarmowaenergiaTo tak jak u mnie. Wszędzie montuję LFP a sam mam żele. Ale już niedługo.
@@EkoNiezalezny będę musiał odżałować i postawić sobie kilka modułów. No ale problem w tym że AGM w doskonałej kondycji 😊 i co z tym zrobić jak śmiga…
jak nigdy nie używasz wszystkich 4 pól to ja bym zostawił tą 16 (jest bezpieczniej), pytanie jaki masz kabel do indukcji, żeby bezpiecznik nie był większy od wytrzymałości kabla !..
Niby nie używam. To fakt. A nawet gdyby to nigdy z pełną mocą. Indukcja podłączona przewodem 3x4mm2
A wymienić go jednak raczej wymienię. Ponieważ wiosną wieszam kolejną sztukę 8kw po rozbudowie instalacji PV wiec niech to ma ręce i nogi wszystko jak należy 😊 Dziękuje za słuszną poradę.
@@Mroffgriddarmowaenergiano to nie więcej niż C20 na 4mm2.
@@MaoWatt Dziękuje za cenną rade 😊 wyjaśnij mi tylko dlaczego C a nie B jeśli chodzi o indukcję. Chodzi o większą zwłokę wyłącznie ?
@@Mroffgriddarmowaenergiabo jest to urządzenia impulsowe które może generować duże udary prądowe. Z resztą w instrukcji napewno powinno być napisane czym to zabezpieczać.
Witam wszystkich jestem całkowicie laikiem mam instalacje fotowoltaiczną bez żadnych dodatków posiadam w kuchni indukcję i szwankuje przy pewnych obciążeniach więc planuje wymienić tylko na jaką lub czy wogule warto. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Zawsze warto jeśli ma swoje lata chociaż nie zawsze. Opisz usterkę proszę
Przy uruchamianiu czterech palników dwa z nich mimo ustawienia wysokiej mocy praktycznie przestają pracować i wchodzą w tryb awaryjny podgrzewania. Dawałem do naprawy ale nie stwierdzono usterki, wyszła teza że to z powodu paneli. Dlatego jeśli już wymienić to na jakiego producenta najlepiej.😅
AEG ;) moja skromna opinia.
Dawid nie rób takich testów na max na 4 palniki bo upalisz płytę właśnie w zeszłym tyg zawoziłem do serwisu okazała się ze lokator ciągle jechał na palnikach na maxa i się płyta spaliła dodam iż płyta miała rok i to był markowy sprzęt
🎉🎉🎉🎉😂
Radziu a wiesz że to się nie ma prawa upalić? I markowy nie oznacza wykonany w odpowiedni sposób ? Gdyby miało to prawo się tak jarać to płyta automatycznie ograniczała by moc danego palnika aby nie przekroczyć maxymalnego dopuszczalnego obciążenia, bo tak one działają. Poprostu był bubel i tyle.
Czy sa lepsze falowniki od tego modelu
Ten sam model ale 11kw lub 2 x 8kW w parallel czyli 16kw łącznie. Aktualnie nie ma oprócz tego żadnego falownika który wstaje od 90V DC z PV. Każdy inny od 120V DC. Pozdrawiam
Witam serdecznie. Chce kupić taki inwerter ale są tylko 11kW, mam indentyczna plyte indukcyjną, ale nigdy nie grzeje na max dodatkowo tylko jedno pole.
czy jest sens brać 12kW, czy wystarcxy 6,2kW?
@@beltonator ale te 11kw są bardzo mądrym rozwiązaniem 😉 6.2 odpuść. Bez wsparcia sieci i pv z samej baterii da około 5kW. O tym nikt nie mówi 😉
@Mroffgriddarmowaenergia tylko jak widzę aktualnie dostępne są tylko SMG 11kW ale one nie mają chyba stałej fazy. :(
@ łap 😉 wywoła z PL 😉
Właśnie udało mi się znaleźć to na AliExpress: 4 032,61zł | Easun Soalr Inverter 11KW 150A Dual MPPT Dual AC Output 230V 48V 50hz/60hz 500vdc PV Input Off Grid Solar Charger WIFI Parallel
a.aliexpress.com/_EzVspSs
Mam instalację PV wschód i połódnie.
Zbieram pieniądze i zastanawiam się co lepiej magazyn 5KW czy instalacja 3Kwp na zachód. Rozliczenie netbiling.
Liczę i nie mogę się zdecydować.
Wszystko u mnie na prąd + samochód.
W lecie w nocy zużycie 1Kwh.
W zimie 6KWh.
Instalacja wschód 6KWp.
Instalacja połódnie 1,5KW.p.
Od grid woda CW 3KWp
Moje skromne zdanie. Netbiling to strata czasu a szczególnie od lipca 2024 będzie klapa jeśli sprawdzą się wszystkie przesłanki. Ja osobiście wyłącznie jestem za magazynami. Magazyn 5kw to zbyt mało jeśli policzysz autokonsumpcje falownika do tego. Moduł 12kwh to minimum. Wnioski tylko po tym jakie umilenie magazynów już uruchomiłem. U mnie instalacja 220 stopni wschód południe. Ale do zimy pojawi się dodatkowy string pionowy na zimę.
U mnie instalacja południe to pionowa.
W zimie super wydajność ale w lecie porażką.
W rozliczeniu godzinowym może być różnie. Rano i wieczorem oddawać drogo do sieci a w południe kiedy tanio to brać.
@@wiktorsalamon1491 Jak już wiesz z pionem będę dopiero doświadczał wiec sam jestem ciekaw jak to u mnie będzie pracować.
@@wiktorsalamon1491@Mroffgriddarmowaenergia U mnie jest pionowa wschodnia i kilka paneli od południa. Ogólnie to nie jest to taki sam efekt jak ładnie nachylone południe (nawet na dachu), ale jak ktoś nie może inaczej to czemu nie? Południe i wschód robi u mnie jakieś 60-65% tego co dach. W zimie jest ekstra, śnieg nie zalega, ale słońca jest też malutko. Produkcja ze światła rozproszonego w pochmurnej pogodzie jest fatalna - jakieś 30-40% tego co dach w tych samych warunkach. Po prostu przy takiej instalacji warto wiedzieć w co się pakujesz i nie mieć zbyt dużych oczekiwań. Zaletą pionu jest też to że spokojnie możesz przewymiarować PV dwa razy i spiąć równolegle dwa szeregi na tym samym falowniku. Np. wschód-zachód. Jak wschód pracuje w słońcu to zachód da maks 1A przy zbliżonym napięciu i potem odwrotnie. Tak jak patrzę u siebie to powinno takie coś dać zbliżoną roczna produkcję jak jeden string ustawiony ładnie na południe. Fronius robi falowniki chyba specjalnie pod coś takiego (PV np. na SYMO 10KW zgodnie ze specyfikacją można przewymiarować 2,75 raza, prądy do 45A na MPPT) Może się kiedyś szarpnę i to sprawdzę. Dom mam symetryczny, ściana od zachodu aż się prosi. A podchodzę do tego podobnie jak autor kanału - traktuję to jak hobby bardziej więc eksperymentuję. Nawet od północy na dachu bym kilka paneli powiesił z ciekawości. Wiem że pracować będą bo nachylenie jest male, trochę słońca złapią. Ale ile realnie? Nie wiem.
ja u siebie zaobserwowałem że przy wsparciu z PV można więcej wykrzesać z falownika (u mnie 5,5kw SML)
Tak zgadza się ciut więcej się da ale w ramach rozsądku. Nie są to dużo większe wartości ale zgadza się. Można 😎 A ile masz w panelach i jaki magazyn ?
@@Mroffgriddarmowaenergia ponad 10 kWp, 7 kWp czeka na montaż w garażu
Magazyn z wózków widłowych 2szt używki (48v 700Ah i 48 900Ah) realnie 48kWh przy ciągłym obciążeniu rezystancyjny 4kw
@@off-gridfotowoltaikamichalb Bardzo fajny zestaw. Jak się domyslam kombinujesz już jak wymienić falownik na większy czy 5kw Tobie wystarczy ? Pytam gdyż bez wsparcia wydajność falownika każdego spada o ~ 20-30 % zależnie od modelu.
@@Mroffgriddarmowaenergia co do falowników to na stanie są 2szt SML II 5,5 kw, 2 szt ładowarka Mppt 60A i dołączył Deye 12kw z myślą o wzucanu do sieci (jeszcze nie mam przyłącza prawdopodobnie do stycznia 2025) i trybie 3 fazowym
@@off-gridfotowoltaikamichalb teraz rozumiem. A jest sens wrzucać do sieci ? Aktualnie osobiście sens znikomy a od lipca 2024 wcale go nie będzie. Jakie masz zdanie na ten temat ?
Jak masz płytę na jednej fazie to grzeje na max? Nie obcina mocy?
Cześć. Nie obcina. Wszystkie palniki można uruchomić na max. Starannie wybierałem płytę. Jedyny minus jest taki że wyłącznie na jednym polu grzewczym można uruchomić w danym momencie funkcje Boost.
@@Mroffgriddarmowaenergia Dzięki za odpowiedź. Muszę u siebie kiedyś przetestować. Na razie jestem jeszcze na starych zasadach, ale po woli oswajam się z tym tematem. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy nasi wielmożni to uwalą.
Busta bardzo rzadko się używa, a na pewno nie 2 na raz :)
@@MrCzucz zgadza się. Wszystkiego dobrego 💪
Witam . Jak masz podłączoną indukcję pod falownik jednofazowy ? U mnie cały dom idzie offgrid za wyjątkiem indukcji która jest podłączona pod trzy fazy .
Każda a bynajmniej większość płyt może pracować na 3 fazach lub jednej. Kwestia zajrzeć w instrukcje, wiec jak już się domyślasz u mnie płyta jest podłączona w system 1F. Twoja napewno tez tak może.
@@Mroffgriddarmowaenergia zrobię tak jak tylko zmienię falownik na większy bo mój 5.5 jak żona włączy pralkę suszarkę i termomixa to już prawie 100% jest 😂 .
@@Poza-Systemem pralka, suszarka i bez termomixa masz już pod korek 🤣 To był właśnie u mnie powód zwiększenia falownika. Ale już wiem że docelowo 16kw będzie u mnie.
@@Mroffgriddarmowaenergia dokładnie w miarę jedzenia apetyt rośnie . Napisz mi jeszcze jaki falownik teraz warto kupić 8 do 10 kw . Myślałem nad ESB 10kw-48v azo tym handluję ale wiem że na pewno masz większą wiedzę na ten temat . Pozdrawiam .
@@Poza-Systemem jeśli 5kw tobie wystarczy to tak ale wątpię. Ten falownik ze wsparciem z pv lub sieci da Tobie 5 kw. 10 to ściema. Kup sobie SMW 8kw lub 11kw od Easun prosto z Ali i wszystkie Twoje problemy oraz obawy znikną w moment. Poza tym to jedyny falownik który startuje już od 90v DC z PV. 😊
Hej,
Mam u siebie falownik offgridowy Eaun 5,5 kW. Chcialbym nim zasilać kuchnke indukcyjną ale mam pewne obawy ze mi sie spali ta kuchnka. Bo ten falownik nie ma stalej fazy (L-N) tylko ma po 112V na L i N . Mierzac miernikiem wszytko sie zgadza pomiedzy L i N jest 230V , o dopiero pomiedzy L-Pe i N-Pe jest po okolo 112 V. Co o tym sadzicie?
Możesz śmiało zasilać, indukcja w pełni akceptuje taki system zasilania jak i 99% urządzeń domowego użytku. Jak się zaglebisz w moje filmy to dwa sezony pracowałem na SMV-5kw z dokładnie takim samym układem sieci jak u Ciebie. Nie było z tym żadnego problemu wiec śmiało. Z ciekawości. Ile masz w panelach i jaki magazyn ?
u mnie też działa co prawda jednopalnikowa ale działa
@@off-gridfotowoltaikamichalb musi działać. Jak rozumiem jesteś posiadaczem takiej ( turystycznej) płyty indukcyjnej ?
@@Mroffgriddarmowaenergia takiej najtańszej ale potrafi szarpnąć 2,2kw
@@Mroffgriddarmowaenergia ten falownik zainstalowalem z myślą zasilania awaryjnego, jakby siec energetyki padla. Wowczas przepinam dawa stringi po ok 3,7 kW od falowbika ongridowego.
Magazyn zrobiony z 4 kwasiakow po 120ah.
Wszytko pospinane ale jakos nie bylo czasu testowac.
Teraz sie jednak zdecydowalem ze chce zasilac z niego na stałe pare obwodow z domu i z tego powodu chce postawic na gruncie dodatkowe panele pod katem 70 st.
Dwa stringi po 6x460W, panele Bifacialne.
Jak sam off geid dla utrzymania domu zrozumieć mogę tak zamiast robić falownik 10 kw żeby indukcją zupę gotować lepiej założyć kuchnię gazową i za 50 żł się miesiąc gotuje
Witam. W pewnych przypadkach tak można zrobić. Jednak nie każdy chce latać z butkami i nie każdy też ma możliwość na przyłącze gazowe tak jak ja. Poza tym oba systemy różnią się komfortem użytkowania. Głównym przekazem tego filmu miało być to, iż systemy offgridowe nie mają już zbytnio ograniczeń i można uruchamiać w nich płyty indukcyjne. Wiele osób konfiguruje system z pominięciem indukcji oraz piekarnika. Moim założeniem było zasilić wszystko w domu i tak też jest. Osobiście korzystałem z kuchni gazowej 3/4 życia i dziś nie wyobrażam sobie do tego wrócić z wielu oczywistych powodów. To moje prywatne odczucie i szanuję, że każdy może mieć inne. 😊 Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za komentarz.
@@Mroffgriddarmowaenergia
Kolego ja patrzę na koszty pozyskania takiej energii I jak do 3 -5 kw jest to jeszcze akceptowalne tak falownik 10 >30 kw to są sumy kosmiczne a do tego aku
@@amixo1 Ja patrzę troszkę inaczej ale szanuję i rozumiem Twoje zdanie. Jako offgridowiec liczą się dla mnie doświadczenia i cel. Nie liczę kosztów. To element wliczony w hobby elektronika.
Można też zostawić płytę podłączona do sieci a całą resztę z off gridu. Nie trzeba rezygnować z wygody, ani zakładać wielkich mocy off. Dopireo zaczynam zabawę ale czekam już na falownik 10 kW bo 7 kW boje sie obciążyć dwoma płytami. 😁
U mnie ma 3xGrowatt chodzą 2 płyty bez najmniejszego problemu
Masz 15 kw to nie ma problemu. :) Wiosna u mnie rozbudowa do 16kw i 10kwp 💪
@@Mroffgriddarmowaenergia super Dawid
Dodam iż mam zabezpieczenia 3p 16 a na każda i jest gitara
Nie testuj na maxa płyty bo upalisz wiem co mówię
@@radekwoffgrid6872 nazwę to wtedy konsumencki test płyty indukcyjnej 🤣🤣🤣
@@Mroffgriddarmowaenergia No można i tak
Płyta indukcyjna nie jest odbiornikiem indukcyjnym z punktu widzenia elektryczności. Grzanie jest za pomocą indukcji magnetycznej. Odbiorniki mocy to ...ystory, czyli prawie opór. Elementem końcowym są cewki.
Dziękuje za informacje. W takim razie jak się ma współczynnik pf w takim razie przy indukcji w kontekście obciążenia układu zasilania ?
@@Mroffgriddarmowaenergia wlaśnie to miałeś wykazać w tym filmie. Pokazałeś, że fajnie dobiera z magazynu gdy z paneli nie starcza.
@@rdcabal No i wg mnie ma się nijak, czy to płyta indukcyjna czy inny rodzaj obciążenia. Dla falownika nie robi to raczej żadnej różnicy. Może Ty wyjawisz mi różnice.
@@Mroffgriddarmowaenergia więc tak. Stełe: 500VA, 400W czyli aktualna konsumpcja domu. Włączam płytę indukcyjną dwa czajniki. Pobór zmienił się na 2500VA, 2350W.
Czyli mocy biernej przybyło o 50W gdy indukcja brała 2kW. Wynikiem tego można powiedzieć, że płyta indukcyjna jest odbiornikiem oporowym w 97,5%.
@@rdcabal tak, to tez miałem na myśli ale przy tak małych obciążeniach rzędu 5kw ta moc bierna stanowi mały procent wiec mozemy to pominąć. Fakt stwierdzony, fizyki nie oszukamy. Większe problemy z mocą bierną występują w generatorach wiatrowych dużej mocy. Wiec czy w gospodarstwie domowym jest sens ruszać taki temat ?