Добрий день, Ірино Дмитрівно! Дякую за таку цікаву і пізнавальну студію. Я вважаю, що Юліян Бачинський - прекрасний чоловік, який точно знав, для чого він народився у цьому світі і яку ідею хоче донести до українців. З цієї інформації, яку я почула, хочу виділити декілька, на мою думку, основних тез: 1. Інформативність цієї студії полягає в тому, що це надзвичайна людина, яка вклала великий вклад в історію України. Нещодавно читала статтю про нього, яка називалася "Марксист, що "винайшов" українську незалежність". І вважаю, що це дуже влучний вислів про Бачинського. 2. Я була шокована, коли почула, що він написав "Україна Irredenta" у двадцять п'ять. Це свідчить про те, що він у такий молодий вік вже міг мислити, як видатний політолог. А ця праця Бачинського, до речі, вважається першим твором української політичної думки, який прямо і відверто проголошує потребу створення незалежної соборної держави. 3. «...ніколи не був я вповні прихильником Ваших думок, і коли почав приглядатися теоріям Маркса, далеко скорше і сильніше припав до них, як до Ваших» - ця фраза показує великий світогляд Юліяна Бачинського. Вражає! 4. Слова Івана Франка про "Україну Irredenta": «Для мене - вона важна як факт нашого політичного життя, як прояв національного почуття і національної свідомості... ". А наскільки я знаю, то Юліян Бачинський вважав, що боротьба за самостійність України не стосується лише українців, а є справою всіх націй, які заселяють її територію - «Спільний інтерес "зукраїнщить" їх, змусить їх усіх стати українськими «патріотами». 5. Виховною тезою для мене стала та, що треба не втратити свою самостійність. Це далеко не "хвора фантазія", а велика зброя для народу, як показав Юліян Бачинський. І тому не потрібно боятися відстоювати свою думку. І не дуже в тему, але окреме дякую Вам, пані Ірино, за «якби ж чоловіки так зараз одягалися - то би краще мислили». Круто сказано!
Хтось слухає, щоб досвід мати, А інший "хтось", щоб "фільтрувати". Ще інший "хтось", - щоб досадити. А я - щоб в правді Божій жити. Жили, для нас, в минулім люди. Хоч знали, що нелегко буде. За нас вони переживали, Щоб ми свою Державу мали! Так сталося. Є в нас Держава. Є Герб і Гімн, є Честь і Слава! На жаль, щоб в ній належно жити, Й сьогодні маєм боронити. Не цінять всі оте, що мають. Одні "сусіда" вихваляють, Інших, байдудих, хата скраю, Живуть спокійно, хочуть раю. Я скажу всім: щоб в Раю жити, Потрібно Бога полюбити, Історію вивчати й знати, Наших "БАЧИНСЬКИХ" шанувати. Вони усі,- наше коріння, А ми - їх стовбури, та гілля. (Плоди ж на гілках виростають). Це всі свідомі знати мають. І завдяки пані Ірині Стали свідоміші ми нині. Подяка Вам за праці плідні, Ми горді вами й вами гідні!
Слава Україні!!! Ірино Дмитрівно ,дякую вам за розповідь про ще одну історичну постать нашої держави ,а саме Юліана Бачинського. На жаль, про якого більшість із нас знали лише як автора політичної праці «Україна Irredenta», яку ж написав Юліан в свої 25 років. Будучи ще зовсім молодим хлопцем, він виступив в РУРП з промовою без якої не мислить себе жоден українець - самостійна Україна. Хто б міг подумати, що саме з цієї праці було взято основу нашої Конституції- лише з політичною самостійністю України може існувати Українська Держава. Як не дивно, на таку сенсаційну промову слухачі почали реагувати, як сказав сам Юліан Бачинський «млявою дискусією», але найбільше мене здивувала реакція Михайла Павлика : « Запитаймо думки в наддніпрянців!» Ця проблема, на жаль, є актуальною і зараз, адже ми досі боїмося самостійно змінювати себе, а завжди шукаємо чиєїсь підтримки. Надзвичайно цікаво висловила свою думку дружина Івана Франка про «Україна Іrredenta», а саме : «То книжка, що появляється раз на сто літ». Як не дивно, але ця жінка мала неабияку рацію. Не менш вражаючим фактом стало те, що не зважаючи на розкол РУРП (1899) представники обох сторін продовжували робити все можливе задля самостійної України, як от Іван Франко писав свої вірші, які були згодом заборонені: «…Встане славна мати Україна, Щаслива і вільна, Від Кубані аж до Сяну-річки Одна, нероздільна…». На жаль, після захоплення соціалізмом і ніби то ідеальною соціалістичною Україною Юліан Бачинський не помічає ,як стає на хибний шлях, який згодом його і згубив…Такий видатний діяч нашої країни, який до кінця був незламний, але на жаль, все ж таки згодом став загубленим.
Слава Україні! Пані Ірино, дуже дякую за те, що розповіли так багато цікавого про життя цього геніального чоловіка! Я хочу виділити декілька тез: 1. Великим впливом на свідомість людей є вплив родичів та сильних особистостей. Вже не перший раз переконуюся, що сім'я має величезний вплив на формування нашого світогляду. Проте, Юліан Бачинський, син священник, став соціалістом марксистом і атеїстом та проголосив гасло "Самостійної Україн". 2. Наскільки потрібно бути сильним духом щоб у свої 25 років створити працю, котра стала основою Конституції України, що мала ідею незалежної самостійної України. 3. Вразило те, що Юліан Бачинський був послом у США у часи УНР. Ця посада свідчить про те, що ця людина здібна та має великий розум. Дякую за вашу працю!
Яка маштабна праця, скільки сили і потужності в розповіді! Який аналіз історичних часів в постатях політиків, письменників, діячів різних культурних напрямках.!!!)
Слава Україні! Ірино Дмитрівно, дуже дякую за цю студію це було для мене дуже цікаво дізнатися за таку особистість, як Юліан Бачинський. Він був визначною постаттю у нашій історії, і також з цієї студії я виділила для себе декілька основних тез: 1.Хочу сказати, що Юліан Бачинський маючи всього 25 років написав велику працю "Україна Irredenta". Будучи таким юним він висловив дуже важливу ідею для кожного українця- самостійна Україна, і саме у цій праці лежить основа нашої Конституції. 2. На багато особистостей впливає їхня родина, і Бачинський не є виключенням з цього, і на Бачинського вплинула смерть матері і жорстоке поводження батька, але він підтримував націоналістичні погляди своїх дітей. 3.Не зважаючи на різні конфлікти з старшим поколінням та розкол РУРП, Бачинський все ж таки відстоював свою ідею. Тому всі ці відомості, які подавав Бачинський дають зрозуміти наскільки важливо у політичні боротьбі мати таку велику наснагу і наполегливість. 4. Бачинський був проти соціалістичних поглядів Миколи Драгоманова. Він перший здійснив вплив на панівні позиції його позитивізму і соціалізму на Галичині. Хоч він і не був націоналістом, а українським марксистом. 5. Також для мене таким цікавим і навіть досить дивним було те, що Бачинський був атеїстом, а його батько був священник, ви показали справедливо що ця особистість була дуже така суперечлива, тому я думаю ми маємо пам'ятати про таку постать. Ірино Дмитрівно, я з захопленням завжди дивлюся ваші студії це надзвичайно пізнавально та цікаво їх слухати і дізнаватися про таких видатних особистостей, дуже дякую!
Слава Україні ! Щиро дякую Вам за таку цікаву інформацію про славетну постать Юліяна Бачинського. Що ж , я б хотіла виділити декілька тез: 1. Життєву позицію у житті Бачинського зіграв батько , який виховував сина після смерті матері . Батько Юліяна мав націоналістичні погляди , котрих той навчав сина з дитинства .Вразило мене й те , що народившись в сім'ї священника ,сам Бачинськиц був атеїстом 2.На початку 1890-х Юліян Бачинський пише книгу під назвою "Україна Irredenta", в якій ідея політичної самостійності українського народу отримує теоретичне обґрунтування в межах марксистського дискурсу. Праця Бачинського вважається першим твором української політичної думки, який прямо і відверто проголошує потребу створення незалежної соборної держави. 3.Вразило мене те, що Юліян Бачинський- делегат першої політичної партії, висунув ідею самостійності України. Це дуже сміливий крок на той час. Завдяки Бачинському, перша українська політична партія стала ще й першим в історії рухом, який офіційно проголосив своє прагнення до побудови незалежної держави. 4.. Він не соромився прямо написати про це Михайлові Драгоманову, який на той момент вважався загальновизнаним авторитетом в українському русі. 5. Юліан Бачинський, безперечно, зробив значний внесок у політико-ідеологічне становлення галицько-української соціал-демократії, був її ідейним лідером та натхненником. Дякую , Ірино Дмитрівно ! Кожну Вашу студію дивлюсь з величезним захватом!
Доброго дн, Ірино Дмитрівно! Вдячна Вам за ще одну неперевершену студію. Цікаво було слухати про ще одну геніальну постать української нації, яка в 1892 році кинула внатовпу ідею самостійної України в своїй праці. Світоглядним, на мою думку, в цій студї є слова Івана Франка про непоєдненість поглядів. Ці слова, на жаль, є актуальними і сьогодні... Новим для мене був той факт, що праця Юліана Бачинського стала основою для Конституції України. А також те, що автор написав свою славетну працю, будучи враженим забороними на той час віршем Івана Франка. Виховним в цій постоті є та незламна віра в правоту своїх поглядів і те як Бачинський їх відстоював - цій рисі треба навчитись усьому ураїнському наріду, щоб нарешті вийти з довговічного уярмлення та ототожнення з сусідською Московією. Я була вражена почувши, що Юліан Бачинський в свої 25 років вже створив працю, що стала основою Конституції України та першим нарисом, що мав ідею незалежної самостійної України.
Слава Україні! Ірино Дмитрівно, дуже дякую Вам за цю студію. Хотіла б виділити декілька основних, на мою думку, тез: 1. Раніше я неодноразово чула про цього видатного чоловіка та його працю, але новим та надзвичайно цікавим для мене став той факт, що Юліян Бачинський був соціалістом-марксистом. Він поєднував у собі, здавалося б, непоєднувані речі. Це людина, яка народилася у сім’ї священника і стала атеїстом, яка говорила про самостійність держави та водночас була прихильником соціалізму і хотіла жити в радянській Україні. Для мене це є доказом того, що кожен сам робить свій вибір протягом усього життя. Доля Юліяна Бачинського для мене є свідченням того, що в кінці ми завжди відповідаємо за свої вчинки і свої рішення, адже все має свої наслідки. Іноді наш вибір, який ми вважаємо правильним, може призвести до власного знищення. 2. Мене також глибоко обурила думка про те, що самостійність є хворою фантазією. Я вважаю, що саме таке ставлення до незалежності тодішньої еліти та бажання догодити загарбником і стало причиною того, що не вдалося відвоювати Україні у 1918-1921 роках. 3. Світоглядним для мене є те, що молодий юнак у 25 років вперше зумів висунути ідею про самостійність України. Це знакова подія в історії нашої держави. Особливо важливим є те, що ця праця таки зуміла похитнути позиції Драгоманова, поставила їх під сумнів. 4. Виховною для мене є думка про те, що кожен українець, де б він не був, має право виявляти свої думки, якщо вони стосуються всього народу. Це те, про що ми повинні пам’ятати. Українці повинні відстоювати ідеї своєї держави, а не намагатися догодити іншим. Вони завжди повинні оберігати і захищати свої права. 5. Вразив мене той факт, що Юліан Бачинський був послом у США у часи УНР. Це дійсно висока посада, що свідчить про розум та хороші здібності цього чоловіка. Впевнена, що ми повинні пам'ятати про цю видатну постать у нашій історії.
Щодо пункту 2, то я вам нагадаю, що в ті часи розмови про самостійність України були під жорсткою забороною влади. Такі речі карались та придушувались. Тобто не кожен й осмілювався казати прямо, або, несучи в собі прихильність до ідеї, робив вигляд наче це маячня. Відповідно постать Бачинського важлива у гучному проголошенні ним ідеї самостійності. Я не знаю як тодішня влада відносилась до Бачинського, але припускаю що вона явно не була у захваті
Ірино! Не має значення сльки нас - тих, в кого серце болить за мою Україну! Нажаль, поки нас мало. Але завдяки Вам, та поширенню ваших думок, нас - Українців стане все більше й більше!
Слава Україні! Дуже вам дякую за цю цікаву студію. Мене надзвичайно вразив життєвий шлях Юліяна Бачинського, тому хочу виділити декілька основних тех: 1) Ключову роль в життєвій позиції Юліяна Бачинського зіграла рання смерть матері та націоналістичні погляди батька, котрих той навчав зовсім юного Юліяна. 2) Було дуже цікаво почути, що будучи прихильником соціалізму та марксизму, Юліян Бачинський озвучив ідею політичної самостійності українського народу. Саме ця праця вважається першим твором української політичної думки, і наголошує про потребу проголошення незалежності української держави. "Вільна, велика,політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ". 3) Важливим також було те, як сильно Бачинський відстоював свої радикальні ідеї, хоч вони і відрізнялись від ідей Франка та Драгоманова. Надзвичайно надихнула промова Юліяна Бачинського на з'їзді РУРП, після промови якого у залі почали лунати оплески. 4) Не дивлячись на конфлікти з старшим поколінням та розкол РУРП на соціал-демократів та націонал-демократичну Юліян Бачинський продовжував відстоювати свої ідеї. Подані Бачинським відомості, дозволяють чітко зрозуміти яке велике значення в політичній боротьбі мають наснага та наполегливість. 5)Юліян Бачинський, безумовно, вписав своє ім'я в історію України. Можна сказати що сьогодні він не посідає гарного місця у сучасному українському націоналістичному світі. Причиною цього можуть бути його соціалістичні, марксиські ідеї, котрі сьогодні осуджуються, хоча вони не мали нічого спільного з ідеями російського "більшовизму". Дякую!
Слава Україні! Дякую, Ірино Дмитрівно, за студію. Ще одна цікава особистіть та визначна постать у нашій історії. Юліян Бачинський - людина, яка, маючи всього 25 років, написала працю "Україна irredenta". Цей ще зовсім молодий хлопець висловив надзвичайно важливу для кожного українця ідею - самостійна Україна. Саме у цій праці основа нашої Конституції - без політичної самостійності не може існувати Українська Держава. Мене здивувала реакція на цю його ідею, яку він виголосив на четвертому з'їзді РУРП. "Млява дискусія" і слова Михайла Павлика: "Фільософія без фактів". В цьому наша проблема і досі. Ми боїмося того, що може змінити усе докола, ми боїмося змінити й себе, так і надалі залишаючись із тими ідеями, які "більш-менш", тому що головне відносна стабільність. Мені сподобалася розповідь про прихід Бачинського у гості до Франка. Зокрема реакція дружини Івана Яковича і її думка щодо праці Юліяна: "То книжка, що появляється раз на сто літ". Цікавим було те, що Юліана виховав батько Александр - людина залізної праці і непохитної вдачі, бо мати померла, коли хлопчикові було всього 2 рочки. Що стосується батька, то вразило також те, що саме він керував галицькою архидієцезією, коли 1914 року Галицька орда зайшла в Галичину і відправила Андрея Шептицького на заслання. Останнім новим і не дуже приємним фактом було те, що Юліян Бачинський захоплюється соціалістичною ідеєю і тою прекрасною соціалістичною Україною, яка насправді була тільки міражем. За цю помилку, за цю надзвичайно хибну думку він згодом і заплатив дуже високу ціну.
Слава Україні! Ірино Дмитрівно, велике дякую Вам за цю студію. Після перегляду цього випуску я виділила для себе наступні тези: 1. Новим для мене було почути, що Юліян Бачинський, як делегат першої політичної партії висунув ідею самостійності України. Це дуже сміливий крок на той час. Замість того, щоб отримати відповідь, почалась "млява дискусія" і багато хто вважав цю ідею передчасною, неможливою і не підтримали молодого Бачинського. 2. Важливим є те, що Бачинського не зупинили відхилення друкувати його працю. На засіданні він вже затвердив вихід його "Україна irredenta". На самому початку він пише "Присвячую. Товаришам - молодіжи українській". І тогочасна молодь знайшла найголовнішу ідею для себе, яку Україна побачила в 1991 році. І це вже не "просто філософія або хибна фантазія". 3. Виховним для мене є те, що не можливо поєднати непоєднене. Націоналізм і соціалізм яскравий тому приклад. Приклад того, як це може бути рушійною силою, а в гіршому випадку - самознищенням. 4. Світоглядним для мене стало те, що людина має бути вільною в своїх думках. Бо поки ми будемо мовчати або навпаки, просити дозволу, ми не будемо мати своєї думки і ідеї. 5. Цікавим для мене був той факт, що Бачинський в ті часи був атеїстом, а його батько - священник. Ви справедливо вказуєте, що особистість не завжди гармонійна. Дуже часто суперечлива. Такою людиною був Юліян Бачинський.
Доброго вечора ! Дякую за цю студію! Юліян Бачинський був неймовірною людиною! 1. Новим для мене було те, що , Юліян був дипломатом та жертвою сталінських репресій, а також автором багатьох відомих праць. 2. Мені було дуже цікаво слухати про те, як Бачинський прийшов в гості до Франка , але зустріла його дружина Івана з дуже знаковими для Бачинського словами. Вона сказала, що «Україна irredenta»-це книжка , що появляється раз на сто років. 3. Мене здивував факт про те, що Юліян був сином священика , але сам він був атеїстом. 4. Виховною для мене є думка , що праця Бачинського вважається першим твором української політичної думки, який прямо і відверто проголошує потребу створення незалежної соборної держави . 5.Світоглядним для мене є те, що Юліян Бачинський незважаючи на свій молодий вік, зміг написати таку знакову працю «Україна irredenta» , в якій ідея політичної самостійності українського народу отримує теоретичне обґрунтування в межах марксистського дискурсу. Слава Україні!
Слава Україні !Юліян Бачинський -перший висловив у політичному трактаті ідеї незалежності України , важливість самостійного здійснення внутрьошньої та зовнішньої політики. 1. Соціял-демократичні та марксистські ідеї , як на мене , були звичайним явищем серед політичних та громадських діячів того часу. Банально через те , що ці ідеї були незвичні , а тому і здатні зацікавити таку кількість людей. Бачинського не обійшли стороною. Він зміг поєднати антогонічне. Взяв з марксистських ідей те, що йому потрібно, та відкинув зайве.Добре , що ідеї Бачинського еволюційнували (на відміну від того ж Драгоманова ) 2. Незрозумілим залишилось те , що Франко , котрий сам вже висловлював ідей незалежності України в своїх художніх творах - сказав на ідеї Бачинського "просто філософія або хибна фантазія" 3. Те, що Юліян Бачинський став атеїстом, мене , навпаки, не здивувало, але здалось цікавим.Нагадує приказку" хай на зло моєму батькові у мене вуха мерзнуть". Мені здалось , що такі напружені відносини з батьком і стали поштовхом для розвитку в ньому поглядів антогонічних до батьківських. (Адже батько був народовцем , що підтримував контакти з москвофілами). 4. Щодо негативних та абсолютно логічних висловлювань проти Драгманова - це ще один зразок того , що українські націоналісти не бояться радикально висловлюватись проти отрутних ідей , що зашкоджують українському народу. 5. Не сподобалось. Навіть , зважаючи на те , що пропозиція Павлика була зовсім недоречна , Ваше порівняння наддніпрянців з сусідами дуже ріже вуха та прозвучало якось нешанобливо до цієї частини України 6. З лексики підкреслила для себе :фарисейство , конективність , маєвтичний. Дякую Вам за студію.
Героям Слава! Дуже дякую вам за таку цікаву і пізнавальну студію. Хотілося б відзначити декілька основних тез: 1.Бачинський вийняткова особистість , тому що він зміг поєднати у собі непоєднуване. Написавши таку працю , яка обгрунтовувала самостійність України , здаволося б її автор націоналіст , який всіма силами буде боротись за Україну , але це не так . Він - марксист! Хоч я вважаю , що це не зменшує його значущість. Народившись у сімї священника , він стає атеїстом , ну це ж просто нереально! Щей у сімї не простого священника , а священника вищих чинів , що знову підтрверджує той факт , що діти стараються вибрати свій шлях. За що його й називають :"Марксист, що "винайшов" українську незалежність". 2.Мене вразило , що в настільки ранньому віці , він зміг написати працю , яка стала основою Конституції України! У наш час люди у 25 років не знають , чого вони хочуть і не знають ким хочуть стати у майбутньому... А він вже може таке заявляти , і навіть обгрунтовувати , що Україна є самостійною. 3.Вразило також те, що він не схилився до ідей Драгоманова , а навпаки критикував їх , щей відкрито заявляв про це самому Драгоманову! Якою ж це дійсно потрібно бути сильною і могутньою людиною , щоб не прогнутись під думкою інших , а й активно їй протистояти. 4.Сумним є те , що написавши таку величну працю , у якій вперше обгрунтував самостійність України , Бачинський пізніше "відрікся" від своїх поглядів тим , що став марксистом-соціалістом , переїхав на Радянську Україну , тому що сам так хотів , а не через обставини . За що дуже скоро і поплатився , що був засуджений на 10 років увязнення... Ця історія для мене є дуже повчальною , тому що ми повинні дуже добре обдумувати свої вчинки , тому що пізніше за них будемо відповідати ми самі...
Гером Слава, пані Ірино. Юліян Бачинський - велична постать України, політичний і громадський діяч, публіцист, а за фахом щей дипломат, що є близьким саме мені. 1. Юліян Бачинський автор праці "Україна irredenta". Яка внесла колосальний вплив на свідомість великої України. У праці доніс думку, що Україна є самостійна. Це було проголошено майже за 100 років до незалежності нашої держави. 2. На з'їзді, Юліян Бачинський вніс ідею самостійно України на обговорення. Йому була дивна реакція його побратимів, адже сам Бачинський ваажав, що такі рішення не повинні викликати незадоволення чи відмови, бо плекав підтримку в членів Української радикальної партії. 3. Те, що Бачинському була важлива думка Івана Франка, свідчить про повагу та сміливість у прийнятті своїх рішень. 4. Він надзвичайно сміливим був у прийнятті рішень, людина смілива та сильна готова представити свою думку для всіх, навіть якщо з нею не будуть згіні. 5. Виїзд Юліяна Бачинсько до Радянської України поставив крапку на його національних ідеях, та згубили його. Таке його рішення, на мою думку, було хибним, але все те що він зробив для українців буде навічно в історії України.
Героям Слава! Спершу хотів би подякувати за вашу працю, наш нарід повинен надихатись цими великими постатями про яких ви розповідаєте. Особисто я, виділив для себе наступні тези: 1) Смерть матері в ранньому віці та виховання батьком націоналістом, котрий хотів привити свої погляди маленькому сину, відіграли важливу роль в житті Юліана Бачинського. 2) Вподобав я цю особу також за те що він має власну думку, в наш час цього бракує багатьом, він не те що не прислухався до Драгоманова, а відверто висловив критику йому прямо в вічі. 3) Вразив мене той факт що він, в свої 25, створив грандіозну працю обсягом понад 200 сторінок яка до того ж стала основою Конституції України. 4) Також можу відзначити світлий розум не тільки Юліана Бачинського а й молоді, котрій було досить розуму що б витягти з тієї праці тільки найкраще. 5) Врешті решт Бачинський зрадив своїм поглядам і переїхав на Радянську Україну за що скоро поплатився свободою, як то кажуть карма наздогнала.
Доброго вечора,Ірино Дмитрівно. Вдячна Вам за цю студію.Цікаво було почути, що праця Юліяна Бачинського стала основою Конституції України. Світоглядним є те, якими є актуальними, як зазвичай, слова Івана Франка про непоєднюваність поглядів , його рецензію на працю Бачинського.Новим було те, що ідея з самого початку була взята із забороненого вірша Франка.Виховним для мене є те, як вільно Бачинський відстоював свої ідеї, не дивлячись на те, що вони відрізнялись від ідей Драгоманова чи Франка, тому і таким чином є привід послухати про цю геніальну постать. Переглянувши декілька Ваших студій, мене вражає, що значна кількість цих геніальних постатей жила тим, щоб донести до майбутнього покоління цінність національної ідеї, значущість незламності духу, проте скільки ще має пройти часу, скільки має пролитись крові, щоб українці поставились до цього свідомо.. Ще раз дякую. Слава Україні.
Юліан Бачинський був представником молодіжного крила партії РУРП. В основі її політичної програми полягали соціалізм, демократія, ідеї кооперації та модернізації, а головне - проголошення єдності українського народу, розділеного державними кордонами Австро-угорської та Російської імперій. Власне для мене постає дуже незрозумілою соціалістична орієнтація самого Юліяна Бачинського. Якщо Дмитро Донцов не піддався стихії моди, то Бачинський у ній потонув. Так, на мій погляд, його захопила мода радянофілії та космополітизму. 1. Своє визнання він отримав завдяки праці "Україна irredenta", де проголосив сміливу ідею самостійності України. Ця думка на той час, а це був 1895 рік, була сприйнята як утопія. Цей факт для мене лишається незрозумілим, бо РУРП, власне, відстоювала ідею єдності українського народу, а об'єднатися можливо лише, створивши окрему державу. Це запропонував Бачинський на засіданні РУРП, і це викликало хвилю незрозумілого незадоволення серед партійників. Проте цей посил був унікальним на той час, тому не знайшов підтримки. 2. Коли один із засновників партії, зокрема Михайло Павлик, запропонував спитатися в наддніпрянців, чи хочуть вони створити самостійну Україну, Юліан Бачинський вибухнув. Він виступив з палкою промовою на захист власних ідей, де навіть удався до погроз! Так щиро він вірив у можливість націоналізацію, так прагнув до об'єднання українського народу. Проте це тільки початок його політичного шляху. 3. Праця "Україна irredenta" була умовно поділена на дві частини. В першій автор вказує на необхідність створення української самостійної держави. В другій він удається до марксистських поглядів. Тобто можна побачити дисонанс в уявленнях молодого правознавця. 4. Він був проти соціалістичних поглядів Миколи Драгоманова. Саме Бачинський першим похитнув панівні позиції його позитивізму і соціалізму на Галичині. Хоча він і не був націоналістом, а був українським марксистом. Вступив у суперечність з націонал-демократами. 5. Усю свою діяльність він вибудовував навколо ідеї створення української держави на засадах марксизму. За часи УНР Бачинський був дипломатичним послом до Вашингтону. Але його основною метою було створення радянської України. Тому у 1933 році, він приїхав ззакордону на українські терени, зокрема у Харків, де був арештований за підозрою в організації мереж підпільницьких об'єднань націоналістів. Таким чином, він постраждав за ті ідеї, яких ніколи не дотримувався. Я вважаю, що не дарма його життя завершилось таким жахливим чином. Він використовував свій потенціал у неправильному руслі. Бачинський боровся за інфантильні ідеї Маркса та Енгельса, а повинен був створювати українську державу на засадах націоналізму та відродження власної культури.
Дуже дякую за програму пані Ірино! Зайвий раз я переконуюсь що будь яка лівацька ідеологія це пастка та загроза для України. Недаремно я ненавиджу будь яку ліваччину! Бо облудливі червоні ідеї роблять із людини заручників утопії. Утопії, яка у намаганні її втілення робить із людей покірне стадо, привчає загнаних у неволю до дешевої пайки баланди та приниження особистості. Саме ця червона лівацька зараза калічила, каліче та буде й далі калічити наше хворе, інфантильне суспільство. Іронія долі що такого ошуканого утопією Бачинського вшановує влада. Авжеж, інших героїв дурний охлос не заслуговує... Шкода що таки важливі просвітницькі нариси та програми повз суспільство проходять, йдуть у андеграунді. Бо геть нема національної політики, адже досі Україна поневолена ненажерливим олігархатом. До речі приклад соціал-демократа Порошенка свідчить про те, що посада президента завжди штовхає на шлях націоналізму, це опосередковано видно по пручанням осіб, яки були на цій посаді, не ставати на цей шлях. Зелень пручається несамовито та огидно
Дякую, пані Ірино, за ваші передачі. Прошу Вас зняти передачі про Кирила Терлецького, Іпатія Потія, Йосипа Велямина Рутського, Йосафата Кунцевича, представників роду Шептицьких 18 ст., про багатогранну діяльність Андрея Шептицького, новомучеників УГКЦ, членів правописної комісії, котра затвердила Харківський правопис
І й ще... Тут на Київщині намагаюсь пояснювати Вашу думку та необхідність з початку самоіндентефикуватись, а потім вирішити в якому напрямку буде рухатись
@@tamarakich Ирка пару раз пыталась мне нахамить, после моих ответов решила, что ей выгодней быть файною панi. Я вообще комуняк на дух не переношу, а она активисткой была.
Добрий день, Ірино Дмитрівно! Дякую за таку цікаву і пізнавальну студію. Я вважаю, що Юліян Бачинський - прекрасний чоловік, який точно знав, для чого він народився у цьому світі і яку ідею хоче донести до українців. З цієї інформації, яку я почула, хочу виділити декілька, на мою думку, основних тез:
1. Інформативність цієї студії полягає в тому, що це надзвичайна людина, яка вклала великий вклад в історію України. Нещодавно читала статтю про нього, яка називалася "Марксист, що "винайшов" українську незалежність". І вважаю, що це дуже влучний вислів про Бачинського.
2. Я була шокована, коли почула, що він написав "Україна Irredenta" у двадцять п'ять. Це свідчить про те, що він у такий молодий вік вже міг мислити, як видатний політолог. А ця праця Бачинського, до речі, вважається першим твором української політичної думки, який прямо і відверто проголошує потребу створення незалежної соборної держави.
3. «...ніколи не був я вповні прихильником Ваших думок, і коли почав приглядатися теоріям Маркса, далеко скорше і сильніше припав до них, як до Ваших» - ця фраза показує великий світогляд Юліяна Бачинського. Вражає!
4. Слова Івана Франка про "Україну Irredenta": «Для мене - вона важна як факт нашого політичного життя, як прояв національного почуття і національної свідомості... ". А наскільки я знаю, то Юліян Бачинський вважав, що боротьба за самостійність України не стосується лише українців, а є справою всіх націй, які заселяють її територію - «Спільний інтерес "зукраїнщить" їх, змусить їх усіх стати українськими «патріотами».
5. Виховною тезою для мене стала та, що треба не втратити свою самостійність. Це далеко не "хвора фантазія", а велика зброя для народу, як показав Юліян Бачинський. І тому не потрібно боятися відстоювати свою думку.
І не дуже в тему, але окреме дякую Вам, пані Ірино, за «якби ж чоловіки так зараз одягалися - то би краще мислили». Круто сказано!
Дякую вам Ірино Дмитрівна! Дякую за вашу працю і боротьбу
Ваші передачі БЕЗЦІННІ !!! Дякую.
дякую
Хтось слухає, щоб досвід мати,
А інший "хтось", щоб "фільтрувати".
Ще інший "хтось", - щоб досадити.
А я - щоб в правді Божій жити.
Жили, для нас, в минулім люди.
Хоч знали, що нелегко буде.
За нас вони переживали,
Щоб ми свою Державу мали!
Так сталося. Є в нас Держава.
Є Герб і Гімн, є Честь і Слава!
На жаль, щоб в ній належно жити,
Й сьогодні маєм боронити.
Не цінять всі оте, що мають.
Одні "сусіда" вихваляють,
Інших, байдудих, хата скраю,
Живуть спокійно, хочуть раю.
Я скажу всім: щоб в Раю жити,
Потрібно Бога полюбити,
Історію вивчати й знати,
Наших "БАЧИНСЬКИХ" шанувати.
Вони усі,- наше коріння,
А ми - їх стовбури, та гілля.
(Плоди ж на гілках виростають).
Це всі свідомі знати мають.
І завдяки пані Ірині
Стали свідоміші ми нині.
Подяка Вам за праці плідні,
Ми горді вами й вами гідні!
Шо це було?
Ярославик спромігся?
Слава Україні!!! Ірино Дмитрівно ,дякую вам за розповідь про ще одну історичну постать нашої держави ,а саме Юліана Бачинського. На жаль, про якого більшість із нас знали лише як автора політичної праці «Україна Irredenta», яку ж написав Юліан в свої 25 років. Будучи ще зовсім молодим хлопцем, він виступив в РУРП з промовою без якої не мислить себе жоден українець - самостійна Україна. Хто б міг подумати, що саме з цієї праці було взято основу нашої Конституції- лише з політичною самостійністю України може існувати Українська Держава.
Як не дивно, на таку сенсаційну промову слухачі почали реагувати, як сказав сам Юліан Бачинський «млявою дискусією», але найбільше мене здивувала реакція Михайла Павлика : « Запитаймо думки в наддніпрянців!» Ця проблема, на жаль, є актуальною і зараз, адже ми досі боїмося самостійно змінювати себе, а завжди шукаємо чиєїсь підтримки.
Надзвичайно цікаво висловила свою думку дружина Івана Франка про «Україна Іrredenta», а саме : «То книжка, що появляється раз на сто літ». Як не дивно, але ця жінка мала неабияку рацію.
Не менш вражаючим фактом стало те, що не зважаючи на розкол РУРП (1899) представники обох сторін продовжували робити все можливе задля самостійної України, як от Іван Франко писав свої вірші, які були згодом заборонені:
«…Встане славна мати Україна,
Щаслива і вільна,
Від Кубані аж до Сяну-річки
Одна, нероздільна…».
На жаль, після захоплення соціалізмом і ніби то ідеальною соціалістичною Україною Юліан Бачинський не помічає ,як стає на хибний шлях, який згодом його і згубив…Такий видатний діяч нашої країни, який до кінця був незламний, але на жаль, все ж таки згодом став загубленим.
Героям слава! Як не дивно - хоч як дивно, вражаючий - приголомшливий
Слава Україні! Пані Ірино, дуже дякую за те, що розповіли так багато цікавого про життя цього геніального чоловіка!
Я хочу виділити декілька тез:
1. Великим впливом на свідомість людей є вплив родичів та сильних особистостей. Вже не перший раз переконуюся, що сім'я має величезний вплив на формування нашого світогляду. Проте, Юліан Бачинський, син священник, став соціалістом марксистом і атеїстом та проголосив гасло "Самостійної Україн".
2. Наскільки потрібно бути сильним духом щоб у свої 25 років створити працю, котра стала основою Конституції України, що мала ідею незалежної самостійної України.
3. Вразило те, що Юліан Бачинський був послом у США у часи УНР. Ця посада свідчить про те, що ця людина здібна та має великий розум.
Дякую за вашу працю!
Дякую.
Яка маштабна праця, скільки сили і потужності в розповіді! Який аналіз історичних часів в постатях політиків, письменників, діячів різних культурних напрямках.!!!)
Слава Україні! Ірино Дмитрівно, дуже дякую за цю студію це було для мене дуже цікаво дізнатися за таку особистість, як Юліан Бачинський. Він був визначною постаттю у нашій історії, і також з цієї студії я виділила для себе декілька основних тез:
1.Хочу сказати, що Юліан Бачинський маючи всього 25 років написав велику працю "Україна Irredenta". Будучи таким юним він висловив дуже важливу ідею для кожного українця- самостійна Україна, і саме у цій праці лежить основа нашої Конституції.
2. На багато особистостей впливає їхня родина, і Бачинський не є виключенням з цього, і на Бачинського вплинула смерть матері і жорстоке поводження батька, але він підтримував націоналістичні погляди своїх дітей.
3.Не зважаючи на різні конфлікти з старшим поколінням та розкол РУРП, Бачинський все ж таки відстоював свою ідею. Тому всі ці відомості, які подавав Бачинський дають зрозуміти наскільки важливо у політичні боротьбі мати таку велику наснагу і наполегливість.
4. Бачинський був проти соціалістичних поглядів Миколи Драгоманова. Він перший здійснив вплив на панівні позиції його позитивізму і соціалізму на Галичині. Хоч він і не був націоналістом, а українським марксистом.
5. Також для мене таким цікавим і навіть досить дивним було те, що Бачинський був атеїстом, а його батько був священник, ви показали справедливо що ця особистість була дуже така суперечлива, тому я думаю ми маємо пам'ятати про таку постать.
Ірино Дмитрівно, я з захопленням завжди дивлюся ваші студії це надзвичайно пізнавально та цікаво їх слухати і дізнаватися про таких видатних особистостей, дуже дякую!
Дякую. Не є виключенням - винятком
Слава Україні ! Щиро дякую Вам за таку цікаву інформацію про славетну постать Юліяна Бачинського. Що ж , я б хотіла виділити декілька тез:
1. Життєву позицію у житті Бачинського зіграв батько , який виховував сина після смерті матері . Батько Юліяна мав націоналістичні погляди , котрих той навчав сина з дитинства .Вразило мене й те , що народившись в сім'ї священника ,сам Бачинськиц був атеїстом
2.На початку 1890-х Юліян Бачинський пише книгу під назвою "Україна Irredenta", в якій ідея політичної самостійності українського народу отримує теоретичне обґрунтування в межах марксистського дискурсу. Праця Бачинського вважається першим твором української політичної думки, який прямо і відверто проголошує потребу створення незалежної соборної держави.
3.Вразило мене те, що Юліян Бачинський- делегат першої політичної партії, висунув ідею самостійності України. Це дуже сміливий крок на той час. Завдяки Бачинському, перша українська політична партія стала ще й першим в історії рухом, який офіційно проголосив своє прагнення до побудови незалежної держави.
4.. Він не соромився прямо написати про це Михайлові Драгоманову, який на той момент вважався загальновизнаним авторитетом в українському русі.
5. Юліан Бачинський, безперечно, зробив значний внесок у політико-ідеологічне становлення галицько-української соціал-демократії, був її ідейним лідером та натхненником.
Дякую , Ірино Дмитрівно ! Кожну Вашу студію дивлюсь з величезним захватом!
Героям слава. Батько не мав націоналістичних поглядів....
Як завжди цікаво і повчально. Дякую Вам , пані Ірина.
Дякую
Дуже цiкаво .
Дякую, чудова ілюстрація для нашого сьогодення. Дякую за працю!
Дякую
Доброго дн, Ірино Дмитрівно! Вдячна Вам за ще одну неперевершену студію.
Цікаво було слухати про ще одну геніальну постать української нації, яка в 1892 році кинула внатовпу ідею самостійної України в своїй праці.
Світоглядним, на мою думку, в цій студї є слова Івана Франка про непоєдненість поглядів. Ці слова, на жаль, є актуальними і сьогодні...
Новим для мене був той факт, що праця Юліана Бачинського стала основою для Конституції України. А також те, що автор написав свою славетну працю, будучи враженим забороними на той час віршем Івана Франка.
Виховним в цій постоті є та незламна віра в правоту своїх поглядів і те як Бачинський їх відстоював - цій рисі треба навчитись усьому ураїнському наріду, щоб нарешті вийти з довговічного уярмлення та ототожнення з сусідською Московією.
Я була вражена почувши, що Юліан Бачинський в свої 25 років вже створив працю, що стала основою Конституції України та першим нарисом, що мав ідею незалежної самостійної України.
Дякую. Багато помилок, Пташко.
@@ІринаФаріон-г4и
Написав багато, але якийсь вражий синок витер все. Жаль, але вирішив втретє з ним не змагатись. Те саме напишу іншим разом.
Ярославе,пишіть, будь ласка!
Дякую.
Україна понад усе!
Щоб усі у світі знались:
Україна юбер аллес!
Їжу їй несли і гроші -
Ото буде світ хороший!
Маячня якась
Слава Україні! Ірино Дмитрівно, дуже дякую Вам за цю студію. Хотіла б виділити декілька основних, на мою думку, тез:
1. Раніше я неодноразово чула про цього видатного чоловіка та його працю, але новим та надзвичайно цікавим для мене став той факт, що Юліян Бачинський був соціалістом-марксистом. Він поєднував у собі, здавалося б, непоєднувані речі. Це людина, яка народилася у сім’ї священника і стала атеїстом, яка говорила про самостійність держави та водночас була прихильником соціалізму і хотіла жити в радянській Україні. Для мене це є доказом того, що кожен сам робить свій вибір протягом усього життя. Доля Юліяна Бачинського для мене є свідченням того, що в кінці ми завжди відповідаємо за свої вчинки і свої рішення, адже все має свої наслідки. Іноді наш вибір, який ми вважаємо правильним, може призвести до власного знищення.
2. Мене також глибоко обурила думка про те, що самостійність є хворою фантазією. Я вважаю, що саме таке ставлення до незалежності тодішньої еліти та бажання догодити загарбником і стало причиною того, що не вдалося відвоювати Україні у 1918-1921 роках.
3. Світоглядним для мене є те, що молодий юнак у 25 років вперше зумів висунути ідею про самостійність України. Це знакова подія в історії нашої держави. Особливо важливим є те, що ця праця таки зуміла похитнути позиції Драгоманова, поставила їх під сумнів.
4. Виховною для мене є думка про те, що кожен українець, де б він не був, має право виявляти свої думки, якщо вони стосуються всього народу. Це те, про що ми повинні пам’ятати. Українці повинні відстоювати ідеї своєї держави, а не намагатися догодити іншим.
Вони завжди повинні оберігати і захищати свої права.
5. Вразив мене той факт, що Юліан Бачинський був послом у США у часи УНР. Це дійсно висока посада, що свідчить про розум та хороші здібності цього чоловіка.
Впевнена, що ми повинні пам'ятати про цю видатну постать у нашій історії.
Щодо пункту 2, то я вам нагадаю, що в ті часи розмови про самостійність України були під жорсткою забороною влади. Такі речі карались та придушувались. Тобто не кожен й осмілювався казати прямо, або, несучи в собі прихильність до ідеї, робив вигляд наче це маячня. Відповідно постать Бачинського важлива у гучному проголошенні ним ідеї самостійності. Я не знаю як тодішня влада відносилась до Бачинського, але припускаю що вона явно не була у захваті
Щиро дякуємо за працю і правду пані Ірині ! Слава Україні !!!
Дякую
Дякую, пані Ірино
Прикро, що не всі розуміють цього
Наоборот хорошо, значит вас больных немного.
Добре що не всі довбойоби
Мяч, котися в дупу!
Ірино! Не має значення сльки нас - тих, в кого серце болить за мою Україну! Нажаль, поки нас мало. Але завдяки Вам, та поширенню ваших думок, нас - Українців стане все більше й більше!
Дякую
Дуже вдячні за уроки.
Слава Україні! Дуже вам дякую за цю цікаву студію. Мене надзвичайно вразив життєвий шлях Юліяна Бачинського, тому хочу виділити декілька основних тех:
1) Ключову роль в життєвій позиції Юліяна Бачинського зіграла рання смерть матері та націоналістичні погляди батька, котрих той навчав зовсім юного Юліяна.
2) Було дуже цікаво почути, що будучи прихильником соціалізму та марксизму, Юліян Бачинський озвучив ідею політичної самостійності українського народу. Саме ця праця вважається першим твором української політичної думки, і наголошує про потребу проголошення незалежності української держави. "Вільна, велика,політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ".
3) Важливим також було те, як сильно Бачинський відстоював свої радикальні ідеї, хоч вони і відрізнялись від ідей Франка та Драгоманова. Надзвичайно надихнула промова Юліяна Бачинського на з'їзді РУРП, після промови якого у залі почали лунати оплески.
4) Не дивлячись на конфлікти з старшим поколінням та розкол РУРП на соціал-демократів та націонал-демократичну Юліян Бачинський продовжував відстоювати свої ідеї. Подані Бачинським відомості, дозволяють чітко зрозуміти яке велике значення в політичній боротьбі мають наснага та наполегливість.
5)Юліян Бачинський, безумовно, вписав своє ім'я в історію України. Можна сказати що сьогодні він не посідає гарного місця у сучасному українському націоналістичному світі. Причиною цього можуть бути його соціалістичні, марксиські ідеї, котрі сьогодні осуджуються, хоча вони не мали нічого спільного з ідеями російського "більшовизму".
Дякую!
Дякую. Не дивлячись - незважаючи, відстоювати - обстоювати, осуджують - засуджують
Дякую пані Ірино.
Це нашим совкодрочерам на згадку, от що може статися з тими , хто так вболіває за інорідні ідея
Гарно було б ще перевидати праці Льонгіна Цегельського.
Любишь о своих коллегах, дрочерах, написать.
Виктор Мяч ні, хіба про такіх дегенератів , як ти
Мяч, де ти згубив знак ' ? В московії? Вчи українську, колобок!
Слава Україні! Дякую, Ірино Дмитрівно, за студію. Ще одна цікава особистіть та визначна постать у нашій історії.
Юліян Бачинський - людина, яка, маючи всього 25 років, написала працю "Україна irredenta". Цей ще зовсім молодий хлопець висловив надзвичайно важливу для кожного українця ідею - самостійна Україна. Саме у цій праці основа нашої Конституції - без політичної самостійності не може існувати Українська Держава.
Мене здивувала реакція на цю його ідею, яку він виголосив на четвертому з'їзді РУРП. "Млява дискусія" і слова Михайла Павлика: "Фільософія без фактів". В цьому наша проблема і досі. Ми боїмося того, що може змінити усе докола, ми боїмося змінити й себе, так і надалі залишаючись із тими ідеями, які "більш-менш", тому що головне відносна стабільність.
Мені сподобалася розповідь про прихід Бачинського у гості до Франка. Зокрема реакція дружини Івана Яковича і її думка щодо праці Юліяна: "То книжка, що появляється раз на сто літ".
Цікавим було те, що Юліана виховав батько Александр - людина залізної праці і непохитної вдачі, бо мати померла, коли хлопчикові було всього 2 рочки. Що стосується батька, то вразило також те, що саме він керував галицькою архидієцезією, коли 1914 року Галицька орда зайшла в Галичину і відправила Андрея Шептицького на заслання.
Останнім новим і не дуже приємним фактом було те, що Юліян Бачинський захоплюється соціалістичною ідеєю і тою прекрасною соціалістичною Україною, яка насправді була тільки міражем. За цю помилку, за цю надзвичайно хибну думку він згодом і заплатив дуже високу ціну.
Героям слава. Структуруйте. Добре
Слава Україні! Ірино Дмитрівно, велике дякую Вам за цю студію. Після перегляду цього випуску я виділила для себе наступні тези:
1. Новим для мене було почути, що Юліян Бачинський, як делегат першої політичної партії висунув ідею самостійності України. Це дуже сміливий крок на той час. Замість того, щоб отримати відповідь, почалась "млява дискусія" і багато хто вважав цю ідею передчасною, неможливою і не підтримали молодого Бачинського.
2. Важливим є те, що Бачинського не зупинили відхилення друкувати його працю. На засіданні він вже затвердив вихід його "Україна irredenta".
На самому початку він пише "Присвячую. Товаришам - молодіжи українській". І тогочасна молодь знайшла найголовнішу ідею для себе, яку Україна побачила в 1991 році. І це вже не "просто філософія або хибна фантазія".
3. Виховним для мене є те, що не можливо поєднати непоєднене. Націоналізм і соціалізм яскравий тому приклад. Приклад того, як це може бути рушійною силою, а в гіршому випадку - самознищенням.
4. Світоглядним для мене стало те, що людина має бути вільною в своїх думках. Бо поки ми будемо мовчати або навпаки, просити дозволу, ми не будемо мати своєї думки і ідеї.
5. Цікавим для мене був той факт, що Бачинський в ті часи був атеїстом, а його батько - священник.
Ви справедливо вказуєте, що особистість не завжди гармонійна. Дуже часто суперечлива. Такою людиною був Юліян Бачинський.
Дякую
Щиро дякую, пані Ірино. Ваші програми вражають
Дякую
Доброго вечора ! Дякую за цю студію!
Юліян Бачинський був неймовірною людиною!
1. Новим для мене було те, що , Юліян був дипломатом та жертвою сталінських репресій, а також автором багатьох відомих праць.
2. Мені було дуже цікаво слухати про те, як Бачинський прийшов в гості до Франка , але зустріла його дружина Івана з дуже знаковими для Бачинського словами. Вона сказала, що «Україна irredenta»-це книжка , що появляється раз на сто років.
3. Мене здивував факт про те, що Юліян був сином священика , але сам він був атеїстом.
4. Виховною для мене є думка , що праця Бачинського вважається першим твором української політичної думки, який прямо і відверто проголошує потребу створення незалежної соборної держави .
5.Світоглядним для мене є те, що Юліян Бачинський незважаючи на свій молодий вік, зміг написати таку знакову працю «Україна irredenta» , в якій ідея політичної самостійності українського народу отримує теоретичне обґрунтування в межах марксистського дискурсу.
Слава Україні!
Дякую. Добре.
Слава Україні !Юліян Бачинський -перший висловив у політичному трактаті ідеї незалежності України , важливість самостійного здійснення внутрьошньої та зовнішньої політики.
1. Соціял-демократичні та марксистські ідеї , як на мене , були звичайним явищем серед політичних та громадських діячів того часу. Банально через те , що ці ідеї були незвичні , а тому і здатні зацікавити таку кількість людей. Бачинського не обійшли стороною. Він зміг поєднати антогонічне. Взяв з марксистських ідей те, що йому потрібно, та відкинув зайве.Добре , що ідеї Бачинського еволюційнували (на відміну від того ж Драгоманова )
2. Незрозумілим залишилось те , що Франко , котрий сам вже висловлював ідей незалежності України в своїх художніх творах - сказав на ідеї Бачинського "просто філософія або хибна фантазія"
3. Те, що Юліян Бачинський став атеїстом, мене , навпаки, не здивувало, але здалось цікавим.Нагадує приказку" хай на зло моєму батькові у мене вуха мерзнуть". Мені здалось , що такі напружені відносини з батьком і стали поштовхом для розвитку в ньому поглядів антогонічних до батьківських. (Адже батько був народовцем , що підтримував контакти з москвофілами).
4. Щодо негативних та абсолютно логічних висловлювань проти Драгманова - це ще один зразок того , що українські націоналісти не бояться радикально висловлюватись проти отрутних ідей , що зашкоджують українському народу.
5. Не сподобалось. Навіть , зважаючи на те , що пропозиція Павлика була зовсім недоречна , Ваше порівняння наддніпрянців з сусідами дуже ріже вуха та прозвучало якось нешанобливо до цієї частини України
6. З лексики підкреслила для себе :фарисейство , конективність , маєвтичний.
Дякую Вам за студію.
Героям слава. Дякую. Народовці були антагоністами москвофілів
Ви найкраща, вельмишановна пані Ірино!
Дякую
Дякую.
Героям Слава!
Героям Слава! Дуже дякую вам за таку цікаву і пізнавальну студію. Хотілося б відзначити декілька основних тез:
1.Бачинський вийняткова особистість , тому що він зміг поєднати у собі непоєднуване. Написавши таку працю , яка обгрунтовувала самостійність України , здаволося б її автор націоналіст , який всіма силами буде боротись за Україну , але це не так . Він - марксист! Хоч я вважаю , що це не зменшує його значущість. Народившись у сімї священника , він стає атеїстом , ну це ж просто нереально! Щей у сімї не простого священника , а священника вищих чинів , що знову підтрверджує той факт , що діти стараються вибрати свій шлях. За що його й називають :"Марксист, що "винайшов" українську незалежність".
2.Мене вразило , що в настільки ранньому віці , він зміг написати працю , яка стала основою Конституції України! У наш час люди у 25 років не знають , чого вони хочуть і не знають ким хочуть стати у майбутньому... А він вже може таке заявляти , і навіть обгрунтовувати , що Україна є самостійною.
3.Вразило також те, що він не схилився до ідей Драгоманова , а навпаки критикував їх , щей відкрито заявляв про це самому Драгоманову! Якою ж це дійсно потрібно бути сильною і могутньою людиною , щоб не прогнутись під думкою інших , а й активно їй протистояти.
4.Сумним є те , що написавши таку величну працю , у якій вперше обгрунтував самостійність України , Бачинський пізніше "відрікся" від своїх поглядів тим , що став марксистом-соціалістом , переїхав на Радянську Україну , тому що сам так хотів , а не через обставини . За що дуже скоро і поплатився , що був засуджений на 10 років увязнення...
Ця історія для мене є дуже повчальною , тому що ми повинні дуже добре обдумувати свої вчинки , тому що пізніше за них будемо відповідати ми самі...
Дякую. Гарно. Пильнуйте правопи. ВиЙняток - виняток.
Гером Слава, пані Ірино.
Юліян Бачинський - велична постать України, політичний і громадський діяч, публіцист, а за фахом щей дипломат, що є близьким саме мені.
1. Юліян Бачинський автор праці "Україна irredenta". Яка внесла колосальний вплив на свідомість великої України. У праці доніс думку, що Україна є самостійна. Це було проголошено майже за 100 років до незалежності нашої держави.
2. На з'їзді, Юліян Бачинський вніс ідею самостійно України на обговорення. Йому була дивна реакція його побратимів, адже сам Бачинський ваажав, що такі рішення не повинні викликати незадоволення чи відмови, бо плекав підтримку в членів Української радикальної партії.
3. Те, що Бачинському була важлива думка Івана Франка, свідчить про повагу та сміливість у прийнятті своїх рішень.
4. Він надзвичайно сміливим був у прийнятті рішень, людина смілива та сильна готова представити свою думку для всіх, навіть якщо з нею не будуть згіні.
5. Виїзд Юліяна Бачинсько до Радянської України поставив крапку на його національних ідеях, та згубили його.
Таке його рішення, на мою думку, було хибним, але все те що він зробив для українців буде навічно в історії України.
Дякую
Героям Слава! Спершу хотів би подякувати за вашу працю, наш нарід повинен надихатись цими великими постатями про яких ви розповідаєте. Особисто я, виділив для себе наступні тези:
1) Смерть матері в ранньому віці та виховання батьком націоналістом, котрий хотів привити свої погляди маленькому сину, відіграли важливу роль в житті Юліана Бачинського.
2) Вподобав я цю особу також за те що він має власну думку, в наш час цього бракує багатьом, він не те що не прислухався до Драгоманова, а відверто висловив критику йому прямо в вічі.
3) Вразив мене той факт що він, в свої 25, створив грандіозну працю обсягом понад 200 сторінок яка до того ж стала основою Конституції України.
4) Також можу відзначити світлий розум не тільки Юліана Бачинського а й молоді, котрій було досить розуму що б витягти з тієї праці тільки найкраще.
5) Врешті решт Бачинський зрадив своїм поглядам і переїхав на Радянську Україну за що скоро поплатився свободою, як то кажуть карма наздогнала.
Дякую. Наступні тези - такі тези, котрий - який, привити - прищепити, врешті-решт, зрадив поглядам - зрадив погляди
Доброго вечора,Ірино Дмитрівно. Вдячна Вам за цю студію.Цікаво було почути, що праця Юліяна Бачинського стала основою Конституції України. Світоглядним є те, якими є актуальними, як зазвичай, слова Івана Франка про непоєднюваність поглядів , його рецензію на працю Бачинського.Новим було те, що ідея з самого початку була взята із забороненого вірша Франка.Виховним для мене є те, як вільно Бачинський відстоював свої ідеї, не дивлячись на те, що вони відрізнялись від ідей Драгоманова чи Франка, тому і таким чином є привід послухати про цю геніальну постать. Переглянувши декілька Ваших студій, мене вражає, що значна кількість цих геніальних постатей жила тим, щоб донести до майбутнього покоління цінність національної ідеї, значущість незламності духу, проте скільки ще має пройти часу, скільки має пролитись крові, щоб українці поставились до цього свідомо.. Ще раз дякую. Слава Україні.
Пташко! Структура!!! 5 тез!.
Героям слава. Солодких снів.
@@ІринаФаріон-г4и да какие уж тут сладкие сны, начитаешься тут бреда, хрен заснешь.
Красиво: матеріалістична філософія повернулась в цій "зелені"!
Дякую
Юліан Бачинський був представником молодіжного крила партії РУРП. В основі її політичної програми полягали соціалізм, демократія, ідеї кооперації та модернізації, а головне - проголошення єдності українського народу, розділеного державними кордонами Австро-угорської та Російської імперій. Власне для мене постає дуже незрозумілою соціалістична орієнтація самого Юліяна Бачинського. Якщо Дмитро Донцов не піддався стихії моди, то Бачинський у ній потонув. Так, на мій погляд, його захопила мода радянофілії та космополітизму.
1. Своє визнання він отримав завдяки праці "Україна irredenta", де проголосив сміливу ідею самостійності України. Ця думка на той час, а це був 1895 рік, була сприйнята як утопія. Цей факт для мене лишається незрозумілим, бо РУРП, власне, відстоювала ідею єдності українського народу, а об'єднатися можливо лише, створивши окрему державу. Це запропонував Бачинський на засіданні РУРП, і це викликало хвилю незрозумілого незадоволення серед партійників. Проте цей посил був унікальним на той час, тому не знайшов підтримки.
2. Коли один із засновників партії, зокрема Михайло Павлик, запропонував спитатися в наддніпрянців, чи хочуть вони створити самостійну Україну, Юліан Бачинський вибухнув. Він виступив з палкою промовою на захист власних ідей, де навіть удався до погроз! Так щиро він вірив у можливість націоналізацію, так прагнув до об'єднання українського народу. Проте це тільки початок його політичного шляху.
3. Праця "Україна irredenta" була умовно поділена на дві частини. В першій автор вказує на необхідність створення української самостійної держави. В другій він удається до марксистських поглядів. Тобто можна побачити дисонанс в уявленнях молодого правознавця.
4. Він був проти соціалістичних поглядів Миколи Драгоманова. Саме Бачинський першим похитнув панівні позиції його позитивізму і соціалізму на Галичині. Хоча він і не був націоналістом, а був українським марксистом. Вступив у суперечність з націонал-демократами.
5. Усю свою діяльність він вибудовував навколо ідеї створення української держави на засадах марксизму. За часи УНР Бачинський був дипломатичним послом до Вашингтону. Але його основною метою було створення радянської України. Тому у 1933 році, він приїхав ззакордону на українські терени, зокрема у Харків, де був арештований за підозрою в організації мереж підпільницьких об'єднань націоналістів. Таким чином, він постраждав за ті ідеї, яких ніколи не дотримувався.
Я вважаю, що не дарма його життя завершилось таким жахливим чином. Він використовував свій потенціал у неправильному руслі. Бачинський боровся за інфантильні ідеї Маркса та Енгельса, а повинен був створювати українську державу на засадах націоналізму та відродження власної культури.
дякую
Thank you for one more great lecture.
Дякую
Дуже дякую за програму пані Ірино! Зайвий раз я переконуюсь що будь яка лівацька ідеологія це пастка та загроза для України. Недаремно я ненавиджу будь яку ліваччину! Бо облудливі червоні ідеї роблять із людини заручників утопії. Утопії, яка у намаганні її втілення робить із людей покірне стадо, привчає загнаних у неволю до дешевої пайки баланди та приниження особистості. Саме ця червона лівацька зараза калічила, каліче та буде й далі калічити наше хворе, інфантильне суспільство. Іронія долі що такого ошуканого утопією Бачинського вшановує влада. Авжеж, інших героїв дурний охлос не заслуговує... Шкода що таки важливі просвітницькі нариси та програми повз суспільство проходять, йдуть у андеграунді. Бо геть нема національної політики, адже досі Україна поневолена ненажерливим олігархатом. До речі приклад соціал-демократа Порошенка свідчить про те, що посада президента завжди штовхає на шлях націоналізму, це опосередковано видно по пручанням осіб, яки були на цій посаді, не ставати на цей шлях. Зелень пручається несамовито та огидно
Порошенко-соціял-демократ? З глузду з'їхали ? Олігарх!
Дуже і дуже цікаво. Дякую
Дякую
Йой, яка ладна кобіта та Ірина....так ми сі подобают такі жіночки шо ну! Люкс файна! та і ше на язик мудра! ))
Дякую, пані Ірино, за ваші передачі. Прошу Вас зняти передачі про Кирила Терлецького, Іпатія Потія, Йосипа Велямина Рутського, Йосафата Кунцевича, представників роду Шептицьких 18 ст., про багатогранну діяльність Андрея Шептицького, новомучеників УГКЦ, членів правописної комісії, котра затвердила Харківський правопис
Дивіться "Велич особистости" Унія. Вже все знято.
Дякую!🙏🇺🇦
+
І й ще... Тут на Київщині намагаюсь пояснювати Вашу думку та необхідність з початку самоіндентефикуватись, а потім вирішити в якому напрямку буде рухатись
👍
Вподобайка
Порох- сила , а зеля- могила ! Пора знати , що хочемо мати ! Третій дзвінок пролунав !!!
перший крок колонізаторів-лінгвоцид, другий-голодомор, третій-карантин
Твои высеры ещё круче иркиных.
@@ballmyach6400 😅
Перепроси в Ірини Дмитрівни,бот!
@@tamarakich Ирка пару раз пыталась мне нахамить, после моих ответов решила, что ей выгодней быть файною панi. Я вообще комуняк на дух не переношу, а она активисткой была.
Героям Слава!