На ютуб-каналі Epic History TV виходив цикл відео по наполеонівським війнам, а потім рейтинг усіх 26 наполеонівських маршалів по порядку своїх умінь та прояву себе в бою. Як вам ідея, після логічного закінчення Хмельниччини походом Антона Ждановича 1657 р., зробити схожий цикл про полковників Хмельницього від менш до більш здібних?
Класна ідея! Але порівняно з часами Наполеона в нас критично мало інформації про полковників Хмельниччини. Та що там говорити - в нас реальні історичні портрети головних дійових осіб з нашого боку можна по пальцям полічити.
Ukrainian historians have been very quiet about the Plague in 1649 to 1651 Maxim Krivonis died from it and when you see Tartars fleeing then there's big trouble. That Plague killed more people than all of Kmelnetsky battles.
1:41 Також не варто забувати, що Хмельницький був шляхтичем, а отже підданим Речі Посполитої, і брав участь у цих виборах через представників, а в своїх листах дуже вічливо звертався до короля. І, що логічно, протягом усього повстання постійно вів переговори з урядом Речі Посполитої. Дипломатію можна вважати "фішкою" Хмельницього. Дуже досвічена та освічена людина
Відео передивлююсь вже який раз)) дуже подобається голос, щей українською, але хотів дещо спитати, я у вас раніше питав вже, але забув)) що за гра використовується на фоні?
протягом тисячолітньої історії українці-руси завжди вміли бити московитів-орків. Пам’ятаємо битви при Конотопі, Орші, Улі, де українці навіть малими силами били орду вщент. Усі перемоги московити здобували тільки тоді, коли билися разом з українцями. Вони перемогли під Полтавою тільки тому, що шведське каре було пробите козацькою лавою Семена Палія, а самі орки сиділи по шанцях. Теперь це вони виставляють «пабєдай руськага аружія». В 1618 р.військо Петра Конашевича-Сагайдачного разом з литвинами (білорусами) та поляками зайшли в Москву - був у 1619р. підписаний Деулінський Договір (українсько військо було у Калузі..) Слава Україні! Смерть ворогам!
Зникають коментарі під час редагування... НУ нічого, певно, московський офіс працює) Цей, власне, що хотів сказати... Не можу зрозуміти як Ярему можна було сприймати серйозно у 49му після усіх його провалів у 48му Адже Ярема встиг: - драпанути від селян, які вигнали його із власних володінь по маршруту: Полтавщина-Білорусь-Пилявці. Вочевидячки, переляк був великий; - під Пилявцями знову йому довелося втікати, на цей раз разом із військом та іншими командувачами; - Львів'ян він просто кинув напризволяще, зібравши перед тим із них гроші на оборону міста, Це вже не просто втеча, а намахалово порядних львів ян) - оборону Замостя він проігнорував, поїхав на сейм; Звісно, під Збаражем він себе добре проявив. Але хто міг це знати заздалегідь? Що взагалі можна було довірити людині із таким послужним списком. Наче як інша людина командувала обороною Збаража, але й князь був не на останніх ролях. Чи вже настільки припекло польську і не покозачену руську шляхту що вони не гребували вже ніким? Авжеж, у 48му був він неймовірно крутий, але ж він не тільки програвав битви(в цьому якраз нічого такого, бо коронні війська їх всі програли у 48му), але він втратив основні свої володіння, а з львів янами взагалі повівся по-шахрайськи. Князю було все можна, юо він князь, чи як?
Та то норма була, і не тільки в нас. Поки полководець давав гроші і людей на війну, йому все пробачали і забували. До того, як Ви точно підмітили, він не дуже виділявся серед інших регіментарів в 1648-му й тікав разом з усіма. А зі Львовом звісно та ще комедія. Якщо джерела не прибріхують, йому та іншим командирам влаштували у місті званий вечір, а через пару днів Вишневецький прислав листа вже із Яворова (50км від Львова), що він обороняти місто не буде.
@@yuriiyashchuk565 Ну есть версия что Хмельницкий хотел в то время просто автономию от Речи Посполитой и как раз он был инициатором переговоров а Хана пришлось уговаривать и использовать его как посредника в переговорах ведь Король не Хотел говорить с Гетьманом на равных так как Хмельницкий не был монархом.
Кримці не зрадили, вони з самого початку цією війною хотіли послабити як Річ Посполиту, так і козаків. Повний розгром Речі Посполитої не був вигідний, оскільки занадто сильно посилить козаків. Хан лише хотів змінити баланс сил на більш вигідний особисто до себе
А чому це викликає таке здивування? наприклад, Кирим, за дорученням хана, керував рейдом на Брацлавщині й Поділлі в червні 1648 і очолив татарські сили під час осінньої кампанії
Підтримати виробництво нових відео (щомісячна підписка):
www.patreon.com/user?u=38917383&fan_landing=true
Стати спонсором: ruclips.net/channel/UCl2cXuKNH2Em1e2eTKB92Zwjoin
Разово три гривні можна надсилати сюди:
send.monobank.ua/jar/42wt4yu6tu
5375 4114 2217 5799 Моно
5363 5426 0311 0694 ПриватБанк (Олійник Богдан)
а ван долар - сюди:
Paypal: docult.ad@gmail.com
www.buymeacoffee.com/docultua
Підкажіть, в якій программі робите такі гарні відео?
Монтаж в After Effects і Premiere Pro, карти та інший візуал - Photoshop, Illustrator, Wonderdraft.
@@docultua Дякую за відповідь!
Дуже крута відео чекаю на наступне
ай краса! чекав , як віл свободи)
Коментар на підтримку українського каналу і українського контенту 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дуже класне відео, дякую!
Наочно і цікаво, дякую! І якщо можна зробіть назви міст на мапі більшими)
Я збираюсь трохи переробити карту, бо ютуб зжирає якість картинки і текст погано видно
@@docultua, дякую!
Дякую за проект. Дуже цікава тематика.
Підтримав копійчиною. Ви просто топ🌋
Нічогенька копійчина, дуже дякую) зараз як зробимо відео на всі гроші😀
@@docultua О! А я як подивлюсь їх, ще й вподобаю🤣
Я підписаний вже давно, автор робить хороші відео, з гарною візуалізацією переміщень 👍
Як то кажуть наша зброя в цей момент, вподобайка і комент ❤️
Попередні частини: ruclips.net/p/PLGwNfAu-OM4PNervBuVXqa4jJIi46dJlO
Дякую Автору за цікаву унікальну інформацію!
Як завжди чудове якісне відео! Дякую!
Пізнавально, цікаво, круто! Молодці!!👍💪
Дуже дякую))
Славетна українська історія у гарному відео.Вподобайка однозначно.)
Захопливе відео)
Але ви жорстокі, аж горю дізнатися, що за битва буде наступною)
Підозрюю Київ.
@@tiyramka1922 я теж так думаю, недарма ж Януш Радзивіл наступав з Білорусі)
Безпосередньо під Києвом не було тоді великих боїв)
Файно файно 💪🏻💪🏻💪🏻👍🏻👍🏻👍🏻
Дуже круто! Молодці! Обожнюю дивитися ваші відео)))) 😉🤗
На одному диханні подивився всі ваші ролики про Хмельниччину, дякую за важку працю!
Дякуємо,чекаємо наступні ...
Супер. Молодці)
Гарна робота! Дякую за Вашу працю
Дякую за вашу працю 😘.З нетерпінням чекаю наступне відео
Як завжди інформативно і цікаво!
Дякую за вашу роботу!! Дуже цікаво! Не можна відірватися!
Благодаря! Браво на Вас!;)
Дуже гарне відео!!
Опа відос про Збараж! Чекаємо на коментар від Притули:)
Якщо він заісно побачить це відео🙂
Дякую за вашу роботу!
Ренту за перегляд відео сплачено. Дякую.
Прийнято) гарного перегляду🙂
Комент для просування, дуж е цікаво, дякую!
Я так ждав цюого
Пів відео не міг зрозуміти чому мені здається, що я це вже бачив))
😁😁😁
Наша справа в цей момент - Вподобайка і Комент!🇺🇦
На ютуб-каналі Epic History TV виходив цикл відео по наполеонівським війнам, а потім рейтинг усіх 26 наполеонівських маршалів по порядку своїх умінь та прояву себе в бою.
Як вам ідея, після логічного закінчення Хмельниччини походом Антона Ждановича 1657 р., зробити схожий цикл про полковників Хмельницього від менш до більш здібних?
Цікава ідея) Поки важко собі уявляю, як зробити такий рейтинг більш-менш об'єктивним, але може щось і придумаю🙂
Класна ідея!
Але порівняно з часами Наполеона в нас критично мало інформації про полковників Хмельниччини.
Та що там говорити - в нас реальні історичні портрети головних дійових осіб з нашого боку можна по пальцям полічити.
лайк за класне відео!
Який же прекрасний Дніпро без водосховищ...
Ми не плаксива і другосортна нація, анація воїн і то найкращий !
Очень классное видео
Добре, що потрапило в рекомендації
Супер!
Молодці
Ukrainian historians have been very quiet about the Plague in 1649 to 1651 Maxim Krivonis died from it and when you see Tartars fleeing then there's big trouble. That Plague killed more people than all of Kmelnetsky battles.
1:41
Також не варто забувати, що Хмельницький був шляхтичем, а отже підданим Речі Посполитої, і брав участь у цих виборах через представників, а в своїх листах дуже вічливо звертався до короля. І, що логічно, протягом усього повстання постійно вів переговори з урядом Речі Посполитої. Дипломатію можна вважати "фішкою" Хмельницього. Дуже досвічена та освічена людина
👍
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Зробіть серію відео про Пуннічні війни. Буде цікаво
А відео так то цікаве
Битва під Берестечком буде?)
звісно)
@@docultua Чекаємо) З Вами дуже легко сприймається історія. Дякую за Вашу діяльність! ❤
Відео передивлююсь вже який раз)) дуже подобається голос, щей українською, але хотів дещо спитати, я у вас раніше питав вже, але забув)) що за гра використовується на фоні?
То Empire Total War, з модами, що додають 17 століття і кілька нових фракцій)
👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦!
протягом тисячолітньої історії українці-руси завжди вміли бити московитів-орків.
Пам’ятаємо битви при Конотопі, Орші, Улі, де українці навіть малими силами били орду вщент.
Усі перемоги московити здобували тільки тоді, коли билися разом з українцями. Вони перемогли під Полтавою тільки тому, що шведське каре було пробите козацькою лавою Семена Палія, а самі орки сиділи по шанцях. Теперь це вони виставляють «пабєдай руськага аружія».
В 1618 р.військо Петра Конашевича-Сагайдачного разом з литвинами (білорусами) та поляками зайшли в Москву - був у 1619р. підписаний Деулінський Договір (українсько військо було у Калузі..)
Слава Україні! Смерть ворогам!
В відео були присутні моменти з комп'ютерної гри "Total War", чи можливо дізнатись яку модифікацію для неї було показано в відео?
це мод Imperial Destroyer
@@docultua дякую
Є версія що Морозенко родом з Теребовлі?
Дуже ймовірно, але точно невідомо. Його батько начебто був місцевим підстаростою, але де і коли він народився - немає жодних даних.
Зникають коментарі під час редагування...
НУ нічого, певно, московський офіс працює)
Цей, власне, що хотів сказати... Не можу зрозуміти як Ярему можна було сприймати серйозно у 49му після усіх його провалів у 48му
Адже Ярема встиг:
- драпанути від селян, які вигнали його із власних володінь по маршруту: Полтавщина-Білорусь-Пилявці. Вочевидячки, переляк був великий;
- під Пилявцями знову йому довелося втікати, на цей раз разом із військом та іншими командувачами;
- Львів'ян він просто кинув напризволяще, зібравши перед тим із них гроші на оборону міста, Це вже не просто втеча, а намахалово порядних львів ян)
- оборону Замостя він проігнорував, поїхав на сейм;
Звісно, під Збаражем він себе добре проявив. Але хто міг це знати заздалегідь?
Що взагалі можна було довірити людині із таким послужним списком.
Наче як інша людина командувала обороною Збаража, але й князь був не на останніх ролях.
Чи вже настільки припекло польську і не покозачену руську шляхту що вони не гребували вже ніким?
Авжеж, у 48му був він неймовірно крутий, але ж він не тільки програвав битви(в цьому якраз нічого такого, бо коронні війська їх всі програли у 48му), але він втратив основні свої володіння, а з львів янами взагалі повівся по-шахрайськи.
Князю було все можна, юо він князь, чи як?
Та то норма була, і не тільки в нас. Поки полководець давав гроші і людей на війну, йому все пробачали і забували. До того, як Ви точно підмітили, він не дуже виділявся серед інших регіментарів в 1648-му й тікав разом з усіма.
А зі Львовом звісно та ще комедія. Якщо джерела не прибріхують, йому та іншим командирам влаштували у місті званий вечір, а через пару днів Вишневецький прислав листа вже із Яворова (50км від Львова), що він обороняти місто не буде.
@@docultua Клас)
Дякую за відповідь.
Спасибо.
То який кінець? Козаки таки захопили Збараж?
Шкода що наші союзники так часто нас зраджують,ось і цього разу зрада хана змусила нас піти на мир з Польщею а так Збараж був би нашим)
Та Збараж наче і так наш)
@@АртемЧеркас-к7о та але тоді він був нам потрібен більше)))
@@yuriiyashchuk565 Ну есть версия что Хмельницкий хотел в то время просто автономию от Речи Посполитой и как раз он был инициатором переговоров а Хана пришлось уговаривать и использовать его как посредника в переговорах ведь Король не Хотел говорить с Гетьманом на равных так как Хмельницкий не был монархом.
Кримці не зрадили, вони з самого початку цією війною хотіли послабити як Річ Посполиту, так і козаків. Повний розгром Речі Посполитої не був вигідний, оскільки занадто сильно посилить козаків. Хан лише хотів змінити баланс сил на більш вигідний особисто до себе
а що означають прямокутники з Х-ксом в середині?
гоп топ перетоп
Що за Кірім Гірей? Іслам Гірей був союзником Хмельницького
Кирим, або Крим-Гірей - це кримський калга-султан і брат хана, саме він частіше очолював військо в кампанії 1648-49 років
@@docultua Частіше за Іслам Гірей?
А чому це викликає таке здивування? наприклад, Кирим, за дорученням хана, керував рейдом на Брацлавщині й Поділлі в червні 1648 і очолив татарські сили під час осінньої кампанії
Без голосу Хмельницького,короля Казимира б не обрали,а він насвинячив ,а потім ше й утік до Франції.