Nem különösebben drágább mint egy kondenzációs gázkazán és modern padlófűtés. De egy hűtő-fűtő klíma 200 ezer forint és az is hőszivattyú. Ennél olcsóbb pedig nem lesz. Plusz H tarifával is olcsóbbítható az üzemelése. Vagy napelemmel is jó kombó.
Új építésű épületnél nem lesz drágább mint egy gázkazán. mert nem kell a gázt beköttettni. A fűtésrendszer többi eleme mindkét technikánál ugyanaz.
2 года назад+4
Nagyon hiányoltam a videóból a készülék energia osztály besorolását. Ezt illett volna megemlíteni. Esetleg még dicsekedhettek volna vele, hogy ez A+++ készülék fűtésre és A+++ hűtésre.
2 года назад+2
@@barbiebarbie2063 Kedves barbie! Nagyon látszik a hozzászólásodon, hogy semmit sem értesz a klímához, csak mások által mondott mendemondákat tartod a jónak. Még a klíma hatásfokát jelző aaaa+ értéket is rosszul írtad, mert az nem aaaa+ hanem A+++ Amit te írtál az nem is létezik a szabványban. Ha ismernéd a klíma működési elvét akkor tudhatnád, hogy a fűtésre tervezett klímák akár a minusz 20 fokos külső levegőből is tudnak meleg levegőt csiálni a lakásban. Persze a fokozott hőelvonás miatt a kültéri egység hajlamos lefagyni, és emiatt kell a leolvasztása is, de ezt a modernebb készülékek maguktól elvégzik amikor szükségét érzik. Nem folyamatos a leolvasztás, hanem csak akkor működik, amikor szükséges. Ilyenkor természetesen megnő a készülék fogyasztása, mert egy fűtőszál kapcsol be a kültériben ami a leolvasztást elvégzi. De ezt elég hamar el tudja végezni, és akkor visszaáll a készülék fogyasztása a normál értékre. Mielőtt további nagy butaságot hozzászólnál, kérlek nézz meg egy pár videót a klímákról a youtube-n, elég sokat fogsz találni ami elmagyarázza a működését.
2 года назад+2
@@barbiebarbie2063 Kedves barbie! Ha rákattintasz a nevem mellett a képre, akkor láthatsz is, én nem bújok el egy b betű mögé mint például te. Én felvállalom a nevem is és az életkorom is ami 65 év per pillanat. Szóval lehet, hogy idősebb vagy nálam. :)
Egyrészt 1kWh elektromosságnak van ára, nem 1 kW-nak. Másrészt ha napi 24 órában teljes kapacitáson működik azzal a Parlamentet is befűtöd. Harmadrész egy hőszivattyú COP vagy SCOP értéke 4 körül mozog, sőt 5 környékén is akadnak. Ezt nem vetted figyelembe. Egy 9kW fűtési teljesítményű hőszivattyú nem 9kW áramot fogyaszt. Nézd meg a házad éves hőigényét egy évben hány kWh és csak addig számolj, a SCOP arányszámot figyelembe véve.
Te azt számoltad ki hogy hőszivattyút leszámítva mennyibe kerül bámilyen más elektromos fűtés brutál módon járatva. Hőszivattyú az egyetlen ahol a SCOP nem 1. Plusz hőszivattyúnál van H tarifa.
@@istvannyerges4114 Azért írtam amit tudtam. Split klíma és hőszivattyú általánosságban olcsóbban fűt mint egy gázkazán. Van amit -10 fokig érdemes, van prémium amit -20 fokig is érdemes használni. De ez már Magyarországon nem is releváns.
Nagyon profi!!
Gratula!!
Hőszivattyú nyáron hideg vízzel tölti fel a radiàtort? Ezzel hűti a lakást?
Eloszor is annak ajanjak kik megtudjak fizetni.
Nem különösebben drágább mint egy kondenzációs gázkazán és modern padlófűtés.
De egy hűtő-fűtő klíma 200 ezer forint és az is hőszivattyú. Ennél olcsóbb pedig nem lesz.
Plusz H tarifával is olcsóbbítható az üzemelése. Vagy napelemmel is jó kombó.
Új építésű épületnél nem lesz drágább mint egy gázkazán. mert nem kell a gázt beköttettni. A fűtésrendszer többi eleme mindkét technikánál ugyanaz.
Nagyon hiányoltam a videóból a készülék energia osztály besorolását. Ezt illett volna megemlíteni. Esetleg még dicsekedhettek volna vele, hogy ez A+++ készülék fűtésre és A+++ hűtésre.
@@barbiebarbie2063 Kedves barbie!
Nagyon látszik a hozzászólásodon, hogy semmit sem értesz a klímához, csak mások által mondott mendemondákat tartod a jónak. Még a klíma hatásfokát jelző aaaa+ értéket is rosszul írtad, mert az nem aaaa+ hanem A+++
Amit te írtál az nem is létezik a szabványban.
Ha ismernéd a klíma működési elvét akkor tudhatnád, hogy a fűtésre tervezett klímák akár a minusz 20 fokos külső levegőből is tudnak meleg levegőt csiálni a lakásban. Persze a fokozott hőelvonás miatt a kültéri egység hajlamos lefagyni, és emiatt kell a leolvasztása is, de ezt a modernebb készülékek maguktól elvégzik amikor szükségét érzik. Nem folyamatos a leolvasztás, hanem csak akkor működik, amikor szükséges. Ilyenkor természetesen megnő a készülék fogyasztása, mert egy fűtőszál kapcsol be a kültériben ami a leolvasztást elvégzi. De ezt elég hamar el tudja végezni, és akkor visszaáll a készülék fogyasztása a normál értékre.
Mielőtt további nagy butaságot hozzászólnál, kérlek nézz meg egy pár videót a klímákról a youtube-n, elég sokat fogsz találni ami elmagyarázza a működését.
@@barbiebarbie2063 Kedves barbie!
Ha rákattintasz a nevem mellett a képre, akkor láthatsz is, én nem bújok el egy b betű mögé mint például te. Én felvállalom a nevem is és az életkorom is ami 65 év per pillanat. Szóval lehet, hogy idősebb vagy nálam. :)
@@barbiebarbie2063 Egy modern levegő-víz hőszivattyú is rendelkezik 4 feletti SCOP értékkel...
@@BeniMano akinek van lehetősége biztos jobban jár ha nem levegő/víz hőszivattyúra ruház be
@@antaltamasi9944 ez így van!
Orulnek egy videonak ahol viz-viz hoszivattyurol is esik szo
oké oké, 1 kw áram 38 ft a kedvezményig, 24 óraX 38 ft 912 ft mondjuk 9 kw-os 8208 ft X 30 nap 246240 ft mit nem tudok jól mert ez rengeteg!
Egyrészt 1kWh elektromosságnak van ára, nem 1 kW-nak.
Másrészt ha napi 24 órában teljes kapacitáson működik azzal a Parlamentet is befűtöd.
Harmadrész egy hőszivattyú COP vagy SCOP értéke 4 körül mozog, sőt 5 környékén is akadnak. Ezt nem vetted figyelembe. Egy 9kW fűtési teljesítményű hőszivattyú nem 9kW áramot fogyaszt.
Nézd meg a házad éves hőigényét egy évben hány kWh és csak addig számolj, a SCOP arányszámot figyelembe véve.
Te azt számoltad ki hogy hőszivattyút leszámítva mennyibe kerül bámilyen más elektromos fűtés brutál módon járatva.
Hőszivattyú az egyetlen ahol a SCOP nem 1.
Plusz hőszivattyúnál van H tarifa.
@@TheBlacktom Köszi, én csak érdelődőm, tényleg nem értk ezekhez!
@@istvannyerges4114 Azért írtam amit tudtam. Split klíma és hőszivattyú általánosságban olcsóbban fűt mint egy gázkazán. Van amit -10 fokig érdemes, van prémium amit -20 fokig is érdemes használni. De ez már Magyarországon nem is releváns.