Üdvözlet! Így kertészkedem én is. Gyulai Iván videói segítettek, no meg a korom kényszerített a váltásra, 77 évem. A lehető legjobb ez a fajta talaj megújítás, és humusz megképeződés. A talaj jó minősége ad értékes, tápláló ételt. A próba év, 3 évvel ezelőtt egy kisebb darabon próbálva megtetszett úgyhogy már azon az őszön jött a teljes kertre a szalma takarás, így az idei év a második már. Az őszi nálam úgy kezdődik, hogy a gyűjtött komposzt+ tyúk trágyás szalma almos keverék ráterítve a kertre, és jöhet a szalmázás. Jól fel kell rázni a szalmát, amit én nem minden esetbe végeztem jól, és ott a kelés nem volt sikeres, viszont pótoltam. A növényeknek nics betegsége, amit díjazok! Eső vízet is gyűjtöm. A gyomoknak van még fontos szerepe, hogy a levegő nitrogénjét megkötve a gyökéren keresztü leadja a talajnak. Mielőtt felmagzana, akkor szoktam kihúzni, és ráterítve ott hagyom a szalmán zöld trágyának.A gyommagvas növényeket nem rakom a komposztba se a szalmába. Palántát én is nevelem, egyenlőre a lakásban. Vágyom egy kis üvegházra még. Örültem a kertészkedését látva, kívánok örömteli kertészkedést, és minden jót.
Az enyimé még gandzsább 🙂3 évig talajt épitettem, a 4. éven már termett, szépen, idén-dzsumbuj-böség. Kartonpapirral kezdtem én is, és tök volt az elsö termésem.
Hali, hmm, a paréjból lehet a legjobb főzeléket csinálni. Sajna még mindig nem értik az emberek többsége, hogy milyen növény mire jó. 99%-uk ehető és hasznos táplálék. Hajrá!
Paraj nem egyenlő a paréjjal. A disznóparéj nagyon keserű, ember számára élvezhetetlen. Maximum a fiatal növény ehető, de semmiképpen nem “legjobb” és nem finom.
Ha megengedsz egy tanácsot....az ibc tartályt valamivel védd meg a napsugarzástól. Pár év alatt képes szétmállani. Egy nádfedés pl. ha a kinézetre is akarunk adni.
Szia! Köszi. Azóta már megcsináltam. A videó készítése előtti napon került a helyére a tartály. A másik kettő, ami a háznál van évek óta, a kezdetektől nádfonattal van burkolva.
Elsősorban gratulálok a kerthez! Minden kérdésre a válasz MULCS. 😁 Én is követem Gyulai Iván munkásságát. Most jelenleg gyűjtés van egy telekre és én is szeretnék ilyen kertet. Sok hasznos tanács hangzott el a videóban.
Köszönöm, remek szemlélet váltó/formáló videó. Saját csatornámon is megosztom, terjedjen az "ige". Egyre többen vagyunk evvel a szemlélettel, de még sok idő és kitartás kell hogy a régi megszokásból mindenki attérjen erre a fenntartható kertészkedésre. ❤
Nagyon helyes kis kerted van! En 3 eve csinalom (melymulcsisan kezdtem, Gyulai Ivan ❤️) kb 3x ekkora teruleten. Alapvetoen boldogsag van es elegedettseg, csak hat az apro szulak… az latom, nalad is tombol. Azzal tehetetlen vagyok. 2 hetente olyan biomasszat gyomlalok ki, hogy ha az mind haszonnovenybol lenne, akkor abbol egy 4 fos csalad jollakna 😂 Sikereket, eredmenyes kerteszkedest kivanok!
Gyulai Ivántól láttam egy olyan videót, hogy a kartont egy-két hetente felveszi, majd visszateríti, így a földben lévő burján magok kikelnek, majd elfolytódnak. Ez által állítása szerint pár hét alatt elég szépen ki lehet pucolni a burján magokat a földből. Kartonozás esetén szerintem megéri ezen elgondolkozni, hogy ne kelljen évekig várni, míg tisztább lesz a föld. Amúgy szerintem ha a hagyományos művelésből egyből át akarsz térni mulcsosra, az is lehetséges és egyből terem. Veteményes egy részét megszalmáztam, és bár nem volt vastag a réteg, így is alig jött ki gyom, azt könnyű volt kihúzni és a talaj is nedvesebb volt már annyitól. Úgyhogy aki tényleg ragaszkodik a hagyományos műveléshez, az is belevághat azzal együtt is egy minimális mulcsolásba és sokkal kifizetődőbb lesz úgy, hogy közben a megszokott rendezett kertjét se kell átalakítsa.
Szia 😊 Tetszik a kert és nagyon köszi a precíz videót! 2-3 éve nálunk is részben mélymulcsos, részben vastag mulcsos kert van, de nálam valamiért nagyon nehezen indulnak el tavasszal a palánták. Pl. a tök vagy cukkini magról alig kel ki, ezért palántázom.. de a májusban elültetett palánta nagyon nehezen indul meg. A kiültetés után kapnak 1-2 hétig öntözést is. A növények egyébként egészségesek és idővel magukra találnak.. csak jó lenne, ha a nagy melegek előtt szép nagy lombjuk lenne.
Én most kezdtem saját kertbe idén. Mulcsolok én is, de egyelőre csak a növények tövében, viszonylag vékonyan. Lehet, hogy az én szépérzékem problémás, de nekem ez egyáltalán nem csúnya és nem hiányzik a szememnek a barna alapon egyes zöld sorok mintázata. Nekem ez szép. Vannak a kertemben még nem hasznosított részek, ott most már nyáron el lehetne kezdeni takarni a talajt?
Azèrt én karton papìrt nem tennék a konyhakertbe, tudom mondják hogy lehet de valójàban tele van mindenféle újrahasznosìtott és adalék műanyaggal, méreggel. Amúgy tettszett a videó üdv!
Üdvözlet! Én is biókertészkedést végzek Gyulai Iván videóiból inspirálódva próbáltam a mulcsozós módszert és annak az lett az eredménye, hogy elszaporodtak a mezei pockok (mivel egy kis patakocska mellett van a kert) és a gyökérzöldségeket, krumplit, sőt a kápia paprikát a magja miatt, alaposan megdézsmálták. Akkor még a portugál invazív mesztelen csiga nem is volt jelen ebben a térségben, ami a fiatal palánták, kikelt növények csiráit ragja le és remek búvóhelye a mulcs takaró és az árnyékot tartó gyomos terület. Kérdésem, hogy ezekkel a próblémákkal találkoztál? Ha igen miként védekezel? Válaszod előre is köszönöm!
Nagyon hasznos infókat tettél fel.... az eddig mások által terjesztett tévinformációk miatt (sok tíz év óta) csak kevesen akartak háztájit... lehet hogy pont ez volt a cél... menj be a multiba és vedd meg... Szintet léptél a patkányok és az acél szerkezeteket követően.. 😊 (bár persze azok is nagyon hasznosak voltak) Szóval "ez igen!" 😊
Én vettem egy makita ágdarálót és aprítékkal takarom a kertet ahol művelve van. Alig kell locsolni plusz égetni sem kell. Két éve én sem szedem össze a leveleket szebb is a fű.
Szia, köszi a részletes infót. Az lenne a kérdésem, hogy a takarás előtt milyen állapotban volt a talaj? Művelve volt, ha nem, akkor mióta, mennyire volt tarackos, stb? A karton gondolom egy rövidre nyírt "gaz"-ra került.
Szia! Művelve volt előtte is. Ahogy a videóban mondom is, ősszel felásva, tavasszal rotálva, év közben gazolva/kapálva volt évekig. Amikor eldöntöttük, hogy változtatunk, akkor ősszel, miután kikerült belőle a termény, már nem ástam fel. Kora tavasszal ment rá a karton, hogy ne tudjon kikelni a gaz.
Üdv. Hasonlóan kertészkedek kb. 60-70 m2-en 4. éve, számomra eddig nagy sikerrel. Ősszel egy teljes bálával és növényi maradványokkal takartam a földet, amit a takarás előtt jól belocsoltam. Sajnos a meztelen csigák annyira elszaporodtak, hogy a magról vetett növényeket, saláta, petrezselyem …, mind elpusztították, sőt a 60 tő saját nevelésű paprika palántáimat is alaposan megdézsmálták. Sok mindennel próbálkozom, hogy gyérítsem az állományt, tojáshéj, kávézacc, korpa, búzadara, sör csapda, de leghasznosabb a sötétedés utáni kézzel szedés, sokszor éjfélig. Alkalmanként 30-50 db nagy példány és több száz kisebb kerül a sós vízbe. Eleinte lelkiismeret furdalás gyötört a pusztítás miatt, de amikor a lyukas levelű és nem fejlődő paprika palántáimat sajnálgattam, akkor erőt vettem és folyamatosan gyérítem. Ha a szalma mulcsot megbolygatom, még mindig sok kis meztelen csigát találok, de nem adom fel a küzdelmet!
jo lett volna ezt a videot akkor filmezni amikor beerett a termes , hogy lassuk mennyire jobb a termeshozam a talajtakarasos muvelesben. es nagyon ugyeljetek a szulakra mert konnyen atok lehet. tovabbi jo munkat kivanok. koszonom szepen
Ez nem mélymulcs, csak vastag talajtakarás. A korábbi kertben voltak csigák, de mióta átköltöztettük 100 méterrel arrébb, itt nincsenek. Itt minden ősszel-télen ráengedjük a terülere hetente párszor a tyúkokat, és azok elintézik a csiga állományt. Amúgy, ha erre nincs lehetőség, a legjobb, ha korán reggel összeszedi őket az ember.
Mi a tapasztalatod az egerekkel, patkányokkal kapcsolatban. Én 2 éve mulcsozok, idén nagyon megszaporodtak, a mulcsot félrehúzva a járataikat is meg lehet találni. 5 macskánk van, az egereket szedik ezerrel, de egy kandúr az amelyik patkányt is fog, azok eléggé megszaporodtak.
Mi is kezdünk átállni. Ugyanúgy generáció váltás van a családban. Idén 2 részre volt osztva a kert, 100 nm hagyományos (öntözés-kapálás), a másik 100 nm másodéves mélymulcs. Óriási volt a különbség a növények nagysága, egészsége terén. Anyukám persze panaszkodott, hogy "csúnya" a mulcs, meg sok a "nyüvek" benne, neki az nem tetszik. De öcsémmel leszavaztuk, és jövöre mind a 200 nm mulcsos lesz. Anyunak megmarad az 50 rózsatöve és egyéb virágai, amit szintén mulcsozni kéne, akkor nem lennének a rózsák gombásak az állandó öntözéstôl. Na de hadd legyen meg neki is az öröme, legyen "szép tiszta" a virágoskertje, nekünk meg ott lesz a dzsumbuj, amivel sokkal kevesebbet kell majd dolgozni, fôleg öntözni. Az idei brutál nyár után ez komoly szempont.
Tehát ha letermett a kert (gondolom kihúzza az elszáradt növényszárakat), jön a régi, földet takaró szalmára, mulcsra a trágya, arra meg tavasszal 15 cm szalma újra?
@@andornetoth8360 annyira pont nem jó, el kell vagni a tövénél, a gyökeret meg benthagyni. Tapanyag lesz belole a talajszerkezet megrongalasa nelkul;)
Üdvözlet! Így kertészkedem én is. Gyulai Iván videói segítettek, no meg a korom kényszerített a váltásra, 77 évem. A lehető legjobb ez a fajta talaj megújítás, és humusz megképeződés. A talaj jó minősége ad értékes, tápláló ételt. A próba év, 3 évvel ezelőtt egy kisebb darabon próbálva megtetszett úgyhogy már azon az őszön jött a teljes kertre a szalma takarás, így az idei év a második már. Az őszi nálam úgy kezdődik, hogy a gyűjtött komposzt+ tyúk trágyás szalma almos keverék ráterítve a kertre, és jöhet a szalmázás. Jól fel kell rázni a szalmát, amit én nem minden esetbe végeztem jól, és ott a kelés nem volt sikeres, viszont pótoltam. A növényeknek nics betegsége, amit díjazok! Eső vízet is gyűjtöm. A gyomoknak van még fontos szerepe, hogy a levegő nitrogénjét megkötve a gyökéren keresztü leadja a talajnak. Mielőtt felmagzana, akkor szoktam kihúzni, és ráterítve ott hagyom a szalmán zöld trágyának.A gyommagvas növényeket nem rakom a komposztba se a szalmába. Palántát én is nevelem, egyenlőre a lakásban. Vágyom egy kis üvegházra még. Örültem a kertészkedését látva, kívánok örömteli kertészkedést, és minden jót.
Köszönöm! Én is jó kertészkedést, és jó egészséget kívánok!
Jó látni, hogy egyre többen vagyunk ilyen /beteg/felfogásban. Hál Istennek. Üdv a klubban. Sok élvezetet a kertben.
Köszi!
Az enyimé még gandzsább 🙂3 évig talajt épitettem, a 4. éven már termett, szépen, idén-dzsumbuj-böség. Kartonpapirral kezdtem én is, és tök volt az elsö termésem.
Hali, hmm, a paréjból lehet a legjobb főzeléket csinálni. Sajna még mindig nem értik az emberek többsége, hogy milyen növény mire jó. 99%-uk ehető és hasznos táplálék. Hajrá!
Sok növény hasznos lehet, ha tudja az ember, hogy mire jó.
Paraj nem egyenlő a paréjjal. A disznóparéj nagyon keserű, ember számára élvezhetetlen. Maximum a fiatal növény ehető, de semmiképpen nem “legjobb” és nem finom.
@@veszt83 A mi kertünkben finom nő, mi szeretjük.
Ha megengedsz egy tanácsot....az ibc tartályt valamivel védd meg a napsugarzástól. Pár év alatt képes szétmállani. Egy nádfedés pl. ha a kinézetre is akarunk adni.
Szia! Köszi. Azóta már megcsináltam. A videó készítése előtti napon került a helyére a tartály. A másik kettő, ami a háznál van évek óta, a kezdetektől nádfonattal van burkolva.
Köszönöm, ezt nem tudtam. Én is lefedem akkor valamivel :)
Azért is érdemes beburkolni valamivel, mert ha közvetlenül éri a napfény, akkor nagyon tud algásodni benne a víz.
Kaptam pár jó tippet, amit köszönök szépen! További sok sikert. 🤝
Köszönöm!
Elsősorban gratulálok a kerthez!
Minden kérdésre a válasz MULCS. 😁 Én is követem Gyulai Iván munkásságát. Most jelenleg gyűjtés van egy telekre és én is szeretnék ilyen kertet.
Sok hasznos tanács hangzott el a videóban.
Szia !Nagyon hasznos volt a videó!
Köszönöm szépen !
További jó munkát!
Köszönöm!
Köszönöm, remek szemlélet váltó/formáló videó. Saját csatornámon is megosztom, terjedjen az "ige". Egyre többen vagyunk evvel a szemlélettel, de még sok idő és kitartás kell hogy a régi megszokásból mindenki attérjen erre a fenntartható kertészkedésre. ❤
Köszi!
Nagyon helyes kis kerted van!
En 3 eve csinalom (melymulcsisan kezdtem, Gyulai Ivan ❤️) kb 3x ekkora teruleten. Alapvetoen boldogsag van es elegedettseg, csak hat az apro szulak… az latom, nalad is tombol. Azzal tehetetlen vagyok. 2 hetente olyan biomasszat gyomlalok ki, hogy ha az mind haszonnovenybol lenne, akkor abbol egy 4 fos csalad jollakna 😂
Sikereket, eredmenyes kerteszkedest kivanok!
Köszönöm!
Gyulai Ivántól láttam egy olyan videót, hogy a kartont egy-két hetente felveszi, majd visszateríti, így a földben lévő burján magok kikelnek, majd elfolytódnak. Ez által állítása szerint pár hét alatt elég szépen ki lehet pucolni a burján magokat a földből. Kartonozás esetén szerintem megéri ezen elgondolkozni, hogy ne kelljen évekig várni, míg tisztább lesz a föld.
Amúgy szerintem ha a hagyományos művelésből egyből át akarsz térni mulcsosra, az is lehetséges és egyből terem. Veteményes egy részét megszalmáztam, és bár nem volt vastag a réteg, így is alig jött ki gyom, azt könnyű volt kihúzni és a talaj is nedvesebb volt már annyitól.
Úgyhogy aki tényleg ragaszkodik a hagyományos műveléshez, az is belevághat azzal együtt is egy minimális mulcsolásba és sokkal kifizetődőbb lesz úgy, hogy közben a megszokott rendezett kertjét se kell átalakítsa.
Köszi! Mindkét felvetéssel eg,etértek.
Szia 😊
Tetszik a kert és nagyon köszi a precíz videót! 2-3 éve nálunk is részben mélymulcsos, részben vastag mulcsos kert van, de nálam valamiért nagyon nehezen indulnak el tavasszal a palánták.
Pl. a tök vagy cukkini magról alig kel ki, ezért palántázom.. de a májusban elültetett palánta nagyon nehezen indul meg. A kiültetés után kapnak 1-2 hétig öntözést is. A növények egyébként egészségesek és idővel magukra találnak.. csak jó lenne, ha a nagy melegek előtt szép nagy lombjuk lenne.
Én most kezdtem saját kertbe idén. Mulcsolok én is, de egyelőre csak a növények tövében, viszonylag vékonyan.
Lehet, hogy az én szépérzékem problémás, de nekem ez egyáltalán nem csúnya és nem hiányzik a szememnek a barna alapon egyes zöld sorok mintázata. Nekem ez szép.
Vannak a kertemben még nem hasznosított részek, ott most már nyáron el lehetne kezdeni takarni a talajt?
Peesze, bármikor el lehet kezdeni takarni. Sőt hamarabb jobb is.
Azèrt én karton papìrt nem tennék a konyhakertbe, tudom mondják hogy lehet de valójàban tele van mindenféle újrahasznosìtott és adalék műanyaggal, méreggel. Amúgy tettszett a videó üdv!
Üdvözlet! Én is biókertészkedést végzek Gyulai Iván videóiból inspirálódva próbáltam a mulcsozós módszert és annak az lett az eredménye, hogy elszaporodtak a mezei pockok (mivel egy kis patakocska mellett van a kert) és a gyökérzöldségeket, krumplit, sőt a kápia paprikát a magja miatt, alaposan megdézsmálták. Akkor még a portugál invazív mesztelen csiga nem is volt jelen ebben a térségben, ami a fiatal palánták, kikelt növények csiráit ragja le és remek búvóhelye a mulcs takaró és az árnyékot tartó gyomos terület.
Kérdésem, hogy ezekkel a próblémákkal találkoztál? Ha igen miként védekezel?
Válaszod előre is köszönöm!
Kedbes Lenke! Pocok mostanában nem, de csiga nálunk is előfordult. Összetört tojáshéjat lehet szórni a palánták köré.
Nagyon hasznos infókat tettél fel.... az eddig mások által terjesztett tévinformációk miatt (sok tíz év óta) csak kevesen akartak háztájit... lehet hogy pont ez volt a cél... menj be a multiba és vedd meg... Szintet léptél a patkányok és az acél szerkezeteket követően.. 😊 (bár persze azok is nagyon hasznosak voltak) Szóval "ez igen!" 😊
Köszönöm!
Köszi az ötletet egyébként már gondolkodtam rajta, hogy megvalósítom!! Láttam ám, hogy honnan van a szalma bála!!! :)
Faluhelyen mindig lehet találni eladó szalmát.
Én vettem egy makita ágdarálót és aprítékkal takarom a kertet ahol művelve van. Alig kell locsolni plusz égetni sem kell. Két éve én sem szedem össze a leveleket szebb is a fű.
A darált ág is jó, de nehezebben bomlik le.
Elég jól megropogtatja hosszában is a gép nem bomlik olyan nehezen. Sok van minden évben nem pazarolnám el.
Szia, köszi a részletes infót. Az lenne a kérdésem, hogy a takarás előtt milyen állapotban volt a talaj? Művelve volt, ha nem, akkor mióta, mennyire volt tarackos, stb? A karton gondolom egy rövidre nyírt "gaz"-ra került.
Szia! Művelve volt előtte is. Ahogy a videóban mondom is, ősszel felásva, tavasszal rotálva, év közben gazolva/kapálva volt évekig. Amikor eldöntöttük, hogy változtatunk, akkor ősszel, miután kikerült belőle a termény, már nem ástam fel. Kora tavasszal ment rá a karton, hogy ne tudjon kikelni a gaz.
Üdv. Hasonlóan kertészkedek kb. 60-70 m2-en 4. éve, számomra eddig nagy sikerrel. Ősszel egy teljes bálával és növényi maradványokkal takartam a földet, amit a takarás előtt jól belocsoltam. Sajnos a meztelen csigák annyira elszaporodtak, hogy a magról vetett növényeket, saláta, petrezselyem …, mind elpusztították, sőt a 60 tő saját nevelésű paprika palántáimat is alaposan megdézsmálták. Sok mindennel próbálkozom, hogy gyérítsem az állományt, tojáshéj, kávézacc, korpa, búzadara, sör csapda, de leghasznosabb a sötétedés utáni kézzel szedés, sokszor éjfélig. Alkalmanként 30-50 db nagy példány és több száz kisebb kerül a sós vízbe. Eleinte lelkiismeret furdalás gyötört a pusztítás miatt, de amikor a lyukas levelű és nem fejlődő paprika palántáimat sajnálgattam, akkor erőt vettem és folyamatosan gyérítem. Ha a szalma mulcsot megbolygatom, még mindig sok kis meztelen csigát találok, de nem adom fel a küzdelmet!
Sajnos ez előfordulhat. Még kora reggel is jól lehet csigát szüretelni.
@@rackaandroll
jo lett volna ezt a videot akkor filmezni amikor beerett a termes , hogy lassuk mennyire jobb a termeshozam a talajtakarasos muvelesben. es nagyon ugyeljetek a szulakra mert konnyen atok lehet. tovabbi jo munkat kivanok. koszonom szepen
Nem feltétlenül lesz jobb vagy több termés, de kevesebb víz és munka kell.
@@rackaandroll akkor mar siman megerte, a talajfloranak viszont biztos csak hasznara valik. tovabbi jo munkat !
A spanyol csiga kedvenc búvóhelye a mélymulcs! Hogy védekezel ellene hogy ne tarolják le kert haszon növényeit?
Ez nem mélymulcs, csak vastag talajtakarás. A korábbi kertben voltak csigák, de mióta átköltöztettük 100 méterrel arrébb, itt nincsenek. Itt minden ősszel-télen ráengedjük a terülere hetente párszor a tyúkokat, és azok elintézik a csiga állományt. Amúgy, ha erre nincs lehetőség, a legjobb, ha korán reggel összeszedi őket az ember.
Szia! Hogy állsz a vakondokokkal?
A giliszta a csemegéje.
Nem vonzza oda őket?
Szia! Van, de nem vészesen sok.
Bocsi , de nem fog ez berohadni ? Ha igen , fog ártani a haszon növénynek a rothadás ?
Nem fog. A talajjal érintkezve folyamatosan komposztálódik és a talaj részévé válik.
Mi a tapasztalatod az egerekkel, patkányokkal kapcsolatban. Én 2 éve mulcsozok, idén nagyon megszaporodtak, a mulcsot félrehúzva a járataikat is meg lehet találni. 5 macskánk van, az egereket szedik ezerrel, de egy kandúr az amelyik patkányt is fog, azok eléggé megszaporodtak.
Szia! Nálunk a kertben nincsenek egerek és patkányok. Bezzeg a mellette található tyúkudvarban...
Tacskó? 😊
Jack russel terrier. Az is jó vadász.😊
Mi is kezdünk átállni. Ugyanúgy generáció váltás van a családban. Idén 2 részre volt osztva a kert, 100 nm hagyományos (öntözés-kapálás), a másik 100 nm másodéves mélymulcs. Óriási volt a különbség a növények nagysága, egészsége terén. Anyukám persze panaszkodott, hogy "csúnya" a mulcs, meg sok a "nyüvek" benne, neki az nem tetszik. De öcsémmel leszavaztuk, és jövöre mind a 200 nm mulcsos lesz. Anyunak megmarad az 50 rózsatöve és egyéb virágai, amit szintén mulcsozni kéne, akkor nem lennének a rózsák gombásak az állandó öntözéstôl. Na de hadd legyen meg neki is az öröme, legyen "szép tiszta" a virágoskertje, nekünk meg ott lesz a dzsumbuj, amivel sokkal kevesebbet kell majd dolgozni, fôleg öntözni. Az idei brutál nyár után ez komoly szempont.
Szia! Köszi, hogy leírtad. Az én apámnak sem tetszik. De hát neki már van ideje a saját kertjében sokkal többet gyomlálni meg öntözni...
Elég a tápanyagok pótlására a mulcs komposztálódása? Nem kell időnként megtrágyázni?
A mulcs a nitrogén pótlásra nem elég. Én ezért minden ősszel/télen rárakom a kertre a baromfiólban keletkező trágyát.
Tehát ha letermett a kert (gondolom kihúzza az elszáradt növényszárakat), jön a régi, földet takaró szalmára, mulcsra a trágya, arra meg tavasszal 15 cm szalma újra?
Igen.
@@andornetoth8360 annyira pont nem jó, el kell vagni a tövénél, a gyökeret meg benthagyni. Tapanyag lesz belole a talajszerkezet megrongalasa nelkul;)
👍👍🍀💚🎯
Hogy állsz a csigákkal? Kérlek, meséld el!
Van már arról is videóm: ruclips.net/video/rMkSVzMX6mM/видео.html
@@rackaandroll köszi :)
Röviden. Az erdő növényei visszaadják a talajnak, amit elvesznek belőle.
Igen.