A szülés II. szakasza: Kitolási szak

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 сен 2024
  • A szülés második szakasza: Kitolási szak. Mi történik ilyenkor a testedben, hogyan segítheted, hogyan tudsz hatékonyan nyomni, mire figyelj.
    Témajavaslat, kérdés esetén írj nyugodtan a videó alá.
    Iratkozz fel, ha érdekelnek hasonló témák, hetente jövök új videóval!

Комментарии • 7

  • @sunca242
    @sunca242 4 года назад +2

    Nagyon köszönöm nagyon megnyugtatoan világosan mondasz el mindent. :) 27hetes kismama vagyok. Sajnos a tilalom miatt most nincs kórházi felkészítő. Anyukám is szülésznő volt 40évig egy helyen nála is szerettek szülni, tanulni. Benned is ezt a fajta nyugalmat árasztó szülésznőt látom.

  • @szilviakulcsar2785
    @szilviakulcsar2785 4 года назад +2

    Nagyon köszönöm, szeretem a videóidat, szépen elmagyarázol mindent, és ez igen, ez kell egy első szülő nőnek! Nem tudom terveid között szerepel -e esetleg a terhesség cukorbetegen téma, nagyon örülnék, és szerintem sokan mások is. Köszönöm :-)

  • @borovszkyorsolya5743
    @borovszkyorsolya5743 2 года назад

    Nagyon szépen köszönöm ezt a videót!

  • @ilonabernad4282
    @ilonabernad4282 5 лет назад +4

    Köszönjük az előadást, Kedves. Nem kellene a nyomakodási szakaszban, amikor a baba jön, s ez a legizgalmasabb, talán fájóbb rész, a feneket letenni, stb. stb., még erre is figyelni, hogyha az anyák úgy szülhetnének, ahogy érzik, s ahogy a hagyományban volt, négykézláb, térdepelve, guggolva, ülve, kapaszkodva, ahogy a nehézkedési erő is segít. Ez nem ellenbeszéd, segítőkészséggel írtam. Mennyire könnyebb lehetett szülni-születni, míg lehetett ösztön, érzés, és nem volt ennyi minden megjegyzendő, és ma ott mindenki, aki néz, fel kell feküdni... Bárcsak egyszerűbb lenne minden! :)

    • @egyszulesznovlogja149
      @egyszulesznovlogja149  5 лет назад +5

      Kedves Népi Gyógyászatunk Jövőjéért Alapítvány!
      A videóban én is elmondtam, hogy a függőleges és az azt megközelítő, illetve a vízben szülő pozíciók a legelőnyösebbek a kitolási szakban, úgyhogy ebben egyetértünk :). Ezt a videót gondolom első sorban inkább először szülő kismamák nézik, ők az elején nehezebben szoktak ráérezni a hatékony tolási technikára ezért tartottam fontosnak elmondani benne. Természetesen, ha valaki ösztönösen ráérez és jól csinálja nem szoktunk beleszólni. Viszont a helytelen nyomás és légvétel okozhat elhúzódó kitolási szakot, kifáradást és szemvérzéseket. A kitolási szak végén, a fej kigördülése előtt pedig a nagy fájdalomtól ösztönösen az ember összeszorítaná a lábait és felhúzná a fenekét, pedig itt kulcsfontosságú, hogy a kismama minél jobban széttárja a lábait és ellazítsa az alsó részét, hogy a lehető legnagyobb átmérő álljon a rendelkezésre a baba megszületéséhez, így elkerülhető egy esetleges gátrepedés is. Természetesen nem a kitolási szakban kell "vizsgáznia"a kismamának ebből és mindenre neki figyelnie, ezért is csináltam meg ezt a videót, hogy már előtte tudjon rákészülni és tudja mi hogyan hatékonyabb, de azért vagyunk mi segítők körülöttük, hogy segítsünk és javaslatokat tegyünk, hogyan elviselhetőbb egy ilyen helyzet.

    • @ilonabernad4282
      @ilonabernad4282 5 лет назад

      @@egyszulesznovlogja149 Köszönöm a válasz, Kedves! Egyetértek! :)

  • @viskyorsi104
    @viskyorsi104 4 года назад

    Én túlhordtam és a férjem is vállas. Nekem a feje után a váll is gondot okozott.