Друзі! Не все пішло за планом, поки немає якогось унікального ножа щоб розіграти, але у нас на відміну від військових є можливість зачекати. Довго пояснювати на скільки цей дрон важливий не буду. Просто прошу підтримати збір. Умови розіграшу будуть як і минулого разу. 50 грн 1 шанс виграти. Тобто 500 грн і у вас 10 шансів виграти. Розраховую на вас 🫶😉
Богдане, Андрію щира подяка за чудові відео, вогінь!! Окрема подяка операторам, монтажерам і усій вашій команді! Богдан, ніколи не засмучуйся!) ти класний майстер!
По-перше - ведешку, або бенз додають не просто для того щоб вигнати повітря з коробки, при згорянні залишаеться кіптява, а це чистий вуглец, він так само як і бура допомагає позбутися окалини на металі, розчинювачі типу уайтспирит такого не вміють. По-друге - температура зварювання сталюки, а тим більше порошку, набагато вище ніж ніж температура ковки, тому не кожен горн може дозволити це робити, погугліть температуру зварювання для вашого порошку. По-третє завжди майте під рукою чим накрити відро з мастилом. По-четверте - неможна повтати заготовкою при закалюванні , це пряма дорога до кривого ножа з підвищеною крихкістю, для прискорення закалки можна робити лише рухи угору/вниз як наче ріжете щось.
Ну вайтспірит - це теж органічна сполука на основі карбону, тож при згорянні теж залишить карбон, хіба що можливо більше не в чистому вигляді, а як СО2. Хоча може саме збільшення вмісту вуглецю у розчині із залізом допомагає. Температури вистачало Богдану для зварювання раніше - були дамаск і ламінат в попередніх відео. Але ми не перевіряли чи не вища температура зварювання у Р6М5. По третій рекомендації ми вже тепер навчені досвідом)) А четверте знаємо.
хотів написати "+ - " типу я не японець, але молотчок вкрав би, але за " - " тут ломають яйця, то напишу просто - класний канал, харизматичні ведучі і конкурси цікаві. дякую.
Добре, що ділетеся досвідом, навіть тоді, коли він невдалий. Але, завжди є але. ТБ та протипожежний захист у кузні необхідно піднімать. Мокра ганчірка (мішковина) + пісок + вогнегасники в наявності завжди. Як говорив наш інженер з ТБ "Ніщо так не радує глаз, як другий глаз"
гріти потрібно до температури близько 1050 градусів, але не вище 1100 градусів (інакше Р6М5 розсипається під ударами молота). На початкових етапах для надійного зварювання потрібно деформувати "пакет" у температурному діапазоні від 1050 до 900 градусів. На завершальних етапах кування (коли куємо вже заготовку клинка) кувальний інтервал температур можна знизити до 900...750 градусів.
Головна ваша помилка що ви зразу грієте пакет до температури зварювання і використовуєте ВДшку замість мастила. Мої поради/пропозиції такі: 1. Робити отвір завжди в кришці біля арматури привареної до пакету; 2. Замість ВДшки краще кинути пакет у відро з мастилом на 30-50 хвилин це вижене все повітря і добре змочить наповнення контейнера. 3. Не гріти зразу до температури зварювання, а прогріти хоча б годину (або поки з отвору не перестане валити вогонь/дим) при температурі 150- 200 градусів при цій температурі мастило карбонізуєтеся і покриє всі внутрішні поверхні вуглецевою сажою/кіптявою що захистить метал від окислення. Піднімати температуру не раджу бо є ризик що метал окислиться до покриття кіптявою p.s Я диванний експерт який просто багато дивився ковальського контенту на ютубі, так що ні на яку істину не претендую не судіть строго. Якщо в моїх словах є щось невірне то поправте.
1. Контейнер має бути герметичним. 2. Усередині має бути середовище, здатне зняти оксид з наповнювача. 3. У жодному разі не дати контейнеру розкритися (намагатися молотом зменшувати об'єм контейнера, а не просто плющити його пресом).
@@РРр-ч9м при створенні дамасску для ножів герметичність не так вже й важлива яскравий тому приклад @shurap . Людина створює різноманітні ножі в тому числі й з порошкового дамасску. До тогож робити герметичний контейнер новачкам небезпечно бо герметичний контейнер при нагріванні і подальшій деформації може розірвати від надлишкового тиску повітря яке залишилось в пакеті. До тогож в умовах майстерні недопустити утвореня оксиду, набагато лекше аніж відновити залізо з оксиду
От я тільки боюсь чи не вийде забагато карбону. У нас і так порошок гіперевтектоїдний сам по собі, а тут може чавун вийти. Може навіть має сенс брати якийсь низьковуглецевий порошок щоб разом з карбонізованим мастилом виходив якийсь адекватний відсоток карбону. А взагалі дякую за змістовні поради
@@AndrewYakovenko тоді можна зробити по іншому 1 закласти мастило в контейнер перед зварюванням фіксовану кількість думаю на розмір вашого пакета вистачить 50 грамів це не перетворить суміш в чавун 2 налити якоїсь рідини з низькою температурою кипіння там бензин, спирт, горілка при розігріві випаровування вижене все зайве повітря 3 покласти під кришку з отвором щось з вуглецю, наприклад товчене вугілля, ганчірка з натурального полотна або ватні спонжі. Після нагріву все це карбонізуєтеся і зробить своєрідний "Клапан" "мембрану" дозволить виходити надлишку газів, але при цьому не дасть кисню потрапити всередину тому, що буде його спалювати
@@nomid-_- Я думаю ми зараз зробимо перерву зі спробами з цим порошком, але повернемось до цього саме з експериментами з різними способами позбутись кисню. Все перераховане варто спробувати, плюс я ще думаю взагалі зробити як Тайрел зараз у останніх відео з експерименами по нержавіючому дамаску - створити безкисневе середовище подаючи аргон в контейнер
Я щиро вірю, що коли Слава повернеться, буде стрім, де він виписуватиме цим "майстрам" за кожен ляп))) В коректорів міститься оксид титану, він дуже тугоплавкий і створює ізолюючий шар між стінками контейнера та його вмістом.
Комент у підтримку. Я , якось, почав робити щось у вигляді хобі. Через якийсь час я за...ї...ся, бо нічого не виходило. Но мені ж цікаво- тому почав читати літературу по напряму. І о дивина - я робив все не правильно ))) виявляється профільна література рулить. Но , з початку, експерименти, література потім!
@@ЯнІ-с9ф о, то велика справа). Про скрипку- у мене сусідка вчилась грати на скрипці. Кожен день. Я чув через стінку ). Перші РОКИ було не дуже, з часом стало краще, потім гарно, а потім я переїхав. До чого я. Навіть після років практики, є до чого рости. І цей процес нескінченний.
Дякую за комент. Ми потроху вже читаємо профільну літературу, але там ще вчитись і вчитись. Але якщо одразу не братись за щось, в чому ще не розбираєшся, то тоді нічого і не робиться. Краще зробити оті шмарклі і потім по літературі розібратись що там вийшло і чому)
The correction fluid contains titanium dioxide (TiO2) that resists welding to steel. @19:40 ball bearings were poured into a wet canister. @19:45 we see ball bearings covered with wet correction fluid. That will lead to improper welding of the ball and metal powder. The correction fluid needs time to dry in the canister. You guys are doing well on the channel, we hope to hear from Slava when he's out of training.
47:26 вітро-водо-ната стійкі сірники, які, до речі, відсиріли прямо в герметичному пакуванні 😂 Взагалі не коваль, але судячи з малюнку під мікроскопом - вам не вистачає температур, ну або ви поєднуєте метали які не поєднуються, як олію розчиняти у воді. А ще, тримайте поряд вогнегасник
Хлопці, а ви торці контейнера не заперчили! ) А якщо серйозно, то сьогодні подивився відео Дмитра Шевченка, так він контейнер перші обжими робить по діагоналі. Треба до преса робити додаткову оснастку (напевно).
@@Bohdan94 Цинк випаровується при температурі 906°с. Горить він лише в присутності кисню. Оскільки контейнер заварений і наповнений бурою, то контакту металу з повітрям не повинно бути. Так, звичайно, цинк згорів коли розлізся контейнер, та в оксиді цинку теж немає нічого хорошого. Сталь не легують цинком, це наштовхує на думку що для дамаску цинк теж не добре. Не вийшло не лише через цинк, основна проблема в тому що вони насипали туди порошок, а ще не додали в середину буру (можливо і додали, а я пропустив)
@@doctorbrown2169 Слава робив колись контейнер з шурупів, і все +- вийшло. Не знаю як там вигорає той цинк, але за всі роки що я цікавлюся даною темою я жодного разу не бачив щоб хтось додавав буру прям в контейнер. Якщо є таке відео, скиньте будь ласка посилання або напишіть назву відео.
Пневмо теж є, але там контейнер одразу просто розлазиться на всі боки, пресом можна хоч делікатніше почати. Якби в контейнері пластинки були, то було б просто, а порошок не тримає форму.
@@AndrewYakovenko ну про прес згідний, але температура реально ніби замала, тут візуально видно що набагато яскравіше заготовка ruclips.net/video/IfG2AGYVghQ/видео.html&ab_channel=shurap
@@ronweasley9722 Дуже важко по відео оцінити насправді. У нас у відео місцями видно, що камера змінює налаштування і колір з жовтого міняється на червоний чи навпаки. Як у Шурапа камера налаштована теж невідомо. Це реально тільки вживу оцінити, та й навіть вживу треба щоб освітлення однаковим було. Але я перевіряв пірометром, що те, що вживу у нас виглядає як жовте - це принаймні близько 1100 ºC, а цього має бути достатньо.
температура олії має бути близько 60 градусів і пхати туди один за одним бездумно неможна ножі бо це вже не гартування а профанація і невідомо що там виходить яка швидкість охолодження твердість і тд-без образ але так неправильно!
Дякую за коментар. Можливо для досягнення якогось неймовірно точного результату це і важливо. Але особисто для мене достатньо просто потім шкрябнути напилком і зрозуміти твердо чи ні. Друге, особисто я бачив коли майстри які роками цим займаються, цим живуть, виділяють наприклад день на ковку кують 10-15 ножів, слесарка і потім ці ножі один за одним гартують. Можливо там склейка і в якийсь момент вони міняють відра з мастилом, не знаю.
@@Bohdan94 так мотику можна робити :)але не ножі і не інструмент-швидкість охолодження дуже важлива,від того залежить не тільки твердість а і розмір зерна,кількість карбідів аустеніт,мартенсит,тросттит і так далі. твердість це тільки 1 параметр і він НЕ Є НАЙВАЖЛИВІШИМ! просто скачайте будьяку книжку по ковальству і почитайте 1 вечір-це безкоштовно!!!
Не сподобався результат. Бо досвід це коли спробували декілька методів і визначили їх переваги і недоліки, або спробували різні пропорції і визначили які їх якості. А тут все намішали, нічого не вийшло, висновок 1 - нічого не працює. Ну, це такий собі досвід
Але лайк, і донат обов'язкові, дякую. Ну і, незважаючи на лайновий результат, було цікаво дивитись на робочий процес і на те, як той в зеленій шапці ховав очі чи то від камери, чи то від операторки)
Дякую за коментар і донат. Ми теж не в захваті від результату. Ви трішки пропустили момент, що ми ще на скільки на початковому етапі, що навіть просто визначити ступіть натиску на педаль пресу ще доволі проблематично. Тобто досвід і експерименти ще проходять в найбазовіших речах.
Було по 1 контейнері де тільки ролики і порошок, інший експериментальний, де ми намішали не такі і багато, шарики, порошок, шурупи (цвяхи погоджуються можливо зайві). Андрій додав Ніколь, і замість шариків свердла. Як по вашому потрібно було зробити щоб отримати досвід?
По идее, нужно не только контейнер месить, а хорошенько в толще материал спрессовывать, а он просто там лежал. Более тонкий контейнер нужен. Хорошо, хоть ведро горящего масле не перевернули.
Друзі!
Не все пішло за планом, поки немає якогось унікального ножа щоб розіграти, але у нас на відміну від військових є можливість зачекати. Довго пояснювати на скільки цей дрон важливий не буду. Просто прошу підтримати збір. Умови розіграшу будуть як і минулого разу. 50 грн 1 шанс виграти. Тобто 500 грн і у вас 10 шансів виграти.
Розраховую на вас 🫶😉
Богдане, Андрію щира подяка за чудові відео, вогінь!! Окрема подяка операторам, монтажерам і усій вашій команді!
Богдан, ніколи не засмучуйся!) ти класний майстер!
Ну ви сьогодні реально зробили те, що ще ніколи не робили )) Правильно кажете, це просто ще один крок ближче до успіху.
Класно, що ви всі пробуєте робити щось нове і це рано чи пізно принесе задовільний для вас результат 💪
Дякую вам за працю та творчість!
Чекаю наступне відео. Веселі і повчальні спроби та експенименти приведуть вашу команду до успіху, як у ковальській справі так і в розвитку каналу!
Дякую)
По-перше - ведешку, або бенз додають не просто для того щоб вигнати повітря з коробки, при згорянні залишаеться кіптява, а це чистий вуглец, він так само як і бура допомагає позбутися окалини на металі, розчинювачі типу уайтспирит такого не вміють. По-друге - температура зварювання сталюки, а тим більше порошку, набагато вище ніж ніж температура ковки, тому не кожен горн може дозволити це робити, погугліть температуру зварювання для вашого порошку.
По-третє завжди майте під рукою чим накрити відро з мастилом. По-четверте - неможна повтати заготовкою при закалюванні , це пряма дорога до кривого ножа з підвищеною крихкістю, для прискорення закалки можна робити лише рухи угору/вниз як наче ріжете щось.
Ну вайтспірит - це теж органічна сполука на основі карбону, тож при згорянні теж залишить карбон, хіба що можливо більше не в чистому вигляді, а як СО2. Хоча може саме збільшення вмісту вуглецю у розчині із залізом допомагає. Температури вистачало Богдану для зварювання раніше - були дамаск і ламінат в попередніх відео. Але ми не перевіряли чи не вища температура зварювання у Р6М5. По третій рекомендації ми вже тепер навчені досвідом)) А четверте знаємо.
А взагалі дякую за коментар і поради
хотів написати "+ - " типу я не японець, але молотчок вкрав би, але за " - " тут ломають яйця, то напишу просто - класний канал, харизматичні ведучі і конкурси цікаві. дякую.
😂
Радий що сподобалось. Дякую за коментар.
Геніально, залишити майстерню на цих друзяк)
Та ви просто заздрите XD
@@AndrewYakovenko так і є!
Добре, що ділетеся досвідом, навіть тоді, коли він невдалий. Але, завжди є але. ТБ та протипожежний захист у кузні необхідно піднімать. Мокра ганчірка (мішковина) + пісок + вогнегасники в наявності завжди. Як говорив наш інженер з ТБ "Ніщо так не радує глаз, як другий глаз"
гріти потрібно до температури близько 1050 градусів, але не вище 1100 градусів (інакше Р6М5 розсипається під ударами молота).
На початкових етапах для надійного зварювання потрібно деформувати "пакет" у температурному діапазоні від 1050 до 900 градусів.
На завершальних етапах кування (коли куємо вже заготовку клинка) кувальний інтервал температур можна знизити до 900...750 градусів.
Головна ваша помилка що ви зразу грієте пакет до температури зварювання і використовуєте ВДшку замість мастила.
Мої поради/пропозиції такі:
1. Робити отвір завжди в кришці біля арматури привареної до пакету;
2. Замість ВДшки краще кинути пакет у відро з мастилом на 30-50 хвилин це вижене все повітря і добре змочить наповнення контейнера.
3. Не гріти зразу до температури зварювання, а прогріти хоча б годину (або поки з отвору не перестане валити вогонь/дим) при температурі 150- 200 градусів при цій температурі мастило карбонізуєтеся і покриє всі внутрішні поверхні вуглецевою сажою/кіптявою що захистить метал від окислення. Піднімати температуру не раджу бо є ризик що метал окислиться до покриття кіптявою
p.s Я диванний експерт який просто багато дивився ковальського контенту на ютубі, так що ні на яку істину не претендую не судіть строго. Якщо в моїх словах є щось невірне то поправте.
1. Контейнер має бути герметичним.
2. Усередині має бути середовище, здатне зняти оксид з наповнювача.
3. У жодному разі не дати контейнеру розкритися (намагатися молотом зменшувати об'єм контейнера, а не просто плющити його пресом).
@@РРр-ч9м при створенні дамасску для ножів герметичність не так вже й важлива яскравий тому приклад @shurap . Людина створює різноманітні ножі в тому числі й з порошкового дамасску.
До тогож робити герметичний контейнер новачкам небезпечно бо герметичний контейнер при нагріванні і подальшій деформації може розірвати від надлишкового тиску повітря яке залишилось в пакеті.
До тогож в умовах майстерні недопустити утвореня оксиду, набагато лекше аніж відновити залізо з оксиду
От я тільки боюсь чи не вийде забагато карбону. У нас і так порошок гіперевтектоїдний сам по собі, а тут може чавун вийти. Може навіть має сенс брати якийсь низьковуглецевий порошок щоб разом з карбонізованим мастилом виходив якийсь адекватний відсоток карбону. А взагалі дякую за змістовні поради
@@AndrewYakovenko тоді можна зробити по іншому
1 закласти мастило в контейнер перед зварюванням фіксовану кількість думаю на розмір вашого пакета вистачить 50 грамів це не перетворить суміш в чавун
2 налити якоїсь рідини з низькою температурою кипіння там бензин, спирт, горілка при розігріві випаровування вижене все зайве повітря
3 покласти під кришку з отвором щось з вуглецю, наприклад товчене вугілля, ганчірка з натурального полотна або ватні спонжі. Після нагріву все це карбонізуєтеся і зробить своєрідний "Клапан" "мембрану" дозволить виходити надлишку газів, але при цьому не дасть кисню потрапити всередину тому, що буде його спалювати
@@nomid-_- Я думаю ми зараз зробимо перерву зі спробами з цим порошком, але повернемось до цього саме з експериментами з різними способами позбутись кисню. Все перераховане варто спробувати, плюс я ще думаю взагалі зробити як Тайрел зараз у останніх відео з експерименами по нержавіючому дамаску - створити безкисневе середовище подаючи аргон в контейнер
Контент топчик, бомбаракетапітардаграната! Рано чи пізно усе вийде. Молодці, приємно бачити що в майстерні горить горн за ковадлами працюють!
Дякую)
Я розїбався вже на вступі 🤣🤣🤣
дивлюсь кожен випуск. так тримати, хлопці)
А ще забув сказати, що ви робите класний і корисний контент!) Дякую вам)
Радий що сподобалось. Дякую за коментарі і поради.
Я щиро вірю, що коли Слава повернеться, буде стрім, де він виписуватиме цим "майстрам" за кожен ляп)))
В коректорів міститься оксид титану, він дуже тугоплавкий і створює ізолюючий шар між стінками контейнера та його вмістом.
Якщо виписувати за кожен ляп як це роблять деякі вчителі у середній школі, то ніхто нічого не робитиме, бо без помилок навчання нема
@@AndrewYakovenko 100%
Комент у підтримку. Я , якось, почав робити щось у вигляді хобі. Через якийсь час я за...ї...ся, бо нічого не виходило. Но мені ж цікаво- тому почав читати літературу по напряму. І о дивина - я робив все не правильно ))) виявляється профільна література рулить. Но , з початку, експерименти, література потім!
Загалом це все разом називаєтсья досвід. Спробуйте почитати профільну літературу наприклад, як грати на скрипці, і навпаки.
@@ЯнІ-с9ф о, то велика справа). Про скрипку- у мене сусідка вчилась грати на скрипці. Кожен день. Я чув через стінку ). Перші РОКИ було не дуже, з часом стало краще, потім гарно, а потім я переїхав. До чого я. Навіть після років практики, є до чого рости. І цей процес нескінченний.
Дякую за комент. Ми потроху вже читаємо профільну літературу, але там ще вчитись і вчитись. Але якщо одразу не братись за щось, в чому ще не розбираєшся, то тоді нічого і не робиться. Краще зробити оті шмарклі і потім по літературі розібратись що там вийшло і чому)
Згоден. Так і починається розуміння де собака порилась. Принаймні у мене так )))
The correction fluid contains titanium dioxide (TiO2) that resists welding to steel. @19:40 ball bearings were poured into a wet canister. @19:45 we see ball bearings covered with wet correction fluid. That will lead to improper welding of the ball and metal powder. The correction fluid needs time to dry in the canister. You guys are doing well on the channel, we hope to hear from Slava when he's out of training.
Доречі класна ідея добавляти вкінці невдалі дублі)
Бура потрібна, а взагалі люкс !)
Дякую.
Буру в контейнер сипати?
47:26 вітро-водо-ната стійкі сірники, які, до речі, відсиріли прямо в герметичному пакуванні 😂
Взагалі не коваль, але судячи з малюнку під мікроскопом - вам не вистачає температур, ну або ви поєднуєте метали які не поєднуються, як олію розчиняти у воді.
А ще, тримайте поряд вогнегасник
Дніпро м, швиденько відпишіться Богдану. 🙃
🫶
Хлопці, а ви торці контейнера не заперчили! )
А якщо серйозно, то сьогодні подивився відео Дмитра Шевченка, так він контейнер перші обжими робить по діагоналі. Треба до преса робити додаткову оснастку (напевно).
Давайте продовження!
коректор потрібно , щоб висох. в відео бачив))))
ДніпроМ! Ану відпишіть!
Як справи у Слави ? Де він, що з ним ?
Все добре, а подробиці він розповість потім
мАЛА ТЕМПЕРАТУРА БУЛА. ТРЕБА ГРІТИ, ПОКИ ІЗ ЗАГОТОВКИ ПОЧНУТЬ СИПАТИСЯ ІСКОРКИ ЯК ВІД БЕНГАЛЬСЬКОГО ВОГНЮ
Та у нас горн більше і не дає
Як з Вами звязатись ?
Треба порада
Це якийсь треш, хлопці ви просто супер. На Мальдіви не хочете? Тут тури кажуть для волотерів є безкоштовні.
Друже, скажу чесно, якби японець зробив такий молоток, він би пішов тихенько за клуню, і зробив би собі сепукку. 😢
Що, ти мелеш? Японці з молотків і терпугів тойоти клепали
@@SpivAI я не кажу, що не клепали. Але вони дуже ща якість переживають.
Та ми і самі пішли і зробили судоку щойно побачили цей молоток
Окремий лайк за писок януковоща! Любі невдачі то всього-навсього досвід! А його як відомо не купиш!
допоміг чим мав змогу. успіхів
Дякую
19:58 ще не додивився, натиснув паузу на моменті засипання оцинкованих саморізів. Вангую що це погана ідея
Цинк згорає при 900 градусах. Нічого особливого поганого немає.
@@Bohdan94 Цинк випаровується при температурі 906°с. Горить він лише в присутності кисню. Оскільки контейнер заварений і наповнений бурою, то контакту металу з повітрям не повинно бути. Так, звичайно, цинк згорів коли розлізся контейнер, та в оксиді цинку теж немає нічого хорошого. Сталь не легують цинком, це наштовхує на думку що для дамаску цинк теж не добре. Не вийшло не лише через цинк, основна проблема в тому що вони насипали туди порошок, а ще не додали в середину буру (можливо і додали, а я пропустив)
@@doctorbrown2169 Слава робив колись контейнер з шурупів, і все +- вийшло. Не знаю як там вигорає той цинк, але за всі роки що я цікавлюся даною темою я жодного разу не бачив щоб хтось додавав буру прям в контейнер. Якщо є таке відео, скиньте будь ласка посилання або напишіть назву відео.
Треба сильніше гріти, і в контейнер додавати суміш бури з деревним вугіллям
Скиньте будь ласка приклад такої роботи.
Контент супер, добавте пайпал будь ласка, бо з за кордону нема доступу до банки
Привари кільце - буде амулет
я звісно не коваль, але як на мене всі ваші проблеми від недостатньої температури в горні, ну і молот гідравлічний я б замінив на пневмо
Пневмо теж є, але там контейнер одразу просто розлазиться на всі боки, пресом можна хоч делікатніше почати. Якби в контейнері пластинки були, то було б просто, а порошок не тримає форму.
@@AndrewYakovenko ну про прес згідний, але температура реально ніби замала, тут візуально видно що набагато яскравіше заготовка ruclips.net/video/IfG2AGYVghQ/видео.html&ab_channel=shurap
@@ronweasley9722 Дуже важко по відео оцінити насправді. У нас у відео місцями видно, що камера змінює налаштування і колір з жовтого міняється на червоний чи навпаки. Як у Шурапа камера налаштована теж невідомо. Це реально тільки вживу оцінити, та й навіть вживу треба щоб освітлення однаковим було. Але я перевіряв пірометром, що те, що вживу у нас виглядає як жовте - це принаймні близько 1100 ºC, а цього має бути достатньо.
я звичайно ніколи такого не робив, але на 99% впевнений що ви просто не догріваєте пакет
Цієї температури вистачало для зварювання звичайного дамаску, але можливо просто температура зварювання Р6М5 вища
температура олії має бути близько 60 градусів і пхати туди один за одним бездумно неможна ножі бо це вже не гартування а профанація і невідомо що там виходить яка швидкість охолодження твердість і тд-без образ але так неправильно!
Дякую за коментар. Можливо для досягнення якогось неймовірно точного результату це і важливо. Але особисто для мене достатньо просто потім шкрябнути напилком і зрозуміти твердо чи ні. Друге, особисто я бачив коли майстри які роками цим займаються, цим живуть, виділяють наприклад день на ковку кують 10-15 ножів, слесарка і потім ці ножі один за одним гартують. Можливо там склейка і в якийсь момент вони міняють відра з мастилом, не знаю.
@@Bohdan94 так мотику можна робити :)але не ножі і не інструмент-швидкість охолодження дуже важлива,від того залежить не тільки твердість а і розмір зерна,кількість карбідів аустеніт,мартенсит,тросттит і так далі.
твердість це тільки 1 параметр і він НЕ Є НАЙВАЖЛИВІШИМ!
просто скачайте будьяку книжку по ковальству і почитайте 1 вечір-це безкоштовно!!!
комент
+
Попробуйте вдоль контейнера , пробить молотом канавку. Коонтейнер должен сжиматься: принцип обжимки наконечников на провод.
спробуйте помити підшипники в розчинику
Та ми ж все одно потім мало додаєм в контейнер, якось воно дивно спочатку при цьому його змивати
@@AndrewYakovenkoдо чистих підшипників WDшка краще пристає)
Не сподобався результат. Бо досвід це коли спробували декілька методів і визначили їх переваги і недоліки, або спробували різні пропорції і визначили які їх якості.
А тут все намішали, нічого не вийшло, висновок 1 - нічого не працює. Ну, це такий собі досвід
Але лайк, і донат обов'язкові, дякую. Ну і, незважаючи на лайновий результат, було цікаво дивитись на робочий процес і на те, як той в зеленій шапці ховав очі чи то від камери, чи то від операторки)
Дякую за коментар і донат. Ми теж не в захваті від результату. Ви трішки пропустили момент, що ми ще на скільки на початковому етапі, що навіть просто визначити ступіть натиску на педаль пресу ще доволі проблематично. Тобто досвід і експерименти ще проходять в найбазовіших речах.
Було по 1 контейнері де тільки ролики і порошок, інший експериментальний, де ми намішали не такі і багато, шарики, порошок, шурупи (цвяхи погоджуються можливо зайві). Андрій додав Ніколь, і замість шариків свердла. Як по вашому потрібно було зробити щоб отримати досвід?
По идее, нужно не только контейнер месить, а хорошенько в толще материал спрессовывать, а он просто там лежал. Более тонкий контейнер нужен. Хорошо, хоть ведро горящего масле не перевернули.
За молоток +, хоча я не японець!!!!
#DNIPRO-M відпишіть Богдану!!!
🫶
+