Позовна заява про стягнення аліментів. Адвокат по аліментам/Адвокат по алиментам

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 окт 2024
  • Сайт - solutio.com.ua
    Телефон - 063 202 10 68
    Аліментне зобов’язання являє собою правовідносини, що виникають на підставі передбачених законом юридичних фактів: угоди про сплату аліментів або рішення суду про стягнення аліментів, у силу якого одні члени родини вправі вимагати виплати аліментів від інших членів родини, а останні зобов’язані їх виплачувати.
    Порядок стягнення аліментів розрізняється залежно від того, чи буде це добровільна угода батьків або прийдеться в судовому порядку відстоювати інтереси дитини, звернувшись із позовною заявою про стягнення аліментів.
    Для початку розглянемо питання про добровільне виконання аліментного обов’язку. У цих цілях батьки повинні укласти угоду про сплату аліментів на дитину. Дана угода у відповідності із Сімейним кодексом України повинна бути обов’язково посвідчена у нотаріуса, у іншому випадку вона є недійсною. Угодою можна встановити спосіб і порядок сплати аліментів на дитину(наприклад, одноразово у твердій сумі або періодичних платежах, шляхом надання грошей або іншого майна і т.д.).
    Однак найчастіше колишнім подружнім не вдається досягти домовленості про сплату аліментів і стягнення аліментів необхідно здійснювати в судовому порядку.
    Розмір аліментів, стягуваних у судовому порядку, визначається з урахуванням правил, встановлених статтею 182 СК України. Аліменти на дітей стягуються з батька (або матері, якщо діти залишилися з батьком) шляхом встановлення щомісячних платежів у частковому відношенні до заробітку (доходу) платника, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
    Позовна заява про стягнення аліментів складається письмово відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України і подається з визначеним пакетом документів. Про що і як писати в заяві можна дізнатись скориставшись зразком знайденим і Інтернеті "Позовна заява". Але тут варто врахувати, що не існує шаблону про стягнення аліментів, який би підійшов до кожної справи. Адже в кожній сім’ї своя конкретна проблема, про яку необхідно описати, надати докази про те, що відповідач добровільно не виділяє кошти на утримання дитини.
    Вам варто відразу визначитись про те, яким має бути розмір аліментів. Адже суд не має право вийти за межі ваших позовних вимог про стягнення аліментів. Якщо в позовній заяві вказано, про те, що ви просите виплачувати 1/6 частину заробітної плати свого чоловіка(дружини), то суд ні в якому разі не зможе присудити вам 1/ 3. Та варто врахувати, що за законом із відповідача не можна відраховувати аліментів більше 50% заробітної плати. В процесі судового розгляду позовні вимоги можна змінювати до винесення рішення.
    Позовна заява про аліменти подається за місцем проживання чи тимчасового перебування відповідача. Але законом передбачений і той варіант, коли позивач може подавати заяву і за місцем власного проживання. В такому разі вам не доведеться добиратись на судові засідання в інший район міста, чи інший населений пункт.
    Про стягнення аліментів подається до цивільної канцелярії суду. Ви маєте підготувати три копії позовної заяви: одна залишається в суді, друга відправляється відповідачу, а третя позовна заява залишається у вас. На цьому екземплярі співробітник канцелярії повинен обов’язково поставити печатку і вказати дату, коли подавалася заява. В разі необхідності, цей документ може бути доказом, що аліменти на дитину мають стягуватись саме з цієї дати.
    Заява про аліменти може бути складена вами самостійно, але тут слід пам'ятати, що від того на скільки все правильно складено, залежить рішення суду. Якщо ваша справа досить складна і потребує детального розгляду, то краще довіритись фахівцю. У випадку, коли питання про стягнення аліментів неможливо вирішити мирним шляхом і ви змушені іти до суду, вам варто звернутися до професійного адвоката (ПІП).
    Він захистить ваші права і права вашої дитини, представлятиме ваші інтереси в суді, допоможе правильно оформити всі документи. ПІП підкаже, які аргументи і докази потрібно наводити в суді, щоб розмір аліментів був максимальним. Інформація, яку ви отримаєте від нашого юриста допоможе Вам отримати бажаний результат.

Комментарии • 2

  • @светаВертеева
    @светаВертеева 9 месяцев назад

    Добрий день, пане Анатолію. Скажіть, будь ласка, як сплачувати аліменти на дитину, щоб не зростав борг позаштатному тяжкопораненому військовому з з/п 560 грн? Дякую

    • @advocatkiev
      @advocatkiev  8 месяцев назад

      З того, що є, то ніяк. Напишіть в ТГ t.me/solutio_legal . Дам контакт свого помічника та він можливо зможе працювати в частині виплат по людям, яких вивели. Є у нього позитивна практика з цього питання.