Нові правила військового обліку. Як захиститись від незаконної повістки? (073) 007-41-08

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 7 сен 2024
  • #повістка #військовийюрист #мобілізація
    ✅ Юрист з військового права 📲 +38 (073) 007-41-08
    ⚖ Юридична компанія "Приходько та Партнери"!
    👉Послуги для військових:
    📌Написання рапортів
    📌Консультації
    📌Супровід звільнення з військової служби
    📌Оскарження ВЛК
    🌐 Наш сайт: prikhodko.com.ua
    🔹 Наш телеграм-канал t.me/prikhodko...
    📲 Завантажуйте наш мобільний додаток: consultant.net.ua​​
    ♻ Онлайн сервіс ⚖ юридичних та 🧮 бухгалтерських послуг!
    👉 На App Store: apple.co/33Y30...
    👉 На Google Play: bit.ly/2G4oLJX​​
    _____________________________
    З Нового року вступили в дію нові правила військового обліку. Дані зміни торкнулися як і військовозобов’язаних, так і підприємств усіх форм власності. Якщо аналізувати нові правила військового обліку, то можна зрозуміти, що повістку можна отримати будь-де. Тобто, це може бути як місце проживання військовозобовязаного, так і місце роботи чи перебування будь-якому громадському місці. Фактично обмеження щодо вручення повісток не має. Але не завжди такі повістки вручаються з дотриманням законодавства. І для цього, щоб не отримати повістку незаконним чином потрібно знати та розуміти свої права та вміти їх використати у конкретній ситуації.
    Правило №1
    Уважно читати текст повістки. Вона повинна бути належним чином заповнена, містити дані військовозобовязаного, час та дату на яку необхідно з’явитися, а також підпис та печатку військового комісара. Якщо у особистих даних заявника або в інших відомостях є неточності (немає підпису військового комісарата або печатки) то в такому випадку повістка може вважатися незаконною.
    Правило №2
    Особистий підпис. Повістка повинна бути вручена під особистий підпис військовозобовязаного, особу якого встановлюють перед врученням. Якщо просто запитують дані особи без перевірки документів,то не виключено, що особа може вказати зовсім не свої відомості. Якщо повістку передали через родичів, залишили у поштовій скриньці чи у дверях - це неналежне повідомлення та вручення повісти, яке створює жодних юридичних наслідків. Це ж стосується і повідомлення по телефону.
    Правило №3
    Свобода пересування. Примусове доставлення до центрів комплектування та соціальної підтримки забороняється. Тобто, вручення повістки та відразу доставлення до центру комплектування та соціальної підтримки є грубим порушенням прав людини на свободу пересування. Якщо вас примусово змушують це зробити можна викликати поліцію або за можливості зв’язатися з адвокатом.
    Правило №4
    Відмова від отримання повістки. Якщо повістка вручається явно незаконним способом або з порушеннями військовозобов’язаний має прав від неї відмовитися. Про відмову має складатися акт у присутності свідків. Звичайно, відмова від повістки може розцінюватися як ухилення від мобілізації, але з допомогою фахівців у сфері військового права можна захистити свої права.
    Правило №5
    Не нехтувати правовою допомогою. Це одне з найголовніших правил при отриманні повістки. Якщо все ж таки отримали повістку особисто або іншим способом не зайвим буде отримати консультацію у фахівця в галузі права. Адже йти до центру комплектування та соціальної підтримки краще юридично підготовленим. Це зменшує ризики зловживання права з боку працівників військомату та збільшує можливість військовозобовязаного на дотримання його конституційних прав.

Комментарии • 4

  • @ol_spice
    @ol_spice Год назад +1

    Дякую за Ваш труд! Бкло б дуже добре , як би Ви до правил додавали посилання на статті законів .

  • @helenapor1223
    @helenapor1223 Год назад

    Тцк не є правонаступником військоматів

  • @KFS-ft7ou
    @KFS-ft7ou Год назад

    Незаконна повістка? Смішно, рік війни , вже всі самі зобов'язані були прийти до військомату, ст 65 Конституції України