Що робити із закупівлями, які були розпочаті до введення воєнного стану?
HTML-код
- Опубликовано: 18 янв 2025
- Доброго дня! Тетяна Руденко, адвокат.
Одне із найпоширеніших питань - що робити із закупівлями, які були розпочаті до введення воєнного стану.
Здавалося б, відповідь зрозуміла - можна закінчити, якщо розпочинали їх ще під час дії Закону України «Про публічні закупівлі». Але не все так просто!
Завершити закупівлю відповідно до норм Закону про публічні закупівлі вам скоріше за все не вдасться. І ключове поняття тут - відповідно до норм Закону. Що мається на увазі?
По-перше, переможець процедури закупівлі має згідно вимог законодавства в сфері закупівель надати замовнику довідки, а замовник перевіряє інформацію у відкритих реєстрах. Зараз довідки не видаються, реєстри не працюють.
Будь-який гарантійний лист, що його надасть переможець, в якому він гарантує свою доброчесність та обіцяє надати необхідні документи при першій можливості не відповідає нормам Закону про публічні закупівлі та не може бути прийнятий замовником.
Якщо процедура знаходиться на етапі прийняття пропозицій або їх розгляду - продовжувати її далі теж нема сенсу. Крім згаданої вже обставини (документи переможця), що не дасть завершити процедуру, така закупівля порушує права учасників щодо оскарження дій замовника. Так Антимонопольний комітет України прийняв рішення до припинення чи скасування воєнного стану зупинити розгляд скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, поданих до Комітету, як органу оскарження, та рішення по яких не були прийняті станом на 25 лютого 2022 року;
А також припинити розміщення в електронній системі рішень щодо скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, поданих до Комітету, як органу оскарження, інформація щодо яких не була розміщена в електронній системі закупівель станом на 25 лютого 2022 року.
Отже, учасник тендеру, який вважає свої права порушеними, не зможе результативно захистити їх, подавши скаргу на умови закупівлі або ж на дії замовника та отримавши відповідне рішення комітету.
За таких умов, доцільно відмінити процедуру закупівлі на підставі пункту1 частини 5 статті32 Закону якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії непереборної сили.
Дякую за увагу!
Підписуйтесь на канал, пишіть в коментарях запитання, на які б хотіли отримати відповідь і до нових зустрічей! Слава Україні!
Звернутись до мене за консультацією можна на почту rudenko.tatiana@gmail.com або заповнити форму на сайті www.tetyanarud....
Героям слава !👍
🙏🏻🇺🇦❤️
Ось і відповідь на моє запитання стосовно по якій причині відмінити тендер. Дякую
Дякую!)
Добрий вечір, ставила питання у вайбер, але так ніхто і не розтлумачив… можливо тут відповісте🙏🏻
«Підскажіть будь ласка, по шкарпеткам було продовжено договір на 20% до 31.03.2022. Частину до війни поставили товару.Я як Замовник не встигла оголосити в цьому році процедуру через війну. Постачальник прислав лист, що невстигає виготовити товар що залишився і просить після завершення війни їх поставити. Які мої дії? Розривати? Нагальної потреби зараз немає на цей товар. Чи продовжити термін дії договору згідно п.4 ч.5 ст.41 Закону?»
Щиро дякую
Доброго вечора! Не бачу питання вашого в вайбері. Якщо у вас немає нагальної потреби - закривайте договір
@@ТетянаРуденко-ф1у дякую вам велике)
Доброго дня. Правильно розумію. Якщо в мене(замовник) процедура заблокована через скаргу в АМКУ на тендерну документацію, то маю право без рішення відмінити по ч. 5. Ст. 32. Як що так, то вказати в протоколі відміни посилання на воєнний стан? Скаргу ще встигли подати на нас 23.02. Але це технічно не можливо.
Доброго дня! Ваша закупівля заблокована, з нею зробити нічого не можливо. Але замовник може укладати договори по Постанові 169 на частину потреби із пролонгацією. Після завершення воєнного стану визначитеся з цією закупівлею.
@@ТетянаРуденко-ф1у , дякую. Але як вчинити потім? Виконати рішення амку і відмінити на підставі "відпала потреба". Бо не думаю що потрібно буде весь перелік і в такій кількості.
Дочекайтесь рішення АМКУ.
Потім вже виходьте із своїх потреб
Доброго дня!!
По закупівлях вартість яких менше 50 тисяч звіт робити зараз чи після премоги?
Найближчими днями підготую відео щодо цього питання
m.ruclips.net/video/f1n2NGLNDsQ/видео.html