Лайфхак українською. Такий же самий чи такий самий?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 ноя 2024

Комментарии • 6

  • @Нестоимнаместе
    @Нестоимнаместе 6 лет назад +2

    Топ!)Возьмем на заметку!)

  • @maqweraoa719
    @maqweraoa719 6 лет назад +6

    Запрошую всіх охочих, небайдужих, кому цікаво вивчати рідну мову і не тільки вивчати, а ще й творити, відвідати осідок (сайт) "СЛОВОТВОРУ" (slovotvir.org.ua)

    • @andrixmaster
      @andrixmaster 6 лет назад +1

      А осідок то те що треба. Дякую.

  • @maqweraoa719
    @maqweraoa719 6 лет назад +10

    Все добре, але.. Пояснювати новомодні слова не рівноважно заклику до їхнього вжитку:
    Чекін/ чекаут -- відмітка, , дієсл. відмічатися, реєструватися, позначитися
    Екшн -- тут взагалі... Чи то ми прямуємо чужими мовними стежками до спрощення? Дійсно треба говорити , казати про щось одним словом, бажано одно-, двоскладовим? Та ЖИТТЯ НА СЕЛІ ЗАВЖДИ ВИРУВАЛО, РОБОТА КИПІЛА, СПРАВА - РУХАЛАСЬ, ДІЯЛА, а людська кров НУРТУВАЛА, ЗБУРЮВАЛАСЯ.. І все те складало цілісну картину, справжню, не підроблену, ВИДОВИЩНУ, ЗАХОПЛИВУ, МІНЛИВУ (це ящо про інші значення слова "екшн - action", основне значення дія, діяти).
    Твіт -- взагалі з англійської має негативні значення: від дошкуляти, кепкувати, глузувати, колоти, допікати, насміхатися до розмовних бевзь, йолоп, телепень... Тому краще вживати рідні призабуті ЧУТКА, ЗВІСТКА, ЗВІСТОЧКА, ПОГОЛОС...
    Емодзі (емоджі) -- це вже з японської: мова знаків - картинок, знаків-малюнків, знаків-символів (емо -- картинка, дзі - знак). Чому не вживати вже підзабуте, а мо' і застарле ОБРАЗОК у цьому ж значенні? Нагадаю, ОБРАЗКИ / ОБРАЗОЧКИ - це маленькі малюночки, картинки, що їх виготовляли народні умільці, дуже часто не релігійного характеру ( як може спасти на думку).
    І , нарешті, зафрендитися.. Хто не знає таких слів: ПОТОВАРИШУВАТИ, ЗАПРИЯЗНИТИСЯ, ЗАПРИЯТЕЛЮВАТИ, ПОДРУЖИТИ, ЗАТОВАРИШУВАТИ, ЗДРУЖИТИСЯ, СТОВАРИШУВАТИ, ЗАЙТИ У ПРИЯЗНЬ?!
    Вибирайте досхочу, творіть самі, ... Пам'ятайте Шевченкову настанову..".. і свого не цурайтесь.."
    А Олесь Гончар нагадував: "Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній".
    " Народ , що не усвідомлює значення рідної мови для свого вищого духовного життя і сам її покидає і відрікається, виконує над собою самовбивство", - писав Юрій Шафраник.

  • @fantasticday8340
    @fantasticday8340 4 года назад +1

    Привіт, я теж українськомовний блогер і теж хочу набрати аудиторію, добре що не я один підтримую український ютуб, кому не важко, подивіться будь ласка мій канал, зарання дякую!!!