Sziasztok! Elindítottam egy új Facebook csoportot: "Biliárd/Snooker Tippek - Fejlődjünk együtt!" 🙂 Ha van kedvetek, csatlakozzatok ti is, tegyétek fel kérdéseiteket, osszátok meg tapasztalataitokat, tegyetek fel érdekes állásokat ábrával vagy videóval, és közösen át tudjuk a csoporttal beszélni, segítünk egymásnak, hogy együtt fejlődhessen minden játékos, egyre magasabb szintre. 🙂
Eddig jobbára síberrel löktem kezdőt, de most megtanultam az új leckét :) Viszont valahányszor próbáltam a testemmel rásegíteni, valahogy mindig félrecsúsztam vele. Ideje sűrűbben gyakorolni. Apropó, 10-es pool játékról eddig nem is hallottam, esetleg lesz arról egy külön videó?
Igen, a túl nagy síbernél felmehet a fehér a felső rövid falhoz, és nem marad középen, csak ha egy golyó vissza nem pöccinti. :) Igen, sajna a test beletolása és a felállás befolyásolja a precizitást, ezért kell sokat gyakorolni, hogy precíz is maradjon és a test teljes lendülete is benne legyen. :) A 9-es, 10-es, meg a 14/1-es játéknemről is lesz szó későbbi videókban, igen. :)
Szia Szabolcs! Nemrég néztem egy 8-as pool meccset és azt figyeltem meg, hogy ott viszont a játékosok kezdésnél visszahúzzák a fehéret, és a dákót nem vízszintesen, hanem kb 15-20 fokos szögben tartják. Ez azért lehet, hogy minél kevesebb eséllyel tapadjon másik golyóval a fehér kezdés után? Arra is gondoltam, hogy a kezdési oldalra visszahúzva "több helye" marad indulni, mert jó eséllyel kevesebb golyó lesz azon az oldalon. Köszi! :)
Igen, többféle kezdési stílust "kifejlesztenek" maguknak a játékosok, valaki igyekszik középen megállítani a fehéret, valaki visszahúzza a kezdési vonal (homlokvonal) mögötti falra, hogy még nagyobb erőt fejtsen ki a fehér és jobban szétlökje a golyókat stb. A kicsit emelt dákóvéggel pedig egy "mini-ugratást" érnek el, a fehér kissé felülről érinti a bolyt. De ezeket a speciális kezdéseket rengeteget kell gyakorolnunk, mert ha extrém forgatót, pl. visszahúzást teszünk a fehérbe, illetve ha nem vízszintes a dákó, könnyen lecsúszhat a dákó a fehérről, plusz a lökés erejéből is veszíthetünk, és a precizitás is romolhat, nem tudjuk a megcélzott golyót úgy eltalálni, ahogy szeretnénk.
Egyébként bárhogyan is kezdünk, azzal csak a valószínűségét javíthatjuk, hogy esik golyó és "szellős" állásunk lesz, de biztosra nem tudunk menni, minden játékosnak előfordul sokszor "dry break", amikor nem esik egy golyó sem, illetve előfordulhatnak egymásra ragadt vagy egymás közelében megálló, egymást blokkoló golyók, a véletlen faktort nem tudjuk irányítani. :) Alapvetően a fehér golyót az asztalon kell tartanunk (ne essen lyukba, ne essen ki az asztalról), de ha egy másik golyó véletlenül bekoccolja a fehéret a lyukba, az ellen nem tehetünk semmit. Viszont a kezdőlökés utáni lökéseket már sokkal inkább tudjuk kontrollálni. :)
@@szabolcsjobbagy30 először is köszi a válaszokat! Sőt, köszönöm a saját, és azt hiszem még sok-sok hobbi pool-os nevében is a videókat, amikben rengeteg munka van és nagyon hasznosak és informatívak lettek! Igen, ezeket a kezdéseket Gareth Potts vs Chris Melling meccsen láttam, érdekességképpen kérdeztem rá, utánozni őket számomra esélytelen is lenne. 🙂 Igen a szerencse kell még nekik is a kezdéseknél, utána viszont, már amit mutatnak az elképesztő! Kiváncsi lennék, hogy még az ilyen szinten levő játékosok is mennyit gyakorolnak naponta. A darts éljátékosok napi akár 6-8 órát is állnak a tábla előtt pl. Ott is és itt is azért órák alatt van fizikai megterhelés is, nem beszélve a koncentráció fenntartásáról, ami szinte lehetetlen kis szünetek nélkül szerintem.
Bizony, még a profik is gyakorolnak több órát majdnem minden nap, főleg a versenyek előtti hetekben, könnyű kiesni a gyakorlatból, ha sokáig nem gyakorol az ember, ez nem olyan, mint a biciklizés. :) Köszi szépen a pozitív visszajelzéseket, nagyon örülünk, hogy segíthetünk minden fejlődni vágyónak, megérte a sok belefektetett munka, idő. :)
Sziasztok! Elindítottam egy új Facebook csoportot: "Biliárd/Snooker Tippek - Fejlődjünk együtt!" 🙂
Ha van kedvetek, csatlakozzatok ti is, tegyétek fel kérdéseiteket, osszátok meg tapasztalataitokat, tegyetek fel érdekes állásokat ábrával vagy videóval, és közösen át tudjuk a csoporttal beszélni, segítünk egymásnak, hogy együtt fejlődhessen minden játékos, egyre magasabb szintre. 🙂
Eddig jobbára síberrel löktem kezdőt, de most megtanultam az új leckét :) Viszont valahányszor próbáltam a testemmel rásegíteni, valahogy mindig félrecsúsztam vele. Ideje sűrűbben gyakorolni.
Apropó, 10-es pool játékról eddig nem is hallottam, esetleg lesz arról egy külön videó?
Igen, a túl nagy síbernél felmehet a fehér a felső rövid falhoz, és nem marad középen, csak ha egy golyó vissza nem pöccinti. :)
Igen, sajna a test beletolása és a felállás befolyásolja a precizitást, ezért kell sokat gyakorolni, hogy precíz is maradjon és a test teljes lendülete is benne legyen. :)
A 9-es, 10-es, meg a 14/1-es játéknemről is lesz szó későbbi videókban, igen. :)
Szia Szabolcs! Nemrég néztem egy 8-as pool meccset és azt figyeltem meg, hogy ott viszont a játékosok kezdésnél visszahúzzák a fehéret, és a dákót nem vízszintesen, hanem kb 15-20 fokos szögben tartják. Ez azért lehet, hogy minél kevesebb eséllyel tapadjon másik golyóval a fehér kezdés után? Arra is gondoltam, hogy a kezdési oldalra visszahúzva "több helye" marad indulni, mert jó eséllyel kevesebb golyó lesz azon az oldalon. Köszi! :)
Igen, többféle kezdési stílust "kifejlesztenek" maguknak a játékosok, valaki igyekszik középen megállítani a fehéret, valaki visszahúzza a kezdési vonal (homlokvonal) mögötti falra, hogy még nagyobb erőt fejtsen ki a fehér és jobban szétlökje a golyókat stb.
A kicsit emelt dákóvéggel pedig egy "mini-ugratást" érnek el, a fehér kissé felülről érinti a bolyt.
De ezeket a speciális kezdéseket rengeteget kell gyakorolnunk, mert ha extrém forgatót, pl. visszahúzást teszünk a fehérbe, illetve ha nem vízszintes a dákó, könnyen lecsúszhat a dákó a fehérről, plusz a lökés erejéből is veszíthetünk, és a precizitás is romolhat, nem tudjuk a megcélzott golyót úgy eltalálni, ahogy szeretnénk.
Egyébként bárhogyan is kezdünk, azzal csak a valószínűségét javíthatjuk, hogy esik golyó és "szellős" állásunk lesz, de biztosra nem tudunk menni, minden játékosnak előfordul sokszor "dry break", amikor nem esik egy golyó sem, illetve előfordulhatnak egymásra ragadt vagy egymás közelében megálló, egymást blokkoló golyók, a véletlen faktort nem tudjuk irányítani. :)
Alapvetően a fehér golyót az asztalon kell tartanunk (ne essen lyukba, ne essen ki az asztalról), de ha egy másik golyó véletlenül bekoccolja a fehéret a lyukba, az ellen nem tehetünk semmit.
Viszont a kezdőlökés utáni lökéseket már sokkal inkább tudjuk kontrollálni. :)
@@szabolcsjobbagy30 először is köszi a válaszokat! Sőt, köszönöm a saját, és azt hiszem még sok-sok hobbi pool-os nevében is a videókat, amikben rengeteg munka van és nagyon hasznosak és informatívak lettek!
Igen, ezeket a kezdéseket Gareth Potts vs Chris Melling meccsen láttam, érdekességképpen kérdeztem rá, utánozni őket számomra esélytelen is lenne. 🙂
Igen a szerencse kell még nekik is a kezdéseknél, utána viszont, már amit mutatnak az elképesztő! Kiváncsi lennék, hogy még az ilyen szinten levő játékosok is mennyit gyakorolnak naponta. A darts éljátékosok napi akár 6-8 órát is állnak a tábla előtt pl. Ott is és itt is azért órák alatt van fizikai megterhelés is, nem beszélve a koncentráció fenntartásáról, ami szinte lehetetlen kis szünetek nélkül szerintem.
Bizony, még a profik is gyakorolnak több órát majdnem minden nap, főleg a versenyek előtti hetekben, könnyű kiesni a gyakorlatból, ha sokáig nem gyakorol az ember, ez nem olyan, mint a biciklizés. :)
Köszi szépen a pozitív visszajelzéseket, nagyon örülünk, hogy segíthetünk minden fejlődni vágyónak, megérte a sok belefektetett munka, idő. :)